خرید با تخفیف ویژه تیوال
۱۰,۰۰۰ تومان
۶,۰۰۰ تومان
امکان خرید پایان یافته
عضویت در تیوال برای همه رایگان و آسان بوده و مزایای گوناگونی در پی دارد. اگر هنوز عضو تیوال نیستید همینک عضو شوید
:  کارگاه نمایش باران
:  ۰۲ آبان ۱۳۹۲ - ۱۷ آبان ۱۳۹۲
:  ۱۸:۳۰
:  ۶۵ دقیقه
:  ۱۰,۰۰۰ تومان

:  فردریش درونمات، حمید سمندریان
:  محمدرضا حیدری
:  مسعود اسفندیاری، ایمان میرهاشمی، اردشیر خوشفکاری، امیرحسین عالی
دستیار کارگردان: فهیمه عنبرستانی
آهنگساز: ساسان ستارزاده
مدیر صحنه: نفیسه قاسمی‌پور افشار
طراح گریم: پریسا لطفی شایان
عکاس: سینا عدلی، صنم توکلی
طراح پوستر و بروشور: ندا لشگری‌
تبلیغات مجازی: محسن رضایی
روابط عمومی: سینا عدلی 
خیابان استاد نجات الهی، ابتدای خیابان اراک، پلاک ۷۲، واحد ۷
تلفن: ۸۸۹۰۰۷۸۰

گزارش تصویری از نمایش غروب روزهای آخر پاییز / عکاس: سینا عدلی

گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »

گزارش تصویری از نمایش غروب روزهای آخر پاییز / عکاس: روزبه فولادی

گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »

گزارش تصویری تیوال از نمایش غروب روزهای آخر پاییز / عکاس: مهسا صفاری‌پور

گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
تیوال این نمایش | تیوال تئاتر
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای همه هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گقتگو درباره زمینه‌های مورد علاقه مشترک، خبررسانی رویدادها، محصولات و برنامه‌های جالب هر زمینه به همدیگر و پیش نهادن دیدگاه و آثار خود برای دیگران.
برای نوشتن روی تیوال و فعالیت در آن باید در آغاز به سیستم وارد شوید
اجرای گروه الک بسیار خلاقانه و پر از ایده های بصری بود که به مفهوم واقعی تئاتر و پتانسیلهای بنیادین نهفته در این مدیوم نزدیک می شد. تلاشهای فراوان عوامل جوان نمایش نه تنها مشهود بود که از آن مهمتر، در اکثر مواقع به بار نشسته بود و حقا از خیلی از تئاترهای اسم و رسم دار سرپاتر بود.
برخورد گرم و دوست داشتنی عوامل اثر بخصوص کارگردان کار جناب حیدری خاطره این اثر رو به یادماندنی تر کرد. در نهایت دیدن این نمایش رو به همه دوستان پیشنهاد می کنم. آخرین اجرا را از دست ندهید.

پ.ن: با سپاس فراوان از دوستان عزیزم بانوان عظیمی و نجاتی و جناب الف. و همچنین امیرحسین ضیایی نازنین که اشتیاق دیدن این کار رو در ما ایجاد کردند.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درود...

بسیار ممنون از حضورها و حمایتهاتون.

جمعه ۱۷ آبان۱۹:۰۰ آخرین اجرا، ۲۰:۳۰ نشست نقد و بررسی.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام.روزای سختی و پشت سر گذاشتین و لحظه های تلخ و شیرینی و با الکیها ساختین.ثانیه های ملسی که جدا از کار حرفه ای معنای کنار هم بودن و پای علاقه وایسادن و نشون میداد.نمیدونم چرا بعضیها از خندیدن تو صحنه ی تئاتر و سینما حس خوبی ندارن.نمیدونم چرا بعضیها تو نماهای خاکستری و سرد دنبال معنای هنر میگردن!
گاهی طنز میتونه صحنه های سخت و تاریک و با کمی ذوق و خلاقیت تبدیل به یه صحنه ی درگیر کننده و هیجان انگیز بکنه،طوری که از دیدنش خسته نشی.طوری که هم به لحاظ علمی و فنی و هم حسی و روانی لذت والایی بهت ببخشه.
وقتی دود سیگار آروم بالا میره و تو نور پروژکتورا محو میشه،یا وقتی در آخرین صحنه ی نمایش شعله ی کوچیک آتیش چشمم و خیره میکنه،و حتی وقتی حضور دو بازیساز که منو برای فهم شخصیتها یاری میده
دیده میشه، احساس میکنم خودم تمام صحنه هارو بازی کردم.
حس میکنم تو موقعیت ... دیدن ادامه » نقشها قرار گرفتم واین درک درستی از روند داستان برام به وجود میاره.
آقای حیدری،گروه الک،کارتون در کنار تمام کمبودهای موقعیت بی نظیر بود.
جناب هانی عزیز
با این وصف زیبا حسرتی که از ندیدن این تئاتر میخورم بیشتر شد.
۱۷ آبان
جناب هانی عزیز شاید برداشت من اشتباه باشه اما فکر کنم بخشی از نظرتان به نظر من دید انتقادی داره در مورد خندیدن

در توضیح حرفم بگم من مشکلی با خندیدن در صحنه تئاتر ندارم ابدا فقط حرفم اینه که هر چیزی جای خودشو داره اگر بخوام بخندم قاعدتا یک اجرای کمدی ... دیدن ادامه » را انتخاب می کنم (البته کمدی که نخواهد به هر چیزی آویزان بشه برای خندوندن) و لزومی نمی بینم فضای نمایشنامه ای جدی و قوی رو برای خنداندن تماشاگر تغییر بدیم همین
امیدوارم توضیحاتم مکفی باشد
۱۷ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

جلسه نقد و بررسی ”غروب روزهای آخر پاییز” برپا می شود

جلسه نقد و بررسی نمایش "غروب روزهای آخر پاییز" کاری از گروه تئاتر "الک" جمعه، 17 آبان ماه، در کارگاه نمایش باران برپا می شود.

به گزارش دریافتی سایت ایران تئاتر از روابط عمومی گروه تئاتر "الک"، این اثر نمایشی نوشته فردریش دورنمات، ترجمه حمید سمندریان و کارگردانی محمدرضا حیدری است که جلسه نقد و بررسی آن با حضور اصغر گروسی و کامبیز علیزاده جمعه، 17 آبان ماه، ساعت 20:30 در کارگاه نمایش باران برگزار می شود. حضور در این نشست برای عموم رایگان است.
http://www.theater.ir/fa/news.php?id=36951
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
قبل از این که در مورد کار نظرم بگم در مورد مکان اجرا بگم که تا وقتی در طبقه سوم یا چهارم یادم نمیاد درب ورودی کارگاه را ندیدم هی به خودم میگم اشتباه اومدم آخه کارگاه تئاتر و طبقه سوم?
اما در کمال تعجب درست رفته بودم و واقعا جا خوردم که چه جوری میشه اونجا تمرین کرد و کار اجرا برد واقعا سخته واقعا
با اینکه شرایط اونجا سخته اما به شخصه از اون دست افرادیم که سختی و مشکلات را به اجرا دخالت نمیدم و از انتظارم کم نمیکنم

در مورد کار بگم نمایشنامه ای که اجرا شد با توجه به دیالوگها میتونست نمایشی سیاه و دوست داشتنی خلق کنه اما متاسفانه البته از دید من کارگردان با استفاده از یکسری ایده های ساده و مبتکرانه به اصطلاح زهر نمایشنامه را گرفته بود که متاسفانه نپسندیدم چون کلا مخالف این جو حاکم در تئاترم که کلا افتاده رو دوره خنداندن که اصلا هم علتش را نمی فهمم
مورد ... دیدن ادامه » بعدی که نتونستم با کار درست ارتباط برقرار منم گریم و لحن بازیگر نقش کربس بود که اصلا به اون تیپ شخصیتی که میخواست برسه نزدیک نبود و نقشش کلا برای من متاسفانه باور پذیر نشد
در نهایت این اجرا رو دیدم و نه دوست داشتم و نه نداشتم اما نمایشنامه پتانسیل خیلی خوبی برای یک اثر خاص داره که امیدوارم کارگردان جوان کار روزی همین نمایشنامه را به سبکی که دوست دارم به صحنه تئاتر بیاره
ضمنا یه تشکرم بکنم از کارگردان بابت تقدیم نمایش به تماشاگران کار که به شخصه از تعداد خیلی کممون متعجب بودم و هستم
به نظرم طنزی که توی خیلی از نمایش‌ها استفاده می‌شه و آدمو اذیت می‌کنه با طنز این کار یک فرق مهم داره:

اون طنزهای آزاردهنده معمولاً کلامی‌اند (دیالوگ‌ها و منولوگ‌هایی طعنه‌آمیز که اغلب درباره‌ی مسائل روز و جو اخبار و حوادث فضای سیاسی ایران هستند ... دیدن ادامه » و اصلاً معلوم نیست چه ربطی به متن دارند)، تکه پراندن‌ها و جک‌های کلامی.

اما در «غروب روزهای..» طنزها کاملاً بصری بودند و مرتبط با متن. بعضی لحظاتش رو واقعاً دوست داشتم، مثل وقتی که کارآگاه را بالا برده بودند و از ارتفاع بالا با کربس حرف می‌زد، البته قبول دارم که از این ایده‌های اجرایی بیش از حد استفاده شده بود. اما در کل دوست داشتنی بود.
۱۶ آبان
خانم کهرباییان منم با جالب بودن ایده هلی مبتکران که در شیوه روایت استفاده شده بود و کاملا برگرفته از متن بود و طنز وصله پینه ای نبود موافقم و از این لحاظ به کارگردان کار تبریک میگم که قدمی از خیلی کارگردانان حتی معروف هم جلوتر اما به شخصه در نمایشنامه ... دیدن ادامه » های جدی طنز را بر نمی تابم و اون جدیت و فضای سنگین خود نمایشنامه برام لذت بخش تره
۱۶ آبان
رود

بینهایت از حضور شما سپاسگزارمپیشنهاد می کنم در جلسه نقد بررسی که روز جمعه 17 آبان ساعت 20:30 برگزار خواهد شد شرکت کنید
۱۶ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ترجمه‌ی بسیار زیبای سمندریان دلیل انتخاب یک نمایشنامه برای اجرا

متن کامل گفتگوی محمدرضا حیدری کارگردان نمایش "غروب روز‌های آخر پاییز" با خبرنگار تئاتر خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )
http://www.isna.ir/fa/news/92080703792
المیرا فرشچیان و امیرحسین ضیایی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اول به گروه خسته نباشید میگم بابت تلاششون.
دوم چندتا نکته رو درمورد کار ذکر می‌کنم چون احساس می‌کنم نگفتن خیانت به شما و تلاش شماست،امیدوارم که به عنوان نقد سازنده پذیرفته شه..
نمایشنامۀ غروب روزهای آخر پاییز نوشتۀ فردریش دورنمانت فضایی کاملاً رئال و همینطور جدی داره اما کارگردان فضای کار رو به سمت فراواقع گرایی پیش برده بود و قصد داشت با اضافه کردن المان های کمیک (و بعضی جاها گروتسک) مخاطب رو به کار نزدیک تر کنه. به نظر من این دو تا فاکتور هرچند خیلی جاها می‌تونه به یه کار بال و پر بده و باعث جذابیت بیشتر بشه اما حداقل درمورد این اثر و در یه همچو سالنی به کل نتیجۀ عکس خواهد داد. به خصوص اگر این دو عامل عناصر دراماتیک کار رو تحت تاثیر قرار بدن. تا جایی که تماشاگر به جای توجه به دو بازیگر اصلی به بازیگرهای فرعی توجه بکنه و یا جاهایی از کار منتظر ... دیدن ادامه » لحظات کمیک باشه! نکتۀ بعدم درمورد نوع بازی‌هاست، بازی‌هایی که به شدت اغراق شده از آب در اومده بودند و کمی به سوی تصنعی بودن پیش رفته بودند. صداسازی‌های بی دلیل و فرم های غلو شده هم بر این موضوع صحه گذاشته بودند. گریم های سنگین (یه خصوص کُربس) هم بیشتر از هر چیزی حس تصنع رو در مخاطب غالب می‌کرد. فکر می‌کنم اگر کُربس (با این بازیگر) 20 سال جوانتر نشان داده می‌شد خیلی بهتر و باورپذیرتر از آب درمی‌اومد. (حتی با وجود اینکه طبق شواهد انتظار داریم این کاراکتر حول و حوش 60 سال داشته باشه). درکل ایده‌های خوبی توی کار بود و مشخص بود کاگردان ذهن خلاقی داره اما یه سری مسائل باعث می‌شد ناخودآگاه کمتر از چیزی که لایقش بود به ایده‌ها بها داده بشه.
اما چیزی که بیشتر از همه من رو اذیت کرد و احساس کردم (بعنوان کسی که بهتون بها داده و از دورترین نقظۀ شهر اومده سر اجراتون) داره بهم توهین می‌شه روشن کردن سیگار سر صحنه (اون هم نه یک بار) و بدتر از اون آتش زدن کاغذ بود. اون هم توی اون فضای کوچک و توی اون سالن. نمی‌دونم اساتید راهنما‌تون چه کسانی بودن ولی امیدوارم این کار رو خودتون کرده باشین و امیدوارم استاد شهرستانی امشب بهتون تذکر داده باشه این مسئله رو. سیگار و آتیش و راه انداختن اون دود و بو به شدت سطح کارتون رو از هرآنچه که می‌تونست باشه پایین‌تر آورد دوستان.
در کل آرزو می‌کنم از فرصتهایی که دارید بهتر استفاده کنید.
صمیمانه از حضور شما در این اجرا تشکر می کنم و اینکه نظرات شما برای گروه اجرای کاملا قابل احترام است
۱۵ آبان
پیشنهاد می کنم در جلسه نقد بررسی که جمعه برگزار خواهد شد شرکت کنید
۱۵ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درود...

به ۳ اجرای پایانی رسیدیم، با توجه به شرایط خاص ایام محرم برای اجرای نمایش، امکان تمدید مجدد میسر نیست.

امید به دیدار شما همراهان عزیز
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

جلسه نقد و بررسی ”غروب روزهای آخر پاییز” برپا می شود

جلسه نقد و بررسی نمایش "غروب روزهای آخر پاییز" کاری از گروه تئاتر "الک" جمعه، 17 آبان ماه، در کارگاه نمایش باران برپا می شود.

به گزارش دریافتی سایت ایران تئاتر از روابط عمومی گروه تئاتر "الک"، این اثر نمایشی نوشته فردریش دورنمات، ترجمه حمید سمندریان و کارگردانی محمدرضا حیدری است که جلسه نقد و بررسی آن با حضور اصغر گروسی و کامبیز علیزاده جمعه، 17 آبان ماه، ساعت 20:30 در کارگاه نمایش باران برگزار می شود. حضور در این نشست برای عموم رایگان است.
http://www.theater.ir/fa/news.php?id=36951
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تمدید نمیشوید آیا؟
درود..

پیش از این قرار بود تا سه‌ شنبه اجرا بریم که با استقبال خوبی‌ که در هفته اول اجرا از کار شد، نمایش تا جمعه تمدید شد.

متأسفانه با توجه به برنامه تماشاخانه امکان اینکه بیش از این در خدمت شما بزرگواران باشیم نیست.
۱۳ آبان
ممنون از پاسخ سریع شما.
۱۳ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

هدیه ای برای خوانندگان آثار دورنمات
به گزارش روابط عمومی گروه تئاتر الک نمایش "غروب روزهای آخر پاییز" که روزهای پایانی اجرای خود را در کارگاه نمایش باران به سر می برد از تاریخ 14 آبان الی 17 آبان برای علاقمندان آثار دورنمات با تخفیف 50% به صحنه میرود.
با نظر کارگردان گروه قرار است که تماشاگران گرامی که حداقل 3 اثر از این نویسنده اعم از نمایشنامه و رمان را به همراه خود داشته باشند از این تخفیف برخوردار شوند.
"غروب روزهای آخر پاییز" به نویسندگی فریدریش دورنمات ترجمه حمید سمندریان و کارگردانی محمدرضا حیدری تا 17 آبان (19:00) خیابان نجات الهی خیابان اراک پلاک 72 واحد7 کارگاه نمایش باران به روی صحنه میرود.

s_s_s این را خواند
شکوه حدادی ، baharinbahar و کاوه ت این را دوست دارند
ایده تون عالیه. مممنون از این دست ودلبازی فرهنگی
۱۳ آبان
پیشنهاد:
با توجه به پیشنهاد دست و دلبازانه دست اندرکاران نمایش. بنده هم می توانم امکان خرید سه شاهکار پلیسی دورنمارت ("قول"، "قاضی و جلادش" و "سوءظن") را با ترجمه بسیار سلیس جناب محمود حسینی زاد (از آلمانی) از نشر ماهی با 20 درصد تخفیف(شاید حتی بیشتر) برای ... دیدن ادامه » دوستان تیوالی فراهم کنم. البته به شرط تمام نشدن چاپشان. فقط اینکه باید حضورا از دفتر مرکزی نشر (روبروی سینما سپیده) تهیه کرد. دوستان علاقه مند در پایین همین کامنت اعلام کنند تا قرار جمعی بگذاریم.
۱۳ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عالی بود عالی بود اقای حیدری ...... واقعا از همه عوامل نمایش تشکر می کنم . این نمایش باید بهتر از اینها دیده شه واقعا بعد دیدن این نمایش حس خیلی خوبی داشتم بازی ها عالی و نمایشنامه حرف نداشت .. این همزمانی پرتاب لیوان و گرفتنش واقعا جالب بود یعنی چند لیوان شکسته اید ؟؟ (: همه چی عالی بود به قول فامیل دور من دیگه حرفی ندارم (:
باور کنید که من دلم می خواد هر شب یکی از اون لیوانا شکسته بشه اما ...
۱۳ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
صفحه 1 از 4