تیوال جشنواره فیلم کوتاه تهران، دوره سی و دوم
S2 : 22:16:34
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
بلیت اش رو از کجا میشه تهیه کرد ؟ همون ایران کنسرت ؟
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ایجاد تعلیق در یک فیلم مستند کوتاه هم جذاب است هم نیاز به تبحر دارد ..خواهرم محدثه یک تراژدی تلخ ولی در عین حال جذاب به لحاظ شیوه بیان است..

(این مستند را شب پیش در سالن خالی از تماشاگر سینما فلسطین(جشنواره مستندهای ورزشی) دیدم..)
مریم زارعی و امیرمسعود فدائی این را خواندند
زهره مقدم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک اثر فوق العاده با ارزش، هنری و تاثیر گذاز
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با معرفی برگزیدگان، جشنواره فیلم کوتاه تهران به کار خود پایان داد | عکس
سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه
» با معرفی برگزیدگان، جشنواره فیلم کوتاه تهران به کار خود پایان داد
... دیدن متن »
سی و دومین جشنواره فیلم کوتاه تهران با معرفی برگزیدگان، سخنانی از رییس سازمان سینمایی و مدیر انجمن سینمای جوانان ایران، تقدیر از دو فیلمساز پیشکسوت و اتفاقاتی مانند درخواست مکرر حاضران از ایوبی، اهدای جایزه یعضی از برگزیدگان به همسران شان و ... به کار خود پایان داد.

در این مراسم که شامگاه سه شنبه 26 آبان ماه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد، فرید فرخنده کیش مدیر انجمن سینمای جوانان ایران، جشنواره سی و دوم را جشنواره‌ای پر شور و نشاط و مملو از امید به آینده توصیف کرد.

دبیر جشنواره فیلم کوتاه تهران گفت: سینمای کوتاه سینمای آینده است و پشتوانه ما از نوجوانان 12 ساله المپیادی تا فیلم‌سازان پیشکسوت هستند.

مدیر انجمن سینمای جوانان ایران ابراز امیدواری کرد: شور و نشاط حاکم بر جشنواره بر رفتارهای اصلاحی این انجمن نیزتاثیر بگذارد تا جشنواره فیلم کوتاه در کوتاهترین زمان ممکن جزو 10 جشنواره فیلم کوتاه مطرح در سطح جهان بشود.

فرخنده کیش با بیان اینکه به دنبال اصلاح ساختار جشنواره هستیم، از نهادها و ارگان‌های مختلف خواست تا در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال همدلی نام گذاری شده است، با سینمای جوانان همراهی و مشارکت کنند.

او همچنین در پایان سخنانش گزارشی از آمار آثار شرکت‌کننده در این دوره از جشنواره ارائه کرد.

در ادامه از کاوه بهرامی مقدم و رهبر قنبری به عنوان دو فیلم‌ساز پیشکسوت در عرصه فیلم کوتاه و مستند تقدیر شد.

بهرامی مقدم با تشکر از برگزاری جشنواره که شرایط خوبی را برای فیلم سازان جوان فراهم می‌کند، گفت: حال که مقامات سینمایی کشور در برنامه حضور دارند، دوست دارم درباره فیلم‌سازی بگویم که 14 سال پیش با اولین فیلمش بیشترین جوایز ملی و بین المللی را به دست آورد اما هنوز نتوانسته فیلم دومش را بسازد.

وی افزود: از مسئولان فرهنگی و هنری درخواست دارم شرایطی فراهم شود تا سودابه باباگر سازنده فیلم «کشتی نوح» بتواند به فیلم‌سازی‌اش ادامه دهد.

همچنین رهبر قنبری گفت: تا بزرگواری در انسان نباشد، بزرگی طرف مقابل را نمی‌بیند. پس شما خود بزرگوارید که این آیین را برگزار می کنید اما بزرگواری بزرگ‌تر برآمده از فرهنگ ماست.

او در ادامه سخنانش اعتراضی طنزآمیز را نسبت به ساخت یک فیلم سینمایی مطرح کرد و گفت: کاش مدیریت سینمایی ما در کارگردانی هم مانند آقای کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال عمل می‌کرد چرا که ایشان از سراسر دنیا بازیکنان ایرانی را جمع می‌کند تا تیم ملی را بسازد اما عجیب است کارگردان‌های ما با پول ما کسانی را از هالیوود می آورند تا درباره اعتقادات ما فیلم بسازند.

قنبری خطاب به آن کارگردان خاص اضافه کرد: صحبت از رقم‌های بالای 120 میلیارد است. بی انصاف! ای کاش حداقل ملی عمل می کردی و با هنرمندان ایرانی که در هالیوود کار می‌کنند، همکاری می‌کردی تا دست کم بودجه ساخت این فیلم به درستی صرف می شد و خرج بچه‌های خودمان می‌شد.

همچنین حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی نیز در سخنانی با ابراز خرسندی از استقبال تماشاگران از آثار شرکت کننده در جشنواره فیلم کوتاه تهران گفت: دلم می خواست هر روز به پردیس سینمایی چارسو می آمدم و شور و نشاط شما را می‌دیدم. چون بسیار نیاز دارم که از شما انرژی بگیرم.

وی اضافه کرد: از آقای فرخنده کیش این مدیر خوش اخلاق سپاسگذارم و خوشحالم زیرا وقتی می گویند مدیری خوش اخلاق است گویی هدیه‌ای است که از طرف ما اهدا شده است.

رییس سازمان سینمایی انجمن سینمای جوان را امید آینده ایران دانست که سینمای آینده ما را رقم می‌زند و در شهرهای مختلف سفره‌اش گسترده شده است.

وی افزود: در هیچ جای دنیا سراغ ندارم که چنین نهادی باشد که علاقه مندان به فیلم سازی را این چنین آموزش دهد.

ایوبی با اشاره به درخشش سینمای ایران در سال گذشته یادآور شد:‌ ما خیلی فیلم نمی‌سازیم اما سال گذشته 97 فیلم بلند ساختیم که 234 جایزه گرفتیم به طوری که سال 93 پر جایزه‌ترین سال سینمای ایران بود.

وی با ابراز خرسندی از جایگاه سینمای ایران در عرصه بین الملل ادامه داد: سی و اندی سال است که ملت ایران با زبان زیبای تصویر با جهانیان سخن می‌گوید. آن هم در جهانی که پر از خشونت و اسلحه است اما سخن گفتن با زبان هنر برآمده از فرهنگ ملت ماست و امیدوارم سینمای جوان نیز امید را به جوانان ما بدهد و وقتی هم که این فیلم‌سازان جوان خیلی حرفه‌ای شدند باز هم همین اندازه خوب و دوست داشتنی بمانند.

ایوبی در پایان صحبتش گفت: من هم مثل شما امیدوارم، پس هستم.

در این برنامه جایزه برگزیدگان بخش‌های مختلف به شرح زیر اعلام شد:

بخش بهترین فیلم با موضوع چشم انداز سرزمین زیبای ما جایزه این بخش به مینا مشهدی برای مستند «نو» از تهران تعلق گرفت.


در بخش بهترین فیلم با موضوع ایمان و امید، جایزه به مهدی شعبانی برای مستند «بخشش مریم» از نور اهدا شد.


در بخش بهترین فیلم با موضوع دستاوردها جایزه به احمد صراف یزد برای مستند «گاهی فقط عشق» از یزد تعلق گرفت.


در بخش بهترین تحقیق و پژوهش برای فیلم مستند جایزه به هایده مرادی برای «قارلی داملار» از اردبیل اهدا شد.

در بخش بهترین صدای فیلم (صداگذاری) از میان 5 کاندیدای دریافت جایزه شامل زهره نصیری برای «صفحه خالی»، مجید شهبازی برای «بداهه خوری در دستگاه هاضمه»، جواد غلامرضایی برای «تاریک روشن»، احسان افشاریان برای «باد هر وقت که بخواهد می‌وزد»، بهنام بیرموند برای «می‌لادو» جایزه به مجید شهبازی تعلق گرفت.

در بخش بهترین تدوین از میان 5 کاندیدای دریافت جایزه شامل جمال اسکویی و آیدین افخمی برای «باد هر وقت که بخواهد می‌وزد»، مجتبی اسماعیل زاده برای «نفس»، پویان شعله ور برای «قمارباز» ، محمد قندی، داود رحمانی برای «سه سال و سه ماه و دو روز»، روح الله هاشمی برای «چله» جایزه به جمال اسکویی و آیدین افخمی اهدا شد.


در بخش بهترین تصویربرداری از میان 5 کاندیدای دریافت جایزه شامل پیمان شادمان‌فر برای «تاریک روشن»، «تورج اصلانی» برای روشویی، مرتضی هدایی برای «بیماری»، روزبه رایگا برای «یک آن»، علیرضا برازنده برای «سایلنت» جایزه به پیمان شادمان‌فر اهدا شد.


در بخش بهترین جان بخشی در آثار پویانمایی از میان 5 کاندیدای دریافت جایزه شامل احسان انصاری و حسام جواهری برای «استریپی»، مهدی علی بیگی برای «این رو، اون رو» ، سیاوش خدایی و ملاحت زرین اقبال برای «صفحه خالی»، مریم کشکولی نیا برای «وقتی که بچه بودم» و هادی طبسی و رسول زرین برای «مومو»، جایزه به مریم کشکولی نیا اهدا شد.

در بخش بهترین فیلم‌نامه از میان 4 کاندیدای دریافت جایزه شامل داود خیام برای فیلم «چله»، پوریا کاکاوند برای «روشویی»، کریم لک زاده برای «قمارباز»، سعید ولیزاده برای «سه سال و سه ماه و دو روز»، جایزه به کریم لک زاده از شیراز اهدا شد.

در بخش بهترین کارگردانی در بخش فیلم تجربی از میان 4 کاندیدای دریافت جایزه شامل مسعود حاتمی برای «تنازع»، مونا مرادی برای «نفس»، علی فراورده برای «بالانس»، مجید شهبازی برای «بداهه خوری در دستگاه هاضمه»‌ جایزه به مسعود حاتمی اهدا شد.

بهترین کارگردانی در بخش فیلم پویانمایی از میان 5 کاندیدای دریافت جایزه شامل بهروز بصیری فرد، برای «کانیبالایز»، مونا عبدالله شاهی برای «پسرک»، بابک و بهنود نکویی برای «استریپی»، سیاوش خدایی برای «صفحه خالی»، مریم کشکولی نیا برای «وقتی که بچه بودم»، دیپلم افتخار به بهروز بصیری فرد و تندیس به سیاوش خدایی اهدا شد.

در بخش بهترین کارگردانی در بخش فیلم مستند: از میان 5 کاندیدای دریافت جایزه شامل فاطمه موسوی برای میراث من آواز، عاطفه محرابی برای «خواهرم محدثه» ، فاطمه طوسی برای «می‌لادو» ، مصطفی شیری برای خونبازی، هایده مرادی برای «قارلی داملار» جایزه به مصطفی شیری اهدا شد.

در بخش بهترین کارگردانی در بخش فیلم داستانی: از میان 5 کاندیدای دریافت جایزه شامل داود خیام «چله»، جابر رمضانی «روشویی» ، کریم لک زاده «قمارباز»، بهنام عابدی «تاریک روشن»، بهزاد آزادی «کشتارگاه»، جایزه به داود خیام اهدا شد.

جایزه بهترین فیلم در بخش سینمای ایران (به تهیه کننده خصوصی ): از میان 5 کاندیدای دریافت جایزه شامل جمال گلی «چله»، مهدی رشیدی و انجمن سینمای جوانان دفتر شیراز «قمارباز»، داود رحمانی، سعید ولیزاده و حوزه هنری خراسان رضوی «سه سال و سه ماه و دو روز»، بهنام عابدی «تاریک روشن»، محمد قدس و جابر رمضانی «روشویی» جایزه به جمال گلی اهدا شد.

جایزه ویژه هیات داوران

در این بخش دیپلم افتخار به جابر رمضانی برای «روشویی»، دیپلم افتخار به بهرام آزادی برای بازی در فیلم داستانی «کشتارگاه» از شاهین دژ و دیپلم افتخار به محمد ثانی فر برای جلوه های ویژه فیلم داستانی «بیماری» از تهران اهدا شد.

بخش سینمای بین الملل

جایزه بزرگ جشنواره به فیلم «افسون زندگی» از ژاپن اهدا شد.

جایزه بهترین فیلم داستانی به فیلم «همه چیز روبه راه می شود» از اتریش اهدا شد.

جایزه بهترین فیلم انیمیشن به فیلم «فروشگاه پرندگان آوازخوان» از اوکراین اهدا شد.

جایزه بهترین فیلم مستند به «لمس آزادی» از لهستان تعلق گرفت.

جایزه بهتری فیلم تجربی به «رویایم را نوش جان کن» از آلمان اهدا شد.

جایزه ویژه هیات داوران به «تنازع» به کارگردانی مسعود حاتمی از ایران اهدا شد.

جایزه بهترین فیلم کشورهای آسیایی به فیلم «شهر الکترونیکی» از ژاپن تعلق گرفت.

جایزه بهترین فیلم کشورهای اسلامی به «صراحی» به کارگردانی سعید نجاتی از ایران اهدا شد.

جایزه بهترین فیلم ضد خشونت و افراطی گری به فیلم «فرشته‌های تازه وارد» از هلند تعلق گرفت.

برگزیدگان 23 فیلمساز: در این بخش سه جایزه به بهزاد آزادی «کشتارگاه»،جابر رمضانی «روشویی» و «سهیل امیر شریفی«بودن» اهدا شد.

برگزیدگان انجمن فیلم کوتاه ایران: در این بخش پوریا کاکاوند برای «روشویی»، مسعود حاتمی«تنازع» و محمد قندی و داوود رحمانی «سه سال و سه ماه و دو روز» به ترتیبه جوایز بهترین دستاورد، بهترین فیلم تجربی و بهترین فیلم داستانی را دریافت کردند.

جوایز بخش جنبی جشنواره نیز به شرح زیر اهدا شد:

جایزه هنر و تجربه: در این بخش از امیر توده روستا برای فیلم «جای منو توی اتاقم بنداز» تقدیر شد، و لوح سپاس به مسعود حاتمی برای فیلم «تنازع» اهدا شد.

جایزه خانه کتاب به دو فیلم «اکوان دیر» کار میلاد دائمی و ثریا خداقلی زاده و «صفحه خالی» کار سیاوش خدایی اهدا شد.

جوایز آستیفای ایران


در این بخش لوح افتخار به ادریس سامانی برای فیلم ناگهان باد برمی خیزد، جایزه برگزیده فیلم اول به وحید جعفری و افشین روشن بخت برای فیلم «نیما» و جایزه پایان نامه های برتر به ثریا خداقلی زاده و میلاد دائمی برای «اکوان دیر» تعلق گرفت.

وزارت کار نیز دو برگزیده داشت که قرار است آن‌ها را در مراسمی جداگانه معرفی کند.

 این برنامه با حضور هنرمندان و مدیرانی همچون فرهاد توحیدی، کیارش اسدی زاده، محسن امیر یوسفی، آرش رستافی، مهدی نادری، فرهاد توحیدی، روانبخش صادقی، محمدرضا صفورا، بهرام عظیمی، محمدعلی باشه آهنگر، محمدرضا دلپاک، محمد آفریده، امیر تاجیک، عزیزالله حمید نژاد، مسعود تهرانی، محمدمهدی طباطبایی نژاد، جعفر صانعی مقدم، علیرضا تابش، سعید توکلیان، مصطفی آل احمد، هومن سیدی و ... برگزار شد که هریک از این چهره‌ها جوایز بخش‌های مختلف جشنواره را اهدا کردند.

بسیاری از برگزیدگان یا کسانی که برای اهدای جایزه روی صحنه می رفتند درخواست خود را مبنی بر توجه هرچه بیشتر به سینمای مستند، فیلم کوتاه و انیمیشن خطاب به رییس سازمان سینمایی مطرح کردند.

اما از نکات جالب توجه در این مراسم که با اجرای محمد سلوکی برگزار شد، این بود که سخنرانی‌ها در کوتاه‌ترین حالت ممکن انجام شد و بیشتر وقت برنامه به برگزیدگان اختصاص داده شد تا نکات خود را مطرح کنند.

بسیاری از برگزدیکان جوایز خود را به همسران شان که عموما جزو عوامل سازنده فیلم بودند، تقدیم کردند.

از دیگر اتفاقات این برنامه، تلاش مهمانان خارجی برای رعایت قوانین ایران و شئونات کشور ما بود.

مهدی نادری عضو هیات داوران بخش بین الملل به زبان انگلیسی به میهمانان خارجی خوشامد گفت و دقایقی با آنان سخن گفت.
منبع: ایسنا
مجتبی مهدی زاده این را خواند
علی ژیان، علی جعفریان و محمد عسگری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حجت الله ایوبی: سال 93 پر جایزه ترین سال سینمای ایران بود | عکس
سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه
» حجت الله ایوبی: سال 93 پر جایزه ترین سال سینمای ایران بود
... دیدن متن »
حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی با اشاره به اینکه سال 93 پر جایزه ترین سال سینمای ایران بود، گفت: در حالیکه ما 97 فیلم سینمایی تولید کردیم توانستیم 234 جایزه دریافت کنیم .

 حجت الله ایوبی شامگاه سه شنبه در آیین اختتامیه سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران اظهار داشت: خوشحالم برنامه به موقع شروع شد و امیدوارم به موقع هم تمام شود. حداقل چیزی که ما می توانیم به شما هدیهfi کنیم اخلاق است و وقتی هر یک از مدیرانم را مانند فرید فرخنده کیش خوش اخلاق خطاب می کنید بسیار خوشحال می‌شوم.
رئیس سازمان سینمایی افزود: صحنه های پر امید و زیبا در جشنواره فیلم کوتاه تهران دیدم و دلم می خواست هر روز به چارسو بیایم چون من هم نیاز به این انرژی داشتم.
وی ضمن تشکر از فرید فرخنده کیش مدیر عامل انجمن سینمای جوانان که مدیری با اخلاق است، افزود: انجمن سینمای جوانان امید سینمای ایران است و اگر این سینمای پر قدرت به کار خود ادامه می دهد به خاطر حضور جوانان است. 
ایوبی خاطرنشان کرد: در دنیای پر از خشونت، ما با زبان هنر و سینما و تئاتر حرف می‌زنیم. امیدوارم سینمای جونان بتواند راه را باز کرده و امید موحود در سینما را بیشتر کند.
مجتبی مهدی زاده، محمد شفائی و محمد تقی پور این را خواندند
علی ژیان، علی جعفریان و محمد عسگری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۷ آبان ۱۳۹۴
مجتبی مهدی زاده این را خواند
محمد عسگری، علی جعفریان، علی ژیان و فرزان امیری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۷ آبان ۱۳۹۴
مجتبی مهدی زاده این را خواند
محمد عسگری، علی جعفریان و علی ژیان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۷ آبان ۱۳۹۴
مجتبی مهدی زاده این را خواند
محمد عسگری، علی جعفریان و علی ژیان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۶ آبان ۱۳۹۴
محمد عسگری، علی جعفریان، علی ژیان، رسول حسینی و هانیه خدابخش این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۵ آبان ۱۳۹۴
محمد عسگری، مجتبی مهدی زاده، حسین کوهی، علی جعفریان، فرزان امیری، علی ژیان، رسول حسینی و هانیه خدابخش این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۵ آبان ۱۳۹۴
محمد عسگری، مجتبی مهدی زاده، حسین کوهی، علی جعفریان، فرزان امیری، علی ژیان، رسول حسینی و هانیه خدابخش این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۴ آبان ۱۳۹۴
محمد عسگری، مجتبی مهدی زاده، حسین کوهی، هانیه خدابخش، علی جعفریان، علی ژیان و رسول حسینی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۴ آبان ۱۳۹۴
بهنام [شاهین] باقری این را خواند
محمد عسگری، مجتبی مهدی زاده، حسین کوهی، هانیه خدابخش، علی جعفریان، علی ژیان و رسول حسینی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۳ آبان ۱۳۹۴
بهنام [شاهین] باقری این را خواند
۱۳ نفر این را دوست دارند
ممنون میشم برای هر عکس جداگانه زیر نویس در نظر بگیرید.

شاد و خندان باشید
۲۳ آبان ۱۳۹۴
بانو خدابخش، زیرنویس؟!
۲۴ آبان ۱۳۹۴
هرچی که بهش میگن:D
منظورم نام و نام خانوادگی فردی هست که ما عکسش و میبینیم!:)
۲۷ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۳ آبان ۱۳۹۴
بهنام [شاهین] باقری این را خواند
۱۰ نفر این را دوست دارند
خانم مقدمی در یک برنامه تلویزیونی که نامش رو در یاد ندارم گفتند که در بچه گی حسابی شیطون بودند.
در بچه گی
۲۵ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۳ آبان ۱۳۹۴
محمد عسگری، مجتبی مهدی زاده، فائقه معتمدی، حسین کوهی، علی ژیان، علی جعفریان، بهنام [شاهین] باقری، هانیه خدابخش و رسول حسینی این را دوست دارند
جانم زاون :)
۲۴ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۲ آبان ۱۳۹۴
محمد عسگری، علی جعفریان، هانیه خدابخش، علی ژیان، مجتبی مهدی زاده، بهنام [شاهین] باقری و رسول حسینی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۲ آبان ۱۳۹۴
محمد عسگری، علی جعفریان، هانیه خدابخش، علی ژیان، مجتبی مهدی زاده، بهنام [شاهین] باقری و رسول حسینی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۱ آبان ۱۳۹۴
۱۱ نفر این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۱ آبان ۱۳۹۴
هانیه خدابخش، محمد عسگری، مجتبی مهدی زاده، حسین کوهی، لیلى شجاعى، علی جعفریان، علی ژیان و رسول حسینی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
*پردیس سینمایی چارسو
- پنج شنبه، ۸/۲۱ ، سالن شماره ۱، ساعت ۱۷:۴۵
( مسابقه بین الملل )
- جمعه، ۸/۲۲ ، سالن شماره ۱، ساعت ۱۵:۴۵
( مسابقه سینمای ایران-داستانی ) | تکرار
- یکشنبه، ۸/۲۴ ، سالن شماره ۵، ساعت ۱۵:۴۵
( مسابقه بین الملل ) | تکرار
مجتبی مهدی زاده این را خواند
roubin payami این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اخه این چه مدل جدول جشنواره هست !!!
28 صفحه!!!!!!
یعنی اگه برنامه ی جشنواره بخوام داشته باشم یه جزوه میشه!!!


شاد و خندان باشید
مونا ب و نیلی این را خواندند
:-D
۲۲ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با حضورتون خوشحالمون کنید
زمان:
پردیس چارسو:
جمعه ۸/۲۲ ساعت ۱۹:۴۵،سالن شماره ۲ (مسابقه ی سینمای ایران)
یکشنبه ۸/۲۴ ساعت ۱۵:۴۵،سالن شماره ۱ (مسابقه ی سینمای ایران)
مجتبی مهدی زاده و لیلى شجاعى این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با رهبر قنبری | عکس
» گفتگوی تیوال با رهبر قنبری

گفتگوی تیوال با رهبر قنبری / فیلمساز.

گفتگو کننده: رسول حسینی

۲۰ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با رحیم طوفان | عکس
» گفتگوی تیوال با رحیم طوفان

گفتگوی تیوال با رحیم طوفان / فیلمبردار.

گفتگو کننده: رسول حسینی

۲۰ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با مهدی نادری | عکس
» گفتگوی تیوال با مهدی نادری

گفتگوی تیوال با مهدی نادری / فیلمساز.

گفتگو کننده: رسول حسینی

۲۰ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با همایون ارشادی | عکس
» گفتگوی تیوال با همایون ارشادی

گفتگوی تیوال با همایون ارشادی / بازیگر.

گفتگو کننده: رسول حسینی

۲۰ آبان ۱۳۹۴
ممنونم
خدا قوت به تیم پر تلاش آوای تیوال

شاد و خندان باشید
۲۱ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با محمد کارت | عکس
» گفتگوی تیوال با محمد کارت

گفتگوی تیوال با محمد کارت / فیلمساز.

گفتگو کننده: رسول حسینی

۲۰ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با عرفان ابراهیمی | عکس
» گفتگوی تیوال با عرفان ابراهیمی

گفتگوی تیوال با عرفان ابراهیمی / بازیگر.

گفتگو کننده: رسول حسینی

۲۰ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با بهرام عظیمی | عکس
» گفتگوی تیوال با بهرام عظیمی

گفتگوی تیوال با بهرام عظیمی / کارگردان انیمیشن.

گفتگو کننده: رسول حسینی

۲۰ آبان ۱۳۹۴
گفتگوی خوبی بود بهرمند شدم
ممنون از هر دو عزیز

شاد و خندان باشید
۲۳ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با علیرضا شجاع نوری | عکس
» گفتگوی تیوال با علیرضا شجاع نوری

گفتگوی تیوال با علیرضا شجاع نوری / بازیگر.

گفتگو کننده: رسول حسینی

۲۰ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با علی اوسیوند | عکس
» گفتگوی تیوال با علی اوسیوند

گفتگوی تیوال با علی اوسیوند / بازیگر.

گفتگو کننده: رسول حسینی

۲۰ آبان ۱۳۹۴
سپاس بیکران
۲۴ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با مجید برزگر | عکس
» گفتگوی تیوال با مجید برزگر

گفتگوی تیوال با مجید برزگر / کارگردان.

گفتگو کننده: رسول حسینی

۲۰ آبان ۱۳۹۴
گفتگوی بسیاررررررر خوبی بود
ممنون از هر دو عزیز

شاد و خندان باشید
۲۴ آبان ۱۳۹۴
سپاس فراوان خیلی خوب بود..
۲۴ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با سعید چنگیزیان | عکس
» گفتگوی تیوال با سعید چنگیزیان

گفتگوی تیوال با سعید چنگیزیان / بازیگر.

گفتگو کننده: رسول حسینی

۲۰ آبان ۱۳۹۴
ممنونممم۲۴ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با هادی آفریده | عکس
» گفتگوی تیوال با هادی آفریده

گفتگوی تیوال با هادی آفریده / فیلمساز.

گفتگو کننده: رسول حسینی

۲۰ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با محمدرضا اصلانی | عکس
» گفتگوی تیوال با محمدرضا اصلانی

گفتگوی تیوال با محمدرضا اصلانی / کارگردان.

گفتگو کننده: رسول حسینی

۲۰ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با یاسین خوشامد زهی | عکس
» گفتگوی تیوال با یاسین خوشامد زهی

گفتگوی تیوال با یاسین خوشامد زهی / فیلمساز.

گفتگو کننده: رسول حسینی

۲۰ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با آزاد محمدی | عکس
» گفتگوی تیوال با آزاد محمدی

گفتگوی تیوال با آزاد محمدی / فیلمساز.

گفتگو کننده: رسول حسینی

۲۰ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با جابر رمضانی | عکس
» گفتگوی تیوال با جابر رمضانی

گفتگوی تیوال با جابر رمضانی / فیلمساز.

گفتگو کننده: رسول حسینی

۲۰ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با علی برقی | عکس
» گفتگوی تیوال با علی برقی

گفتگوی تیوال با علی برقی / فیلمساز.

گفتگو کننده: رسول حسینی

۲۰ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با هومن ربیعی | عکس
» گفتگوی تیوال با هومن ربیعی

گفتگوی تیوال با هومن ربیعی / فیلمساز.

گفتگو کننده: رسول حسینی

۲۰ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با نادر مشایخی | عکس
» گفتگوی تیوال با نادر مشایخی

گفتگوی تیوال با نادر مشایخی / موزیسین.

گفتگو کننده: رسول حسینی

۲۰ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با تورج نصر | عکس
» گفتگوی تیوال با تورج نصر

گفتگوی تیوال با تورج نصر / بازیگر.

گفتگو کننده: محمد عسگری

۲۰ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با بهاره للهی | عکس
» گفتگوی تیوال با بهاره للهی

گفتگوی تیوال با بهاره للهی / داور جشنواره.

گفتگو کننده: محمد عسگری

۲۰ آبان ۱۳۹۴
سپاس
۲۶ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با امیر شهاب رضویان | عکس
» گفتگوی تیوال با امیر شهاب رضویان

گفتگوی تیوال با امیر شهاب رضویان / فیلمساز.

گفتگو کننده: رسول حسینی

۲۰ آبان ۱۳۹۴
ممنونم
۲۶ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با خاطره اسدی | عکس
» گفتگوی تیوال با خاطره اسدی

گفتگوی تیوال با خاطره اسدی / بازیگر.

گفتگو کننده: محمد عسگری

۲۰ آبان ۱۳۹۴
سپاس
۲۴ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با محمد حمزه ای | عکس
» گفتگوی تیوال با محمد حمزه ای

گفتگوی تیوال با محمد حمزه ای / کارگردان.

گفتگو کننده: محمد عسگری

۲۰ آبان ۱۳۹۴
لایک.
۲۷ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با تیام یابنده | عکس
» گفتگوی تیوال با تیام یابنده

گفتگوی تیوال با تیام یابنده / فیلمساز.

گفتگو کننده: رسول حسینی

۲۰ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با تورج اصلانی | عکس
» گفتگوی تیوال با تورج اصلانی

گفتگوی تیوال با تورج اصلانی / فیلمبردار.

گفتگو کننده: رسول حسینی

۲۰ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با جسیکا دگلت | عکس
» گفتگوی تیوال با جسیکا دگلت

گفتگوی تیوال با جسیکا دگلت / فیلمساز.

گفتگو کننده: رسول حسینی

۲۰ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با علی فاتحی | عکس
» گفتگوی تیوال با علی فاتحی

گفتگوی تیوال با علی فاتحی / فیلمساز.

گفتگو کننده: رسول حسینی

۲۰ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با پاتریک ولرات | عکس
» گفتگوی تیوال با پاتریک ولرات

گفتگوی تیوال با پاتریک ولرات / فیلمساز.

گفتگو کننده: رسول حسینی

۲۰ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با سیف الله صمدیان | عکس
» گفتگوی تیوال با سیف الله صمدیان

گفتگوی تیوال با سیف الله صمدیان / فیلمساز، عکاس، دبیر جشن تصویر سال.

گفتگو کننده: رسول حسینی

۲۰ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با مصطفی آل احمد | عکس
» گفتگوی تیوال با مصطفی آل احمد

گفتگوی تیوال با مصطفی آل احمد / داور بخش ملی.

گفتگو کننده: رسول حسینی

۲۰ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با مسعود حاتمی | عکس
» گفتگوی تیوال با مسعود حاتمی

گفتگوی تیوال با مسعود حاتمی / فیلمساز.

گفتگو کننده: رسول حسینی

۲۰ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با محمد آفریده | عکس
» گفتگوی تیوال با محمد آفریده

گفتگوی تیوال با محمد آفریده / تهیه کننده.

گفتگو کننده: رسول حسینی

۲۰ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با مجید توکلی | عکس
» گفتگوی تیوال با مجید توکلی

گفتگوی تیوال با مجید توکلی / فیلمساز.

گفتگو کننده: رسول حسینی

۲۰ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برنامه نمایش‌های روز اول جشنواره فیلم کوتاه تهران اعلام شد | عکس
سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران
» برنامه نمایش‌های روز اول جشنواره فیلم کوتاه تهران اعلام شد
... دیدن متن »
برنامه نمایش‌های روز اول جشنواره شامل نمایش فیلم‌های مسابقه بخش‌های مسابقه ایران، بین‌الملل و بخش‌های غیررقابتی مشخص شد.

به گزارش ستاد خبری سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، از ساعت 13:45 الی 15:15 فیلم‌های مستند «معبر»، «بخشش مریم»، «چهار دقیقه سکوت» و «مردها برابرترند» در سالن شماره یک، فیلم‌های داستانی «شیهه»، «وقتی صنم گریست»، «دیدن»، «علمک»، «مصاحبه کاری» و «تاریک‌روشن» در سالن شماره دو، فیلم‌های تجربی «تنیدن در تن»، «به صدای شهر گوش کن» «امید»، «تنازع»، «سلول»، «درگاه سوگ» و «تهران» و «نفس» در سالن شماره چهار، فیلم‌های مسابقه بین‌الملل «دلیرترین، جسورترین»، «تصویر یک مرد اسباب‌بازی ساز»، «خون بس»، «ردپا»، «تیک‌تاک» و «ابر و گِل» در سالن شماره پنج به نمایش درمی‌آیند.

همچنین از ساعت 15:45 الی 17:15 فیلم‌های داستانی «12 تیر»، «ولد»، «خاطرات مخدوش یک دریاچه»، «یک روز» و «قمارباز» در سالن شماره یک و فیلم‌های مسابقه بین‌الملل«ناموزون»، «ترس»، «لمس آزادی»، «رقص شمشیر»، «یک‌بار دیگر»، «فشار عصبی»، «سفر» و «روش مشاهدهٔ تک‌تیرانداز» در سالن شماره پنج نمایش داده خواهد شد.

از ساعت 17:15 الی 19:15 فیلم‌های مسابقه بین‌الملل «آخرین پایگاه»، «هنر پرواز کردن»، «آلیس»، «فروشگاه پرندگان آوازخوان»، «تنازع»، «مایا» و «4000 فرانک سوئیس» در سالن شماره یک، فیلم‌های مستند«خون بازی»، «ننه مشیر»، «نو» و «بی‌صدا» در سالن شماره دو، مرور بر آثار«رهبر قنبری» شامل فیلم‌های «بر پرند خیال»، «در یک بازار ایرانی»، «صدای خاک»، «نگهبان زندگی»، «نوروز گلی»، «آنکه چشمی به رهش» و «نامه‌های آبی» در سالن شماره چهار، فیلم‌های پویانمایی «بابا»، «پایان‌نامه»، «رویای مقوایی»، «آقای بنفش»، «برعکس»، «یک برخورد کوتاه»، «قلب مترسک»، «گل‌وبلبل، پشت‌ورو نداره»، «لبخندهای خاکی» و «صفحه خالی» در سالن شماره پنج به نمایش درمی‌آیند.

از ساعت 19:45 الی 21:15 فیلم‌هایداستانی«بیگانه»، «یک آن»، «هلهله جنگ»، «جای منو توی اتاق بنداز»، «لافاو» و «پنجره باز» در سالن شماره یک، مرور بر آثار «کاوه بهرامی‌مقدم» شامل فیلم‌های «من با خدا حرف می‌زنم»، «گنبد دوار» و «مسیر بودن» در سالن شماره چهار و فیلم‌هایبخش غیررقابتی ویدیو آرت (بین‌الملل) شامل «پیوستگان»، «هم‌دردان»، «زیباست، آیا هنر است؟»، «کانال آبیِ آبی»، «امواج‌شب»، «سفر»، «بچه‌های هاملین»، «اکستروپیا»، «اشباح» و «هنر پرواز کردن» در سالن شماره پنج نمایش داده خواهد شد.

گفتنی است؛ سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از 20 تا 26 آبان ماه در پردیس سینمایی چارسو، برگزار خواهد شد.

>>> جدول برنامه های سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

علی ژیان، علی جعفریان و محمد تقی پور این را خواندند
مجتبی مهدی زاده، حنانه اسدزاده و وحید مقدم این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران کلید خورد | عکس
با حضور مدیران سینمایی و اهالی فیلم کوتاه در مرقد مطهر امام خمینی(ره)
» سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران کلید خورد
... دیدن متن »
یک روز پیش از آغاز «سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران» مسئولان سازمان سینمایی، دبیر و دست‌اندرکاران این رویداد بزرگ و فیلمسازان و اهالی رسانه، با حضور در مرقد مطهر رهبر کبیر انقلاب اسلامی با آرمان‌های آن امام تجدید بیعت کردند.

به گزارش ستاد خبری سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، در این مراسم که صبح روز 19 آبان برگزار شد، حبیب ایل‌بیگی؛ معاون رییس سازمان سینمایی، فرید فرخنده‌کیش؛ دبیر سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، محمد آفریده عضو هیأت داوران بخش ملی جشنواره، سهیلا عسکری؛ مدیر روابط‌ عمومی و جمعی از دست‌اندرکاران جشنواره، فیلمسازان جوان و اهالی رسانه حضور داشتند.

همچنین علی‌رضا کریمی‌صارمی قائم مقام دبیرجشنواره، طیبه فلکیان مدیر اموراجرایی جشنواره، سعید پوراسماعیلی مدیر  نشست ها و کارگاه های جشنواره ، آرش رصافی معاون پشتیبانی فنی و نمایش جشنواره  و امین بیگی به نمایندگی از 32 داور جایزه بزرگ تولید جشنواره حضور داشتند.

در این برنامه شرکت‌کنندگان با نثار تاج گل و ادای احترام به روح مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی و شهدای گرانقدر میهن عزیزمان، با آرمان‌های امام خمینی(ره) تجدید بیعت کردند. پیش از آن نیز  حاضران در نماز جماعت ظهر و عصر شرکت کردند.

سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از تاریخ 20 تا 26 آبان ماه در پردیس سینمایی چارسو، برگزار خواهد شد.
علی ژیان، مجتبی مهدی زاده و فائزه این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جشنواره فیلم کوتاه پیام داد | عکس
سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران
» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جشنواره فیلم کوتاه پیام داد
... دیدن متن »
علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی پیامی پژواک وحدت‌بخش جشنواره فیلم کوتاه تهران را در نزد فیلم‌سازان ملل دیگر محسوس خواند.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران: در متن این پیام آمده است:


به نام خالق زیبایی‌ها

عشق می‌ورزم و امید که این فن شریف / چون هنرهای دگر موجب حرمان نشود

ذره را تا نبود همت عالی حافظ / طالب چشمه خورشید درخشان نشود


سپاس خدای یکتا و هنرآفرین که آدمی را در فطرت، ممیز به عشق و عقل گردانید و وی را به زیور مهر و هنر آراست تا زنگار از آینه دل بزداید و در وادی هنر به کشف ذات حقیقت و حصول زیبایی‌های معنوی بپردازد و با پای ارادت در این آستان گام بردارد تا از تشعشع خورشید جمال و کمال و جلال آن معبود و به‌قدر وسع و اهتمام خویش بهره‌مند شود.

به گواه تاریخ، هماره اصحاب هنر و فرهنگ در مسیر کاروان بشریت چونان چراغی فروزنده فراروی انسان‌ها و راهگشای نسل‌ها بوده‌اند و در قوام و مانایی تمدن و فرهنگ ملت‌ها سهمی سترگ و نقشی بی‌بدیل داشته‌اند و تا واپسین نفس به‌مثابه سالکان طریق عشق و رنج هرگز از آلام و سختی‌ها نهراسیده‌اند و انوار درخشان هنر تبلور و تجلیات شوق و بارقه عشق را در وجودشان مشتعل نموده و این مسیر را تا رسیدن به شاهراه سعادت و کمال بشری پیموده‌اند.

این روزها به لطف خداوند متعال و در دورانی که نسیم تدبیر و امید در باغستان سبز ایران اسلامی وزیدن گرفته است، نهال سرسبز سینمایی که ریشه در اخلاق و فضایی انسانی دارد در هاله‌ای از قداست و خنکای دوستی، جوانه‌هایش به برگ و بار می‌نشیند و لحن پاک و زبان صمیمی آن در گستره‌ای وسیع فراگیر می‌شود.

«جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران» در طول سالیان گذشته توانسته است به‌عنوان رخدادی پرطراوت ترجمان فرهنگ عمیق و اصیل سرزمین ما باشد.

جشنواره‌ای که پژواک وحدت‌بخش آن در فرهنگ سایر ملل به‌وضوح احساس می‌شود و اصحاب فرهنگ و هنر پیامش را به گوش جان خواهند شنید.

اکنون در سالی که آراسته به نام «همدلی دولت و ملت» است ایران اسلامی میزبان جشنواره‌ای شکوهمند است که پیام رسا و صمیمانه‌اش را به مردم جهان خواهد رساند.

امید آن‌که تداوم و استمرار این جشنواره بتواند متولیان فرهنگ را در رسالت سخت و سنگینی که بر دوش دارند از این آزمون پیروز به درآورد و دادار مهربان هماره سایه مهر خود را بر خاک پاک این سرزمین هنرپرور بگستراند.

در پایان لازم می‌دانم کوشش‌های بی‌دریغ همه دست‌اندرکاران این جشنواره را ارج نهاده و از خداوند متعال برای آنان آرزوی سعادت و موفقیت دارم.


علی جنتی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

علی ژیان، مجتبی مهدی زاده و محمد تقی پور این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حجت‌الله ایوبی به جشنواره فیلم کوتاه پیام داد | عکس
سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران
» حجت‌الله ایوبی به جشنواره فیلم کوتاه پیام داد
... دیدن متن »
رئیس سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری با برشمردن فیلم کوتاه به عنوان رسانه‌ای تاثیرگذار بر اهمیت آن در دنیای امروز تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران در متن این پیام آمده است:

جشنواره بین‌المللی تهران یک رخداد کمیاب و کیمیاوار است با گستره‌ای فراتر از مرزها و جغرافیای خیال ... و جوانانی که در مدرسه سینمای ایران خود اولین آموزگاران ابتکار و آفرینش و جرات‌اند و حتی مرزبانان سینمایی که خود مولود آن سینما و آن نسل‌اند ...

خداوند به همه شما دست‌اندرکاران این جشنواره خوب پاداش نیک دهد.

همتم بدرقه راه کن ای طایر قدس / که دراز است ره مقصد و من نو سفرم

این نسیم سحری بندگی من برسان /  که فراموش مکن وقت دعای سحرم

در جهان امروز که سرعت در انتقال اطلاعات و پیام‌ها اهمیت فراوان پیدا کرده است، «فیلم کوتاه» به‌عنوان رسانه‌ای تأثیرگذار بر عرصه‌های مختلف شناخته می‌شود. در این فرایند فیلم‌سازان و به‌خصوص سینماگران عرصه فیلم کوتاه نقشی پراهمیت پیدا کرده‌اند، چراکه هنرمندان این حوزه با خلق آثار داستانی، مستند، انیمیشن و تجربی تأثیر شگرفی بر پیرامون خود و لایه‌های مختلف جامعه می‌گذارند.

اگر تا دیروز فیلم کوتاه نهال جوانی به شمار می‌آمد، حالا دیگر به درخت تنومند و استواری بدل شده که سایه آن را می‌توان در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ... شناسایی کرد. خوشبختانه جوانان بیشترین گستره تولید و عرضه فیلم کوتاه را در سینمای شریف ایران بر عهده دارند و با اتکا به دانش، تجربه و انرژی همین قشر می‌توان امیدوار بود آینده سینمای ایران چشم‌انداز بلند و افق روشن‌تری در بر خواهد داشت.

«جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران» امسال سی و دومین دوره برگزاری خود را تجربه می‌کند، این اتفاق با سومین سال فعالیت دولت تدبیر و امید هم‌زمان شده و امیدوارم در فضای جدید شاهد تقویت و شکوفایی سینمای ایران و به‌ویژه سینمای فیلم کوتاه باشیم.


حجت‌الله ایوبی

رئیس سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری
علی ژیان، مجتبی مهدی زاده و محمد تقی پور این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حضور سینماگران حرفه‌ای به‌عنوان تهیه‌کننده در جشنواره فیلم کوتاه | عکس
از علی مصفا تا مجید برزگر
» حضور سینماگران حرفه‌ای به‌عنوان تهیه‌کننده در جشنواره فیلم کوتاه
... دیدن متن »
جمعی از سینماگران حرفه‌ای در فهرست تهیه‌کنندگان فیلم‌های راه‌یافته به سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران هستند.

به گزارش ستاد خبری سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، فیلم‌های داستانی «پنجره باز» به تهیه‌کنندگی و نویسندگی علی مصفا، «همسایه طبقه بالا» به تهیه‌کنندگی بابک بادکوبه و کارگردانی پویا بادکوبه، «یک‌آن» به تهیه‌کنندگی نقی نعمتی و انجمن سینمای جوانان اردبیل، «یک‌روز» به تهیه‌کنندگی محمدکاظم بلوچی، «بشین عزیزم» به تهیه‌کنندگی خاطره اسدی، انیمیشن‌های «لبخندهای خاکی» به تهیه‌کنندگی سید مسعود صفوی، «بابا» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی بهرام عظیمی، و فیلم تجربی «تنازع» به تهیه‌کنندگی مجید برزگر در این دوره از جشنواره حضور دارند.

گفتنی است، سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از تاریخ 20 تا 26 آبان ماه در پردیس سینمایی چارسو، برگزار خواهد شد.

علی ژیان، مجتبی مهدی زاده، علی جعفریان و محمد تقی پور این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«فیلم کوتاه» به شبکه مستند می‌آید | عکس
سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران
» «فیلم کوتاه» به شبکه مستند می‌آید
... دیدن متن »
شبکه مستند سیما قصد دارد در راستای رشد و ارتقا و بهتر شناساندن فیلم کوتاه و انیمیشن، برنامه‌ای با همین نام را به‌صورت هفتگی به نمایش درآورد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، در این برنامه که این روزها مراحل تولید خود را پشت سر می‌گذارد، علاوه بر نمایش فیلم کوتاه و انیمیشن و گفتگو با سازندگان این فیلم‌ها، سعی شده است که مباحث تخصصی مرتبط با فیلم کوتاه داستانی و انیمیشن از زبان صاحب‌نظران این حوزه به مخاطبان ارائه گردد. افزون بر این اخبار و رویدادهای سینمایی، معرفی سایت‌ها و منابع مطالعاتی با محوریت فیلم کوتاه داستانی و انیمیشن از بخش‌های ثابت برنامه «فیلم کوتاه» خواهد بود. این برنامه برخلاف روال معمول، مجری ثابت نداشته و هر هفته یکی از فیلم‌سازان و فعالین حوزه فیلم کوتاه و انیمیشن اجرای برنامه را بر عهده‌دارند.

این برنامه به مدت شصت دقیقه، با طراحی و تهیه‌کنندگی عماد خدابخش به زودی از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد.

علی ژیان، مجتبی مهدی زاده، محمد تقی پور و سجاد وطن دوست این را خواندند
حنانه اسدزاده و وحید مقدم این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آثار موفق جهانی در سی و دومین جشنواره فیلم کوتاه تهران | عکس
انیمیشن «دوشیزه ‌تاد» برنده نشان طلای جشنواره امریکا
» آثار موفق جهانی در سی و دومین جشنواره فیلم کوتاه تهران
... دیدن متن »
پویانمایی «دوشیزه تاد» برنده نشان طلای جشنواره اسکار فیلم‌های دانشجویی امریکا، در سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران حضور دارد.

به گزارش ستاد خبری سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، این انیمیشن به مدت 12 دقیقه و 53 ثانیه، به کارگردانی «کرستینا یی» محصول سال 2013 انگلستان است.

بر اساس این گزارش، «دوشیزه تاد» درباره زنی جوان است که در سال 1909 رویای پرواز را در سر می‌پروراند، اما موانع بی‌شماری بر سر راه او قرار دارد. در این استاپ موشنِ موزیکال «دوشیزه تاد» را در مسیر واقعیت بخشیدن به رویایش و رسیدن به آسمان تعقیب می‌کنیم.

گفتنی است، سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از تاریخ 20 تا 26 آبان ماه در پردیس سینمایی چارسو، برگزار خواهد شد.

علی ژیان، مجتبی مهدی زاده و محمد تقی پور این را خواندند
حنانه اسدزاده این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
"طبق عادت همیشگی"
کارگردان:محمد حمزه ای
بازیگران:ستاره اسکندری،مریم بوبانی،عرفان زرین،علی اصغر کرد بچه
مدیر فیلمبرداری:مسعود سلامی
فیلم نامه:پیام کرمی
طراح صحنه و لباس:غزاله معتمد
صدابردار:مهدی ابراهیم زاده - حمید محمودی
صداگذاری و میکس:علیزضا علویان
تدوین:عماد خدابخش
طراح گریم:ایمان امیدواری
عکس:مهدی دل خواسته
گرافیک و عنوان بندی:مهرداد یاراحمدی
دستیار کارگردان و برنامه ریز:علی جودی
تصییح رنگ و نور :سامان مجد وفائی
دستیار کارگردان:حسین ایرجی
مدیر ... دیدن ادامه » تولید:محمد دیمینی
تهیه کننده:محمد حمزه ای - مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی
.
پردیس چارسو:
جمعه ۸/۲۲ ساعت ۱۹:۴۵،سالن شماره ۲ (مسابقه ی سینمای ایران)
یکشنبه ۸/۲۴ ساعت ۱۵:۴۵،سالن شماره ۱ (مسابقه ی سینمای ایران)
مجتبی مهدی زاده این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برنامه اکران فیلم کوتاه داستانی "سگ جون" در سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران
نویسنده: جابر رمضانی
کارگردان:امید ادیب پرور
بازیگران: الاهه بخشی، عرفان ناصری، لیلا حسینی
تصویربردار: مهرداد حمیدیان
تدوین: امیر ادیب پرور
صدابردار: ماهان جعفرزاده
صداگذار: محمود خرسند
موسیقی: افشین عزیزی
دستیار کارگردان و برنامه ریز: مریم نورمحمدی
منشی صحنه: آیدا مرادیان
مدیر تولید: محمدرضا حسین زاده
تهیه‌کننده: امید ادیب پرور، افشین عزیزی
----
*پردیس سینمایی چارسو
- ... دیدن ادامه » چهارشنبه، ۸/۲۰ ، سالن شماره ۲، ساعت ۱۹:۴۵
( مسابقه سینمای ایران-داستانی )
- پنج شنبه، ۸/۲۱ ، سالن شماره ۱، ساعت ۱۷:۴۵
( مسابقه بین الملل )
- جمعه، ۸/۲۲ ، سالن شماره ۱، ساعت ۱۵:۴۵
( مسابقه سینمای ایران-داستانی )
- یکشنبه، ۸/۲۴ ، سالن شماره ۵، ساعت ۱۵:۴۵
( مسابقه بین الملل )
علی جعفریان، مجتبی مهدی زاده و مانی فتوت این را خواندند
وحید هوبخت و roubin payami این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلم کوتاه داستانی «سگ جون»
نویسنده: جابر رمضانی، تصویربردار: مهرداد حمیدیان، تدوین: امیر ادیب پرور، صدابردار: ماهان جعفرزاده، صداگذار: محمود خرسند، موسیقی: افشین عزیزی، بازیگر: الهه بخشی، عرفان ناصری، لیلا حسینی، تهیه‌کننده: امید ادیب پرور، افشین عزیزی، شهر: تهران، سال تولید: 1394، زمان: 17 دقیقه

خلاصه: الهه، یک دوندهٔ مادر در دوی صد متر است که برای پیروزی در مسابقات انتخابی المپیک باید دست به یک انتخاب بزند.

یادداشت کارگردان: «دنیای تو یه کیسه اس که توش کز کردی و تقریباً بی‌وزن شناوری. ولی دنیای من با دنیای تو فرق میکنه».
برای رسیدن به خط پایان در مسیری که با یک زمان مشخصی تعیین شده، همواره قدم‌هایی برمی‌داریم تا به پیشرفت در آن سرعت ببخشیم و سبقت گرفتن از دیگران در این مسیر، رقابتی را در زندگی شکل میدهد. در بزنگاه‌های زندگی، این قدم‌ها، ... دیدن ادامه » تصمیم‌گیری برای قدم‌های بعدی را ایجاب می‌کند.
این فیلم انتخاب بر سر یکی از همین قدم‌هایی است که در مسیر زندگی یک ورزشکار می‌افتد.
علی جعفریان این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جشنواره فیلم کوتاه تهران در جوار مرقد بنیانگذارانقلاب اسلامی افتتاح می‌شود | عکس
سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران
» جشنواره فیلم کوتاه تهران در جوار مرقد بنیانگذارانقلاب اسلامی افتتاح می‌شود
... دیدن متن »
سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران با حضور مدیران سینمایی کشور و 50 نفر از فیلم‌سازان و هنرمندان در جوار مرقد مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی افتتاح می‌شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، 19 آبان ماه با تجدید بیعت با آرمان‌های امام (ره) در جوار مرقد ایشان افتتاح می‌شود.

بر اساس این گزارش، در این مراسم که با حضور دکتر ایوبی رییس سازمان سینمایی، حبیب ایل‌بیگی رییس سازمان نظارت و ارزشیابی، فرید فرخنده کیش دبیر جشنواره و مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران، مدیران سینمایی و خانواده انجمن سینمای جوانان ایران، اهالی رسانه و فیلم‌سازان سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران حضور خواهند داشت.

گفتنی است زمان حرکت به‌ سمت مرقد امام (ره) ساعت 10 صبح سه‌شنبه 19 آبان ماه، از مقابل ستاد مرکزی انجمن سینمای جوانان ایران واقع در میدان آرژانتین، خیابان نوزدهم پلاک 9 است.

علی ژیان و محمد تقی پور این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

خیلی اتفاق خوبیه!! خدا قوت

لطفا برنامه رو سریع تر اعلام فرمائید

شاد و خندان باشید
عبدالغفور غفاری نیا این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید