تیوال تئاتر کودک و نوجوان
S3 : 14:00:31
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
خرید بلیت این نمایش در ژانر کودک و نوجوان به کارگردانی بابک مولانا و بازی سعید حاجی حیدری، مصطفی دارابی، امیر افسر شیبانی، بابک مولانا، ریحانه فلاح، مرضیه زارع، شیما مومنی با تخفیف روزهای نخست همینک آغاز شد.
امیر مسعود این را خواند
بهار گراوندی، بامداد و گلبرگ کامروز(گافکا) این را دوست دارند
حتمن برای تماشای نمایشتون خواهم اومد
این رو خواستم اول عرض کنم که اگر احیانن عوامل این کار این مطلب رو میخونن متوجه باشن که اونچه در ادامه عرض میکنم صرفن یه صحبتِ دوستانه و درد دله .
اینکه خوک به بزغاله تغییر کنه هیچ ایرادی نداره و جزو اختیارات شماست که خب شاید بخاطر فرهنگِ ایرونی تمایل به این تغییر داشتین.
اما اینکه اون دو بزغاله ی خوش گذرونِ احمق یکیشون فلوت زن باشه و اون یکی ویولن زن و اون بزغاله ی باهوش و فهمیده ، یه بزغاله ی کاری .. این بارگذاری رو در ذهن بچه خواهد داشت که موسیقی و دلمشغولیهای هنری مترادف با احمق بودن و خوشگذرونی و ... است . که فرجامی جز بدبختی نخواهد داشت .
و اگر میخوایم بزغاله ی خوبی باشیم باید کاری باشیم .
توجه داشته باشید که بچه ها توی این سن دنبالِ قهرمان میگردن . و الگوپذیری در این شرایط طوریه که شخصیتِ ضعیفِ قصه ها ، مطلقن در ذهنِ کودک مطرود خواهد شد . و بچه تواناییِ تمییز دادنِ اینکه نوازندگی و ساز ربطی به خنگ بودن و ... نداره رو در این سن نخواهد داشت .
عین همون ذهنیتِ پدرانمون که چه تلاشی میکردن تا ماها کارمند بار بیایم . اینکه توو دولت کار کنیم یا شغل اداری داشته باشیم نهایتِ سعادتِ خانواده هامون بود .
و دقیقن موسیقی و ورزش و هنرها و فعالیتهای دیگه مطلقن وقت تلف کردن و الواتی و ... بود .
حالینکه میبینیم در کشورهای متمدن و پیشرفته برای هر کدوم از فعالیتهای مذکور دانشگاه ها و مدارس تخصصی وجود داره . ضمن اینکه خیلی از نوابغِ هنری و ... هم بی نیاز به تحصیل حتا امروز در رتبه های بالا مشغول فعالیتن . و دلیلش برمیگرده به اینکه از همون بچگی فعالیتهای هنری برای بچه ها یک امرِ اساسی و ضروری تلقی میشده .
اساسن ... دیدن ادامه » فرهنگ یعنی همین . اونچه ما ارزش میدونیم . اونچه در یک جامعه ارزش و و بصورتِ عمومی موجه شمرده میشه .
پس حیفه که در ایرانی که اساسن موسیقی حرامه . و نوازنده ، مطرب و مزقون چی ( برای تحقیر ) خونده میشه ، شما هم بیایدو آب به همین آسیابِ کهنه و مریض بریزید .

البته امیدوارم همه ی اینها که عرض کردم ناشی از خیالپردازیهای خام ِخودم باشه و نمایشِ شما لبریزِ ایده های نو و حرفهای تازه و امروزی برای بچه ها باشه .
سرتون سلامت :)
۲۰ ساعت پیش
ماهی از خودته بامداد جان.
اصن شاعر میگه : تو ماهی و من ماهی این برکه کاشی :))
۲۴ دقیقه پیش
:))
۱۹ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام، خانم مطهری و خانم مولوی زاده عزیز می خواستم بدانم قصدی برای تولید و فروش عروسکهای نمایش ها دارید یا خیر؟
فریبا خانم با کوچولو ارتباط زدین هااااااااا :)))
۴ روز پیش، پنجشنبه
بد جوری :)))
۴ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بسیار نمایش قشنگ و جذابی بود، طراحی صحنه و دکور خوبی داشت ، ارزش وقت گذاشتن و دیدن رو واقعا داره.
فریبا این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش کودک و نوجوان، به کارگردانی احمد تیموری و با بازی سپیده زینلی، پویا یزدان جو، مژگان مولایی، احمد تیموری با تخفیف روز نخست آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش کودک و نوجوان، به کارگردانی علیرضا دری و با بازی احمد خیرآبادی، توحید غنی زاده، چهارشنبه (۲۰ آذر) ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش در ژانر کودک و نوجودان به کارگردانی فاطمه خدابنده لو و بازی سیما رحمانی، مارال یزدانبخش و فاطمه خدابنده لو با تخفیف روز نخست اجرا همینک آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روز جمعه با خواهرزاده 5 ساله ام به تماشای این دو نمایش نشستیم و بسی لذت بردیم :)
نظر ما دو نفر خلاف نظر اکثریت افراد در تیوال بود: نمایش دوم بسیار جذاب تر از اولی بود. نمایش اول اشاراتی داشت که قطعا برای کودکان نامفهوم بود. بعضی اوقات جملات اونقد تند و نامفهوم گفته میشد که اصلا متوجه نمی شدیم. اما! عروسکهای هر دو نمایش فوق العاده جذاب طراحی و درست شده بودند. صحنه آرایی بخصوص در نمایش دوم، عااااالی بود. اداها و صداهایی که "کوچولو" از خودش در می آورد بسیار به جا و بی نهایت با نمک بودن.
اگر فرصت بشه به احتمال زیاد حداقل برای دیدن نمایش دوم، دوباره خواهیم رفت :)
آفرین به دست اندرکاران و یک تشکر خیلی ویژه از بهار خانم عزیز که باعث و بانی خیر شدند :)
حتما به دیدن این نمایشها بروید :)
قربونتون برم فریبا خانم گل❤️ خیلی خوشحال شدم از دیدارتون :)
۱۷ آذر
خواستی دوباره بری بگو باهم بریم فریبا جون
۱۸ آذر
حتما عزیزم :)
۱۸ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اینم از اولین تجربه‌ی تئاتر کودکِ من❤️
میتونم بگم یکی از بهترین تجربه‌های زندگیم بود و واقعا لذت بردم، حتی شاید از بعضی نمایش‌های بزرگسال هم بیشتر برام لذت بخش بود، از طراحی صحنه‌ی قشنگ بگیر تا خودِ دو‌تا نمایش که عالی بودن و این تجربه‌ی عالی رو مدیون صبا جون، محمدجواد جان و مرتضی جان و البته فریبا خانم گل هستم که اگه امروز کنارم نبودن هرگز جرات اومدن به سالن رو نداشتم :)
خیلی ممنونم ازتون♥️
از محمدجواد جان تشکر ویژه دارم که با اینکه گروه من یک تماشاگرم سالن شهرزاد بود ولی تنهامون نزاشت و باهامون اومد و خیلی برام ارزش داشت.
پ.ن: کاش توضیحاتی که اول نمایش به کوچولوها در مورد سکوت و... داده شد رو یه نفر هم اول نمایش‌های بزرگترها بهشون گوشزد می‌کرد.
ای جااااااااااانم عزیزم ❤❤❤❤❤

محمد جواد پسر خودمه ❤
۱۵ آذر
به‌به

چقدر خوشحالم بهار عزیزم که رفتی و لذت هم بردی کنار دوستان نازنین. خیلی خیلی خوشحالم که تجربه‌ی نابی بوده برای همگی...

آفرین و دم همت‌تون گرم ( ایموجی دست و جیغ و هورااا)
۶ روز پیش، سه‌شنبه
سها جان جات خالی عزیزم ❤️
۶ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش خیلی خوب بود ممنون از کسانی که پیشنهاد کرده بودند. اما یک زوج نامحترم به همراه فرزند به جای تهیه 3 بلیط دو بلیط گرفته بودند و بچه 3-4 ساله بلکه بیشتر خود رو را روی پا نشاندند و اینطور شد که کوهی در مقابل صندلی کودک مان ایجاد و مجبور شدم او را تا آخر نمایش بر روی پا بنشانم که در نهایت هم او اذیت شد و خسته و هم من. واقعا چرا برای بچه خودتون ارزش قائل نمیشید و براش بلیط نمیگیرد تا اینطور روز دیگران رو خراب نکنید مگه سوار اتوبوس و تاکسی شدید اون هم در دهه 70؟ سالن نمایش است لطفا رعایت کنید. این ها هم نمونه حق الناس است.
امیر مسعود و امیرمسعود فدائی این را خواندند
بامداد و رضا تهوری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش به کارگردانی سعید خمان حاتمی و بازی حسین کاظمی، غزل ذوالفقاری، کامبیز جهانگیری، صبا رحمتی، حسن همتی، و، شقایق تنهایی با تخفیف روزهای نخست آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
معصومه
درباره نمایش مامبو جامبو i
این نمایش را همراه پسر 8 ساله و دختر 15 ساله ام تماشا کردم. به تمام اعضای گروه خسته نباشی و تشکر میکنم. طراح صحنه و لباسهای بازیگران بد نبود ولی خیلی قوی بازی نکرده بودن حتی پسرم از ضعیف بودن دیالوگها و این که نسبت به نمایش های قبل خیلی ضعیف بود.
امیرمسعود فدائی و فرزاد جعفریان این را خواندند
بامداد این را دوست دارد
همه چیش برای من عالی بود خصوصن بازیها ، به غیر از متن که گاهی احساس میکردم الان بچه های سه چهار ساله هم ممکنه صداشون در بیاد بگن آقا یه کم پخته تر و جدی تر با ما حرف بزن . کاش کارگردانها هیچوقت احساس نکنن لازمه دست ببرن توو متنِ اصلی و دیالوگ نویسی کنن
۱۳ آذر
چققققققدر عالی گفتین علی جان ، چقدر عالی . دقیقن درد همینه . بچه های این نسل متفاوت از امثال منن که متعلق به دهه پنجاه هستم . بچه ها و نوجوونای الان بسیاااار باهوش و شگفت انگیزن و اصلن انصاف نیست باهاشون اینطور برخورد بشه .
من تقریبن تمام نمایشهای کودک ... دیدن ادامه » که اجرا میشه رو همون روزهای اول میرم و میبینم و واقعن به ندرت دیدم به بچه احترام گذاشته بشه . همش نصیحت و درس و پندهای اخلاقی و ... است . در حالیکه وقتی نمایشهای غربی رو میدیدم چه آلمان که بودم چه امریکا و حتا دوبی و ... اونچه میبینی فانتزیهای نابیه که اتفاقن حرفهای اخلاقی و انسانی بزرگی درونش هست اما اصلن روو نیست و همه چی حساب شده و حرفه ایه

کاش همونطور که فرمودین متوجه باشیم که بچه های این نسل فوق العاده باهوش و شگفت انگیزن
۱۳ آذر
دم شما گرم
۱۳ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش اول واقعا بی نظیر بود.خلاقیت و عروسک گردانی و روایت هم زیبا بود هم لذت بخش برای کودکان.
ای کاش دو نمایش در یک اجرا نبود.قصه ی اول واقعا برای این گروه سنی کافی و بی نهایت خوب بود.نمایش دوم برای سنین بالاتره و طعم اجرای اول رو کمرنگتر کرد.من به شخصه مرتب مجبور بودم توضیح بدم چرا کوچولو داره این کار رو میکنه برای بچه ی چهار سال و نیمه ی همراهم اما برای قصه ی اول خود مهیار غرق شده بود تو ماجرا بخصوص که عاشق زمستون هست.
خیلی ممنون از زحمتی که کشیدید و چقدر عالی که به بچه احترام قائل هستید و طراحی صحنه تون بی نظیره و چقدر خوب که کانون پرورش فکری نخوردن خوراکی در سالن تئاتر رو بین بچه ها داره فرهنگسازی میکنه.

از تئاتر کودک حمایت کنیم.این اجرا ارزش دیدن و توصیه کردن داشت.
دقیقن .
دومی یه مشکلم که داشت درس دادناش زیاد بود . و اون حال و فانتزیِ قصه ی اولو نداشت
۱۳ آذر
نرگسسس :))))))
۱۸ آذر
فدا:)
۱۸ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یکی از بهترین کارهایی بود که برای این رده سنی ساخته شده. با این که روایت هر دو نمایش و به ویژه دومی نسبتا ضعیف بود، ولی دکور و ساخت عروسکها و اجراها بسیار قوی و حرفه ای بود. نمایش دوم بسیار جذاب بود ولی برای بزرگترها. من به شخصه بسیار لذت بردم ازش. با این حال به نظرم برای کودکی که ظرافتهای اجرا رو درک نمیکنه، از اون جا که بی کلام بود، کمی خسته کننده میشد.
به گروه نمایش تبریک و خسته نباشید میگم و امیدوارم به زودی کارهای بهتری ازشون ببینیم.
پیشنهاد میکنم این نمایش رو حتما ببینید.
فرزاد جعفریان این را خواند
نفیسه نوری، صبا صالحیان و امیرمسعود فدائی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام.
روز جمعه ۱۵ آذر برای دیدن این نمایش دوستانی که قبلا اعلام آمادگی کرده بودن، اگه هنوز هم تشریف میارن لطفا اعلام کنن تا هماهنگ کنیم.
دوستانی که قبلا اعلام نکرده بودن تشریف میارن و الان میبینن فرصت دارن هم قدمشون رو چشم بنده.
ممنون.
پ.ن ۱: نمایش ساعت ۱۶ هست.
پ.ن ۲: کسی برای خرید بلیت و اینکه کجای سالن بشینیم و کلا هر نکته‌ای، نظری اگه هست لطفا بنویسه، خیلی ممنونم.
چه خوب که سانس ساعت چهار گذاشتن.
در مورد جا، من برای کارای کودک اغلب یه جایی می‌گیرم که خیلی جلوی دید بچه‌ها رو نگیرم، به هر حال اونا اولویت دارن ؛) اما اگه اکثریت مایل هستن که جلوتر بشینیم و حسابی بچگی کنیم، اعلام کنین که توی یه محدوده بلیت بخریم.
۱۲ آذر
:))
آمین حسابی بهتون خوش بگذره خانم نوری نازنین

آخ بهار نگرانم بچه ها نیان و بری و بشینی و ببینی تنها بزرگسال اونجایی :))
۱۴ آذر
بامداد :)))
۱۴ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با تشکر فراوان از گروه نمایش که لحظات شاد و مفرحی را برای ما و بچه ها فراهم کردند
نمایش پر انرژی و خوبی بود مخصوصا بخشهایی که از خارج سن نمایش و مشارکت بچه ها حین نمایش استفاده شده بود، خلاقانه بود.
واقعا نمایش کودک نسبت به بزرگسال چقد پر زحمت و نیاز به انرژی زیادیه
الهه افضل این را خواند
حداد، فرزاد جعفریان و امیر مسعود این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دربارهٔ نمایشی که مخاطب اصلی‌اش افرادی با سن و سال کمتر از خوانندگان این مطلب هستند، نمی‌شود با ادبیاتی نوشت که عقل و منطق بزرگسالانه را انتقال می‌دهد. اما باید بگویم از تماشای این نمایش‌ زیبا لذت بردم، هم از داستان، هم از شکل روایت، هم از بازی‌ها و صداسازی‌ها، هم موسیقی، و هم از صحنه‌ای که تغییرات آن در یک چشم به هم زدن دنیاهای تازه‌ای برای نمایش می‌سازد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
Golagha
درباره نمایش کدو قلقله زن i
نمایش خیلی خوبی بود
دستتون درد نکنه
مخصوصا تعامل قصه گو با بچه ها حین اجرا
چاشنی طنزشم خوب بود
موفق باشید
به آگاهی می رسد، اجرای این نمایش تا اطلاع دوباره، به دلیل آلودگی هوا برای کودکان عزیز، لغو شده است. اجرای دوباره نمایش از سوی گروه همیاری اطلاع رسانی خواهد شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام.
از نظر میزان استفاده از موزیک شاد و گویا و نزدیک به سن بودن دیالوگ ها به اندازه کافی جذابیت داره برای بچه ها؟؟ مخصوصا 3 و 4 سال؟
دوست عزیز این نمایش برای کودکان ٣تا ٧سال مناسب است
۰۷ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش کودک و نوجوان، به کارگردانی مژگان یزدانی، مرجان یزدانی و با بازی معین توسلی، لاله خواجویی نژاد، حسام معظمی، کژال شاهی و ... آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید