تیوال | فیلم گناهکاران
  چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - يكشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۲: </strong>فرامرز قریبیان</p> <p><strong>بازیگران:: #222222 font-family:: 11px font-style:: normal font-weight:: normal line-height:: auto text-align:: 0px text-transform:: normal widows:: 0px -webkit-text-stroke-width:: #ffffff float:: inline !important">بهاره کیان افشار، </span>شقایق فراهانی، فرامرز قریبیان، محمد متوسلانی، نسرین مقانلو و ...</p> <p align="right"><strong>فیلمنامه:: </strong>حسین فلاح</p> <p><strong>منشی صحنه:: </strong>حسن مصطفوی</p> <p><strong>مدیر فیلمبرداری:: </strong> علیرضا افشاری</p> <p><strong>تدوین:: </strong>آیدین ظریف</p> <p><strong>طراح لباس:: </strong>محمد کفاشیان</p> <p><strong>آهنگساز:: </strong> بهمن حیدری</p> <p><strong>صداگذار:: </strong> مهرداد میرکیانی</p> <p><strong>جلوه های ویژه:: </strong>مریم تخت کشیان

: </strong> فیلمیران</p>

خلاصه داستان: داستان فیلم درباره دختری است که در زندگی خود با آدم های مختلفی برخورد می کند و هر یک از این آدم ها برداشت خاص خود را نسبت به او دارند.
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گقت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی محصولات و برنامه‌های جالب هر زمینه به هم‌دیگر و پیش نهادن دیدگاه و آثار خود برای دیگران. برای نوشتن و فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
داستان کلی فیلم خیلی خوب بود. اینکه تا آخر ماجرا ذهن بیننده رو درگیر میکرد خیلی خوب بود. اما فیلم ضعف های آشکار و خیلی زیادی داشت. دیالوگ‌های خیلی بد و بدون اندیشه نگاشته شده ای داشت. مثلا برای القای حس خشونت فردی کلماتی استفاده میشد که اصلا مصطلح نبود و معنایی هم نداشت. مثلا ذوزنقه‌‌! منگه دست گرفتن چه ربطی به سوفیا لورن شدن داشت؟؟ مغز این (گوسفند) که جواب نداد مغز تو چطور؟؟؟ مگه قرار بود مغز گوسفند مرده جواب چیزی رو بده؟؟ کابوس میشم میام به خوابت تا از جا پا نشی؟؟ آخه یعنی چی این جمله؟؟ البته از حق نگذریم جملات بدیع خوبی هم داشت. مثل قسمت ملاقات آقای قریبیان و جوان با آقای رویگری. آرامی و مهربانی!! رامبد جوان خیلی تصنعی بود در برخی سکانس ها. ادای دیالوگهای از جانب آقای قریبیان نیز در برخی سکانس ها خیلی واضح نبود و گویا فقط تند بیان میشدند. این ... دیدن ادامه » باعث تصنعی شدن کاراکترشون میشد. آخه کی میاد به مضنون وقتی مورد ضرب قرار گرفته دستمال پارچه ای بده؟؟؟ مگه فیلم عاشقانه هست؟؟؟ اینطور پخش تصاویر فِرِم بندی شده و نقل داستانی روشون رو برای این سبک فیلم اصلا مناسب ندیدم. یعنی من نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم. رفلکس های رامبد جوان کما فی السابق خیلی جالب نبود و اصلا بازی قوی نداشتند. بازی آقای رویگری خیلی خوب بود و همچنین بازی آقای صادقی . یک سوال: خانم آسمان و خانم القائیان هر دو شال های پوستشون رو از یک جا خریده بودند؟ خیلی شبیه هم بود. فقط رنگشون فرق داشت!!!!
manimoon این را خواند
کیمیا TAV و محسن قربانی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلم کناهگاران یک دریچه نو برای خارج شدن از سینمای کلیشه ای بود
فیلم کاراگاهی که کمتر تو سینما بهش پرداخته شده یا اگه هم بوده خیلی ضعیف بوده.....به نظرم بعضی سکانس ها بازی فرامرز قریبیان مصنوعی بود
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حرف نداشت....الیته اگر جای رامبد جوان بازیگره دیگه ای مثل شهرام حقیقت دوست بازی میکرد بهتر میشد:)
خخخ اشتباه شده..خخخ
۲۳ تير ۱۳۹۳
اون یه پست دیگه بود که بحث فوتبال بود؛(((
۲۳ تير ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
وقتی آقای قریبیان اسلحه می کشید ، دل تو دل نداشتم
بی نظیر بود...
عشق به سینما در تک تک لحظات فیلم موج می زد
دیشب تونستم این فیلم رو ببینم.من دکستر رو ندیدم یا شایدم یادم نمیاد. اما از دیدن این فیلم خیلی راضیم. شایدم داستانش تکراری باشه. اما موسیقی، تدوین، داستان فیلم و بازی ها خیلی خوب بودند. به خصوص رامبد جوان که بی نظیر بود. استرس و هیجانی و شوکی رو که در طول این فیلم داشتم اولین بار در حیت تماشای فیلم 7 داشتم.
ب نظرم واقعاً خوب نبود !
شیوا الف ، تایماز موسی زاده ، بیتا ، یاسمن ، محمّـدمهـدی ندّاف و ترانه این را خواندند
کیمیا TAV این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
قانون اول : من هیچوقت اشتباه نمی کنم ؛
قانون دوم : هروقت فکر کردی من اشتباه کردم ، یادِ قانون اول بیفت .
خوب اینو واقعا راست گفت. چون هیچ وقت اشتباه نکرد.
۱۹ آبان ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک «دکستر» ایرانی بسیار خوش‌ساخت و تماشایی.
واقعا دیدنی بود.
سلام به دوستای گلم
امشب من خیلی خوشحالم چون بعد از مدت ها یه فیلم خوب تو سینمای کشورم دیدم و اونم فیلم گناهکارانه . مدت ها بود که فیلم خوب ندیده بودم آخریشم بغض بود .اما این فیلم منو راضی کرد
یکی دو تا مشکل داشت که حالا زیاد بازش نمیکنم اما در کل به فیلم از 10 به نظرم 8 بدم کم لطفی نکردم .واقعا فیلم خوبی بود
با این که کار اول آقای قریبیان بود اما بسیار قابل قبول و مورد پذیرش قرار گرفت .بازی که دیگه خودتون میدونید رامبد جوان فوق العاده بود بقیه هم در حد خوب بودن .داستان فیلم به شدت منو درگیر خودش کرد و داشتم از فیلم لذت میبردم . این بخشو خودتون به صورت bold بخونیدش "موسیقی فیلم عالی اندر عالی بود" فردین خلعتبری به نظرم ستاره بود در ساخت این موسیقی .تدوین فیلنامه فیلمبرداری و ... همه چیز واقعا بسیار به شدت خوب بود . فکر نکنید من شگفت زده شدم از دیدنش اما قبول ... دیدن ادامه » کنید بعد از فیلمهای بد و کم فروش و مخاطب نپسند این فیلم خیلی منو امیدوار به سینما کرد .اگر دیدید که خوشبحال همگی شما اگرم نه بهتون توصیه ی برادرانه ای (البته برادر کوچکتر شما) دارم که برید و این فیلم درام جنایی رو ببینید
مرسی از توجهتون
باهاتون تا اندازه زیادی موافقم متاسفانه ما توسینمای خودمون فیلم در ژانر پلیسی-جنایی خیلی کم داریم و فیلم خوب تو این ژانر دیگه واقعا کمیابه. این فیلم می تونه شروع یک جریان باشه.
راستی این فیلم چهارمین تجربه کارگردانی جناب قریبیان بود.
۱۵ آبان ۱۳۹۲
اقای مختاری این کار اول آقای قریبیان نبود فکر کنم کار دوم بود اولین فیلمشون چشمهایش بود
این فیلمو هنوز ندیدم ولی چشمهایش بسیار شبیه فیلم فارسی های قدیم بود
۱۸ آبان ۱۳۹۲
سپاسگذارم خانم ژینوس .ولی دوست عزیزمون آقای عظیمی گفتن چهارمین کار ایشون بوده .میتونید در پیام خودشون بخونید
در هر صورت ممنونم
۱۹ آبان ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یه فیلم متفاوت و جذاب و حرفه ای در سینمای ایران که از دیدنش لذت بردم..واقعا یه بار دیدنش کمه!!!
فیلمی است که از دیدنش خسته و پشیمان نمیشوید ولی به نظرم میشد خیلی بهتر از این باشد اما با توجه به مشکلات سینمای ایران و در قیاس با سایر فیلم های این روزهای سینمای ایران، فیلم خیلی خوبی است.

موسیقی کار از جمله نقات قوت آن است و اجرا و تدوین هم خوب است. در کل فیلم خوش ساختی است اما فیلمنامه میتوانست عمیق تر و جذاب تر باشد.
ترسیدم از بالیوودی شدن سینمای ایران .. تقلید از سینمای هالیوود..

غافلگیری داستان چسبید

البته فیلم خوش ساخت و تمیزی بود .. تدوین خیلی خوب و تیتراژ بسیار مناسب با فضای فیلم ..
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اگر «فیلم فارسی» را مفهومی به معنای «فیلم عامه پسندی که در داستان و محتوا چیزی برای گفتن ندارد» بگیریم، می شود «گناهکاران» را یک فیلم فارسی خوش ساخت نامید.
فیلم جمع و جور است و روند خوبی هم دارد. کمی معما، کمی هیجان، کمی طنز. بازی ها خاص نیستند، اما بد هم نیستند.
اما داستان، داستانی است خالی از ظرافت های لازم برای یک اثر داستانی. ما تا آخر با یک روند خطی از مرگ و میرها روبرو هستیم. نه پیچیدگی داستانی خاصی و نه تحلیل با اهمیتی. همه چیز همین جوری ادامه پیدا می کند و فقط غافلگیری پایانی کمی باعث جذابیت فیلم می شود. اما اگر به شخصیت پردازی ها اهمیت بیش تری داده می شد و ما بهتر می توانستیم حداقل فرامرز قریبیان و رامبد جوانِ فیلم را بشناسیم، این غافلگیری می توانست بخش زیبایی از داستان را تشکیل دهد. اما این طور نشده است.
در کل، فیلم جذابی بود اما پاسخی برای ... دیدن ادامه » «که چی؟» نداشت.
یکی از جالب ترین نکته های فیلم، سکانس پنج شش ثانیه ای پایانش بود که مشخصن به فیلم «الصاق» شده بود تا یک وقت ساحت امنیت سازان کشور خدشه دار نشود!
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ببین ذوزنقه! فکر کردی از... سفلی اومدی اینجا یه منگنه گرفتی دستت مهندس شدی؟

× البته اینا دیالوگ ماندگار نیست ولی جالب بودن.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اگه بخوای فرار کنی کابوس می شم میام تو خوابت.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من بعد از مدتها تلاش برای دیدن فیلمی ازرشمند و مفهومی و شکست خوردن و موفق نشدن، از دیدن این فیلم ساده و بی ادعا لذت بردم. خییییییییلی وقت بود که یادم رفته بود میشه رفت سینما و فقط سرگرم شد و لذت برد. ببخشید ولی دوست دارم من هم بگم که خیلی خوب بود بازی رامبد جوان.
تیتراژش خیلی خوب بود. سکانس های نحوه کشته شدن مقتولین همه کپی پیست فیلم های ترسناک خارجی بود. ایده این که هیچ خونی تو بدن مقتول نبود که برای سریال دکستر بود ولی بیان همچین موضوعی واقعا ربطی به فیلم نداست! مشخص بود که این دیالوگ توی همون اوایل فیلم عمدا استفاده شده تا شاید به مخاطب بفهمونه که قرار نیست ادعایی مبنی بر نو بودن داشته باشه و از قبل اعتراف می کنه که جاهایی از فیلم مشابه نومنه های خارجیه.
رامبد جوان خوب بود . اون قدر اینجا ازش تعریف شده بود که من منتظر بازی عجیب و غریبی بودم ولی وجود خود این آدم به تنهایی یه انرژی مثبتی به بیننده می ده.
در کل دوستش داشتم و از 10 بهش 9 می دم. مخصوصا به خاطر جسارت کارگردانش در پرداختن به این نوع ژانر مهجور در سینمای ایران و بازی گرفتن از رامبد جوان در نقشی غیر از نقش هایی که درش کلیشه شده بود.
پایان بندی فیلم با این که گویا بود (که روان گر دستگیر خواهد شد) ولی در عین حال مبهم هم بود! چرا که تدین هیچ دلی و مدرکی نمی تونست برای اثبات گناهکار بودن روان گر داشته باشه. با این حال یه پوشه حاوی چندین برگ به مافوقش داد. کسی می تونه حدس بزنه مدارکی که بر ... دیدن ادامه » علیه روان گر هستن چطور می تونن جمع آوری شده باشن؟
۰۲ آبان ۱۳۹۲
پایان فیلم نسبت به اون چیزی که در جشنواره اکران شد، تفاوت داشت. در نسخه جشنواره تدین متوجه گناهکار بودن روانگر میشه و میکتش، اما به عمد اثر انگشتش رو همه جا میذاره که پلیس رو متوجه اشتباهشون بکنه! برای اکران عمومی ناچار شده بودن پایانش رو عوض کنن!
۰۲ آبان ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با تمام احترامی که برای آقای قریبیان قائلم فکر میکنم ایشون برای این بدو بدوها و تعقیب و گریز یکم پیر شدن، می دونید این بخشش برام دور از واقعیت بود. در کل فیلم خوبی بود. بی نقص نبود. اما خوب بود.
شاید تعریف های دوستان انتظار منو بالا برده. اما قبول کنید خیلی هم تعریفی نبود.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به نظر من این فیلم از بعضی جهات شبیه به فیلم مظنونین همیشگی میباشد.احتمالا نویسنده قبل از نگارش فیلمنامه نگاهی به سبک و سیاق این فیلم(مظنونین همیشگی)داشته است.
اگر سکانس پایانی فیلم دچار تغییر نمی شد،فیلم ارزش بیشتری پیدا می کرد. یکی از نقاط قوت فیلم بازی متفاوت و خوب رامبد جوان می باشد.(که می تواند از بعضی لحاظ معادل بازی کوین اسپیسی در فیلم مظنونین همیشگی باشد.)
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برخی اوقات یک اثر هنری انسان را معلق میکند، برخی اوقات حس میکند که میتواند اتفاقات آینده را پیش بینی کند و اینجاست که جناب مستطاب جمیز منوس جونیور بهمراه جف لیندزی شما را متعجب میکنند.
داستان دکستر داستان نبرد حق و باطل نیست داستان نبرد هوش هیجانی مخاطب و نویسنده و کارگردان است.

قطعا جمله ی فوق در خصوص سریال دکستر و آفریننده ی رمان «دکستر رویای تاریک بین» است و نه فیلم گناهکاران.

اصولا اقتباس وقتی ذکر نمیشود که سه دلیل داشته باشد:
1. دنیا به طریقی غریب برای هنرمند بزرگ مینماید که دیدن شبکه شو تایم یا خرید سی دی سریال توسط کسانی که ممکن است اثرش را ببینند بعید به نظر میرسد.
2. هنرمند نگران ایراد خدشه به اصل اثریست که از آن اقتباس کرده که این خود از روح والای هنرمند سرچشمه میگیرد.
3. این جمله که «مگر جلوی کپی شدن آثار ما گرفته میشود که ما به فکر ... دیدن ادامه » مال دیگران باشیم».

امیدوارم که هنرمندان و بزرگان این مرز و بوم به آنچه خود از آن نالانند ارج نهند که نگوییم از ماست که بر ماست.

ضمنن بهترین نظر در این خصوص را باید از دوستانی جویا شد که رمان و یا سریال دکستر را ندیده اند چون ذهن است دیگر نا خود آگاه مقایسه ای میکند که شاید ناجوانمردانه باشد.
آرش امینیان ، بیتا ، شادی بهرامی و ترانه این را خواندند
المیرا فرشچیان و بیتا نجاتی این را دوست دارند
Dexter سریال خوبی بود
5 سال پیش که تازه رفته بودم دانشگاه اولین سریالی بود که می دیدم با بقیه فرق داره. تا اون موقع زیاد سریال ندیده بودم جزء چند تا sit com آمریکایی و Prison Break
البته بعدش Breaking Bad و Mad Men و خیلی سریالای دیگه دیدم که قوی تر بودن
ولی Dexter با وجود ایراداش ... دیدن ادامه » - که توی Season 6 دیگه خیلی زیاد شد- یه خاطرۀ خیلی خوب بود
چند هفته پیش تموم شد. اون پایانی نبود که انتظار می رفت چون با شخصیت دکستر جور در نمیومد
ولی به هر حال سریالی بود که آدم خیلی با هیجان دنبال می کرد.
۲۸ مهر ۱۳۹۲
درست میفرمایین اشتباه نوشتم یک و چهار
۲۸ مهر ۱۳۹۲
تویین پیکس

حضرت لینچ!

عالیه
۲۸ مهر ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید