آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال انجمن سینمای جوانان ایران | اخبار
S3 : 03:37:21 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
 سه جایزه جشنواره رویش برای تولیدات انجمن سینمای جوانان | عکس
انجمن سینمای جوانان ایران
 سه جایزه جشنواره رویش برای تولیدات انجمن سینمای جوانان
در مراسم اختتامیه  دهمین جشنواره سراسری فیلم کوتاه دینی رویش، سه جایزه این جشنواره به تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران رسید به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، هشت فیلم از ...
دیدن ادامه ››

در مراسم اختتامیه  دهمین جشنواره سراسری فیلم کوتاه دینی رویش، سه جایزه این جشنواره به تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران رسید

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، هشت فیلم از تولیدات این انجمن در دهمین دوره از جشنواره فیلم رویش حضور داشت که در نهایت در بخش فیلم داستانی تندیس جشنواره؛ دیپلم افتخار و ۷۰ میلیون ریال جایزه نقدی  به فیلمنامه نویسان فیلم «نسبت خونی» اهداء شد.همچنین تندیس جشنواره؛ دیپلم افتخار و ۵۰ میلیون ریال جایزه نقدی این بخش نیز به بازیگر فیلم «نسبت خونی»  فرید سجادی حسینی رسید.\

در بخش جایزه بزرگ نیز تندیس جشنواره؛ دیپلم افتخار و ۳۰ میلیون ریال جایزه نقدی این بخش به فیلم «یک آن» به تهیه کنندگی نقی نعمتی رسید.

تندیس جشنواره؛ دیپلم افتخار و ۳۰ میلیون ریال جایزه نقدی به فیلم «تشریفات خصوصی» به تهیه کنندگی سجاد ایمانی تعلق گرفت.

همچنین تندیس جشنواره؛ دیپلم افتخار و ۳۰ میلیون ریال جایزه نقدی این بخش به فیلم «آنتراکت» به تهیه کنندگی محمد رضا شفا اهداء شد. 

دهمین جشنواره سراسری فیلم کوتاه دینی رویش، از ۲۷ تا ۳۰ دی ماه در شهر مقدس مشهد برگزار شد. 

 

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
با حضور مدیر عامل انجمن سینمای جوان؛ بیست و یکمین پاتوق فیلم کوتاه برگزار می شود | عکس
با حضور مدیر عامل انجمن سینمای جوان؛ بیست و یکمین پاتوق فیلم کوتاه برگزار می شود
بیست ویکمین پاتوق فیلم کوتاه «سینما آینده» روز دوشنبه ۲۷ دی ماه و با حضور سید صادق موسوی، مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای ...
دیدن ادامه ››

بیست ویکمین پاتوق فیلم کوتاه «سینما آینده» روز دوشنبه ۲۷ دی ماه و با حضور سید صادق موسوی، مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، در این برنامه  ۴ فیلم کوتاه ایرانی و یک فیلم کوتاه از کشور استرالیا نمایش داده می‌شود. فیلم‌های «اشیاء گمشده»؛ حامد نجابت، «یک روز بعد»؛ احسان همتی، «مامان فریده و باباحسین»؛ شیرین قره‌داغی، «حساسیت فصلی»؛ سعید وکیلی و «یافته شده »؛ آرمین میلادی فیلم‌های منتخب پاتوق بیست ویکم  هستند که دوشنبه ۲۷ دی ماه در سالن شماره سه پردیس چارسو نمایش داده خواهند شد.

«اشیاء گمشده» ساخته حامد نجابت با فیلمنامه‌ای از خود اوست که به مدت ۱۶ دقیقه  تولید شده است. این فیلم  داستان پدری است که تبلت  پسرش را برداشته و به سفر رفته و پسرش از این موضوع عصبانی است.

احسان همتی «یک روز بعد» را براساس فیلمنامه‌ای از نیما رحیم‌پور و کیوان تقیه  و به تهیه‌کنندگی طیبه فلکیان، به مدت ۲۰ دقیقه  ساخته است. این فیلم روایتگر قصه فرهاد است که پس از بازگشتن از ماموریت چندین ماهه خود متوجه می‌شود که دوست صمیمی‌اش فوت کرده و در وصیت‌نامه  تمام اموالش را به دختر او بخشیده است و در ادامه درگیر اتفاقاتی جدید می‌شود.

«مامان فریده و باباحسین» ساخته شیرین قره‌داغی است  که به مدت ۶ دقیقه تولید شده است. در خلاصه داستان این فیلم آمده  است: «من هرفیلـمی می سازم به واقعیت تبدیل می شه! اینو از همون فیلم اولم فهمیدم. فیلم در مورد مامان فریده و باباحسین خودم بود.»

«حساسیت فصلی» به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی سعید وکیلی است و به مدت ۲۲ دقیقه  تولید شده است. در خلاصه این  فیلم آمده است: « پدر مانا در مجتمع مسکونی ناپدید شده؛بی مقدمه و بی دلیل.»

«یافته شده» فیلم منتخب خارجی این هفته پاتوق فیلم کوتاه است. این فیلم ۶ دقیقه‌ و ۳۰ ثانیه ای به نویسندگی و کارگردانی آرمین  میلادی در کشور استرالیا تولید شده و نگاهی دارد به روند دوباره یافتن خویشتن در لحظات سرنوشت ساز  پایانی.

«سینما آینده» پاتوق فیلم کوتاه ، دوشنبه‌های هر هفته ساعت ۱۸ الی ۲۰  در محل پردیس چارسو برگزار می‌شود و علاقه‌‎مندان می‌توانند به تماشای جدیدترین فیلم‌های کوتاه ایران و جهان بنشینند.

 

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
تمدید مهلت ارسال آثار پنجاه‌وششمین جشنواره منطقه‌ای «خلیج فارس» | عکس
انجمن سینمای جوانان ایران
تمدید مهلت ارسال آثار پنجاه‌وششمین جشنواره منطقه‌ای «خلیج فارس»
مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار پنجاه‌وششمین جشنواره منطقه‌ای «خلیج فارس» تا  26 دی ماه تمدید شد. به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران ، مهلت ارسال آثار به ...
دیدن ادامه ››

مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار پنجاه‌وششمین جشنواره منطقه‌ای «خلیج فارس» تا  26 دی ماه تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران ، مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره منطقه‌ای «خلیج فارس» که در فراخوان تا20 دی ماه اعلام شده بود، به دلیل استقبال تا 26 دی ماه تمدید شد. پنجاه و ششمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان «خلیج‌فارس» با حضور استان‌های بوشهر، فارس، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و اصفهان به میزبانی بوشهر برگزار می‌شود.

جشنواره در سه بخش مسابقه فیلم کوتاه، فیلمنامه و عکس با اهداف، تقویت سینمای ملی از طریق ارتقای سطح آگاهی، ایجاد زمینه کسب تجربه، ترویج اخلاق و ارزش‌های اسلامی، تحکیم مبانی خانواده، بسط و تعمیم فرهنگ دینی و دفاع مقدس و توجه به دست‌آوردهای جدید علمی (دانش بنیان) و تثبیت جایگاه فیلم کوتاه به عنوان سینمای آینده و بازاریابی، بازارسازی وعرضه اقتصادی فیلم به نفع تولیدکنندگان فیلم کوتاه؛ برگزار می‌شود.

فیلم‌ها با حداکثر زمان ۳۰ دقیقه که تاریخ تولید آنها پس از فروردین ۱۳۹۳ باشد، امکان شرکت در جشنواره را دارند. متقاضیان می‌توانند تا تاریخ 26 دی ماه 1395  با مراجعه به سایت   www.iycs.ir  فرم تقاضای شرکت در جشنواره را تکمیل و ارسال کنند.

پنجاه‌وششمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان از تاریخ ۸ الی ۱۰ اسفند ماه سال جاری به مدت سه روز در  بوشهر برگزار می‌شود.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سه فیلم انجمن سینمای جوانان در جشنواره کودکان «بنگلادش» | عکس
انجمن سینمای جوانان ایران
سه فیلم انجمن سینمای جوانان در جشنواره کودکان «بنگلادش»
سه فیلم از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران به دهمین جشنواره بین‌المللی کودکان  «بنگلادش» راه یافتند. به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، فیلم‌های «هستی» ...
دیدن ادامه ››

سه فیلم از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران به دهمین جشنواره بین‌المللی کودکان  «بنگلادش» راه یافتند.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، فیلم‌های «هستی» ساخته کمال پرناک، «رویای سرخ» و «سایه‌های یک شهر» به کارگردانی شهریار پورسیدیان، از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران هستند که در این دوره جشنواره به رقابت خواهند پرداخت.

جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان «بنگلادش» فیلم‌های ساخته شده برای کودکان و توسط کودکان را به رقابت می‌گذارد.

دهمین دوره جشنواره با حمایت انجمن کودکان بنگلادش و یونیسف از 24 تا 30 ژانویه برابر با 5 تا 11 بهمن برگزار می‌شود.

 

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
موفقیت ۵ فیلمساز انجمن سینمای جوانان در «ایران ساخت» | عکس
انجمن سینمای جوانان ایران
موفقیت ۵ فیلمساز انجمن سینمای جوانان در «ایران ساخت»
پنج فیلمساز انجمن سینمای جوانان ایران، موفق به کسب رتبه اول تا سوم کارگردانی و دو لوح تقدیر نخستین جشنواره «ایران ساخت» شدند. به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، در آیین ...
دیدن ادامه ››

پنج فیلمساز انجمن سینمای جوانان ایران، موفق به کسب رتبه اول تا سوم کارگردانی و دو لوح تقدیر نخستین جشنواره «ایران ساخت» شدند.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، در آیین اختتامیه این جشنواره که هجدهم دی ماه برگزار شد، محمد نجاریان برای ساخت  «عوارض خروج»، عماد سلمانیان برای کارگردانی «رنگ آب» و عادل تبریزی برای ساخت «من قدیمی هستم» به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند. همچنین دو لوح تقدیر جشنواره به علی مردمی، برای کارگردانی «گورمردها»  و جلال ساعدپناه، برای ساخت «آب یخ» تعلق گرفت.

جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» با اهداف «جریان سازی و تولید محتوا برای فضای مجازی مرتبط با چرخه تجاری‌سازی، کارآفرینی و اقتصاد دانش‌بنیان»، «حمایت از خدمات و تولیدات دانش بنیان ساخت ایران»، «ساماندهی واردات بی‌رویه و ارج نهادن به کالاها و محصولات ایرانی با کیفیت» و همچنین «کمک به برجسته‌سازی (نشان تجاری) کالاهای مرغوب ایرانی»، در بخش ادبیات، هنرهای تجسمی، رسانه‌های دیداری و شنیداری، رسانه‌های دیجیتال و ایده بازار به همت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری از ۱۵ الی ۱۸ دی‌ماه در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

 

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
هفتمین جشنواره ملی «نماز و نیایش به روایت دوربین» برندگان خود را شناخت | عکس
انجمن سینمای جوانان ایران
هفتمین جشنواره ملی «نماز و نیایش به روایت دوربین» برندگان خود را شناخت
هفتمین جشنواره «نماز و نیایش به روایت دوربین» با معرفی نفرات برتر شب گذشته در قم به کار خود پایان داد. به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران مراسم   اختتامیه هفتمین ...
دیدن ادامه ››

هفتمین جشنواره «نماز و نیایش به روایت دوربین» با معرفی نفرات برتر شب گذشته در قم به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران مراسم   اختتامیه هفتمین جشنواره ملی «نماز و نیایش به روایت دوربین» با حضور دکتر حجت‌الله ایوبی، رییس سازمان سینمایی، سید صادق موسوی، مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران، وحید فرجی، سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم و دبیر جشنواره، محمدمهدی احمدی، مدیر کل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نایب رییس هیات مدیره انجمن سینمای جوانان ایران، سید مهدی صادقی، استاندار استان قم، محمد خامه‌یار، رییس ستاد اقامه نماز استان قم، شب گذشته، هفدهم دی ماه در ساختمان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم بر گزار شد.

اسامی برندگان هفتمین جشنواره ملی «نماز و نیایش به روایت دوربین» در سه بخش فیلم، فیلمنامه و عکس به شرح زیر اعلام شد:

آرای هیأت داوران هفتمین جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین

در بخش پژوهش فیلم مستند

تندیس جشنواره و مبلغ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا می‌شود به علیرضا دهقان برای فیلم اوسیا از یزد

در بخش بهترین فیلمنامه

ازمیان ۳ کاندیدا

حسین دارابی برای فیلم علمک

محمد ثریا برای فیلم امضا

امیرعباس ربیعی برای فیلم ولد

تندیس جشنواره و مبلغ ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا می‌شود به حسین دارابی برای فیلم علمک از تهران

در بخش بهترین فیلم پویانمایی

از میان ۳ کاندیدا

ایوب بلندین برای فیلم ۱۲

یاسر محدثی برای فیلم موقوفه

نداسادات میرمحمدی برای فیلم سیب

تندیس جشنواره و مبلغ ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا می‌شود به ‌ نداسادات میرمحمدی برای فیلم سیب از قرچک

در بخش بهترین فیلم مستند

ازمیان ۵ کاندید

لیلا نوروزی برای فیلم من عصمت‌ام

محمدمهدی خالقی برای فیلم پسرم

سعید توکلی‌فر برای فیلم بابای میرزا

مهدی حیدری برای فیلم ده، چهارونیم، سه ونیم

سجاد ایمانی برای فیلم تشریفات خصوصی

دیپلم افتخار و مبلغ ۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا می‌شود به سعید توکلی‌فر برای فیلم بابای میرزا از مشهد

تندیس جشنواره و مبلغ ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا می‌شود به مهدی حیدری برای فیلم ده، چهارونیم، سه ونیم از آمل

در بخش بهترین نماهنگ

ضمن تقدیر ازنماهنگ تازه جوانم  به کارگردانی آقای محسن عقیلی

تندیس جشنواره و مبلغ ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا می‌شود به  امیر مهران برای نماهنگ حلول از تهران

دربخش بهترین فیلم داستانی

ازمیان ۷ کاندیدا

مهدی یوسفعلی برای فیلم درون آینه

امیرعباس ربیعی برای فیلم ولد

امیرعباس ربیعی برای فیلم ماه در خانه

محمد ثریا برای فیلم امضاء

عماد سلمانیان برای فیلم به رنگ آب

رضا جمالی برای فیلم پل

محمد داوودی برای فیلم مات

دیپلم افتخار و مبلغ ۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا می‌شود به مهدی یوسفعلی برای فیلم درون آینه از قم

تندیس جشنواره و مبلغ ۳۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا می‌شود به امیرعباس ربیعی برای فیلم ولد از تهران

جایزه بزرگ جشنواره (بهترین فیلم)

از میان ۵ کاندیدا

محمدمهدی خالقی برای فیلم پسرم

محمدرضا شفاه برای فیلم ولد

محمدرضا شفاه برای فیلم علمک

سجاد ایمانی برای فیلم تشریفات خصوصی

مهدی حیدری برای فیلم ده، چهارونیم، سه ‌ونیم

تندیس جشنواره و مبلغ ۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا می‌شود به سجاد ایمانی برای فیلم تشریفات خصوصی از نورآباد ممسنی

دیپلم افتخار و مبلغ ۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا می‌شود به محمدمهدی خالقی برای گفتار متن فیلم پسرم از مشهد

دیپلم افتخار و مبلغ ۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال در بخش اقتباسی اهدا می‌شود به امیر امیریان‌کاظمی برای فیلم قاچار از تهران

دیپلم افتخار ویژه هیأت داوران و مبلغ ۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا می‌شود به محمد ثریا برای فیلم امضاء از تهران

بخش فیلمنامه

لوح تقدیر و مبلغ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا می‌شود به نواب محمودی برای فیلمنامه حالا صدایم را گوش کن از لاهیجان

لوح تقدیر و مبلغ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا می‌شود به راهله خاکباز برای فیلمنامه کلاغ روسیاه از همدان

لوح تقدیر و مبلغ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا می‌شود به اسماعیل میرزایی برای فیلمنامه آرامش در دمای صفردرجه از قم

لوح تقدیر و مبلغ ۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به عنوان نفرسوم مشترکاَ اهدا می‌شود به علی توکلی برای فیلمنامه روزنه از تهران و محمد زندی برای فیلمنامه وقتی‌که ناقوس صدا کند از قم

دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۱۴٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به‌عنوان نفر دوم اهدا می‌شود به مهدی امینی برای فیلمنامه نقاشی خط نخورده از قم

تندیس جشنواره و مبلغ ۱۷٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به‌عنوان نفراول اهدا می‌شود به سیدمیثم حسنی، حامد پری‌زاده، امیررضا رشتی و بهنام سیفیبرای فیلمنامه مانده تا برف زمین آب شود… از همدان

در بخش ویژه (اقتباس ادبی)

لوح تقدیر و مبلغ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا می‌شود به منصور حیدری برای فیلمنامه بوی اویس از قم

تندیس جشنواره و مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا می‌شود به مهدی شاداب و مریم صبوری برای فیلمنامه سراج از اردبیل

بخش عکس

لوح تقدیر و مبلغ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا می‌شود به محمد اخلاقی ازقم

لوح تقدیر و مبلغ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا می‌شود به جواد رویین برای عکس مسجد از تهران

لوح تقدیر و مبلغ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اهدا می‌شود به کیانوش سعادتی برای عکس نماز ستون دین از گرگان

لوح تقدیر و مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به‌عنوان نفرسوم اهدا می‌شود به محمدرضا مومنی برای عکس نمازگزار از جهارمحال وبختیاری

دیپلم افتخار و مبلغ ۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به‌عنوان نفردوم اهدا می‌شود به محمد وروانی‌فراهانی برای عکس شب احیا از اراک

تندیس جشنواره و مبلغ ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به‌عنوان نفراول اهدا می‌‌شود به هادی دهقان‌پور برای عکس شب قدر از سبزوار

 

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
 راهیابی ۴۷ فیلم به بخش مسابقه جشنواره «نماز و نیایش به روایت دوربین» | عکس
انجمن سینمای جوانان ایران
 راهیابی ۴۷ فیلم به بخش مسابقه جشنواره «نماز و نیایش به روایت دوربین»
هیات انتخاب بخش فیلم هفتمین جشنواره ملی «نماز و نیایش به روایت دوربین»، ۴۷ اثر را برای رقابت در بخش مسابقه جشنواره برگزیدند. به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، هیات ...
دیدن ادامه ››

هیات انتخاب بخش فیلم هفتمین جشنواره ملی «نماز و نیایش به روایت دوربین»، ۴۷ اثر را برای رقابت در بخش مسابقه جشنواره برگزیدند.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، هیات انتخاب بخش فیلم هفتمین جشنواره ملی «نماز و نیایش به روایت دوربین» متشکل از «حمید بهمنی»، «داریوش یاری» و «سید روح‌الله حسینی» از میان ۲۵۶ فیلم رسیده به دبیرخانه جشنواره، ۴۷ فیلم را شایسته رقابت در جشنواره هفتم دانستند. از این میان ۲۷ فیلم در بخش داستانی، ۱۵ فیلم در بخش مستند و ۵ فیلم در بخش پویانمایی انتخاب شده‌اند.

هفتمین جشنواره ملی «نماز و نیایش به روایت دوربین» ۱۵ الی ۱۷ دی ماه با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قم و انجمن سینمای جوانان ایران در شهر قم برگزار می‌شود.


برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران اعلام کرد: بازگشت فیلم کوتاه به جشنواره فیلم فجر | عکس
انجمن سینمای جوانان ایران
مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران اعلام کرد: بازگشت فیلم کوتاه به جشنواره فیلم فجر
سیدصادق موسوی، مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران از بازگشت فیلم کوتاه به جشنواره فیلم فجر بعداز هفت‌سال خبر داد.  به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، سیدصادق موسوی ضمن ...
دیدن ادامه ››

سیدصادق موسوی، مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران از بازگشت فیلم کوتاه به جشنواره فیلم فجر بعداز هفت‌سال خبر داد. 

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، سیدصادق موسوی ضمن اعلام این خبر گفت: پیرو برگزاری جلسات مکرر هیات‌مدیره انجمن فیلم کوتاه و ریاست محترم سازمان سینمایی، جناب آقای دکتر ایوبی و به‌منظور پاسخ دادن به مطالبه خیل عظیم فیلم‌سازان فیلم کوتاه، در آخرین جلسه مشترک برگزار شده، جایزه‌ای که 27 سال به فیلم کوتاه اختصاص داشت و 7 سال گذشته از آن دریغ شده بود به این جشنواره بازگشت. موسوی افزود: بخشی از برگزیدگان دوره‌های قبلی جشنواره فیلم فجر از بدنه سینمای جوانان و برآمده از فیلم کوتاه بودند که در سطح حرفه‌ای خوش درخشیدند و این نشانه‌ی اهمیت سینمای جوان است و مسئولیت حمایت از این قشر را بیشتر می‌‎کند.

وی ادامه داد: وعده پیگیری و راه‌گشایی این مساله از جانب رئیس سازمان سینمایی از سال قبل داده شده بود که خوشبختانه با مطالعات کارشناسی مجدد و توجه به افتخارات فیلم‌سازان جوان در جشنواره پیشین فجر، به‌تازگی عملی شد. لازم به توضیح است که با توجه به عدم درج این بخش در فراخوان جشنواره فیلم فجر این موضوع به تصمیم و با اختیارات ویژه رئیس محترم جشنواره، جناب آقای دکتر ایوبی اتخاذ شده است.

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان افزود: برای این دوره مقرر شد از برگزیدگان سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران و برگزیدگان  فیلم کوتاه جشن خانه سینما استفاده کنیم و با معرفی فیلم برتر از سوی انجمن صنفی فیلم کوتاه، جایزه این بخش به فیلم برگزیده اعطا شود.

سیدصادق موسوی در پایان اشاره کرد: بدیهی‌ست که این نخستین گام برای بازگشت ساختاری بخش فیلم کوتاه به جشنواره فیلم فجر خواهد بود چراکه علاوه بر اعتبار جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، جشنواره فیلم فجر نیز ویترین سالانه سینمای ایران بوده و موجب افتخار همه سینماگران است که در آن بدرخشند.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره «چشم سوم» برای «کچ» | عکس
انجمن سینمای جوانان ایران
جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره «چشم سوم» برای «کچ»
فیلم‌کوتاه «کچ» به کارگردانی مهرداد حسنی و از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران، موفق به کسب جایزه بهترین فیلم کوتاه پانزدهمین دوره جشنواره فیلم چشم سوم هند شد. به گزارش روابط ...
دیدن ادامه ››

فیلم‌کوتاه «کچ» به کارگردانی مهرداد حسنی و از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران، موفق به کسب جایزه بهترین فیلم کوتاه پانزدهمین دوره جشنواره فیلم چشم سوم هند شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، در مراسم پایانی این جشنواره، هیئت داوران جشنواره جایزه بهترین فیلم کوتاه را از میان فیلم‌های حاضر به فیلم‌کوتاه «کچ» از ایران اهدا کردند.

این جشنواره از سال ۲۰۰۲ توسط بنیاد فیلم آسیا برگزار می‌شود و هدف آن تبلیغ فرهنگ آسیایی در داخل آسیا و ایجاد درک بیشتری بین مردم آسیا در مورد صلح، هماهنگی و توسعه است.

جشنواره چشم سوم مختص فیلم‌های کارگردان‌های آسیایی است و در بخش‌های رقابتی مسابقه فیلم‌های بلند اول و دوم و مسابقه فیلم‌های کوتاه و بخش‌های جنبی چون مناظر آسیا، زنان فیلم‌ساز، اساتید سینمای آسیا و… فیلم‌ها را به رقابت می‌گذارد.

گفتنی است فیلم‌های کوتاه «تو فقط مادر من باش» به کارگردانی رقیه توکلی، «کچ» به کارگردانی مهرداد حسنی و «مدوخ» به کارگردانی بهروز روستایی نمایندگان ایران در بخش مسابقه پانزدهمین دوره جشنواره فیلم آسیایی چشم سوم بودند.

پانزدهمین دوره این جشنواره ۱۵ تا ۲۲ دسامبر برابر با ۲۵ آذر تا ۲ دی در شهر بمبئی هند برگزار شد.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
 آیین  معارفه مدیر عامل جدید انجمن سینمای جوانان ایران برگزار شد | عکس
ایوبی: با همدلی و همفکری روزگار خوش انجمن شروع می شود
آیین  معارفه مدیر عامل جدید انجمن سینمای جوانان ایران برگزار شد
مراسم معارفه مدیر عامل جدید انجمن سینمای جوانان ایران برگزار شد. در این مراسم که با حضور حجت الله ایوبی، مدیران سازمان سینمایی و جمعی از اعضا انجمن سینمای جوانان در محل سینما کوچک سازمان سینمایی ...
دیدن ادامه ››

مراسم معارفه مدیر عامل جدید انجمن سینمای جوانان ایران برگزار شد. در این مراسم که با حضور حجت الله ایوبی، مدیران سازمان سینمایی و جمعی از اعضا انجمن سینمای جوانان در محل سینما کوچک سازمان سینمایی برگزار شد، سید محمد صادق موسوی بعنوان مدیرعامل جدید انجمن سینمای جوانان ایران معرفی شد. 

حجت الله ایوبی رییس سازمان امور سینمایی در این مراسم با تقدیر از زحمات و خدمات فرید فرخنده کیش مدیر عامل سابق انجمن سینمای جوانان ایران گفت : در ابتدای بر عهده گرفتن مسولیت سازمان سینمایی بر اساس خرد جمعی و همفکری با پیشکسوتان انجمن نسبت به سیاست گذاری صحیح انجمن اقدام کردیم .

 وی با بیان اینکه فضای انجمن باید فضای توام با آرامش باشد تاکید کرد متاسفانه در چند ماه گذشته مسایلی بوجود آمد که شایسته انجمن نبود و بعد از مشورت فراوان با هیات امنا، هیات مدیره و صاحبنظران به این نتیجه رسیدیم که بعد از برگزاری جشنواره فیلم کوتاه تهران تغییراتی در انجمن ایجاد کنیم.

ایوبی با بیان اینکه در کشور ما  انجام کارهای فرهنگی بسیار سخت است تاکید کرد با وجود همه این سختی ها امروزه متوجه می شویم که سینما در سبد زندگی مردم قرار گرفته است و همه کسانی که دغدغه فرهنگ دارند از سینما به نیکی یاد می کنند .

رییس سازمان سینمایی  در باره علت انتخاب صادق موسوی نیز گفت: برای انتخاب ایشان دلایل بسیار زیادی وجود دارد و در گذشته نیز هر مسولیتی داشته است ردپایی از موفقیت ، نشاط و امید در آن دیده می شود. ایوبی مشورت پذیری، داشتن ارتباط خوب با دستگاههای مختلف، جمع کردن کارشناسان با نظرات مختلف در گرد خود و دانستن قدر کارشناسان را ویژگی های اخلاقی و مدیریتی مدیرعامل جدید انجمن دانست و ابراز امیدواری کرد با اقدامات  سریع صادق موسوی ، روزگار خوب انجمن سینمای جوان باردیگر آغاز شود.

وی با  بیان اینکه سازمان سینمایی بطور همه جانبه از انجمن حمایت می کند تصریح کرد با پرهیز از اختلافات باید تمرکز زدایی را در دستور کار انجمن قرار دهیم و به دفاتر استانی انجمن اعتماد داشته باشیم.

ایوبی در پایان سخنان خود با بیان اینکه فیلم کوتاه هویت مستقل دارد افزود: باید این هویت مستقل تقویت شود و در این راه از پتانسیل همه افرادی که خود را دانش آموخته انجمن سینمای جوانان می دانند استفاده گردد.در این مراسم جمعی از مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان سینمایی ، انجمن سینمای جوانان ایران ، پیشکسوتان و هنرمندان سینما حضور داشتند. در این آیین لوح تقدیر دکتر ایوبی از فرید فرخنده کیش قرائت شد.

سید صادق موسوی ؛ مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران: از اختلاف نظرها نباید هراسی داشته باشیم

گفتنی است در این مراسم سید صادق موسوی مدیرعامل جدید انجمن  سینمای جوانان ایران نیز دراظهاراتی با تقدیر از همه مدیران عامل این انجمن از گذشته تا کنون گفت:  به طور قطع انجمن سینمای جوان یکی از مراکز استراتژیک سینمای ایران به حساب می آید چون ریل گذاری برای آینده سینما در انجمن انجام می شود. صادق موسوی انجمن سینمای جوانان را میراث گرانبهای سینمای ایران دانست و افزود: از دیدن اختلاف نظرها در انجمن نباید هراسی داشته باشیم بلکه باید با جمع کردن همه دیدگاهها در اطراف خود آنها را به دیدگاه مشترکی برسانیم تا آینده روشنی برای سینما رقم بخورد. 

صادق موسوی با بیان اینکه بعد از اتفاقات دفاع مقدس هیچ اتفاقی مانند سینما ، نام ایران را در جهان پرآوازه نکرده است تصریح کرد: پویایی هر سیستمی در پایش و اصلاح  اسیبهای آن است و در جهان امروز که به افزایش سرمایه های اجتماعی بها می دهند ، مشارکت کردن همه تفکرها می تواند در قرار گرفتن هر سیستمی در مسیر رو به جلو کمک کند.

مدیرعامل جدید انجمن سینمای جوانان استفاده از نظرات هیات امنا، هیات مدیره و پیشکسوتان انجمن و همچنین توجه به اصناف مختلف در انجمن  را سرلوحه اقدامات خود عنوان و  ابراز امیدواری کرد با پایان یافتن جشنواره فیلم فجر شاهد حمایتهای هر چه بیشتر  از انجمن باشیم.

مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران درباره همکاری انجمن و مدرسه ملی سینمای ایران هم تاکید کرد پیرو حکم دکتر ایوبی با مدیر عامل مدرسه جناب اقای دکتر حسینی جلساتی برگزار و نسبت به ایجاد تعامل و همکاری اقدام خواهم کرد.

گفتنی است سید صادق موسوی پیش از این مدیر کل حوزه ریاست سازمان سینمایی بوده و  متولد 1358 و فارغ التحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد علوم اجتماعی از دانشگاه تهران است. ا ز سوابق وی میتوان به مدیر کل نمایش خانگی ، مستند و فیلم کوتاه، مدیرکل حوزه ریاست سازمان سینمایی، ریاست مجموعه تالار وحدت،ریاست مجموعه تئاتر شهر، عضو هیات مدیره بنیاد فرهنگی هنری رودکی ، مشاور راهبردی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون مرکز هنرهای نمایشی،رئیس شورای نظارت و ارزشیابی مرکز هنرهای نمایشی،معاون علمی اداره کل کتاب، رئیس شورای ساخت و حمایت مرکز هنرهای نمایشی، مدیر تالار هنر ،قائم مقام ادوار مختلف جشنواره بین الملل تئاتر کودک و نوجوان اشاره کرد.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
 سه جایزه جشنواره «راه ابریشم» استانبول برای فیلم‌های تبریزی  | عکس
انجمن سینمای جوانان ایران
سه جایزه جشنواره «راه ابریشم» استانبول برای فیلم‌های تبریزی 
  سه فیلم از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران (دفتر تبریز) موفق به کسب سه جایزه دومین جشنواره «راه ابریشم» استانبول شدند. به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، ...
دیدن ادامه ››

 

سه فیلم از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران (دفتر تبریز) موفق به کسب سه جایزه دومین جشنواره «راه ابریشم» استانبول شدند.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، در دومین جشنواره فیلم «راه ابریشم» استانبول که 19 فیلم از کشورهای ترکیه، چین، آذربایجان و ایران به بخش پایانی راه یافته بودند، سه فیلم از تولیدات فیلمسازان تبریزی موفق به کسب سه جایزه این جشنواره شدند. جایزه ویژه هیئت داوران این جشنواره به لیلا نوروزی برای فیلم  مستند  کوتاه «من عصمتم»، جایزه بهترین کارگردانی به بهمن و بهرام ارک برای فیلم داستانی کوتاه  «نجس» و جایزه بهترین فیلم به علیرضا سلمان‌پور برای فیلم  کوتاه داستانی «کوزمک» رسید.

 

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
تویاما: علاقه‌مند به ساخت فیلم مشترک با ایران هستم | عکس
تویاما: علاقه‌مند به ساخت فیلم مشترک با ایران هستم
برنده جایزه بهترین فیلم آسیایی سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، گفت: علاقه‌مند به ساخت فیلم مشترک با ایران هستم و تمام تلاشم را خواهم کرد. به گزارش روابط عمومی انجمن ...
دیدن ادامه ››

برنده جایزه بهترین فیلم آسیایی سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، گفت: علاقه‌مند به ساخت فیلم مشترک با ایران هستم و تمام تلاشم را خواهم کرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، به نقل از رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در توکیو، مراسم «شب یلدا» به کوشش انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه توکیو برگزار شد. در ابتدای این مراسم توضیحی درباره مراسم شب یلدا در ایران و ژاپن ارائه شد، سپس شوجی تویاما؛ برنده جایزه بهترین فیلم آسیایی جشنواره سی و سوم فیلم کوتاه تهران برای ساخت «پروانه  در زمستان» به سخنرانی پرداخت.

وی با ابراز خوشحالی از حضور در جشنواره فیلم کوتاه تهران، اضافه کرد:  برای ساخت کار مشترک با ایران مشتاق هستم. علاقه‌مندم فیلم مشترکی با ایرانی‌ها بسازم و تمام تلاشم را برای عملی شدن این اتفاق خواهم کرد.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
معرفی هیأت انتخاب و داوری بخش فیلم پنجاه و پنجمین جشنواره منطقه ای «بینالود»  | عکس
معرفی هیأت انتخاب و داوری بخش فیلم پنجاه و پنجمین جشنواره منطقه ای «بینالود» 
«امیر تاجیک»، «امیرسحرخیز»، «محمدرضا عرب»، «سید محمدصادق جعفری» و «سعید نجاتی» به عنوان هیات انتخاب و داوری بخش فیلم پنجاه و پنجمین ...
دیدن ادامه ››

«امیر تاجیک»، «امیرسحرخیز»، «محمدرضا عرب»، «سید محمدصادق جعفری» و «سعید نجاتی» به عنوان هیات انتخاب و داوری بخش فیلم پنجاه و پنجمین جشنواره منطقه‌ای بینالود انتخاب شدند.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، این جشنواره با حضور استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، گلستان، مازندران، گیلان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی برگزار می‌شود.

بیوگرافی اعضای هیات انتخاب و داوری بخش فیلم به شرح زیر است:

«امیر تاجیک»

وی متولد 1360 و فارغ التحصیل ادبیات انگلیسی از دانشگاه علامه طباطبایی و دانشجوی فوق لیسانس علوم ارتباطات اجتماعی است. از جمله فعالیت‌های تاجیک می‌توان به نویسندگی و مترجمی زبان انگلیسی، مستندسازی و تهیه‌کنندگی برنامه‌های تلویزیونی اشاره کرد. مدیریت تولید شبکه جهانی پرس تی‌وی، مدیریت شبکه مستند، نمایندگی رسانه ملی در شورای تدوین بخش گردشگری برنامه ششم توسعه، داوری جشنواره فیلم شهید آوینی، مشاور جشنواره بین‌المللی فیلم گوآنجوی چین و  داور جشنواره بین‌المللی فیلم فجر مسئولیت‌هایی هستند که او تا کنون عهد‌ه‌دار بوده است.

«امیر سحرخیز»

وی متولد 1355  است و تحصیلاتش را در مقطع کارشناسی عمران به پایان رسانده است. کارگردانی انیمیشن‌های «معما»، «چت ایرونی»، «آلامُد»، «خبر فوری» و سریال‌های انیمیشن تلویزیونی، طراح جلوه‌‍‌های بصری مجموعه‌های تلویزیونی «مختارنامه»، «شوق پرواز» و فیلم‌های سینمایی «آواز گنجشک‌ها»، «جدایی نادر از سیمین»، «درباره الی»، «خون‌بازی»، «یک حبه قند»، «آسمان محبوب»، «نارنجی‌پوش»، «مجموعه فرش ایرانی»، «دایره زنگی»، «باد و مه»، «گلوگاه شیطان»، «خواب لیلا»، «ترنج»، «سفر زمان»، «سلام بر فرشتگان»، «پاداش»، «تهران طهران» و «فرزند چهارم» فعالیت‌های سحرخیز تا کنون است. همچنین عضویت در هیات داوران خانه سینما، هیات انتخاب هشتمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن تهران و جشنواره فیلم کوتاه تهران مسئولیت‌هایی هستند که در کارنامه وی به چشم می‌خورد. سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های بصری جشنواره فیلم فجر، تندیس بهترین جلوه‌های بصری جشن سینمای ایران، تندیس بهترین انیمیشن جشن سینمای ایران، جایزه ویژه هیات داوران جشنواره دوسالانه انیمیشن تهران و جایزه بهترین انیمیشن کوتاه جشنواره فیلم کوتاه تهران، جوایزی هستند که سحرخیز موفق به دریافت آن‌ها شده است.

«محمدرضا عرب»

عرب متولد 1345 و فارغ‌التحصیل عکاسی سینما در مقطع کارشناسی ارشد است که تهیه‌کنندگی و کارگردانی سینما، عضویت در هیأت انتخاب و داوری 21 جشنواره ملی و بین‌المللی از جمله فعالیت‌های وی محسوب می‌شوند. کارگردانی «آخرین ملکه زمین و ندارها» و تهیه‌کنندگی  «پری دریایی» کارهای سینمایی عرب به شمار می‌روند. وی در زمینه مستند نیز تجربه فعالیت درمجموعه‌های مستند «امتداد ساوا»، «بحران کوزوو»، «گذری بر غارهای ایرانی»، «کاروانسرهای ایران»، «قشم نگین خلیج فارس»، «بر بلندای سهند»، «یادگار دوست»،«سینمای جوان سینمای آینده»، «عکس و عکاسی در ایران» و فیلم‌های مستند و کوتاه «چون کوه»، «ایستاده در باد»، «زمین سوخته»، «کندوان دیار آفتاب»، «صدای روشنایی»، «زنبق و خاکستر» و «آئینه های روبرو» را داشته است. 60  حضور بین‌المللی، 80 حضور ملی و کسب بیش از 30 جایزه معتبر ملی و بین‌المللی افتخارات این عضو هیات انتخاب و داوری بخش فیلم تا کنون هستند.

«سید محمد صادق جعفری»

وی متولد 1358 است و در حوزه‌های کارگردانی، فیلمنامه‌نویسی ، داستان‌نویسی و تدوین فعالیت دارد. «مسافر»، «باران عشق»، «ماهی‌ها در آب می‌میرند»، «واگویه‌ها»، «مجموعه بحران»، «مخالف‌خوان»، «سایه غبار»، «مهر پنهان»، «نقش بر نقش»، «رویای موتور سیکلت»، «حجاب در حجاب»، «طلب خیر»، «چرند،پرند»، «کانکت»، «قطار ثانیه‌ها»، «چراغ قرمز»، «فصل‌ها»، «بافندگان خیال»، «طلب فیض» و مجموعه مستند «مردمانی از جنس کویر» آثاری هستند که او در آن‌ها فعالیت داشته است. همچنین، عضویت در انجمن مستند سازان سینمای ایران، تدریس کارگردانی،  فیلمنامه‌نویسی و مستندسازی در انجمن سینمای جوانان ، عضویت در هیأت داوران دوازدهمین هفته فیلم وعکس قم، و حضور در جشنواره فیلم‌های مفاهیم قرآنی و بخش مستند شانزدهمین جشن خانه سینما مسئولیت‌هایی هستند که جعفری عهده‌دار بوده است. وی موفق به دریافت جایزه بهترین کارگردانی مستند از چهارمین جشنواره فیلم شهر برای «کانکت»، بهترین پژوهش از بیست و هشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران برای «چرند پرند»، بهترین فیلم خارجی جشنواره « Railway Film Festival» استرالیا برای «قطار ثانیه‌ها»، جایزه بخش صنایع دستی و هنرهای سنتی از هشتمین جشنواره فیلم سینما حقیقت و بهترین فیلم مستند بلند جشنواره اشراق شده است.

«سعید نجاتی»

وی متولد 1360 و فارغ‌التحصیل سینما در مقطع کارشناسی ارشد است که در حوزه‌های کارگردانی، تدریس و پژوهشگری و  برگزاری کارگاه‌های آموزشی با موضوع سینمای تجربه‌گرا، زیبایی شناسی تدوین و ساختار در فیلم کوتاه فعالیت‌ دارد. وی تجربه ساخت فیلم‌های کوتاه داستانی «آخرین ایستگاه شب»، «یک قدم آنسوتر»، «سلوک»، «اندوه به روایت سه زن»، «پشت دیوار رویا»، «سربازان لک لک‌ها را دوست دارند»، «از خرید شما متشکریم»، «همیشه تو اول سلام می‌کنی»، «پاندورا»، «صراحی»، «بی‌بی»، تیزر جشنواره فیلم منطقه‌ای آبادان، تیزر جشنواره محیط زیست و تولید مجموعه آموزشی درباره سینما را در کارنامه خود دارد. همچنین حضور در هیات انتخاب و داوری جشنواره‌های متعدد داخلی از جمله سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، نخستین المپیاد فیلمسازی، جشنواره فیلم و عکس آبادان، جشنواره “کلاکت” دانشگاه سوره تهران، مشاور دبیرنخستین جشنواره ملی فیلمنامه سایه، هجدهمین جشن بزرگ سینمای ایران و … دبیر نخستین جشنواره ملی نهضت حسینی در سینما، دبیر همایش ملی بررسی سینمای پس از انقلاب، دبیر همایش ملی بررسی سینمای شهید آوینی (سینمای اشراقی)، همکاری با مسعود مددی در نوشتن سرفصل سینمای تجربه گرا… از مسئولیت‌های نجاتی بوده است. این عضو هیات انتخاب و داوری بخش فیلم جشنواره منطقه‌ای بینالود، در بیش از ۲۰۰ جشنواره ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی حضور داشته و موفق به دریافت ۵۷ جایزه ملی و منطقه‌ای از جمله جایزه بهترین فیلم دربخش بین‌الملل سی و دومین جشنواره فیلم کوتاه تهران برای فیلم «صراحی» شده است.

پنجاه و پنجمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان – بینالود از تاریخ ۲۲الی ۲۴ دی ماه ۱۳۹۵ به مدت سه روز در استان خراسان رضوی، شهر مشهد برگزار می‌شود.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
معرفی هیأت انتخاب و داوری بخش فیلمنامه و اعلام اسامی فیلمنامه‌های منتخب پنجاه و پنجمین جشنواره منطقه‌ای «بینالود» | عکس
معرفی هیأت انتخاب و داوری بخش فیلمنامه و اعلام اسامی فیلمنامه‌های منتخب پنجاه و پنجمین جشنواره منطقه‌ای «بینالود»
«حسین خورشیدی»، «سید سعید رحمانی» و «داوود رضایی» به عنوان هیأت انتخاب‌ و‌ داوری پنجاه‌وپنجمین جشنواره منطقه‌ای بینالود انتخاب شدند. به ...
دیدن ادامه ››

«حسین خورشیدی»، «سید سعید رحمانی» و «داوود رضایی» به عنوان هیأت انتخاب‌ و‌ داوری پنجاه‌وپنجمین جشنواره منطقه‌ای بینالود انتخاب شدند.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، این جشنواره با حضور استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، گلستان، مازندران، گیلان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی برگزار می‌شود.

بیوگرافی اعضای انتخاب بخش فیلمنامه به شرح زیر است:

«حسین خورشیدی»

این محقق و مدیرفرهنگی متولد سال ۱۳۴۲- شهرری است. نگارش فیلمنامه «قطعه‌ای ازبهشت» و «روزهای آتش»، مشارکت با ابراهیم حاتمی‌کیا درنگارش فیلمنامه‌های «دیده‌بان»، «مهاجر»، «از کرخه تا راین» و «حامد» و تالیف چهار عنوان داستان درحوزه دفاع مقدس از جمله فعالیت‌های این مولف و فیلمنامه‌نویس است. وی همچنین در معاونت تحقیق وپژوهش انجمن سینمای دفاع مقدس، مدیر مدرسه کارگاهی فیلمنامه‌نویسی حوزه هنری، معاونت فرهنگی مرکزگسترش سینمای مستند وتجربی، عضویت درهیأت‌های انتخاب وداوری بخش‌های مختلف درجشنواره‌های فجر، دفاع مقدس، سینماحقیت، رویش، ۱۰۰ثانیه‌ای، عاشوراییان، کوثر، پلیس و جشنواره‌های منطقه‌ای سینمای جوان مسئولیت‌هایی را برعهده داشته است.

«سید سعید رحمانی»

وی متولد سال ۱۳۴۶- تهران است و تحصیلاتش را در رشته مهندسی مواد از دانشگاه علم و صنعت در مقطع لیسانس به پایان رسانده است. همچنین فارغ‌التحصیل فیلم‌نامه‌نویسی حرفه‌ای از مرکز آموزش فیلمسازی باغ فردوس است.

این مدرس دانشگاه مسئولیت‌هایی را در کانون فیلمنامه‌نویسان سینمای ایران، دپارتمان فیلم‌نامه در مدرسه ملی سینمای ایران، دپارتمان فیلم‌نامه در انجمن سینمای جوانان ایران عهده‌دار بوده است. رحمانی عضو هیأت داوران تخصصی بخش فیلمنامه در شانزدهمین جشن سینمای ایران (خانه سینما)، داور یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، داور نخستین جشنواره تولیدات مراکز استانی حوزه هنری نیز بوده است.

«ازدواج صورتی» و «سربلند»، سریال‌های «گمگشته»، «رسم عاشقی»، «سایه آفتاب»، «وفا»، «روز رفتن»، «زخم»، سریال تاریخی «معصومه بانو»، و تله فیلم‌های «مرگ عوضی»، «فراموشی»، «پرونده‌ای برای دو نفر»، «این شرح ناتمام»، «همایش»، «حال خوب» و  «روزهای خوش سامان» از جمله آثار این فیلم‌نامه‌نویس سینما و تلویزیون است.

تندیس بهترین فیلمنامه در نهمین جشنواره فیلم دفاع مقدس، جایزۀ بهترین سریال برای «روز رفتن» در دومین جشنواره فیلم پلیس، جایزه ویژه هیأت داوران برای سریال «وفا»، یلدای قدر – سریال برگزیده سال ۱۳۸۰ جوایزی هستند که رحمانی موفق به دریافت آن‌ها شده است.

«داود رضائی»

وی متولد ۱۳۶۰- تهران است و در مقطع کارشناسی ارشد رشته ادبیات نمایشی فارغ‌التخصیل شده است.

داور بخش دانشجویی جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، سردبیر نشریه دانشجویی چهار، پنج، یک، معاونت فرهنگی دانشگاه هنر، عضو هیأت انتخاب فیلم اولین دوره جشنواره فیلم بمانی، عضویت در کمیته تخصصی شورای فیلمنامه، کار‌شناس فیلمنامه و مشاور فیلمنامه در طرح و برنامه شبکه دو صدا و سیما، کار‌شناس فیلمنامه و مشاور فیلمنامه ناجی هنر مسئولیت‌هایی هستند که رضایی برعهده داشته است.

نگارش فیلمنامه‌های بلند داستانی؛ «قول»، «آخرین وقت مسابقه»، «دیوانه خانه»، «تجارت مرگ»، «مادران شهید»، «رادیو محله»، «آشپزنامه، ساخت فیلم‌های کوتاه «۱۹۳۶»، «هوریتو»، «مسافران کوچولو»، «ضد آب» و نگارش مقاله‌های «چهل سرباز»، «کالبدشکافی سینمای لینچ»، «پایکوبی واژه‌ها»، «به نقاش شلیک کنید»، «من مسافرم»، «فردوسی و ما» و داستان کوتاه «حدود ساعت دوازده» از جمله فعالیت‌های وی است.

گفتنی است؛ تعداد ۳۵۳ فیلمنامه به دبیرخانه جشنواره «بینالود» ارسال شده است که از این تعداد ۳۱۶ اثر در بخش آزاد و تعداد ۳۷ اثر در  بخش فیلمنامه‌های اقتباسی بوده است.

پنجاه و پنجمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان – بینالود از تاریخ ۲۲الی ۲۴ دی ماه ۱۳۹۵ به مدت سه روز در استان خراسان رضوی، شهر مشهد برگزار می‌شود.

 


اعلام اسامی فیلمنامه‌های منتخب پنجاه و پنجمین جشنواره منطقه‌ای «بینالود»


اسامی فیلمنامه‌های راه یافته به بخش مسابقه پنجاه و پنجمین جشنواره منطقه‌ای «بینالود» اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، هیات انتخاب و داوری بخش فیلمنامه پنجاه و پنجمین جشنواره منطقه‌ای «بینالود» از میان تعداد ۳۵۳ فیلمنامه رسیده به دبیرخانه جشنواره سیزده اثر را برای رقابت در بخش مسابقه برگزیدند. از این تعداد 10  فیلمنامه‌ به بخش آزاد و سه فیلمنامه‌ به بخش اقتباس ادبی تعلق دارد.

اسامی فیلمنامه‌های‌ منتخب  به شرح زیر است:

 

 

علی ژیان این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
تقدیر از «سالم صلواتی» در «هر پاتوق، یک تقدیر» این هفته | عکس
تقدیر از «سالم صلواتی» در «هر پاتوق، یک تقدیر» این هفته
بر اساس طرح «هر پاتوق، یک تقدیر» در دوشنبه 29 آذر ماه از «سالم صلواتی» که در آخرین موفقیت بین‌المللی‌اش جایزه ویژه هیات داوری هفدهمین جشنواره «ماکائو» ...
دیدن ادامه ››

بر اساس طرح «هر پاتوق، یک تقدیر» در دوشنبه 29 آذر ماه از «سالم صلواتی» که در آخرین موفقیت بین‌المللی‌اش جایزه ویژه هیات داوری هفدهمین جشنواره «ماکائو» را برای فیلم «آینه‌های پریده‌رنگ» از آن خود کرد؛ تقدیر خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، طبق روال چند ماهه گذشته علاقه‌مندان فیلم کوتاه  برای تماشای جدیدترین و مهم‌ترین فیلم‌های کوتاه ایرانی و بین‌المللی دوشنبه‌های هر هفته در پردیس چارسو گردهم می‌آیند تا لذت تماشای فیلم‎‌ کوتاه را با هم شریک شوند و در کنار گپ‌وگفت با یکدیگر، ارتباطی تنگاتنگ با مسئولان انجمن سینمای جوانان ایران داشته باشند. در سری جدید پاتوق که از هفته گذشته کار خود را از سر گرفت دقایقی قبل از شروع نمایش فیلم‌‌ها به تقدیر از  فعالان عرصه فیلم کوتاه اختصاص داده شده که به پاس تلاش‌هایشان در مسیر تعالی این حوزه فرهنگی‌وهنری کشور، یادبودی از طرف انجمن سینمای جوانان ایران تقدیمشان می‌شود.

هفته گذشته در نخستین قدم برگزاری طرح «هر پاتوق، یک تقدیر» مراسم بزرگداشت شادروان «فرامرز قهرمانی‌فر»؛ هنرمند عکاس که در طول عمر گرانقدرش زحمات بسیاری در راه‌اندازی سینمای D 4  (نسل جدیدی از نمایش تصاویر در صنعت سینما)  در کشور انجام داد برگزار شد. در ادامه این مسیر طراحی شده؛ در هفته جاری پاتوق فیلم کوتاه از «سالم صلواتی» از فعالان عرصه فیلمسازی و فیلم کوتاه که در آخرین موفقیت بین‌المللی‌اش در روزهای گذشته جایزه ویژه هیات داوری هفدهمین جشنواره «ماکائو» را برای فیلم «آینه‌های پریده‌رنگ» از آن خود کرد؛ تقدیر خواهد شد.

همچنین در فاز سوم پاتوق فیلم کوتاه به منظور حمایت و پشتیبانی هرچه بیشتر از علاقه‌مندان، فیلم‌سازان جوان به‌خصوص فیلم‌اولی‌ها، شرایط حضور دائم شورای حمایت از تولید آثار فیلم‌سازان آماتور و فیلم اولی متشکل از محمدرضا عرب، مهدی اسدی و محمدرضا بهشتی منفرد در محل پاتوق فیلم کوتاه فراهم آمده که زمینه‌های همکاری وسیع‌تری در دوشنبه‌های پیش‌رو به‌وجود آید.

علاقه‌مندان پیوستن به این پاتوق، می‌توانند دوشنبه‌ هرهفته از ساعت ۱۸ تا ۲۰ ضمن مراجعه به پردیس سینمایی چارسو و تماشای فیلم‌ها با پرکردن فرم عضویت به این محفل بپیوندند. همچنین مخاطبان می‌توانند با پرکردن فرم آن‌لاین در سایت انجمن و یا ارسال عکس و مشخصات کامل خود به ایمیل روابط عمومی به آدرس iycs.pr2016@gmail.com نسبت به درخواست کارت عضویت خود اقدام نمایند.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
آغاز به‌کار فاز سوم پاتوق فیلم کوتاه با بزرگداشت شادروان قهرمانی‌فر | عکس
انجمن سینمای جوانان ایران
آغاز به‌کار فاز سوم پاتوق فیلم کوتاه با بزرگداشت شادروان قهرمانی‌فر
سری جدید پاتوق فیلم کوتاه «سینما آینده» روز دوشنبه ۲۲ آذرماه با مراسم بزرگداشت مرحوم «فرامرز قهرمانی‌فر» و نمایش فیلم کوتاهی درخصوص فعالیت‌های هنری او، ...
دیدن ادامه ››

سری جدید پاتوق فیلم کوتاه «سینما آینده» روز دوشنبه ۲۲ آذرماه با مراسم بزرگداشت مرحوم «فرامرز قهرمانی‌فر» و نمایش فیلم کوتاهی درخصوص فعالیت‌های هنری او، کار خود را در پردیس سینمایی چارسو آغاز خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، در هجدهمین پاتوق فیلم با حضور مدیران انجمن، فیلمسازان و علاقه‌مندان، ضمن تقدیر از خانواده این فیلم‌ساز هنرمند و متخصص عکس‌های سه بعدی، فیلم کوتاهی از او به نمایش درخواهد آمد.مرحوم فرامرز قهرمانی‌فر متولد 1345 عکاس، فیلم‌ساز و گرافیست هنرمند و نماینده کشورمان در اتحادیه بین‌المللی استریوسکوپی و همچنین دارنده مدال طلای PSA انجمن عکاسان امریکا بود که سیزدهم آذرماه پس از یک‌دوره بیماری، دار فانی را وداع گفت.

فاز سوم پاتوق فیلم کوتاه انجمن سینمای جوانان ایران موسوم به «سینما آینده» در سری جدید فعالیت خود حمایت هرچه بیشتر از علاقه‌مندان، فیلم‌سازان جوان و خصوصا فیلم‌اولی‌های این حوزه را با حضور فعال دفتر تهران در راس برنامه‌های خود قرار داده است. 

علاقه‌مندان پیوستن به این پاتوق، می‌توانند دوشنبه‌ هرهفته از ساعت 18 تا 20 ضمن مراجعه به پردیس سینمایی چارسو و تماشای فیلم‌ها با پرکردن فرم عضویت به این محفل بپیوندند. همچنین مخاطبان می‌توانند با پرکردن فرم آن‌لاین در سایت انجمن و یا ارسال عکس و مشخصات کامل خود به ایمیل روابط عمومی به آدرس iycs.pr2016@gmail.com نسبت به درخواست کارت عضویت خود اقدام نمایند.

 

علی ژیان این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
جایزه جشنواره «پرواز» برای بازیگر «پیژامه راه راه پدر را باد برد»    | عکس
انجمن سینمای جوانان ایران
جایزه جشنواره «پرواز» برای بازیگر «پیژامه راه راه پدر را باد برد»  
سید عباس حسینی، بازیگر نوجوان فیلم کوتاه «پیژامه راه راه پدر را باد برد» ساخته محمد صادقی و از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران، موفق به دریافت تندیس پرواز و دیپلم افتخار بهترین ...
دیدن ادامه ››

سید عباس حسینی، بازیگر نوجوان فیلم کوتاه «پیژامه راه راه پدر را باد برد» ساخته محمد صادقی و از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران، موفق به دریافت تندیس پرواز و دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد از جشنواره بین‌المللی فیلم «پرواز» شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، دومین جشنواره بین‌المللی فیلم «پرواز» از ۱۱ تا ۱۳ آذر ماه با محوریت معلولان و سینما و آشنایی مردم و مخاطبان با معلولیت‌های جسمی و بیماران معلول با مشارکت دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران به میزبانی خانه هنرمندان برگزار شد.

در آیین اختتامیه این جشنواره که در سالن شهناز خانه هنرمندان برگزار شد، برگزیدگان از سوی هیات داوران معرفی و جوایز خود را دریافت کردند که تندیس پرواز و دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد به بازیگر نوجوان، سید عباس حسینی برای فیلم «پیژامه راه راه پدر را باد برد»اهدا شد. علیرضا شجاع نوری، محمدرضا فروتن، عماد حسینی، کتایون ریاحی و ستاره اسکندری اعضای هیات داوران دومین جشنواره بین المللی فیلم پرواز را تشکیل می‌دادند.

 «پیژامه راه راه پدر را باد برد» عنوان فیلم کوتاه داستانی‌ست که محمد صادقی آنرا به تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران _ دفتر مشهد ساخته است. این فیلم حکایت‌گر داستان کودکانی است که پدری افغان و مادری ایرانی دارند و محور اصلی آن موضوع مهاجرت و مشکلات آن است و سید عباس حسینی ، علی موسیقیدان در آن نقش آفرینی کرده‌اند.

دیگر عوامل فیلم عبارتند از: نویسنده و کارگردان: محمد صادقی، تصویر: وحید بیوته، صدا : مرتضی سامانی، منشی صحنه: لیدا صادقی، عکاس: مهدیه غفوریان، مدیر تولید: حسن یگانه، مدیر تدارکات: هاشم خسروی، آهنگساز: مصطفی باقری، دستیار کارگردان: علی صادقی، سید مصطفی حسینی،  دستیار تصویر:‌ علی عوض بیگی، دانیال گلچین، کیانوش اشکانی، دستیار صدا: احسان غدیر پناه، دستیاران تولید و تدارکات: حسام نور محمدی، مهدی دیور، حسین بیدار،  تهیه کننده: انجمن سینمای جوانان ایران_دفتر مشهد.

دومین جشنواره بین المللی فیلم «پرواز» از ۱۱ تا ۱۳ آذر ماه در خانه هنرمندان برگزار شد.

بهنام [شاهین] باقری این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
رقابت «کچ» در جشنواره «پنتداتیلو» ایتالیا | عکس
انجمن سینمای جوانان ایران
رقابت «کچ» در جشنواره «پنتداتیلو» ایتالیا
فیلم کوتاه «کچ» ساخته مهرداد حسنی و از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران به بخش مسابقه دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «پنتداتیلو» ایتالیا راه‌ یافت. به ...
دیدن ادامه ››

فیلم کوتاه «کچ» ساخته مهرداد حسنی و از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران به بخش مسابقه دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «پنتداتیلو» ایتالیا راه‌ یافت.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، فیلم کوتاه «کچ» به کارگردانی مهرداد حسنی و از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران به بخش مسابقه دهمین دوره جشنواره فیلم کوتاه «پنتداتیلو» ایتالیا راه‌یافت.

«کچ» با فیلم‌هایی از ایتالیا، روسیه، لهستان، امریکا، اسپانیا، مکزیک، انگلیس، آلمان، سوئیس، کانادا و… به رقابت خواهد پرداخت.

خلاصه فیلم: « کچ به معنی دختر است و این فیلم کوتاه داستان یک پرستار را در منطقه‌ جنگی به تصویر می‌کشد که برای نجات یک بچه از جان خود می گذرد. »

عوامل فیلم عبارت‌اند: نویسنده و کارگردان: مهرداد حسنی، تصویربردار: هاشم مرادی، تدوین: حمید نجفی راد، صدابردار: میثم حسنلو، صداگذار: حمید نجفی راد، بازیگر: پریا وزیری، فاطمه باقری، محمد صالحی، تهیه‌کننده: مهرداد حسنی، محصول انجمن سینمای جوانان رفسنجان.

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «پنتداتیلو» از مهمترین جشنواره‌های فیلم کوتاه جنوب ایتالیا است و هدف آن نوآوری و ارتقای فرهنگی در بهبود سنت‌های محلی، خاطرات و ایجاد فضایی جدید برای ارائه آثار هنرمندان است. این جشنواره فیلم‌های کوتاه زیر سی دقیقه را در سه بخش «قلمرو در حرکت»، «انیمیشن» و «کالابریا» به رقابت می‌گذارد.

دهمین دوره این جشنواره ۷ تا ۱۱ دسامبر برابر با ۱۷ تا ۲۱ آذر در رجیو کالابریا در ایتالیا برگزار خواهد شد.

 

 

بهنام [شاهین] باقری این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
محمد آفریده: ساختار تلویزیون برای این جامعه و مقتضیات این نسل، کهنه و قدیمی است | عکس
محمد آفریده: ساختار تلویزیون برای این جامعه و مقتضیات این نسل، کهنه و قدیمی است
محمد آفریده مشاور مدیر سابق شبکه مستند سیما با بیان این نکته که صدا و سیما باید پوست‌اندازی کند، ابراز امیدواری کرد مدیریت جدید شبکه مستند با جدیت و انرژی کار خود را پیش ببرد. به گزارش ...
دیدن ادامه ››

محمد آفریده مشاور مدیر سابق شبکه مستند سیما با بیان این نکته که صدا و سیما باید پوست‌اندازی کند، ابراز امیدواری کرد مدیریت جدید شبکه مستند با جدیت و انرژی کار خود را پیش ببرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، محمد آفریده مشاور مدیر سابق شبکه مستند در گفتگو باخبرگزاری مهر درباره علت جدایی‌اش از شبکه مستند و فعالیت‌های اخیر خود گفت: من امیر تاجیک را از زمانی که مدیر مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی بودم و با پرس تی‌وی همکاری و تعامل داشتم، می‌شناختم به همین دلیل وقتی او مدیر شبکه مستند شد و از من دعوت به همکاری کرد این همکاری را پذیرفتم.

وی افزود: مدیران جوان در جمهوری اسلامی ایران نعمت هستند و باید تا آنجا که امکان دارد فضا را برای فعالیت این مدیران جوانی که هم انرژی دارند و هم با دانش هستند فراهم کرد و اگر این اتفاق بیفتد شرایط فرهنگی سازمان‌ها بهتر و پویاتر می‌شود. حضور هر چند کوتاه امیر تاجیک در شبکه مستند نشان از تفاوت‌ها و تغییرات در نگاه مدیریتی تلویزیون می‌داد. دعوت از طیف‌های مختلف مستندساز، تعاملات و همکاری با مراکز و ظرفیت‌های مختلف جامعه و از همه مهم‌تر زنده شدن شبکه به مثابه آینه جامعه که به نظر من برای شبکه کم‌سابقه بود، نوید دوران تازه‌ای را می‌داد. البته وقتی امیر تاجیک تصمیم گرفت از شبکه مستند سیما برود من هم رفتم. 

مدیرعامل اسبق مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی افزود: من از سال ۵۹ با صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران همکاری داشتم و فیلم‌ها و فیلمنامه‌های زیادی برای شبکه های مختلف آن ساختم و نوشتم، اما به نظر من صدا و سیما باید پوست‌اندازی کند. ساختار تلویزیون برای این جامعه، مقتضیات این نسل و شرایطی که ما در آن هستیم، قدیمی و کهنه است. به هر حال من خدا را بابت این همکاری با شبکه مستند شکر می‌کنم زیرا این همکاری خروجی بسیاری داشت از جمله حضور موثر شبکه مستند در جشنواره امسال «سینما حقیقت» و اینکه شعار شبکه  «خانه مستندسازان جوان ایران اسلامی» می‌شود، در واقع هوش مدیریت فرهنگی را نشان می‌داد که خودش را به انرژی مواج جامعه نزدیک می کند. امیدوارم تلویزیون ما که سرمایه این کشور و انقلاب است، پویاتر و بالنده‌تر شود و دوستان در تیم جدید شبکه مستند با انرژی بیشتر و سخت‌کوش‌تر به پیش بروند.

آفریده بیان کرد: اگر احساس تکلیف کنم که در جایی می‌توانم خدمت کنم، کوتاهی نمی‌کنم زیرا معتقدم تلویزیون، وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی، حوزه‌ها، نهادها و سازمان‌های مختلف، سرمایه‌های این ممکلت هستند و باید سریع‌تر به فکر دگرگونی و تحول باشند، البته این اتفاقات با شعار دادن محقق نمی‌شود و باید با عقلانیت و دانش تحقق پیدا کند.

مدیرعامل اسبق انجمن سینمای جوانان ایران در بخش دیگری از صحبت‌هایش با مهر با اشاره به مسایلی که برای فیلم «یک خانواده محترم» به تهیه‌کنندگی وی اتفاق افتاد و هنوز عده‌ای به دلیل ساخت آن اثر از او انتقاد می کنند، گفت: به نظرم این اتفاقات از الطاف خداوند بود و باعث شد من به درک بهتری از ظاهر و باطن شرایط موجود برسم. این دنیا بنا به فرمایش یکی از معصومان نعمتش بلا و بلایش نعمت است. به هر حال ورود به حوزه فرهنگ و کار فرهنگی  نیاز به صبوری، خلوص و آگاهی و تجربه دارد که متاسفانه نبود آگاهی‌ها، روزمرگی‌ها، منافع شخصی و ... فرهنگ را مظلوم‌تر از همیشه کرده است. امیدوارم با پشتوانه‌های فرهنگی موجود، سرمایه‌های نسل جوان و فرصت بی‌نظیری که خداوند عالم برای این مملکت فراهم کرده است، کار و تلاش و نشاط فرهنگی این سرزمین دوچندان شود.

آفریده که جشنواره «سینما حقیقت» از یادگارهای دوران او است، درباره این جشنواره نیز گفت: خداوند عالم آفرینش را بر محور گوهر حقیقت بنا نهاد و حقیقت برای مؤمن شیرین و برای دنیاطلب تلخ است و بسیاری از ظلم‌ها و فسادهای این عالم از ترس آشکار شدن حقیقت است، اینکه در روایت  معصوم داریم در قیامت، زن از شوهر و بستگان و دوستان و مردم از هم فرار می کنند به‌خاطر روشن شدن حقیقت اعمالشان است. «سینما حقیقت» باید به جوهر حقیقت که تلخ و شیرین و گزنده و هشداردهنده و آگاهی بخش است توجه کند چراکه این توجه به تزکیه جامعه و مسئولان منجر شده و به روح تعهد که امام بزرگوار (ره ) می فرمود نزدیک‌تر می‌شود. همه حقایق هستی این دو روزی نیست که ما در آن بی‌محابا می‌تازیم و خورشید حقیقت سرانجام برای هر فرد طلوع خواهد کرد.

این تهیه کننده در پایان خاطرنشان کرد: ۲ فیلمنامه با موضوعات مختلف از فیلمسازان جوان در دست دارم که دوست دارم با مهیا شدن شرایط هر چه زودتر اقدام به ساخت آنها کنم.

 

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
حضور سه  فیلم انجمن سینمای جوان در جشنواره
انجمن سینمای جوانان ایران
حضور سه  فیلم انجمن سینمای جوان در جشنواره "داکا"
سه فیلم کوتاه از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران به چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم "داکا" بنگلادش راه‌ یافتند. به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، فیلم‌های کوتاه ...
دیدن ادامه ››

سه فیلم کوتاه از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران به چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم "داکا" بنگلادش راه‌ یافتند.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، فیلم‌های کوتاه «تنازع» به کارگردانی مسعود حاتمی، «آرداک» ساخته اسماعیل منصف، «امضاء» به کارگردانی محمد ثریا به بخش مسابقه چهاردهمین دوره جشنواره فیلم کوتاه و مستند "داکا" بنگلادش راه‌یافتند و با فیلم‌هایی از کشورهای مختلف جهان رقابت خواهند کرد.

این جشنواره در سال ۱۹۸۸ تاسیس شده است و به صورت دوسالانه از سوی نهاد غیردولتی موسوم به Dheki Projozona برگزار می‌شود و با هدف ترویج فرهنگ سینمای مستقل، فیلم‌ها را در بخش‌های مختلفی چون سینمای جهان، سینمای زنان، سینمای کودک و… نمایش می‌دهد.

جشنواره "داکا" در حال حاضر به یک ویترین شناخته شده بین‌المللی برای آخرین فیلم‌های کوتاه و مستقل ساخته شده در سراسر جهان و یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌های فیلم کوتاه مستقل در جنوب آسیا تبدیل شده است.

چهاردهمین دوره جشنواره "داکا" ۳ تا ۹ دسامبر برابر با ۱۳ تا ۲۰ آذر در تالار هنر آکادمی هنری «شیل‌پاکالا» در داکا پایتخت بنگلادش برگزار خواهد شد.

بهنام [شاهین] باقری این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید