تیوال گردشگری | اخبار
T30:18:29:00
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گقت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی محصولات و برنامه‌های جالب هر زمینه به هم‌دیگر و پیش نهادن دیدگاه و آثار خود برای دیگران. برای نوشتن و فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
» حمایت از محیط‌بانان با فروش یک مجموعه داستان محیط زیستی
... دیدن متن »

سی درصد از فروش کتاب «اینجا خانه‌ی من است» در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست به حمایت از محیط‌بانان اختصاص داده شد.

به نقل از پایگاه خبری گلونی، دیبا داودی، دبیر نشر کتاب آمه اعلام کرد: مجموعه داستان «اینجا خانه‌ی من است» نوشته‌ی مسعود بُربُر که بخشی از داستان‌هایش ارتباط وثیقی با حوزه محیط زیست و حیات وحش ایران دارد، شهریورماه امسال توسط نشر کتاب آمه منتشر ش که به پیشنهاد نویسنده قرار شد در نمایشگاه محیط زیست امسال ارائه شده و ٣٠ درصد از درآمد حاصل از فروش آن به حمایت از محیط‌بانان کشور اختصاص پیدا کند.

داودی افزود: این کتاب مجموعه‌ای از ۹ داستان است که در نقاط مختلفی از ایران اتفاق می‌افتد و در بستر موضوعات مختلف اجتماعی که محیط زیست و میراث فرهنگی را هم در کنار دغدغه های دیگر شامل می شود در بر می‌گیرد. کتاب در ۱۶۸ صفحه منتشر شده است و شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست در غرفه …. به مخاطبان ارائه خواهد شد.

گفتنی است فعالان محیط زیست تلاشی را برای حمایت از دو محیط بان سازمان محیط زیست آغاز کرده‌ اند که این اقدام مسعود بُربُر، داستان‌نویس و خبرنگار محیط زیست، در ادامه این موضوع است. ماشاالله مهنایی و حمید بیگی به منظور پرداخت هزینه دیه که در اثر درگیری با شکارچیان رخ داده به پرداخت ۷۲ میلیون تومان محکوم شده اند که به دلیل ضوابط خاص اداری و محدودیتهای مالی، عملاً امکان پرداخت چنین هزینه ای از محل حسابهای دولتی وجود ندارد. در همین راستا فعالان محیط زیست تلاشی را برای گردآوری این رقم آغاز کرده‌اند.
علاقمندان برای مشارکت در این امر می‌توانند جهت خرید کتاب «اینجا خانه‌ی من است» نوشته‌ی مسعود بُربُر به غرفه پایگاه خبری گلونی در سالن ۴۱ غرفه ۵۷۴ رو به روی غرفه سازمان حفاظت محیط زیست مراجعه کنند.

شانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با شعار «اقتصاد سبز اقتصاد مقاومتی» در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران از ششم تا نهم اسفند و با حضور شرکت های خارجی از کشورهای آلمان، کره جنوبی، انگلستان، هلند، ایتالیا، دانمارک، چین، سوئد، فنلاند، نیوزلند، فرانسه، ژاپن، روسیه، نروژ، روسیه و اتریش برگزار می ‌شود.

امید فرجی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
معاون سازمان میراث فرهنگی خبر داد:
» برپایی هفت هزار غرفه عرضه صنایع دستی در نوروز ۹۶
... دیدن متن »

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: هفت هزار غرفه عرضه صنایع دستی در نوروز ۱۳۹۶ در نقاط مختلف کشور برپا می شود.

وی درباره طرح های نوروزی معاونت صنایع دستی افزود: نوروزی که به ایرانیان ارث رسیده، فرصت شگفتی است که باید از آن استفاده کنیم و خرید و بکارگیری صنایع دستی در آداب و سنن نوروز هم رسم پیشینیان این سرزمین است و تاکید کرد: نوروز ۹۵ بیش از ۶۵۰ بازارچه نوروزی برپا کردیم که حدود یک و نیم برابر تعداد شهرستان های کشور بود.

نامور مطلق ادامه داد: طرح «کارگاه گردی» طرح تازه ای است که برای نوروز پیش رو در نظر داریم. در این طرح مصمم هستیم درهای بیش از ۷۰۰ کارگاه را به روی مردم باز کنیم تا گردشگران داخلی و خارجی در ایام نوروز از نزدیک شاهد چگونگی خلق آثار باشند.

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور افزود: طرح «کارگاه گردی» محسنات زیادی دارد از جمله اینکه هنرمندان بطور مستقیم با خریدار یا گردشگر مرتبط می شوند و علاوه بر آن برای مخاطبان ما بویژه نوجوانان، فرهنگسازی می شود که صنایع دستی ما چه فرقی با صنایع ماشینی یا صنایع دستی خارجی دارد.

نامور مطلق اظهار کرد: نوروز امسال بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ غرفه صنایع دستی در کشور داشتیم که نوروز ۹۶ احتمالا این تعداد به هفت هزار خواهد رسید که بر اساس تحقیق، بزرگترین بازارچه های نوروز جهان خواهد بود. وی تصریح کرد: پراکندگی جغرافیایی بازارچه های ما به نسبت به سال قبل نیز بیشتر شده و با توجه به توزیع سفر در امر گردشگری که از قطب های اصلی و متداول شامل شیراز، اصفهان، تهران و تبریز فراتر رفته، بازارچه های ما نیز توزیع قابل توجهی در کشور خواهد داشت.

نامور مطلق در پاسخ به این پرسش که نظارت بر قیمت ها که دغدغه جدی مردم است چگونه صورت می گیرد، خاطرنشان کرد: از طریق کارشناسان استانی معاونت صنایع دستی در همه استانها بر قیمت ها نظارت صورت می گیرد اما به خاطر تنوع زیاد صنایع دستی و منحصربفرد بودن هر اثر صنایع دستی، نسبت به اثر دیگر، قدری کار نظارت دشوار است.

 

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گزارش مجله ZBBZ از ایران
» نشریه سنگاپوری:ایران مرواریدی درخشان است
... دیدن متن »

ماهنامه گردشگری 'زد.بی.بی.زد' (ZBBZ) سنگاپور که به دو زبان انگلیسی و چینی منتشر می شود در ویژه نامه ای با معرفی ایران، کشورمان را به مرواریدی درخشان تشبیه کرد.

ویژه نامه این مجله سنگاپوری هفته جاری با چاپ تصاویری از تعدادی از طرح های معماری و کاشیکاری زیرطاقی گنبدهای مساجد معروف کشورمان بر روی جلد و نامگذاری 'مروارید ایرانی' برای این شماره خود، بیش از ۱۷ صفحه را به موضوعات مرتبط با ایران از جمله مصاحبه با 'جواد انصاری' سفیر ایران در این دولت – شهر جنوب شرق آسیا، تصاویر بسیار زیبا از مناظر، آثار باستانی و جاذبه های گردشگری و فرهنگی کشورمان اختصاص داد.

این نشریه که به لحاظ کیفیت و محتوا از جایگاه ممتازی در سنگاپور برخوردار است، نسخه های خود را در پروازهای خطوط هوایی سنگاپور، دفاتر گردشگری و فروش بلیت هواپیما و هتل های سنگاپور و شعبات هتل های سنگاپوری در خارج از این کشور توزیع می کند. بخشی از این شماره مجله به گفت وگو با 'جواد انصاری' بلندپایه ترین دیپلمات ایران در سنگاپور اختصاص یافته که در آن تحولات کشورمان در پی توافق برجام و توسعه صنعت گردشگری و جاذبه های فرهنگی و تاریخی سرزمین پهناور ایران مورد بحث و گفت وگو قرار گرفته است.

وی گفت برای کسانی که به دنبال شناخت عمیق تری از ایران هستند، جذابیت های متنوع، تاریخ طولانی مدت، غذاهای لذیذ و مهمان نوازی ایرانیان فرصت بی نظیری برای آنها فراهم می کند. این دیپلمات ایرانی افزود: به رغم اینکه سنگاپور از تنوع غذایی گسترده ای برخوردار است، اما تنوع گسترده تر غذا در ایران هر سنگاپوری را عاشق غذای ایرانی و مهمان نوازی مردم می کند.

انصاری گفت که انتخاب های گسترده ای برای گردشگرانی که به ایران سفر می کنند وجود دارد و برای آنچه که در کشورمان وجود دارد، بیش از یک بار سفر نیاز است. وی همچنین تصریح کرد که شرایط جغرافیایی و آب و هوایی ایران این امکان را برای گردشگران به وجود می آورد که صبح در ساحل خلیج فارس از ورزش های آبی لذت ببرند و با یک پرواز بعدازظهر نیز از اسکی در دامنه های البرز بهره مند شوند.

سفیر غیردائم ایران در سنگاپور که از سال ۲۰۱۲ فعالیت خود را آغاز کرده است، در ادامه به توافق هسته ای ایران با قدرت های غربی و اشتیاق کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، آلمان و همچنین چین به منظور دستیابی به فرصت های موجود در ایران اشاره کرد. در این مجله همچنین آمده است: سنگاپور نیز از جمله کشورهای آسیایی است که با سفر وزیر صنعت و تجارت خود در سال گذشته به تهران و امضاء توافقنامه سرمایه گذاری دوجانبه اشتیاق خود را برای بهره گیری از بازار مستعد ایران نشان داده است.

در این مجله آمده است: در دو ماه گذشته تعداد گردشگران خارجی که به ایران سفر کرده اند، در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته حدود ۱۲ درصد رشد داشته و این صنعت بیش از یکهزار و ۳۰۰ پروژه سرمایه گذاری خارجی جذب کرده است. ماهنامه گردشگری 'زد.بی.بی.زد' سنگاپور در ادامه به نقل از 'جواد انصاری' نوشت که سنگاپور تخصص صنعتی به منظور توسعه صنعت گردشگری ایران را دارد.

بر اساس گزارش این مجله، ایران با داشتن ۲۱ اثر تاریخی ثبت شده در سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) یکی از ۲۰ مقصد گردشگری سال ۲۰۱۷ توسط 'بلومبرگ' معرفی شده است. به گفته سفیر ایران در سنگاپور، 'کینگ کانگ اِنگ' سردبیر این مجله که دو ماه پیش به ایران سفر کرده است و از نزدیک با جذابیت های کشورمان آشنا شده، این سفر را انگیزه اصلی تخصیص شماره ای از این مجله به ایران عنوان کرده است.

 

منبع: ایرنا

۲ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بعد از سیل چند روز گذشته
» باران، قبرستان قدیمی لارستان را کشف کرد
... دیدن متن »

 مدیر پایگاه میراث فرهنگی لار در استان فارس از کشف آثار باقی مانده از یک قبرستان قدیمی در شهر «جویم» لارستان در استان فارس خبر داد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری فارس، «خشایار شیبانی» با بیان این که سیل چند روز گذشته باعث شسته شدن دیواره رودخانه فصلی منطقه و به دست آمدن این محوطه تاریخی شد، گفت: مردم شهر جویم لارستان در قرن سوم هجری قمری توسط شخصی با نام «ابی احمد مسلمان شده‌اند و بیشتر آثار این منطقه مربوط به دوران اسلامی است.

او با بیان این‌که شایعه‌ها درباره‌ی پیدا شدن شهر باستانی در این شهرستان صحت ندارد، افزود: در این بارندگی‌ها، بقایای یک قبرستان قدیمی در مجاورت امامزاده کنونی منطقه کشف شد، که پس از اطلاع پایگاه میراث فرهنگی لار از موضوع با هماهنگی حراست اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری فارس، نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی شهرستان و پاسگاه انتظامی به محل اعزام و اقدام به جمع آوری آثار مکشوفه و انتقال موقت به پاسگاه کردند.

وی تاکید کرد: پس از آماده شدن محل و کاهش آب در منطقه، کارشناسان برای انجام عملیات کاوش باستان شناسی به محل می‌روند. همچنین تا زمان مهیا شدن شرایط، از منطقه مورد نظر توسط نیروهای یگان حفاظت و انتظامی مراقب ویژه صورت می‌گیرد.

منبع: ایسنا

۲ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به گزارش خبرگزاری ایسنا
» سفر آمریکایی‌ها به ایران از سر لجبازی با «ترامپ»
... دیدن متن »

 رییس جامعه تورگردانان ایران با اشاره به افزایش درخواست آمریکایی‌ها برای سفر به ایران گفت: به استناد اظهارات آژانس‌های آمریکایی، بسیاری از شهروندان آن کشور از سر لجبازی با ترامپ می‌خواهند به ایران سفر کنند.

ابراهیم پور فرج در گردهمایی جمعی از راهنمایان تور که به مناسبت روز جهانی راهنمایان گردشگری در موزه دوران اسلامی برگزار شد، درباره تکلیف تورهای گردشگران آمریکایی با توجه به اوضاع سیاسی موجود اظهار کرد: ما خیلی جدی پیگیری این مسئله هستیم و با مسئولان در سطح بالا گفتگو می‌کنیم و در پایان هفته نیز نشستی داریم که مطمئنم نتیجه مطلوبی خواهیم گرفت.

وی ادامه داد: جالب است بدانیم شرکت‌های گردشگری آمریکایی فشار زیادی می‌آورند که تورهای این کشور را در ایران اجرا کنیم. آنها گفته‌اند که گروه‌های ۲۰ نفره ما ۴۰ نفره شده‌اند که این افزایش به خاطر لجبازی با ترامپ است، حتی قطار "عقاب طلایی" که از مجارستان به ایران می‌آید، تعداد گردشگران آمریکایی آن از ۵۰ نفر به ۹۸ نفر رسیده است؛ همه از سر لج با ترامپ می‌خواهند به ایران بیایند.

رییس جامعه تورگردانان افزود: خیلی از اروپایی‌ها با آمدن آمریکایی‌ها به ایران ترغیب می‌شوند به ایران سفر کنند، گروه‌های آمریکایی تاثیر زیادی روی گردشگران دارند. این قشر برای صنعت گردشگری ما مهم است، چون درآمدشان قابل مقایسه با سایر گردشگران نیست. پورفرج بیان کرد: نظر کشور ما نیز بر آن است که آسیبی به گردشگری کشور وارد نشود.

 

منبع: ایسنا

۳ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بعد از یک درگیری نوزده ساله
» سرخپوستان مرد ۸۴۰۰ ساله را به خاک سپردند
... دیدن متن »

 بومیان آمریکا بقایای ۸۴۰۰ ساله مردی معروف به «کنویکی» را پس از گرفتن از دولت دفن کردند.  به نقل از «سیتی هرالد»، روز یکشنبه (۱ اسفند) ۲۰۰ نفر از اعضای پنج قبیله بومی در آمریکا در مکانی نامعلوم گردهم آمدند و استخوان‌های باستانی معروف به «مرد کنویکی» را دفن کردند.

متخصصان معتقدند بقایای این اسکلت انسانی که در سال ۱۹۹۶ در نزدیکی رودخانه کلمبیا در واشنگتن کشف شده، حداقل دارای قدمتی ۸۴۰۰ ساله است، کشفی که موجب یک دعوای حقوقی طولانی و دنباله‌دار و ۹ ساله پیرامون دفن فوری اسکلت و یا مطالعه بر روی آن بین بومیان آمریکا و دانشمندان شد.

در سال ۲۰۰۴ دادگاه عالی ایالات متحده رای بر رد رابطهٔ فرهنگی میان «مرد کنویکی» و قبیله‌های سرخپوست داد و به همین دلیل دانشمندان اجازه یافتند به تحقیقات خود روی این اسکلت ادامه دهند اما در سال ۲۰۱۵ شواهد ژنتیکی جدید نشان داد که این اسکلت که یکی از کامل‌ترین اسکلت‌های یافت شده از انسان‌های ماقبل تاریخ می‌باشد، متعلق به بومیان مدرن آمریکا بوده است.

«باراک اوباما» در تاریخ ۲۰ دسامبر ۲۰۱۶ با امضاکردن فرمانی مجوز بازگردانان این اسکلت باستانی را به بومیان آمریکای شمالی صادر کرد و آنها توانستند پس از یک تلاش ۱۹ ساله «مرد کنویکی» را از دولت آمریکا پس بگیرند.

۳ روز پیش، سه‌شنبه
مرتضی و نیلوفر ثانی این را خواندند
از کجا میدونستن اسمش «کنویکی» بوده؟
۳ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اتفاقی تازه در گردشگری؛
» کاروان پارسی روی ریل ایران
... دیدن متن »

تاکنون تبلیغات برون مرزی ما برای بازدید از جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی کشورمان، عمدتاً بر جذابیت سایت‌های گردشگری متمرکز بوده، فارغ از اینکه امروزه گردشگری، در مکان و بازدید از یک سایت خلاصه نمی‌شود.
گردشگر امروز به مجموعه‌ای از عوامل اعم از مقصد، مسیر، تجربه جدید و چگونگی حضورش در یک سفر می نگرد. در همین راستا چند سالی است که چرخ قطارهای گردشگری اروپایی به ریل‌های ایران رسیده و با پشتیبانی شایسته‌ی تقدیرِ شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، فصل جدیدی در گردشگری ایران آغاز شده است و گردشگری ریلی را که قدمت قابل توجهی در کشورهای توسعه یافته داشته، در کشورمان فعال کرده.

نکته‌ای که نباید از نظر دور داشت این است که برنامه‌ریزان و فروشندگان همه این قطارها، آژانس‌های خارجی بوده و نقش دفاتر خدمات مسافرتی داخلی در این میان، انجام هماهنگی‌های داخل کشور برای اجرای این برنامه‌ها است. این موضوع فی‌نفسه محل اشکال نیست، اما باید توجه داشت که بخش اصلی ارزشِ افزوده‌ی حاصل از اجرای این برنامه‌ها عاید آژانس‌های اروپاییِ برگزارکننده این تورها می‌شود.

خوشبختانه این روال اکنون دست‌خوش تغییر شده و برای نخستین‌بار در ایران گروهی به عنوان برنامه‌ریز و مجری (اپراتور) تور ریلی، آستین همّت بالا زده و دست به کار اجرای اولین تور ریلی با عنوان کاروان پارسی (The Persian Caravan) شده‌اند .

شرکت خانه سفر پارس که مجری تخصصی تورهای ورودی است و شرکت پارسیاد که طی چند سال گذشته گردشگری مرتبط با راه آهن را به عنوان فعالیت خود برگزیده، در یک همکاری نزدیک با شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و شرکت قطارهای مسافری رجا، این قطار را راه اندازی کرده اند.

قطار کاروان پارسی با نگاه به تجربیات این دو شرکت در زمینه تورهای ورودی و گردشگری راه آهن بگونه‌ای برنامه‌ریزی شده تا اولاً ضمن برخورداری از مزایای سفر با قطار، از محسنات سفر و اقامت در هتل‌های شهری بهره‌مند باشد و ثانیاً با برنامه‌ریزی دقیق از اشغال بی‌مورد زمان تخصیص لوکوموتیو که بخش مهمی از هزینه یک قطار را به خود اختصاص می‌دهد کاسته و از این کاهش هزینه به نفع مشتریان تور بهره برده است. به این ترتیب امکان سفر با قطار لوکس را برای طیف وسیع‌تری از مخاطبان تورهای ورودی فراهم آورده است.

کاروان پارسی به مسافران خود تور فرهنگی ایران را ارائه می دهد که طی آن شهرهای تهران، کاشان، اصفهان، یزد، میبد، کرمان، بم و شیراز مورد بازدید قرار می‌گیرند و خاطره‌ای به یاد ماندنی از کشور ایران و همچنین سرویس‌های جدید در سیستم حمل و نقل ریلی ایران را برای مسافران خود به یادگار می گذارد.

نکته مهم در برنامه‌های پیش‌بینی شده گروه خانه سفر پارس و پارسیاد، توجه به مجموعه‌ای از خدمات تورهای مرتبط با راه آهن است که تاکنون در کشور سابقه نداشته است.

از نظر مدیران این گروه، یکی از پتانسیل‌های بالقوه گردشگری کشور ما خط راه‌آهن سراسری است که از شمال تا به جنوب کشیده شده و از طبیعت و فرهنگ متنوعی گذر می‌کند.

راه آهن نه فقط به جهت حمل و نقل ریلی، بلکه به واسطه‌‌ی مجموعه‌ای از سیستم، امکانات، تاریخ و جاذبه های ابنیه حائز اهمیت ویژه‌ای برای گردشگری است و این امرانگیزه اصلی خانه سفر و پارسیاد برای تشکیل این گروه و جذب گردشگران داخلی و خارجی بوده است.
مسیر راه آهن از شمال تا به جنوب از مناظر بکر و کمتر دیده شده‌ای عبور می‌کند که به خودی خود می‌تواند عامل تحریک کننده‌ای برای طبیعت‌گردان یا گردشگری ماجراجو باشد .
خود موضوع راه آهن قابل پیگیری به لحاظ نقش قابل توجه صنعت‌گران و کشورهای خارجی در پروژه ساخت سراسری آن از شمال تا جنوب است که می‌تواند گردشگران با تاریخ مشترک در ساخت  راه آهن را جذب کند .

به همین دلایل همزمان با قطار کاروان پارسی، این گروه بسته های جذاب دیگری را در حوزه راه آهن برای مخاطبان با علائق خاص ارائه نموده است که از جمله آنها می‌توان به تورهای مسیر شمال، لرستان و زاگرس اشاره نمود.

قطار «کاروان پارسی» در تاریخ ۱۲ مهرماه به مدت ۱۲ روز ۸۰ گردشگر خارجی را به دیدن جاذبه های فرهنگی و تاریخی ایران خواهد برد.

مجریان تور «کاروان پارسی» از آژانس های مسافرتی داخلی و دفاتر خدمات مسافرتی علاقه مند به مشارکت در زمینه بازاریابی یا ایده های نو دعوت بعمل می‌آورند تا طرح‌های خود را از طریق وب‌سایت این رویداد به نشانی www.iranrailtours.com  و یا شماره های  ۷۷۶۱۶۲۱۰ و ۱۱ در تهران در میان گذارند.

۴ روز پیش، دوشنبه
مهدی اشراقی و امین مهدوی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
احیای نخستین کافه ایران پس از یک قرن
»  آغاز جشنواره «کافه‌، مقصد گردشگری شهری»
... دیدن متن »

 ۳ اسفند در تهران جشنواره کافه‌ها نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی «کافه، مقصد گردشگری شهری» از سوم اسفندماه در باغ موزه قصر تهران افتتاح می‌شود تا روز جمعه ششم اسفندماه با رقابت کافه‌داران برای کسب "فنجان طلایی" ادامه خواهد داشت.

این جشنواره که همزمان با بازآفرینی نخستین کافه ایران برگزار می‌شود، هر روز از ساعت ۱۴ تا ۲۱ در باغ موزه قصر میزبان عموم بازدیدکنندگان خواهد بود. حمید شاهین‌پور، مالک معنوی نخستین کافه ایران که همزمان با یکصدو دهمین سال تاسیس آن، این جشنواره ملی را برگزار کرده است، در توضیحاتی درباره‌ی علت برپایی این رویداد در نشست خبری که بعدازظهر روز یکشنبه (اول اسفندماه) با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران و مدیر باغ موزه قصر برگزار شد، گفت: درحال حاضر حدود ۴ هزار کافه در تهران فعال‌اند، درحالیکه هنوز صنف مستقلی ندارند و همچنان زیرمجموعه صنف آب‌میوه و بستنی فروشی‌ها هستند.

این جشنواره می‌تواند آغازی باشد برای تثبیت فعالیت و جایگاه آن‌ها. وی اضافه کرد: کافه‌ها زمانی نقش بنگاه‌های کاریابی و حتی کاربری مشابه فیسبوک داشته‌اند و محلی برای برگزاری رویدادها و نشست‌های فرهنگی و ادبی بوده‌اند، بخشی از رمان‌ها و ادبیات ما از کافه‌ها بیرون آمده‌اند و زمانی محل تلاقی رویدادهای اجتماعی و سیاسی بوده‌اند، درحالیکه امروزه به این نقش‌ها کمتر توجه می‌شود.

او درباره‌ی «جشنواره کافه، مقصد گردشگری شهری» توضیح داد: این جشنواره بخش‌های مختلفی دارد که ضمن رقابت کافه‌دارها برای کسب نشان فنجان طلایی، کارگاه‌های آموزشی با موضوع سینما، تئاتر، ادبیات، معماری و موسیقی توسط اساتید پیشکسوتی همچون شمس لنگرودی، مجید میرفخرایی، احمد محیط طباطبایی، اردشیر صالح‌پور و ساسان فاطمی برگزار می‌شود که حضور در آن‌ها رایگان است.

علاوه‌بر این مسابقه ملی «شیر و قهره» (لته آرت) برپا می‌شود که برگزیدگان آن وارد مسابقه جهانی خواهند شد، عملا تیم ملی شیر و قهوه ایران از این جشنواره خارج می‌شود. وی اضافه کرد: احیای موسیقی کافه‌ای نیز از برنامه‌های دیگری است که همزمان با این جشنواره اتفاق می‌افتد. همچنین قرار است چالشی برای باریستاها برگزار شود و این جشنواره فرصتی است برای حضور کافه‌های سیار و ماشینی. رجبعلی خسروآبادی ـ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران ـ نیز این جشنواره را در راستای خدمات پذیرایی در گردشگری دانست و افزود: گردشگری بخش‌های مختلفی را در حوزه پذیرایی در برمی‌گیرد از قهوه‌خانه‌های سنتی تا مجتمع‌های بین‌راهی که کافه‌ها نیز بخشی از آن به شمار می‌آید و یکی از مقاصد گردشگری شهری است.

وی همچنین گفت: خاطره‌ی شهری جزئی از جاذبه‌ی گردشگری است که با احیای کافه‌های قدیمی مانند «لقانطه» می‌توان این سابقه‌ی ذهنی را تداعی کرد. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران نیز جشنواره کافه، مقصد گردشضگری شهری را به بورس تشبیه کرد که خدمات پذیرایی را در کالبدی از فضای تاریخی عرضه می‌کند و در ادامه اظهار کرد: ما انجام هر اقدامی در بناهای تاریخی را خوب نمی‌دانیم، اما از هر نوع اقدامی که به جذاب شدن بنای تاریخی کمک کند، استقبال می‌کنیم.

حسین هوشیار - مدیر باغ موزه قصر - نیز اظهار کرد: پیشینه‌ی تاریخی این مکان ما را بر آن داشت تا نقش جدیدی را برای مکانی که زمانی زندان بود و محلی تاریک و تداعی‌کننده ناقوس مرگ بود، تعریف کنیم. او ادامه داد: پیشنهاد برگزاری این جشنواره و همچنین احیای قدیمی‌ترین کافه‌ی ایران، شش‌ماه پیش توسط بخش خصوصی ارائه شد که پس از بررسی‌ها به این نتیجه رسیدیم بهترین فرصت برای باغ موزه قصر با توجه به معماری خاص‌اش پیش آمده است.

هوشیار معتقد است؛ با افتتاح این کافه موزه که معماری آن احیاگر یکصد سال پیش است، گردشگری شب در تهران نیز احیا می‌شود. او اضافه کرد: گردشگری تاریخی در شب‌های تهران وجود ندارد، مثلا منطقه ۱۲ تهران که بافت تاریخی را در برگرفته پس از تعطیلی بازار تهران، رسما قابل بازدید نیست و از آن ساعت به بعد گرد مُرده در این منطقه می‌پاشند. درحالی‌که باغ موزه قصر این چالش را ندارد و برای گردشگر جذابیت لازم را دارد.

مدیر باغ موزه قصر درباره‌ی محدودیت‌هایی که برای اجرای برنامه‌های شبانه در این مکان تاریخی وجود دارد با توجه به ساعت محدودی که برای این جشنوازه اعلام شده است، به مزاح گفت: تا وقتی اداره اماکن گیر ندهد ما گردشگری شبانه را خواهیم داشت.

او سپس اظهار کرد: با توجه به بسته بودن فضای باغ موزه قصر و قابل کنترل بودن محیط آن، امکان برگزاری برنامه‌ها تا ساعت طولانی‌تر وجود دارد و محدودیتی از این نظر نداریم. خسروآبادی ـ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تهران ـ‌ نیز در توضیحاتی تکمیلی‌تر گفت: تا وقتی خدمات پذیرایی و جانبی وجود داشته باشد، مکانی برای قدم زدن و یا بازدید باشد، رویدادی اتفاق افتد و دسترسی به آن مکان آسان باشد، می‌توان گردشگری شبانه داشت و بهترین حالت برای این مورد، مکان‌های بسته و تحت کنترل است، چرا که مثلا در فضایی مثل بافت تاریخی تهران تا زمانی که ساختمان‌های اداری به هتل موزه و یا موزه تبدیل نشود، امکان ایجاد گردشگری شبانه وجود ندارد.

جشنواره کافه، مقصد گردشگری شهری از روز سه‌شنبه سوم اسفندماه از ساعت ۱۴ در باغ موزه قصر تهران آغاز می‌شود و تا روز جمعه ششم اسفندماه که همزمان کهن‌ترین کافه ایران به شکلی موزه‌ای افتتاح خواهد شد، ادامه دارد. حضور در این جشنواره رایگان است که هر روز تا ساعت ۲۱ ادامه دارد.

 

۴ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
همکاری تیوال با پین تا پین
» تخفیف ۵۰.۰۰۰ تومانی رزرو هتل برای تیوالی‌ها
... دیدن متن »

طی همکاری دو جانبه تیوال و پین تا پین، اعضای خانواده محترم تیوال می‌توانند تا ۱۳۹۶/۱/۳۰ از خدمات این سایت با تخفیف ۵۰.۰۰۰ تومانی بهره‌مند شوند. برای بهره‌مندی از این تخفیف نخست باید در سایت پین‌ تا پین ثبت نام نموده و پس از انتخاب هتل مورد نظر خود کد تخفیف pintapinhotels را وارد نمایید.

*
توجه داشته باشید که برای بهره‌مندی از تخفیف ۵۰.۰۰۰ تومانی مبلغ خدمات مورد نظر شما باید دست کم به میزان ۲۰۰.۰۰۰ تومان باشد.

» وب سایت پین تا پین
ساده اش می‌شود از مبدا تا مقصد. منظور از پین، نقطه‌ای است که روی نقشه علامت گذاری شده. که معمولاً دو جایی است که سفری شروع و تمام می‌شود. پس یعنی از "الف" تا "ی" سفر. ما در سال ۹۴ و به عنوان یکی از زیرمجموعه های گروه اینترنتی ایران شروع به کار کردیم. اسم مان را گذاشتیم پین تا پین، تا هدف نهایی مان همیشه جلوی چشم‌مان باشد: اینکه باید از الف تا ی سفر را به صورت کاملاً آنلاین پوشش دهیم. یعنی از لحظه ای که به فکر سفر می افتید، تا لحظه ای که سفرتان تمام می شود، پین تا پین کنار شماست. ما ماجراجویی را دوست داریم، اما فکر می کنیم اقامت بخش اساسی هر سفر است و هر کسی با هر توان مالی، باید بتواند در کمترین زمان برای سفرش برنامه بریزد و اقامتگاه مناسبش را رزرو کند.

چرا پین تا پین:

 •  گستردگی هتلها و اقامتگاهها
 • تضمین پایین ترین قیمت
 • امکان مقایسه و بررسی دقیق هتلها
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته حتی در روزهای تعطیل
۵ روز پیش، يكشنبه
فریماه رضی پور و najmeh babaei این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
همکاری تیوال و نماوا
» اشتراک رایگان یک ماهه نماوا برای تیوالی‌ها
... دیدن متن »

طی همکاری دو جانبه تیوال و نماوا اعضای خانواده محترم تیوال می‌توانند به مدت یکماه از خدمات سایت نماوا بصورت رایگان بهره‌مند شوند. اعضای تیوال می‌توانند از روز ۱۳۹۵/۱۲/۴ تا ۱۳۹۵/۱۲/۳۰، کلمه namava.ir به شماره ۱۰۰۰۷۲۰۷۷۷ ارسال نموده و کد هدیه اشتراک یکماهه خدمات سایت نماوا را دریافت نمایند.

معرفی وب سایت نماوا

 نماوا، یک وب سایت تماشای آنلاین فیلم و سریال با قابلیت تنظیم هوشمندانه کیفیت نمایش با سرعت اینترنت است که به همه کاربران با سرعت های مختلف اینترنت این امکان را می دهد تا از این وب سایت به راحتی فیلم تماشا کنند. کاربران نماوا می توانند در سریع‌ترین زمان ممکن با استفاده از تلفن همراه، کامپیوتر شخصی، تبلت و تلویزیون هوشمند از تماشای سریال‌ها و فیلم‌های مورد علاقه خود با حداکثر کیفیت ممکن لذت ببرند. در حال حاضر بیش از 1200 محتوا در سایت نماوا به صورت فیلم، مستند و سریال های روز دنیا به همراه دوبله اختصاصی در اختیار کاربران این سایت قرار گرفته است.

 
اپلیکیشن های نماوا:

 • همچنین کاربران نماوا با دریافت اپلیکیشن نماوا (اندروید) می توانند هر‌‌زمان و هرمکان و با هرسرعت اینترنت، از تماشای آنلاین فیلم و سریال بر روی گوشی موبایل یا تبلت اندرویدی خود لذت ببرند.
 • وب‌سایت نماوا با راه اندازی اپلیکیشن اندروید تی وی (Android TV)  این امکان را برای کاربران فراهم آورده است که دیگر برای تماشای آنلاین فیلم‌ها خود را محدود به نمایشگرهای کوچک موبایل، تبلت و لپ تاپ نکنند.  این اپلیکیشن بر روی تلویزیون هوشمند سونی قابل نصب می باشد.

نحوه استفاده از کد یک ماه اشتراک رایگان نماوا

 •  ابتدا در نماوا از طریق این لینک ثبت نام نمایید.
 • در بخش عضویت بر روی دکمه آبی رنگ «ثبت نام کاربرانی که از سرویس شاتل استفاده نمی کنند» کلیک نمایید
 • پس از ورود به سایت نماوا، فلش کنار نام کاربری مشترک را انتخاب نمایید
 • در کادر باز شده روی گزینه "کارت هدیه" کلیک کنید
 • در کادر نمایش داده شده کد تخفیف خود را وارد نمایید.
سمانه کوهستانی ، میلاد مجرد ، محمد و مهشاد این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
رییس اتحادیه هتل‌داران خبر داد
» تخفیف ۴۰ درصدی هتل‌های تهران در ایام نوروز
... دیدن متن »

رییس اتحادیه هتل‌داران و هتل آپارتمان تهران گفت: در طول ایام عید نوروز هتل های تهران تخفیف ۴۰ درصدی را در اقامت مسافران اعمال خواهند کرد.

محمد علی فرخ مهر با اشاره به تخفیف هتل ها در تهران در ایام عید، گفت: از روز اول عید تا روز سیزدهم، هتل های تهران به مسافران تخفیف ۴۰ درصدی در اقامت خواهند داد. با توجه به اینکه تهران در ایام عید خلوت می شود، مسافران می توانند از پتانسیل های گردشگری تهران در این ایام استفاده کنند.

وی با بیان اینکه هتل غیرمجاز و بدون مجوز در تهران نداریم، ادامه داد: در حال حاضر تمام هتل های تهران دارای مجوز از اتحادیه و سازمان گردشگری و میراث فرهنگی هستند، بعضی از محل های اسکانی که با عنوان خانه مسافر و به صورت آپارتمان مبله در اختیار بعضی مسافران قرار می گیرند، ممکن است بدن مجوز باشند که در حال شناسایی و پلمب این گونه واحدها هستیم.

رییس اتحادیه هتل داران و هتل آپارتمان تهران با اشاره به اینکه نرخ نامه باید در معرض دید مشتری قرار گیرد، افزود: نرخ نامه مصوب اتحادیه و سازمان گردشگری و صنایع دستی با توجه به تعداد ستاره و نوع هتل تعیین می شود و این نرخ نامه علاوه بر اینکه در معرض دید مشتری قرار می گیردف در سایت هتل داران تهران و سازمان گردشگری نیز موجود است. فرخ مهر درباره جریمه واحدهای متخلف خاطر نشان کرد: در صورتی که تخلف محرز شود علاوه بر برگشتن پول مسافر، سازمان تعزیرات حکومتی واحد متخلف را متناسب با نوع تخلف جریمه خواهد کرد.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به گزارش خبرگزاری ایسنا
» اتوبوس‌های دو طبقه گردشگری پیش از عید در تهران
... دیدن متن »

نخستین اتوبوس دو طبقه گردشگری که چند ماهی در گمرک معطل بود تا موافقت ورود به ایران را دریافت کند، سرانجام به تهران رسید تا پس از صدور مجوزهای مربوطه و گرفتن پلاک، اجرای تورهای «HOP-ON HOP-OFF» را آغاز کند.

امین غلامعلی، یکی از مجریان خصوصی این تورها گفت: علاوه‌بر این اتوبوس دو طبقه رو باز که از چین وارد شده، سفارش چهار دستگاه دیگر داده شده است که به محض انجام امور اداری مربوطه، آن اتوبوس‌ها نیز وارد می شوند. به گفته او، در صورت انجام استعلام‌ها، صدور مجوزها و پلاک، حرکت این اتوبوس در مسیری که مشخص شده از اول مارس، دهه دوم اسفندماه ۹۵ آغاز می‌شود.

رجبعلی خسروآبادی - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران - درباره اجرای Sightseeing با این اتوبوس‌های دو طبقه بدون سقف در تهران، به ایسنا، گفت: این اتوبوس منتظر شماره‌گذاری و استعلام‌ها بوده که لازم است مراحل مربوطه را پشت سر بگذارد تا اجازه حرکت در خیابان‌های شهر را پیدا کند. در هر حال قرار است طرح جدیدی اجرا شود که در چنین شرایطی حتما مشکلاتی پیش می‌آید.

او با بیان این که برای حرکت این اتوبوس دو رینگ گردشگری تعریف شده، درباره جانمایی ایستگاه‌های این اتوبوس و همچنین هماهنگی با سایر نهادها، توضیح داد: این طرح نه تنها در کمیسیون امنیت گردشگران استان تهران مطرح شده، بلکه به همه دستگاه‌های مربوطه از جمله اداره راهنمایی و رانندگی، شهرداری، نیروی انتظامی و حتی راه و شهرسازی و محیط‌زیست فرستاده شده تا نظرات‌شان را بدهند که مثلا با ایستگاه‌های محل توقف این اتوبوس موافق‌اند و یا پیشنهاد دیگری دارند و اگر مخالف‌اند علت آن را پیش از اجرای طرح اعلام کنند که البته ما هنوز مخالفتی روی این طرح دریافت نکرده‌ایم.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران بیان کرد: امیدواریم تا دهه دوم اسفندماه، هماهنگی ها برای اجرای تور HOP-ON HOP-OFF انجام شود. ما فکر می‌کنیم چون تا به حال مخالفت جدی با این طرح نشده، پس می‌توان این کار را شروع کنیم.

حرکت این اتوبوس‌ها در دو مسیر تهران قدیم و بزرگ از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ عصر خواهد بود. نخستین ایستگاه در مسیر «بافت تاریخی تهران»، میدان امام‌خمینی (ره) است که حرکت اتوبوس در این مسیر از میدان حسن‌آباد، چهارراه سپه، چهارراه ولیعصر(عج)، چهارراه کالج، چهارراه قوام (سی‌تیر)، چهارراه استانبول، بهارستان تا سرپولک، چهارراه مولوی، میدان اعدام و چهارراه گلوبندک خواهد بود. مسیر دوم با عنوان «تور تهران بزرگ» نیز از میدان تجریش آغاز می‌شود و تا میدان دربند (قدس)، پارک‌وی، اراضی عباس آباد، هفت تیر، سفارت قدیم آمریکا، میدان فردوسی، تئاتر شهر، میدان و برج آزادی، برج میلاد، نمایشگاه بین‌المللی تهران و باغ فردوس ادامه دارد.

بلیت‌های این اتوبوس با اعتبار زمانیِ از ۲۴ تا ۷۲ ساعت، از ۱۴۰ هزار تومان (۴۰ دلار) تا ۲۱۰ هزار تومان (۶۰ دلار) قیمت گذاشته شده که طبق اظهارات مجری خصوصی این تور، امکان کاهش آن برای گردشگر ایرانی وجود دارد. اتوبوس مجهز به راهنمای زنده و شنیداری است که به دو زبان فارسی و انگلیسی درباره جاذبه‌هایی که در این مسیرها وجود دارد اطلاعات ارائه می‌کند.

 

منبع: ایسنا

لیلى شجاعى این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای علاقه مندان به غواصی
» رستوران منحصر به فرد زیرآب در بلژیک
... دیدن متن »

رستورانی با نام مروارید برای علاقه مندان به غواصی در بروکسل آغاز به کار کرد.این رستوران در عمق پنج متری زیر آب قرار دارد و فضای آن از یک گوی معلق با قطر دو متر ساخته شده است.

مشتریان این رستوران باید به فنون غواصی آشنا باشند و پس از ورود به داخل رستوران پیشخدمت که خود نیز غواص است منوی غذایی سفارشی را در محفظه‌ای ضد آب به آنها تحویل می‌دهد.

این رستوران زیرآبی می‌تواند به چهار نفر در یک زمان سرویس دهد و منوی غذای آن شامل جگر چرب، سالاد با خرچنگ و نوشیدنی است که هزینه آن برای هر نفر ۹۹ یورو است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» نخستین نشست باشگاه سفرنامه‌گویی و گردشگری اتراق روز جمعه برگزار می‌شود.
... دیدن متن »

در این رویداد دکتر محمدرضا نوروزی طبیعت‌گرد و مروج علم، محسن پوررمضانی نویسنده کتاب فروش ادوارد براون، مرتضی اسلامی مدیرعامل انجمن یوزپلنگ ایرانی و امیر شاهچراغیان عکاس نجومی به سخنرانی برای مدعوین می پردازند.
گفتنی است در این رویداد موضوعاتی با سر فصل‌های سفرنامه تتلی تمک یلدایی، پروتاریاها در سرزمین تزارها، چرایی تاسیس انجمن یوزپلنگ ایرانی، سفرهای یک عکاس نجومی به بحث گذاشته می‌شوند.
نخستین نشست باشگاه سفرنامه‌گویی و گردشگری اتراق روز جمعه (۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۵) در کافه سیم به آدرس بلوار کشاورز، تقاطع خیابان عبدالله زاده، انتهای مجتمع تجاری سامان، پلاک ۸ برگزار می‌شود. ضمنا علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در این رویداد با مراجعه به سایت otraq.com برای ثبت نام اقدام کنند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ایرانگردی را از تهران آغاز کنیم؛
» موزه هنرهای ملی ایران؛ قلب تپنده آثار مینیاتوری کشور
... دیدن متن »

 قدمت چند هزار ساله فرهنگ ایرانی را می توان در یک مجموعه گردآوری شده کوچک به نام موزه «هنرهای ملی ایران» بازیابی کرد که هویت فرهنگی این دیار را در قالب نقاشی های مینیاتور به تصویر کشیده است.

موزه هنرهای ملی ایران؛ قلب تپنده آثار مینیاتوری کشور به گزارش خبرنگار ایرنا، موزه هنرهای ملی ایران در سال ۱۳۰۹با تلاش و کوشش مرحوم حسین طاهر زاده بهزاد که خود از هنرمندان برجسته رشته نقاشی و طراحی نقشه های قالی و مینیاتور کشور بود، تاسیس شد.

ساختمان موزه به نام (حوضخانه باغ نگارستان)از بناهای متعلق به دوره قاجار است که در عهد فتحعلی شاه در جنوبی ترین قسمت قصر باغ نگارستان ساخته شده و مجموعه قصر و کاخ باغ نگارستان به دست دو تن از معماران زبده آن دوران استاد عبدالله خان و استاد آقاجانی اصفهانی بنا شده است. ساختمان حوضخانه (محل فعلی موزه) بخشی از آن مجموعه محسوب می شود که حوضخانه با طرح «+» ساخته شده و چهار شاه نشین اطراف آن بی هیچ در و پنجره ای به درون باغ راه داشته و سقف گنبدی آن ایستاده برشانه چهار ستون سنگی همواره شکوه و ایستادگی بنا را تداعی می کند.

در داخل موزه هنرهای ملی تا نیم قرن پیش، حوض دایره شکل بزرگی از سنگ مرمر، میان ستون ها قرار داشت که از دل این ستون ها آب به داخل حوض فواره می کرد که این صحنه چشم انداز زیبایی را به وجود می آورد. همچنین در سال ۱۳۰۹ شمسی حسین طاهرزاده بهزاد موزه هنرهای ملی و اداره هنرهای ملی را تحت عنوان مدرسه صنایع قدیمه به انگیزه احیا و تجدید حیات هنرهای ملی و سنتی ایرانی بنیاد نهاد که بدین ترتیب مدرسه صنایع قدیمه (موزه هنرهای ملی) کانون حفظ و احیای ارزش اصیل هنرهای ملی و سنتی ایران شد.

شادروان استاد هادی تجویدی که خود معلم آب رنگ در مدرسه کمال الملک بود نیز در آزمونی که میان چند تن از هنرمندان از زمان جمله استاد حسین بهزاد و استاد نائب در رشته مینیاتور ایران به عمل آمد، به عنوان نخستین معلم مینیاتور مدرسه انتخاب شد. در حال حاضر موزه هنرهای ملی به عنوان اولین موزه تخصصی کشور، در حال حاضر ۲۷۱ آثار ارزشمند هنری را از قرن ۱۲ هجری شمسی تا به کنون در رشته های نگارگری، میناتور، زریبافی، گبه و فرش، معرق و منبت، خاتم کاری و کاشی کاری را در خود جای داده است.

موزه هنرهای ملی در میدان بهارستان خیابان کمال الملک و در ساختمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واقع شده، این مجموعه فرهنگی در تاریخ ۲۸ بهمن ۱۳۶۹ به‌عنوان یک اثر ملی به ثبت رسید. * برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.

 

منبع و تهیه گزارش: خبرگزاری ایرنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ولنتاین کجا بریم:
» مکانهای برای ولنتاین به پیشنهاد CNN
... دیدن متن »

 خبرگزاری CNN در گزارشی، مکان های جذاب و رمانتیکی که می‌توان در ولنتاین سفر کرد را معرفی کرده است، مکان‌هایی که ممکن است مقصدهای مرسوم گردشگری نباشد، در ادامه تعدادی از این مکان ها را مشاده می‌کنید:  

 

منطقه Cornwall در انگلستان،

ترکیبی از ماجراجویی و فضایی رمانتیک، در نزدیگی رودخانه ای زیبا و اقامت در کلبه ای در آن نزدیکی در بین طبیعت زیبا و درختان بلوط. محلی که «دافنه دوموریه» رمان نویس رمانتیک انگلیسی از آن الهام گرفته است. دو شب اقامت همراه با غذا ۴۹۰ دلار هزینه دارد.

موناکو،

اگر هزینه برای شما اهمیتی نداشته باشد ، هتل Metropole در موناکو مکان مناسبی است با چشم اندازی پاناروما به دریای مدیترانه و تجربه، همراه با تورهایی برای بازدید از مونت کارلو و صرف نهار در رستوران ژاپنی و تجربه سوار شدن هلیکوپتر، فضا و هتلی که در فیلم های جیمزباند دیده اید. هزینه این سفر از ۱۲هزار دلار شروع می‌شود.

کوهستان Abruzzo  ایتالیا ،

یک ولنتاین رمانتیک و ارگانیک در ایتالیا، حتی اگر ولنتاین نباشد اقامت در این کوهستان همراه با غذاهای ایتالیایی به اندازه کافی جذاب است.

منطقه Abruzzo در شرق رم و خط ساحلی دریای آدریاتیک قرار دارد مهمانان در این سفر می‌توانند پخت غذاهای محلی را یاد بگیرند و بعد از بازگشت به منزل تجربه ای نو از غذا داشته باشند. هزینه اقامت در این محل از ۳۴۰۰ دلار است.

سفر با کشتی های کروز لوکس به ویتنام

سفری رویای در کروزی با امکانات رفاهی و تفریحی رفت و برگشت از  ویتنام به هنگ کنگ. همراه با توقف‌هایی در شهر های سنتی ویتنام و بازدید از معابد قدیمی. هزینه این سفر برای هر نفر از ۵۸۰ دلار است.

هتل Volcano-gazing در گواتمالا 

یک بوتیک هتل در گواتمالا که فقط ۷ اتاق دارد و به خاطر خلوتی و رفت و آمد کم، فضایی صمیمی دارد، این هتل در ابتدا منزل شخصی بوده که به هتل تبدیل شده است.

اقامت در این هتل همراه با استخر و جکوزی خصوصی است همراه با چشم اندازی به کوه آتشفشان. هزینه اقامت در این هتل ۳۰۰ دلار برای هر شب است.

 

منبع: خبرگزاری CNN

Positron این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حربه‌ای که لو رفت؛
» استفاده لیتوانی از تصاویر کشورهای دیگر برای جذب توریست
... دیدن متن »

به گزارش خبرگزاری فرانسه، رییس بخش گردشگری لیتوانی پس از این که مجبور شد اعتراف کند برای حمایت از کشورهای بالتیک و جلب توریست مجبور شده تا تصاویری از کشورهای دیگر اروپایی را در تبلیغ‌های خود به کار برد، از سمتش برکنار شد.

این در حالی است که با استفاده از همین تصاویر تبلیغات گردشگری، این کشور به‌عنوان «واقعا زیبا» معرفی شده بود. دپارتمان توریسم لیتوانی در روز جمعه تایید کرد از تصاویری برای تبلیغات کشور خود استفاده کرده‌است که متعلق به کشورهای فنلاند و اسلوواکی بوده‌اند.

با استفاده از این تصاویر کمپینی تبلیغی در فیس‌بوک با عنوان «واقعا زیبا» در حمایت از جاذبه‌های گردشگری این کشور به راه افتاده بود و هم زمان در توییتر نیز از ماه اکتبر تلاش‌هایی برای جلب توجه به صنعت گردشگری این کشور ایجاد شده بود.

با حمایت این کمپین که ۱۴۰ هزار یورو (۱۴۹ هزار دلار آمریکا) صرف راه‌اندازی‌اش شده بود، صدها تن در رسانه‌های اجتماعی جاذبه‌های گردشگری لیتوانی را دنبال کردند.

دپارتمان توریسم و آژانس‌های رسانه‌ای داخلی که این کمپین تبلیغاتی را برای جذب گردشگران به راه انداخته بودند از کار خود دفاع کردند و گفتند کشورهای دیگر در این زمینه به حد کافی موفقیت کسب کرده‌اند.

ماجرا پس از آن لو رفت که ساختمانی که متعلق به اتحادیه اروپا بود به عنوان دفاتر جدید دولت لیتوانی در این سایت معرفی شد.

لیتوانی برای سواحل دریای بالتیک و جنگل‌هایش که یک سوم این کشور را اشغال کرده، با اقبال گردشگران روبه رو است.

منبع: مهر

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
رایزن گردشگری سفارت اسپانیا عنوان کرد:
» ۲۰ هزار گردشگر ایرانی هر سال به اسپانیا می روند
... دیدن متن »

Miguel Nieto Sandoval رایزن گردشگری سفارت اسپانیا در ایران در پاسخ به خبرنگار مهر مبنی براینکه گردشگران ایرانی برای ورود به اسپانیا مشکلاتی از جمله ترجمه مدارک به زبان اسپانیولی دارند گفت: این مشکل ناشی از کمبود مترجم اسپانیایی است. باید مذاکره ای شود که مترجم زیاد شود. اینکه سفارت مدارک را به زبان کشورش می خواهد قانون است اما اینکه چرا زمان صدور ویزا طول می کشد به خاطر همان نبود مترجم است.

وی ادامه داد: این مشکل فقط برای سفارت اسپانیا نیست بلکه پروسه صدور ویزا و سخت گیری های آن در همه سفارت خانه ها به ویژه سفارت خانه هایی که در محدوده شینگن هستند، وجود دارد.

اما سفارت اسپانیا در صدد این است که ظرفیت خود را در این رابطه بالا ببرد و این مشکل را برطرف کند و یا زمانش را به حداقل برساند. رایزن گردشگری سفارت اسپانیا در ایران درباره آمار گردشگران ایرانی و اسپانیایی نیز گفت: آماری ندارم که چقدر گردشگر اسپانیایی به ایران می آید چون در اسپانیا این آمار ثبت نمی شود . اما چیزی حدود ۲۰ هزار نفر ایرانی طبق آماری که ما داریم هر سال به اسپانیا می آیند. ممکن هست که بیشتر از این هم باشد چون افرادی هم در ایران هستند که پاسپورت اسپانیایی دارند و به عنوان گردشگر ایرانی در اسپانیا ثبت نمی شوند.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به گزارش آسوشیتدپرس
» پالرمو پایتخت فرهنگی ایتالیا در سال ۲۰۱۸ شد
... دیدن متن »

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، وزارت فرهنگ ایتالیا شهر پالرمو را به عنوان پایتخت فرهنگی این کشور در سال ۲۰۱۸ معرفی کرد. این شهر پس از آن که نوامبر پیش به عنوان میزبان «مانیفستا ۱۲» دوسالانه اروپایی هنر معاصر انتخاب شد این جایگاه را کسب کرد.

با این انتخاب پالرمو یک جایزه تشویقی یک میلیون یورویی دریافت می‌کند تا بتواند شروع به فعالیت و خود را برای این میزبانی آماده کند. با این انتخاب شهر پالرمو از نظر توریستی با رشد قابل توجهی روبه رو خواهد شد. این شهر که از نظر تاریخی و فرهنگی بسیار اهمیت دارد از میان ۱۱ شهر ایتالیایی انتخاب شد. الگرو، آکویلیا، کاماچیو، ارکوانو، مونته‌بلونا، رساناتی، ستیمو، تورینزه، ترنتو و الیما-اریسه دیگ مدعیان دریافت این عنوان بودند.

پالرمو دارای دانشگاهی است که قدمت آن به سال ۱۸۰۵ بازمی‌گردد. بنیاد علوم، فرهنگستان موسیقی و دانشسرای تربیت معلم، رصدخانه و برج هواشناسی، کتابخانه، موزه و بندرگاه از دیگر مراکز فرهنگی این شهر است. پالرمو از مراکز مهم سیر و سفر و دارای نمایشگاه بین‌المللی نیز هست. ساختمان‌های تاریخی و آثار باستانی متعدد که در دوره حکومت نورمان‌ها در سده یازدهم و دوازدهم میلادی تا سده هیجدهم ساخته شده‌اند، وجهه تاریخی خاصی به آن بخشیده‌اند.

این میراث عرب-نورمانی که از سوی یونسکو به عنوان میراث بشری شناخته شده از امتیازهای مهم پالرمو بوده است. پیتویا پایتخت فرهنگی ۲۰۱۷ ایتالیا و مانتوآ پایتخت فرهنگی سال ۲۰۱۶ این کشور تاریخی بودند .

 

منبع: خبرگزاری مهر

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در دهمین نمایشگاه گردشگری
» تقدیر ترکیه‌ای‌ها از ناظری، صابری و سبحانی
... دیدن متن »

تقدیر ترکیه‌ای‌ها از ناظری، صابری و سبحانی مسئولان فرهنگی ترکیه از شهرام ناظری، پری صابری و توفیق سبحانی به خاطر خلق آثار هنری و فرهنگی درباره مولانا تقدیر کردند. به گزارش ایسنا، شهرام ناظری با حضور در غرفه مرکز فرهنگ و توریسم قونیه که همزمان با دهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری در تهران برگزار شده است با عبدالستار یارار شهردار و مدیر این مرکز دیدار و درباره مولانا و آثاری که در این‌باره تولید کرده است، گفت‌وگو کرد. در این دیدار پری صابری که تئاتر «شمس پرنده» را کارگردانی کرده و توفیق سبحانی پژوهشگر و مولاناشناس نیز حضور داشتند. حضور شهرام ناظری در نمایشگاه گردشگری بخشی از فضای آن را تحت تأثیر قرار داد به طوری که برخی از مردم برای گرفتن امضا و عکس یادگاری به غرفه ترکیه آمدند و در شرایطی که ناظری در حال گفت‌وگو با مدیر فرهنگ و توریسم قونیه بود با او عکس یادگاری می‌گرفتند. عبدالستار یارار، شهردار و مدیر مرکز فرهنگ و توریسم قونیه در این دیدار ضمن ابراز خوشحالی از حضور ناظری در ماکت آرامگاه قونیه که در این نمایشگاه برپا شده است، بیان کرد:‌ خیلی خوشحالیم که دوستان حضرت مولانا را این‌جا می‌بینیم و افتخار میزبانی از آن‌ها را در این ماکت و در سرزمین ایران داریم. او خطاب به ناظری گفت: می‌دانید که در قونیه شیفتگان صدای شما و حتی خود شما بسیار هستند. او همچنین خطاب به پری صابری اظهار کرد:‌ آرزو می‌کنم آثارتان در قونیه به صحنه برود.

شهردار و مدیر مرکز فرهنگ و گردشگری قونیه در ادامه بیان کرد: ما فقط از شهر جناب مولانا سلام آورده‌ایم. استادانی امروز این‌جا هستند که در برابر آن‌ها نمی‌توانیم حرف بزنیم. البته هدایای معنوی آورده‌ایم که شاید اندکی از زحمات آن‌ها را جبران کند.

او سپس برای استقبال از حضور  این سه شخصیت فرهنگی و هنری این جمله را به زبان فارسی گفت: دسته گل محمدی به شهر ما خوش آمدی!

یارار شال متبرکی از مقبره مولانا را به پری صابری و کاشی‌های قدمت‌دار مقبره حضرت مولانا را به شهرام ناظری، پری صابری و توفیق سبحانی به رسم یادگار اهدا کرد. همچنین دیوان کبیر و اصل مولانا که به تازگی چاپ شده به شهرام ناظری اهدا شد.

او در ادامه از شهرام ناظری برای اجرای کنسرت و همچنین از پری صابری برای اجرای تئاتر «شمس پرنده» همزمان با بزرگداشت مولانا در شهر قونیه دعوت کرد.

شهرام ناظری نیز متقابلا گفت: همین که کشور ترکیه به عنوان مقر مولانا در راستای گرامیداشت و بزرگداشت این شخصیت بزرگ اقدام کرده و به ایران آمده اتفاق خوبی محسوب می‌شود که فارغ از دخالت‌های سیاسی باعث تقویت وجه اشتراک دو کشور خواهد شد و همچنین باعث می‌شود مردم ایران و ترکیه بیش‌تر با دریای افکار حضرت مولانا آشنا شوند.

استاد آواز ایران همچنین درباره احساسات خود از دیدن نمایش «شمس پرنده» که به مولانا می‌پردازد اظهار کرد:‌در این شرایط نامطلوب هیچ وقت کار مطلوب را نمی‌توان دید چون همه کسانی که در این عرصه هستند با دست خالی و تحت فشار کار می‌کنند. ما در یک فضای راحت که فرهنگ و هنر از سوی ارگان‌های مسئول و دانشگاه‌ها حمایت و کمک شود قرار نداریم و هر کسی با دست خالی و با عشق کار می‌کند.

او ادامه داد: کار خانم صابری باارزش بود و تئاتر موزیکالی را با موضوع مولانا اجرا کرده که بزرگ است و سخت‌کوشی و خستگی‌ناپذیری ایشان را نشان می‌دهد، البته ایرادهایی را به کار ایشان وارد کرده‌ام که قبلا هم گفته‌ام ولی این باعث نمی‌شود که نگویم خانم صابری خستگی‌ناپذیر هستند.

ناظری همچنین درباره تصویری که از مولانا ارائه کرده است، بیان کرد: مولانا تصویر جهان را نشان داده و چیزهایی که ما دریافت کرده‌ایم باطنی بوده که من اگر بخواهیم حرف بزنم هر چه بگویم کوچک است. خود ایشان گفته‌اند در عشق دو عالم را زیر و رو کرده‌ام؛ دیگر من چه می‌توانم بگویم، همه چیز در این مصرع گفته شده است.  

پری صابری نیز گفت: خوشحالم با کسانی حرف می‌زنم که برای مولانا کار کرده‌اند. ما سال‌هاست تحت تأثیر مولانا هستیم و نمایشنامه‌ای را (شمس پرنده) روی صحنه آورده‌ایم. این اثر که تا همین یک ماه هر شب نمایش داده می‌شد از سوی جمعیت زیادی از مردم ایران مورد استقبال قرار گرفت.

توفیق سبحانی مولاناشناس نیز با اشاره به فضاسازی آرامگاه قونیه در این نمایشگاه گردشگری گفت: به قونیه خوش آمدید چون این‌جا تهران نیست و شما تصویری از قونیه را زنده کرده‌اید.

بیژن شکرریز کارگردان و مستندساز که در حال ساخت مستندی درباره پری صابری است در همراهی این چهره‌ها درباره مستندی که قرار است ساخته شود توضیحاتی داد و گفت:‌ این فیلم مستند درباره شخصیت خانم صابری با نوشته‌های استاد سبحانی و صدای شهرام ناظری است.

او همچنین به علاقه پری صابری به صدای شهرام ناظری که انگیزه فعالیتش درباره مولانا بوده اشاره کرد که صابری با تأیید این سخنان به ناظری گفت: بارها به شما گفته‌ام که صدای خوش شما باعث شد که به سمت مولانا بروم و «شمس پرنده» را بسازم.

در ادامه این دیدار معاون وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه که برای دیدار با رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به ایران سفر کرده است به دیدار شهرام ناظری آمد و به شخصیت او ابراز عشق و علاقه کرد و گفت: از این‌که شما را در مقام حضرت مولانا می‌بینم بسیار خوشحالم. حضرت مولانا چه خوب فرمودند همدلی و همزبانی از هر چیز بهتر است. ما با شما احساس و ادراک مشترک داریم و از نظر میراث فرهنگی دارای نزدیکی‌هایی هستیم. حتی فرهنگ جغرافیایی، تاریخی، میراث فرهنگی و حضرت مولانا میان ما مشترک است.

فروزنده اربابی نماینده بنیاد بین‌المللی مولانا در ایران در عین حالی که سخنان این مقام مسئول در ترکیه را برای ناظری ترجمه می‌کرد گفت، استادان ما به نمایشگاه‌های این‌چنینی نمی‌آیند اما چون اسم مولانا به میان بود آمدند، که ناظری نیز این سخنان را تأیید کرد. در ادامه مدیر مرکز فرهنگی و گردشگری قونیه از شهرام ناظری درخواست کرد قطعاتی از آواز «بشنو از نی» را بخواند که ناظری گفت: نمی‌خواهم مردم جمع شوند و فقط می‌خواهم مصرعی از آن را برای شما زمزمه کنم. او در ادامه این مصرع را بسیار آهسته خواند. همچنین توفیق سبحانی خطاب به مدیر مرکز فرهنگ و گردشگری قونیه گفت: استاد خیلی لطف کردند که این مصرع را خواندند. حتی در خانه استاد موحد با همه اصرارها آوازی نخواندند. ناظری در تأیید این سخنان گفت: چون شما نماینده مولانا هستید نمی‌شود نخواند که البته آن را درگوشی خواندم. در پایان این دیدار، شهرام ناظری، پری صابری و توفیق سبحانی متنی را به یادگار نوشتند. ناظری هنگام خروج از این غرفه که مجبور بود از میان غرفه‌های خارجی آژانس‌های توریستی عبور کند توقف‌های طولانی برای گرفتن عکس یادگاری با بازدیدکنندگان نمایشگاه داشت.

منبع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید