تیوال هنر و تجربه | اخبار | استقبال گرم سینماگران از مراسم آئین دیدار «یه‌وا»
S3 : 12:18:17
فیلم یه‌وا | استقبال گرم سینماگران از مراسم آئین دیدار «یه‌وا» | عکس

برگزاری آیین دیدار فیلم سینمایی «یه‌وا» با استقبال گرم سینماگران و چهره‌های فرهنگی رو به رو شد.
به گزارش روابط عمومی فیلم، شب گذشته آیین دیدار فیلم سینمایی «یه‌وا» به کارگردانی آناهید آباد در سینما فرهنگ برگزار شد. در رویداد برخی از چهره‌های مطرح سینمای ایران و جامعه ارامنه حضور داشتند و به گرمی از آغاز اکران این فیلم در گروه هنر و تجربه استقبال کردند.
در آغاز این رویداد رسول صدر عاملی به اشاره به این نکته که آناهید آباد سالم‌ترین مسیر رسیدن به سینمای بلند و فیلم‌سازی را طی کرده است گفت: آناهید آباد شاگرد مکتب درست بهرام بیضایی است. وی همچنین افزود: من فیلمش را دیده‌ام فریم به فریم فیلم او دانایی، آگاهی و درک درست از سینماست.
فرشته طائرپور نیز با اشاره به سختکوشی و تلاش آناهید آباد در سال‌های متمادی در کنار کارگردانان بزرگ سینمای ایران در مورد وضعیت اطلاع رسانی این دست از فیلم‌ها گفت: این یک ننگ برای صداوسیماست که اجازه نمی‌دهد مخاطبان از انواع فیلم‌ها مطلع شوند. همه می‌گویند مخاطب سینما علاقه‌ای به دیدن این فیلم‌ها ندارد اما این در صورتی است که وقتی اکران این فیلم‌ها به مردم اطلاع رسانی نمی‌شوند و آن‌های بی اطلاع هستند حق دارند به تماشای این فیلم‌های نیاییند. اما حتما اگر روند اطلاع رسانی یکسان و سالمی طی شود اتفاقا مخاطب ما علاقه‌ بیشتری به دیدن این فیلم‌ها دارد.
در این آیین چهره‌های سینمایی و فرهنگی مطرحی چون واروژ کریم مسیحی، جعفر پناهی، رسول صدر عاملی، فرشته طاهرپور، منوچهر شاهسواری، همایون ارشادی، علیرضا تابش، شهیندخت ملاوردی، احمد مسجد جامعی، حمید قربانی، مریم نراقی، محمد تاجیک، آندرانیک خچومیان، علی ژکان، سیروس الوند، سحر صباق سرشت، سحر مصیبی، حبیب ایلبیگی، مونا زندی، علیرضا شجاع نوری، کیوان کثیریان، فرشته صدر عرفایی، راد فریدزاده ، حسن کریمی، مریم هژیروند، دانش اقباشاوب، علی قائم مقامی ، میشا جودت، میلاد صدر عاملی، جعفر صانعی مقدم، بهمن آقایی، الهه گودرزی، نغمه دانش، دکتر کارن خانلری - نماینده ارامنه در مجلس شورای اسلامی، نمایندگان باشگاه فرهنگی ورزشی آرارات، نمایندگان شورای خلیفه گری ارامنه تهران، نمایندگان روزنامه ارمنی زبان آلیک، نمایندگان انجمن های مختلف فرهنگی ارامنه حضور داشتند.
اکران سراسری «یه‌وا» از بیست و پنجم اسفندماه در گروه هنر و تجربه آغاز خواهد شد.

درباره فیلم یه‌وا
۲۱ اسفند ۱۳۹۷