«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای همه هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گقتگو درباره زمینه‌های مورد علاقه مشترک، خبررسانی رویدادها، محصولات و برنامه‌های جالب هر زمینه به همدیگر و پیش نهادن دیدگاه و آثار خود برای دیگران.
برای نوشتن روی تیوال و فعالیت در آن باید در آغاز به سیستم وارد شوید

نگاشته‌های پررنگ

تفد گروهى فیلم
نام فیلم : The hunt
سال ساخت : 2012
کارگردان : Thomas vinterberg
نویسندگان : Tobias Lindholm , Thomas vinterberg
بازیگران : mads mikkelsen , Annika wedderkopp, Thomas Bo Larsen , , ...

لطفاً در پایان نظراتتون از 5 ، امتیازى براى این فیلم در نظر بگیرین تا بتونیم در آخر یک جمع بندى کلى داشته باشیم .
فربد ، سید حامد حسینیان و برومند این را خواندند
همه تو نظرسنجى شرکت کرده بودن که ، پس چرا هیچکس نظرى نمى ذاره ؟ :((
۱۳ ساعت پیش
سلام. عجله نفرمایید. این را در نظر بگیرید که خیلی ها ممکنه فیلم را ندیده باشند هنوز. و یا بخواهند دوباره ببینند.
چند روز فرصت هست.
۱۰ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
** هدیه گروه این نمایش به کاربران تیوال **
در ادامه دعوت گروه محترم این نمایش از اعضای تیوال برای نقد و بررسی این اثر و برای تسهیل حضور علاقه مندان، بهای بلیت این نمایش برای روز یک شنبه 7 اردیبهشت ماه با 40% تخفیف و بهای 12.000 تومان ارایه می شود.

خریداران عزیز پیشین این روز نیز می توانند برای دریافت هزینه اضافی پرداخت شده خود با پشتیبانی تیوال به نشانی support@tiwall.com تماس بگیرند.
۲ روز پیش، چهارشنبه
خیلی خوبه که برای روزی که ما با بچه ها قرار گذاشتیم تخفیف دار شد کاش همیشه از این شانسا بیاریم:))
۲ روز پیش، چهارشنبه
اره دو روز بذارن خوب میشه خصوصا اگه چهارشنبه بذارن :(
۱۸ ساعت پیش
خانم جمالی شما خیلی لطف دارید.. :)
۱۶ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

 

تلخی از دست دادن

به انسانی که دوست می داشتم
به انسانی که دوست می دارم

اینجا اتاق یک بیمارستان است.زنی روی تخت دراز کشیده و ما را نگاه می کند .شاخه گلی شاید فقط برای عکس گرفتن روی تخت در جلوی او قرار دارد .دسته گلی سفید ، در پشت او بخاطر تیرگی پس زمینه کاملاً به چشم می آید . در بالای سمت راست تصویر پنجره ایی به سختی از پرده و دیوار اتاق تفکیک می شود و ساختمانی در دوردست دیده میشود . در بالای سمت چپ تصویر ، چراغی بیمارستانی و کمی پائینتر باز گلدانی از گل ، بخاطر نوری که به دیوار افتاده مشخص می شود .تمام اینها فضای ساخته و پرداخته شده درون تصویر را کامل و پر اهمیت می کنند.

این عکس که یکی از قدیمی ترین عکسهای پیتر هوجار است برای من ، تمام دلیل و باعث دیدن چندین باره عکسهای اوست .

برخلاف این عکس بیشتر عکسهای پرتره هوجار دارای پس زمینه ای ساده و به عناصر دیگر غیر از انسان درون عکس آنچنان پرداخته نشده
نوعی سادگی ، شاید بخاطر سابقه او در عکاسی مد در کل عکسهایش به چشم می آید اما در عین این ساده گی نوعی نیرو جذبه وجود دارد که عمل و روابط مشترک تمام عکسهای اوست. او خیره نگاه می کند به مرد ، به زن ، به حیوان ، به مردگان و... با این خیرگی به شکلی غریب به ورای مدل و سوژهاش رسوخ می کند

رسوخ به مفهوم و جوهر زنانگی ، مردانگی ، مرگ ، بیماری ، طبیعت و...

اما او در این عکس یعنی عکس " کندی عزیز در بستر مرگ " به مفهوم " از دست دادن " رسوخ می کند . دوست داشته شدن کندی از فضای عکس ، از گلهای درون عکس و از عنوان عکس هویداست ، اما او خواهد مرد ، او از دست خواهد رفت.

هربار ... دیدن ادامه » که عکس را میبینم و عنوان آنرا میخوانم به تلخی نبود کندی فکر میکنم و به هر جا که چگونه داستانی از دوست داشتن را این چنین کوتاه و کامل بیان کرده

و در این میان ، تمام کسانی را به یاد می آورم که دوست داشته ام و به نوعی دیگر نیستند ، کسانی که دورند ، کسانی که مرده اند و تمامی روابطی که دیگر نیست.

و باز نگاه میکنم ، هنوز کندی زنده است ولی من ، گویی تازه همه از دست داده هایم را از دست داده ام.

http://www.peterhujararchive.com/works/selection/14023543

مرتضی خاکی ، حرفه -هنرمند- تابستان 84

۳ روز پیش، سه شنبه
من این عکس تاثیر گذار را قبلا دیدم و گروه نیویورکی Antony and the Johnsons از این عکس برای آلبوم خودش استفاده کرده (و در کل آلبوم) و در آهنگ Hope There's Someone در صدای خواننده احساس غم مخصوصی وجود داره ...

http://www.roughtraderecords.com/antonyandthejohnsons/707/i-am-a-bird-now

۳ روز پیش، سه شنبه
ای جان به این انتخاب‌هات واقعا" مونا، ای جان!

متن مرتضی خاکی هم فارغ از زیبا بود خیلی خوب به تحلیل عکس (از جنبه درونمایه‌ایه و نه تکنیکی یا ساختاری) پرداخته بود.
مرسی
۲ روز پیش، چهارشنبه
مرسی از تو علی جان
کی بشه دوباره پست بزاری و این بار ما کامنت بذاریم " ای جــــــــــــــان " :)
۲ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام به همگی
من میخواستم برای فوق،عکاسی بخونم
کسی میتونه کمک کنه که از کجا شروع کنم؟!
۴ روز پیش، دوشنبه
سید حامد حسینیان این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
10 عکاسی که باید در سایت اینستاگرام دنبال کنید

به انتخاب سایت فوربس

http://www.forbes.com/sites/amadoudiallo/2013/10/28/10-great-instagram-photographers-you-should-follow/

هدیه کاظمی ، علی اژدری ، مینا کیان و baharinbahar این را دوست دارند
یک دنیا ممنون مونا:)

انصافا گروه همیاری اگر ذره‌ای قدرشناس باشن باید یه تقدیرنامه اساسی واسه تو درست کنن که اینجوری مادری می‌کنی برای این صفحه های یتیم مونده تیوال:)
۲۸ فروردين
باز دوباره فوربس و یک فهرست من درآوردی دیگه.
نمی دونم واقعا ملاک انتخابشون چیه ؟
۵ روز پیش، يكشنبه
داخل لینک توضیح داده ملاک چی بوده
ولی همینقدر مختصر و مفید اینکه عکاسان معرفی شده صرفا آماتور نبوده و نوع نگاه و روایتشان در عکاسی و چاپ شدن آثارشان در مجلات متعدد و یکی از اعضاء آژانس مگنوم و نامزد جایزه پولیتزر ،آنها را شایسته قرارگیری در این لینک ... دیدن ادامه » کرده
۵ روز پیش، يكشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نگاهی به نمایشگاه" آمریکا، گستره ی معلق " مهرداد افسری در گالری محسن

در این نمایشگاه ۹ عکس در ابعاد ۱۵۰×۱۱۰ و با تکنیک دیجیتال و فتومونتاژ به نمایش گذاشته شد. این نمایشگاه پس از مجموعه‌ی عکس‌های افسری با عنوان «بی‌خوابی» که 2 سال گذشته در گالری محسن برپا شده بود، با موضوع آمریکا در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت.

نمونه کارهای این نمایشگاه :

http://www.mehrdadafsari.com/2010.html

احسان رسول اف، مدیر گالری محسن در یادداشتی درباره‌ی این نمایشگاه می‌گوید:«امریکا سرتاسر تجربه‌ای مدرن است، تحقق اتوپیایی اصیل از سلسله ارجاعاتی منقطع که به گونه‌ای صادقانه، جعلی است. انبوهی از معنا است در مجموعه تصاویری بسیار رویایی و ناممکن که به مانند کارت پستال‌های یک توریست مشتاق اما بی‌هدف، روی هم تلنبار شده است.

امریکایی بودن، تلاشی است پروسواس برای دستیابی به تناسبی موزون که ابتر و پرنقص است. گستره‌ای از تناقض و پوچی تا ماتم و یأس؛ اجتماعی به غایت مجرد که کلکسیونی از فیگورهای اندوه‌آلود تنها در خود دارد. ملتی متحد اما کلاژ شده از اقلیت‌های ناهمگون؛ پیکره‌ای سست و پرترک اما یکپارچه و توانمند؛ استعاره‌ای واژگون از سرزمین موعود. امریکا سریع است؛ ماهیچه‌های همواره منقبض و مرتعشی دارد که به حرکات غیرارادی یک خوابگرد می‌ماند. جادویی است نفسگیر به سبک منحصربفرد امریکایی: فست فود، آسمانخراش، اسلحه اتوماتیک، هالیوود و هراس از تروریسم. مکاشفه‌ی امریکا، مطالعه‌ای ماکروسکوپی است از اختلاط فرهنگی و قومی و نژادی که تمدن تازه برساخته امریکایی، کارکردهای سنتی‌اش را تصنعی ساخته است. کرانه‌ای که تنوع بی‌پایان چهره‌ها، سلیقه‌ها، و زبان‌ها، مانع انزوای هولناک انسانی مضاعف‌اش نمی‌شود.

بازنمایی امریکا و تجربه‌ی آمریکایی بودن، به پژوهشی چند لایه می‌ماند درباره پهنه‌ای پرزرق و برق و نورانی با ریتمی تند و مملو از آدم‌هایی فارغ بال، خانواده دوست، میهن‌پرست و احساسی که سراسیمه شهر را با خیابان‌ها و آسمانخراش‌هایش در برگرفته‌اند؛ تاملی است خلاصه برای آشکارسازی شکاف‌های همیشه فعال نژادی و زبانی و جنسیتی یک سپهر اجتماعی – سیاسی همیشه دوقطبی، با چاشنی لیبرالیسم و مذهب که آینه منکسرش، می‌کوشد تصویری متکثر از بافت‌های مردمی و اجتماعیش بازبتاباند.


بازخوانی ... دیدن ادامه » امریکا به مثابه یک پروژه در مجموعه «امریکا، گستره معلق» مهرداد افسری، گردهم‌آوری قاب‌هایی است ناهمگن از همدستی حیرت‌آور یک جمعیت بی‌روح که فریم‌های برهم نهاده فاجعه‌ای مدرن را از انحطاط یک واقعیت نابودشده به نمایش می‌گذارند؛ سوگنامه‌ای است برای یک سرخوشی بی‌وقفه از پس یک استحاله تمام عیار؛ جشن‌نامه‌ای پرجزییات در آیین رونمایی یک فروپاشی تدریجی؛ بدرقه آرزومندانه مسافری است مضطرب به سوی آن اتوپیای ابرواقعی.»

مهرداد افسری متولد ۱۳۵۶ در خوی و فارغ‌التحصیل مقطع کار‌شناسی ارشد در رشته عکاسی است. او تاکنون چندین نمایشگاه گروهی و انفرادی از عکس‌های خود با موضوعات مختلف را در داخل و خارج از کشور به نمایش گذاشته است.

سارگل این را خواند
علی اژدری این را دوست دارد
این متن انگلیسی وبسایتش رو داده به کی ترجمه کنه واسش؟:|
۲۶ فروردين
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
راه‌یافته‌گان به اولین جایزه عکاسی صنعت شیرینی

نمونه کارهای برندگان :

http://cipa.ir/#1st
سارگل و baharinbahar این را دوست دارند
چ عکسای خوبیه . ای جان :)
۲۶ فروردين
حالا پستشو میزارم عکاس تو ترکیب بندی رنگی عالی کار کرده به نظر من البته

شیرینی میرینیست :))
۲۶ فروردين
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نگاهی به نمایشگاه مهدی مقیم نژاد با عنوان "وساطت الهی " در گالری محسن

عکسهای این نمایشگاه :

http://moghimnejad.com/wp-content/uploads/2013/06/082.jpg
http://moghimnejad.com/wp-content/uploads/2013/06/112.jpg
http://moghimnejad.com/ArtWorks/chapter-five/


استیتمنت نمایشگاه :

وساطت الهی همچون دیگر فصل های پروژه واقع نمایی ها مواجهه ای با تاریخ ایران و تأملی در معنای هویت است. این بار اما با نقش مایه هایی که به سهم خود بار اعتقادات و باورهای مذهبی ما را به دوش می کشند. نظامی از عناصر واسطه که حاصلِ تجربه ی تاریخی و زیبایی شناختی اجداد ما در درک امر قدسی و بیانگر خواست های متافیزیکی ایشان اند. کهن الگوهایی که امروز نیز پیشاروی ما به حیات خود ادامه می دهند و سهمی به ناگزیر در حیات ما دارند.

شمایل های مجموعه وساطت الهی همچون ماهیت عکس ها به تمامی برساخته اند. هرچند یکایک عکس ها تابع یک روایت تاریخی خاص خود هستند. روایاتی که از مناسک و آیین های مذهبی جای جای این سرزمین سربرآورده اند.از این منظر، تخیل هنرمند همواره همبسته ی خاطره ای پیشینی بوده است. خاطراتی عتیق و آنقدر دور که گاه فهم فاصله ی میان صدق و کذب،اصل و جعل،کفر و ایمان، و اعتقاد و خرافه، از طریق آن بسیار دشوار می نماید. که اگر از این مرز باریک بتوانیم گذشت بی هیچ تعارفی نیاز انسان امروز به معجزه را بیش از هر زمان دیگر می دانم.

پروژه ... دیدن ادامه » واقع نمایی ها با عکس های این فصل به پایان می رسد.در یک دهه گذشته هرگز در بند طی نمودن مسیری خطی نبوده ام.گراهام لی،تدوینگر شهیر سینما، بر این اعتقاد بود که همه چیز از میانه آغاز می شود.به نظرم می توان این سخن را به پایان داستان ها نیز تعمیم داد.

هفته نامه خبری-تحلیلی آسمان، شماره ۷۳، دی ماه ۱۳۹۲مهدی مقیم‌نژاد در مجموعهٔ تازهٔ خود «وساطت الهی»، ایده و اندیشه‌ای را پی گرفته است که در نمایشگاه‌های پیشین خود آغاز کرده و جسته بود. ایده‌ای مبتنی بر خلوت و سکوت و محیط‌های بی‌انسان و ترکیب با اساطیر و اشکال تاریخی.

«وساطت الهی» نشان می‌دهد مقیم‌نژاد همچنان قصد دارد تجربه کند و پیش برود و چندان در قید و بند به انجام رساندن و بستن این دفتر نیست. بنابراین دراین مجموعه با رویکردی تازه روبرو می‌شویم که می‌توان جزییاتش را بر شمرد و در آن‌ها دقیق شد.

‫محیطِ مستقل از انسان‬

در مجموعه، محیطی بسط پیدا کرده است و تصویر شده که انسان در آنجایگاه چندانی ندارد. آثار به جای مانده از انسان تحت هوازدگی و تغییرات طبیعت از شکل افتاده‌اند و به طور کلی آثار «وساطت الهی» محیطی مستقل از انسان روایت می‌کنندکه اشیاء در آن‌ها جان گرفته و خود نفس می‌کشند. مه غلیظ و ارتفاعات بلند و درختان، و طبیعتی آرام و خفته، حالتی تصویر کرده‌اند که انگار آنجا زمان متوقف شده است.

‫اسطوره‬

وقتی زمان متوقف می‌شود، عناصر همیشگی انسانی همچون عشق و مرگ و اسطوره سر بر می‌آورند.

گفته می‌شود مردمان همواره به اسطوره محتاجند. از این روست که اساطیر نمی‌می‌رند. و تنها تغییر شکل می‌دهند. نیاز انسان به موجود بر‌تر است که دست دعا می‌شود و دخیل و توکل. این عناصر را اگر اسطوره‌ای ندانیم دست کم می‌توانیم در حیطهٔ توتم‌ها بازشناسیشان کنیم. در سازو کار مذهب‌های خاورمیانه‌ای اغلب، این نیاز با دست به دامان شدن و واسطه تراشی همراه است. یعنی آدم‌ها در بین النهرین باستانی عادت و علاقه داشته و دارند که میان خود و خدایشان افرادِ زنده یا مرده‌ای واسطه کنند تا صدایشان به شکلی خصوصی‌تر و بلند‌تر به عرش اعلی برسد.

بستن دخیل و پارچه و قفل هم در یهودیت تعریف شده است و هم در مسیحیت معنا دارد و هم در اسلام. آن هم اسلام شیعی. طبیعی است که وقتی سخن از اسلام شیعی می‌شود اجزاء در هم پیچیده با فرهنگ ایرانی تداعی می‌شوند و از همین منظر است که می‌توان آثار «وساطت الهی» را گذشته از هر ضعف و قوتی مطلقا ایرانی دانست. ایرانیت اساطیری نهفته در این آثار در تک تک اجزاء مجموعه قابل خوانش است.

قطعاتِ علم‌های محرم،‌گاه هوا زده و کهنه، پرنده‌های فلزی روی آن‌ها و دست مشهور «حضرت عباس» از آن جمله‌اند. اما به نظر می‌رسد هنرمند همه جا در به کارگیری این توتم‌ها موفق نبوده است و‌گاه با اثری شناسا برای ایرانی و جذاب ولی کارت پستالی برای غیر ایرانی مواجهیم.

هر جا خالق اثر از نشانه‌های آشنا و جزئی‌تر فاصله گرفته، موفق‌تر بوده است و آن ایرانیتی که گفته شد، در آثارِ کم عنصر‌تر، به نتیجهٔ بهتری رسیده‌اند. این تعریف جهانی تری از عناصر محلی است. و تعریفی قابل ترجمه است از ایرانیت به زبان جهان. ایرانیتی که دست و پای ذهن را نمی‌بندد و محدود کننده و تقلیل دهندهٔ هنر به جغرافیا نیست.

‫برزخ‬

در همین راستا و در یکی از بهترین آثار مجموعه (که ازآن درپوسترِ نمایشگاه هم استفاده شده،) حجمی سراسر دخیل بسته و صلیب وار، ایستاده در زمینی مه زده و برزخ گون مشاهده می‌شود که همچون هیبتی اساطیری، جان گرفته و رو به ما ایستاده.

گمان من بر این است که اگر مهدی مقیم‌نژاد در مجموعه‌های آتی خود این رویکرد را دنبال کند، نتایج بهتری خواهد گرفت. رویکردی که در آن قضاوت و اطلاعات بیننده راجع به مذهب و «واسطه‌های الهی» به کناری گذاشته شوند و محیط‌های جهان شمول، برزخ وار یا بهشت مانند بازسازی می‌شوند.

همچنین به نظر می‌رسد برای یک هنرمند شناخته شده و پر کار که در عین حال اعتبار قابل ملاحظه‌ای هم در سطوح آکادمیک و مطبوعاتِ هنری دارد، این شکل ویرایش و ادیت تصویر مناسب نباشد. برش‌های نامرتب و «دوربُری»‌های‌گاه بسیار شلخته، به ضعف اصلی این نمایشگاه تبدیل شده‌اند و بازخوردهای منفی بسیاری به دنبال خواهند داشت. بدیهی است که ضعف تکنیکی به راحتی قابل رفع است اما کم توجهی به آن می‌تواند بهترین ایده و معتبر‌ترین نام‌ها را زمین بزند. بنابراین ما مخاطبان «مهدی مقیم‌نژاد» انتظار داریم وسواسی که در انتخاب موضوع و پردازش ایده به خرج می‌دهد، در اجرا نیز ادامه یابد و آثارِ خوبّ او از نظر اجرا نیز بی‌نقص‌تر شوند.
وحید مسعودی این را خواند
آرزو نوری ، علی اژدری ، سید حامد حسینیان و سارگل این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شادی قدیریان

شادی قدیریان، هنرمند مشهور ایرانی در حیطه آثار *Staged Photography - Conceptual است که چندین مجموعه مشهور از آثار staged Photography دارد.شادآفرین قدیریان متولد سال 1353 است. وی در سال 1372 در رشته عکاسی دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل شد و اولین نمایشگاه خود را در سال 77 در گالری گلستان برگزار کرد. او از جمله عکاسانی است که آثارش مورد توجه فراوان قرار گرفته و نمایشگاه‌های متعددی از مجموعه عکس‌هایش، در کشورهای مختلف به نمایش درآمده‌اند.

در مجموعه قاجار او، زنانی دیده می‌شوند با لباس و آرایش و فضای زمان قاجار اما همراه با عناصری از دنیای مدرن.بیانگر نوعی تناقض در زندگی زنان ایرانی.و شاید گذر ناقص از دوران سنتی به دوران مدرن.


از مجموعه های مهم دیگر آثار او شاپرک خانوم و مثل هر روز است

مجموعه شاپرک :

http://shadighadirian.com/index.php?do=photography&id=19#item-7
مجموعه هر روز :
http://shadighadirian.com/index.php?do=photography&id=11#item-1

عکسهای ... دیدن ادامه » مجموعه قجر
http://shadighadirian.com/index.php?do=photography&id=9#item-8

پ.ن : در این نوع عکاسی، هنرمند مانند کارگردان فیلم، صحنه، دکور، کادر، اجزاء، عناصر انسانی و همه چیزهای دیگر را طبق نظر و میل خود کارگردانی کرده و می‌چیند. می تواند تمام جزئیات دیگر مانند نور و ... نیز کارگردانی شده باشد یا نباشد.
سارگل این را خواند
هدیه کاظمی ، آرزو نوری ، علی اژدری و baharinbahar این را دوست دارند
مرسی مونا:)
توی این سری‌ها به طور واضحی مسیر تکامل هنری شادی قدیریان مشخصه. از کارهای متمایز و جسورانه اما به شدت ایده‌محور مجموعه "قجر" و "هر روز" تا کارهای پرداخت شده‌تر، پخته‌تر و درونی شده‌تر مجموعه "شاپرک"...
۲۴ فروردين
خیلی هم عالی، ممنونم:)
۲۶ فروردين
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ریچارد اودان

اودان در ۱۹۲۳ در شهر نیویورک پا به عرصه وجود گذاشت و در مدرسه دیواید کلینتون در شهر برونکس به تحصیل پرداخت. اما هیچ وقت تحصیلات آکادمیک خود را به پایان نرساند.در سال ۱۹۴۲ به عضویت جامعه عکاسی "مرجت مارین" امریکا درآمد.
اودون بعد از ارائه عکسهائی از بازار چنگ و بعدها برای مد به عنوان یکی از معروف ترین عکاسان مد و صاحب سبک در کار مد شناخته شد.درسال ۱۹۹۲ به عنوان اولین عکاس در تاریخ شهر نیویورک لقب گرفت.
او در عکاسی مد بسیار موفق عمل می کرد اگرچه بیشتر پرتره های او از موقعیت کاری او ناشی نمی شد بلکه اکثر آثار هنری بر جامانده از او در اثر کارهای شخصی او بوده است و هر کدام از آنها در قالب هنر بحساب می ایند زیرا پیچیدگیها و تزادهای انسانی را به نمایش می گذارند و جزء شاخص ترین بخش هنری او بشمار می اید.
پس زمینه یکپارچه بدون هیچ حائل یا جزئیات ... دیدن ادامه » خارجی بین فاصله دوربین تا سوژه از مشخصات عکسهای او بود و زمانی که هر چیز خارجی در بین قرار می گرفت حتم بدانید که اودون به وسیله آن می خواست شخصیت سوژه را بشکافد.

در بطن آثار اودان ، تناقضات بی شمار و درک ناشدنی وجود دارد و خود عکاس نیز اکراه داشته است که پرده از رمز و راز نظرات خود بردارد و به شرح و تفصیل آنها بپردازد.هرچند واقعیت هایی می تواند در پس وجوه سطحی عکس های مد آوردن و تصاویری از چهره های زیبا نهفته باشد، اما منتقدان اظهار داشته اند که "واقع گرایی" تکچهره های او ، در نهایت شکل تازه ای از تصنع بوده است. آودون در پاسخ به این انتقادات، تعبیری از دایان آربس را نقل می کند که بنابر آن ، عکس " .... رمز و رازی بر روی رمز و راز دیگر است . "

نمونه عکسهای اودان :
http://www.richardavedon.com/#s=0&mi=2&pt=1&pi=10000&p=0&a=1&at=0
سارگل این را خواند
هدیه کاظمی ، آرزو نوری ، علی اژدری و baharinbahar این را دوست دارند
چند سال پیش یک عکسی از ریچارد اودان دیده بودم که یک عده از خانم های مسن اشرافی رو نشون می داد و یکشون هم در حالی که وسط تصویر ایستاده بود ، پشتش به دوربین بود .
نمی دونم چه حس عجیبی داشت . شاید یکی از دلایلش متفاوت بودن با بقیه ی آثار اودان بود. نمی دونم چی ... دیدن ادامه » بود ، ولی خیلی خوب و عجیب بود .
بعدن هرچی سرچ کردم متاسفانه نتونستم جایی پیداش کنم. حیف شد
۵ روز پیش، يكشنبه
این هم پرتره مارکز فقید :( از اودون

http://www.newyorker.com/online/blogs/books/2014/04/richard-avedons-portrait-of-gabriel-garcia-marquez.html

نوشته از بکت هم داره ، نکنه اون پرتره معروفش هم ماله اودون باشه :|
۳ روز پیش، سه شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«عکس روایی»

گنجه لباس‌هایش را با سراسیمگی و پریشانی جستجو می‌کرد، چنگ می‌زد، عصبی بود و مدام به ساعت نگاه می‌کرد. هر از گاهی آن چند لاخ موی بی‌قراری که جلوی صورتش را می‌گرفت، به عقب پرت می‌کرد و دوباره چنگ می‌زد؛ تا نگاهش سرِ آخر روی رنگِ قرمزِ یک جوراب، آرام گرفت. چند ثانیه‌ای مکث، وبعد... صدای نفس نفس زدن‌های بلند و تند خودش را می‌شنید؛

شاید این غیرطبیعی‌ترین لباسی بود که داشت. همین چند شب پیش بود انگار، نمی‌دانست، شبِ پیش بود یا شبِ چند سالِ پیش، فقط، دندانهای زردی را می‌دید با سیگاری گوشه لب که نیشخند زنان می‌گفت: «تودیوانه‌ای، تو غیر طبیعی هستی» و بعد صدای بسته شدن، صدای بسته شدن... و بسته شدن. خوب، حالا آماده بود، پلکانِ پیچ در پیچِ چهار طبقه را به سرعتِ پرواز یک پرنده از قفس با آن پاهای کوچک ِ پوشیده با جوراب شلواری قرمز، طی ... دیدن ادامه » می‌کرد و در می‌انِه راه هیچ فکری، دیگر نبود، تنها یک فکر: صفحه اول و تیتر درشتِ روزنامه‌ها: مرگِ غیر طبیعی زنی با جوراب شلواری قرمز.

عکس نوشت: شادی آفرین آرش

بیشتر:
http://www.akkasee.com/articles/12870
سارگل این را خواند
آرزو نوری ، علی اژدری ، حسین کوهی و جعفر ملکی این را دوست دارند
سلام

عکس روایی یعنی چی ؟

الان ی عکس یعنی شرح دادن ؟
۲۴ فروردين
یعنی برای روایت یک صحنه یا یک اتفاق، به جای کلمه، از عکس استفاده بشه.
تو متن توضیحات بیشتر داده شده اگر علاقه مندید :)
۲۴ فروردين
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
Burnt Generation: Contemporary Iranian Photography at Somerset House

10 April – 1 June 2014

To mark the arrival of the Persian New Year, Burnt Generation will present contemporary Iranian photography – the majority of which has not previously been seen outside of Iran – by eight highly original and intellectually engaged image makers. The exhibition will offer a rare opportunity to move to a place beyond cliché; a moment to forget the stereotypical images of Iran and enter the worlds of the eight artists who have lived and worked there. They include: Azadeh Akhlaghi; Gohar Dashti; Shadi Ghadirian; Babak Kazemi; Abbas Kowsari; Ali and Ramyar; Newsha Tavakolian; Sadegh Tirafkan.As Martin Barnes, Senior Curator at the V&A, says “some of the most exciting photography being made today is coming from Iran” and the range will reflect reality for modern Iranian society, whether it be coping with the consequences of constant conflict to civilians caught in the middle, conforming to class ideals or colourful celebrations of Shiite rituals.

Burnt Generation will be produced by Candlestar with Somerset House. A cultural consultancy based at Somerset House, Candlestar is a key contributor to the growing creative community of Somerset House.

Burnt Generation is curated by Candlestar Director, Fariba Farshad, ... دیدن ادامه » who explains that her aim was not only to present work from as wide a perspective as possible but also to show work that takes a sideways look at both public and personal histories: “The selected artists work in various ways. Some make documentary photography, others portraiture, others still fine art, conceptual work but their subjects are caught in the web of history be it personal, historical or geopolitical.

پ.ن : 3 تا از عکسها این نمایشگاه در اینجا :دی
http://www.somersethouse.org.uk/visual-arts/burnt-generation
رعنا جمالی و علی اژدری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چه تصاویری !مخصوصااون 2تاداداش کره ای!!!!!!!!!!

مرسی
۲۷ فروردين
آره صبا، عکساش کلا جالبن خیلی
۲۷ فروردين
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فراخوان جشنواره سراسری عکس رضوی 93 منتشر شد


از سری برنامه های دوازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع)
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی
شهریور 1393
به مناسبت میلاد با سعادت عالم آل محمد(ص) حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) و همزمان با دهه کرامت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی جشنواره سراسری عکس رضوی را برگزار می نماید.

اهداف:
1 - اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی.
2 - گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری و مذهبی ومرتبط با سیره ائمه معصومین بویژه امام رضا (ع).
4 - گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی و هنری در زمینه سیره، شخصیت و معارف امام رضا (ع) و کمک به انتشار گسترده این آثار.

موضوعات جشنواره :
1- زیارت(آداب و فرهنگ زیارت ) ادعیه ، معنویت و تجلی حضور
2- ... دیدن ادامه » حرم مطهر رضوی و آثار و ابینه ها
3- حرم مطهر رضوی، امامزادگان ( به ویژه حضرت معصومه (س) و حضرت شاهچراغ(ع) )
4- وقف ، فرهنگ وقف
5- حرم مطهر رضوی و مناسبتهای انقلاب اسلامی و شهدا
6- یاران و اصحاب حضرت امام رضا (ع)
7- جلوه های مشهد الرضا(ع)
8- زائران و مجاوران
9- شفایافتگان،شیفتگان و دلدادگان حضرت
10- جلوه های فرهنگ رضوی در خارج از کشور
11- زائران پیاده
12- کاروان های زیارتی
13- قدمگاه های حضرت و مراسم بزرگداشت قدمگاه ها
برنامه های جنبی:
1 - نشست تخصصی و کارگاه های آموزشی به عنوان برنامه های جنبی با حضور میهمانان و اساتید صاحب نظر برگزار خواهد گردید.
2 – برگزاری نمایشگاه عکس سیر تحول توسعه حرم مطهر امام رضا (ع)
3 – چاپ و رونمایی عکسهای برگزیده و آثاری که به نمایشگاه راه یافته است.
4 –تجلیل از خادمان فرهنگ رضوی
5 –برگزاری مسابقه خوشنویسی صلوه خاصه امام رضا(ع)
6 –برگزاری نمایشگاه خوشنویسی صلوه خاصه امام رضا(ع)آثار سالهای قبل
مقررات:
1- هر‌ عکاس می‌تواند حداکثر 10 عکس به صورت تک عکس و 7 عکس به صورت مجموعه عکس به دبیرخانه ارسال کند.
2 - عکس‌ها بایست روی سی دی و با فرمت gpg در اندازه 40*30 سانتی متر و با دقت 300dpi ارسال شوند.
3 –کلیه عکسهای راه یافته به بخش مسابقه توسط دبیرخانه چاپ و به نمایش گذاشته می شود.
4 - مسئولیت ناشی از ارسال نامطلوب آثار متوجه ارسال‌کننده است.
5- در صورت آنالوگ بودن، نگاتیو اثر و در صورت دیجیتال بودن فایل اصلی عکس بایستی نزد عکاس موجود باشد.
6- کلیه شرکت ‌کنندگان (عکاسان) فرم مشخصات خواسته شده را تکمیل و به همراه یک قطعه عکس 4*3به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند
7- آثار برگزیده عودت نخواهند شد.
8-دبیر خانه جشنواره به ازای هر عکس پذیرفته شده در نمایشگاه(به غیر از آثار برتر) مبلغ 500000ریال به صاحب اثر پرداخت می نماید.
9-عکس‌ها ارسالی نباید در جشنواره‌های قبلی عکس رضوی جزو آثار منتخب باشد.
10- شرکت برای کلیه عکاسان و علاقه‌مندان آزاد بوده و تکمیل فرم درخواست شرکت در مسابقه توسط عکاس به منزله پذیرش شرایط مسابقه است.
11- کتاب نفیسی از آثار برگزیده چاپ وبه کلیه عکاسانی که آثارشان به نمایشگاه راه یافته باشد یک جلد کتاب جشنواره اهداء خواهد شد.
12- تصمیم گیری در مورد کلیه مسائل پیش‌بینی نشده در آیین نامه برعهده دبیر جشنواره می باشد.
جوایز :
1- نفر اول: تندیس جشنواره، لوح تقدیر و 000/000/25 ریال جایزه نقدی
2- نفر دوم: لوح تقدیر و 000/000/20 ریال جایزه نقدی
3- نفر سوم: لوح تقدیر و 000/000/15 ریال جایزه نقدی
4- نفر چهارم: لوح تقدیر و 000/000/12 ریال جایزه نقدی
5- نفر پنجم: لوح تقدیر و 000/000/10 ریال جایزه نقدی
6– نفر ششم: لوح تقدیر 000/000/8 ریال جایزه نقدی
7- نفر هفتم: لوح تقدیر 000/000/7 ریال جایزه نقدی
8- نفر هشتم: لوح تقدیر 000/000/6 ریال جایزه نقدی
کلیه هنرمندانی که آثارشان به بخش مسابقه راه می یابد به عنوان مهمان دبیر خانه جشنواره سراسری عکس رضوی پذیرش خواهند شد.

تقویم :
الف: مهلت ارسال آثار: 15/5/93
ب : زمان انتخاب آثار برگزیده:25/5/93
ج: تاریخ برگزاری جشنواره : شهریور 1393

توضیحات:
- کلیه آثار ارسالی با مشخصات کامل شناسه ای – نشانی کامل پستی و در صورت امکان نشانی الکترونیکی و شماره تماس قید گردد.
- آثار برگزیده در قالب کتاب چاپ و برای شرکت کنندگان ارسال خواهد شد.
- هزینه اسکان و پذیرایی در طول برگزاری جشنواره به عهده دبیر خانه جشنواره بوده و در مرحله پایانی متناسب با موقعیت استان کمک هزینه ایاب و ذهاب پرداخت خواهد شد.
نشانی پستی:
تبریز – بلوار استاد شهریار – اول سر بالایی ولی عصر – مجتمع فرهنگی و سینمایی 22 بهمن تبریز - دبیرخانه جشنواره سراسری عکس رضوی - تلفن: 3281200 – 3280555 -0411 تلفاکس: 3281202– 0411
نشانی سایت جشنواره: www.Akserazavi.ir


شورای فرهنگ عمومی استان آذربایجان شرقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع)
دبیرخانه نمایندگی بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) در استان آذربایجان شرقی
آرزو نوری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فراخوان دومین جشنواره سراسری عکس امید منتشر شد.

در سردترین شب ها
تاریک ترین شب ها
بیش از چراغ ، نیازمند امیدیم !
که هیچ شعله ای شبی را صبح نمی کند
امید و تنها امید است که ما را تا طلوع زنده نگه می دارد ...
با هم در جشنواره ی عکسی به نفع خیریه زنجیره امید ، لحظاتی را ثبت می کنیم. باشد که روزنه امیدی شوند در شب تار کودکان دردمندمان .
موسسه خیریه بین المللی زنجیره امید در راستای پیشبرد اهداف خیرخواهانه و فرهنگی خود, اقدام به برگزاری جشنواره عکس امید نموده است.

موضوع : آزاد
امید, بخش گمشده ای از زندگی انسان معاصر بوده, که اندک اندک تعبیر ذهنی آن از امید به تصویر بعید و تصنعی بدل شده است. و ما در مسیر بازیافت آن, در میان آثار ارسالی به جستجوی امید میان کودکان, اجتماع, طبیعت و خانواده می پردازیم تا زنجیره ای از امید را در کنار هم بسازیم.
مقررات جشنواره
• شرکت در این جشنواره برای تمامی عکاسان سراسر کشور ، اعم از آماتور و حرفه ای آزاد می باشد.
• هر عکاس می تواند حداکثر 5 قطعه تک عکس بصورت سیاه و سفید یا رنگی ارسال کند.
... دیدن ادامه » عکسهای ارسالی باید در قالب فایل دیجیتال با پسوند JPEG باشند ، و اندازه ضلع بزرگ حداقل 1500 و حداکثر 2000 پیکسل باشد.
• در صورت راهیابی عکس ها به مرحله دوم جشنواره، عکاس موظف است که فایل اصلی عکس ارسال شده را در اختیار برگزارکننده قرار دهد.
• روش ارسال:
• ارسال از طریق وب سایت رسمی جشنواره www.festivalomid.ir
• بر رویCD یا DVD به دو صورت ارسال پستی و یا تحویل حضوری به دبیرخانه جشنواره
شرکت کنندگان موظفند مشخصات خود را به همراه آثار ارسالی در قالب یک فایل Word به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند .(مشخصات شامل نام ، نام خانوادگی ، نام پدر ، شماره ملی ، آدرس محل سکونت و شماره تماس همراه و ثابت)

• استفاده از تکنیکهای پردازشی در آثار ارسالی بلامانع است البته در حدی که جنبه ی استنادی عکسها حفظ شود.
• عکسهای ارسالی باید قابلیت چاپ در ابعاد 50*70 را داشته باشند.
• از درج هرگونه متن ، لوگو و پاسپارتو بر روی عکسها خودداری کنید.
• آثار راه یافته به بخش نمایشگاه در ایام جشنواره به نفع خیریه زنجیره امید به فروش خواهند رسید.
جوایز
نفر اول تندیس جشنواره به همراه لوح تقدیر و مبلغ 12 میلیون ریال وجه نقد
نفر دوم تندیس جشنواره به همراه لوح تقدیر و مبلغ 9 میلیون ریال وجه نقد
نفر سوم تندیس جشنواره به همراه لوح تقدیر و مبلغ 7 میلیون ریال وجه نقد
صاحبان آثار راه یافته به بخش نمایشگاه علاوه بر دریافت لوح تقدیر و گواهینامه شرکت در جشنواره, می توانند بصورت رایگان در کارگاه آموزشی که در ایام جشنواره برگزار خواهد شد حضور یابند.
در ضمن نفرات اول تا سوم در ایام جشنواره در کرمان مهمان ویژه زنجیره امید می باشند.هیئت داوران :
اسماییل عباسی, دکتر محمد ستاری,محمد اسلامی, مجتبی صفرعلیزاد, رکن الدین حجازی

گاهشمار جشنواره
آخرین مهلت ارسال آثار: 28 فروردین ماه 93
زمان برگزاری نمایشگاه : 20 لغایت 25 اردیبهشت ماه 93
مراسم اختتامیه : سه شنبه 23 اردیبهشت 93

سازمان جشنواره
سازمان برگزارکننده: موسسه بین المللی خیریه زنجیره امید
با همکاری انجمن عکاسان حرفه ای کرمان

مدیر جشنواره : سعید زلفی
دبیر اجرایی : حمید قنبری
دبیر تخصصی: مهدی جعفری
ناظر جشنواره: می گل گلستانی
نشانی دبیرخانه : کرمان - خیابان امام جمعه - نبش کوچه20 - طبقه اول – موسسه خیریه زنجیره امید
کدپستی:7619636933
تلفن: -2466727-24636960341
09384949019
فکس: 2449430-0341
www.festivalomid.ir
آرزو نوری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ما با چشمان خلاق شما به صحنه‌های این شادمانی و شکرانه بزرگ دعوت می‌شویم. همه آن چیزی که نشان از شکوه دیدار و همزیستی دوباره عالم محسوس است مورد تحسین و اقبال ماست. جشن آدمیان، گیاهان و اشیا و هر آنچه به تصویری متفاوت در سایه ها و سطوح این عالم بدل می شود، همگی می‌توانند نشانی از این تمنا و شعف دوباره شدن باشند.

موضوع اصلی: شمیم بهار
در این بخش عکس‌هایی مورد نظر است که موضوعات زیر را به تصویرکشیده باشد:
۱-فصل بهار از نگاه شما
۲-شوق و تکاپو در آستانه بهاری نو
۳-سنت ها و آیین های بهاری در بین اقوام مختلف کشور
۴-بهاردر شهر و روستای شما
۵- سفرهای نوروزی
۶- طبیعت بهاری

موضوع ویژه: شکوفایی ایران
در این بخش عکس‌هایی مورد نظر است که موضوعات زیر را به تصویرکشیده باشد:
۱-رشد و شکوفایی در عرصه های مختلف در کشور شامل: فعالیت های عمرانی و آبادانی - احداث سد، نیروگاه، جاده، خانه سازی، کمک به فعالیت های تولیدی، کشاورزی و صنعتی- اشتغال زایی
۲-تلاش در بوجود آوردن رفاه در روستاها
۳-ایجاد ... دیدن ادامه » روحیه امید، اتحاد و سازندگی در کشور

مقررات:
۱- موضوع اصلی مسابقه (شمیم بهار) در دو سطح مجزای حرفه‌ای و آماتور برگزار می‌شود اما در موضوع ویژه (شکوفایی ایران) تفکیکی وجود ندارد.
۲- در سطح آماتور محدودیتی در عکس‌های گرفته شده با دوربین یا تلفن همراه وجود ندارد.
۳- آثار ارسالی فقط به صورت تک عکس پذیرفته می‌شود و هرعکاس می تواند با ارسال ۷عکس در هر یک از موضوعات (جمعا ۱۴ عکس) در جشنواره شرکت کند.
۴- هر عکاس می تواند تنها در یکی از سطوح حرفه ای یا آماتور شرکت کند.
۵- مشخصات عکاس شامل: نا و نام خانوادگی، کد ملی، تلفن همراه، آدرس پستی و همچنین عنوان، محل و تاریخ عکس ها در یک فایل ورد ضمیمه عکس ها گردد.
۶- ارسال آثار به این مسابقه از طریق ارسال ایمیل و یا سایت رسمی جشنواره انجام می‌شود.
۷- آثار می‌توانند رنگی یا سیاه و سفید باشند و عکاسان باید عکس‌هایشان را با فرمت JPG و با اندازه ضلع بزرگ ۱۲۰۰ پیکسل (۷۲dpi)ارسال کنند. در صورت راه‌یابی به نمایشگاه ارائه اصل اثر با کیفیت مناسب جهت چاپ در نمایشگاه الزامی است.
۸- ویرایش عکس‌ها و اصلاح رنگ، کنتراست، تیرگی و روشنی، کراپ در عکس‌ها در حدی که اصالت عکس را تغییر ندهد، قابل قبول است.
۹- برگزارکننده حق استفاده از عکس‌ها را برای اهداف فرهنگی با ذکر نام عکاس دارد.
۱۰- ارسال اثر توسط عکاس و شرکت در جشنواره به منزله اعلام مالکیت معنوی عکس‌ها است. در صورت اثبات خلاف این امر در هر مرحله‌ای، عواقب حقوقی و جزایی آن به عهده شرکت کننده است.
۱۱- ارسال آثار به معنای پذیرش تمامی مقررات این جشنواره است و تصمیم‌گیری در مورد مسائل پیش‌بینی نشده به عهده برگزارکننده است

جوایز:
جوایز موضوع اصلی (شمیم بهار) ویژه عکاسان حرفه‌ای:
نفر اول: تندیس، لوح تقدیر و مبلغ ۳۰ میلیون ریال
نفر دوم: تندیس، لوح تقدیر و مبلغ ۲۵ میلیون ریال
نفر سوم: تندیس، لوح تقدیر و مبلغ ۲۰ میلیون ریال
نفر چهارم: تندیس، لوح تقدیر و مبلغ ۱۵ میلیون ریال
نفر پنجم: تندیس، لوح تقدیر و مبلغ ۱۰ میلیون ریال

جوایز موضوع اصلی (شمیم بهار) ویژه عکاسان آماتور:
به سه نفر از برگزیدگان در بخش آماتور لوح تقدیر و جایزه به مبلغ ۵ میلیون ریال اهدا خواهد گردید. همچنین به ده نفر از منتخبین نیز هدایایی شامل کمک هزینه سفرهای زیارتی و سیاحتی در داخل کشور تعلق خواهد گرفت.

جوایز موضوع ویژه (شکوفایی ایران):
لوح تقدیرو دو جایزه ۲۰ میلیون ریالی برای دو عکس منتخب

حق‌ التالیف: به هر یک از آثار راه یافته به نمایشگاه مبلغ ۱ میلیون ریال به عنوان حق التالیف پرداخت خواهد شد.

داوران جشنواره: محسن راستانی، محمد مهدی رحیمیان، حسن غفاری

دبیر جشنواره: منصوره معتمدی

گاهشمار:
آخرین مهلت ارسال آثار: ۱۵ اردیبهشت ۹۲
انتخاب و داوری آثار: ۲۰ اردیبهشت ۹۲
افتتاح نمایشگاه و اهدا جوایز: ۳۰ اردیبهشت ۹۲

آدرس: تهران، خیابان لبافی نژاد، بین ابوریحان و دانشگاه، پلاک ۱۶۴
تلفن: ۶۶۴۸۱۵۴۹-۰۲۱
موبایل:۰۹۳۸۴۷۸۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فراخوان نهمین جشنواره‌ فیلم و عکس اردی‌بهشت هرمزگان

انجمن سینمای‌جوانان ایران دفتر بندرعباس، انجمن عکاسان هرمزگان و اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان نهمین جشنواره‌ ملی اردی‌بهشت هرمزگان را در دو بخش فیلم و عکس در اردی‌بهشت ماه 1393 در بندرعباس برگزار خواهند کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مقررات شرکت در جشنواره در بخش‌های مختلف به شرح زیر اعلام شده است.

| بخش فیلم |
الف) فیلم : ۱- داستانی ۲- مستند ۳- تجربی ۴- انیمیشن
ب) فیلنامه ‌: 1- ارژینال 2- اقتباسی

مقررات بخش فیلم‌
1. شرکت در این جشنواره برای عموم آزاد است.
2. موضوع جشنواره «آزاد» است.
3. تمامی فیلم‌های «غیرتجاری» که از خلاقیت هنری برخوردار باشند، در این جشنواره ارائه خواهند شد.
4. هر فیلم‌ساز می‌تواند حداکثر 3 اثر به جشنواره ارسال نماید.
5. حداکثر زمان فیلم‌های ارسالی برای بخش‌های مستند 40 دقیقه و سایر بخش‌ها 30 دقیقه است.
6. ... دیدن ادامه » برای شرکت در جشنواره ، تکمیل فرم از طریق سایت به آدرس www.OrdibeheshtFestival.com به همراه ارسال عکس پرتره‌ی کارگردان، عکس صحنه و پشت صحنه‌ی فیلم (هریک ۲ قطعه) و دریافت کد از سایت الزامی‌ست.
7. لازم است نام فیلم، نام و شماره‌ی تماس فیلم‌ساز و کد دریافتی اثر روی DVD قید شود.
8. هر یک از این فیلم‌ها می‌بایست به طور مستقل، بر روی 2 DVD (نسخه داوری و نسخه اصلی) و سیستم صدای پال و به همراه کد دریافت‌شده از سایت ارسال شوند. در غیر این صورت فیلم‌ها از مرحله بازبینی حذف می‌شوند.
9. برای فیلم‌هایی که به تهیه‌کنندگی مراکز حقوقی تولید شده‌اند ، ارائه‌ی مجوز شرکت الزامی است.
10. فیلم‌های ارسالی باید تولید سال 1391 به بعد بوده و در دوره‌های گذشته جشنواره‌ی اردی‌بهشت هرمزگان شرکت نکرده باشند.
11. فیلم‌ها باید در قطع‌های دی‌وی، دی‌وی کم، اچ‌دی و فول اچ‌دی تولید شده باشند.
12. آثار ارسالی در آرشیو دبیرخانه جشنواره نگهداری خواهند شد و عودت داده نمیشود.
13. پس از راهیابی فیلم به بخش مسابقه ، امکان خروج آن از جدول نمایش وجود ندارد.
14. به فیلم‌سازانی که آثارشان به جشنواره راه یابد، گواهی شرکت اهدا می‌شود.
15. دبیرخانه‌ی جشنواره مسؤلیتی در قبال آسیب‌های احتمالی ناشی از ارسال نامطلوب آثار ندارد.
16. دبیرخانه‌ی جشنواره اجازه دارد حداکثر ۳ دقیقه از فیلم ارسالی را برای امور تبلیغاتی خود استفاده کند.
17. ثبت‌نام در سایت جشنواره و ارسال آن به دبیرخانه به معنای قبول مقررات جشنواره بوده و مسؤولیت حقوقی آثار ارسالی بر عهده امضا‌کننده‌ی فرم ثبت‌نام است.
18. تصمیم‌گیری درباره موارد پیش‌بینی ‌نشده بر عهده دبیرخانه‌ی جشنواره است.

هیات انتخاب
غلامرضا سبزیکار ، محمود شهبازی ، سارا رضایی ، مرتضی نیک نهاد

هیات داوران
کیانوش عیاری ، سعید عقیقی ، فاطمه معتمدآریا ، هومن بهمنش ، بهرام عظیمی

جوایز
• بهترین کارگردانی فیلم مستند | لوح تقدیر و مبلغ 15 میلیون ریال
• بهترین تصویربرداری مستند | لوح تقدیر و مبلغ 10 میلیون ریال
• بهترین تحقیق و پژوهش | لوح تقدیر و مبلغ 10 میلیون ریال
• بهترین تدوین فیلم مستند | لوح تقدیر و مبلغ 8 میلیون ریال
• بهترین صدابرداری فیلم مستند | لوح تقدیر و مبلغ 8 میلیون ریال
• بهترین فیلم مستند | لوح تقدیر و مبلغ 20 میلیون ریال
• بهترین کارگردانی فیلم داستانی | لوح تقدیر و مبلغ 15 میلیون ریال
• بهترین تصویربرداری داستانی | لوح تقدیر و مبلغ 10 میلیون ریال
• بهترین فیلمنامه داستانی | لوح تقدیر و مبلغ 10 میلیون ریال
• بهترین بازیگر لوح تقدیر و مبلغ 8 میلیون ریال
• بهترین تدوین فیلم داستانی | لوح تقدیر و مبلغ 8 میلیون ریال
• بهترین صدابرداری فیلم داستانی | لوح تقدیر و مبلغ 8 میلیون ریال
• بهترین فیلم داستانی | لوح تقدیر و مبلغ 20 میلیون ریال
• بهترین فیلم تجربی | لوح تقدیر و مبلغ 20 میلیون ریال
• بهترین انیمیشن | لوح تقدیر و مبلغ 20 میلیون ریال

جایزه‌ی کورش گرمساری
به بهترین فیلم جشنواره از بین آثاری که با موضوع خلیج‌فارس یا در جغرافیای استان هرمزگان ساخته شده باشند، از سوی هیات داوران / دبیرخانه‌ی جشنواره، جایزه کوروش گرمساری شامل لوح تقدیر و مبلغ 20 میلیون ریال اهدا می‌گردد.
(کوروش گرمساری از فیلمسازان و عکاسان با سابقه کشور و رئیس اسبق سینمای جوانان بندرعباس بود، که اردیبهشت ماه ۱۳۸۳ بر اثر سانحه‌ی رانندگی به همراه خانوده‌اش دار فانی را وداع گفت.)

مقررات بخش فیلم‌نامه
1. شرکت در این جشنواره برای عموم آزاد است.
2. موضوع «آزاد» است.
3. هر فیلم‌نامه‌نویس می‌بایست فرم ثبت‌نام در سایت جشنواره تکمیل نموده و فایل word اثر را با رعایت اصول حروف‌نگاری با فونت ۱۴و حداکثر در ۲۰ صفحه A4 از طریق سایت جشنواره ارسال نماید.
4. نوشتـن خلاصه داستان در صفحـه‌ی اول فیلمنامه ضـروری است. ضمن این که هیـچ فیلمی نباید بر اسـاس فیـلم‌نامه ارسالی ساخته شده باشد.
5. لازم است علاوه بر ذکر مشخصات کامل منبع اقتـباس ادبی (شامل عنوان، نویسنده، ناشر، سال انتشار) در صورت سابقه اقتباس سینمایی از آن اثر، مشخصات اثر سینمایی نیز ذکر شود.
6. فقط فیلم‌نامه‌ی کامل برای ارزیابی پذیرفته می‌شود، بنابراین از ارائه‌ی طرح خودداری فرمایید.
7. فیلم‌نامه‌های بخش مسابقه بدون پرداخت حق تألیف در قالب کتابی به چاپ خواهند رسید.

هیات داوران
سعید عقیقی ، سعید قطبی‌زاده ، سعید آرمات

جوایز بخش فیلمنامه
بهتری فیلمانه ارژینال (2 برگزیده بدون اولویت) : لوح تقدیر و مبلغ 10 میلیون ریال
بهتری فیلمانه اقتباسی (2 برگزیده بدون اولویت) : لوح تقدیر و مبلغ 10 میلیون ریال

| بخش عکس |
موضوع
موضوع جشنواره «آزاد» و با رویکرد «انسانِ معاصر» است.

بخش‌ها
1- مجموعه عکس 2- تک‌عکس

شرایط عمومی
1. شرکت در این جشنواره برای همه‌ی هنرمندان عکاس از سراسر ایران آزاد است.
2. هر هنرمند می‌تواند در مجموع 9 اثر شامل ۲ مجموعه عکس و 7 تک عکس ارسال نماید.
3. مجموعه عکس‌ها بایستی حداقل 4 و حداکثر 12 فریم باشند.
4. در بخش مجموعه‌ علاوه بر عکس‌ها، بیانیه‌ی شخصی (Statement) در (حداکثر۱5۰ کلمه) ارسال شود.
5. برگزارکننده انتظار دارد عکاسان آثاری را ارسال نمایند که در 3 سال اخیر ثبت یا خلق شده باشد و در صورت امکان پیش از این در جشنواره‌ای ارائه نشده باشند.
6. جهت شرکت در جشنواره لازم است عکاس پس از ثبت‌نام در سایت جشنواره آثار خود را همان‌جا آپلود نماید.
7. عکس‌ها باید با فرمت jpg و با اندازه‌ی ضلع بزرگ‌تر ۱۲۰۰ پیکسل ارسال شود. Quality عکس‌ها را باید به صورتی انتخاب کرد که حجم هر عکس از ۷۰۰ کیلوبایت بیشتر نباشد.
8. برای ارسال مجموعه‌عکس‌ها ، الزامی‌ست آن‌ها را به ترتیب مورد نظر شماره‌گذاری کرد.
9. دبیرخانه فایل‌های آسیب دیده و فاقد کیفیت چاپ و نیز آثاری که مقررات شرکت در جشنواره را رعایت نکرده باشند مورد داوری قرار نخواهد داد.
10. چیدمان چند عکس در یک قاب، از نگاه دبیرخانه تک‌عکس قلمداد می‌شود نه مجموعه عکس.
11. پس از داوری آثار و در صورت راهیابی اثر، فایل استاندارد عکس جهت چاظ و ارائه در نمایشگاه از عکاس مطالبه می‌شود و بدیهی است عدم تحویل فایل بزرگ، منجر به حذف عکس از جشنواره می‌شود.
12. برگزارکننده حق انتشار عکس‌ها در کتاب الکترونیکی ، سایت و امور مرتبط با جشنواره با ذکر نام عکاس را دارد.
13. شرکت‌کننده در جشنواره متعهد می‌شود که عکس‌های ارسال شده‌ متعلق به خود اوست. اما در صورتی که خلاف آن ثابت شود، مسئولیت حقوقی و اخلاقی بر عهده‌ی شرکت‌کننده است و دبیرخانه‌ی جشنواره هیچ مسئولیتی درقبال این موضوع ندارد.
14. ارسال اثر به منزله‌ی قبول مقررات جشنواره است. تصمیم‌‌گیری پیرامون موارد پیش‌‌بینی نشده به عهده دبیرخانه‌ی جشنواره است.
15. به تمامی آثار پذیرفته شده گواهی شرکت در جشنواره اهدا خواهد شد.


هیات داوران
حمید سوری، مهدی مقیم‌نژاد ، شهریار توکلی ، محمد غفوری ، گوهر دشتی

جوایز
• مقام اول بخش مجموعه عکس | لوح‌تقدیر و مبلغ 25 میلیون ریال
• مقام دوم بخش مجموعه عکس | لوح‌تقدیر و مبلغ 20 میلیون ریال
• مقام سوم بخش مجموعه عکس | لوح‌تقدیر و مبلغ 15 میلیون ریال
• مقام اول بخش تک عکس | لوح‌تقدیر و مبلغ 20 میلیون ریال
• مقام دوم بخش تک عکس | لوح‌تقدیر و مبلغ 15 میلیون ریال
• مقام سوم بخش تک عکس | لوح‌تقدیر و مبلغ 10 میلیون ریال
• جایزه‌ی کورش گرمساری (به یک عکاس جوان زیر 25 سال اهدا می‌شود) | لوح‌تقدیر و مبلغ 10 میلیون ریال

گاه‌شمار
آخرین مهلت ارسال آثار : 25 فروردین ماه 93
اعلام نتایج آثار راه‌یافته به جشنواره : 15 اردی‌بهشت ماه 93
زمان برگزاری جشنواره : 28 اردی‌بهشت ماه 93
اختتامیه و معرفی برگزیدگان : 31 اردی‌بهشت ماه 93

عوامل اجرایی
رییس ستاد جشنواره : حسین مرشدی
شورای سیاست‌گذاری: مهرداد امیرزاده ، حسام‌الدین انصاریان ، حسن بردال ، موسی بلبله ، احسان رضایی ، مرتضی نیک‌نهاد
دبیر بخش فیلم :‌ مهرداد امیرزاده
دبیر بخش عکس:‌ حسام‌الدین انصاریان
مدیر اجرایی: مرتضا نیک‌نهاد

نشانی دبیرخانه: بندرعباس ، خیابان آیت‌اله غفاری ، فرهنگ‌سرای طوبا ، سرای هنر تلفن: 3347605 ـ09175461700
مرسی دوست عزیز.اگر جشنواره ی فیلم کوتاه دیگه ای هم سراغ دارید؛لطفا به اشتراک بذارید.
۲۳ فروردين
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جشنواره‌ی ملی سفرنگاری ناصرخسرو قبادیانی، قصد دارد با ایجاد یک بستر مناسب، گردشگران فارسی زبان را به سفرنگاری تشویق کند. به همین جهت برگزارکنندگان این جشنواره (وبسایت ZORAQ.com، خانه جهانگرد استان تهران و انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران و مرکز پژوهشهای تعطیلات نو ) از علاقمندان دعوت میکنند تا با شرکت در این رقابت، نه تنها توانایی خود را بیازمایند بلکه با سفرنگاری‌های دیگر آشنا شوند.

گاهشمار جشنواره:
آخرین مهلت دریافت آثار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳
داوری آثار از ۲ اردیبهشت
افتتاح جشنواره و شروع برنامه نمایشگاهی و جلسات نمایش آثار: از ۱۷ تا ۲۷ خرداد

نشانی دبیرخانه‌:
دفتر زورق: تهران، خیابان آفریقا (جردن)، نبش خیابان طاهری، ساختمان تجارت ایرانیان، طبقه ٤، واحد ٦، کد پستی: ٤٤٨٣٥ ١٩٦٦٩ تلفن: ٢٦٢١٢٤٤٦
آدرس ایمیل: info@SafarNegar.com

http://www.safarnegar.com/register/
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دایان اربس

بی‌شک دیان آربُس یکی از مطرح‌ترین عکاسان جهان است؛ عکس‌های بی‌شماری در تاریخ رسانه وجود دارد که به‌خاطر جادوی بصریِ تصویر یا موقعیتِ استثنائی شان، اسم عکاس را پس‌ زده و در ذهن مردم جای گرفته‌اند (در نوشته‌ی قبلی، از قولِ والتر بنیامین، به این خصوصه‌ی عکس اشاره کرده بودم) – اما داستانِ دیان آربُس متفاوت است؛ طریقه‌ی زندگیِ شخصیِ او، سوژه‌های خاصِ عکاسی‌اش که با تعهدِ مثال‌زدنیِ آربُس دنبال شده‌اند، و مطالب مختلفی که درباره‌ی او نوشته شده، آربُس را به چهره‌ی ممتازی در بدنه‌ی عکاسیِ قرن بیستم تبدیل کرده - و با تلاشِ هالی‌وود (۱)، شهرتِ این عکاس در بین مردمِ غیر-عکاس هم فزونی یافته است.

متن کاملتر گفته های دایان اربس :http://mohsen.akkasee.com/18501
نمونه عکسهای دایان : http://diane-arbus-photography.com/

پ.ن : عکسهای پایانی جذابترند البته بعضیاشونم ... دیدن ادامه » +18 ئه
بهناز فوائدی ، HAMOON MOHAMADI و علی اژدری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«ثبت نام کلاس عکاسی جامع»


به منظور ارتقای سطح آموزش هنرجویان، باشگاه عکاسان جوان تصمیم گرفت تا تمامی مباحث مورد نیاز هنرجویان را در یک پکیج آموزشی در طول شش ماه آموزش دهد تا پس از فارغ التحصیل شدن هنرجویان نیازی به دوره های دیگر نداشته باشند.

در دوره آموزشی عکاسی جامع علاوه بر مباحث عکاسی پایه و ترکیب بندی عکس، چند جلسه ای پیرامون عکاسی مستند خبری و اجتماعی، طبیعت و آتلیه و پرتره بحث خواهد شد. و گارگاه هایی برای آشنایی با اچ دی آر و ادیت و آرشیو عکس برگزار می شود.

در این دوره علاوه بر مباحث عکاسی پایه و ترکیب بندی عکس چند جلسه ای پیرامون عکاسی مستند خبری و اجتماعی، طبیعت و آتلیه و پرتره بحث خواهد شد.

اطلاعات بیشتر:
http://www.yphc.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=988:%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3-%D8%B9%DA%A9%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9&catid=188:%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3-%D8%B9%DA%A9%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C&Itemid=830
نرگس یوسفی و سارگل این را خواندند
علی اژدری ، آرزو نوری ، بهناز فوائدی ، HAMOON MOHAMADI و الهه الف این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلم: انی لیـبُـــویتــز: زندگی از نگاه لنــز.

با نگاهی به مقاله‌ی «درباره‌ی کمپ»

نوشته‌ی سوزان سانتــگ

سه‌شنبه 19 فروردین 93 ساعت 6

عصر هنر چارسو : شمال غربی پل سید خندان، کوچه شقاقی، پلاک 24
22869595-22861356

گفتگو با لیبویتز :http://www.sptimesrussia.com/story/34202?page=2#top
سارگل و baharinbahar این را خواندند
علی اژدری این را دوست دارد
یک دنیا ممنونم:)

این هم مقاله خوبیه در خصوص این زوج جذاب:

http://www.theguardian.com/artanddesign/2006/oct/07/photography.art
۱۹ فروردين
نه، نخونده بودم، وایییییییی و مرسی و اینا (!) هم واسه معرفی خوبت بود دیگه:)
من ازین فلاسفه اگه قرار باشه یه نفر رو انتخاب کنم بدون ذره ای فکر همین جناب سبیل رو انتخاب میکنم:) ای جان!
۱۹ فروردين
باشه نزن منو
نوش جانت باشه مقاله
۱۹ فروردين
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید


اهداف عکاسی: همسفران در این تور با توجه به هماهنگی های انجام شده در بهترین نور صبحگاهی به مقصد و حاشیه آبگیر خواهند رسید و عکاسی خود را آغاز خواهند کرد. همچنین جنگل های حاشیه آبگیر نیز موضوع مناسبی برای عکاسی پاییزی همسفران خواهد بود. حضور در این موقعیت تا نزدیک به غروب خورشید ادامه خواهد داشت...

مدت و زمان برنامه: سفر یک شبانه روز بوده و زمان حرکت ساعت 22 روز پنجششنبه 28 فروردین ماه می باشد تا همسفران - به یاری خداوند - در شامگاه جمعه 29 فروردین ماه مقابل دفتر پایگاه عکس چیلیک بازگردند.
توجه: با وجود ارتباط با راهنمای محلی مقصد، تلاش داریم تا از آرامش طبیعت در فضای بهاری و سکون این آبگیر برنامه تور عکاسی را مهیا نماییم از این رو احتمال تغییر زمان برگزاری تنها به قصد برخورد با بهترین شرایط عکاسی در طبیعت منطقه ممکن قابل توجه است.

خدمات: وسیله ایاب ... دیدن ادامه » و ذهاب، سرویس صبحانه، عصرانه، بیمه، بسته فرهنگی، امکان مشارکت در انعکاس گزارش تصویری، امکان حضور در نشست نقد و بررسی تور و عکس های سفر و...

برای دریافت اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید.
http://goo.gl/pxryz1

علاقمندان جهت طرح سایر پرسش ها و دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون نحوه برگزاری، با شماره اصلی دفتر پایگاه: 88348824 و یا مسئول تور 09122797717 تماس حاصل نموده و یا برای اعلام حضور و همچنین ثبت نام در هر یک از تورهای عکاسی به پایگاه عکس چیلیک با نشانی www.chiilick.com مراجعه نمایند.

https://www.facebook.com/events/1422128971377019/?ref_newsfeed_story_type=regular
HAMOON MOHAMADI این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید


من می‌خواهم صحنه‌هایی را به تو نشان دهم که مثل سیلی به صورتت بخورد و امنیت تو را خدشه‌دار کند و به خطر بیاندازد. می‌توانی نگاه نکنی، می‌توانی خاموش کنی، می‌توانی هویت خود را پنهان کنی، مثل قاتل‌ها، اما نمی‌توانی جلوی حقیقت را بگیری، ‌هیچ کس نمی‌تواند.

کاوه گلستان


تعدادی از شعرهای خواندنی گروس عبدالملکیان کنار عکسهای مسحور کننده عکاسان زیر ، یک کتاب استثنایی فراهم میکند به نام ” هیچ چیز مثل مرگ تازه نیست ”
عباس کیارستمی، بهمن جلالی، افشین شاهرودی، سیف‌الله صمدیان، کریم ملک‌مدنی، مهدی منعم، رومین محتشم، مهدی فتحی، مهران مهاجر، کریم متقی، شهریار توکلی، کورش ادیم، جلال شمس‌آذران، کیارنگ علایی، علیرضا میرزایی، مهرداد افسری، امین نظری، بهنام صدیقی، شادی آفرین‌آرش، گوهر دشتی، حسین فاطمی،

HAMOON MOHAMADI ، جم ، سارگل و baharinbahar این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یازده سال است که ۱۳ فروردین‌ماه برای جامعهٔ عکاسی ایران به ویژه عکاسان خبری و مطبوعاتی یادآور از دست دادن کاوه گلستان، یکی از شناخته‌شده‌ترین عکاسان خبری و مستند ایران، است.

کاوه گلستان، عکاس و فیلمبردار شناخته‌شدهٔ ایرانی، بعدازظهر ۱۳ فروردین‌ماه ۸۲ هنگام تصویربرداری برای شبکه خبری بی‌بی‌سی در منطقه‌ای اطراف شهر کفری، در ۱۳۰ کیلومتری کرکوک، واقع در شمال عراق که در آن زمان تحت کنترل اتحادیهٔ میهنی کردستان بود، بر اثر انفجار مین کشته شد.. متن زیر نقل قولی است از زنده‌یاد فخری گلستان، مادر وی، برگرفته از کتاب «بودن با دوربین» تالیف حبیبه جعفریان:

«من فکر می‌کنم تو با اجازهٔ خودت که به دنیا نمی‌آیی، پدر و مادرت را هم خودت انتخاب نمی‌کنی، وقتی هم به دنیا می‌آیی، نمی‌دانی چقدر وقت داری و کی و چه طور می‌میری؟ کاوه مگر می‌دانست ... دیدن ادامه » برود عراق این طوری می‌شود؟ تنها چیزی که به انسان مربوط است دوره‌ای است که در آن زندگی می‌کند. پس بهتر است این یک دانه کاری که به ما مربوط است را درست انجام دهیم. درست زندگی کنیم. به نظرم کاوه این کار را کرد. کاوه خیلی انسان بود. بدِ کسی را نمی‌خواست. برای مردم احترام قائل بود و به کسی توهین نمی‌کرد. می‌خواست تا آنجایی که می‌شود چیزهایی که خودش می‌داند را به مردم هم یاد بدهد. از آدم‌هایی بود که آزارش به کسی نرسید. فعال بود. همیشه در حال دویدن بود. مثل اینکه می‌دانست فرصت زیادی ندارد و می‌خواست همهٔ کار‌هایش را بکند که بدهکار نباشد.....»

روحش شاد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشگاهی از عکس‌های کاوه گلستان در آمستردام
عکاس در این مجموعه به محلهٔ شهر نو در جنوب تهران رفته و پرتره‌هایی از روسپیان و تن‌فروشان ساکن آن ثبت کرده است.

Photographs from Mr. Golestan’s series are showing at a new exhibition in Amsterdam

21March-4May 2014

He was one of the finest chroniclers of the 1979 Islamic revolution that overthrew the shah of Iran,What is less known is that in the years before the revolution, when Iran was still a Westernized monarchy, Mr. Golestan recorded in stark black-and-white the daily lives of Iran’s dispossessed. An exhibition of one of his most dramatic subjects — prostitutes confined to Tehran’s red-light district known as the Citadel of Shahr-e No (New City) — opens in the Foam Photography Museum in Amsterdam on Thursday and runs through May 4. The complete collection of 61 images will appear as part of a larger photographic, painting and film exhibition on Iran entitled “Unedited History: Iran 1960-2014,” at the Musée d’Art Moderne in Paris from May 16 to Aug. 24.

بعضی از عکسهای این نمایشگاه :

http://www.nytimes.com/2014/03/21/arts/international/rare-glimpses-of-irans-lost-underworld.html?_r=0

http://www.foam.org/visit-foam/calendar/2014-exhibitions/kaveh-golestan-the-citadel


تعدادی ... دیدن ادامه » از آثار کاوه گلستان در قالب کتابی ویژه به چاپ رسیده و با قیمتی حدود ۴۰ یورو قابل خریداری است در اینجا :

http://shop.foam.org/EN/shop/books/william-klein/0/1/51588/kaveh-golestan-1950-2003&menu=#shopTop
سارگل این را خواند
sanaz m.barin ، علی اژدری ، آرزو نوری ، احمد ، مرضیه و baharinbahar این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشگاهی از عکس‌های محمدرضا طهماسب‌پور با عنوان «سرودن با عکس» از ۱۹ اسفندماه ۹۲ در گالری هنر دانشگاه ایالتی Stanislaus در شهر Turlock ایالت کالیفرنیای آمریکا در حال برگزاری است.

به گفتهٔ برگزارکنندگان، گردآوری این نمایشگاه، که تا ۲۶ فروردین‌ماه ۹۳ برپا خواهد بود، بر عهدهٔ خانم دکتر Staci Gem Scheiwiller بوده که پیش‌تر نیز کتاب و مقاله‌هایی در زمینهٔ عکاسی معاصر ایران از ایشان به زبان انگلیسی منتشر شده است. از این نمایشگاه، کاتالوگی در شمارگان ۵۰۰ نسخه به چاپ رسیده و کاتالوگ آنلاین شامل بخشی از عکس‌های نمایشگاه هم در این آدرس در دسترس است.

http://issuu.com/csustan-college-of-the-arts/docs/catalogue_draft_2_pages?e=1483692%2F7015919#search

و وب سایت گالری

http://www.csustan.edu/artgallery/reza.html

محمدرضا طهماسب‌پور متولد ۱۳۴۵ در اهواز و دانش‌آموختهٔ مقطع کار‌شناسی ارشد عکاسی از دانشگاه هنر تهران ... دیدن ادامه » و دارای مدرک کار‌شناسی عکاسی از دانشکدۀ هنرهای زیبای دانشگاه تهران است. تمرکز عمدهٔ وی در این سال‌ها بر روی انجام پژوهش‌هایی در تاریخ عکاسی ایران با تألیف کتاب، مقاله و برپایی نشست‌ها و سخنرانی‌هایی در داخل و خارج کشور بوده است. وی در سال‌های اخیر علاوه بر فعالیت هنری و پژوهشی در دانشگاه‌های آزاد، هنر، الزهرا و برخی مؤسسات آموزشی دیگر نیز تدریس کرده است. کتاب‌های «ناصرالدین، شاه عکاس»، «از نقره و نور» و «ایتالیایی‌ها و عکاسی در ایران» از تالیفات وی در زمینهٔ تاریخ عکاسی ایران به شمار می‌رود.
sanaz m.barin ، علی اژدری ، baharinbahar و سارگل این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ضمن عرض تبریک و شادباش به مناسبت آغاز سال جدید

مجموعه عکسهایی از کاخ موزه سعدآباد

عکاس : احسان محمدی

http://charsooq.net/%DA%A9%D8%A7%D8%AE%E2%80%8C%D9%85%D9%88%D8%B2%D9%87-%D8%B3%D8%B9%D8%AF%D8%A2%D8%A8%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%DB%8C/

کاخ موزه سعد آباد طی روزهای تعطیل ایام عید ، حال و هوای دیگری دارد .
سارگل این را خواند
sanaz m.barin ، baharinbahar و سیامک قلی زاده این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشگاه عکس بابک برزویه در کافه گالری خانهٔ سینما

بیست و دومین نمایشگاه انفرادی عکس بابک برزویه با عنوان «۱۰ برش از طبیعت» همزمان با بازگشایی کافه گالری خانهٔ سینمای ایران در حال برگزاری است.

این نمایشگاه در ۱۰ قاب عکس با موضوع رنگ و فرم ابعاد ۵۰×۵۰ سانتی‌متر به نمایش گذاشته شده است. این آثار در مدت چند سال گرفته شده که در محل این کافه، در معرض دید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. در آثار این نمایشگاه رنگ و فرم ساختار اصلی عکس‌ها را تشکیل می‌دهند.

بابک برزویه متولد ۱۳۴۸ در تهران و دانش‌آموختهٔ رشته عکاسی از دانشگاه تهران است. وی از سال ۶۸ تاکنون در زمینه‌های مختلفی همچون عکاسی تبلیغاتی، خبری، مستند و سینمایی مشغول عکاسی بوده است. دریافت دیپلم افتخار و سیمرغ بلورین بهترین عکاس فیلم در بخش مسابقهٔ پانزدهمین جشنوارهٔ بین‌المللی ... دیدن ادامه » فیلم فجر برای عکاسی فیلم «سفر به چزابه» به کارگردانی رسول ملاقلی‌پور و تندیس طلایی بهترین عکاس فیلم در نهمین جشن سینمای ایران برای عکاسی فیلم «حکم» به کارگردانی مسعود کیمیایی از جمله جوایز او در زمینهٔ عکاسی است.

نمایشگاه تا ۲۸ اسفندماه هر روز از ساعت ۱۰ تا ۲۰ دایر است.
کافه گالری خانهٔ سینما، خیابان انقلاب، خیابان بهار جنوبی، کوچهٔ سمنان، پلاک ۲۳
سارگل این را خواند
sanaz m.barin ، کیمیا توکل نیا ، Ida kh ، رعنا جمالی و baharinbahar این را دوست دارند
من عکس های این جناب را بسیار دوست دارم :*)
۱۳ اسفند
مرسی بهار جان گویا از هیپوفیز وخیلی از تئاترهای دیگه هم عکاسی کرده :)

http://www.babakpix.com/sn/photoGalleries/catId/53
http://babak.akkasee.com/20486/plist/5


۱۳ اسفند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام

شما که زمینه ی "عکاسی" یا دسته ی "اثر خود" را میخوانید چگونه تیوالگردی میکنید؟

لطفا در قسمت نظرات پاسخ دهید.

در این رابطه بنگرید به 2 پست من با عنوان های "غربالگری در تیوال" و "تجمیع نتایج تیوالگردی و غربالگری در تیوال" که در زمینه ی "فناوری" نگاشته ام.

متشکرم
۱۳ اسفند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اختصاصی تیوال
» رونمایی از آلبوم موسیقی سر به داران / عکاس : محمد جواد عبدی
... دیدن متن »

آیین رونمایی از آلبوم موسیقی سر به داران ساخته فرهاد فخرالدینی شامگاه دوشنبه در شهر کتاب فرشته برگزار شد.

این اثر هنری با حضور فرهاد فخرالدینی و افسانه بایگان بازیگر سریال سر به داران، مجید درخشانی نوازنده و آهنگساز، کیوان ساکت، فردین خلعتبری و بهرنگ تنکابنی رونمایی شد.


برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سارگل این را خواند
sanaz m.barin این را دوست دارد
یه سوال عکس هایی که با گوشی موبایل و کیفیت نسبتا خوب(8 مگا پیکسل رو هم میشه فرستاد؟
ممنون
۱۵ فروردين
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
صفحه 1 از 7