تیوال فیلم پرندگان
S3 : 03:38:42
  شنبه ۲۰ مرداد
  ۱۸:۰۰
 بها: ۱۰,۰۰۰ تومان

: آلفرد هیچکاک
: دافنه دوموریه
:تیپی هدرن، ‌راد تیلور و جسیکا تندی

: برنارد هرمان

شاهکار آلفرد هیچکاک که در زمره ترسناک‌های فاجعه‌ای دسته بندی شده بود، فراتر از آن مرز باریک عینیت و ذهنیت است. این‌که چگونه ممکن است این مرز مخدوش شود و ذهنیت به شما حمله کند. هیچکاک با رقابت سه زن در مسیر یک مرد و ورود تیپی هدرن جوان در میان آن‌ها شهر را به آشوب می‌کشد تا پرندگانش باز هم به دلیل رابطه محبوب هیچکاک یعنی مادر و پسر حمله‌ور شوند. تیم درکس معتقد است پرندگان در فیلم هیچکاک تجسم و عینیت‌بخشی فیزیکی به نیروهای رهاشده از بند، ویرانگر و آشفته‌سازی است که وقتی رابطه‌ها بی‌اساس، غیرحمایتی یا آسیب‌رسان می‌شوند، تمام بشریت را تهدید می‌کند. منتقدان آمریکایی امتیاز ۹۶ از ۱۰۰ و فیلم از متاکریتیک امتیاز ۸۷ از ۱۰۰ را دریافت کرده است. چند سال پیش قرار بر بازسازی این شاهکار تاریخ سینما بود که منتقدان از یونیورسال درخواست کردند چنین امری رخ ندهد. منتقدان سینما بر این باور هستند که شاهکار کلاسیک آلفرد هیچکاک فیلمی متعلق به همه دوران است و هیچ وقت کهنه نمی‌شود. به همین دلیل، نیازی به تولید نسخه جدیدی از آن نیست.
جان کارپنتر استاد سینمای وحشت: پرنده ها در فیلم نشانه تردیدها و برخوردهای روحی و درونی کاراکترها هستند. نه فقط «پرندگان» بلکه اکثر فیلم های دیگر هیچکاک نوعی درس و الگو برای همه فیلمسازان نسل‌های بعدی بوده است و خود من درسهای زیادی از او گرفته‌ام.
جان کاساویتیس کارگردان شاهکارهایی چون شوهرها و زن تحت تأثیر: من «پرندگان» را سالها بعد از اکران اولیه اش در یک سالن ویژه پخش آثار ارزشمند قدیمی و زمانی دیدم که ۱۳، ۱۴ سال بیشتر نداشتم و حسابی رویم تاثیر گذاشت. نوعی ترس بود که برای خودم قابل تحلیل و فهم نبود و حتی نمی دانستم که ترس است یا حیرت. با گذشت زمان فهمیدم که آن تاثیر از هر جنسی بوده باشد مرا به سوی تکرار آن در کارهای خودم کشانده است.

ملانی دانیلز (تیپی هدرن) دختری ماجراجو و ثروتمند است که با وکیل جوانی به نام میچ برنر (راد تیلور)، مقیم بودگا بِی آشنا می‌شود. سپس به بهانه‌ی اینکه دو مرغ عشق برای جشن تولد خواهر کوچکش هدیه ببرد رهسپار بودگا بِی می‌شود. در آنجا ملانی مورد حملهٔ یک پرنده قرار می‌گیرد و صدمه‌دیده مجبور می‌شود شب را در خانهٔ انی هیورث (سوزان پلشت)، آموزگاری محلی که دلباختهٔ میچ است، سر کند. از روز بعد، حملهٔ پرندگان به شهر جدی می‌شود…

مخاطبان عزیز توجه داشته باشند نمایش در سینماتک‌ها و باشگاه‌ فیلم‌ها در سالن سینما نیست و اغلب به صورت پاتوق فیلم البته با کیفیت مناسب و تایید شده در بخش پخش هستند.

شهر:
تهران

مکان

خیابان بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه‌حکیمی، شماره۴، زنگ۳
تلفن:  ۸۸۷۳۴۴۶۵