تیوال فیلم سرخپوست
S2 : 11:56:38
: نیما جاویدی
: نوید محمدزاده، پریناز ایزدیار، مانی حقیقی، ستاره پسیانی، حبیب رضایی، آتیلا پسیانی
: مجید مطلبی
: هومن بهمنش
: ایرج شهزادی
: ایمان امیدواری
: محسن نصرالهی
: شیما میرحمیدی
: عماد خدابخش
: ایرج شهزادی
: امین کوشا
سال ۱۳۴۷ زندانی قدیمی در جنوب ایران به دلیل مجاورت با فرودگاه تازه تاسیس شهر در حال تخلیه است. رئیس زندان سرگرد نعمت جاهد به همراه مامورانش مشغول انتقال زندانیان به زندان جدید هستند تا اینکه...

گزارش تصویری تیوال از نشست خبری فیلم سرخپوست / عکاس: آرمین احمری

... دیدن همه عکس ها »

اخبار وابسته

» پیروی از کلیشه های رایج داستانی


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
وقتی میگیم یک تئاتر به معنای واقعی کلمه کارگردانی داره یعنی حضورش رو همه جا میبینی. این رو برای این گفتم چون تئاتر بین هستم . و این در مورد سینما هم کاملا صدق میکنه. سرخپوست به همین معنا کارگردانی داشت و ردپایی کارگردان همه جای اثر دیده میشد حتی در پایانبندی نه چندان درخورش. من تا ثانیه آخر فکر میکردم سیمرغ رو میگیره:)))
اتفاقا کاگردانیش خیلی دیدنی نبود ولی پایانش کاملا مفهومی درست بود!
۲۶ بهمن ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

طرح کلی داستان فیلم واقعا ناب و تازه و برای مخاطب جذاب بود . بازی ها و فیلمبرداری و طراحی صحنه و لباس و موسیقی هم خوب بود . این فیلم قابلیت این رو داشت که هیجان انگیزتر باشه و ای کاش فیلمنامه هم هوشمندانه تر نوشته میشد و کارگردانی قوی تری هم داشت . پایان بندی فیلم رو دوست نداشتم و به نظر من این فیلم یک نقص کلی داشت . در مجموع می تونم بگم که انتظار بیشتری از این فیلم داشتم .
به نظرم از خیلی لحاظ با فیلم جذاب و متفاوتی روبرو هستیم ، همین که عین دو ساعت بیننده مشتاق فیلم رو دنبال میکنه و محو داستان میشه یعنی کارگردان در ساختن فیلم موفق عمل کرده ، تو بازیها نوید محمدزاده به نظرم عالیه و نشون میده میتونه خارج از چهارچوب نقش های همیشگیش هم بدرخشه ولی پریناز ایزدیار حضور معمولی ای داره که شاید بخاطر پرداخت نامناسب نقشش باشه که بین رابطه عشقی و شغلی سردرگم مونده و درکل هم جای درخشش خاصی براش نگذاشته

اسپویل شدید و خفن فیلم ! ....... اسپویل شدید و خفن فیلم !

از نظر من همه چی فیلم عالی و تکمیله جز منطق پایانی ! معلوم نیست آقا سرهنگ تو اون شرایط وخیمش که بین رستگاری و انفصال از خدمت یه تار مو فاصله داره چرا و به چه انگیززه ای دومی رو انتخاب میکنه ؟ عشق و عاشقی یا متحول شدن روحی یا چی ؟ من هرجوری که فکر کردم و خودم رو جاش گذاشتم اونجا ... دیدن ادامه » که ممدکار خانم با ژیان میره تو در زندان ! بی شک دوتا چک ناقابل نثارش میکردم ! سرهنگ ! یعنی اونجا استارت تحولت رو زدی ؟! چرااا ؟؟! یا اصلن مددکار خانم تو اون شرایط آشفته چرا باید بره تو رخت شور خونه (فکر کنم ) با درو دیوار صحبت کنه جای عمو سرخپوست که عانی هم لو بره ؟ بعد اصلن اگه همونجا آقا سرخپوست میگفت من اینجام چه نقشه و داستانی برای فرارش داشت ؟؟ یاتو اون پایان مثلن قهرمانانه ! عمو راننده قاق بوده ؟! اون که فهمیده فراری رو هم با وسایل بار زده اشکالی نداره ؟ تازه اگه باور کنیم خود نگهبان ها انقدر قاق بودن که داداشمون رو تو اون گشتن خفن زندان زیر جا داری !! پیدا نکردن :)))
بعد اصلن آخرش چی میشه ؟ با این حرکت قهرمانانه ! مددکار خانم عاشق سرهنگ منفصل از خدمت میشه و سالهای سال بخوبی و خوشی باهم زندگی میکنن و مملک هم بی خیال عمو سرخپوست میشه و تامام ؟! من میخواستم فیلم به این خوبی بسازم داداشمون رو میگرفتم و تحول سرهنگ رو هم با پیگیری خفن طور بخشیدن و اثبات بی گناهیش با نفوذ بیشتر سرگرد مخصوصن با شغل جدیدش و اون شاهد هایی که بی خیال شهادتشون شده بودن نشون میدادم ، آقا ! قدرت رئیس شهربانی بیشتره یا یه کدخدای ده ؟! :)))
از دید من فیلم در انتها یا هدفش رو گم میکنه یا دست کم در پرداخت یک پایان شکیل مثل شروع و ادامه ش بسیار ناموفق میمونه

7 از 10 4 ستاره
ضعف فیلمنامه بیداد میکرد
۱۹ بهمن ۱۳۹۷
بلاخره یه جایی گیرش میاریم این چک ه رو خودمون بهش میزنیم :)))))
به بهانه صدای هواپیما میریم نزدیکش و... شترق :)))))
۲۳ بهمن ۱۳۹۷
آخ جون
دعوا :))
۲۳ بهمن ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حداقلش اینکه یک داستان جدید در ژانر معمایی دیدم و بلاخره نوید از زیر سایه نقش های فیلمای دیگه در اومده بود ، ولی نمیدونم چرا فیلمسازا تو پایان بندی فیلم ها اینقدر بد عمل کردند امسال !
در مجموع کار اقای جاویدی دوست داشتم هرچند که کارهای قبلی اصلا نپسندیدم.
و اینم بگم نوید و پریناز تا زوج هنری نکنند دست بردار نیستند :)))
شکوه حدادی، حمیدرضا مرادی، امیر و سپیده این را خواندند
یاسمن و فرزاد جعفریان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امشب سرخ پوست رو دیدم، یه نکته خیلی مثبت راجع به موضوعش بود که بعد از دیدن حجم فیلم های ژانر اجتماعی حالا با رویکرد خانواده و اعتیاد و ‌‌‌‌‌‌...... یه ذره ذهنم باز شد از دیدن این فیلم و اینکه من به شخصه فیلم رو دوست داشتم ولی تحت تاثیر قرارم نداد و با اینکه بازم میگم دوسش داشتم تو ذهنم تحلیل فیلم ادامه دار نشد و بعد از دیدنش پایان رسید و خب شاید این مشکل منه ‌‌.
یکی دیگه از نکات مثبتش طراحی فوق العاده صحنه بود از نظرم، که من خیلی دوسش داشتم و همین طور فیلمبرداری
و از جمله نکات منفیش این بود که با این همه تلاش نقش اول مرد فیلم پایانش از دید من بی منطق بود، یا حداقل من تردیدی تو صحنه های قبل ندیدم از این شخصیت که بخواد همچین کاری بکنه و به نظرم میتونست پایان خلاقانه تری داشته باشه‌‌‌‌‌.
بازی نوید محمدزاده رو دوس داشتم ، پرینازم بدی نبود ولی شخصیتش ... دیدن ادامه » به نظرم درنیومده بود.
و یه نکته من فیلم قبلی جاویدی ( ملبورن ) رو هم موضوعش و دوست داشتم، این فیلم هم همچنین و گام رو به جلوی بزرگی بود ولی خارق العاده نبود، کما اینکه دوست بغل دستیم شاکی میگفت این همه تو صف بودیم این بود شوک سینمای ایران :))
با جمله ی آخرتون بسیار موافقم
۱۹ بهمن ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تا پایان روز پنجم جشنواره به نظر من این بهترین فیلم جشنواره بوده و تنها فیلمی که حاضرم دوباره نگاه کنم , یه سوژه جدید و دوست داشتنی که در سینمای ایران نادره .این فیلم همه چیش تقریبا سر جاشه از کارگردانی حساب شده و فیلم برداری گرفته تا بازی جذاب بازیگران و موسیقی و ریتم مناسب فیلم
فیلم اول جاویدی را دوست نداشتم چون مشخص بود که روی موج آن روزهای سینما سوار بود و میخواست جلب توجه کنه بنابراین خیلی به این فیلم سرخپوست امیدوار نبودم هر چند میدانستم که لاقل از لحاظ ظاهری فیلم متفاوتی است اما بعد از تماشای فیلم حس خوبی دارم چون سرخپوست از معدود فیلمهاییست که تفاوت بصری اش در سطح فیلم نمی ماند از صحنه آرایی عبور میکند و آرام رام فضا و اتمسفر ویژه اش را میسازد. در عین حال روایت قصه هم با کشش خوبی جلو میرود و مخاطبی را که شاید در شروع با فضای فیلم و ظاهر کاراکتر محمد زاده احساس فاصله دارد با روایت پیش برنده و تعلیق زای خود همراه میکند.در این میان امتیاز اصلی فیلم استفاده ی موثر از ظرفیتهایی است که محیط و لوکشین خاص زندان در اختیار فیلمساز قرار میدهد و به خوبی در عناصر داستانی و بصری فیلم ته نشین میشود. تا سکانس پایانی ظرافت داستانی ... دیدن ادامه » و ظرافت بصری فیلم تقریبا هم ترازند اما سکانس پایانی اگرچه جذابیت بصری دارد اما دچار سکته روایی میشود به نظر ایده اجرایی این سکانس pov زندانی مخفی در محفظه ، فیلمساز را طوری ذوق زده کرده که میخواهد هر جور شده نقطه پایانی فیلمش باشد در حالی که روایت تدریجی داستانی با چنین پایانی جور در نمی آید. تحول سرگرد سرسخت فیلم اگرچه امکان پذیر است اما اینگونه که در سکانس پایانی می بینیم قانع کننده نیست. ضمن اینکه میشد از احساس عاطفی سرگرد به مددکار هم استفاده ی موثرتری کرد.
در مجموع با فیلم قابل توجه ای طرفیم.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نه به به به و چه چه گفتن ها نه به ایف ایف این چی چی بود تو ساختی ها!؟
نه آنقدر درخشان که شاهکار لقب دادش نه آنقدر افتضاح که به رگبارش بست!
شاید اگر نقاط ضعف و قدرتش را در کفه ترازو بگذاریم نقاط قوتش بیشتر سنگینی کند..
پایان بندی: بد.
بازی ایزاد یار: خوب اما شخصیت پردازی مددکار در فلیم نامه، ضعیف
بازی نوید محمد زاده: خوب
لوکشین: خیلی خوب
داستان ( غیر از پایان بندی) بسیار خوب. هر چند داستان در بسیاری لحظات قابل حدس بود اما باز هم کششی برای دنبال کردن ماجرا وجود داشت.
موسیقی: عالی
فیلم برداری و فضا سازی: بسیار عالی
به نظرم برای شروع جشنواره، فیلم خوبی بود.
7 از 10
لوکیشن کارخانه سیمان شهر ری همان لوکیشین سریال پایتخت بود.
۱۳ بهمن ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بعد از مدت ها فیلمی ساخته شده برای لذت بردن از قصه و روایت و مخصوص پخش در سالن های سینما به خصوص از نظر پروداکشن، طراحی صحنه، فیلمبرداری و از همه مهم تر موسیقی در سطح بین المللی فیلم ساخته رامین کوشا..
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلم بدی نبود بسیار خوش ساخت و لوکیشن های خوب و متفاوت، مخصوصا صحنه اول ولی در کل همه داستان رو در یک ربع اول میشد حدس زد! کاملا معمولی!
نیلوفر، زهره مقدم، حمیدرضا مرادی، ساز دهنی و ناهید حدادی این را خواندند
میم ق این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جشنواره رو با این فیلم شروع کردم متاسفانه!!!!در نتیجه باید خیلی تلاش کنم تا انگیزم رو از دست ندم!!!
.
.
کارگردان یه چیزی تو فیلم خارجی ها دیده دیگه!!!
نه بازیها به درد میخورد نه فیلمنامه به درد میخورد نه...اصصصصصلا هیچی!!!
پریناز چی میگفت اون وسط اخههههه؟؟؟چهار تا بازیگر آورده تا توجه حلب کنه که موفق هم شد و ما رو معطل خودش کرد
از اون فضاهای به اصطلاح عاشقانه فیلم نگم فقط...خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم واقعا!!!! هیچیش سر جاش نبود..
اوووووف.. خیییییییلی بدم اومد..
آخ آخ..چرا اینجوری شد
آشفتگی هم بد بود
۱۰ بهمن ۱۳۹۷
آخ درست میگین،ملبورن!!
عجیبه فکر میکردم فیلم اولیه!!
۱۱ بهمن ۱۳۹۷
سلام
از دوستان کسی هست برای امروز سانس ١٥ سینما آستارا یا ٢٢:٣٠ سینما فرهنگ، ٤ بلیت اضافی برای فیلم سرخپوست داشته باشه؟
اگر اطلاع دهید ممنون می شم:_)
۲۲ بهمن ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید