تیوال جشنواره موسیقی فجر، دوره سی و یکم
S3 : 03:32:17
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
هیچ کس برای جشنواره کیسه ندوخته بود/ مدافع افزایش دستمزدهای هنرمندان هستیم | عکس
» هیچ کس برای جشنواره کیسه ندوخته بود/ مدافع افزایش دستمزدهای هنرمندان هستیم
... دیدن متن »

حمیدرضا نوربخش مدیر سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر در نشست رسانه‌ای که روز دوشنبه ۲۳ شهریورماه در محل انجمن موسیقی ایران برگزار شد، با بیان این نکته که بیان برخی از مسائل مربوط به جشنواره در فضای غبارآلود آن روزها امکان‌پذیر نبود، بیان کرد: وقتی که استارت جشنواره سی و یکم زده شد، ما در فضای غبارآلودی بودیم که موارد و مسائلی که درباره جشنواره مطرح می‌شد، تحت تأثیر این فضا قرار داشت. به طوری که می‌توان گفت مطرح شدن مسائل مرتبط با خانه موسیقی، انتقاد برخی از دوستان درباره تغییرات جشنواره، اعطای حکم دبیری دکتر ریاحی برای جشنواره سی و یکم و مسائلی از این دست باعث شده بود که فضای غبارآلودی در جریان برگزاری جشنواره موسیقی فجر به وجود بیاید. به همین جهت ما تصمیم گرفتیم تا در یک وقت لازم و بهتر به مسائل حاشیه‌ای جشنواره بپردازیم و به نظر می‌آید هم‌اکنون فرصت خوبی است که می‌توانیم با یک نگاه واقع‌بینانه، ماجرای جشنواره را دنبال کنیم.

از «اتاق شیشه‌ای» جشنواره فرار نکردیم

وی با اشاره به ماجرای «اتاق شیشه‌ای» که در نشست خبری جشنواره موسیقی فجر به آن اشاره کرده بود، تصریح کرد: بنده طی ماه‌های گذشته به قولی که مبنی بر ارائه گزارش شفاف مالی جشنواره به رسانه‌ها داده‌ بودم، پایبندم اما این تأخیری که درباره این موضوع اتفاق افتاده، به دلیل این بود که می‌خواستیم به یک جمع‌بندی مالی کامل برسیم و تا پایان تسویه‌حساب‌ها صبر کنیم تا بتوانیم به عدد و رقم دقیقی برسیم. من باز هم تأکید می‌کنم که به هیچ عنوان نیت این را نداشتیم که از «اتاق شیشه‌ای» فرار کنیم.

مدیر سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر ادامه داد: جشنواره موسیقی فجر ساختاری را پیگیری می‌کرد که در ۳۰ دوره قبلی نیز این ساختار را تجربه کرده بود و می‌توان گفت این دبیر جشنواره بود که مسئولیت تمام اتفاقات مربوط به جشنواره را عهده‌دار می‌شد. البته ما عنوانی به نام «رئیس جشنواره» را نیز داشتیم اما همگان می‌دانند که این عنوان، یک عنوان تشریفاتی بود که مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد عهده‌دار آن بود. به هر ترتیب ما نمی‌خواستیم و نمی‌خواهیم که کارهای دوره قبل را کتمان کنیم و بگوییم که بزرگان موسیقی در دوره‌های گذشته حضور نداشتند اما بر این باوریم که جشنواره موسیقی فجر ساختاری نداشت که به صورت مستمر و متوالی شاهد حضور بزرگان موسیقی باشد. البته که این جشنواره در دوره‌هایی خوب بود و در دوره‌هایی هم بد اما ساختار طبیعی به شکلی بود که رغبت چندانی برای حضور بزرگان وجود نداشت.

یک جشنواره دولتی به جشنواره‌های موسیقی اضافه می‌شود

نوربخش با اشاره به حاشیه‌های مربوط به حذف بخش‌های رقابتی و نسلی‌دیگر جشنواره توضیح داد: در زمان برگزاری دوره سی و یکم، صحبت‌هایی مطرح شد که بنده قصد حذف دو بخش رقابتی و نسلی‌دیگر جشنواره موسیقی فجر را دارم. در حالی که بنده معتقد بودم اگر بخش رقابتی در جشنواره وجود نداشته باشد، به این دلیل است که نمی‌خواستیم این گروه‌ها بیایند، در جشنواره حضور داشته باشند و به امان خدا سپرده شوند. چرا که بر این مبنا کمک‌ زیادی به ماجرا نمی‌کردیم. بنابراین ما اصلاً نگاه حذفی به این ماجرا نداشتیم. برعکس تمام انگیزه من این بوده که به ادامه جریان موسیقی کمک کنیم و فضایی را ایجاد کنیم که بخش رقابتی در جایگاه ویژه‌ای قرار داده شود.

وی افزود: در ابتدا تصمیم بر این بود که بخش‌های رقابتی و نسلی‌دیگر جشنواره در جشنواره موسیقی جوان گنجانده شود اما دیدیم که چنین فضایی برای جشنواره موسیقی جوان به دلیل رده‌بندی گروه‌های سنی وجود ندارد. از این جهت طبق طراحی‌هایی که انجام گرفته، از این پس برنامه‌ریزی‌هایی برای برگزاری جشنواره گروه‌نوازی کلید می‌خورد که این رویداد یک جشنواره وزین و سنگینی برای هنرمندان شرکت‌کننده خواهد بود که بر اساس آن علاوه بر یک رقابت سالم و درست، گروه‌های شرکت‌کننده از حمایت مراکز مختلف دیگر برخوردار خواهند شد که اگر بتوانیم این موضوع را به سرانجام برسانیم، کار مفیدی انجام داده‌ایم.

چطور می‌توانم موسیقی مورد علاقه‌ام را نفی کنم؟

مدیر سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر درباره بخش نسلی‌دیگر نیز گفت: اساساً سلیقه شخصی من همان موسیقی است که در بخش نسلی‌دیگر جشنواره‌های موسیقی فجر طی ادوار گذشته وجود داشت. بنابراین وقتی که من بر این باورم که بخش نسلی‌دیگر یکی از وزین‌ترین بخش‌های جشنواره موسیقی فجر است، چطور می‌توانم بگویم به درد نمی‌خورد؟ من فقط بر این باورم که باید تلاش شود که این بخش بیشتر دیده شود. بر همین مبنا طی آماری که استخراج کردم، احساس کردم جشنواره موسیقی فجر برای دیده شدن این بخش فکری نکرده است. به همین جهت آمدیم در جشنواره موسیقی فجر سال گذشته ماجرای «اپنینگ» را به اجراهای پرطرفدار جشنواره اضافه کردیم که هنرمندان مستعد موسیقی در آغاز اجرای هر کنسرت پرطرفدار، برنامه‌ای را برگزار خواهند کرد.

نوربخش بیان کرد: من باز هم تکرار می‌کنم که هیچ نگاه حذفی به این بخش نداشتم، فقط بر این باور بودم اگر اتفاقات سر جای خودش قرار بگیرد، اتفاقات بهتری می‌افتد کما اینکه این ژانر موسیقی، سبک کاری من در عرصه خوانندگی است. پس چطور می‌توانم به موسیقی که دوست دارم بیشتر به آن بپردازم، بگویم که باید از سیکل برگزاری جشنواره حذف شود.

مدیر سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر در ادامه این نشست رسانه‌ای با بیان این نکته که در هیچ دوره‌ای از جشنواره موسیقی فجر، گزارش مالی ارائه نشده، تأکید کرد: من امروز اینجا آمدم تا با شهامت کامل در مورد هزینه‌های مالی جشنواره سی و یکم موسیقی فجر توضیحاتی را ارائه دهم و امیدوارم که این توضیحات بتواند به شبهات و حاشیه‌هایی که پیرامون مسائل مالی جشنواره مطرح شده بود، پاسخ لازم را بدهد.

برای حضور آقای ریاحی راه دیگری نداشتیم

مدیرعامل خانه موسیقی در پاسخ به پرسشی مبنی بر نحوه حضور حسن ریاحی در جشنواره سی و یکم موسیقی فجر گفت: بعد از برگزاری مراسم اختتامیه دوره سی‌ام جشنواره، آقای دکتر حسن ریاحی به عنوان دبیر دوره سی و یکم معرفی شد که در آن موقع بحثی پیرامون حضور من در جشنواره وجود نداشت اما بعد از برگزاری مراسم اختتامیه، صحبت‌هایی با من مطرح شد که جشنواره به شکل دیگری برگزار شود که من بر اساس شرایطی که داشتم و حرف‌هایی که زده شد، پذیرفتم تا به عنوان رئیس جشنواره سی و یکم فعالیت خودم را آغاز کنم. بنابراین شکل درستی نداشت که ما به دلیل معرفی آقای ریاحی به عنوان دبیر ماجرا را کنار بگذاریم.

وی افزود: نقشی که آقای ریاحی در این دوره از جشنواره بر عهده داشتند، همان نقشی بود که به نوعی در دوره‌های گذشته نیز عهده‌دار آن بودند. ولی ما با یک موضوعی مواجه بودیم که واقعاً راه دیگری برای حل آن نداشتیم. ما باید ایشان را با تغییراتی که در جشنواره ایجاد کرده بودیم، مجاب می‌کردیم که با این فضا کار را ادامه دهند که خوشبختانه این هنرمند با بزرگواری کامل با ما همراه شده و در توسعه گسترش جشنواره به ما کمک کرده‌اند. به هر حال بحث‌های اجرایی جشنواره موسیقی فجر حتی قبل از حضور بنده به عهده انجمن موسیقی بود که آقای ریاحی در این راستا مسئولیتی نداشتند و فقط به عنوان مسئول علمی به کارهای جشنواره می‌پرداختند. حتی زمانی که مؤسسه توسعه هنرهای معاصر نیز وارد جریان کاری جشنواره شد نیز این موضوع بر اساس رویه قبلی وجود داشت.

دیدگاه‌هایی که ترس از کمرنگ شدن داشتند

نوربخش با اشاره به تغییرات ساختاری که در برگزاری دوره سی‌ و یکم جشنواره موسیقی فجر اتفاق افتاد، گفت: ما بر اساس یک طرح و نقشه‌ای کاملاً تغییر داده شده، وارد موضوع جشنواره شدیم و اساس این تغییرات نیز بر این مبنا بود که بار دولت و دخالت آن در جشنواره موسیقی فجر کم شده و مؤسسات خصوصی وارد بحث اجرایی کار شده‌اند. در ابتدا موضوعی بود که یک شرکت یا مؤسسه اقتصادی بیاید و کل ماجرای مالی جشنواره را بر عهده بگیرد اما در ادامه که کار را پیش بردیم، دیدیم به دلیل برخی از نگاه‌های ابهام‌آمیزی که در این زمینه وجود داشت، میسر نیست که کار را به صورت کامل به بخش خصوصی واگذار کنیم، چرا که در این زمینه نیز سابقه روشنی وجود نداشت.

وی افزود: البته نگاه تردیدآمیزی نیز در این ماجرا وجود داشت که متوجه شدند نقش‌شان در نحوه برگزاری جشنواره کمرنگ شده، بنابراین مقاومت‌هایی را به وجود آوردند که باعث نگاه تردیدآمیزی در حوزه ورود بخش خصوصی به جشنواره شد. همین موضوع باعث شد که طرح ورود بخش خصوصی به درون جشنواره مثله شود و ماجرای ورود شرکت‌های خصوصی تقریبا منتفی شد. چرا که طبق برآوردی که انجام گرفته بود، ما هر جور محاسبه کردیم، متوجه شدیم که هر شرکتی که وارد ماجرای جشنواره شود، در نهایت دو میلیارد تومان بدهکار خواهد شد. بنابراین فضا به سمتی هدایت شد که بخشی از مسائل اجرایی جشنواره به پیمانکار واگذار شد.

نوربخش در جواب به این سؤال که آیا برادران پورناظری اصلی‌ترین نقش را در برنامه‌ریزی و هدایت راهبردی جشنواره موسیقی فجر به عهده داشتند، توضیح داد: از من برنمی‌آید که وابسته کامل به این دو نفر باشم. مگر من آدم ناآشنایی در حوزه موسیقی هستم که بخواهم تمام و کمال اختیاراتم را بر عهده این دو هنرمند بگذارم. من باید بگویم که در دوره‌های مختلف جشنواره موسیقی فجر به عنوان عضو اصلی شورای سیاستگذاری‌ها حضور داشتم. گاهی اوقات به جشنواره غُر می‌زدم، گاهی اوقات هم طرح و برنامه‌هایی داشتم که فکر می‌کردم می‌توانم به ظرفیت‌های جشنواره بیفزایم. از این جهت اصلاً این‌طور نیست که شما فکر کنید به دلیل حضور تهمورس پورناظری و سهراب پورناظری، تمام هدایت‌های راهبردی جشنواره بر عهده این دو نفر بوده و بنده تمام و کمال در اختیار آنها بودم.

حاشیه‌های بلیت‌فروشی اینترنتی جشنواره

مدیر سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر درباره حاشیه‌های پیش آمده پیرامون حضور سامانه‌های جدیدالتاسیس فروش بلیت جشنواره موسیقی فجر، گفت: ما برای اولین بار آمدیم و با همه سامانه‌های معتبر فروش بلیت موسیقی مکاتباتی را انجام دادیم و به آنها اعلام کردیم تا پیشنهادات خود را درباره نحوه فروش بلیت جشنواره اعلام کنند. یکی از این موارد بحث پیش‌پرداخت‌ها بود که ما برای اولین بار مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از سه سامانه فروش بلیت، پیش‌پرداخت دریافت کردیم که بر اساس آن و انتخابی که انجام گرفت، کارهای مربوط به بلیت فروشی انجام شد.

وی درباره شبهات مطرح شده پیرامون سامانه «میرسی» نیز توضیح داد که سامانه «میرسی» نیز مانند سامانه‌های دیگر از متقاضیان فروش بلیت جشنواره بود که برای ما به هیچ عنوان از درجه اعتبار بالاتری نسبت به سامانه‌های دیگر برخوردار نبود، ضمن اینکه باید در اینجا به این موضوع اشاره کنم که در دوره‌های قبل ماجرای فروش بلیت جشنواره به شکلی بود که ستاد برگزاری جشنواره بدون هیچ پیش‌شرط خاصی ماجرای فروش بلیت را به یک سایت خاص واگذار می‌کرد، موضوعی که ما در این دوره از جشنواره تلاش کردیم از آن جلوگیری کنیم.

برای جوایز جشنواره موسیقی فجر ۱۸۰ میلیون هزینه کردیم

حمیدرضا نوربخش در بخش دوم این نشست رسانه‌ای که به ارائه گزارش مالی جشنواره اختصاص پیدا کرد، گفت: در سال ۹۴ هزینه اجاره سالن‌های اجرای موسیقی تقریبا دو برابر شد، در صورتی که سال ۹۳ رقم اجاره سالن‌ها حدود ۲۲۰ میلیون تومان بود اما در سال ۹۴ ستاد برگزاری جشنواره ۵۵۰ میلیون تومان برای اجاره سالن‌های جشنواره اقدام کرد. ما در حوزه اهدای جوایز سال ۹۳، ۲۳ داور داشتیم که ۱۵۰ میلیون تومان هزینه جایزه و داوری‌ها بود اما در سال ۹۴ و در دوره سی و یکم جشنواره با در نظر گرفتن ۷۸ داور، ۱۸۰ میلیون تومان هزینه جایزه‌ها شد که این رقم ۱۴ درصد نسبت به دوره قبلی جشنواره تفاوت داشت. در رابطه با سهم سامانه‌های فروش اینترنتی بلیت هم باید بگویم که در دوره سی‌ام به سایت‌ها ۵ درصد از سهم کل فروش بلیت و در دوره سی و یکم به سایت‌ها ۴ درصد اختصاص پیدا کرده است.

۹۰۰ میلیون تومان دستمزد گروه‌های داخلی جشنواره سی و یکم

مدیر سی‌ و یکمین جشنواره موسیقی فجر در توضیح هزینه‌های گروه‌های شرکت‌کننده جشنواره نیز گفت: در دوره سی‌ام (سال ۹۳) ۷۵ گروه داخلی در جشنواره شرکت کردند که برای حضور آنها ۶۰۰ میلیون تومان هزینه شد. اما در سال ۹۴ و در دوره سی و یکم۵۴ گروه شرکت کردند که با در نظر گرفتن درصد افزایش مبلغ دستمزدها حدود ۹۰۰ میلیون تومان برای اعطای دستمزد به گروه‌های داخلی هزینه شد. در حوزه هزینه‌ گروه‌های خارجی سال ۹۳، ۱۳۰ میلیون تومان برای ۱۰ گروه هزینه شد اما در سال ۹۴ حدود ۴۰۰ میلیون تومان برای ۱۴ گروه مبالغ مختلفی در نظر گرفته شد.

اعلام هزینه‌های ستادی و پشتیبانی

نوربخش با اشاره به هزینه‌های ستادی، پشتیبانی و ایاب و ذهاب و دیگر هزینه‌ها نیز بیان کرد: در سال ۹۳ مبلغی بالغ بر یک میلیارد تومان به هزینه‌های ستادی، پشتیبانی و ایاب و ذهاب اختصاص پیدا کرد اما ما در سال ۹۴ و در دوره سی و یکم مبلغ یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان هزینه کردیم که این رقم نسبت به دوره سی‌ام جشنواره (سال ۹۳) ۳۰ درصد تغییر پیدا کرده است.

گزارش مالی فروش آثار به صحنه رفته در جشنواره سی و یکم

وی با اشاره به میزان فروش بخش‌های مختلف جشنواره‌های سی‌ام و سی و یکم فجر نیز توضیح داد: در بخش موسیقی پاپ از مجموع ۱۶ اجرای دوره سی‌ام جشنواره و ۱۳ هزار و ۹۶۱ صندلی، ما به فروشی معادل ۹۴۶ میلیون تومان دست پیدا کردیم اما در سال ۹۴ با در نظر گرفتن ۹ اجرای پاپ و مجموع ۹ هزار و ۹۶۲ صندلی فروخته شده، ۷۵۳ میلیون تومان فروش داشتیم. در بخش فروش آثار غیرپاپ نیز سال ۹۳، ۹۸ اجرا در تالارهای مختلف روی صحنه رفتند که با مجموع ۶ هزار و ۶۵۰ صندلی فروخته شده، شاهد فروش ۲۳۰ میلیون تومانی این بخش بودیم. این وضعیت در سال  ۹۴(جشنواره سی‌و یکم) با در نظر گرفتن ۴۳ اجرا و ۱۹ هزار و ۴۷۵ صندلی به فروشی معادل یک میلیارد و ۲۶۰ میلیون تومان رسیده است.

وی درباره میزان فروش آثار به صحنه رفته در بخش بین‌الملل نیز گفت: ۳۲ اجرا در دوره سی‌ام جشنواره موسیقی فجر در بخش بین‌الملل  جشنواره به اجرا پرداختند که از مجموع یک هزار و ۷۲۱ صندلی فروخته شده، ۶۰ میلیون تومان فروش داشت، اما در سال ۹۴ و در دوره سی و یکم جشنواره با مجموع ۱۶ اجرا و ۴ هزار و ۱۶۹ صندلی فروخته شده، ما به فروشی معادل ۲۲۵ میلیون تومان دست پیدا کردیم. به طور کلی و با در نظر گرفتن مدارکی که به آن اشاره کردم، میزان فروش آثار به صحنه رفته در دوره سی‌ام جشنواره موسیقی فجر یک میلیارد و ۲۳۷ میلیون تومان و در دوره سی و یکم جشنواره ۲ میلیارد و ۲۳۹ میلیون تومان میزان فروش داشتیم.

درصد تغییر بودجه نسبت به دوره سی‌ام اندک است

مدیر سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر با بیان اینکه درصد تغییر بودجه در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۴ بسیار اندک است، گفت: طبق برآوردی که ما از میزان بودجه جشنواره انجام دادیم، درصد تغییر بودجه جشنواره نسبت به سال گذشته فقط ۲۰۰ میلیون تومان اختلاف بوده است. این در حالی است که ما در دوره سی و یکم جشنواره موسیقی فجر برای اولین بار اقلامی را در بخش طراحی پوستر، تندیس، طراحی، نوسازی سایت و کتاب جشنواره انجام دادیم که نسبت به سال ۹۳ افزایش بسیار فاحشی داشته است. در حوزه بودجه نیز می‌توانیم بگوییم که بودجه جشنواره امسال یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده که از این مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان به اجاره‌بهای تالارهای بنیاد رودکی و  هزینه ارکستر سمفونیک تهران اختصاص پیدا کرده است که اگر بخواهیم یک نگاه کلی به ماجرا بیندازیم، بودجه جشنواره دوره سی و یکم نسبت به دوره‌های قبل از میزان کمتری برخوردار بوده است.

۱۰۰ میلیون تومان حداکثر دستمزدهای جشنواره

وی در بخش دیگری از این نشست رسانه‌ای با اشاره به موضوع افزایش دستمزدها در دوره سی و یکم جشنواره موسیقی فجر نیز توضیح داد: من مدافع این افزایش هستم، اما درباره جشنواره موسیقی فجر سال گذشته باید بگوییم که حداکثر دستمزدهای این دوره ۱۰۰ میلیون تومان بود که این مبلغ به گروه موسیقی کامکارها ارتباط پیدا می‌کرد. آنچه ما در حوزه دستمزدها به گروه‌ها پرداخت کردیم به هیچ عنوان سربار جشنواره نبود و روندی بوده که بر اساس فروش بلیت کنسرت‌ها انجام گرفته است. در مورد شبهات موجود پیرامون مبلغ قرارداد سهراب پورناظری در جشنواره نیز باید بگویم که او علاوه بر اجرا در برج میلاد، یک اجرا هم در اختتامیه داشته که رقم اعلام شده بر اساس این دو کنسرت انجام گرفت.

نوربخش ادامه داد: ما در دوره سی و یکم جشنواره برای اولین بار موضوعی به نام بیمه را نیز در قراردادها داشتیم که این موضوع کاملا قانونی است که به هیچ عنوان هم دست ما نیست و درصد بالایی را نیز به خود اختصاص داده که بر طبق مواد قانونی از میزان دستمزد گروه‌ها و هنرمندان شرکت‌کننده کسر می‌شد.

انجمن موسیقی فعالیت‌های اجرایی جشنواره سی و دوم را برعهده دارد

وی در بخش پایانی این نشست رسانه‌ای با بیان اینکه جشنواره موسیقی فجر باید در دوره‌های آینده نیز به شکل جدید خود برگزار شود، توضیح داد: ساختار قبلی جشنواره در طول سی سال گذشته خود را در معرض آزمون قرار داد، بنابراین اگر می‌خواهیم این جشنواره تبدیل به یک رویداد تاثیرگذار در عرصه موسیقی باشد به اعتقاد من این رویه قبلی نمی‌تواند ادامه پیدا کند. اگر چه من معتقد به این نیستم که جشنواره سی و یکم موسیقی فجر، جشنواره بی‌نقصی بوده است. من فقط به این نکته واقفم که ما تلاش کردیم که یک ریل جدید را در جریان برگزاری جشنواره ایجاد کنیم. قطعا در این راه با نواقص و اشکالات فراوانی روبرو هستیم که امیدواریم در دوره‌های بعد این نقایص رفع شود.

نوربخش اضافه کرد: هنوز درباره حضور من در دوره بعدی جشنواره نمی‌توان به صورت قطعی چیزی را اعلام کرد، اما بنده عضو شورای سیاستگذاری جشنواره موسیقی فجر هستم و تا آنجا که اطلاع دارم کارهای اجرایی دوره سی و دوم نیز بر عهده انجمن موسیقی است.

این خواننده موسیقی ایرانی درباره بحث جایزه باربد جایزه سی و یکم نیز توضیح داد: ما در سال گذشته سعی کردیم از تمام افرادی که صلاحیت لازم را برای برگزاری جشنواره دارند به عنوان اعضای هیات داوران دعوت کنیم. هر کسی هم که در این جمع حضور نداشته، به خواسته خود این کار را انجام داده است. ما تلاش کردیم تا بر اساس یک الگو و معیار بین‌المللی کارهای رسیده به این بخش را داوری کنیم و معتقدیم هر چقدر این تعداد بیشتر باشد، ما با شائبه کمتری در این زمینه روبرو هستیم. ما با این نگاه از هنرمندان صاحب‌نام برای داوری آثار دعوت می‌کنیم. وقتی هم که شما این تعداد را دعوت کنید نمی‌توانید بگویید آثار اینها در جایزه باربد حضور نداشته باشد. البته که آنها در این مجال حق داوری آثار خود را نداشتند، اما ملاک اصلی همان بود که بنده به آن اشاره کردم. حالا اگر خوب نبوده موضوعی است که می‌توانیم به آن توجه بیشتری کنیم تا به ساختار درستی در داوری‌ها برسیم.

وی افزود: ما نباید اصل جایزه باربد را زیر سوال ببریم. به اعتقاد من جامعه موسیقی کشور مانند سینما به یک جایزه معتبر و اصلی مانند سیمرغ بلورین که در سینما وجود دارد، احتیاج داریم. اتفاقا یکی از راه‌های نجات موسیقی ما شاید همین موضوع باشد که باید به آن توجه بیشتری کنیم.

مدیر سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر با اشاره به موضوع لغو کنسرت‌های جشنواره تصریح کرد: همه این اتفاقات خارج از اختیارات من بود. به عنوان نمونه درباره لغو کنسرت آقای شجاعت‌ حسین‌خان باید بگویم که ایشان از همان ابتدا اعلام کرده بود که ویزای خارج از پاسپورت می‌خواهد. ما هم پیرامون این موضوع با وزارت امور خارجه مکاتباتی را انجام دادیم، اما علی‌رغم موافقاتی که با این مکاتبات انجام گرفت، تا دقیقه ۹۰ میسر نشد که بتوانیم برطبق شرایط آقای شجاعت حسین‌خان عمل کنیم و زمانی هم که ماجرا درست شد، آقای شجاعت حسین‌خان دیگر به تلفن ما پاسخ نداد.

منبع: خبرگزاری مهر

۲۴ شهریور ۱۳۹۵
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روزانه سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر، اختتامیه | عکس
» روزانه سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر، اختتامیه

مجله صوتی روزانه آوای تیوال هم گام با سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر

گزارشگران: علیرضا مویدی و رسول حسینی
تدوین: علیرضا مویدی

تهیه شده در بخش موسیقی تیوال
۰۴ اسفند ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۰۲ اسفند ۱۳۹۴
مجتبی مهدی زاده، پرند محمدی، Mehr N@z، فائقه معتمدی، فرزان امیری، مصطفی آذرکمان و مائده جوادی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۰۲ اسفند ۱۳۹۴
مجتبی مهدی زاده، فرزان امیری، Mehr N@z، مائده جوادی، فائقه معتمدی و مصطفی آذرکمان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۰۲ اسفند ۱۳۹۴
مجتبی مهدی زاده، ریحانه رهبران، Mehr N@z، مائده جوادی، فائقه معتمدی و مصطفی آذرکمان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۰۲ اسفند ۱۳۹۴
مهسا این را خواند
مجتبی مهدی زاده، محمد عسگری، Mehr N@z، فائقه معتمدی و مصطفی آذرکمان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۰۲ اسفند ۱۳۹۴
مجتبی مهدی زاده، محمد عسگری، پرند محمدی، ریحانه رهبران، Mehr N@z، مائده جوادی، فائقه معتمدی و مصطفی آذرکمان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۰۲ اسفند ۱۳۹۴
۱۰ نفر این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آرزوی شجریان و انتقاد جنتی از لغو کنسرت | عکس
» آرزوی شجریان و انتقاد جنتی از لغو کنسرت
... دیدن متن »
آیین اختتامیه سی‌ویکمین جشنواره موسیقی فجر، شنبه شب (اول اسفند) با اجرای بهروز رضوی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار سرویس موسیقی ایسنا، در ابتدای این مراسم، سرپرست دفتر موسیقی اظهار کرد: پس از سه دهه اجرای جشنواره هم‌اکنون به مرحله‌ای رسیدیم که توسعه کیفی از خصوصیات این مرحله است و امیدوارم پس از برگزاری مراسم اختتامیه شاهد حرکت رو به جلوی موسیقی ایران و حضور جدی آن برای توسعه فرهنگ باشیم.

در ادامه مراسم نیز حمیدرضا نوربخش - رئیس سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر - در سخنانی اظهار کرد: بسیار خرسندم که در آیین اختتامیه سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر، از یک آغاز مبارک سخن می‌گویم؛ سرآغازی نیک با افق‌های روشن برای موسیقی.

او ادامه داد: خوشحالم که مهمترین رویداد موسیقی کشور پس از 30 سال دچار تغییرات اساسی شده است. طبیعتاً این رویکرد با مخالفت‌های فراوانی از سوس برخی چهره‌ها و رسانه‌ها و ... همراه بود که گاهی نقدهای مؤثر و گاهی هم پیش‌بینی‌های دلسردکننده ارائه کردند. اما از آنجا که دست‌اندرکاران جشنواره به کارشان ایمان داشتند، نه تنها دلسرد نشدند بلکه با تلاش مصاعف به راهشان ادامه دادند.

نوربخش افزود: بنده با صدای رسا اعلام می‌کنم که باعث مباهات بسیار است که این تغییرات در پس 30 سال تجربه انجام شد.

وی با تاکید بر تاثیر حضور هنرمندان بر اعتباربخشی جشنواره موسیقی، اظهار کرد: این تازه اول راه است و ادامه آن منوط به همکاری تک تک هنرمندان خواهد بود.

رئیس جشنواره موسیقی فجر ادامه داد: بخش بین‌الملل جشنواره که با رویکرد محتوایی ایران فرهنگی برگزار شد، کیفیتی قابل قبول داشت اما کم و کاستی‌هایی هم به ما در این بخش تحمیل شد. در آستانه انتخابات اعلام می‌کنم که هنوز در حوزه دیپلماسی فرهنگی موفق عمل نکرده‌ایم. امیدوارم نگاه این دوره از جشنواره به این مبحث مهم، تاثیرگذارتر باشد. قطعا اگر زحمات مسئولان دوره‌های قبل جشنواره نبود، زحمات این دوره نیز به بار نمی‌نشست.

این مراسم با اجرای فیض علی فیض قوال مشهور پاکستانی ادامه پیدا کرد.

در ادامه، فیلمی پخش شد که طی آن مصطفی کمال پورتراب درباره سه هنرمندی که قرار است در سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر مورد تقدیر قرار گیرند، صحبت کرد و از جایگاه هنری آن‌ها سخن گفت.

رافائل میناسکانیان، ملک محمد ملک مسعودی و داوود گنجه‌ای، سه هنرمند پیشکسوتی بودند که با حضور علی جنتی و علی مرادخانی روی صحنه مورد تقدیر قرار گرفتند.

پس از آن، علی جنتی - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی - پشت تریبون قرار گرفت و سخنانی ایراد کرد.

وزیر ارشاد گفت: جشنواره موسیقی فجر، جلوه‌گاه هنر موسیقی است و برگزاری دوره سی و یکم روزهای پرامیدی را برای کسانی که به اعتلای اندیشه اهتمام می‌ورزند، رقم می‌زند.

جنتی ادامه داد: بهره‌گیری از هنر موسیقی بیشتر از هنرهای دیگر است و گردش مالی این هنر همانطور که می‌دانیم از هنرهای دیگر بیشتر است و ما می‌دانیم که این هنر ارزشمند در اقتصاد هنر نقش اساسی دارد. موسیقی با ظرفیت‌های متنوعی که دارد می‌تواند به عنوان یکی از بهترین ابزارها در عرصه دیپلماسی عمل کند اما متاسفانه دیده‌ایم که در برخی از دوره‌ها به این موضوع بی‌توجهی شده است. به هر حال من امیدوارم که این هنر بتواند جایگاه خود را پیدا کند.

وی افزود: ما این روزها شاهد این هستیم که سرمای زمستان با گرمای موسیقی تعدیل شده است. حضور پررنگ تماشاگران در سالن‌های اجرا نشان‌دهنده علاقه مردم به موسیقی و این جنس فضاهاست که می‌تواند آرامش دوباره‌ای را به آنها ارائه کند. به راستی چه چیزی زیباتر از فرهنگ می‌تواند انسان را به تعقل وا دارد؟ فرهنگی که موسیقی نیز جزئی از آن است.

وزیر ارشاد یادآور شد: بنابراین همه ما باید در کنار تعصبات افراطی به آنچه شرح مقدس مباح دانسته توجه کنیم و به‌جای بر هم زدن و لغو کنسرت‌ها به فراگیر شدن هنر ایرانی - اسلامی بپردازیم و بدانیم موسیقی به عنوان بهترین و رساترین شیوه‌های انتقال فرهنگ و رسیدن به آرامش و فراغت جوانان می‌تواند نقش اساسی ایفا کند.

جنتی تاکید کرد: یکی از عوامل بازدارنده تهاجم فرهنگی، حمایت از فرهنگ ایرانی - اسلامی است که نباید درباره این موضوع مانع‌تراشی کرد. متاسفانه طی ماه‌های گذشته علیرغم صدور مجوزهای قانونی از سوی نهادهای دولتی شاهد لغو کنسرت‌ها بوده‌ایم و عده‌ای با استفاده از امکانات مختلف تلاش می‌کنند این ماجرا را عملی خلاف شرع عنوان کنند؛ البته که گاه تخلفاتی از سوی مجریان و حتی مستمعان رخ می‌دهد اما ما ضمن احترام به همه عقاید و دیدگاه‌ها به کسانی که دانسته و نادانسته بی‌جهت فضا را ملتهب می‌کنند، می‌گوییم که چنین رویکردی آنچنان که باید، درست نیست.

وی در همین راستا اظهار کرد: ما به کسانی که دغدغه دینی دارند اطمینان می‌دهیم که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن پاسخگویی به شئون دینی، کاملا با ایجاد یک فضای سالم و قانونمند اجراهای زنده موسیقایی موافق است. بی‌تردید موسیقی ایرانی در تمام حوزه‌های آن جایگاه بسیار ارزشمندی دارد، کما اینکه بسیاری از حکیمان ما در زمینه موسیقی تبحر بسیار زیادی داشتند. بنابراین ما هرگز نمی‌توانیم این گنجینه را فراموش کنیم.

جنتی با بیان اینکه "وزارت ارشاد خود را متعهد به حمایت از موسیقی فاخر می‌داند و آن را ابزاری برای تلطیف جامعه عنوان می‌کند"، افزود: جشنواره موسیقی فجر، رویدادی فرهنگی است که امسال با رویکردی جدید، حرفه‌ای‌تر و عیارمندتر برگزار شده است و حضور هنرمندان شاخص یکی از ویژگی‌های بارز این رویداد بود. خوشبخانه جشنواره موسیقی فجر امسال از یک جشن هنری به یک فستیوال حرفه‌ای جایزه‌محور ارتقا پیدا کرده است. از این پس جشنواره موسیقی فجر به آثاری که در طول سال نیز اجرا می‌شود، توجه می‌کند. در واقع جشنواره باید برآیند اتفاقات یک سال موسیقی باشد.

وی اضافه کرد: متاسفانه در دوره‌های پیشین شاهد این بودیم که بخش‌های مهم موسیقی تبدیل به بخش جنبی شده بود اما در دوره جدید تصمیم گرفتیم که این بخش‌ها از جمله بخش موسیقی نواحی و موسیقی جوان در زمان مناسب‌تر به صورت مجزا با قوت و تکیه بر کیفیت برگزار شد؛ البته اگر گروه‌های جوان فعالیت حرفه‌ای داشته باشند، به طور حتم آثار آنها نیز در معرض داوری قرار می‌گیرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش پایانی صحبت‌هایش نیز گفت: اکنون 30 دوره از برگزاری جشنواره موسیقی فجر می‌گذرد و این سه دهه می‌تواند چشم‌انداز مناسبی برای موسیقی و بخش‌هایی که کمتر به آن توجه شده، باشد.

به گزارش ایسنا، پس از سخنان جنتی، گروه موسیقی چارتار روی صحنه رفت و قطعاتی را برای هنرمندان حاضر در مراسم اجرا کرد.

در ادامه مراسم، بخشی از برگزیدگان جایزه باربد که امسال اولین دوره خود را می‌گذراند، بدین شرح معرفی شدند:

بخش موسیقی کلاسیک؛ بهترین آهنگساز: امین هنرمند برای آلبوم شکوه‌های بی‌کلام

بخش موسیقی تلفیقی؛ بهترین آهنگساز: گروه دارکوب به سرپرستی همایون نصیری برای آلبوم نوکوب

بخش موسیقی کلاسیک؛ بهترین آهنگساز: شهرداد روحانی برای آلبوم باغ ایرانی

شهرداد روحانی بعد از دریافت جایزه خود گفت: این قطعه را من برای پدرم ساخته بودم اما زمانی که این کار تمام شد، پدرم، رضا روحانی از دنیا رفته بود ولی مطمئن هستم حالا که میان ما نیست، روحش با من است.

بخش موسیقی تلفیقی؛ بهترین آلبوم: ماه و ماهی اثر حجت اشرف‌زاده و امین و آرش بیاتر

حجت اشرف‌زاده در این مراسم پس از دریافت جایزه‌اش، از زنده‌یاد پرویز مشکاتیان یاد کرد.

بخش موسیقی فیوژن؛ بهترین آلبوم: گذر اثر سیاوش روشن

بخش موسیقی پاپ؛ بهترین خواننده: محمد اصفهانی برای آلبوم شکوه

محمد اصفهانی بعد از دریافت جایزه خود گفت: از تمام کسانی که در باز کردن راه باریکی که میان مردم باز کردم، کمک کردند، ممنونم. از استاد ملک محمود مسعودی، از استاد علی جهاندار که ردیف را پیش او اموختم و از دو اسطوره خودم حسین خواجه‌امیری ذکر و محمدرضا شجریان قدردانی می‌کنم.

بخش موسیقی پاپ؛ بهترین آهنگساز: گروه چارتار برای آلبوم باران تویی

بخش موسیقی پاپ؛ بهترین آلبوم: عشق یعنی، اثر فریدون آسرایی و بهروز صفاریان

پس از این بخش، سهراب پورناظری روی صحنه رفت و دقایقی برای حاضران تنبور نواخت.

سهراب پورناظری در سخنانی نیز اظهار کرد: خوشحالم که امشب با همراهی دوستان هنرمندم به اجرای برنامه می‌پردازم. سه سال پیش که جشن موسیقی ما برگزار شد و دولت تدبیر و امید تازه روی کار آمده بود از رئیس‌جمهور محترم خواستم که راه را در حوزه موسیقی باز کنند اما ظاهراً سه سال است کاری از دستشان برنیامده اما این کار از دست من برمی‌آید که اجرای امشب را به محمدرضا شجریان تقدیم کنم.

بخش موسیقی نواحی؛ بهترین آلبوم: سهراب محمدی برای آلبوم شمال خراسان

در ادامه، جوایز بخش ایران فرهنگی به سهراب پورناظری برای شبگرد کولی باد، سعید نائب محمدی برای ری تا روم و افشار نامور و فیروز ویسانلو برای هزارتوی قفقاز اهدا شد. جایزه این بخش را حسین فریدون و نوبخت اهدا کردند.

بخش موسیقی ایرانی؛ بهترین آلبوم سازی: اردشیر کامکار برای آلبوم یقین گمشده

بخش موسیقی ایرانی؛ بهترین خواننده: به دلیل انصراف حمیدرضا نوربخش و همایون شجریان، جایزه این بخش بازنگری و علیرضا قربانی برنده این بخش شد.

علیرضا قربانی بعد از دریافت جایزه خود گفت: اینکه امسال شاهد برگزاری جشنواره موسیقی فجر با این شرایط هستیم، اتفاق مبارکی است ولی آنچه در این بین مهم است اعتمادسازی است که باید برای این جشنواره وجود داشته باشد و شرایط به‌گونه‌ای هدایت شود که جشنواره جاذبه داشته باشد و طوری باشد که خود هنرمندان جذب جشنواره شوند.

وی ضمن تجلیل از بزرگان موسیقی پیرامون شکایت خانه موسیقی از ساسان فاطمی، بیان کرد: این روزها مشکلی میان خانه موسیقی و برخی از منتقدان به وجود آمده که شرایط چندان مطلوبی نیست. من از همه بزرگان خانه موسیقی می‌خواهم که با گوش شنوایی که دارند، به جای طرح شکایت در محاکم قضایی، شکایت خود را پس بگیرند و با گفت‌وگو مشکل را حل کنند.

بخش موسیقی ایرانی؛ بهترین آهنگساز: هوشنگ کامکار برای آلبوم کوچ بنفشه‌ها

هوشنگ کامکار بعد از دریافت جایزه‌اش گفت: دوست داشتم جوان‌ها در جشنواره تشویق شود. در جلسات هم گفتم که بهتر است ما را تشویق کنید اما جوایز را به جوان‌ها بدهید. به هر صورت امیدوارم این مهم در سال‌های بعد محقق شود.

در نهایت، جایزه بهترین آلبوم باکلام که جایزه ویژه جشنواره بود و بالاترین امتیاز را در همه بخش‌ها گرفته بود، اهدا شد.

جایزه این بخش به همایون شجریان و تهمورس پورناظری برای آلبوم «نه فرشته‌ام، نه شیطان» رسید.

تهمورس پورناظری در این بخش روی صحنه حاضر نشد و همایون شجریان به تنهایی برای دریافت جایزه باربد روی صحنه آمد. جایزه این بخش، سکه طلا تعیین شده بود.

همایون شجریان پس از دریافت تندیس باربد، در سخنانی گفت: از علیرضا قربانی بخاطر حرف‌های خوبش سپاسگزارم و سهراب پورناظری عزیز که من و پدر را با اجرایشان شرمنده کردند. خوبی آواز این است که در گلو نمی‌ماند. موسیقی همان‌طور که صدا و آواز است، سکوت هم هست.

او ادامه داد: آواز همان‌طور که از عشق و انسانیت و شرایط اجتماعی می‌گوید، گاهی اوقات با سکوت نیز همان پیام‌ها را بیان می‌کند. من یاد گرفته‌ام به همه پیشکسوتان به خصوص به پدر و مادرم ادای احترام کنم. پدرم که تمام تار و پودم از اوست.

شجریان درباره جایزه باربد نیز اظهار کرد: اسم باربد و اختصاص یافتن بخش جایزه به این نام نویدی را به اساتید موسیقی ایران می‌دهد. آلبوم «نه فرشته‌ام نه شیطان» را مدیون آهنگسازی خوب تهمورس پورناظری هستم و با تصنیف «چرا رفتی» روی شعری از سیمین بهبهانی، حتی مخاطبانی را پیدا کردیم که کودکان خردسال بودند. دلم می‌خواست اگر این کودکان حوصله‌شان سر نمی‌رفت، کنسرت‌هایم را برای آنها آزاد می‌گذاشتم.

در ادامه، بهروز رضوی - مجری برنامه - با اشاره به جایگاه محمدرضا شجریان در حوزه موسیقی، تاکید کرد: در محافل موسیقی حتما نامی هم از شجریان برده می‌شود، حق هم این است که از ایشان یاد شود.

به گزارش ایسنا، آئین اختتامیه سی‌ویکمین جشنواره موسیقی فجر با نوای موسیقی کامکارها به پایان رسید.

بر اساس این گزارش، پیش از این مراسم نیز فرش قرمز سی‌ویکمین دوره جشنواره موسیقی فجر در تالار وحدت پهن شد و تعداد از هنرمندان پیشکسوت و جوان از روی آن عبور کردند.

در این مراسم جمعی از هنرمندان مصطفی کمال پورتراب، همایون شجریان، خانواده کامکارها، رافائل میناسکانیان، لوریس چکناواریان، فریدون خشنود، فرشاد رمضانی، علیرضا قربانی، حمید حامی، عبدالحسین مختاباد، محمد سریر، کیخسرو پورناظری، شهرداد روحانی، نادر مشایخی، گلاب آدینه، محمد اصفهانی و ... برای حضور در جشن پایانی جشنواره موسیقی فجر از روی فرش قرمز گذشتند و عکس یادگاری انداختند.

همچنین برخی مسئولان مانند علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین فریدون دستیار ارشد رئیس‌جمهور و محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی حضور یافتند.

امسال جشنواره موسیقی فجر از 21 بهمن‌ماه به ریاست حمیدرضا نوربخش و دبیری حسن ریاحی کار خود را آغاز کرد. در این دوره، 63 گروه در سالن‌های مختلف شهر تهران اجرا داشتند، البته برخی گروه‌ها در دو سانس کنسرت دادند و اجرای سه گروه هم لغو شد.

منبع: ایسنا 

مهدیه محمدی، مجتبی مهدی زاده و لیلى شجاعى این را خواندند
فائقه معتمدی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روزانه سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر، روز هشتم تا دهم | عکس
» روزانه سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر، روز هشتم تا دهم

مجله صوتی روزانه آوای تیوال هم گام با سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر

گزارشگران: علیرضا مویدی و رسول حسینی
تدوین: علیرضا مویدی

تهیه شده در بخش موسیقی تیوال
۰۲ اسفند ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکس
از کنسرت گروه چارتار i
۰۱ اسفند ۱۳۹۴
مجتبی مهدی زاده، Mehr N@z، مائده جوادی، سارا صادقیان، نسیم ح و مصطفی آذرکمان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکس
از کنسرت گروه چارتار i
۰۱ اسفند ۱۳۹۴
مجتبی مهدی زاده، سید علیرضا ذاکر، Mehr N@z، مائده جوادی، نسیم ح و مصطفی آذرکمان این را دوست دارند
خیلی باحالن من عاشق گروه چارتارم
۰۱ اسفند ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چقدر چسبید. چقدر زیبا بود. سبکی به اسم امبینت جز داریم؟ اگر بله که این کنسرت خوبی از این دست بود.
اون آهنگ چهره ها (Faces) چه خوب چهره ی تهران شلوغ و درهم و برهم رو هجو می کرد.
به جز رفت و آمد زیاد به روی سن در اول کنسرت، و برخی مزاحمت های دوستان تماشاگر، اجرای بسیار دلچسبی بود. تیم ایرانی همراه فاتاوا هم به نظرم خیلی جوان و خیلی خوب بودند. یکی از چیزهایی که باعث میشه بیشتر از موسیقی لذت ببرم زبان بدن و اکسپرشن های صورت نوازنده هاست. نوازنده ی پیانو با زبان بدنش و با تعامل کوتاهش با نوازنده ی گیتار باس در آهنگ آخر به شدت در این حس من تاثیر گذاشت.
خسته نباشند خلاصه و برای این گروه آرزوی موفقیت های آتی می کنم.
مجتبی مهدی زاده و ابرشیر این را خواندند
Marillion، امید شایسته، ارغوان - و عطیه هجری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
انقدر خوب بود که کلی انرژی گرفتم. کار نوازنده ها عالی بود: ساکسیفون گیتار برقی کیبورد...
نرگس، سارا، مژگان و عطیه هجری این را پاسخ داده‌اند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نامزدهای دریافت جایزه «باربد» معرفی شدند  | عکس
» نامزدهای دریافت جایزه «باربد» معرفی شدند
... دیدن متن »
مراسم اختتامیه‌ سی‌ویکمین جشنواره موسیقی فجر، امشب، اول اسفند ماه، با اجرای گروه موسیقی کامکارها، سهراب پورناظری، گروه چارتار و همچنین فیض علی فیض برگزار می‌شود و هم‌زمان با آن برندگان جایزه موسیقی باربد معرفی می‌شوند. 
به گزارش روابط عمومی سی‌ویکمین جشنواره موسقی فجر، «جایزه باربد» برای اولین بار به ساختار این رویداد هنری اضافه شده و آثار برتر حوزه موسیقی انتخاب می‌شوند. 
«جایزه‌ باربد» در هر سال تولیدات موسیقایی را در طول بازه‌ زمانی یک ساله‌ از مهر تا مهر مورد بررسی قرار می‌دهد. بخش جایزه به طور کلی از سه قسمت آلبوم‌ها، کنسرت‌ها و بخش جانبی تشکیل شده است. با توجه به اینکه امسال به عنوان اولین سالی که این بخش به جشنواره اضافه شده است، داوری تنها در بخش آلبوم‌ها انجام می‌شود و علاوه بر آن آثاری که در دو سال گذشته تولید شده‌اند، مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. امسال به عنوان اولین سال، بیش از ۵۰۰ اثر تولیدشده در قالب آلبوم موسیقی از مهرماه سال ۹۲ تا مهرماه سال ۹۴ در تمامی سبک‌ها بررسی می‌شود و جایزه‌ «باربد» با آرای بیش از ۷۰ نفر از موسیقیدانان حرفه‌ای کشور انجام خواهد شد. 

نامزدهای دریافت جایزه باربد به این شرح است: 

موسیقی ایرانی
 نامزدهای بهترین آلبوم سازی
۱-    گاهان (یاسمین شاه‌حسینی)
۲-    دور نهان (علی اصغر عربشاهی)
۳-    یقین گمشده (اردشیر کامکار)
۴-    در سایه سرو (پویا محمدی)
۵-    روایت (مهدی تیموری)

نامزدهای بهترین خواننده
۱-    همایون شجریان‌ / چه آتش‌ها
۲-    حمیدرضا نوربخش / کوچ بنفشه‌ها‌
۳-    سالار عقیلی / وطن
۴-    علیرضا قربانی / قطره‌های باران

نامزدهای بهترین آهنگساز
۱-    هوشنگ کامکار / کوچ بنفشه‌ها
۲-    حسین علیزاده / باده تویی
۳-    کیخسرو، تهمورس و سهراب پورناظری / قطره‌های باران
۴-    نوید دهقان / وطن

نامزدهای بهترین آلبوم باکلام
۱-    باده تویی (حسین علیزاده / محمد معتمدی)
۲-    نه فرشته‌ام، نه شیطان (تهمورس پورناظری/ همایون شجریان)
۳-    وطن (نوید دهقان/ سالار عقیلی)
۴-    قطره‌های باران (کیخسرو، تهمورس و سهراب پورناظری/ علیرضا قربانی)
۵-    چه آتش‌ها (علی قمصری /  همایون شجریان)

موسیقی نواحی
نامزدهای بهترین آلبوم
۱-    موسیقی شمال خراسان / سهراب محمدی
۲-    عاشقانه‌ها  / محمدرضا اسحاقی
۳-    جاودانه‌های موسیقی مازندران  / نظام شکارچیان
۴-    آیینی / محمدرضا اسحاقی
۵-    آوای کوهستان / محمد میرزایی

موسیقی کلاسیک
نامزدهای بهترین آلبوم
۱-    باغ ایرانی (شهرداد روحانی) 
۲-    و اینک بی‌کرانگی (سعید شریفیان)
۳-    خلیج فارس (شهرداد روحانی)
۴-    آفرینش (امیر پورخلجی‌)
۵-    شکوه‌های بی‌کلام (امین هنرمند)
۶-    همان یک شرار و هیچ (کارن کیهانی)

نامزدهای بهترین آهنگساز
۱-    امین هنرمند (شکوه‌های بی‌کلام)
۲-    شهرداد روحانی (باغ ایرانی)
۳-    شهرداد روحانی (خلیج فارس)
۴-    سعید شریفیان (و اینک بی‌کرانگی)
۵-    سعید شریفیان (به زمین و آفتاب)

موسیقی فیوژن
نامزدهای بهترین آلبوم
۱-    ناگفته / حافظ ناظری
۲-    دینگو مارو /  محسن شریفیان
۳-    گذر / ‌ سیاوش روشن
۴-    ایستگاه یک / کوارتت کاسته‌
۵-    گمانه  / سهیل پیغمبری
۶-    داماهی / دارا دارایی
۷-   در شعله باتو رقصان / مهیار علیزاده

موسیقی پاپ
نامزدهای بهترین آلبوم    
۱-  شکوه/ محمد اصفهانی
۲-  باران تویی/ چارتار
۳-  یک لحظه عاشق شو / حامی
۴-  اولین/ سهند اطهری  کیوان تفتی
۵-  عشق یعنی/ بهروز صفاریان
۶-  نامزدهای بهترین آهنگساز
۷-  چارتار / باران تویی
۸-  بهروز صفاریان  فریدون آسرایی / عشق یعنی
۹-  مرتضی پاشایی / اسمش عشقه
۱۰-  سهند اطهری / اولین
۱۱-  محمد شعبانی/ رقص با ریتم ساحل

نامزدهای بهترین خواننده
۱-  احسان خواجه‌امیری / پاییز، تنهایی
۲-  محمد اصفهانی / شکوه
۳-  حامی / یک لحظه عاشق شو
۴-  مرتضی پاشایی / اسمش عشقه
۵-  فریدون آسرایی / عشق یعنی
۶-  موسیقی تلفیقی
۷-  نامزدهای بهترین آلبوم
۸-  رویای خورشید/ کامران عراقی
۹-  بر قطار زمان / شوان توکل
۱۰-  نوکوب/ همایون نصیری
۱۱-  دعوت/ کاکوبند  و پندار گروه آشا
۱۲-  ماه و ماهی / حجت اشرف زاده  امیر و آرش بیات

نامزدهای بهترین آهنگساز
۱-  امیر و آرش بیات و حجت اشرف‌زاده / ماه و ماهی
۲-  کامران عراقی / رویای خورشید
۳-  شوان توکل / بر قطار زمان
۴-  همایون نصیری / نوکوب
۵-  میلاد درخشانی / اشارات نظر
(با تقدیر از کامران عراقی و گروه کامنت)

بخش ویژه ایران فرهنگی
تقدیر از
شبگرد کولی باد / سهراب پورناظری و روبیک آرتزویان
ری تا روم / سعید نایب محمدی
هزار توی قفقاز / افشار نامور / فیروز ویسانلو 
.
مجتبی مهدی زاده، مارال عظیمی، وحید مقدم، شاهین نصیری و وحید هوبخت این را خواندند
فقط اگر دهه هفتاد ایجانب مورد حمله قرار ندهند مگر ایجانب پاشای صدای خاصی داشت؟!!!!.همین.
۰۱ اسفند ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۰۱ اسفند ۱۳۹۴
۱۱ نفر این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۰۱ اسفند ۱۳۹۴
محمد عسگری، مصطفی آذرکمان و ارغوان - این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روزانه سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر، روز ششم و هفتم | عکس
» روزانه سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر، روز ششم و هفتم

مجله صوتی روزانه آوای تیوال هم گام با سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر

گزارشگران: علیرضا مویدی و رسول حسینی
تدوین: علیرضا مویدی

تهیه شده در بخش موسیقی تیوال
۰۱ اسفند ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکس
از کنسرت مازیار فلاحی i
۳۰ بهمن ۱۳۹۴
مجتبی مهدی زاده، محمد عسگری و مصطفی آذرکمان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۳۰ بهمن ۱۳۹۴
محمد عسگری، مائده جوادی، یاسمین کشاورز و الناز یوسف زاده این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۳۰ بهمن ۱۳۹۴
نسیم ح، محمد عسگری، سمیرا، لیلى شجاعى و مصطفی آذرکمان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۳۰ بهمن ۱۳۹۴
Marillion، سینا حویزی، ابراهیم مختاری، محمد عسگری و مصطفی آذرکمان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۳۰ بهمن ۱۳۹۴
محمد عسگری و مائده جوادی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۳۰ بهمن ۱۳۹۴
مجتبی مهدی زاده، محمد عسگری، الهام وحیدی و یاسمین کشاورز این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۳۰ بهمن ۱۳۹۴
نسیم ح، مجتبی مهدی زاده، محمد عسگری، مائده جوادی، رویا رجبی خراسانی و مصطفی آذرکمان این را دوست دارند
درد بر شما. کنسرت بسیار عالی و شادی بود و بعد از سالها ما یک اجرای درست و حسابی و سالم در جشنواره موسیقی فجر دیدیم.
فقط راستش من هرچه فکر میکنم و به تاریخ مراجعه میکنم، مفهوم به اشتراک گذاشتن تصاویر به شدت تار و ناواضح رو در سایتی مثل تیوال که بهرحال این ... دیدن ادامه » روزها حجم عظیمی از اطلاع رسانی اخبار هنری و فرهنگی رو به خودش اختصاص میده و سعی در اجرای "حرفه ای" کارش داره، درک نمیکنم!
اون هم از کنسرتی که سراپاش پر از رنگها و صداهای بسیار خوشرنگ و خوشایند بود..

فکر میکنم کمترین کار برای احترام به بازدیدکنندگان سایت تیوال، فارغ از این که هنرمند هستند یا نه، این هست که تصاویر، صدا و سایر محصولات دست کم "کیفیت" خوبی داشته باشند!
به قول مرحوم علی حاتمی: "همه ی آدمهای با صفا، سواد دیدن دارند!" و طبعا کسی هم که سر از سایت تیوال درمیاره و اخبار فرهنگی و هنری رو دنبال میکنه، حق داره تصویر و صداهای خوب ببینه و بشنوه....
۳۰ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۳۰ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۳۰ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۹ بهمن ۱۳۹۴
Marillion، بامداد و محمد عسگری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکس
از کنسرت محسن یگانه i
۲۹ بهمن ۱۳۹۴
محمد عسگری و مجتبی مهدی زاده این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۹ بهمن ۱۳۹۴
محمد عسگری و مجتبی مهدی زاده این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره کنسرت گروه آوای موج (بوشهر) i
کودکان کار و بی سرپرست رنگین پوست در آوای موج هنرنمایی می کنند | عکس
» کودکان کار و بی سرپرست رنگین پوست در آوای موج هنرنمایی می کنند
... دیدن متن »
نشست خبری گروه موسیقی آوای موج به سرپرستی محسن آقایی یک روز قبل از اجرای کنسرت سی و یکمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر در موسسه فرهنگی- هنری فروغ فلق برگزار شد.
مهندس بهروز فرح شیرازی مدیر روابط عمومی گروه موسیقی آوای موج در خصوص چگونگی اجرای این کنسرت در جمع خبرنگاران گفت: گروه موسیقی آوای موج امسال برای اولین بار در جشنواره موسیقی فجر شرکت می کند. در این کنسرت قرار است 15 قطعه در دو پارت (پارت اول 8 قطعه و پارت دوم 7 قطعه) اجرا شود که دو قطعه آن کار پژوهشی و سایر قطعات کارهایی برگفته از آواها و نیمه های قدیمی بوشهری است که با تنظیم جدید در این کنسرت اجرا می شود.
تمامی این قطعات برگفته از آواها و نیمه های قدیمی بوشهر است. شیرازی با تاکید بر اینکه در کنسرت فردای گروه موسیقی آوای موج قرار است معرفی کاملی از موسیقی مقامی بوشهری شامل موسیقی های بخش پژوهشی، آیینی، کار، حماسی  (جنگ نامه خوانی)، مذهبی (سنج و دمام) و موسیقی درمانی (موسیقی زار) صورت گیرد گفت: کنسرت فردا 29 بهمن ماه از ساعت 19 تا 21 در تالار خلیج فارس مجموعه نیاوران برگزار می شود.
وی خاطرنشان کرد: اعضای گروه آوای موج همگی از استان بوشهر هستند؛ اما با توجه به جغرافیای بوشهر و به خاطر همسایگی با سایر استانها و فرهنگ ها، موسیقی این خطه از تنوع زیادی برخوردار است. البته در کنسرت فردا موسیقی اصیل نواحی بوشهری اجرا می شود اما در بعضی از قطعات با استفاده از نوازنده هرمزگانی رنگ و بوی موسیقی این منطقه هم به موسیقی گروه محلی بوشهری آوای موج داده شده است؛ به طور مثال در قطعه "زار" با ترکیبی از ساز بندرعباس و سازهای کوبه ای بوشهر استفاده شده است. 

شیرازی در خصوص اینکه چه کسی تمام بلیط های کنسرت آوای موج را خرید می گوید: همانطور که در خبرها آمده بود مدت کوتاهی  بعد از باز شدن سایت های فروش بلیط سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر؛ گروه موسیقی آوای موج توانست جایگاه Sold Out  (فروش کامل بلیط) را از آن خود کند. در واقع این گروه با توجه به ویژگی هایی همچون جوان بودن اعضای گروه و اینکه اولین تجربه حضور در جشنواره بین المللی موسیقی فجر را دارند، توانست رکورد اولین فروش کامل جشنواره موسیقی فجر را به دست آورد. در آخرین اجرای گروه که دی ماه سال جاری در سالن ایوان شمس برگزار شد با استقبال بسیار خوبی رو به رو گردید و تعداد زیادی از متقاضیان که موفق به دیدن کنسرت نشدند درخواست حضور در اولین کنسرت گروه که در واقع کنسرت سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر بود را داشتند به گونه ای که تمام بلیط ها رزرو و با باز شدن سایت به صورت یکجا خریداری شد.

وی یکی از ویژگی های منحصر به فرد این کنسرت در کل جشنواره موسیقی فجر امسال را، حضور چند کودک بی سرپرست و کودک کار 9 تا 13 ساله بوشهری عنوان کرد و گفت: قرار است این کودکان در بخش های کوتاهی از کنسرت به اجرای سازهای کوبه ای و حرکات آیینی بپردازند. 
وی هدف از این کار را فرصت دادن به این کودکان و معرفی استعدادهای آنان به همگان اعلام کرد و افزود: این در حالی است که کودکان کار امروزه با توجه به شرایط خانوادگی و اجتماعی موجود در معرض آسیب های اجتماعی زیادی قرار دارند و از کانون توجه خارج هستند؛ در صورتی که اگر همگان به شناسایی و کشف استعدادهای آنان همت گمارند بی شک پدیده های شاخص و قابل توجهی در عرصه های گوناگون از جمله موسیقی خواهند شد. 

مجتبی مهدی زاده این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۹ بهمن ۱۳۹۴
محمد عسگری و هانیه خدابخش این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من 2تا بلیط برای کنسرت سهراب پورناظری و آنتونیو ری دارم برای ساعت 21 امروز، متاسفانه خودم نمیتونم برم، اگر تمایل به خرید دارین با شماره 09396469784 تماس بگیرین .
طبقه همکف - ردیف 6 - صندلی 32 و 33
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فقط می تونم بگم "بی نظیر" بود!!
شادی بهرامی این را خواند
محمد کریمی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فوق العاده بود...واقعا یک بار انتخاب کردن گزینه "دوست داشتم" برای این کنسرت کم هست...از اون کنسرت هایی هست که حال آدمو خوب میکنه
شادی بهرامی این را خواند
الهام وحیدی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۹ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۹ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۹ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۹ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سیم هایی که از عصبانیت پاره شدند ؟!!
(( هنرمندان بدعنق آلمانی و تماشاگران همیشه در صحنه ))
کنسرت کوارتت زهی لایپزیک ، اجرایی بسیار لذت بخش و شنیدنی بود . نوازندگان قطعات کوارتت زهی از موتزارت،بتهوون و برامس و سرآخر قطعه ای از لوریس چکناواریان را با چیره دستی نواختند.
در عین حال تجربه ی ناخوشایندی هم بود چرا که برخی از تماشاگران آیین و آداب تماشا و لذت بردن از موسیقی کلاسیک را رعایت نمی کنند.. اگر استقبال بسیار پرشمار از برنامه کوارتت لایپزیک را نشان از توجه تماشاگران ایرانی به موسیقی کلاسیک دانست پس چرا خبری از درست شنیدن و درست تشویق کردن که از ابتدایی ترین اصول مربوط در این حوزه است، در برخی از ما مخاطبان وجود ندارد ؟
برخی از تماشاگران <همیشه درصحنه>! تالار وحدت، در انتهای تک به تک موومان های یک قطعه چند بخشی، شروع به تشویق می کردند، واکنش نوازندگان بسیار جدی ژرمن در برابر این کف زدن ها ابتدا لبخند زدن به یکدیگر بود، گاهی چشم بستن بود و سپس معذب شدن و در اواخر اجرا چلیست گروه رسما سر تکان می داد و رو ترش می کرد و به نظرم همین انرژی منفی باعث شد یکی از سیم های ویلونسل اش در برود! تماشاچیان دوباره کف زدند نوازنده اتفاق را به گردن خشکی هوا انداخت و اخم کرد تماشاچیان دوباره کف زدند!
سیم ساز ویلون اول گروه هم که بسیار انرژیک و با احساس می نواخت ،حین اجرا پاره شد. در طول تعویض سازها و سیم ها، آلمانهای سردمزاج نشسته بر پیشانی صحنه کوچکترین ارتباطی با مخاطبان برقرار نکردند نه لبخندی... نه جمله ای... مردم باز کف زدند!
**
کوارتت زهی یکی از متداول ترین گروه های مجلسی در موسیقی کلاسیک می باشد و بسیاری از آهنگسازان از اواخر قرن هجدهم از جمله موتزارت، بتهوون و... علاقه ی زیادی به نوشتن قطعاتی برای این آنسامبل موسیقی داشته اند. قطعات کوارتت معمولا دارای چهار موومان (موومان اول و چهارم با تمپوی بالا و موومان های دوم و سوم اغلب آرام )است.
اولین قطعه کوارتت زهی این کنسرت مربوط به موتسارت بود که به قطعه شکار معروف است .
من بسیار مسحور قطعه دوم اجرا به نام serioso از بتهوون شدم...گفته شده: " این اثر یکی از عمیق ترین و گویاترین آثار وی می باشد. موسیقی کوارتت بیانی از بیماری و بهبود بتهوون است." خود او گفته: " این کوارتتها آواز شکر گذاری من از خداوند به خاطر رهایی از بیماری است."
ناله های سازهای زهی هماهنگی بالایی در انعکاس رنج و زیبایی و گاه روان بیمارگون و عصبی و خلسه های آرام روان دارد.
***
دخترکی گیتار به آغوش کشیده
اتفاق خوب جشنواره موسیقی امسال،معرفی استعدادهای جوان در ابتدای برنامه های پرمخاطب جشنواره است.. پریناز حیدری نژاد دخترک 13ساله قطعه ی زیبایی با عنوانRondo in a Minor اثر آهنگساز و گیتاریست کلاسیک اسپانیایی قرن هجدهم Dionisio Aguado اجرا کرد .
***
بد ... دیدن ادامه » نبود یکی دو نفر از نوازندگان هنرمند لایپزیکی که اتفاقا کسوت دانشگاهی هم در دانشگاه های معتبر دنیا دارند به جای اخم و سرتکان داد و آه کشیدن! روی صحنه ،گشاده رو و لبخند زنان با مخاطبان خود ارتباط بهتری برقرار می کردند تا هم فضای تلخ شکسته میشد و هم آیین درست تشویق کردن را در این گونه برنامه ها یادآوری می کردند!
و هم سازهایشان به اعتراص پاره نمی شدند!!

ابر شیر جان نکته خیلی جالبی بود .. حالا بعید می رسه که از سیم های نامرغوب استفاده کرده باشن اما ممکنه عصبانیتی که اشاره کردی روی کوک کردن ساز هاشون هم تاثیر گذاشته باشه ! :))
۲۸ بهمن ۱۳۹۴
سلامت  باشی..موسیقی شناس که البته شما هستی .....به نظرمم از نظر سازها ترکیب بندی با خست انجام شده بود...گیتار باس و .درامز که آخرش اومد.... از سطح تصور من متفاوت بود و انتظاراتم رو برآورده نکرد چندان :(
۲۹ بهمن ۱۳۹۴
اختیار داری و استاد هستی .. ولی آخرین آهنگ نمونه عالی و کامل و همه چیز تمام در این سبک بود و در پایان باعث یک شوک هنری شد که هنوز هم این شوک در من وجود داره .:)
۳۰ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۸ بهمن ۱۳۹۴
محمد عسگری، حامد حسینیان برزی، نسیم ح و behrad rad این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۸ بهمن ۱۳۹۴
محمد عسگری، نسیم ح و behrad rad این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکس
از کنسرت سیروان خسروی i
۲۸ بهمن ۱۳۹۴
محمد عسگری، ✿گلبو✿ و مجتبی مهدی زاده این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۸ بهمن ۱۳۹۴
mahtab j، محمد عسگری، علی طیبی و مجتبی مهدی زاده این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۸ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۸ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۸ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۸ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۷ بهمن ۱۳۹۴
محمد عسگری، behrad rad، وحید هوبخت، پرند محمدی، مجتبی مهدی زاده و شیوا الف این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۷ بهمن ۱۳۹۴
محمد عسگری و behrad rad این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
راجستانی‌ها شال بر گردن شوالیهٔ آواز ایران آویختند | عکس
شهرام ناظری: در آواز ایرانی عقب‌گرد داشته‌ایم
» راجستانی‌ها شال بر گردن شوالیهٔ آواز ایران آویختند
... دیدن متن »
در ادامه‌ی اجراهای بخش بین‌الملل،‌ گروه موسیقی «دیوانا» از راجستان در حالی به اجرای برنامه پرداخت که تعدادی از مسوؤلان هنری کشور چون «علی مرادخانی» – معاون هنری وزارت کشور-، «حمیدرضا نوربخش»- مدیر جشنواره- و همچنین «شهرام ناظری»- خواننده‌ی موسیقی سنتی ایران- از این برنامه دیدن کردند و سرپرست گروه به نشانه‌ی احترام، شال خود را بر گردن شوالیه‌ی آواز ایران انداخت.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، به‌هنگام ورود «شهرام ناظری» سرپرست و همچنین خواننده‌ی گروه، با مشاهده‌ی این خواننده‌ی ایرانی، در حال هنرنمایی خود، برای او دست تکان دادند و خوش‌آمد گفتند. همچنین در ادامه‌ی برنامه به این ماجرا اشاره کرد که می‌داند «شهرام ناظری» در عرصه‌ی موسیقی ایرانی از مشاهیر است، به همین خاطر او را به روی صحنه دعوت کرد و به رسم احترام، شال خود را بر گردن او آویخت. در ادامه‌ی کنسرت نیز اعضای گروه نیز به‌نوبت، ناظری را در آغوش گرفتند و در ادامه، سرپرست گروه راجستان، با تشویق حاضران به همراهی کردن در اجرای دهانی یک ملودی، از عشق به سرزمین‌های پاکستان، هندوستان و ایران در کلامی ملودیک گفت.

گروه راجستان، موسیقی گروه را برآمده از جغرافیای زیست محیطی یک قوم توصیف کرد، همچنین با حاضر شدن بر جایگاه، به‌رسم محلی، شال‌های صنایع دستی را بر گردن اعضای گروه انداخت. «انورخان منقانیار» – سرپرست گروه دیوانا- یکی از سرشناس‌ترین خوانندگان نسل خود است؛ چهل سال دارد و در روستایی در مرز هند و پاکستان زندگی می‌کند. آواز او آمیخته‌ای از موسیقی کلاسیک و مردمی هندوستان است. در گروه «دیوانا» قاضی خان بارانا، فیروز خان منقانیار،‌ داره خان و قوارخان منقانیار می‌نوازند.

بعد از پایان این کنسرت که با تقدیر گروه راجستانی انجام گرفت در جمع خبرنگاران پیرامون این اجرای موسیقایی توضیح داد: موسیقی ما به دلیل برخی از مشکلاتی که سر راه آن قرار داشته نتوانسته درست پیشرفت کند و به خاطر همین مشکلات به جای پیشرفت درجا زده است اما اجرایی که امشب دیدم بسیار اجرای عالی بود و من بار دیگر به این نکته رسیدم موسیقی منطقه راجستان به دلیل حضور پر رنگ ریتم از چه پیشرفت قابل ملاحظه ای برخوردار بوده است و بر عکس ما در موسیقی حرکت رو به پیشرفتی داشته است.

شهرام ناظری (عکس از منصور جهانی)شهرام ناظری (عکس از منصور جهانی)
ناظری افزود: امشب مخاطبان دیدند که ساده ترین موسیقی محلی چطور همه را میخ کوب کرد و به ما نشان داد که موسیقی ما چقدر در ریتم عقب است. اساسا این تنوع ریتمی که ما در کنسرت راجستان دیدیم به هیچ عنوان با ریتمی که ما در موسیقی ایرانی داریم قابل مقایسه نیست و اینجاست که نقش آموزش و تقدس موسیقی را کاملا مشاهده می کنیم و می بینیم که این موسیقی چقدر درست در مسیر خود حرکت کرده است.

شوالیه آواز ایران تصریح کرد: وقتی در ایران موسیقی در بسیاری از موارد با مشکلات زیادی مواجه است به طور حتم با وجود تمام اشتراکاتی که می توانیم با موسیقی شرق داشته باشیم، عقب می مانیم. ماجرا همانی می شود که موسیقی آوازی ایران با وجود تمام زیبایی ها و قابلیت هایی که دارد نه تنها پیشرفت نکرده بلکه در مواردی درجا زده یا عقب‌گرد هم داشته است. متاسفانه موسیقی آوازی ما به سمتی رفته که شاهد تم های مونوتنی در این زمینه هستیم و هیجان چندانی در این سبک دیده نمی شود در حالیکه اگر به همین سبک موسیقی گروه راجستان توجه کنیم متوجه می شویم که این سبک در عین سادگی چقدر تنوع و جذابیت دارد.

وی در پایان گفت: متاسفانه آن تحولی که باید در حوزه آوازی ما اتفاق بیفتند به وجود نیامده و ما نه تنها پیشرفت نکرده ایم بلکه نسبت به سبک پنجاه سال پیش هم عقب گرد داشتیم، گویی اینکه تنوع ریتمیک پنجاه سال پیش آواز ایران بسیار پیشرفته تر این سبک امروزی ماست. موسیقی مقامی و موسیقی سنتی ما دارای ارزش های بسیار فراوانی است اما به دلیل برخی از مشکلات و تحولات اجتماعی این روند ارزشمند نتوانسته در مسیر واقعی خود حرکت کند. البته شاید در بخش سازی توانسته باشیم به توفیقاتی دست پیدا کنیم اما در بخش آوازی این اتفاق اصلا نیفتاده است.

منبع: موسیقی ایرانیان 
مهدیه محمدی و مجتبی مهدی زاده این را خواندند
همراه این را دوست دارد
"موسیقی ما چقدر در ریتم عقب است ما نه تنها پیشرفت نکرده ایم بلکه نسبت به سبک پنجاه سال پیش هم عقب گرد داشتیم" اگرچه تغییر در سلایق موسیقیایی مخاطبین و نگاههای پوپولیسمی به این موسیقی منجر به محجور ماندن آن شده است اما ایمان داریم که این اسطوره زیبایی ... دیدن ادامه » راه تلالو خود را که سالها با گرانی و هجمه های خاطر حفظ کرده است باز خواهد یافت.
۲۷ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دل و روح آدمی به آینه می ماند ...
زنگار می گیرد؛
به کدورتها،
به ناملایمی،
به کینه،
به بی مهری،
به نادیده شدن،
و به هزار و یک ناخوشایندِ دیگر....
اینجاست که دست دل و روحت را می گیری و آینه مکدرش را صیقل می دهی؛
به شنیدن نوای روحبخش "" قطره های بارانی ""
که زنگار می زداید،
با بارش قطره های باران چشمانت ....
و
آرام می گیری ....

پ.ن ... دیدن ادامه » 1: به دعوت نازنینِ مهربانی ، همراه شدم با این نوای دلنواز روحانی و بسی لذت بردم...
پ.ن 2: "" قطره های باران"" نام یکی از قطعات ساخته شده توسط استاد شهرداد روحانی است که در اجرای دیشب دوبار نواخته شد ....
پرند جان خوشحالم که از اعجاز موسیقی حال تان را خوب کرده و لذتش را با ما سهیم شدی...
ممنون از تو دوست خوبم
۲۷ بهمن ۱۳۹۴
چقدر زیبا منو یاد شاملو انداختی
"چراغی در دست
چراغی در دلم
زنگار روحم را صیقل می زنم...."
۲۷ بهمن ۱۳۹۴
@ behrad rad / گرانقدر ، ممنون از شما دوست خوبم بخاطر همراهیتون و این شعر زیبا :))
۲۷ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۷ بهمن ۱۳۹۴
مائده جوادی، محمد عسگری و محمد علی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۷ بهمن ۱۳۹۴
محمد عسگری و behrad rad این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۷ بهمن ۱۳۹۴
پرند محمدی، مائده جوادی، محمد عسگری و behrad rad این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روزانه سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر، روز چهارم و پنجم | عکس
» روزانه سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر، روز چهارم و پنجم

مجله صوتی روزانه آوای تیوال هم گام با سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر

گزارشگران: علیرضا مویدی و رسول حسینی
تدوین: علیرضا مویدی

تهیه شده در بخش موسیقی تیوال

۲۷ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۷ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام.
من برای کنسرت چهارشنبه دو تابلیت دارم ردیف 10 صندلی 30 و 31
قیمت هربلیت نودو پنج هزار تومان هستش
09363352054
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۶ بهمن ۱۳۹۴
مریم مصباح این را خواند
محمد عسگری، سولماز غفاری، مائده جوادی، فرزان امیری، نسیم ح و مجتبی مهدی زاده این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۶ بهمن ۱۳۹۴
محمد عسگری، راحله رویین تن، شاهین نصیری، همراه، مائده جوادی و آریو راقب کیانی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره کنسرت کاوه یغمایی i
کاوه یغمایی: جشنواره از من سوءاستفاده نکرده است | عکس
مشکل پیش‌آمده و لغو شدن کنسرت را خودم گردن می‌گیرم!
» کاوه یغمایی: جشنواره از من سوءاستفاده نکرده است
... دیدن متن »
«کاوه یغمایی» پس از لغو کنسرتش در سی‌ویکمین جشنواره موسیقی فجر گفت: از این بابت، خجالت‌زده مردم هستم و اگر هم جشنواره فجر خسارتی را طلب کند‌، موظفم که آن را پرداخت کنم.
این خواننده موسیقی راک که قرار بود پس از سال‌ها، در قالب جشنواره موسیقی فجر روی صحنه برود‌، اظهار کرد: لازم است درباره اتفاقاتی که در جریان لغو کنسرتم افتاده است توضیح دهم؛ خیلی‌ها می‌خواستند به این کنسرت بیایند و از ما حمایت کنند و متأسفانه اذیت شدند. من شخصا از تمام کسانی که بلیت این کنسرت را خریده بودند و از شهرستان‌ها آمدند، عذرخواهی می‌کنم، حتی می‌دانم افرادی بودند که می‌خواستند با ویلچر به این کنسرت بیایند! قول می‌دهم این اتفاق ناگوار را از هر جهت جبران کنم.
او ادامه داد: امیدوارم به‌زودی با خبرهای خوب بتوانم این خاطره‌ی بد را کم‌رنگ کنم. از شب گذشته تا کنون، این موضوع ارکستر من را تحت‌ تأثیر قرار داده، اما این خبر را که گفته‌اند ارکستر من به اجرا نرسیده است‌، تکذیب می‌کنم؛ ارکستر من کاملا آماده اجرا بود و ما در ۱۵ روز اخیر، با فشار زیاد تمرین کرده بودیم.
پسر کوروش یغمایی اظهار کرد: تک‌تک افرادی که در ارکستر من ساز می‌زنند، از حرفه‌ای‌ترین‌ها هستند. از همسرم نیلوفر فرزندشاد شروع می‌کنم که با این‌که پدرش در بستر بیماری بود‌، می‌خواست روی صحنه بیاید. هومن غفاری یکی از بهترین درامرهای این سال‌ها بوده و قوی‌ترین اجرایش را برای من آماده کرده بود. آرین کشیشی یکی دیگر از این نوازنده‌های خوب است که وقتی من هم‌سن او بودم، حتی نمی‌دانستم موسیقی یعنی چه. مسعود همایونی هم که یکی از بهترین گیتاریست‌های فعال در ایران است. آرون حسینی را هم که همه می‌شناسند. ساتگین یغمایی خواهرم و نگین پارسا که بک‌وکال این اجرا بودند‌، آمادگی کامل داشتند. همین‌طور همایون نصیری به من افتخار داده بود‌، بابک شهرکی هم که در زمینه موسیقی ایرانی فعال است‌، قرار بود در این اجرا کنار ما باشد.
یغمایی تأکید کرد: متأسفانه اتفاقی افتاده و اجرای ما لغو شده است. خواهش می‌کنم این مسأله را گردن یکی از بافت‌های موسیقی نیندازید. مدیریت،‌ سالن‌، خبررسانی، جشنواره و … مقصر نبودند. مشکل پیش‌آمده و لغو شدن کنسرت را خودم گردن می‌گیرم. اجازه دهید این مشکلات برطرف شوند و به‌زودی با انتشار آلبوم در خدمت مخاطبانم باشم. قطعا با قطعات جدید، از خجالت همه درمی‌آیم.
یغمایی که ظهر دیروز (۲۵ بهمن‌ماه) در تالار وحدت سخن می‌گفت اظهار کرد: امکان اجرا شدن این کنسرت وجود نداشت و درست نیست که موضوع را به گردن یک شخص مشخص انداخت. در واقع چند موضوع مانند حلقه‌های زنجیر به‌هم وصل شدند تا این اتفاق نیفتد. من هم نمی‌خواهم این اتفاق گردن کسی بیفتد.
این هنرمند همچنین در پاسخ به این پرسش که شاید جشنواره از نام او سوءاستفاده‌ی تبلیغاتی کرده است،‌ گفت: من این موضوع را قبول ندارم؛ جشنواره از من سوءاستفاده نکرده است. اتفاقا مکانیزم جشنواره تلاش زیادی داشت و نوازندگان هم با فشار زیاد تمرین کردند.
این هنرمند همچنین بیان کرد: شنیده‌ام که خیلی از هنرمندان اینجا به‌خاطر مسائل اقتصادی اجرا در جشنواره را جدی نمی‌گیرند. در حالی که فجر تنها جشنواره موسیقی ایران است و باید بیشترین توان را برایش گذاشت. اتفاقا من هم تمام توانم را گذاشته بودم. اصلا خیلی از جریان‌های موسیقی باید از طریق همین جشنواره باشد. امیدوارم نگاه‌ها به جشنواره تغییر کند و شاهد یک رقابت واقعی باشیم.
یغمایی در پاسخ به این پرسش که چگونه به جشنواره دعوت شده بود؟ توضیح داد: من ۱۵ روز پیش به‌صورت رسمی از طریق جشنواره دعوت شدم. اکنون هم جشنواره از این بابت متضرر شده و اگر من خسارت مادی به جشنواره زده باشم، موظفم که آن را بپذیرم. در عین حال، مهم‌ترین مسأله برای من، مردم هستند که می‌خواستند به این اجرا بیایند.
او تأکید کرد: اجرای من مجوز داشت و مشکلی از این نظر وجود نداشت.
وی از انتشار آلبوم جدیدش هم خبر داد و گفت: اگر به من بود، این آلبوم را هم همین الان منتشر می‌کردم.
با وجود آن‌که نمایندگان رسانه‌ها در این نشست بارها درباره دلیل لغو شدن اجرای کاوه یغمایی در جشنواره موسیقی فجر از او پرسش کردند، اما این خواننده راک ترجیح داد که دلیل لغو شدن کنسرتش را اعلام نکند.
در بخش دیگری از این نشست حسین سعدی – مدیر هماهنگی ستاد جشنواره موسیقی فجر – درباره نحوه پرداخت بهای بلیت مخاطبان، گفت: کسانی که بلیت خریده‌اند می‌توانند از طریق همان سامانه فروش و پیامکی که به آن‌ها ارسال می‌شود، پول خود را پس بگیرند. سامانه‌های فروش به‌زودی این کار را انجام می‌دهند و دوستان اندکی را هم که به‌صورت مهمان به جشنواره دعوت شده‌اند به‌زودی آگاه خواهیم کرد.


منبع: ایسنا

سولماز غفاری، مجتبی مهدی زاده و Mehr N@z این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
دوستان گرانقدر، متاسفانه دو نفر از دوستانی که قرار بود به همراه من به کنسرت گروه کامکارها، ساعت ۲۱ بیان امکانش رو ندارن. به همین دلیل خواستم بگم دو تا بلیط برای ساعت ۲۱ روز چهارشنبه، طبقه همکف F، ردیف ۱۹، صندلی‌های ۲۲ و ۲۳ وجود داره.اگه کسی می خواد به من بگه.
پاینده باشید
چطوری بگم؟
۲۶ بهمن ۱۳۹۴
سلام، می بخشید دیر جواب می دم. لطفا با شماره ۰۹۳۵۵۴۷۷۷۳۲ تماس بگیرین. اگر پاسخ ندادم اس ام اس بدید.
روز بخیر
۲۶ بهمن ۱۳۹۴
با سلام مجدد خدمت دوستان. باید بگم متاسفانه یا خوشبختانه بلیط ها فروش رفت. ممنون
۲۸ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۶ بهمن ۱۳۹۴
پیمان پاکباز این را خواند
زهره، پرند محمدی، محمد عسگری، آذرنوش، حسام الدین قاموس مقدم، Marillion، behrad rad و مجتبی مهدی زاده این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکس
از کنسرت گروه پالت i
۲۶ بهمن ۱۳۹۴
محمد عسگری، نسیم ح، سولماز غفاری، همراه، مائده جوادی، behrad rad و مجتبی مهدی زاده این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۶ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۶ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکس
از کنسرت محمد علیزاده i
۲۵ بهمن ۱۳۹۴
آرزو، زهرا، محمد عسگری و مجتبی مهدی زاده این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستان عزیز سلام؛
من دو تا بلیت برای این اجرا دارم که خودم نمی تونم برم. (احسان خواجه امیری، چهارشنبه 28م، ساعت 21)
برای ردیف 14، صندلی 28 و 29 و بهای هر بلیت نود و پنج هزار تومان.


اگر تمایل به خریدش دارید تا چهارشنبه ظهر با این شماره تماس بگیرید:
09125799294
یا به این نشانی ایمیل بزنین: farnazyou@gmail.com

ممنون
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تیوال: به آگاهی خریداران کنسرت "گروه دگردیس / گروه تندر" می رسانیم کنسرت "گروه تندر" لغو شده است و به جای آن گروه دگردیس با "گروه ماکان اشگواری" اجرا خواهد داشت. عزیزانی که تمایل به لغو بلیت خود را دارند، "شماره پیگیری" خرید خود به همراه یک "شماره کارت بانکی" و نام صاحب کارت، به support@tiwall.com ارسال نمایند.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کنسرت گروه تندر، کاوه یغمایی و شجاعت خان لغو شد | عکس
روز لغو و تعلیق در جشنواره موسیقی فجر!
» کنسرت گروه تندر، کاوه یغمایی و شجاعت خان لغو شد
... دیدن متن »

امروز را به طور قطع می توان یکی از عجیب‌ترین و شوکه‌کننده ترین روزهای تاریخ جشنواره موسیقی فجر در طول این سالها دانست.

به اطلاع خریداران کنسرت "گروه دگردیس/ گروه تندر" می رسانیم کنسرت "گروه تندر" لغو شده است و به جای آن امروز گروه دگردیس با "گروه ماکان اشگواری" اجرا خواهد داشت. عزیزانی که تمایل به لغو بلیت خود دارند، "شماره پیگیری" خرید خود را به همراه یک "شماره کارت بانکی"، به support@tiwall.com ارسال نمایند.

اجرای گروه تندر که قرار بود امروز ۲۵ بهمن ماه در جشنواره موسیقی فجر، در سالن ارسباران برگزار شود، گویا به دلیل حل نشدن مشکلات مجوز گروه، در ساعات پایانی شب گذشته لغو شد.

در حالی که کمتر از ۲۴ساعت به اجرای «شجاعت حسین خان» در جشنواره موسیقی فجر مانده، این هنرمند و نوازنده نامدار به دلیل برخی مسائل مربوط به صدور روادید هنوز نتوانسته وارد ایران شود.

قرار بود کنسرت «شجاعت حسین» نوازنده شهیر سی تار هندی ۲۵ بهمن ساعت ۲۱ در برج میلاد روی صحنه رود، اما برگزاری این کنسرت با توجه به عدم حضور شجاعت حسین خان در ایران تا این لحظه، در هاله ای از ابهام قرار گرفته است. احتمالا قانون محدودیت صدور روادید برای مسافران ایران که آذرماه توسط کنگره آمریکا تصویب شد، حضور شجاعت حسین خان در کشورمان را تحت شعاع قرار داده است.

کنسرت «کاوه یغمایی» هم که قرار بود دوشنبه ۲۶ بهمن طی دو سانس در سالن میلاد نمایشگاه برگزار شود، لغو شد و بزرگ‌ترین شوک به جشنواره متفاوت سی و یکم وارد شد.

گفته می‌شود دلیل لغو این برنامه، موانع تکنیکی برای اجرای برنامه عنوان شده است. قرار است ظهر امروز کاوه یغمایی در نشستی که با حضور خبرنگاران در تالار وحدت برگزار می‌شود دلایل لغو این اجرا را مطرح کند.


وحید هوبخت، پویا و Mehr N@z این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکس
از کنسرت گروه پالت i
۲۵ بهمن ۱۳۹۴
محمد عسگری، وحید هوبخت، لیلى شجاعى، ریحانه احدیان، غزاله کهن دل، همراه و مجتبی مهدی زاده این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره کنسرت کاوه یغمایی i
کنسرت «کاوه یغمایی» در جشنواره موسیقی فجر لغو شد | عکس
در فاصله کمتر از 48 ساعت تا اجرای این خواننده پس از ده سال در ایران
» کنسرت «کاوه یغمایی» در جشنواره موسیقی فجر لغو شد
... دیدن متن »
کنسرت «کاوه یغمایی» در سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر که قرار بود شامگاه دوشنبه 26 بهمن طی دو سانس در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شود، لغو شد.
این می‌تواند بزرگ‌ترین شوک به جشنواره‌ای باشد که روندی متفاوت نسبت به سال‌های گذشته در پیش گرفته بود و حالا می‌رود تا یکی از مهم‌ترین و بحث‌برانگیزترین اجراهای خود را لغوشده ببیند.
هنوز کاوه یغمایی هیچ اظهار نظر رسمی در این خصوص انجام نداده، اما گفته می‌شود دلیل لغو این برنامه، موانع تکنیکی گروه برای اجرای برنامه عنوان شده که مطرح شدن چنین نکته‌ای آن‌هم کمتر از 48 ساعت مانده به اجرای برنامه از سوی یک موزیسین حرفه‌ای مثل کاوه یغمایی بیش از حد عجیب به نظر می‌رسد.
برخی خبرهای غیررسمی از احتمال برگزاری یک نشست خبری در ظهر فردا یکشنبه 25 بهمن‌ماه حکایت دارد که طی آن کاوه یغمایی دلایل خود برای اتخاذ این تصمیم را شرح می‌دهد. هرچند که برگزاری این نشست هنوز تأیید نشده است.
این اتفاق غیرمنتظره در حالی رخ می‌دهد که کنسرت کاوه یغمایی یکی از اولین برنامه‌هایی بود که در میان کنسرت‌های جشنواره موسیقی فجر، بلیت‌های آن به اتمام رسیده بود.

پیش از این و پس از اعلام خبر حضور کاوه یغمایی در جشنواره موسیقی فجر، مخاطبان و منتقدان موسیقی از این اتفاق که پس از ده سال رخ می‌داد استقبال کردند. یغمایی هم تمرینات خود را با ارکستری متشکل از نوازنده‌های سرشناسی نظیر همایون نصیری، هومن غفاری، مسعود همایونی، آرین کشیشی و... آغاز و خود را برای دو سانس برنامه و پذیرایی از بیش از چهار هزار مخاطب موسیقی آماده کرد.

منبع: موسیقی ما
ابرشیر، لیلى شجاعى، Mehr N@z، الهام.ا، سارا صادقیان، وحید هوبخت، azarakhsh، دنا شیرانی و سولماز غفاری این را خواندند
این یک آزار روحی و اجتماعی است..
ظاهرا قرار بوده بعد از این همه برنامه ریزی ، درست دو روز مانده به اجرا برنامه لغو شود، تا شهروندان برنامه ریزی هایشان پایمال شود ..تا شهروندان خوشحال نباشند ...
باید همیشه به یادمان بیاورند در چه شرایطی زیست می کنیم..باید ... دیدن ادامه » خوشحال و امیدوار بود؟
۲۵ بهمن ۱۳۹۴
یکی از بدترین اتفاقاتی که در موسیقی ایران می افتد...همیشه....همه جا....
شرم آوره...
۲۵ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روزانه سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر، روز اول تا سوم | عکس
» روزانه سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر، روز اول تا سوم

مجله صوتی روزانه آوای تیوال هم گام با سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر

گزارشگران: علیرضا مویدی و رسول حسینی
تدوین: علیرضا مویدی

تهیه شده در بخش موسیقی تیوال 

۲۵ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۵ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۵ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۵ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
صدای سه تار آقای ساکت با همراهی سالار عقیلی عالی بود. بهترین قطعه هم به نظرم قطعه <<بی تو مهتاب شبی باز آن کوچه گذشتم >> فریدون مشیری بود که ما رو به یه دنیای دیگه برد. ممنوم از گروه وزیری و آقای سالار عقیلی
مجتبی مهدی زاده این را خواند
نگار موسوی حسب این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دیشب کنسرت رو رفتم. گروه وزیری و آقای سالار عقیلی و آقای کیوان ساکت و در کل همه گروه عالی بودند اما گروه رو که کنار بذاریم...
بی نظمی بی نظمی و باز هم بی نظمی... ناراحتم که در هربرنامه ای که قراره تو این مملکت انجام بشه باید به مردم توهین بشه. تأخیر یک ساعته در شروع برنامه که گفتند به دلیل طول کشیدن کنسرت گروه خورشید بوده.اگر این رو هم بپذیریم آیا نباید این موضوع از طریق پیامک اطلاع رسانی می شد که به دلیل تأخیر در برنامه گروه قبلی در ساعت 9:30 شب در تالار وحدت حضور داشته باشید؟ نه اینکه ما از ساعت 8:30 اونجا باشیم (به دلیل اینکه همیشه تیوال محترم پیام می دهد که نیم ساعت زودتر در محل حضور داشته باشید.) و تا ساعت 10 شب اونجا معطل باشیم. و چی بگم از بی نظمی تالار وحدت که نیم ساعت مردم رو بیرون سالن و در سرما نگهداشتند و تازه بعد از ورود هم همه مجبور بودند یک ساعت ... دیدن ادامه » سرپا داخل سالن منتظر باشند تا کنسرت شروع بشه.
این از قبل شروع کنسرت. با شروع کنسرت هم این بی نظمی ها تمام نشد. پس از مستقر شدن همه تماشاچی ها و شروع کنسرت این باز شدن مداوم درهای ورودی بود که اعصاب همه رو خرد کرده بود. عکاسان محترم به طور مداوم در ورودی رو باز و بسته می کردند و علاوه بر باد سردی که وارد محوطه تالار میشد نظم سالن هم به هم می ریخت. من نمیگم که عکاسان عکس نگیرند.ولی دلیل اینهمه رفت و آمد و باز و بسته کردن در چی بود واقعا"؟
به هرحال تالار وحدت دیشب اصلا در حد و اندازه جشنواره موسیقی فجر نبود.هرچند در جشنواره فیلم فجر هم سینماهایی داشتیم مثل سینما استقلال که اصلا در حد واندازه جشنواره فجر نبودند.امیدوارم این مشکل در اجراهای شب های آینده تالار وحدت برطرف بشه.
ولی جدا از همه این بی نظمی ها بین همه کنسرت هایی که از مهر ماه تا الان رفتم از کنسرت سالار عقیلی و گروه وزیری بیشتر از همه لذت بردم.که این موضوع هم فقط به خاطر خود گروه و آقای سالار عقیلی بود. بهشون خسته نباشید میگم و امیدوارم همیشه موفق باشند.
سارا این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نعیمه ب
درباره کنسرت گروه پالت i
یه بلیط برای ساعت 18:15 دارم همکف G ردیف 14 صندلی 14 کسی خواست باهام تماس بگیره
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام؛
خوشحالم تو ایران این اجراها فقط انجام شد، همینشم برای ما جای خوشحالی داره، به امید تداوم و بالا رفتن کیفیت این نوع اجراها. هر دو گروه بی نظیر اجرا کردن با صرف نظر کردن از مشکلات صدابرداری که یار همیشه در صحنۀ کنسرت ها در ایرانه.
با تشکر از تیوال که بچه های تشریفات با خوشرویی بلیطارو چک کردن. مرسی
وحید مقدم و مجتبی مهدی زاده این را خواندند
واقعا صدابرداری ارسباران خیلی بد بود
۲۵ بهمن ۱۳۹۴
خدا رو شکر که بالاخره کنسرت دو تا گروه اجرا شد. اما بی نظمی موج میزد، یک ساعت و نیم تأخیر و صدای بسیار بد سالن
با تمام این سختی ها، داماهی و کامنت هر دو عالی بودن، عالی و بی نظیر
۲۵ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۴ بهمن ۱۳۹۴
مجتبی مهدی زاده، Art-Girl، نگار موسوی حسب، مائده جوادی، شیرین، ریحانه احدیان و Ahmadreza Mohamadi این را دوست دارند
صدای سه تار آقای ساکت با همراهی سالار عقیلی عالی بود. بهترین قطعه هم به نظرم قطعه <<بی تو مهتاب شبی باز آن کوچه گذشتم >> فریدون مشیری بود که ما رو به یه دنیای دیگه برد. ممنوم از گروه وزیری و آقای سالار عقیلی
۲۴ بهمن ۱۳۹۴
دیشب کنسرت رو رفتم. گروه وزیری و آقای سالار عقیلی و آقای کیوان ساکت و در کل همه گروه عالی بودند اما گروه رو که کنار بذاریم...
بی نظمی بی نظمی و باز هم بی نظمی... ناراحتم که در هربرنامه ای که قراره تو این مملکت انجام بشه باید به مردم توهین بشه. تأخیر یک ساعته ... دیدن ادامه » در شروع برنامه که گفتند به دلیل طول کشیدن کنسرت گروه خورشید بوده.اگر این رو هم بپذیریم آیا نباید این موضوع از طریق پیامک اطلاع رسانی می شد که به دلیل تأخیر در برنامه گروه قبلی در ساعت 9:30 شب در تالار وحدت حضور داشته باشید؟ نه اینکه ما از ساعت 8:30 اونجا باشیم (به دلیل اینکه همیشه تیوال محترم پیام می دهد که نیم ساعت زودتر در محل حضور داشته باشید.) و تا ساعت 10 شب اونجا معطل باشیم. و چی بگم از بی نظمی تالار وحدت که نیم ساعت مردم رو بیرون سالن و در سرما نگهداشتند و تازه بعد از ورود هم همه مجبور بودند یک ساعت سرپا داخل سالن منتظر باشند تا کنسرت شروع بشه.
این از قبل شروع کنسرت. با شروع کنسرت هم این بی نظمی ها تمام نشد. پس از مستقر شدن همه تماشاچی ها و شروع کنسرت این باز شدن مداوم درهای ورودی بود که اعصاب همه رو خرد کرده بود. عکاسان محترم به طور مداوم در ورودی رو باز و بسته می کردند و علاوه بر باد سردی که وارد محوطه تالار میشد نظم سالن هم به هم می ریخت. من نمیگم که عکاسان عکس نگیرند.ولی دلیل اینهمه رفت و آمد و باز و بسته کردن در چی بود واقعا"؟
به هرحال تالار وحدت دیشب اصلا در حد و اندازه جشنواره موسیقی فجر نبود.هرچند در جشنواره فیلم فجر هم سینماهایی داشتیم مثل سینما استقلال که اصلا در حد واندازه جشنواره فجر نبودند.امیدوارم این مشکل در اجراهای شب های آینده تالار وحدت برطرف بشه.
ولی جدا از همه این بی نظمی ها بین همه کنسرت هایی که از مهر ماه تا الان رفتم از کنسرت سالار عقیلی و گروه وزیری بیشتر از همه لذت بردم.که این موضوع هم فقط به خاطر خود گروه و آقای سالار عقیلی بود. بهشون خسته نباشید میگم و امیدوارم همیشه موفق باشند.
۲۴ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می رساند اجرای این برنامه از تالار وحدت ساعت ۱۸:۱۵ به تالار رودکی و ساعت ۲۱ تغییر یافته است. بلیت خریداران محترم به تالار رودکی منتقل و اطلاع رسانی نیز صورت گرفته است با این حال دوستانی که امکان یا تمایل به حضور ندارند می توانند با ایمیلی به پشتیبانی تیوال به نشانی support@tiwall.com دربرگیرنده شماره پیگیری، شماره کارت و نام صاحب کارت، بلیت خود را لغو فرمایند.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عالی بود ولی اطلاعات کنسرت در بین تماشاگران توزیع نشده بود و درجریان ترتیب اجرای آوازها قرار نداشتند
وحید مقدم این را خواند
توی بروشور جشنواره موسیقی که روی میزهای لابی وحدت گذاشته بودن، اطلاعات کنسرت بود.
هم نام نوازنده ها و اعضای گروه و هم ترتیب اجرای قطعات...

و عااااااالی، واقعا صدای خانم زنگنه به لطافت مخمل سجاده ی مادربزرگ بود...
۲۴ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره کنسرت گروه پالت i
۲۴ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۴ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام به همه دوستان
برای اجرای ساعت 21 این برنامه یک عدد بلیط اضافه دارم ردیف 5 صندلی 8 همکف
اگه کسی علاقمند بود همین جا اطلاع بده
روز همه بخیر :)
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۲ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام دوستان تیوالی
2 تا بلیط دارم برای ساعت 9 شب بالکن که متاسفانه نمیتونم برم. اگه خواستین بهم بگین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۱ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۱ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کنسرت سالار عقیلی در جشنواره موسیقی فجر تمدید شد  | عکس
» کنسرت سالار عقیلی در جشنواره موسیقی فجر تمدید شد
... دیدن متن »

سالار عقیلی خواننده مطرح موسیقی ایران با اجرایی دیگر در تهران به دیدار دوستدارانش می‌رود.
کنسرت سالار عقیلی و گروه راز و نیاز دوشنبه 26 بهمن ماه در قالب سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر در تالار وحدت برگزار می شود.

این خواننده به همراه گروه وزیری 23 بهمن در تالار وحدت روی صحنه می رود که به دلیل استقبال زیاد، او به همراه گروه راز و نیاز 26 بهمن در قالب جشنواره موسیقی فجر اجرا خواهد داشت.

مدتی پیش «حمیدرضا نوربخش» - مدیر سی‌ویکمین جشنواره‌ی موسیقی فجر- اعلام کرده بود: «بعد از حواشی به وجود آمده درباره‌ی سالار عقیلی، کمیته‌ی نظارت بر جشنواره اعلام کرد که شرایط برای حضور ایشان در جشنواره فراهم نیست؛ اما با توجه به اینکه او خواننده‌ی شناخته شده‌ای است و در این مدت خدمات بسیاری نیز انجام داده‌ است، من و دیگر مسوؤلان جشنواره تمامی تلاش خود را انجام دادیم تا ایشان به جدول جشنواره بازگردند. خوشبختانه وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز نسبت به این موضوع، موضع روشنی داشته‌اند،‌ از سوی دیگر مسوؤلان جشنواره معتقدند که نباید با هنرمندان برخوردی قهری داشت»

علاقه مندان می توانند برای تهیه بلیت و کسب اطلاعات بیشتر از این کنسرت که دوشنبه 26 بهمن در تالار وحدت اجرا می شود به سایت تیوال مراجعه کنند.

منبع: عصرایران

مجتبی مهدی زاده این را خواند
امین فروغی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خیلی دوست داشتم این برنامه رو ببینم و به دلیل این که جا به جا شده، افتاده روی یه اجرای دیگه. واقعا ناراحتم :|
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید