تیوال فیلم‌تیاتر خشکسالی و دروغ
S2 : 05:35:22
امکان خرید پایان یافته
 بها: ۴,۰۰۰ تومان
: محمد یعقوبی
: (به ترتیب ورود به صحنه) احمد مهرانفر (در نقش آرش)، باران کوثری/سحر دولتشاهی (در نقش آلا)، علی سرابی (در نقش امید) و آیدا کیخایی (در نقش میترا)
: منوچهر شجاع
: پریدخت عابدین نژاد
: بهرنگ بقایی
: امیر اسمی
: ﻣﺎﺭﯾﺎ ﺣﺎﺟﯿﻬﺎ
: آیدین الفت
: محمد قدس
: ﻟﯿﻼ ﺳﺮﻧﯽ٬ ﺳﭙﻬﺮ ﮔﻮﺩﺭﺯﯼ
: ﻓﺮﯾﺪﻩ ﺑﺮﺍﺗﯽ
: رها جهانشاهی، محمد قدس
: سامان پورسلیمانی ، آیلین کیخایی ، داوود ونداد ، سهیل رنجبر ، آریا توسلی
: مصطفی قاهری ، نوشین جعفری
: نوشین جعفری
: عسل امین نیا، آیلین کیخایی
: ﺍﻣﯿﺮ ﻗﺎﻟﯿﭽﯽ
: ﻋﻠﯿﺮﺿﺎ ﺣﺴﯿﻨﯽ٬ ﻓﺮﯾﺪ ﺣﺴﯿﻨﯽخشکسالی و دروغ، از همان ابتدا قرار خود را به تاکید در رفتارها و نوع شخصیت مردها و زن ها و تفاوت های فیزیکی و رفتاری آن ها می گذارد. اکثر کنش های داستان بین زوج شخصیت ها اتفاق می افتد: آرش و آلا، امید و میترا، امید و آرش، آرش و میترا. اما اولین و آخری...

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
سلام تیوال!
چرا دیگه گزینه‌ی خریدی برای فیلم‌تئاترها تو صفحه هر فیلم‌تئاتر نیستش؟
amin kimiagar این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در مورد تئاتر: ظاهرا این دومین سری اجرا است و بازیگران آن عبارت‌اند از پیمان معادی (آرش)، باران کوثری (آلا)، علی سرابی و آیدا کیخایی. بازی‌ها به نظرم خوب است و هر کس چیزی را که از او خواسته شده انجام داده. بازی باران کوثری چند دقیقه‌ای خسته است ولی در کل خوب است. دیالوگ‌ها خیلی به واقعیت نزدیک‌اند ولی باز هم می‌شود که بهتر و صیقلی‌تر باشند (که احتمالا در اجراهای بعدی انجام شده). داستان فیلم ساده و روان است و پیچیدگی خاصی ندارد و نیازی هم نبوده چون دارد به مسأله‌ی زناشویی و مشکلات آن می‌پردازد و به نظرم در این جور مسائل درستش همین طور است که داستان پیچیده نباشد ولی پرداخت خوبی داشته باشد که خوشبختانه در «خشکسالی و دروغ» هم همین شیوه پیاده شده است.
ابتکارهای نویسنده در خصوص کلمات رکیک و فحش و یا مسائلی که نمی‌شود بیان کرد هم بسیار جالب است و بر ... دیدن ادامه » بار خنده‌ی فیلم اضافه می‌کند که برای خسته‌کننده نشدن این تئاتر خیلی مهم است. مانند هر کار خوب دیگری صحنه‌های عادی و آرام زیادی دارد که به پیش‌برد داستان کمک می‌کنند و چند صحنه هم دارد که داستان به اوج می‌رسد. این که نویسنده به این تشخیص رسیده که نباید همه‌ی صحنه‌ها شاهکار و در اوج باشند به نظرم از نقاط قوت نویسندگی است. نقطه‌قوت دیگر این اثر پرهیز از گنده‌گویی و نمایشی عمل کردن است به طوریکه فکر می‌کنم هرکس تئاتر (یا فیلم‌تئاتر آن) را ببیند با کار همراه می‌شود. و دیگر اینکه امیدوارم یک روز اجرای زنده‌اش را هم ببینم.

در مورد فیلم‌تئاتر: اولین تجربه‌ی فیلم‌دیدنم با فیلیمو بود. تجربه‌ی خوبی بود. صبح زود دیدم. با اینترنت ایرانسل و اصلا قطعی یا مکث نداشت و خیلی روان اجرا کرد. (ایرانسل یک بسته‌ی خوب دارد برای صبح‌ها که اگر سایتش را نگاه کنید متوجه می‌شوید.) به نظرم کار خیلی خوبی است این فیلم‌کردن تئاترها چون خیلی از ایرانی‌ها در تهران که مرکز تئاتر است نیستند و خیلی‌ها هم که هستیم به دلیل مشغله و گران‌بودن بلیط تئاتر (به نسبت سینما) شاید نتوانیم همه‌ی تئاترهای خوب را ببینیم. اما الان در فیلیمو آرشیو خوبی از فیلم‌تئاترها وجود دارد که امیدوارم رفته‌رفته بیشتر هم بشود.
» تا ۲ پاسخ


برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید