تیوال سینما
T30:11:45:37
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گقت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی محصولات و برنامه‌های جالب هر زمینه به هم‌دیگر و پیش نهادن دیدگاه و آثار خود برای دیگران. برای نوشتن و فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید

 

خب خدا رو شکر بعد از مدتها یه فیلم کمدی ایرانی دیدیم که ادمو بخندونه. بدون شوخی های سخیف و سطح پایین. این فیلم شاید عالی نباشه ولی ارزش دیدن رو داره و برخلاف فیلمایی مثل "پنجاه کیلو البالو" یا "سالوادور" میتونه شما رو بخندونه.
وحید عمرانی و علی ابراهیم این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اگه دنبال یه فیلم زیبا و حساب شده و درست درمون هستین از دستش ندین. بعد از مدتها با حس خوب از سالن خارج شدم.
علیرضا این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در یک کلام افتضاح. فوق العاده ضعیف و ناامید کننده
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کارگردان جشن تولد؛ از فیلم سازی داستانی با هزینه ی شخصی در 300 متری داعش می گوید

http://vatanemrooz.ir/newspaper/page/2106/13/172344/0
حسین کوهی و محسن شهمیرزادی این را خواندند
من دو مستند از آقای لاجوردی دیده بودم,که اتفاقا یکیش در سوریه و راجع به داعش بود.
گفتگوی بسیار جذاب و خوبی هست و نکات جالبی رو کارگردان بهش اشاره میکنه.
ممنون از شما دوست عزیز :)
۲ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اگرچه مضمون و محتوای فیلم تقریبا مشابه نمونه های دیگر بود ، اما ابتدا و انتهای تقریبا تکان دهنده فیلم را دوست داشتم. نقش مادر ، نقطه عطف فیلم بود که برای ببرقراری عدالت تلاش می کند. بازی باورپذیر علی مصفا و مهناز افشار ، موجب می شد تا فضای سرد داستان و کش دادن های فیلنامه تحمل پذیر بشه. اما نمی تونیم بگوییم که این گونه اتفاقات برای همه افراد می افتد و به هیچ عنوان نمی توانیم بگوییم که همه مادرها در قرارگیری در چنین نقشی واکنش های یکسان و مثبت انجام می دهند. به طور طبع مادر یک فرزندش را از دست داده و نمی خواهد فرزند دیگرش را با دستان خودش بالای چوبه دار ببرد. البته فیلم انتقاد ظریفی هم به قانون قضایی کشور دارد که چرا زن یک مقتول حقی در مجازات قاتل همسرش ندارد و این دقیقا نقض حقوق شهروندی است. نمونه این قوانین اشتباه زیاد است ، به عنوان مثال اگر مردی ... دیدن ادامه » دختر خود را بکشد تا مادامی که دختر مجرد باشد ، به دلیل استفاده از قانون ولی دم ،مقتول از هر مجازاتی مبرا می شود. من افکار عمومی را به اعمال خشونت سوق نمی دهم اما به برخورداری از حقوق طبیعی افراد و حقوق شهروندی و اجتماعی برای برقراری عدالت تاکید می کنم.
آیدا طاهرزاده این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلم بسیار زیبایی بود
فیلمی که با توجه به کستینگ و موضوعش تا حدودی تیاتری محسوب میشه و واقعا برام سوال بود که چرا استقبال خوبی از این فیلم بعمل نیومد!!!
بازی ها همه خوب بودند علی الخصوص علی عمرانی و اشکان خطیبی و مهتاب نصیرپور عزیز
تنها انتقادی که میشه داشت در مورد پایان فیلم بود که نقطه ضعف اکثر فیلم های سینمای ایران همین موضوع است.
خسته نباشید جناب رحمانیان بزرگ، امیدوارم گاهی بین تیاترهای خوبتون به سینما هم سر بزنید.
hesampars این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مینیمالی از «کاسبان تحریم»

«ماحی» فیلم پرنشانه ای که اجتماعی نیست، این فیلم یک فضای مینیمال و استریلی از «کاسبان تحریم» نشان می دهد، فضایی از یک داستان واقعی و مشهور که در آن سعی می شود روح سرمایه داری و پشت پرده¬ی کاسبان تحریم را نشان دهد، اما این نوع نگاه با تمام دیدگاه هایی که پیش از این مطرح شده متفاوت است.
عمده ی فیلم هایی که به مسائل سیاسی و اجتماعی می پردازند با بیان صریح عقیده ی خود و افزودن یک درام عاشقانه سعی دارند تا از تند و تیزی اثر بکاهند. اما «ماحی» اگرچه از یک داستان واقعی و مشهور برگرفته شده اما برای تبدیل به اثر سینمایی راه دیگری را برگزیده است؛ فیلم در حالی سعی داشته روایت این انسان ها را بیان کند که بیش از توجه دلایل اجتماعی وسیاسی فساد اقتصادی، به مسائل درون گرایانه و روان شناختی می پردازد در واقع ریشه ی مفاسد را دربحران ... دیدن ادامه » های روحی و شخصیتی جستجو کرده است.
انسان هایی که هرکدام از درآمد نجومی بهره مندند و در رده ی بزرگترین مفاسد اقتصادی قرار دارند اما همگی از «بحران روانی» رنج می برند، یکی از پدر ناخلف و زشتی صورتش، دیگری بی سرپرست بودن و به همین ترتیب مشکلات روانی در اکثر شخصیت های فیلم جریان دارد. اما فضای فیلم آن چنان ناآشناست و شخصیت ها آن چنان ناپخته اند که باورپدذیری آن امکان پذیر نیست. خالق «ماحی» سعی کرده است تا درون دنیای سرمایه داران را تخیل کند اما علیرغم کارگردانی نسبتا خوب در بازنمایی روان پریشانه ی انسان ها، مخاطب را از فهمیدن بخش عمده این فیلم شلوغ منع کرده است. این حد از ابهام و پیچیدگی در داستان و شخصیت ها به نظر بیش از غنای فیلم، راه فراری است از غیرمنطقی بودن داستان و شخصیت ها.
شخصیت ها روابطی غیرقابل باورپذیر دارند که حرف های بزرگ از دهان کوچک شان فیلم را به محاق برده است، نشانه گذاری ها و دیالوگ های مبهم بدون آن که مقدمه ای برای فهم مخاطب به وجود بیاورد داستان شخصیت ها را به یک سوال بزرگ تبدیل ساخته، حربه ی دومینوی داستان های پی در پی بدون پاسخ نیز باعث می شود تا مخاطب سوال و ابهام قبلی اش را کنار گذاشته و به دنبال پاسخ سوالی جدید برود.
اگرچه که حساسیت های روی ماحی به اشاره ی مستقیم آن به دولت پیشین و فعلی است اما در این فیلم از سخنان رئیس جمهور نیز برای بیان یک گزاره استفاده شده است: «همه چیز دست دولت نیست»؛ اگرچه که این گزاره تا حدی صحیح است اما در حالی دولتی ها سعی در مبارزه با فساد دارند که هیچ ردی از موانع قانونی و امنیتی ایرانی در فیلم حضور نداشت وکاسبان بدون هیچ گونه ترسی از دولت و نیروهای امنیتی ایرانی اخبار را مرور کرده و کار خود را ادامه می دادند. اما این ترس از دولت های فرانسه و ترکیه در دلشان راه داشت تا «ماحی» مورد وثوق جشنواره های خارجی نیز قرارگیرد.
«ماحی» با فرم بدیع و البته ضعف تکنیکی خود سعی داشت تا مساله اش را غیر مستقیم بگوید، اما ابهام در شخصیت ها و پیچیدگی غیر ضروری روایت ها باعث شد که فیلم تقریبا هیچ وفاداری به داستان اصلی خود نداشته باشد و آن را دستاویز حرف هایی کند که خیلی هم به کار مخاطبان نیاید.

پرند محمدی این را خواند
نیلوفر ثانی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این برنامه هنوزم اکران داره؟
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلم برای کودکانی که با شخصیتهای شاهنامه آشنا باشند جذاب تر خواهد بود و از نظر تکنیک و انیمیشن خوب بودو برای کودکان امروزی که بهترین فیلم های انیمیشن رو از شبکه ها می بینند تا حدودی قابل قبول بود اما از نظر سیر داستانی گنگ بود رابطه گل پری با داستانهای نا موفق او تا اخر قصه و چگونگی موفق شدنش گنگ و نا مفهوم بود و تنها بعد از یکساعت از فیلم در انتها با چند دیالوگ کل مشکل نا موفق بودن گل پری را باز گو میکند که کاش در جریان کل داستان همراه میشد و در انتها انتظار می رفت پدر بزرگ خوشحالیش را با کودکان شریک می شد و سوال گنگ پدر بزرگ چی شد ( از طرف بیننده) مطرح نمی شد، تا کودکان خوشحال تر سالن را ترک کنند.
پرند محمدی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به نام خدا
برایم جالب بود که کارگردان هم فامیلی منه بخاطر همین تصمیم گرفتم با خانواده به این فیلم برم
از حق نگذریم فیلم واقعا خوبی بووود
حیفه که از دستش بدید معضلات جامعرو خوب نشون داده
از لحاظ فیلمبرداریم عالی بوود و همینطور صدا برداری
ولی بعضی جاها دیالوگا کلیشه ای میشد
در کل فیلم خوبی نسبت به باقی فیلم های هم ترازش بوود
از دست ندین
ممنون
کاش مى تونستم به گوش کارگردان فقط این پیام رو برسونم و بگم از دیدن این فیلم نهایت لذت رو بردم ، دستت درد نکنه
۵ روز پیش، يكشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
طرفداران و مخاطبان فیلم "ماجرای نیمروز" حتما این ویدیو ببینند . (گفتگو جنجالی محمد حسین مهدویان با فریدون جیرانی راجب فیلم )

http://filmnet.ir/film/1955/برنامه-35-(سی-و-پنج)--محمدحسین-مهدویان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این فیلم شاهکار بود و این حقیتی هست . اصلا کاری به موضوع ندارم از لحاظ فنی میگم شاهکار تمام عیار بود و نمیشه هیچ جوره این قضیه رو کتمان کرد . دوربین یک دست ، کارگردانی فوق الاده ، بازی های تماما شاهکار ، تدوین درجه یک ، فیلنمامه روان و بدون اشکال و و و این فیلم باید تمام جایزه ها رو دونه به دونه درو میکرد که حقشو خوردن. تنها فیلم 10 سال اخیر سینمای ایران که به شعور مخاطب احترام گزاشت حتی خیلی بهتر از ابد و یک روز
یاسمن پورمهران این را دوست دارد
جناب محمدی عزیز
بخدا قبول داریم "ماجرای نیمروز" شاهکار بود.
این فک کنم ششمین یا هفتمین پستیه که راجع به شاهکار بودنش گذاشتی :)
۲۸ بهمن
کاش حسمو درک میکردید . حسی توام با "تلخی و سرخوردگی " از درو نکردن جوایز توسط این فیلم مثل لا لاند
۲۸ بهمن
اختیار داری دوست عزیز
شرمندگی برای چی!
شما حق داری هر چیزی که دوست داری و هر زمان در تیووال بنویسی.
این فضا مختص به همه هست
این صرفا یه شوخی بود.
رد شو,خیلی سال هست جشنواره فیلم فجر تبدیل به یه دورهمی و تقسیم جوایز شده :)
۲۸ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به طور کلی فیلم خوبیه و واقعا ارزش دیدن داره...
آقای عمرانی معرکه واقعا معرکه و توانمند هستن و به نظرم وزنه سنگین این فیلم بازی و صدای عالی ایشونه..
منتها چند تا مورد خیلی واسم جذاب نبود یکی شخصیت رییس که شاید به خاطر بازیگرش بود و اینکه به پرداخت شخصیت ها خصوصا صفا و عطا خوب پرداخته نشده نمیدونم میتونه نقطه ضعف باشه یا جناب کارگردان با انتخاب خودشون این کارو انجام دادن...
اشکان خطیبی هم همیشه خوب بازی میکنه اما یکم اغراق در بازیشون دیده می شد...اصلا با صحنه ویالون زدنشون در برف ارتباط برقرار نکردم..
از همه ی این موارد بگذریم صحنه های نوستالژی (که میشه گفت آقای رحمانیان تبهر خاصی در نوستالژی بازی دارند) و موسیقی فیلم باعث میشه سفر کنی توی خاطرات دور و نزدیکت...
ممنون از گروه خوب آقای رحمانیان
پرند محمدی و علیرضا این را خواندند
وحید عمرانی این را دوست دارد
بهترین صحنه فیلم اتفاقا ویالون زدن خطیبی در برف بود
۲۷ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چقدر این فیلم رو دوست داشتم. خیلیی قشنگ بود. واقعا این کار حقش نیست در کنار کارهای بعضا آماتوری هنر و تجربه بیاد!!
افسوس و صد افسوس..
وحید عمرانی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستان اگر کسی میدونه اهنگی که تو فیلم پخش میشد چیه میشه لطف کنه بگه
علی ابراهیم این را دوست دارد
Love Is a Many Splendored Thing از Andy Williams.
۲۴ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بعد از هیاهوی زیاد جشنواره که اصلا در نحوه فیلم دیدن ماهم تاثیرگذار بود چند نکته درباره فیلم بدجوری ذهن من رو مشغول کرد:
1- من این فیلم رو دوست داشتم و به نظر تریلر سیاسی بسیار بسیار جذابی تو سینمای ایرانه. دقیقا همون چیزی که کم داشتیم تو این سالها. شاید بطور کلی من عاشقانه سیاسی سیانور رو بیشتر از این فیلم دوست داشته باشم اما این سبک بی نظیر عجیب خلاء رو در سینمای ایران پر کرد.
2-فیلم قرار نبوده در باره این باشه که حق با کیه..مگه بیانیه است؟ تصویرگر یک عده آدمه که میخوان کاری رو باهم ببرن جلو. حالا اینا سپاهی ان, ریشو ان, بدن, خوبن, به حقن یا ناحق مهم نیست..ما که قرار نیست با سینما احقاق حق کنیم. یک گروه.. یک دار و دسته ان که می خوان به بهترین شکل عمل کنن... و تعارف که نداریم تو فیلمهای منفعل و آپارتمانی و بدون داستان که فقط قراره واکنش آدمها رو به فقر, بدبختی ... دیدن ادامه » و درد بسنجه که آخرش هم قرار نیست توش پیروز بشن با یه پایان باز که آدم رو معلق کنه رو هوا, تلاش برای پیروزی, ذره ذره به عمق یک معضل رفتن, مبارزه و حتی تصویر پیروز شدن تو این نبرد جذابه... داره قهرمان تصویر می کنه...تو این چندساله چندتا قهرمان و شخصیت سینمای ایران به ما معرفی کرده؟
3- متوسط بودن( بهتر بگم ضعیف بودن) فیلمها و فضای جشنواره امسال در حمایت و رگ گردنی شدن برای این فیلم بسیار تاثیرگذار بوده. به اتفاق شاید برجسته ترین و مهمترین فیلم جشنواره همین ماجرای نیمروز بود و چون قبل و بعدش ما با فیلم پرانرژی دیگه ای مواجه نشدیم طبیعتا مجبور بودیم از این فیلم شاید بیش از اندازه دفاع کنیم. حالا مثلا پارسال ابد و یک روز رو میدیدی, سینما نیمکت میومد, اژدها یکهو وارد میشد و آخر سر سیانور تکونمون داد. ماجرای نیمروز امسال شانس بزرگی اورد.
4- کارگردانی و قاب بندی و زوایای دوربین انصافا تو این فیلم همراستا بود با مضمون و ژانر... بی شک شایسته جایزه بهترین کارگردان بود
5- گاهی فیلمسازها برای تلطیف شخصیت از نمادهایی استفاده می کنن که اتفاقا خوب هم از آب درمیاد. اینجا کمال (هادی حجازی فر) که تو مثلث تصمیم گیری درباره برخورد با مخالفان مسلح قرار بود نقش ضربتی و کمی تندرو رو بازی کنه برای اینکه در شخصیت پردازی تلطیف بشه و کارگردان هی به ما گوشزد کنه که بچه ها این فقط در مواجه با آدم بدها اینقدر خشنه سه جای مختلف با سه تا بچه و کودک مختلف این شخصیت رو مواجه می کنه. حالا اینکه چرا در حین دیدن فیلم اینقدر این مساله تو ذوق نمی زنه بر می گرده به بازی خیلی خوب حجازی فر و عملکرد برون گراش که ذهن ما رو به چیزهای دیگه منعطف می کنه و بچه ها و مفهمومشون میشن یه گوشه تو قاب
6- سخیف ترین حرکت جشنواره این بود که این فیلم بعلت رویکرد مضمونی فیلم بشه آلت دست یه عده برای واکنشهای سیاسی . اون ور که تو یه حرکت پوپولیستی ظریف رو میارن, این ور که دلایل انتخاب داوری رو نادیده گرفتن این فیلم می دونن... *
7- سینما واقعا تو این کشور مظلومه رفقا...بیشتر از اون چه که فکرش رو می کنیم.
* متنفرم از محافظه کاری و ادای این رو دراوردن که نه اینور نه اونور.... خواستگاه فرهنگی سیاسی و اجتماعی من کاملا مشخصه خدارو شکر
چند سال پیش هم در جشنواره درمورد فیلم "شیار 143 " هم همین حمایتهای بی دلیل و حرکات پوپولیستی شکل گرفت و فضا دو قطبی شد و الا فیلم فی نفسه فیلم خوب و جذابی بود.
۲۴ بهمن
دقیقا... این همه باعث شد که جذابیتهای فیلم بره تو حاشیه و همه چیز سیاسی به نظر برسه. واقعیت اینه که فیلم خوبی بود.
۲۴ بهمن
به نظر شما شخصیت پردازی در تریلر سیاسی دراین فیلم وسیانور درست بوده؟!!!
لزوما قاب سینما از نظر شما فرمه یا محتوا؟
به نظر شما این فیلم نگاهی یک سویه داره یا با شخصیت پردازی؟
۲۷ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نقشه کثیف ایوبی و دولت چیست ؟!

درست مثل پارسال که فقط جایزه بهترین فیلم به ایستاده در غبار دادند و بقیه جایزه ها رو به بقیه فیلمها امثال هم همین بلا رو سر ماجرای نیمروز اوردند . که مخاطب القا کنند این فیلم سفارشی هست چون اگر نبود بقیه جایزه ها رو هم می اورد !! مخاطب عام هم که نمیدونه حق این فیلم خوردند فکر میکنه به زور بهش جایزه دادن . واقا متاسفم برای چنین جشواره سیاسی . جشنواره ای که ازش بهره سیاسی میبرند و وزیر امور خارجه و محیط زیست و ... میان جایزه بدن برای رای جمع کردن
قابل توجه شما! پارسال جایزه بهترین فیلم به فیلم "ایستاده در غبار" اهدا شد! جایزه کارگردانی، فیلمنامه، بازیگر زن، بازیگر مکمل مرد، تدوین و چهره پردازی + بهترین فیلم از نگاه تماشاگران به ابد و یک روز رسید!
از نوشتار شما کاملاً مشخص است که شما هیچ اطلاعاتی ... دیدن ادامه » در مورد سینما ندارید و از یه جاهایی یه چیزایی شنیدید و اومدید اینجا شلوغ کنید! اونیکه داره سیاسی رفتار می کنه شما هستید نه مسئولین جشنواره!
۲۴ بهمن
نقشه ای در کار نیست....بیش از حقش و حدش هم بهش جایزه دادن ....شما فقط فیلمهای سفارشی و سیاسی رو میبینی و گر نه ابد و یک روز و اژدها و وارونگی و.. و....و.....کجا و ایستاده در غبار کجا.....ایستاده حتی یک پنجم اونها از لحاظ سینمایی ارزش نداره......ثواب کارهای خوبش رو شهید ... دیدن ادامه » متوسلیان(ان شالا که هنوز زنده باشن) میبره....اما هیچ بخشی از ارزش دلاوریها و خدمات ایشون به فیلم و مهدویان نمیرسه....سینما قواعد خودش رو داره ....مهم نیست راجع به چی فیلم ساخته میشه مهم درست ساختنش هست....اگر نه شما یه دوربین بذار و سرگذشت همت و باکری رو بخون......ایا میشه بهترین فیلم؟ نیمروز هم اگر چه از ایستاده بهتر بود اما جذابیت وقایع انقلاب و منفور بودن منافقین، باعث عالی شدن فیلم نمیشه....نیمروز یه فیلم سفارشی هست که یکی دو بار هم بیشتر نمیشه دیدش....فیلم عالی یعنی هامون کاغذ بیخط. درباره الی جدایی و تا حدی ابدویک روز که میشه ده ها بار دیدشون و باز هم لذت برد ....زیبایی اون فیلمها بخاطر خوب یا بد بودن کارکترهاش نیست ...بلکه لذت خالص سینماست
۲۴ بهمن
نه عزیزم . متاسفانه شما خیلی ساده هستی یا تفکر سنتی داری. نقشه در کار خوبم در کار . این که بگی دو سیمرغ گرفت (یکیش از مردم) پس دیگه نباید بگیره یه تفکر پوسیده و سنتی هست که دیگه تو هیچ کجای دنیا قابل پذیرش نیست . این که به هر فیلم با موضوع سیاسی انگ سفارشی ... دیدن ادامه » بزنی اینم یه تفکر پوسیده و نخ نما هست . این فیلم یگ شاهکار هست فارغ از موضوع . اصلا بحث من موضوع نیست . بخث کیفیت فنی بالای فیلم هست که از سطح سینمای ایران خیلی بالاتره و اینو تمام منتقدان و حتی کارگردانان و بازیگران مطرح اعتراف کردند . بازم میگم این فیلم باید سیمرغ ها رو دونه به دونه درو میکرد ولی با حق خوری واضخ این کار صورت نگرفت
۲۸ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حق این فیلم بود مثل ابد و یک روز تمام جوایز درو کنه حتی بیشتر ولی چه کنیم که دولت تدبیر و امید این دست فیلمها رو دوست نداره و جشنواره ای هم که دولت داور هاش انتخواب کنه همین میشه . حاظرم سر تک تک جایزه ها بحث کنم که حق این فیلم بود . فیلمنامه و گریم که جزء جایزه های صد در صدی این فیلم بود حالا از کارگردانی و تدوین و فضا سازی و موسیقی و و و بگزریم
آیدا طاهرزاده این را خواند
وحید عمرانی و محسن این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شاهکار تاریخ سنیمای ایران بدون کوچک ترین شک .اونم از یگ کارگردان جوان و دومین فیلم بلندش . خیلی خیلی بهتر از فروشنده و ابد و یک روز زیرا سبک فیلم اجتماعی (عامه پسند) نیست ولی با این حال مخاطبان عاشقش شدند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شاکله فیلمنامه بر روی کاشتهای روایتی ای بنا شده است که ناتوان از رساندن مخاطب به برداشت هایی باورپذیر و ملموس است. به طور نمونه نمیتوان قانع شد که چرا کاراکتر سارا بدهی های مالی اش را از نامزدش پنهان نگاه میدارد و به جای آن به دوستش آیدا همه چیز را میگوید و به او اعتماد دارد؟ فیلمساز پاسخ روشنی به این سوال اساسی نمیدهد. عمق دوستی رابطه سارا و آیدا هم قرار است در طول روایت و کنش پایانی سارا تعیین کننده باشد اما در مقدمه چینی ما عمقی در این رابطه نمیبینیم با یک بار خرید رفتن و داب اسمش بازی این رابطه در نمی آید. نامزد سارا که ادعای زرنگی دارد و دائما در حال تعقیب سارا برای سر درآورد از کارهایش است معلوم نیست چرا همواره در اقدام کردن دیر عمل میکند؟ کاراکتر آیدا چرا وقتی میداند که دوست پسرش سعید قصد دسترسی به اسناد مناقصه را دارد به سارا اطمینان میدهد ... دیدن ادامه » که به سعید اعتماد داشته باشد؟ این کاشتهای غیرمعقول را میتوان ادامه داد تا متوجه شد گره افکنی و گره گشاهی های فیلم بر پایه های سست روایی بنا شده است. فیلنمامه ای که هنوز تا پختگی فاصله دارد و همچنین اتخاذ کردن ناشیانه ی شگردهای روایی و مضمونی تقلیدی ( فاز فرهادیسم) سارا و آیدا را به فیلمی ضعیف و بی اثر تبدیل کرده است.
فرانک غلامپور این را خواند
شکوه حدادی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید