۱. تعطیلی همه برنامه‌های هنری (تياتر، کنسرت و سینما) یک هفته دیگر تا پایان آدینه ۱۶ اسفند تمدید شد. اطلاعات بیشتر
۲. همینک تیم پشتیبانی تیوال از طریق ایمیل و روش‌های اینترنتی در خدمت شماست و موقتا پاسخگویی تلفنی متوقف شده‌است. اطلاعات بیشتر
تیوال نمایش به اتفاق خانواده
S3 : 07:17:29
  چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۳

: رسول کاهانی
بخش: نسل نو

گزارش تصویری تیوال از تمرین نمایش به اتفاق خانواده / عکاس: مهدی اسماعیلیان

... دیدن همه عکس ها »

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
به اتفاق خانواده در یک جمله ی رک و پوست کنده کارِ بی کلاسی است!
متاسفم،چرا که این کلمه ی ترکیبیِ -بی کلاس- به غایت سطح پایین و بی ارزش است چه کنم که این نمایش به اندازه ی النگوی دستِ ژیلا یا ژاله اش تا کت و شلوارِ دیسکویی دامادش،به اندازه ی موسیقی افتتاحیه اش (امید حاجیلی) بی کلاس بود!
رسول کاهانی گویا دغدغه ی تئاتر ندارد و قصد سینما کرده است،مشکل اینجاست که برادر ایشان در سینما قدرت تماشایی کردن لمپنیسم را در قالب سینما دارد،شاهدش اسب حیوان نجیبی است،بی خود و بی جهت،هیچ و ... حالا ایشان یا این قدرت را ندارند یا فرصتش پیش نیامده،ازین جهت دست به دامانِ تئاترِ بی در و پیکر و بی پدر و مادر مملکت شدند و روز اول جشنواره فجر خاک صحنه ی تئاتر آزاد را در سالن استاد سمندریان بر سر و روی ما پاشیدند.

بازی:از الهه شه پرست و میثم نوروزی که بیشتر دیده شدند تا آن ... دیدن ادامه » دختری که اصلا معلوم نبود چه کاره فامیل بود بالاخره تا آن مردی که فقط لباس عوض می کرد و همه می خندیدند،هیچ کدام چشمگیر نبودند چرا که فرصتی برای بازی عمیقی نداشتند،یک سری تیپِ کلیشه ای با داد و هوار و نمک پاشی های تاریخ مصرف دار.
۱۱ نفر این را خواندند
Marillion این را دوست دارد
کارگردان سینمای مورد شما عبدالرضا کاهانی است. این کارگردان ابولفضل کاهانی.
۱۰ بهمن ۱۳۹۳
ممنون خانم نجاتی
۱۰ بهمن ۱۳۹۳
سه برادر
عبدالرضا کاهانی (کارگردان فیلمهای مذکور)
رسول کاهانی (کارگردان نمایش به اتفاق خانواده/جشنواره امسال)
ابوالفضل کاهانی (کارگردان نمایش پذیرایی/جشنواره امسال)
۱۱ بهمن ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش به اتفاق خانواده
نکته اول درباره تماشاخانه ایرانشهر. دوستان شماره و صندلی بلیط کشک است اگه زود رفتین داخل شاید جای خوب گیرتون بیاد در غیر اینصورت شاید مجبور بشید روی زمین بشینید با اینکه صندلی گرفته باشید..
نکته دوم لو رفتن کلیت نمایش در توضیحات..
نمایش درباره یک خانواده است که اماده می شوند برای عروسی پسر بزرگ خانواده که قرار شب برگزار بشه.. معطلی بسیاری رو میبینیم تا بالاخره تصمیم برای رفتن به ارایشگاه گرفته شود البته خواهر داماد منظورمه .. بعد خبری میرسه و متوجه می شوند عروس 1 ماهه حامله بوده است.. و در حال حاضر در بیمارستان است.. بعد از مدتی هم خبر می رسد که بچه مرده است. بعد تعدادی از اعضای خانواده به بیمارستان می روند و داماد در خانه و اعتراف میکند که شب قبل سر اینکه تعداد مهمان ها چندتاس عروس را زده است.. و احتمالا بچه خود را کشته البته ... دیدن ادامه » بدون اینکه از حامله بودن وی مطلع باشد. در اخر هم خبر میدهند که داماد باید به بیمارستان برود زیرا عروس دیگر بچه دار نخواهد شد.
اما نمایش.. این نمایش ، شما را احتمالا یاد نمایش ظهر جمعه می اندازد و به نظرم اقتباس ضعیفی از این نمایش است. متن نمایش را نقطه ضعف نمایش میدانم و دیالوگ های اضافی.. صحنه اول نمایش خیلی طولانی به نظرم رسید و تا جایی میشه منطبق با نمایش دونست اما اضافه اش دیگه ادم یاد نمایش های دورهمی که با رقصیدن و.. دنبال تماشاچی جمع کردن هستن میندازه..!!! بازی خانم شه پرست خیلی مشابه بازی ایشون تو نمایش بالستیک زخم و تقریبا هیچ تفاوتی ندیدم. نقطه قوت نمایش هم بازی نسبتن خوب بازیگران میدونم. که بازی خوب اقای تینو صالحی بسیار دلچب بود. اما 2 تا از ضعف هایی که در طول نمایش بیشتر به چشم می امد یکی پایان نمایش بود که خیلی عجله ای جمع شد و فکر میکنم برای انتخاب پایان نمایش خیلی نویسنده به خودش زحمت نداده و یه چیز دم دستی انتخاب کرده .. اخر نمایش برادر داماد وارد صحنه میشه و بعد از مدتی میفهمیم که از بیمارستان زنگ زدن که زن دیگه نمی تونه بچه دار بشه و داماد باید بره بیمارستان برای کارهای عروس.. اینم فرض کنید که چند ساعت نیست عروس به بیمارستان انتقال دادن .. اینجا 2 نکته مطرح میشه اون دکتر و اون بیمارستان خیلی حرفه ای به موضوع پرداختن و در همون حین به این نتیجه رسیدن و نکته دوم با توجه به شرایط که دیدن تصمیم گرفتن اطلاعیه عمومی صادر کنن که همه بفهمن اوضاع چقدر افتضاحه.. این چطور ممکنه من که درک نکردم.. اما ضعف دومی که کمی هم خنده دار به نظر میرسه.. در نمایش 2 اتاق در نظر گرفته شده که ایفون در اتاق مجاور نه اصلی قرار داره و در صحنه های مختلف می بینیم که وقتی کسی از اتاق اصلی کسی در اتاق کناری صدا میکنه یا حرف میزنه صدا شنیده نمیشه.. این به کنار ایفون هم ایفون های عهد بوقه که صداش تا 1 متری هم شنیده نمیشه.. در صحنه ای مادر(از بیرون خانه) از ایفون شروع میکنه حرف زدن و صداش در خانه پخش میشه جوری که افراد خانه حتی در ابتدا اصلن به نزدیک ایفون نمیرن و در اتاق اصلی دارن حرف های مادر میشنونن و حتی پاسخ میدن..!!!! این اتفاق باعث شد فک کنم ایفون های جدیدی اختراع شده که صداش اکو میشه و قابلیت چند برابر شدن داره..!!
به نظرم رسید که خانواده ، یک خانواده سنتی هستن و با حرف های دختر خانواده این مسئله خیلی به چشم میاد اما با مواجهه با این اتفاق برای یک خانواده سنتی من انتظار واکنش خیلی بدتری داشتم تا اینکه کمی به صورت امروزی فکر کنن و به زودی با مسئله کنار بیان و مادر داماد وقتی قضیه رو فهمیده حتی نیومده بالا از پسرش حرفی بپرسه یا واکنشی بهش نشون بده و مستقیم رفته بیمارستان... !!! کلن متن جالبی ندیدم و اما برای اجرا اول در جشنواره و اونم یک اجرا بدون وقفه با دیالوگ گروه خیلی خوب بود و امادگی خیلی خوبی رسیده بودن.. به شخصه ترجیح میدم فقط دیدم رو انتخاب کنم شاید با ارفاق که اگه این نمایش با این هزینه بلیط در موقع دیگه ای دیده بودم به احتمال زیاد بسیار ناراضی می بودم..

جناب سیمایی، منظورتون از "تماشاخانه هنرمندان" تماشاخانه ایرانشهر هست چون این کار در سالن استاد سمندریان اجرا رفته، درسته؟ یا اینکه سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان رو میفرمایید؟
۰۲ بهمن ۱۳۹۳
خب خدا رو شکر! فکر کردم برنامه سالنها عوض شده و کار در خانه هنرمندان اجرا رفته... والا از بی نظمی های جشنواره هیچی بعید نیست! :/
۰۲ بهمن ۱۳۹۳
وای نه بازم تماشاخانه بی نظمه؟ فکر میکردم امسال که درست بلیط فروختن دیگه این بی نظمی ها نباشه :(
۰۲ بهمن ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

ماجراهای رفتن به یک عروسی در نمایش«به اتفاق خانواده»/ رسول کاهانی: ما آبروی جشنواره تئاتر فجر هستیم

نمایش «به اتفاق خانواده» به کارگردانی رسول کاهانی از اجراهای روز اول جشنواره تئاتر فجر است که داستان یک خانواده را ساعاتی پیش از رفتن به یک مراسم عروسی را روایت می‌کند.

به گزارش روابط عمومی سی‌و‌سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، نمایش «به اتفاق خانواده» به نویسندگی و کارگردانی رسول کاهانی از اولین اجراهای جشنواره سی‌و‌سوم است. او در باره داستان این نمایش گفت: «نمایش درباره خانواده‌ای جنوب شهری است که برای رفتن به یک مراسم عروسی آماده می‌شوند و ما اتفاقاتی را که در طی این ساعات برایشان می‌افتد، مشاهده می‌کنیم.»

کاهانی فضای نمایش را کاملاً رئالیستی دانست و اضافه کرد: «این نمایش یک کار کاملا رئالیستی است. آدم‌های این خانواده بسیار ملموس و آشنا هستند و مخاطبان با آن‌ها بسیار احساس نزدیکی خواهند کرد.»

این کارگردان که از تهران در بخش نسل نو جشنواره تئاتر فجر شرکت کرده است، اتفاقات خوبی را برای این بخش پیش‌بینی کرد و افزود: «من گروه‌های دیگر را خیلی نمی‌شناسم، اما احساس می‌کنم اتفاقات خوبی قرار است در بخش نسل نو بیفتد. فقط امیدوارم این اتفاقات به جشنواره محدود نشوند و به اجرای عمومی برسند.»

او با اشاره به نسل جوان تئاتر گفت: «اتفاقی که در سینما افتاد، می‌تواند در تئاتر هم بیفتد؛ و آن هم آمدن جوان‌ها و نگاه‌های نویی است که با جشنواره جریان‌ساز شدند. آثاری که از تکرار فاصله گرفتند و دست به تجربه‌های نو زدند.»

رسول کاهانی به اشاره به دلگیری‌اش از وضعیت نامناسب تحویل سالن‌ها اضافه کرد: «من تا به حال از همه چیز جشنواره راضی بودم و اهل گلایه‌های الکی هم نیستم. ولی ما قرار است در روز اول جشنواره به صحنه برویم و در واقع آبروی جشنواره هستیم. انتظار داشتم برنامه تحویل سالن‌ها و بلیت‌های مهمان منظم‌تر صورت بگیرد.»

تینو ... دیدن ادامه » صالحی، سیامک اخوان، الهه شه‌پرست، میثم نوروزی، داریوش رشادت، مهناز مهدی‌زاده، توحید نوروزی و مجتبی بتوندی در این نمایش بازی می‌کنند و همچنین صدای ناهید مسلمی در این نمایش به گوش می‌رسد.

نمایش «به اتفاق خانواده» روز اول بهمن ماه در دو سئانس 18 و 20 در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه خواهد رفت.

سی‌و‌سومین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر فجر با دبیری اردشیر صالح‌پور از یکم تا 12بهمن ماه ۹۳ برگزار می‌شود.

http://www.theater.ir/fa/news.php?id=44579
داستانش من رو یاد قصه ى ظهر جمعه میندازه .
۳۰ دی ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درباره اجراهای جشنواره (1):

*به اتفاق خانواده*
ن و ک: رسول کاهانی
چهارشنبه 1/11/93- ساعت 18 و 20- سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر

نمایش «به اتفاق خانواده» که آماده شدن یک خانواده برای رفتن به عروسی را به تصویر می کشد برای اجرا در روز اول جشنواره بین المللی تئاتر فجر آماده می شود.
رسول کاهانی نویسنده و کارگردان «به اتفاق خانواده» درباره مضمون و داستان نمایش توضیح داد: «به اتفاق خانواده» یک نمایش رئالیستی خانوادگی درباره مسایل روز جامعه است. در این نمایش خانواده ای به تصویر کشیده می شوند که در چهار ساعت مانده به یک عروسی در حال آماده شدن برای رفتن به تالار هستند. این خانواده از جمله افرادی هستند که همگی ما در اطراف خودمان لمسشان کرده ایم اما این روزها دیگر کمتر دیده می شوند. خانواده هایی که همگی در کنار هم زندگی می کنند و اگر هم مشکلی پیش بیاید ... دیدن ادامه » با کمک هم در درون خانواده آن را حل می کنند و اصولا با هم خوش هستند.
کاهانی درباره شیوه اجرایی نمایش توضیح داد: «به اتفاق خانواده» در شیوه اجرا خیلی نزدیک به سینما است به این ترتیب که شیوه بازی ها به بازی های سینمایی بیشتر نزدیک است تا تئاتری. این تفاوت به لحاظ سادگی که در بازی ها و میزانسن وجود دارد به چشم می خورد به شکلی که بازی ها آنقدر ساده هستند که ممکن است تماشاگر فکر کند مشغول تماشای یک فیلم است.
این کارگردان تئاتر در پایان عنوان کرد: این نمایش هشت بازیگر دارد. تینو صالحی، سیامک اخوان، الهه شه پرست، میثم نوروزی، داریوش رشادت، مهناز مهدی زاده، توحید نوروزی و مجتبی بتوندی در این نمایش به ایفای نقش می پردازند و همچنین صدای ناهید مسلمی در کار شنیده می شود. امیدوارم در نهایت این نمایش مورد استقبال مخاطبان قرار گیرد.

برگرفته از: http://www.mehrnews.com/

بهرنگ بنظرم از چندوقت پیش همیاری کامنتهای تو رو با دقت بیشتری مطالعه میکنه، .... حذف شدن یا نشدن برگه ی نمایش از تیوال وابستگیه زیادی به تو داره
۳۰ دی ۱۳۹۳
منظورت چیه وحیدجان؟ برگه این نمایش که حذف نشده
۰۱ بهمن ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جشنواره تئاتر فجر را " به اتفاق خانواده " آغاز کنید ...

چهارشنبه اول بهمن
تماشاخانه ایرانشهر
سالن استاد سمندریان
ساعت 18 و 20
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
" به اتفاق خانواده "
نویسنده و کارگردان : رسول کاهانی

بازیگران :
تینو صالحی
الهه شه پرست
سیامک اخوان
میثم نوروزی
داریوش رشادت
مهناز مهدی زاده
مجتبی بتوندی
توحید نوروزی

و صدای ناهید مسلمی

طراح ... دیدن ادامه » صحنه : سید محمد موسوی
طراح لباس : پریسا فراهانی
گریم : پریسا کیومرثی
طراح پوستر : مهدی دوایی
مدیر روابط عمومی و تبلیغات: علیرضا حسینی - فرید حسینی
عکاس : نیلوفر رضایی – شیوا خدابخش
برنامه ریز و دستیار کارگردان : نیکا زدی
منشی صحنه : نگار زاغیان
دستیار دوم کارگردان : پژمان فرمانی
مدیر صحنه : مهسا حکیمی

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید