تیوال جشنواره فیلم فجر، ‌دوره سی و پنجم
T1 : 06:02:51
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
ترکیبی از کازابلانکا و مدرسه موشها... همین.
سپهر امیدوار این را خواند
امیرمسعود فدائی و sahar amini این را دوست دارند
میشه یک مقدار بیشتر توضیح بدید. کازابلانکاش کجا بود؟ مدرسه موشهاش کجا بود؟ ممنون
۱۴ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سرمازدگان

خفگی فیلمی است که با الهام از المان های ژانری و سبکی سینمای هنری کلاسیک و قدری دستکاری این عناصر می خواهد محصولی متفاوت و شایسته پرده بزرگ باشد. نورپردازری های پر کنتراست فیلم و کاراکترهایی تنها با تقدیری محتوم و البته حضور فم فتالی که در جنایت دست دارد، تحت تاثیر سینمای نوآر است هرچند در اینجا با فم فتالی طرفیم که زیبا نیست و در نهایت خودش تبدیل به قربانی می شود. و طراحی صحنه و لباس خالی از زرق و برق، فیملبرداری سیاه و سفید اسکوپ، قاب بندی ها و میزانسنهای استیلیزه سینمای بلوک شرق را به ذهن می آورد و لحن آرام فیلم و روایت ملایم و خونسردانه جنایات کاراکترها نیز آشکارا سینمای جنایی فرانسه به خصوص سینمای کلود شابرول را نشانه گرفته است. بازی ها هم در راستای لحن فیلم بیشتر دورن گرا و کنترل شده است. البته خفگی در به کارگیری عناصر بصری موفق ... دیدن ادامه » تر عمل میکند تا روایی.

قطعا قوی ترین ویژگی فیلم نورپردازی و فیلمبرداری درخشان آن است، قاب بندی و میزانسهای جیرانی هم تماشایی است و طراحی صحنه و لباس هم قابل توجه است هر چند میتوانست درخشان باشد اگر عناصر نچسبی چون آیفن تصویری در آن ساختمان درب وداغان یا گوشی موبایل اپل در دستان صحرا مشرقی قرار نمی گرفت . انتخاب لحن ساکن و ملایم برای این فیلم جنایی و روان پریشانه انتخاب هوشمندانه ای از سوی جیرانی بود به خصوصی بعد از فیلمهای کاریکاتوری چون پارک وی با همین مضامین. فیلمساز البته نمیتواند این لحن را در سراسر فیلم به صورت منسجم حفظ کند و این بزرگترین ایراد فیلم است. گویی جیرانی همچنان وابسته ملودرام اجتماعی است و در روایت داستانک زهره و آن پیرمرد پولدار زمخت، کنترل لحن را از دست میدهد و یک سری از نشانه های معاصر و اجتماعی هم وارد فیلمی میکند که قرار است فضایی خاص تر و پیچیده تر از این حرفها داشته باشد در جایی مثلا به زبان آوردن کلمه تلگرام وسط سکانسی با فضایی بیگانه و استیلیزه به حدی نچسب است که باعث خنده میشود. کاراکتر بردار مسعود هم کاملا زائد و بی کارکرد است و البته با حرفهای کارگردان نتیجه دستکاری های عجولانه در فیلمنامه است.و همان داستان همیشگی فیلمسازهای ما که در نوشتن فیلمنامه صبر زیادی ندارند. و اما در بازی ها هم هر چقدر الناز شاکردوست در درآوردن کاراکتر صحرا مشرقی و تنظیم ریتم بازی اش با لحن ویژه فیلم موفق است، نوید محمد زاده ناکام می ماند و بعد از خشم و هیایو این دومین بازی بد محمدزاده در سینماست. در درونگرایی به بی حسی و حالی میرسد در گویش ملایم به تصنع و در سکانسی مثل جروبحث با بردارش کنترل ریتم بازی را از دست میدهد.

در نهایت فیلم با همه ایرادهایش به خاطر تلاش عواملش در تزریق فضایی کاملا متفاوت با فیلمهای این روزها و همچنین پرداخت بصری زیبا و تا حدی نوستالژیک نسبت به سینمای کلاسیک و متناسب با پرده سینما تجربه ای دل پذیری است که باید حتما در سینما به تماشایش نشت.
نوبادی و پرند محمدی این را خواندند
مریم راد این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلمی که با نوشتن +18 در تبلیغات سعی در گول زدن مخاطب و کشیدنش به سالن سینما داره! ولی واقعا چیزی واسه عرضه نداره!!....فقط سعی کرده با نمایش سیاه و سفید و خونه های قدیمی و یخ حرف زدن بازیگرها و هی برق رفتن تعلیق ایجاد کنه که اصلا موفق نبوده!....و ترسناکترین صحنه فیلم رعد و برق تو تاریکی بوده!!
فیلمنامه هم در حد سریالهای تلویزیون و پر از گاف!!!!!........تنها نکته جالب فیلم بازی متفاوت الناز شاکر دوسته
امیرمسعود فدائی این را خواند
ماهرو رستمی و کاوه علیزاده این را دوست دارند
در پایان این فیلم تنها حسی که داشتم حس عمیق فریب خوردن بود و همزمان حس نفرت از همه چیز . نفرت از نرینه های که نام مرد برخود گذاشته اند. انسانیت می فروشند و تن و و اعتماد و امید و وجدان می خرند و به پشیزی می فروشند!نفرت از زنانی که دست دوم می شوند و از ترس مرگ ... دیدن ادامه » در فلاکت به فلاکت پناه می برند.و همدیگر را از ترس تنهایی و در حسرت تایید ، به غوطه وری در فلاکت تشویق میکنند. نفرت از زنانی که به هم اعتماد ندارند و به برتری مرد رای می دهند و به دلیل تهی بودن از اعتماد به نفس و عزت نفس همدگر را می فروشند. این فیلم تمام خیانت بود . خیانت مردان به زنان و خیانت زنان به زنان ! نفرت در من جوش می خورد. نفرت از زنانی که این نقش ها می پذیرند. دل آشوب شدم از فیلم نامه نویس و سرمایه گذار و کارگردان اینهمه بی اخلاقی و رذالت و پستی . متنفر شدم از جامعه از که از جنسیت زن سوئاستفاده تام و تمام می بره و جنس دوم می نشاندشان و متنفرم از زنانی که همدست این جنس دوم بودن می شوند. از جامعه ای که تامین اجتماعی از آن رخت بربسته و زن نه واسطه انسانیت بلکه به واسطه جنسیت و بر اساس تاریخ مصرفش و بدون بیمه جبران خسارت ! حاضر به پا گذاشتن بر انسانیت خویش می شود و در این تاراج خویش ، با مردان خائن و نامرد ، شریک می شوند. تنها حس من نفرت بود و بس
۰۶ آبان
کاملا موافقم....شخصیت های زن فیلم به طرز لج دراری بدبخت و توسری خور بودن.....بدبختی که توجیه منطقی واسش پیدا نمیشد!!
دختر جوانی که سر پرستار یک تیمارستانه و گوشی آیفون داره ولی توانایی اجاره خونه و آشنایی با هیچ مردی رو نداره و از دوستش میخواد واسش یه پیرمرد ... دیدن ادامه » جور کنه!!!
۰۸ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تجربه متفاوتی در سینمای ایران که خیلی دوستش داشتم. از اون دسته از فیلم هاست که یک عده خیلی ازش لذت می برند ودوستش دارند و یه عده به شدت ازش متنفر میشن. من رو به یاد فیلم های هیچکاک می انداخت. تنها ضعف فیلم بازی نوید محمدزاده بود که هیچ حسی رو انتقال نمیداد. مثل ربات حرف میزد و حرکت می کرد.حتی با شرور بودنش هم نمی تونستی ارتباط برقرار کنی. فکر می کنم پولاد کیمیایی برای این نقش مناسب تر بود. الناز شاکردوست و ماهایا پطروسیان خیلی خوب بودند.
محمدرضا دانش و پرند محمدی این را خواندند
امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
کپی دست چندم از آثار هیچکاک!!!.... کجای فیلم موفق شده بود تعلیق ایجاد کنه حتی به اندازه یه سر سوزن!؟
۰۶ آبان
یعنی حد وسط نداره و شما در دسته دوم قرار دارید.
۰۸ آبان
من از فیلم متنفر نشدم....به دلم نچسبید ولی بیشترین حسی که اذیتم کرد ، حس گول خوردن بود....اینکه روی پوسترها بزنی +18 و مخاطب رو بکشونی به سالن سینما برای دیدن یک فیم خط قرمز شکن پر از دلهره و ترس و بعد یه فیم معمولی اجتماعی با مقداری قتل بزاری جلوش
۰۸ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در کل فیلم خوبی بود با وجود اینکه به نظرم ضعف شخصیت پردازی و پایان شعاری داشت , نفس و ویلاِیی هارو میشه دو فیلم متفاوت و نوآورانه در ژانر جبهه و جنگ تلقی کرد.
محمدرضا دانش این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دو جایزه مهم و اصلی بخش افق های جشنواره فیلم ونیز برای فیلم سینمایی «بدون تاریخ، بدون امضاء» به سینمای ایران رسید.

به گزارش"عصرایران"، در آیین اختتامیه این بخش در هفتادوچهارمین جشنواره فیلم ونیز که امشب برگزار شد، نوید محمدزاده، بازیگر ایرانی برای بازی در فیلم سینمایی «بدون تاریخ، بدون امضاء» جایزه بهترین بازیگر مرد را کسب کرد.
همچنین در ادامه این مراسم جایزه بهترین کارگردانی بخش «افق های نو» به وحید جلیلوند برای فیلم «بدون تاریخ بدون امضاء» تعلق گرفت.

«بدون تاریخ، بدون امضاء» در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در بهمن ماه 95 سیمرغ بهترین کارگردانی، سیمرغ بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و سیمرغ بهترین صداگذاری را دریافت کرد. وحید جلیلوند کارگردان، علی جلیلوند و احسان علیخانی تهیه‌کنندگان و هدیه تهرانی، امیر آقایی، نوید محمدزاده بخشی ... دیدن ادامه » از بازیگران این فیلم هستند.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلم رو دیشب دیدم و میشه گفت دوست داشتم بازی های قابل قبول و خوبی هم داشتن
اماا به نظرم برای فیلم یک هدفی در نظر گرفته بودن که خیلی تو رسوندنش به مخاطب موفق نبودن البته کاملا میشد فهمید ولی حسش نمیکردم.
و اینکه فکر میکنم بعضی قسمت های فیلم خیلی غیر واقعی بود احتمالا هدف این بوده که از اون تم شیون و زاری ای که تو همه فیلم های ایرانی میبینیم در بیاد اما خیلی خوب این اتفاق نیفتاده بود و همش با خودم فکر میکردم مگه میشه یکی تو یه همچین شرایط و موقعیتی اینجوری آروم و راحت برخورد کنه با موضوع.
اما در کل راضیم و به فیلم ۷ میدم از ۱۰ ...
علی مختاریان و مریم زارعی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک فیلم چقدر می‌تونه شریف و نجیب و پاکیزه و اثرگذار باشه؟! واقعاً فوق‌العاده بود و اشک‌های من که بعد از تموم شدن فیلم هم بند نمیومد...
دم نگار آذربایجانی و سحر صباغ‌سرشت گرم...روح عسل‌بانو بدیعی شاد...

پی‌نوشت ۱:حالا که ما سینما برو شدیم تیوال جانِ جانان فعالیت بخش سینما رو متوقف کرده!!

پی‌نوشت ۲:وقتی اسم «ژنِ خوب» رو تو تیتراژ خوندم خیلی خورد تو ذوقم ولی وقتی پنج دقیقه از فیلم گذشت اصلاً فراموش کردم تیتراژ ابتدائی رو...
پرند محمدی این را خواند
farhad riazi ، علیرضا و آذین حجازی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
موسیقی زیبا ..... فقط همین......انتظار بیشتری از مازیار میری داشتم و در کل فیلم بی روحی بود که می تونست جذاب تر هم داستان یک رفاقت رو نشون بده.
ربطی به میری نداشت مشکل فیلمنامه بود
۲۵ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یه فیلم خوش ساخت و تاثیرگذار
یاسمن پورمهران این را خواند
نوبادی ، farhad riazi ، شکوه حدادی ، LoRd_Zh و مهرداد شریعتی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هر چند مرزهای هنرهای دراماتیک دست نخورده باقی ماند، ولی نمی توان بی اعتنا از کنارش گذشت، خاصه بلحاظ بصری.
_______________________________________
پ.ن: فیلمنامه با فاصله زیادی از کارگردانی عقب است
فیلمنامه با فاصله بسیار بسیار یسیار زیادی از کارگردانی عقب هست......و حیف که اگه یه فیلمنامه قوی بود میتونست به یه اثر ماندگار تبدیل شه
۱۰ تیر
دقیقا محمدرضا جان،
گاهی تاسف خوردم که اینهمه تصویر سازیهای بی نظیر و میزانسنهای سنجیده و بازی کم نظیر با رنگ و نور (مثل سکانس درخشان بازی با تصویر چراغ راهنمایی روی شیشه جیپ، حضور نمادین پرشین کت، مستندسازی بجا از طوفان شدید تهران و...) خرج فیلمنامه ای ... دیدن ادامه » شده که سرش با تهش بازی می کنه.
۱۱ تیر
سکانسی که اشاره کردین خیلی خوب کارگردانی شده بود....حیف....حیف ..که این روزها تو سینما و تاتر ما نویسنده ها همین که سوژه او ایده ای به ذهنشون میرسه انگار ذوق زده میشن و تصمیم به ساختش میگیرن و دیگه حوصله تمام کردن و پرداخت کامل و ویرایش های متعدد رو کسی نداره....شاید ... دیدن ادامه » هم ایراد از تکنولوژی و اینترنت و تلگرام باشه که زمان و فرصت ها رو محدود کرده....ا
۱۱ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چقدر زیاااد من دوست داشتم این فیلم رو ، امروز برای بار دوم هم میخوام برم ببینمش ، از اون دست فیلم هاییه که تا یک هفته بعد از دیدنشم ذهن ادم رو درگیر خودش میکنه ، با اینکه طرفدار لیلا حاتمی نیستم و به نظرم خیلی همیشه نقش های تکراری یک زن ناراحت و افسرده رو بازی میکنه اما تو این فیلم بازیش فوق العاده باور پذیر و طبیعی بود. از اون سکانس تو ماشین که قطعه بی نظیر آهای خبردار همایون شجریان پخش میشه هم که هر چی بگم کم گفتم ، در کل به فیلم 8 میدم از 10.
علیرضا ، تایماز موسی زاده و رضا داد** این را خواندند
نوبادی و علی ابراهیم این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بسیار فیلم ضعیف و خسته کننده ای بود.
به جرات میتونم بگم سخیف ترین، کلیشه ای ترین و زن ستیز ترین فیلم امساله.
شخصیت لیلا حاتمی به طرز غیر قابل باوری وابسته و دارای بهره ی هوشی کم به تصویر کشیده شده و از هیج کوششی برای ضعیف و ناتوان نشون دادن بانوان دریغ نشده .
دیالوگ های تصنعی که حتی در عصر فردوسی هم بین مخاطب و فیلم کیلومتر ها فاصله ایجاد میکنه. برای مثال جایی خانم حاتمی میگه گربه ی متین و وارسته!!!
متاسفانه حجم فلاکت و بدبختی تمامی نداره و شخصیت هیولایی آقای تهامی که تمام لوس بازی ها و در حین حال ویژگی های منفی یک آقا در ایشون گرد هم اومده هم تیر خلاصی میزنه به پیکر بی جون فیلم.
فیلم کاملا قابل رقابت با سینمای گیشه ای هند، آثار آقای ایرج مالکی و برنامه ای مثل کلید اسراره.
شاید اگر در انتظار صدای همایون جان شجریان نبودم و تصویر برداری فیلم قوی نبود، ... دیدن ادامه » حتما برای اتلاف دو ساعت از عمرم برنامه ی دیگه ای در نظر میگرفتم.

عاشقانه ای حوصله سر بر و بی نهایت آزار دهنده.
جناب پرواس گرانقدر,
سپاس از بیان نظرتون. بنده هنوز فیلم رو ندیدم. از اونجایی که یکی از طرفداران پر و پا قرص همایون شجریان هستم , یک حس قلبی امیدوارم میکرد با فیلم حذابی روبرو خواهم شد؛ که البته گویا نباید متوقع باشم...
سلامت باشید و سپاس
۰۲ تیر
درسته که فیلمنامه این مسیر رو به اضمحلال غایی کاراکتر را آنچنان که باید قانع کننده ترسیم نمیکنه و ایرادهای گلدرشتی هم داره اما به هر حال نعمت الله با این فیلم قدر ومهارت اجرایی خودش را حتی روی همچین فیلمنامه ای به خوبی به رخ می کشه.
۰۲ تیر
از کجای فیلم شما ضد زن بودن برداشت کردین؟ مگه قرار هست تک تک زنها دکتری برق از ام ای تی داشته باشند یا جراح مغز و اعصاب باشن؟ عین این زن در اطراف همه ما و در جامعه به تعداد بسیار زیاد وجود داره....بین مردها هم ازین دسته فراوان هست....و اصلا این زن یه بیمار روانی ... دیدن ادامه » بود که چند بیماری مشخص روحی داره ....لذا رفتارش تابع زن بودنش نیست تابع بیماریش هست که اونهم به شرایط محیطی-خانوادگیش و....مربوطه....اگر هم بخوایم قضاوت سطحی و شتابزده داشته باشیم ،برچسب ضدمرد بهتر با فیلم جور درمیاد....چرا که پدر منفعلی داریم که کابوس بچه خاک خورش! بوده و در بسیاری از کاستی های روانی دختر مقصر هست و مرد پلیدی که از نیاز زن ها سواستفاده میکنه و..... اما همونطور که زن فیلم نماینده یا بازتابگر همه زنان نیست ،این دو مرد با همه ایراداتشون صرفا نمایشگر دو تیپ از مردان هستند که در جامعه وجود دارند اما تعریف کننده یک جنس نیستند....
من فیلم رو در کل دوست نداشتم اگر چه خوش ساخت هست و درک میکنم که عده ای شدیدا دوستش خواهند داشت....البته که بخش عشق و عاشقی فیلم خوب دراومده و کمتر در سینمای ایران شبیهش رو داشتیم .....
۰۵ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اینکه موضوعی تکراری رو با جذابیاتی نو روایت کنی و اهسته اهسته ساغر تلخی به کام بیننده شود؛ هنر این فیلم بود .
بازی بی نظیر خانم حاتمی که به جرات می تونم بگم یکی از بهترین بازی های ایشون بود .
پرند محمدی این را خواند
علی ابراهیم ، نیلوفر ثانی ، نوبادی و Fahimeh Moussavi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آهای غمی که
مثل یه بختک
رو سینه ی من
شده ای آوار

از گلوی من
دستاتو بردار. دستاتو بردار. دستاتو بردار...

بعد از گذشت چند روز از دیدنش هنوز اندازه این قسمت از شعر تلخی و سنگینی رو روی سینم حس میکنم :(((
farhad riazi ، فهیمه تردست و نوبادی این را دوست دارند
هنوز موفق به دیدن فیلم نشدم اما حقیقتا از این شعر زیبای حسین منزوی و اجرای همایون شجریان نمی توان گذشت
۳۱ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
قابل کتمان نیست که فیلمنامه این فیلم نسبت به آرایش غلیظ و بی پولی ضعیف تر بود. داستان قابل حدس بود و کلیشه ای. اما چیزی که ممکنه کمی با وجود داستان تکراری، متفاوت باشه و ایجاد تمایز کنه، بازی و کاراکتر بسیار خوب از کار در آمده خانم حاتمی و آقای تهامی بود و این امر باعث میشد که نقطه اوج و سقوط داستان بسیار خوب و ملموس به تصویر کشیده بشه. موسیقی خوب بود. اما امیدوارم این شیوه استفاده از خواننده در متن فیلم در فیلم های بعدی آقای نعمت اله تداوم نداشته باشه، صرفا از جهت اینکه تنوع در جهت القای حس به تماشاگر بهتره در فیلم های مختلف حفظ بشه. و از نظر من معمولا فیلم هایی با انتقال حس های سنگین ااز موسیقی بی کلام بیشتر بهره میبرن. نمونه ش را در فیلم های بهرام توکلی زیاد دیدیم. احساس میکنم تدوین کمی مشکل داشت. نمیدونم با وجود اینکه به تصویر کشیدن آرایشگاه های ... دیدن ادامه » بانوان در فیلم ها دچار محدودیت هست و داشتن روسری در آرایشگاه بسیار تصنعی هست، در این فیلم چه الزامی به نشان دادن آرایشگاه بدین صورت بود؟ در مجموع کارگردانی و بازی ها خوب بود، به خصوص بازی خانم حاتمی و آقای تهامی و من فیلم رو دوست داشتم اما
واقعا حجم حزن فیلم بیشتر از ظرفیت یک انسان بود. خیلی تلخ بود
پرند محمدی ، آریو راقب کیانی ، ندا امینی و Positron این را خواندند
مهرداد شریعتی و نوبادی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تو جشنواره موفق نشدم ببینمش و تو جشنواره جهانی فجر اکران شد و دیدم
با وجود علاقم به تنابنده بعد از گرفتن جایزه همش احساس میکردم حقش نبوده (با اینکه فیلمو ندیده بودم) شاید دوس داشتم امیر اقایی هم سیمرغ ببره
ولی با دیدن فیلم متوجه شدم که همجین بی دلیل هم نبوده سیمرغ نقش اول
در مورد خود فیلمم حرف خاصی ندارم
یه اثر معمولی بود
الهه الف و نوبادی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محصولی از سینمای هند!
الهه الف این را خواند
سحر سیف الهی و نوبادی این را دوست دارند
اول غلط املایی هاتو درست کن بابا
۲۴ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
طرفداران و مخاطبان فیلم "ماجرای نیمروز" حتما این ویدیو ببینند . (گفتگو جنجالی محمد حسین مهدویان با فریدون جیرانی راجب فیلم )

http://filmnet.ir/film/1955/برنامه-35-(سی-و-پنج)--محمدحسین-مهدویان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این فیلم شاهکار بود و این حقیتی هست . اصلا کاری به موضوع ندارم از لحاظ فنی میگم شاهکار تمام عیار بود و نمیشه هیچ جوره این قضیه رو کتمان کرد . دوربین یک دست ، کارگردانی فوق الاده ، بازی های تماما شاهکار ، تدوین درجه یک ، فیلنمامه روان و بدون اشکال و و و این فیلم باید تمام جایزه ها رو دونه به دونه درو میکرد که حقشو خوردن. تنها فیلم 10 سال اخیر سینمای ایران که به شعور مخاطب احترام گزاشت حتی خیلی بهتر از ابد و یک روز
جناب محمدی عزیز
بخدا قبول داریم "ماجرای نیمروز" شاهکار بود.
این فک کنم ششمین یا هفتمین پستیه که راجع به شاهکار بودنش گذاشتی :)
۲۸ بهمن
به هیچ وجه قابل مقایسه باهم نیستند،هردو خوبن.اما قابل مقایسه نیستند.
۲۵ اردیبهشت
شاهکار تاریخ سنیمای ایران بدون کوچک ترین شک ..!
تنها فیلم 10 سال اخیر سینمای ایران که به شعور مخاطب احترام گزاشت.
بانو یکتا شما درست عرض میکنید..قابل مقایسه نیستند ولی بحث من رو نظرات جناب محمدی به خصوص دو مورد بالاست که به نظر من کمی اغراق شده برای این ... دیدن ادامه » فیلم..همانطور که جناب محمدی نظرشونو گفتند منم جسارت کردم و نظرمو گفتم که فیلم های دیگری چون ماهی و گربه ، پرویز ، خواب تلخ ،کپی برابر اصل،والدرما و ... هم در این 10 سال ساخته شده اند که به شعور مخاطب توهین نکردند..! و یا لقب شاهکار رو به دوش بکشند.. من فقط دلیل اون حجم از تبلیغات و ده ها پست برای نشان دادن اینکه این فیلم شاهکار است رو نمیفهمم..درحالیکه خیلی از فیلم ها مهجور مانده اند و خواهند ماند. فیلم هایی چون: هجوم _(مکری)، دلم میخواهد(فرمان ارا) اشغال های دوست داشتنی (امیر یوسفی)..کاناپه (عیاری)..سینما نیمکت (رحمانیان) و خیلی دیگر از فیلم های هنریِ دیگر.
۲۶ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید