تیوال فیلم خانه آشر
S3 : 21:18:42
  سه‌شنبه ۲۶ تیر
  ۱۸:۰۰
 بها: ۱۰,۰۰۰ تومان

: راجر کورمن
: ریچارد متسون
:وینسنت پرایس، مارک دیمون و میرنا فاهی

سقوط خانه آشر یکی از مشهورترین داستان‌های کوتاه ادگار آلن پو است که برای اقتباس سینمایی بسیار محبوب بوده است. از ژان اپستاین بگیریم تا راجر کورمن هر کدام علاقه خاصی به این قصه داشته‌اند. در تعریف کورمن و دستاوردهای او در سینما همین کافی است که بگوییم دی پالما، فورد کاپولا، اسکورسیزی، آلن، جاناتان دمی و بسیاری از فیلمسازان از شاگردان او بوده‌اند. جهان فیلم‌های کورمن که اقتباس شده از آلن پو هستند سرشار از ترس دوگانه از جنسیت و مرگ است. فیلم در همان سال ساخت روانی از دیگر نقاط عطف بازخوانی مفاهیم روانکاوی در سینما به شمار می‌رود. منتقدان آمریکایی به این فیلم امتیاز ۹۰ از ۱۰۰ داده‌اند.

 

پس از سفری طولانی،"فیلیپ" به عمارت اشر رسیده و به دنبال عشق خود "مدلین" می گردد.اما پس از رسیدن متوجه می شود "مدلین" و برادرش "روردریک اشر" به بیماری اسرارآمیزی مبتلا شده اند.در شب آنروز "رودریک" به مهمانش در مورد نفرین قدیمی خانواده اشر می گوید و...

مخاطبان عزیز توجه داشته باشند نمایش در سینماتک‌ها و باشگاه‌ فیلم‌ها در سالن سینما نیست و اغلب به صورت پاتوق فیلم البته با کیفیت مناسب و تایید شده در بخش پخش هستند.

شهر:
تهران

مکان

خیابان بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه‌حکیمی، شماره۴، زنگ۳
تلفن:  ۸۸۷۳۴۴۶۵