تیوال عکاسی

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گقت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی محصولات و برنامه‌های جالب هر زمینه به هم‌دیگر و پیش نهادن دیدگاه و آثار خود برای دیگران. برای نوشتن و فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
به آگاهی می‌رسد امکان خرید بلیت ایت کارگاه فراهم شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می‌رسد امکان خرید بلیت این کارگاه فراهم شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می‌رسد امکان خرید بلیت این کارگاه فراهم شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می‌رسد امکان خرید بلیت این کارگاه فراهم شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می‌رسد امکان خرید بلیت این کارگاه فراهم شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اخبار عکاسی
درباره نمایشگاه عکس های تاریخی
درفرهنگ سرای ارسباران ؛
» نمایشگاه پژوهشی "عکس های تاریخی عکاسان گیلان" گشایش می یابد
... دیدن متن »
نمایشگاه پژوهشی" عکس های تاریخی" با آثار عکاسان گیلان از مجموعه شخصی کبری علی پور مدرس دانشگاه 5 تا 13 مرداد در فرهنگسرای ارسباران گشایش می یابد .
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای ارسباران ، در این نمایشگاه پژوهشی 30 فریم ا ز عکس های اصل و تاریخی  باهدف بررسی و معرفی عکاسان قدیمی از خطه گیلان  و شناخت سبک زندگی ، پوشش ، مهرهای عکاسخانه و شیوه عکاسی آن زمان از ساعت 10 تا 20 در گالری شماره یک ارسباران به نمایش در می آید.
علاقمندان برای بازدید از نمایشگاه ها می‌توانند به فرهنگسرای ارسباران به نشانی خیابان دکتر شریعتی ، سیدخندان  خ جلفا مراجعه یا با شماره های 20-22872818 تماس بگیرند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» نگاه عکاسانه را نمی توان به کسی تزربق کرد
... دیدن متن »
حسین زندی
جمعه گذشته سالن آمفی تئاتر مجتمع آوینی همدان میزبان کارگاه نورپردازی پرتره باحضور سعید دستوری فارغ التحصیل رشته عکاسی با تخصص نورپردازی پرتره از کالج کامپتون کالیفرنیا بود.
دستوری یکی از برجسته ترین مدرسان این رشته است و حضور او درهمدان فرصتی بود تا علاقمندان به این شاخه ازعکاسی بتوانند از تجربه های او بهره ببرند. حدود 50 نفر از عکاسان علاقمند به نورپردازی تخصصی دراین کارگاه شرکت داشتند که بیشتر آنها از همدان، اراک و کرج آمده بودند.
سعید دستوری بااشاره به نگاه هنرمندانه عکاسان گفت: من اعتقاد به نظریه های عکاسی دارم، چون بدون تئوری نمی توان کارعملی کرد. غیراز اینکه عکاسی یک فن باشد تلاش های زیادی صورت گرفته تا به عنوان یک هنر نیزشناخته شود. درآغاز کشف عکاسی آن را یک تکنیک قلمداد می کردند کسی که پشت دوربین است به خودی خود هنری به کار نمی برد ابزاری دارد که می تواند به عنوان یک تکنیک از آن استفاده کند اما وقتی آن نگاه هنرمندانه درعکاسی اتفاق می افتد هنر شکل می گیرد. 
این هنرمند برجسته ادامه داد: درعکاسی به غیر از نورنگاری باید یک نگاه عکاسانه هم وجود داشته باشد. اگر کار عکاس صرفا نورنگاری باشد تکنسین است و عکاس هنرمند نیست عنصری که ما را از تکنسین بودن درعکاسی متمایز می کند نگاه عکاسانه است. 
وی گفت: این نگاه را نمی توان به کسی تزریق کرد و باید در وجود شخص باشد این نگاه اگر وجود داشته باشد می توان آن را تقویت کرد. وقایع بد را از زاویه خوب نگاه کردن، نگاه عکاسانه است مانند گوش موسیقی داشتن. درموسیقی با یاد گرفتن اصول ابتدایی می توان ساز زد اما بدون گوش موسیقی نمی توان  نوازنده هنرمند یا آهنگساز بود. هنر یک مقوله درونی است و تکنیک مسئله ای بیرونی است و تلفیق این دو باهم بسیار متعالی است.
دستوری همچنین با ابراز امیدواری نسبت به آینده عکاسی ازنگاه عکاسان امروز کشور گفت: نسل جدید کارهای فوق العاده ای دارند که هم خلاقیت را با خود دارد هم تکنیک را. گاهی برخی عکس های این نسل را که می بینم حیرت می کنم و می گویم ماها عکس نگرفته ایم. برخی ازاین بچه ها بهتر نگاه می کنند نسل ما نمی توانست اینگونه نگاه کند و قرار نبود اینگونه نگاه کند  قرار است نسل به نسل هنر عکاسی بهتر شود و این اتفاق افتاده است. 
این استاد نورپردازی همچنین به اهمیت نور درعکاسی اشاره کرد و گفت: عنصر نورمقدمه لازم  برای عکاسی است. بدون نور امکان پذیر نیست. استاد من «پرفسورمیچل» می گفت هیچ وقت نگذارید وسیله دست ساز از شما قوی تر و جلوتر باشد این سخن بسیار ارزشمند است اگر اجازه دهیم وسیله دست ساز در دیدگاه هنرمندانه ما تاثیر داشته باشد هرچند وسیله معجره می کند اما همانطور که گفتم بدون نگاه هنرمندانه نمی تواند معجزه کند.
وی درادامه گفت: عکاس به تمامی اشیا به عنوان سوژه نگاه می کند حتا بدون دوربین کادر بندی ها را در آن می بیند و این یعنی تقویت کردن نگاه عکاسانه.  عکاس باید یک پوشه ای در ذهن خود باز کند به نام نور و نور را در زندگی خود ببیند. نور جذابیت می دهد، نور عنصری است که خداوند خلق کرده همدیگر را ببینیم،  بدون نور هویت ها گمشده هستند، بدون نور رنگ، عکس و حتا شی وجود ندارد من وقتی دیگران را نمی بینم یعنی آرامشم را ازدست داده ام چون صورت ها برای من زیر سوال می رود.
سعیددستوری به عکاسان توصیه کرد: نور مانند نسیم است نه طوفان، نور مانند باران است نه سیلاب ، نور بسیار قابل احترام و دوست داشتنی است و انسان  چیزی را که دوست دارد نباید محصور کند عکاسان حرفه ای ارزش نور را می شناسند، نور را دوست دارند  پس آن را محصور و زندانی نمی کنند آن را رها می کنند تا خود را نشان دهد و جذابیت ها را نمایان کند.
دستوری درپایان با اشاره به جایگاه برخی آتلیه داران گفت: آتلیه داران تکنسین های خوبی هستند اما هنرمند نیستند. دوربین عکاسی عکاس ناشی را مانند اسبی که سوارکارش ناشی است زمین می زند، نورهم این ویژگی را دارد. برخی ها می گویند «نورغلط». ما درعکاسی «نورغلط» نداریم  اما نور «غیرجذاب» داریم.  ما نباید از اصطلاحات اشتباه در عکاسی استفاده کنیم به طور مثال ما ژانرهای عکاسی نداریم  شاخه های عکاسی داریم .
محمدرضا سمندر عکاس و دبیر اجرایی این همایش نیز علت تعداد شرکت کنندگان که کمتر از 50 نفر بودند را  تخصصی بودن کارگاه بیان کرد تا فراگیران و هنرجویان بتوانند بهره بیشتری از کارگاه ببرندو اینکه  دراین زمینه استاد دستوری نیز توصیه کرده بودند که نفرات محدود باشد.
سمندر ادامه داد: این کارگاه با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد همدان و آموزشگاه عکاسی  پویش برگزار شد واستاد عباس عربزاده عکاس برجسته همدانی از برگزاری این برنامه حمایت بسیاری کردند.
وی ادامه داد: وضعیت آموزش عکاسی درهمدان در مقایسه با پایتخت  فاصله بسیاری دارد و حضور استادانی مانند سعید دستوری می تواند درنوع نگاه هنرجویان شهرستان ها و انتخاب راهشان بسیار موثر باشد. 

Benighted و طاها پویا این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درهایی به حیاط/ت ی دیگر:سهراب سپهری و عباس کیارستمی

نوشتن از میراث هنری عباس کیارستمی در این فضای هیجان زده و احساسی پس از پریدن او از دیوارها،حالا که دیگر او را از دست داده ایم، هم چنان بسیار نیازمند فاصله گیری از این جو غالبی است که عموماً پس از مرگ هنرمندان فضای فکری جامعه ی ما را در واکنشی آنی و زود فراموش شونده در بر می گیرد...حالا که کیارستمی را به خاک سپرده ایم و او برای همیشه رفته است،با همه ی کینه ها و حسادت هایی که مانع از دیدن درست کارش می شد،حالا در انتظار لحظه ای ایستاده ایم تا دوباره به دور از هر چیز سیر تحول فکری-هنری اش را در تبارشناسی اندیشگی،و شکل گیری آن را در هنرهای مختلف از منظری کاملاً متفاوت دنبال کنیم...

نمایشگاه عکس های کیارستمی ،بیش از سی سال از آثارش،در گالری بوم که شش دوره از کارهای او،سفید برفی،راه ها،مهتاب،درها و یادها ... دیدن ادامه » ،دیوارها و پنجره رو به حیاط او را در بر می گیرد،به خوبی روند تطور اندیشه و نگاه کیارستمی را در آثارش نشان می دهند...عموماً درباره ی تبار اندیشگی او در نگاهش به جهان و طبیعت،ناگفته های بسیاری هست...کیارستمی برای سال ها از منظر هستی شناسی و نگاه تصویری به جهان در عکاسی و قاب بندی سینمایی خود متاثر از سهراب سپهری باقی مانده بود.نگرشی که از سوی دیگر، ریشه در تصویر سازی هایکوهای ژاپنی و گونه ای منطق کسر کردن ملهم از «ذن بودیسم» داشت...به طور خاص کیارستمی یکی از معدود کسانی است که پیشنهادهای نقاشانه ی سهراب سپهری را برای هنر معاصر ایران جدی گرفت و شاید تنها کسی که کار سپهری را از منظر تصویر و نگاه هستی شناختی او در عکاسی و قاب بندی عناصر و مولفه های سینمایی خود ادامه داد...به وِیژه تاثیر پذیری او از مجموعه ی «تنه درختان» سپهری به وضوح در بسیاری از عکس های طبیعت و درختان و اثر او درباره ی باغ ایرانی قابل مشاهد است...کیارستمی در آثار خود در مورد طبیعت و راه ها تا حدود زیادی متاثر از کشف کردن فضا-نگاه درختان منتزع شده ی سپهری است،البته در بعضی از آثار به تکثر شاخه ها نیز روی می آورد که از این جهت شباهتی چشم گیر با کارهای ابوالقاسم سعیدی دارد و هم چنان تداخل فضاهای مکرر درختان و تهی برف را به تصویر می کشد....

اما شاید مهم ترین اتفاق آثار عکاسانه کیارستمی در مجموعه ی درها و یادها و دیوارها و پنجره هایی رخ می دهد،که بالاخره باز می شوند ..از جهت سیر فکری و توجه به کشف مفهوم «خارج»در آثار کیارستمی مجموعه های درها دو رویکرد کاملاً متفاوت و دونگره ی در تقابل با هم را شکل می دهند...از سویی با درهای قفل شده ی قدیمی روبروییم که گویی برای ابد بسته مانده اند و از سوی دیگر در میانه ی این آثار و این درهای بسته شده ی سنت که برای همیشه در گذشه متوقف و بی تغییر مانده اند،درهای باز ،در-پنجره های گشوده بر درخت ها و باغ های سبز،درهایی که نشان گر رفتن به سمت خارج اند، ظهور می کنند...از منظر تبارشناسی اندیشه ایرانی کیارستمی سرانجام در آخرین پیچش های خود موفق می شود که تعدادی از این درها را باز کند...این همان سیر و گسترش میراث فکری مسدود مانده ی ایرانی به سوی چیزی دیگرگون و متفاوت با پیش است...در این میان دیوارها نیز به مثابه لحظه ی شگفت تجلی ظهور می کند:افتادن سایه درخت بر دیوار یا روح درخت بر آن، که سبب رویش بوته هایی از درون آن شده است... کیارستمی از دیوار مرده درخت می رویاند...این استحاله درونی و از داخلِ دیوار به چیزی دیگر یا «گیاه شدن دیوار»پدیده ای است که افقی ورای انسداد جریان حیاتی اندیشه را می گشاید....یا دیوار آبی رنگ،دیواری که با نفوذ رنگ آبی در خود ،آب را قاب گرفته و از ماهیت دیوار بودن تهی شده است ...از سوی دیگر، عکسی بسیار مهم و اثر گذار از گربه ای وجود دارد که از کنار دیواری می گذرد و در آن دیوار لوله ی فاضلابی وجود دارد که در فاصله ای از گربه در بالای دیوار واقع است...این در حقیقت «ریزومی»(rhizome) است که نوعی «خط گریز» یا راه فرار را برای گربه گیر افتاده بر زمین تدارک می بیند...اگر در داستان های کافکا این موش ها هستند که برسازنده ی نقب ها و ریزوم های اند،در این جا این گربه است که ناگهان در ارتباط با یک ریزوم جدید برای بیرون رفتن از بن بست قرار می گیرد،زاویه نود درجه ای گربه با لوله این نوید را می دهد که او برای یافتن ریزوم باید مسیرش را عوض کند...در هر سه مورد ذکر شده ی اخیر کیارستمی سه شیوه ی متفاوت خارج شدن از انسداد وجودی را می یابد...:در-پنجره های باز به سوی باغ و بیرونی رها،دیوارهای سبز شده از روح درختی، و لوله ی گریز درون دیوار...

داریوش شایگان در کتاب «در جستجوی فضاهای گم شده»،صرفاً به درهای بسته ی آثار کیارستمی اشاره می کند،آثاری که هنوز نتوانسته اند به گشایش و کشفی برای هنرمند برسند:«این درها،شاهدانی خاموشند بر آن چه در حضورشان گذشته:گام های مردّدی که گردشان پرسه زده،بی جرات یقینی که از آستانه عبورشان دهد»(شایگان،1392: 172).شایگان در تحلیل خود صرفاً بر مجموعه ی "درها و یادها"تکیه می کند،اما برای فهم دقیق پیش روی فکری هنری مند تمرکز بر این مجموعه کافی نیست،در حقیقت در مجموعه ی«پنجره رو به حیاط » است که در می یابیم کیارستمی می خواهد افقی دیگر را بر این درهای بسته بگشاید:پنجره هایی به میوه ها،گل ها و مناظر حیرت از دیدن چیزی که نادیده مانده است...در این جا گل میخ های درهای بسته،بدل به گل های باز می شوند... کیارستمی سرانجام در پنجره ها و درهای گشوده اش گوشه چشمی به ورای این درهای بسته می یابد،اگر چه نمی تواند مانند سهراب سپهری کاملاً به خلوت درون درها متصل شود، زائر مانده در پس در نیز نمی ماند و مجال دیدن باغ را در «بهار نارنج های کشف»به خود می دهد....
وحید مقدم و وحید هوبخت این را خواندند
ابرشیر و نیلوفر ثانی این را دوست دارند
به به بسیار عالی بود شمس عزیز
مجموعه ی "درها ویادها "در طی سالها جمع آوری شده بنابراین به نظر میرسد هنرمند از جایی به بعد بیشتر بدنبال تکمیل ِ مجموعه سازی از درهای قدیمی ، سنتی و احتمالا از عمارت های متروکه بوده
درعین حال چینش این درها در بخشی از ... دیدن ادامه » گالری که اتفاقا بشکل دیوار کشی و دالان های بسته ای ست و ورود به بخش ِدرهای رو به حیاط ،جهان متفاوتی را برای بیننده رقم میزند گویی از دالانی تاریک ،قدیمی ،متروک و رو به زوال به وسعتی روشن ، سبز و زنده قدم میگذارد و ناگهان با این تغییر ِمسیر و راه گشایی ِذهنی در مواجهه با بینشی قرار میگیرد که تصویر ها با قاب بندی بی نظیرش به او،پیشکش میکند... آنچنان که بخشی از ذهنیت ِمخاطب با همین مردگی و زندگی، ساخته میشود ..
چشم ها از گل میخ ها و زهوارهای پوسیده و رنگ پریده از قفل های جاخوش کرده به درها به سایه ی درخت روی دیوار به نارنج های رسیده از نمای پنجره ی گشوده شده ، به شکوفه های بهار نارنج گویی عبور بسمت تغییری ست که نوید بخش بی انکار ِ"پایان شب سیه سپید"ی ست که همیشه در نهادآدمی در جستجوی رسیدن به آن ست ..

۰۱ مرداد
نیلوفر عزیز سپاس از تو و مطالب مهمی که بدان اشاره داشتی،
...به ویژه رابطه ی میان خود فضای گالری و عکس ها بسیار قابل توجه است...از سوی دیگر،دقت به این مسئله که مجموعه ی «درها و یادها» در گالری بوم گستره ی آثاری از سال 76 تا 94 را دربر می گیرد نشان از آن دارد که ... دیدن ادامه » کیارستمی برای مدت ها درگیر این درها مانده و در مقاطعی توانسته به راه حلی برای بازکردن آن ها برسد... و مجموعه ی «پنجره ی رو به حیاط» در این میانه حادث می شود....و در زمره ی بهترین عکس های اوست...

سپاس از تحلیل بسیار ارزشمند و ظریف تو...
۰۲ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» کارگاه های آموزشی عکاسی در فرهنگسرای ارسباران
... دیدن متن »

کارگاه های آموزشی عکاسی در فرهنگسرای ارسباران
از ۲۲ مرداد تا ۱۲ شهریور ماه
فرهنگسرای ارسباران

» کارگاه عکاسی مقدماتی / مدرس: احسان رافتی داریان | جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵

» کارگاه گرافیک مطبوعاتی / مدرس: احسان رافتی داریانجمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵

» کارگاه ویرایش تصویر / مدرس: ساسان پناهی | جمعه ۰۵ شهریور ۱۳۹۵

» کارگاه نورپردازی، پرتره، مد / مدرس: حامد بدیعی | جمعه ۲۹ مرداد ۱۳۹۵

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

تابستان را با کارگاه های ویژه عکاسی در ارسباران بگذرانید
کارگاه های عکاسی ویژه تابستان 95 با همکاری دوربین.نت اولین آژانس عکس خبری ایران با حضور کارشناسان برجسته عکاسی در فرهنگ سرای ارسباران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران، کارگاه های تخصصی عکاسی در چهار دوره مقدماتی، گرافیک مطبوعاتی، ویرایش تصویر و نورپردازی با حضور مدرسین احسان رأفتی مدیر آژانس خبری ایران، دوربین.نت و آژانس عکس تهران، حامد بدیعی کارشناس ارشد عکاسی ار دانشکده هنرهای زیبا و ساسان پناهی مدرس دانشگاه در روز های جمعه از مرداد ماه و در آمفی تئاتر فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.
دوربین دات نت پایگاه عکس خبری ایران برای پیشبرد و معرفی و اطلاع رسانی عکس خبری در ایران تاسیس شد با هدف این که پایگاهی باشد برای همه عکاسان جوان و باتجربه عکس خبری ایران که جوانان و عکاسان با تجربه در کنار هم بتوانند به عکاسی خبری کشورمان کمک کنند تا بتوانیم همچنان به جهانیان ثابت کنیم که ایران و ایرانی یعنی هنر و بفهمانیم که همچنان عکاسان ایرانی می توانند مانند خیلی از دوستان دیگر عکاس در جهان بدرخشند و نام خودشان را در جهان عکاسی خبری بر سر زبان ها بیاندازند.
دوربین دات نت برنامه های زیادی دارد که مطمئنا با همکاری دوستان عکاس خبری جوان و باتجربه مطمئنا به همه برنامه های ۵ ساله خود خواهد رسید. با این حال دوربین دات نت دست همه دوستان عکاس و باتجربه را جهت همکاری به گرمی می فشارد.
همان طور که از نام دوربین نت برمی آید دوربین نت متعلق به همه عکاسان خبری است و برای دوربین نت فرقی ندارد که یک عکاس خبری مشهور باشد یا نه یک عکاس خبری آماتور … چون معتقدیم همه عکاسان نامی و مشهور هم زمانی آماتور بودند و خوشحالیم در سال گذشته خیلی از عکاسان دوربین نت به رسانه های حرفه ای کشورمان رفتند. در دوربین می توانیم یک عکاس حرفه ای شویم … فقط با کمی تمرین مستمر …
دوربین دات نت از تمامی عکس های خبری و اجتماعی عکاسان خبری جوان و با تجربه کشورمان استقبال می کند و هر گونه امکاناتی را هم که دارد متعلق به عکاسان خبری این کشور می داند.
علاقمندان برای شرکت در کارگاه ها می توانند با گالری هنر فرهنگسرای ارسباران 22873399 در ارتباط باشند. ثبت نام کارگاه ها از طریق سایت تیوال انجام می پذیرد.

طاها پویا ، ملیکا محمدی و ستاره این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مجموعه عکس های عباس کیارستمی با عنوان چهار فصل در گالری بوم
خیابان ولیعصر بالاتر از نیایش ارمغان غربی پلاک ۱۱
بازدید تا ۲۹ تیر از همه روزه به جز شنبه و یک شنبه از ساعت 16 الی 20
نیما نیک ، hana ، ابرشیر و بیتا نجاتی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اخبار عکاسی
درباره نمایشگاه تهران شهرزندگی
» نمایشگاه عکس " تهران شهرزندگی" گشایش می یابد
... دیدن متن »

نمایشگاه گروهی عکس" تهران شهر زندگی" با آثاری از یونس شکرخواه ، شهرام گیل آبادی و 49 عکاس 25 تیر تا 2 مرداد درفرهنگ سرای ارسباران گشایش می یابد .
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای ارسباران، تعداد60 فریم در ابعاد 30* 30 از 49 عکاس که با تلفن همراه گرفته شده است توسط احسان رأفتی با هشتک" tehrandailylife #  "در اینستاگرام "گردآوری و با مشارکت آژانس عکس تهران و مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران ساعت 10تا 20 برای بازدید عموم درگالری شماره یک ارسباران به نمایش در می آید.

نمایشگاه " تهران شهرزندگی " با آثاربرگزیده عکاسان ؛ علی رسولی، امین رحمانی، امیرحسین رضایی، آیدا گوهریان، آزاده تهرانی، بیتا شریفی، داوود احمدی مونس، داوود قهردار، احسان رأفتی،  الناز فرخی، فربد پهلوان، حامد عطایی، حامد بدری، حامد ایلخان، حسین حیدرپور، کاوه سجودی، کیمیا نیک، محمود کرباسیه، محمود خستو، مجیدحامد حق دوست، مسعود حدادی، مسعود درودیان، مهدی عباسی،  مهدی خدیری، محمد میری،  محمد خدابخش، محسن محمدی، محسن عطایی، محسن گیتی نورد،  مصطفی فرهنگ، محمدعلی نجیب، نرگس باقری، نسیم بهاری، امید مسعودفر،  پوریا سرحدی، راحله صبوحی، رامینا سلطانی، ابوالفضل سلمانزاده، سمیرا شریعتمداری،  سروین سرابی،  شقایق مرادیان نژاد، یونس شکرخواه ، شهرام گیل آبادی، شایان محرابی، سبحان فرج ون، سودابه تصدیقی،  وحید حسامیان، وحید شیخی، یاسمن فرد، برگزارمی شود. 
همچنین کتاب " تهران شهرزندگی "  25 تیر ساعت 17 روز افتتاحیه نمایشگاه با حضور هنرمندان عکاس رونمایی می شود. 
علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند به فرهنگسرای ارسباران به نشانی خیابان دکتر شریعتی ، سیدخندان  خ جلفا مراجعه یا با شماره 22873399 تماس بگیرند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اخبار عکاسی
درباره نمایشگاه چهارگوشه
نمایشگاه عکس « تینا دلنوازی » به نیاوران می آید
» روایتی از خانه چهارگوشه دنج
... دیدن متن »
نمایشگاه عکس تینا دلنوازی با عنوان «چهارگوشه » عصر جمعه 25 تیر ماه در گالری شماره 2 فرهنگسرای نیاوران گشایش خواهد یافت.
به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری ، در این نمایشگاه عکس هایی با موضوعات اجتماعی و سنتی با عناوین؛ اینجا خانه ای است پشت کوچه پس کوچه های شهر،حیاط، درخت، تراس، گلدان های یاس، پیچ امین الدوله و یک خانه با زندگی و ملزوماتش ،صدا، گردش چرخ خیاطی، زمزمه ی دعاهای مادربزرگم، به نمایش گذاشته می شود.
تینا دلنوازی عکاس این مجموعه در خصوص این نمایشگاه گفت:این مجموعه روایتی است از روزهای امروز من و او. او بوی همه را می دهد، بویی آشنا ، حتی اگر سال ها از استنشاق آن گذشته باشد. بویی که از پنجره زندگى او برخاسته. دریچه ای از پس آینه تمام قد ذهن او به دنیای در حال گذر ما ، در خانه ای با چهارگوشه دنج.
وی افزود:دراین نمایشگاه 20 اثر مستند (اجتماعی ) که بصورت فتومونتاژ کارشده برای مخاطبان ارائه شده است،که ابعاد این آثار 100در70 می باشد .
تینا دلنوازی متولد ١٣٦٦ ،دارای لیسانس مدیریت بازرگانی می باشد.وی عکاسی را از سال 88با گذراندن دوره ی مقدماتی ،نزد مهران سپهران  و پیشرفته  نزد پرهام تقی اف  وعکاسی تئاتررا زیر نظر رضا موسوی گذرانده است.وی با حضور درجشنواره بین المللی تئاتر فجرسال 92 مقام اول مسا بقه عکس نمایش تئاتر را دریافت کرده است.
گفتنی است این نمایشگاه عصر جمعه 25 تیر ماه ساعت 17 گشایش می یابد و علاقمندان می توانند تا 2 مرداد، همه روزه از ساعت 10 الی ۲1و روزهای تعطیل ازساعت 14 الی 21 از این مجموعه بازدید کنند.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گوشت،بدن و احساس :درباره ی منطق های کم تر...

نمایشگاه عکس های مریم جوادی در تقاطعی میان فیگور و انتزاع در نوسان است.مکان رویدادها یا سوژه ی دوربین،اِعمال تعذیب و خشونت بر گوشت و تکثیر مادی آن در اعصاب و شریان هاست...مفهوم بدن یکی از امور مسئله ساز(problematic) فلسفه از دیرباز تا کنون بوده است که به ویژه از دکارت بدین سو در تقابل میان ذهن و بدن به برتری جایگاه ذهن بر بدن انجامیده است.این شاید اسپینوزا بود که برای نخستین بار نشان داد که نیروی بدن خود موجب نوع خاصی از اندیشیدن و تفکر است که عامل پیدایی آن را کوناتوس می نامید.بعدتر فوکو در کتاب «مراقبت و تنبیه» ،بدن مجرمان و خاطیان ،بدن های محکوم،را به مثابه مکان تعذیب بررسی کرد.با این حال ،نخسیتن فیلسوفی که تلاش کرد منطق دیگری را برای فهم بدن ارائه دهد دلوز در کتاب«فرانسیس بیکن، منطق احساس» بود.دلوز میان ... دیدن ادامه » تن(flesh) و گوشت(meat) تفاوت می گذارد.تن، گوشت زنده است،در حالی که وقتی احساس آن از میان رفت بدل به گوشت مرده می شود.گوشت، تنی است که احساس از آن کسر شده است.عکس های مریم جوادی منطق های این گوشت تعذیب شده را در جهان معاصر تصویر می کنند،گوشت کسر شده از بدن با ساطور،تصاویر سلاخ خانه و جگرهای انباشته بر هم،که گویای عادی شدن خشونت و بی تفاوتی بدن ها نسبت به خشونت اند...اما در این جا با بدن حیوان و بدن کشنده ی حیوان روبروییم...لباس های چرک و خونی و خشونتی که در تصاویر انتزاعی ای که به نقاشی پهلو می زند،ما را رویاروی بدن به مثابه ابژه ی تفکر می نهد...در کار مریم جوادی گونه ای تغییر شکل و فرم زدایی تصویری و محتوایی، آثار انتزاعی را به سمت ادراکی ورای خشونت سوق می دهد.در حقیقت،آثار به سه زمان قبل از کشتن،زمان کشته شدن و بعد از کشته شدن گوشت ها اشاره دارد...یکی از تاثیر گذارترین عکس ها عکسی از ساطوری است که امضای سازنده ی خود را با سه مهر در کنار دسته دارد...این گونه جوادی با منتزع کردن خشونت از بازنمایی تصاویر خشن ما را به اندیشیدن درباره ی لحظه ی پیش از اعمال یا وقوع آن وادار می کند...کسر احساس از گوشت سبب اعمال خشونت سادیستی بر بدن ها می شود که ما را به سوی منطق «کم تر کم تر است» می برد،قطع عضوها،ترکیب های گوشت و استخوان ،بدن های وارفته و سلاخی شده که هر چه بیش تر و بیش تر وجودهای حیوانی از آن ها کم شده است...به این معناست که حیوان برای انسان عموماً نه معنای موجودیت حیوانی بلکه تنها به منزله ی گوشتی برای مصرف ماهیت می یابد...حیوان در جهان انسانی هیچ موجودیت مستقلی ندارد جز وسیله ای برای اعمال خشونت و کسب لذت برای بشر...منطق های کم تری که حیوان را به منزله ی اقلیتی نوین، و فاقد شخصیت وجودی تعریف می کند....که از احساس بشری کسر شده است...

فرشته عظیمی پور و نیلوفر ثانی این را دوست دارند
شمس فرزانه ، با این نوشته ات یکی از اولویت های این هفته ام تماشای این نمایشگاه خواهد بود..
مرسی از قلم خواندنی ات که همیشه افق نگاه را فراخ تر می کند.
۱۹ تير
ابرشیر عزیزم،
درود بر تو ...و سپاس از نظر پر مهرت...فکر می کنم این نمایشگاه بی ادعا و اندیشمندانه واقعاً ارزش دیدن دارد...البته همه ی عکس ها در یک سطح نیستند،اما عمیقاً تماشاگر را درگیر فکر کردن و جلوه های عادی شدن خشونت در جهان معاصر و ... می کنند...
۱۹ تير
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می رساند امکان خرید بلیت این کارگاه فراهم شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سعید دستوری دانش آموخته عکاسی با تخصص نورپردازی پرتره از کالج کامپتون کالیفرنیا
» کارگاه یک روزه عکاسی سعید دستوری
... دیدن متن »
کارگاه یک روزه عکاسی با موضوع نورپردازی در استودیو باحضور استاد سعید دستوری در تاریخ نوزدهم تیر ماه نود و پنج در شهر همدان برگزار می شود . لازم به ذکر است که تمامی علاقمندان از سراسر کشور میتوانند در این کارگاه ثبت نام  نمایند. تسهیلات ویژه اسکان از سوی برگزار کننده برای کسانی که از شهرهای دیگر در این کارگاه حضور پیدا می کنند فراهم خواهد شد و در پایان گواهینامه معتبر شرکت در کارگاه از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به شرکت کنندگان اعطا میگردد . علاقمندان برای ثبت نام و اطلاعات بیشتر می توانند به تلگرام @topworkshopsو یا با شماره تلفن ۰۹۱۸۹۰۰۰۰۱۸تماس حاصل نمایند .
سعید دستوری دانش آموخته عکاسی با تخصص نورپردازی پرتره از کالج کامپتون کالیفرنیاست. وی مدرس عکاسی و عضو هیئت مدیره انجمن عکاسان ایران می باشد.برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام دوستان
بلاخره پس از چندین ماه آزمایش، “کاغذ عکس فوری مانیتوری” سیاه وسفید در پایان شهریور ۱۳۹۴ توسط استاد محمد محمدزاده تیتکانلو تکمیل شد. این کاغذ ابریشمین جادویی را می توان روی تصاویر مانیتوری از جمله لپ تاب یا صفحه نمایش گوشی های موبایل و غیره قرار داد و براحتی تصویر را روی کاغذ انتقال داده و در آلبوم گذاشت.
مواد تشکیل دهنده این کاغذ:۱- سلولز، ابریشم، نیترات نقره، کلُر ید، تتنال یوکوبروم و … کاغذ دارای ۳ لایه می باشد ۱- لایه عکس، که حاوی مواد شیمیایی مختلفه می باشد ۲- لایه محافظ نور، چسبیده به پشت عکس که با رنگ قرمز خود از برخورد نور از پشت به کاغذ عکس جلوگیری می کند ۳- لایه روی عکس یا می شود گفت درب عکس که روی آن به رنگ قرمز و پشت این لایه که روی عکس می نشیند تیره می باشد. تمامی این لایه ها به یک عطف در زیر عکس متصل هستند. با ورق زدن ... دیدن ادامه » لایه روی عکس می توان کاغذ حساس را در معرض نور تصویر قرارداد و با بستن آن لاِیه، تصویر ثبت شده حفظ میشود. کاغذ را می توان روی تصویر لپ تاب یا مانیتور گوشی و یا غیره گذاشت و عکس را بروی کاغذ انتقال داد. با کشیدن یک پنبه خیس روی کاغذ عکس رؤیت می شود و می توان آنرا در آلبوم گذاشت. عملیات چاپ در نور معمولی انجام می گیرد. گرچه هرچه محیط تاریکتر باشد بازدهی بهتر خواهد بود. صفحه نمایشهایی که روی اصل صفحه نمایش با شیشه فاصله ایجاد شده باشد باعث می شود تصویر محو شوند اما هرچه فاصله تصویر به کاغذ عکس نزدیکتر باشد وضوح عکس بیشتر خواهد بود. ضمنآ بایستی عکسها قبل از چاپ بوسیله فتوشاپ یا افکت های داخل گوشی، اینورت و نگاتیو شوند تا عکس پوزتیو به دست آید.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اخبار عکاسی
درباره نمایشگاه فصل تهران
» نمایشگاه عکس "فصل تهران" در فرهنگسرای ارسباران
... دیدن متن »
اولین نمایشگاه عکس "فصل تهران " با مجموعه عکس هایی از بناهای تاریخی ودیدنی ها ی تهران کار مشترک "گروه هنرگردی و هنر سپید" 31 اردیبهشت تا 13خرداد در فرهنگ سرای ارسباران به نمایش در می آید.
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای ارسباران، در این نمایشگاه 26 عکس از موزه آبگینه، خانه تاریخی و موزه ی مقدم، کاخ گلستان، بازار بزرگ تهران، خانه شهید چمران ، محله عودلاجان ، عمارت مسعودیه و باغ نگارستان از بناهای تاریخی شهر تهران در ابعاد 80 *60 با 13 اثر سیاه وسفید و 13 اثر رنگی در گالری های 2 و3 ارسباران ازساعت 14تا 20 میزبان بازدیدکنندگان است.
معصومه جعفری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چه عنوان بکری
سیامک قلی زاده این را خواند
ذوق زده این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شرایط مسابقه

این مسابقه به منظور شناخت بهتر ایران و با هدف معرفی شهرها و روستاهای زیبا و بی نظیر ایران برگزار خواهد شد و جوایز خوب و ارزنده به برندگان این مسابقه اهدا خواهد شد. در ادامه با ما همراه باشید تا با جزییات این مسابقه و نحوه شرکت کردن در مسابقه آشنا شوید.

شرایط و استاندارد عکس ها:
1 -موضوعات عکس :
جاذبه‌های طبیعی
جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی
مراسم سنتی و رویدادهای فرهنگی
ابنیه و جاذبه‌های معماری
خوراکی‌های محلی یا لباس‌ محلی

2 -نباید ویرایش و ادیت بیش از اندازه روی آنها انجام گرفته باشد( تنها در حد تصحیح رنگ یا کنتراست )، همچنین از گذاشتن هر گونه واترمارک خودداری کنید.

مالکیت عکس‌ها متعلق به عکاس آن است و اگر عکس شما در هر جایی از کجارو منتشر شود نام شما به عنوان عکاس ذکر خواهد شد. لذا نیازی به گذاشتن واترمارک نیست و ما بعدا بر اساس استاندارد عکاسان موفق واترمارک نام شما را به عکس اضافه خواهیم نمود.
... دیدن ادامه » اگر عکس ها توسط فرستنده عکس گرفته نشده باشند نه در قرعه کشی شرکت خواهند کرد و نه از جایزه همگانی می‌توانند استفاده کنند. تنها عکس‌هایی که توسط خود فرد گرفته شده است پذیرفته است.
فرد، مسئول محتوای عکس است و در تهیه عکس باید تمامی قوانین جمهوری اسلامی و قوانین حریم خصوصی رعایت شود، در غیر این صورت در مسابقه شرکت نخواهد کرد.

3- نام عکس باید به صورت زیر باشد‌:

نام – نام خانوادگی – شهر – نام عکس

4- نحوه ارسال :

ابتدا شبکه اینستاگرام ما را دنبال کنید. (عکاسان موفق ) @akasanmovafagh
۲- بهترین عکس‌هایی که گرفته‌اید را انتخاب کنید و این عکس‌ها را در اندازه اصلی با هشتگ #عکاسان_موفق فایل عکس‌ها و توضیحات مربوطه آپلود نمایید.

5- تاریخ ارسال و قرعه کشی

شروع : 2 اردیبهشت ماه
مهلت ارسال عکس تا 2 تیر ماه
انتخاب و قرعه کشی عکس ها :11 تیر ماه
اهدا جوایز 16 تیر ماه
—----------------------------------------
مشخصات عکاسان موفق :
ادمین : @akasanmovafagh
کانال : @artworks2
ربات : @Artworks2_bot
—----------------------------------------
تمام! به همین راحتی در عکاسان موفق منتظر ارسال کارهای شما هستیم
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» نمایشگاه عکس دومین جایزه جهانی اربعین در خانه‌ی هنرمندان ایران
... دیدن متن »
نمایشگاه عکس دومین جایزه جهانی اربعین در خانه‌ی هنرمندان ایران برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی خانه‌ی هنرمندان ایران، نمایشگاه عکس دومین جایزه جهانی اربعین دوشنبه 30 فروردین در نگارخانه تابستان خانه‌ی هنرمندان ایران افتتاح می‌شود.
در مسابقه دومین جایزه جهانی اربعین از میان 300 شرکت‌کننده، 3250 عکس از کشورهای عراق، پاکستان، لبنان، سوریه، ایران، الجزایر و... با موضوع اربعین حسینی به نمایش گذاشته می‌شود.
«امیرعلی جوادیان» دبیر دومین جشنواره جهانی عکس و فیلم «اربعین» درباره مراسم اختتامیه این جشنواره گفت: مراسم اختتامیه این جشنواره یکشنبه، ۵ اردیبهشت از ساعت ۱۰ در خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد و از برگزیدگان در دو بخش فیلم و عکس جشنواره با اهدای تندیس جشنواره، لوح افتخار و جوایز نقدی تقدیر به عمل خواهد آمد.
وی گفت: هیات داوران در بخش فیلم متشکل از جواد رمضان‌نژاد، علی ملاقلی‌پور و سلیم غفوری بودند و در بخش عکس نیز هیات داوران متشکل از مجتبی آقایی، رسول اولیازاده و من، ارزیابی و داوری آثار ارسالی به جشنواره را به انجام رساندیم.
این کارشناس و هنرمند عکاس تصریح کرد: هیات داوران در دو بخش فیلم و عکس بلافاصله بعد از اتمام مهلت فراخوان ارسال آثار در ۳۰ دی‌ماه سال گذشته، به انتخاب، ارزیابی و داوری آثار اقدام کردند که اغلب آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره را موضوعاتی همچون راهپیمایی عظیم اربعین حسینی و جلوه‌های ماندگار زیارت اباعبدالله الحسین(ع)، برگزاری مراسم اربعین در ایران و دیگر کشورهای جهان، صحنه‌های دلدادگی و ابراز ارادت به حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) در ایام اربعین در جای جای جهان و رخدادهای مهم در ارتباط با اربعین در کشورهای مختلف جهان به خود اختصاص می‌دادند.
نمایشگاه عکس دومین جایزه جهانی اربعین تا 5 اردیبهشت دایر است و علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند همه روزه از ساعت 14 تا 21 به نگارخانه تابستان خانه‌ی هنرمندان ایران مراجعه فرمایند. 
معصومه جعفری این را خواند
وحید هوبخت این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
دوستان گرامی چطور میتوان در دیوار عکاسی تیوال عکس به اشتراک گذاشت؟
لطفآ راهنمایی بفرمایید...
درود بر شما
در حال حاضر امکان اشتراک عکس توسط کاربران وجود ندارد، در نسخه بعدی این امکان افزوده خواهد شد.
با سپاس
۱۷ فروردين
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام کاش ساعتش کمی دیرتر بود که شاغلین هم بتونن استفاده کنن
نسیم ح این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اجراهای ویژه عکاسان برای تئاتر کجا اعلام میشود؟
۱۳ فروردين
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
http://www.lenzor.com/XAPOR
عکس های موبایلی بنده در سایت لنزور ...
۱ نفر این را امتیاز داده‌است
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
دوستان گرامی چطور میتوان در دیوار عکاسی تیوال عکس به اشتراک گذاشت؟
لطفآ راهنمایی بفرمایید...
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اخبار عکاسی
درباره نمایشگاه در سفر
در بازدید مسئول کمیته هنری همکاری های ایران و فرانسه در نیاوران مطرح شد.
» گسترش همکاری های فرهنگی ایران و فرانسه
... دیدن متن »
نمایشگاه عکس علی دقیق با عنوان "در سفر" عصر جمعه 7 اسفند ماه با حضور علاقمندان در گالری شماره یک  فرهنگسرای نیاوران افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران دکتر سهراب فتوحی رییس انجمن دوستی ایران و فرانسه و آقای ژان پیر بریگودوآ هنرمند و مسئول کمیته هنری در اتاق همکار های مشترک ایران و فرانسه میهمانان ویژه نمایشگاه "در سفر"  بودند که با مشایعت سید عباس سجادی مدیر عامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران از این نمایشگاه بازدید به عمل آوردند.. سجادی ضمن خوشامد گویی به هنرمند فرانسوی اظهار داشت : فرانسه کشوری با فرهنگ  دیرینه است و با ایران می تواند تعاملات خوبی  داشته باشد از این رو بنیاد آفرینش های هنری نیاوران آمادگی خود را جهت همکاری در رویداد های فرهنگی مشترک اعلام می  نماید .
دکتر سهراب فتوحی رییس انجمن دوستی ایران و فرانسه در این بازدید با تمجید از ظرفیت های موجود در مجموعه فرهنگسرای نیاوران ابراز داشت :با توجه به امکاناتی که فرهنگسرای نیاوران دارد می توان هنرمندان معاصر فرانسه در تمامی زمینه ها را برای برگزاری نمایشگاه ها به ایران و هنرمندان معاصر ایران را  به فرانسه دعوت کرد  و آثارشان  را در معرض دید عموم قرار داد. با توجه  فضای خاص  مجموعه فرهنگسرای نیاوران که  شباهت بسیاری به  یکی از ساختمان های  فرهنگی هنری معروف در فرانسوی دارد و نیز با توجه به مدیریت فعالی که سکان دار آن است نیاوران  این قابلیت را دارد تا پذیرای هنرمندان تجسمی فرانسه باشد.هنرمندان کشور های بسیاری در دنیا به خصوص فرانسه وقتی  برای اولین بار به ایران می آیند عاشق ایران می شوند و خواهان تمدید زمان حضورشان در اینجا هستند.
وی همچنین با اشاره به فعالیت های کانون ادبی نیاوران نیز خاطر نشان کرد:توجه به شعر و ادبیات از دیگر برنامه های انجمن دوستی ایران و فرانسه است و با توجه به فعالیت های کانون ادبی نیاوران امیدواریم بستر این فعالیت ها هر چه سریعتر آماده شود .
ژان پیر بریگودوآ مسئول کمیته هنری اتاق همکار های مشترک با فرانسه، عکاس و استاد دانشگاه سوربن فرانسه نیز ابتدا به  علی دقیق عکاس هنرمند تبریک گفت و در ادامه اظهار داشت: خوشحالم که در این مکان هنری حضور یافتم و از این نمایشگاه بازدید کردم. هنرمند در این آثار مفاهیم ارزشمندی را توصیف کرده و تصاویر جالبی خلق نموده که مخاطب را تحت تاثیر قرار می دهد. همچنین تنوع موضوعات و حضور در کشورهای مختلف برای تهیه این عکس ها از دیگر جاذبه هایی است که در این نمایشگاه احساس می شود.
وی در ادامه پیرامون همکاری های فرهنگی ایران و فرانسه اظهار داشت:با  هدف گسترش ارتباطات فرهنگی بین دوکشور برنامه های زیادی در چند سال گذشته طراحی و اجرا شده  است. از این رو امیدواریم با اتفاقاتی که در عرصه دیپلماسی روی داده  از این به بعد شاهد گسترش فعالیت ها و همکاری های فرهنگی بیشتر بین دو کشور ایران و فرانسه باشیم.
وی  با ابراز علاقه به ایران در ادامه صحبت هایش برگزاری نشست های و نمایشگاه های مختلف در ایران و فرانسه به منظور تبادل دانش میان عکاسان ایران و فرانسه را از دیگر برنامه های آتی کمیته هنری همکاری های مشترک ایران و فرانسه عنوان کرد.
گفتنی است نمایشگاه عکس "در سفر" با نمایش 84 اثر تا 14 اسفند همه روزه از ساعت 8 الی 20 در فرهنگسرای نیاوران دایر خواهد بود و علاقمندان می توانند از این نمایشگاه بازدید به عمل آورند.
مجتبی مهدی زاده این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» بخش نمایشگاهی جشن تصویر سال افتتاح شد
... دیدن متن »
بخش اول نمایشگاهی جشن تصویر سال، جمعه 30 بهمن، در نگارخانه های خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، افتتاحیه جشن تصویر سال با اینکه تشریفات مراسم افتتاحیه معمول را نداشت اما با استقبال گسترده ای از سوی مخاطبان مواجه شد. در این روز همچنین هنرمندانی چون محمد فرنود، محسن راستانی، وحید چمانی، ساعد نیکزاد و ... از آثار جشن تصویر بازدید کردند.
از موضوعات مهمی که در تصاویر این نمایشگاه دیده می شود، می توان به موضوع برجام، شادی پس از توافق هسته ای، درگذشت هادی نوروزی، عزاداری های محرم، برنامه خندوانه و ... اشاره کرد.
در بخش خبری (بخش آزاد)  آثار هنرمندانی چون امین برنجکار، مهدی بلوریان، امیر پورمند، علی حسن‌زاده، محمد  حسن‌زاده، محمود حسینی، امین خسروشاهی، صادق ذباح، هوشنگ ذکاوتی، مجید  سعیدی، محسن شاندیز، کاووس صشادقلو، سعید صادقی، سجاد صفری، محمد صیاد، حمید فروتن، رضا قادری، مهدی قاسمی، حسن قائدی، اسعد قربانی، آرمین کریمی، ولی محسنی سیس، علی محمدی، مقداد مددی، احمد معینی جم، محمدعلی نجیب، محمدرضا ندیمی، منا هوبه فکر، علی وفایی، امید وهاب زاده و آلفرد  یعقوب‌زاده روی دیوار رفته است.
در بخش ورزشی (بخش آزاد)  آثار هنرمندانی چون داوود  ایزدپناه، حسام الدین باقری کفاش، مهدی بلوریان، میلاد بهشتی، مجید حجتی، محمد حسن‌زاده، محمود حسینی، وحید حسینی، صادق ذباح، حسن رجبی، پژمان رضایی، حامد صادقی، محسن کابلی، نینا مختارباف، مقداد مددی، احمد معینی‌جم، میثم منیعی، عبدالواحد میرزاده، محمدعلی نجیب، حسین نظری، داریوش نهداران، هادی نوید، قدیر وقاری، امید وهاب‌زاده، پیمان یزدانی و نازلی  یزدانی به نمایش درآمده است.
در بخش هنر و هنرمندان (بخش آزاد) آثار هنرمندانی محمد اطبایی، ارسلان امانتی، مهدی آشنا، پریناز آل‌آقا، مهدی بلوریان، نادر بهرامی، علیرضا بهرامی، میلاد بهشتی، خسرو پرخیده، امیر پورمند، مریم تختکشیان، علی جعفری نطنزی، سروش جوادیان، مجید حجتی، علی حدادی‌اصل، بابک حقی، فهیمه حکمت‌اندیش، فاطمه خواجه‌نوری، نادر داوودی، عماد دولتی، حسن رجبی، آیدا رمضانی، سیامک زمردی‌مطلق، نوید سجادی‌حسینی، شیوا شیبانی، غزاله صداقت‌لاریجانی، زهره صفی‌نور، امیر طاروردی، یاسمن ظهورطلب، امیر عابدی، محبوبه فرج‌الهی، حمید فروتن، مصطفی قاهری، مریم قهرمانی‌زاده، زهرا راد، سیما محمدی، مجید محمدی، نینا مختارباف، ابراهیم مختاری، مقداد مددی، نغمه مقصودلو، مریم ملک مختار، رضا ملکی، رامونا میریان، محمدعلی نجیب، سروه نیکخواه و ساعد نیک‌ذات در معرض دید عموم قرار گرفته است.
در بخش مستند اجتماعی (بخش آزاد) آثار هنرمندانی ایزابل اشراقی، ارسلان امانتی شهری، حسین امینی، مرضیه ایوتین، مهدی آشنا، نادیا آقابیگی، حسام الدین باقری، بابک بردبار، امین برنجکار، میلاد بهشتی، خسرو پرخیده، شقایق پورعلی، علی جعفری نطنزی، احمد جمالی، امیرعلی جوادیان، سروش جوادیان، امید حبیب طاری فرد، مجید حجتی، شوکا حسینی، محمود حسینی، فاطمه حسینی لاهیجی، لاله حمزه پور، محمدرضا دلیریان، ارسطو ذکایی، محسن راستانی، سپیده رجب شهنی، ابراهیم روحی، محمد صادق زرجویان، مریم زمانپور، سهیل زندآذر، مجید سعیدی، سعید صادقی، بایک صدیقی، عبداله صفا، اصغر عاصم کفاش، پیمان غزنینی، حسن غفاری، محمد فرنود، رضا قادری، اسعد قربانی، علی قلمسیاه، محسن کابلی، کسری کاکایی، میران مباشری،  مجید محمدی، شقایق مرادیان نژاد، بیتا مظفری، میلاد معصومی، یلدا معیری، محسن مقداری، الهه ملک مختار، میثم منیعی، برنا میراحمدیان، حمید میرزاییان، رامونا میریان، شهرام نجفی، حسین نظری، ابراهیم نوروزی، مینا نوعی نوشهر و امید وهاب‌زاده به نمایش درآمده است.
نگاهی دیگر (بخش آزاد) آثار هنرمندانی چون مریم احسانی، نازنین ازدیاری، ستاره اسماعیل زاده، بهزاد افتخاری، جواد آب افکن، سامان آفریدند، نادیا آقابیگی، مهدی بلوریان، ارمغان بوستان، خسرو پرخیده، هادی پناهی، عباس پورجعفری راوری، شیما تایکندی، علی  جعفری نطنزی، سروش جوادیان، فراز حبیب اللهیان، مجید حجتی، علی حدادی‌اصل، زهرا حسن‌زاده، مریم حسنی برچلوئی، شوکا حسینی، بابک حقی، فاطمه خواجه‌نوری، مرضیه خورسند، فائزه دانش، سعید دستوری، ساعده دوست‌بخیر، علیرضا ذاکری، ارسطو ذکایی، زهرا راد، ابراهیم روحی، فرشته زمانی، آذین زنجانی، سهیل زندآذر، کیمیا سعادت، بهاره سلطانی، آیین شاهرودی، حامد صادقی، لیلا صبوری، بابک صدیقی، حمیرا طیبی‌پور، فروزان طهرانیان، نازلی عباسی، جواد عسگراوغلی، جاسم غضبانپور، محسن غلامی، قاسم فتحی، مریم فخیمی، مریم فطورچیان، رضا  قادری، حسین قاسمی، مصطفی قاهری، صمد قربانزاده، علی قلمسیاه، محمدرضا قیدی، محمدمهدی کاظم زاده پارسی، کسرا کاکایی، محمدرضا کردقرچه‌لو، پیروز کلانتری، امیرحسین کیارستمی، رضا لشگری، خدایار مجیدی آهی، رومین محتشم، مهدی محمدپور، سیما محمدی،  زهرا مدنی، آزیتا مشایخی، ارشاد مظلومی، محمد معصومی، نغمه مقصودلو، برنا میراحمدیان، محمدعلی میرزایی، شهرام نجفی، حسین نظری، پریوش نظریه، داریوش نهداران، رخشاد نورده، ساعد نیکذات، فرزاد هاشمی و قدیر وقاری روی دیوار رفته است.
همچنین در این روز، بخش پوستر و گرافیک نیز در نگارخانه استاد «ممیز» آغاز به کار کرد.
گفتنی است، افتتاحیه بخش دوم نمایشگاهی جشن تصویر سال شامل عکس های موبایلی، گربه های ایرانی، ایران ما، کارتون های مطبوعاتی و مالتی مدیاها، یکشنبه 3 اسفند، ساعت 17 در نگارخانه استاد «نامی» افتتاح خواهد شد.
بیتا نجاتی و مجتبی مهدی زاده این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تیوال استانها؛
» تابلوی نقاشی «حمله به گنبد طلا» رونمایی شد
... دیدن متن »

محمد جواد عبدی - تیوال: تابلوی نقاشی منحصربفرد “حمله به گنبد طلا” اثر استاد محمد محمدزاده تیتکانلو در گالری رادین مشهد رونمایی شد.

تابلو نقاشی حمله ارتش تزار روس به حرم مطهر امام رضا (ع) با شیوه کهن نگاری توسط مُبدع این سبک استاد محمد محمدزاده تیتکانلو، بیستم فروردین در گالری رادین رونمایی شد.

این تابلو که بر بوم ابریشمین در ابعاد 120× 80 سانتیمتر نقش بسته است از نظر علمی دارای 5 بُعد می باشد که در زوایا و نورهای مختلف ظرایفی از آن آشکار می گردد همچنین با عینک سه بُعدی، رنگ گنبد طلا تصحیح و به حالت اصلی دیده می شود.

مواد استفاده در این تابلوی منحصربفرد، رنگ روغن، و مواد عکاسی داگرئوتیپ از جمله نیترات نقره، کلر طلا (نمک طلا) و هیپو سولفید سدیم بکاررفته است.

سال 1291 شمسی در اواخر دوران مشروطه، ارتش تزار روس به بهانه سرکوب شورشیان در مشهد، با توپ و مسلسل به بارگاه آستان قدس رضوی حمله کرده و آسیب فراوانی به بارگاه مطهر وارد نمود که از آن بعنوان عاشورای ثانی نیز نام می برند.

ایده این تابلو از عکسهای مستند همان واقعه بوده است. لازم به ذکر است برای قدمت و نشان دادن موضوع تاریخی تابلوی مزبور، از سبک کهن نگاری استفاده شده است؛ این مکتب با مجموعه نقاشی و طرحهایی با موضوع مشروطه توسط “محمد محمدزاده تیتکانلو” در دهه  شصت شکل گرفت. و اثر مزبور نیز در ادامه آن مجموعه طراحی شده است.

نوع ترکیب بندی بعلاوه حس هنر ایرانی آن، دارای اکسپرسیونی می باشد که در هنر تصویری روسیه قدیم در موضوعات نبرد با توپهای جنگی دیده می شود،

برای بدست آوردن قسمت های تیره تابلو، از رنگ “آمبر تیره” و “نیترات نقره” که در برخورد با نور تیره می شود استفاده گردیده و برای کیفیت طلایی کل تابلو و بخصوص گنبد و گلدسته، از ذرات طلا با استفاده از مایع “کلر طلا” مدد گرفته شده است؛ لازم به ذکر می باشد که از این عنصر در عصر قاجار برای ارتقاء کیفیت عکس استفاده می شد.


مجتبی مهدی زاده این را خواند
معصومه جعفری و محمد جواد عبدی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سه رنگ سربلندی
» سه رنگ سربلندی، پرچم ایران به روایت عکاسان ایرانی
... دیدن متن »
«سه رنگ سربلندی» با تصاویر ویژه‌ای از پرچم سه رنگ ایران در نگارخانه مهر فرهنگسرای انقلاب اسلامی به نمایش در می‌آید.
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای انقلاب اسلامی، این نمایشگاه که در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی آغاز به کارمی کند شامل ۳۶ قاب است و تصاویر بدیعی با محوریت پرچم ایران را به نمایش می‌گذارد.
نمایشگاه «سه رنگ سربلندی» گزیده‌ای از عکس‌های نخستین جشنواره پرچم بوده و آثار حسن غفاری، حامد فرج الله، بهزاد نعمتی، بهزاد ترکی، امین سلیمانی، امیرعلی جوادیان، اعظم حسن لاریجانی، اصغر بشارتی، یداله عبدی، ابراهیم باقرلو، کمال الدین شاهرخ، فرزانه فرح بخش، عبدالصمد اکبری، داوود عامری، صدیقه حاجی بیگلو، سعید صادقی، حسین فتاحیان، مهدی قاسمی، منصوره معتمدی، مصطفی قطبی، مرضیه ابوتین، محمودرضا امیری اندی، محمد گلچین، محمدرضا علی مددی، محمد اولادی وطن، مجید زینال زاده، کمال شب خیزو مهدی منعم در آن روی دیوار می‌رود. در میان عکس‌های به نمایش در آمده اثری از شهید سعید جانبزرگی دیده می‌شود.
آیین افتتاحیه این نمایشگاه ساعت ۱۶ روز یکشبنه یازدهم بهمن ماه برگزار می‌شود و ورود عموم در آن آزاد است. این نمایشگاه تا ۲۷ بهمن ماه از ساعت ۹ تا ۱۸ میزبان علاقمندان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره ۹_۵۵۴۱۹۰۵۷ تماس بگیرید یا به نشانی enghelab.farhangsara.ir  مراجعه کنید.

مجتبی مهدی زاده این را خواند
معصومه جعفری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اهمیت طراح نور

http://facadec.ir/lighting-designer/
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشگاه عکس در نگارخانه کمال الدین بهزاد
با عنوان" آناتومی لبخند"
عکس های "علی سنایی کیا" با موضوع لبخند در چهره های مختلف
از 3 بهمن تا 8 بهمن 94 ساعت بازدید 10 تا 19
بلوار کشاورز-نبش 16 آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دو نمایشگاه عکس گروهی و انفرادی افتتاح شد
» ماراتن عکاس‌ها در خانه هنرمندان ایران
... دیدن متن »
نمایشگاه گروهی عکس «وان پیکس» و نمایشگاه عکس‌های محمد خداداداش، جمعه ۱۱ دی، در نگارخانه‌های «پاییز»، «زمستان» و استاد «میرمیران» خانه هنرمندان ایران آغاز به کار کردند.
به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، افتتاح این دو نمایشگاه که با استقبال قابل توجهی از سوی مخاطبین همراه بود، در کنار نمایشگاه‌هایی که پنجشنبه ۱۰ دی شروع به کار کردند، یکی از آخر هفته‌های پر کار خانه هنرمندان ایران را رقم زد. در این میان عکاس‌ها با دو نمایشگاه انفرادی و یک نمایشگاه گروهی، پرکارترین هنرمندان این روزها محسوب می‌شوند.
نمایشگاه گروهی «وان پیکس»
چهارمین نمایشگاه گروهی عکس سایت وان پیکس ۱pix، توسط کلوپ عکس ایران به مدیریت آرش حمیدی در دو بخش آزاد و عکس‌های موبایلی در دو نگارخانه «پاییز» و «زمستان» خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.
عکس‌های این نمایشگاه، منتخبی از حدود ۲ هزار عکس راه یافته در سال گذشته به گالری سایت است که از میان عکس‌های ارسالی بیش از ۲۰ هزار عضو سایت برگزیده شده‌اند.
آرش حمیدی، در حاشیه افتتاح این دوره از نمایشگاه «وان پیکس» درباره تغییر نحوه ارائه آثار، گفت: این یک تصمیم شخصی بود به دلیل اینکه وضعیت خیلی فرق کرده است؛ گالری وان پیکس به صورت آنلاین همزمان با رویکرد آنلاین شدنی که در دنیا وجود دارد، به شدت با استقبال مخاطب و ارسال کنندگان عکس چه از لحاظ کیفی و چه از لحاظ کمی مواجه شده است. به نظر من در این شرایط دیگر قاب، چاپ، شیشه، سایزهای استاندارد و ... خیلی دست و پا گیر و تکراری شده‌اند تا اندازه‌ای که ما دیگر بیشتر از دیدن موضوع عکس‌ها لذت می‌بردیم و نه از نوع دیدن آنها.
وی همچنین درباره اضافه شدن بخش عکس‌های موبایلی به نمایشگاه «وان پیکس» نیز، اظهار داشت: حضور گسترده گوشی‌های هوشمند و نرم‌افزارهای مختلف عکس‌برداری و اشتراک‌گذاری آنلاین عکس، باعث شد که ما نیز به این بخش توجه کنیم. در نتیجه این فکر، یک پروژه مشترک توسط وان پیکس، سایت دیجیاتو و شرکت سونی کلید خورد که حاصل آن در بخش عکس‌های موبایلی به نمایش درآمده است. در این بخش ۱۴ عکاس انتخاب شدند و یک گوشی مشترک در اختیار آنها قرار گرفت و همگی با آن ابزار مشترک برای این پروژه عکاسی کردند.
در نمایشگاه اخیر وان پیکس، در بخش آزاد مخاطب با فضایی مدور و پر از عکس مواجه می‌شود و به نوعی مورد هجوم این مدیا قرار می‌گیرد؛ حسی که در جریان فضای مجازی، مخاطب عصر حاضر را در برگرفته است. تمام فضای نمایشی نگارخانه زمستان از سقف تا کف را عکس‌ها به صورت کاغذدیواری در بر گرفته‌اند. ایده‌ای که با فضای آنلاین‌بودن کلوپ عکس ایران سازگار بوده و فرآیندهای دست و پاگیر برگزاری نمایشگاه را نیز کم کرده است که البته به دلیل نو بودن احتمالاً خالی از ایراد هم نیست.
در بخش نمایشگاه عکس‌های موبایلی، اتفاقاً ایده‌ای متضاد دید می‌شود؛ آثار به صورت کلاسیک تقسیم‌بندی و ارائه شده‌اند. این موضوع باعث شده که عکس‌های فضای مجازی جدی‌تر دیده شوند؛ شاید بتوان دلیل این تصمیم را در نقشی پیدا کرد که امروزه عکس‌های لحظه‌ای و موبایلی در دنیای رسانه و هنر بازی می‌کنند، نقشی که هر روز در حال پر رنگ شدن است.
گفتنی است، تاکنون هر چهار دوره نمایشگاه «وان پیکس» در خانه هنرمندان ایران برگزار شده است.
نمایشگاه عکس‌های محمد خداداداش
در این روز همچنین نمایشگاه عکس دیگری با عنوان «گل‌های جاویدان» شامل عکس‌های محمد خداداداش، در نگارخانه استاد «میرمیران» آغاز به کار کرد.
این نخستین نمایشگاه انفرادی محمد خداداداش است که پس از حدود ۱۲ سال وقفه در برگزاری نمایشگاه توسط این هنرمند، برگزار می‌شود. در این نمایشگاه ۳۵ اثر که قسمتی از یک پروژه بزرگ عکس هستند به نمایش گذاشته شده‌اند. در این نمایشگاه پرتره هنرمندانی چون پرویز مشکاتیان، همایون خرم، علی تجویدی، حسین علیزاده، پری زنگنه، شهرداد روحانی و ... به نمایش گذاشته شده است.
این پروژه شامل پرتره‌های هنرمندان موسیقی سنتی، کلاسیک و بومی ایران می‌شود که از سال ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۳ به صورت مستمر عکاسی شده و همچنان عکاس آن ادامه دارد.
محمد خداداداش در حاشیه افتتاح این نمایشگاه درباره نحوه کار خود در عکاسی پرتره، گفت: من روی شخصیت‌سازی روانکاوانه کار کرده‌ام و در این پروژه نیز سعی کرده‌ام به عمق شخصیت‌ها توجه کنم. وقتی با دقت به عکس‌ها نگاه کنید، می‌توانید ردی از شخصیت و روحیات افراد را پیدا کنید؛ این موضوعی بوده که من بیشتر رویش متمرکز بوده‌ام و سعی کردم در عکس‌هایم نمود پیدا کند. در وهله دوم شخصیت حرفه‌ای افراد برایم مهم بود که یک هنرمند تار می‌زند و یا دیگری رهبر ارکستر است.
گفتنی است، این نمایشگاه همچنین بخشی از مجموعه عکس‌های کلی‌تری است که خداداداش از هنرمندان عرصه‌های مختلفی چون نقاشی، نویسندگی، خوشنویسی و ... خلق کرده است.
هنرمند در این نمایشگاه با استفاده از نور، فیگور و حسی که زمان ثبت عکس ایجاد کرده است توانسته شخصیت افراد را نیز به نمایش بگذارد. بیشتر این عکس‌ها در منازل هنرمندان گرفته شده و سعی شده است فضایی ایجاد شود که هنرمند حضور دوربین را احساس نکند.
آثار این نمایشگاه سیاه و سفید، در ابعاد ۵۰ در ۵۰ سانتیمتر و با قیمت ۱میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ارائه شده‌اند.
این نمایشگاه‌ها تا ۱۵ دی ادامه خواهند داشت و علاقه‌مندان برای دیدن آثار می‌توانند همه‌روزه از ساعت ۱۳ تا ۲۰ به نشانی خیابان آیت‌الله طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، باغ هنر، خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.
احسان درودیان و مجتبی مهدی زاده این را خواندند
شادی قمشه ای این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«به آسمان نگریستم
به ستاره ها
به کهکشان راه شیری
و آنگاه
از میکروفن
فاصله گرفتم.»
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید