آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال تئاتر کودک و نوجوان
S3 : 06:13:57 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
 نمایش نمایش "ننه شهرزاد در سرزمین عجائب" در تالار هنر
نمایش " ننه شهرزاد در سرزمین عجائب " به کارگردانی هومن حسین نژاد کلایی اجراهای خود را در تالار هنر آغاز کرد. به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی تالار هنر، نمایش "ننه شهرزاد در سرزمین عجائب" به نویسندگی و کارگردانی هومن حسین نژاد کلایی روز جمعه ۲۱ شهریور در تالار هنر افتتاح شد. در خلاصه داستان نمایش آمده است:" دنیا با مهربانی و عشق زیباست. در قلب هر افسانه ای حقیقتی نهفته است. چند روح شجاع متحد شدند تا دنیای خودشان را نجات بدهند. ما می توانیم در زندگی خودمان قهرمان باشیم، هر کدام از ما اگر فقط جرات تلاش کردن داشته باشیم. ایمان ما به یکدیگر هرگز محو نمی شود، حالا همه به هم ملحق شدیم، ...
دیدن ادامه ››

نمایش " ننه شهرزاد در سرزمین عجائب " به کارگردانی هومن حسین نژاد کلایی اجراهای خود را در تالار هنر آغاز کرد.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی تالار هنر، نمایش "ننه شهرزاد در سرزمین عجائب" به نویسندگی و کارگردانی هومن حسین نژاد کلایی روز جمعه ۲۱ شهریور در تالار هنر افتتاح شد.

در خلاصه داستان نمایش آمده است:
" دنیا با مهربانی و عشق زیباست. در قلب هر افسانه ای حقیقتی نهفته است. چند روح شجاع متحد شدند تا دنیای خودشان را نجات بدهند. ما می توانیم در زندگی خودمان قهرمان باشیم، هر کدام از ما اگر فقط جرات تلاش کردن داشته باشیم. ایمان ما به یکدیگر هرگز محو نمی شود، حالا همه به هم ملحق شدیم، تا قوی تر باشیم. ما در سیاره ای که در آن صلح است می توانیم زندگی کنیم. باید دست در دست هم برای دنیای بدون جنگ و صلح تلاش کنیم."
 نمایش " ننه شهرزاد در سرزمین عجائب " کاری از گروه هنری نوشخند است و طراحی و تولید آن بر عهده هومن حسین نژاد کلایی است.
 ساناز سماواتی، امیر زریوند، نیما فاضلی، برسا کلائی و هومن حسین نژاد در این نمایش به ایفای نقش می پردازند. بهزاد جعفر زاده، مهرسا مقدم، ایلیا اسماعیل نظری، مهرسا آشوری، کیانا محمدی، مهدی خان میرزایی، نسرین بنیادی، رها آزادی، شمیم عباسی، دینا پناهی زارنجی، محمد علی پور، رها طالب لو، پروا پورمحمد، آندیا جلیلی، عسل ستاری، آوا انصاری، رامتین آهی و حریر حلمی سایر بازیگران نمایش هستند.
دیگر عوامل نمایش " ننه شهرزاد در سرزمین عجائب " عبارتند از:
ساخت موسیقی: محمد فرشته نژاد، شاعر: بهشته آلیان، طراح حرکات: ساناز فرج اله پور،  ساخت دکور: مجید سیفی، طراح لباس: هومن حسین نژاد، دوخت لباس: سحر پرویسی، خدیجه علیرضا لو، طراح پوستر: هومن حسین نژاد
 

نمایش "ننه شهرزاد در سرزمین عجائب " هر روز بجز شنبه‌ها و ایام سوگواری ساعت ۱۹ به مدت سی شب برای مخاطب کودک و نوجوان در تالار هنر واقع در میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، خیابان ورزنده به روی صحنه می رود.

لازم به ذکر است قیمت بلیت نمایش های تالار هنر ۲۰۰۰۰ تومان است که در روزهای یکشنبه نیم بهاست.
برای کسب آخرین اطلاعات و اخبار تالار هنر به سایت این مجموعه، کانال تلگرام  @talar_honarو پیج اینستاگرام @honarhall.theater مراجعه کنید.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
ویدیو
درباره فیلم‌تئاتر اسب و سیب و بهار i
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بخش کودک و نوجوان جشنوارۀ تئاتر مقاومت، میزبان آثار و تولیدات موفق سالهای ۹۷ و ۹۸ خواهد بود | عکس بخش کودک و نوجوان جشنوارۀ تئاتر مقاومت، میزبان آثار و تولیدات موفق سالهای ۹۷ و ۹۸ خواهد بود
هفدهمین جشنواره سراسری تئاترمقاومت، از آثار برتر و موفق حوزه کودک و نوجوان ۲ سال اخیر میزبانی خواهد کرد. به‌گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت، ناصر آویژه مدیر بخش کودک و نوجوان هفدهمین جشنوارۀ تئاتر مقاومت، از پذیرش آثار موفق این حوزه در دو سال گذشته خبر داد و افزود: هنرمندانی که طی سالهای ۹۷ و ۹۸ در حوزۀ تئاتر کودک و نوجوان با موضوع مقاومت و دفاع مقدس اثر تولید کرده و اجرای عمومی داشته‌اند، تا پایان مردادماه فرصت دارند دی‌وی‌دی آثار خود را به دبیرخانۀ جشنواره به نشانی: تهران، خیابان شهید احمد قیصر(بخارست)هشتم، پلاک ۱۶، طبقه۶  ...
دیدن ادامه ››

هفدهمین جشنواره سراسری تئاترمقاومت، از آثار برتر و موفق حوزه کودک و نوجوان ۲ سال اخیر میزبانی خواهد کرد.

به‌گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت، ناصر آویژه مدیر بخش کودک و نوجوان هفدهمین جشنوارۀ تئاتر مقاومت، از پذیرش آثار موفق این حوزه در دو سال گذشته خبر داد و افزود: هنرمندانی که طی سالهای ۹۷ و ۹۸ در حوزۀ تئاتر کودک و نوجوان با موضوع مقاومت و دفاع مقدس اثر تولید کرده و اجرای عمومی داشته‌اند، تا پایان مردادماه فرصت دارند دی‌وی‌دی آثار خود را به دبیرخانۀ جشنواره به نشانی: تهران، خیابان شهید احمد قیصر(بخارست)هشتم، پلاک ۱۶، طبقه۶  ارسال کنند.

وی همچنین دربارۀ کیفیت آثار ارسال شده گفت: بحمدالله میزان استقبال از این بخش قابل‌قبول بوده و تاکنون شاهد دریافت آثار خوبی با موضوع انقلاب، دفاع مقدس و مقاومت بوده‌ایم.
آویژه با بیان اینکه موضوعات متنوع و گسترده‌ای در فراخوان این جشنواره پیش‌بینی شده است افزود:  مجددا از هنرمندان این عرصه که با تمام توان و با قلم و فکر و اندیشه در پی ساختن نسلی پرشور و توانمند برای ایران اسلامی هستند دعوت می‌کنم که در صورت تمایل، آثار خود را تا ۳۱ مردادماه ۹۹، به دبیرخانۀ جشنواره ارسال نمایند.

هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح و با دبیری حمید نیلی، آذرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
حمایت قوی و جامع تیوال از تئاتر کودک و نوجوان امکان پوشش آنلاین آثار هنری در همه شهرهای ایران | عکس محمد عمروآبادی در گفت وگو با ایران تئاتر عنوان کردحمایت قوی و جامع تیوال از تئاتر کودک و نوجوان امکان پوشش آنلاین آثار هنری در همه شهرهای ایران
ایران تئاتر: محمد عمروآبادی، مدیر سایت «تیوال» حمایت خود را برای پخش vod فیلم‌تئاتر، پخش زنده آثار هنری و برگزاری وبینارهای آنلاین اعلام کرد.سایت تیوال که با هدف ساختن جریان یک شبکه اجتماعی و تجاری در شهریور سال ۱۳۹۱ شکل گرفت، سنگ بنا را بر ارتباط هرچه بهتر میان هنرمندان و هنردوستان قرار داده تا معرفی آثار هنری در چرخه‌ای فعال‌تر و پرنشاط‌تر شکل بگیرد. آثار مختلف هنری مثل تئاترهای روز، کنسرت‌ها، فیلم‌های سینمایی، نمایشگاه‌های عکاسی و نقاشی در سایت تیوال معرفی شده و سامانه فروش پیشرفته و قدرتمندی، برای بلیت برنامه‌ها و همچنین محصولات ...
دیدن ادامه ››

ایران تئاتر: محمد عمروآبادی، مدیر سایت «تیوال» حمایت خود را برای پخش vod فیلم‌تئاتر، پخش زنده آثار هنری و برگزاری وبینارهای آنلاین اعلام کرد.

سایت تیوال که با هدف ساختن جریان یک شبکه اجتماعی و تجاری در شهریور سال ۱۳۹۱ شکل گرفت، سنگ بنا را بر ارتباط هرچه بهتر میان هنرمندان و هنردوستان قرار داده تا معرفی آثار هنری در چرخه‌ای فعال‌تر و پرنشاط‌تر شکل بگیرد. آثار مختلف هنری مثل تئاترهای روز، کنسرت‌ها، فیلم‌های سینمایی، نمایشگاه‌های عکاسی و نقاشی در سایت تیوال معرفی شده و سامانه فروش پیشرفته و قدرتمندی، برای بلیت برنامه‌ها و همچنین محصولات آنلاین، این زنجیره خدماتی را کامل می‌کند. در همین رابطه گپ‌وگفتی با عمروآبادی داشتیم که در ادامه می‌خوانید.

از ویژگی های نسخه جدید سایت «تیوال» بگویید.
طی یک سال اخیر، ما سخت مشغول طراحی نسخه سوم «تیوال» بودیم که چارچوب تیوالی است که از روز نخست رویای آن را در سر داشتیم. در روزهای پایانی سال ۹۸ و در آستانه رونمایی نسخه جدید، موضوع شیوع کرونا و تعطیلی مراکز فرهنگی و هنری پیش آمد که دوباره ناچار به ایجاد اتاق فکر شدیم و ایده‌های جدید و برخی ایده‌ها را که برای آینده در نظر داشتیم در دستور کار قرار دادیم. چند نمونه از امکانات جدید تیوال، ارائه هویت هنرمندان، سالن‌ها، مراکز فرهنگی و آثارشان است. به این شکل که  همه عوامل و مراکزی که در عرصه هنر فعالیت دارند، دارای یک پایگاه اختصاصی هستند که ما به آن «کانال» می‌گوییم. این قابلیت، جنبه شبکه‌ اجتماعی را به صورت متمرکز در حوزه هنر در خود دارد و به هنرمندان و سازمان‌ها این امکان را می‌دهد که ضمن معرفی کامل فعالیت و سابقه آثار خود به انتشار خبر، عکس و ویدیو برای مخاطبان بپردازند. دیگر امکان جدید و مهم سایت که به ویژه در دوره شیوع کرونا اهمیت ویژه‌تری یافت، ارائه آثار و رویدادهای هنری به صورت دیجیتال و آنلاین است، از جمله تماشای آنلاین فیلم‌تئاتر، پخش زنده آنلاین، برگزاری کارگاه و سمینار آنلاین در قالب وبینار و ... و همه این‌ها در قالب ظاهری مدرن‌تر و آسان‌تر از پیش.

در دوران شیوع کرونا با چه مشکلاتی روبه‌رو شدید؟
در این سال‌ها با تلاش همکاران‌مان، تیوال به یک برند مرجع در ارائه آثار هنری به ویژه تئاتر و کنسرت تبدیل شده اما از تاریخ ۴ اسفند ۹۸، که همه برنامه‌های هنری تعطیل شد، همه مجاری درآمدی ما هم متوقف شد که این برای بخش خصوصی یک فاجعه است. به همین دلیل بر آن شدیم با تدبیر و خلاقیت از این مساله گذر کنیم و با هم‌فکری و همکاری دوستان‌مان به ارائه محصولات فرهنگی در قالب «آنلاین» رسیدیم. سرانجام نسخه تازه تیوال از دهم اردیبهشت سال جاری رونمایی و خوشبختانه با استقبال خوبی روبه‌رو شد، به ویژه در حوزه vod  که پاسخ خوبی بود به نیاز مخاطبی که دو ماه از رویدادهای هنری به ویژه تئاتر دور بود، ولی پس از حدود ده روز متاسفانه با برخوردهایی در بخش دولتی مواجه شدیم که از این روند جلوگیری شد و فکر می‌کنم به جای چنین رفتارهایی جا داشت از ما تقدیر شود اما با این عنوان که فیلم‌نمایش‌ها از سازمان سینمایی مجوز ندارند، پخش vod های ما تعلیق شد. مجموعه ما حدود ۴۵ روز در گیرودار مذاکره با اداره کل هنرهای نمایشی، معاونت سازمان سینمایی، معاونت نمایشی و مجموعه «ساترا» بود تا بتوانیم دوستان را متقاعد کنیم نمایشی که قبلاً اجرا شده و مجوز اجرا دارد، نیازی به طی‌کردن دوباره مسیر برای گرفتن مجوز ندارد و این روند هنرمندان و هنردوستان را از سرویس جدید بی‌بهره می‌کند. در اینجا باید از مجموعه «ساترا» و اداره کل هنرهای نمایشی به ویژه آقای «قادر آشنا»، که در این مسیر ما را یاری کردند، تشکر کنم. خوشبختانه پس از تفاهم‌نامه‌ای که بین سازمان سینمایی و مرکز هنرهای نمایشی ایجاد شد، مجموعه تیوال پخش vodها را از سر گرفت.

این ظرفیت جدید چه گستره ای را در بر می گیرد؟
همین‌جا آمادگی کامل تیوال را برای پوشش آنلاین آثار هنری در همه شهرهای ایران اعلام می‌کنم. ما در مورد پخش زنده هم دو نمایش را به کارگردانی «آریان رضایی»، که به صورت تعاملی بین تماشاگر و بازیگر اجرا می‌شد، بلیت‌فروشی و برگزار کردیم که با استقبال مناسبی روبه‌رو شد. باید این نکته را نیز در نظر داشت که ما در آغاز راه هستیم. قطعاً در آینده به ایده‌های بهتر و کامل‌تری می‌رسیم که هم مخاطب، جذب تماشای تئاتر زنده آنلاین شود و هم مجموعه و گروه‌های هنری ایده‌های خود را عملی کنند. این مرحله یک اتفاق بزرگ است، چراکه پتانسیل تکنولوژی و فضای مجازی به قدری زیاد است که می‌تواند مخاطبان شهرستان‌ها و حتی خارج ازکشور را درگیر خود کند تا در ادامه راه با مخاطب بیش‌تری مواجه بشویم. پروژه پخش زنده آثار کودک و نوجوان تالار هنر نیز حاصل همکاری مجموعه تیوال، تالار هنر، یک تیم اجرایی با مدیریت تصویربرداری، تدوین و سوییچ هم‌زمان بود تا بهترین پخش زنده را به مخاطب ارائه کنیم. رویای ما اینست تا مخاطبانی که در تهران حضور ندارند و مخاطبان خارج از کشور بتوانند از رویدادهای هنری که در تهران رخ می‌دهد، مطلع و بهره‌مند بشوند.

آیا سایت تیوال فیلم‌تئاترهایی را که در دستور پخش دارد، بازبینی می‌کند؟
به واسطه این‌که چیزی حدود ۹۰% نمایشی‌هایی که در ۸ سال اخیر اجرا رفته‌اند، در سایت تیوال بلیت‌فروشی خود را انجام داده‌اند، ما از چند و چون کارها باخبریم اما چون خود را هم‌تخصص یک هنرمند حرفه‌ای نمی‌دانیم، در امور محتوایی اظهار نظر نمی‌کنیم، بلکه تنها در مورد کیفیت تصویربرداری و صدابرداری کارها مشاوره می‌دهیم و اگر کاری به لحاظ پخشvod از کیفیت ویدیویی خوبی برخوردار نباشد، از پخش آن خودداری می‌کنیم، مگر کارهایی که خیلی قدیمی باشد و امکان ویرایش مجدد آن نباشد.

برنامه شما برای حمایت از تئاتر کودک و نوجوان،که در یک سال اخیر در مجموعه شما پررنگ‌تر شده، چیست؟
تمرکز بر تئاتر کودک و نوجوان یک فرآیند درازمدت است، زیرا اگر در ذهن کودک و نوجوان رشد کند و جاری باشد، قطعاً در آینده ایران با جامعه‌ای آرام‌تر، آگاه‌تر و بافرهنگ‌تر روبه‌رو خواهیم شد. این امید را داریم که مخاطب کودک و نوجوان امروز، در آینده مخاطب بزرگسال تیوال باشد و این باعث افتخار و رونق بیش‌تر ما خواهد بود. بنابراین همچنان از گروه‌های هنری در حوزه کودک و نوجوان با خدمات قوی‌تر و جامع‌تر حمایت خواهیم کرد. به همین منظور همکاری نزدیک و تدوین‌شده‌ای با کانون پرورش فکری کودک و نوجوان و تالار هنر، که سالن‌های تخصصی کودک هستند، شکل گرفته است.

آیا تعامل بین بخش دولتی و خصوصی می‌تواند در این دوران به بهبود روند هنر کند؟
قطعاً تعامل این دو بخش کمک بسزایی به ارتقای هنر در کشور می‌کند. بخش دولتی باید از نیروی باانگیزه و  کارآمد بخش خصوصی کمک بگیرد و با ایجاد یک فضای مناسب فکری و تبلیغاتی این تعامل را پررنگ‌تر کند تا بتوان آینده‌ای بهتر را در عرصه هنر کشور رقم زد.

منبع: سایت ایران تیاتر

پوریا صادقی، بهار گراوندی، آقامیلاد طیبی، امیر مسعود و نورا احمدی این را دوست دارند
چه جوان و خوشتیپ هستند این جناب عمروآبادی چشممون به جمال عکسشون روشن شد😉
محمد کارآمد
چه جوان و خوشتیپ هستند این جناب عمروآبادی چشممون به جمال عکسشون روشن شد😉
محبت دارید جناب کارآمد 😊
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خبر
درباره نمایش افسانه پری دریایی i
پخش آنلاین نمایش برای اولین بار در زمینه کودک و نوجوان پخش آنلاین نمایش "افسانه پری دریایی" همراه با اجرای زنده نمایش در تالار هنر افتتاح شد.پخش آنلاین نمایش "افسانه پری دریایی" هم زمان با اجرا در تالار هنر
به گزارش روابط عمومی تالار هنر برای اولین بار در زمینه کودک و نوجوان در ایران پخش آنلاین نمایش "افسانه پری دریایی" به نویسندگی و کارگردانی رضا بیات هم زمان با اجرای زنده این نمایش و با حضور تماشاگران و هنرمندان تئاتر کودک از جمله ناصر آویژه، مهدی قلعه، میلاد رمضانی ورجاوند و حسین فدایی حسین روز دوشنبه سی تیرماه ساعت بیست در تالار هنر افتتاح شد.  در ابتدای مراسم حسین موذن مدیر تالار هنر ضمن اشاره به اهمیت تئاتر به عنوان یکی از مشاغلی که در بحران شیوع کرونا دچار آسیب شده است ابراز خرسندی کرد که پخش آنلاین همراه با اجرای زنده تئاتر به عنوان یکی از بهترین راهکارهایی که در راستای حمایت ...
دیدن ادامه ››

به گزارش روابط عمومی تالار هنر برای اولین بار در زمینه کودک و نوجوان در ایران پخش آنلاین نمایش "افسانه پری دریایی" به نویسندگی و کارگردانی رضا بیات هم زمان با اجرای زنده این نمایش و با حضور تماشاگران و هنرمندان تئاتر کودک از جمله ناصر آویژه، مهدی قلعه، میلاد رمضانی ورجاوند و حسین فدایی حسین روز دوشنبه سی تیرماه ساعت بیست در تالار هنر افتتاح شد. 

در ابتدای مراسم حسین موذن مدیر تالار هنر ضمن اشاره به اهمیت تئاتر به عنوان یکی از مشاغلی که در بحران شیوع کرونا دچار آسیب شده است ابراز خرسندی کرد که پخش آنلاین همراه با اجرای زنده تئاتر به عنوان یکی از بهترین راهکارهایی که در راستای حمایت از هنرمندان تئاتر اندیشیده شده بود اکنون به منصه ظهور می رسد. او در پایان سخنان خود از کمپانی تاترو و سایت تیوال برای همکاری در این پروژه قدردانی کرد.

نمایش موزیکال "افسانه پری دریایی" داستان پری های دریایی را روایت می کند که به عنوان نگهبانان دریا در مقابل گرگ بدجنسی که قصد تصاحب دریا را دارد، می ایستند.

در این نمایش علی برجی، پویا پیروزرام، فرهاد تفرشی، عطیه ترابی، لیلی حسینی، راشین رضایی، فائزه سنایی، میثم عباسی، مریم کوچک خانی، سحر نعمتی، یاسر محمدی، مصطفی غیاثی، مهیار غفاری، فائزه غفاری، حسین فرزین شاد، نفس کامران، نازنین رضایی، مهدیس حلاجی به ایفای نقش می پردازند.

دیگر عوامل نمایش "افسانه پری دریایی" عبارتند از: برنامه ریز و دستیار اول کارگردان: کامبیز بابایی.آهنگساز: رضا عباسی.طراح صحنه: هوشنگ یوسفی.طراح لباس: طیبه آنجدانی.طراح و ساخت آکساسوار: زهره اسماعیلی.منشی صحنه: پریسا دهکمه ای.مدیر صحنه: علیرضا فتحی، سامان حیدریان.عکاس: بهروز خانی.دوخت لباس: میترا محمدی.ساخت ماسک: نرگس اسدزاده، امیرفلاحیان.

 نمایش "افسانه پری دریایی" هر روز بجز شنبه‌ها و ایام سوگواری ساعت 20 برای مخاطب کودک و نوجوان در تالار هنر واقع در میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، خیابان ورزنده به روی صحنه می رود.

لازم به ذکر است قیمت بلیت نمایش های تالار هنر 20000 تومان است که در روزهای یکشنبه نیم بهاست.

برای کسب آخرین اطلاعات و اخبار تالار هنر به سایت این مجموعه به آدرس www.honarhall.theater.ir، کانال تلگرام  @talar_honarو پیج اینستاگرام @honarhall.theater مراجعه کنید.

خبر
درباره نمایش افسانه پری دریایی i
مراسم رونمایی از اولین نمایش آنلاین کودک و نوجوان ایران روز دوشنبه سی تیر در تالار هنر برگزار می‌شود.  | عکس مراسم رونمایی از اولین نمایش آنلاین کودک و نوجوان ایران روز دوشنبه سی تیر در تالار هنر برگزار می‌شود.
برای اولین بار در ایران و همزمان با اجرای نمایش افسانه پری دریایی، جدیدترین نمایش کودک و نوجوان تالار هنر، این نمایش روز دوشنبه سی تیر ساعت بیست به صورت پخش زنده در سراسر کشور بر روی سایت تیوال به نمایش در می آید. در خلاصه داستان نمایش آمده است: راگو و رابو می خواهند صاحب دریا شوند ولی پری های دریایی به عنوان نگهبانان دریا با آنها مخالفند.نویسنده و کارگردان نمایش افسانه "پری دریایی" رضا بیات است و او به همراه پویا پیروزرام، فرهاد تفرشی، لیلی حسینی، نادر داهیم، راشین رضایی، فائزه سنایی، مریم کوچک خانی، سحر نعمتی در این نمایش به ایفای نقش می پردازند. سایر عوامل نمایش "افسانه پری دریایی" ...
دیدن ادامه ››

برای اولین بار در ایران و همزمان با اجرای نمایش افسانه پری دریایی، جدیدترین نمایش کودک و نوجوان تالار هنر، این نمایش روز دوشنبه سی تیر ساعت بیست به صورت پخش زنده در سراسر کشور بر روی سایت تیوال به نمایش در می آید.

در خلاصه داستان نمایش آمده است: راگو و رابو می خواهند صاحب دریا شوند ولی پری های دریایی به عنوان نگهبانان دریا با آنها مخالفند.
نویسنده و کارگردان نمایش افسانه "پری دریایی" رضا بیات است و او به همراه پویا پیروزرام، فرهاد تفرشی، لیلی حسینی، نادر داهیم، راشین رضایی، فائزه سنایی، مریم کوچک خانی، سحر نعمتی در این نمایش به ایفای نقش می پردازند.

سایر عوامل نمایش "افسانه پری دریایی" عبارتند از:
برنامه ریز و دستیار کارگردان: کامبیز بابایی، آهنگساز: رضا عباسی، طراح صحنه: هوشنگ یوسفی، طراح گریم: حسین تبریزی و لیلا پریشان، طراح لباس: طیبه آنجدانی ، طراح و ساخت آکساسوار: زهره اسماعیلی، طراح نور: کیوان ضیاپور، منشی صحنه: پریسا دهکمه ای، مدیر صحنه: علیرضا فتحی، عکاس: سبا کریمیان

نمایش "افسانه پری دریایی" همه روزه بجز شنبه ها ساعت بیست در تالار هنر به روی صحنه می رود.

خبر
درباره فیلم‌تئاتر اسب و سیب و بهار i
‎«اسب و سیب و بهار» با هدف ترغیب خانواده به تماشای تئاتر در ایام قرنطینه پخش آنلاین خود را در سایت تیوال آغاز  کرد | عکس ‎«اسب و سیب و بهار» با هدف ترغیب خانواده به تماشای تئاتر در ایام قرنطینه پخش آنلاین خود را در سایت تیوال آغاز کرد
به گزارش روابط عمومی گروه هنری راما نمایش «اسب و سیب و بهار» به نویسندگی نیما دهقانی ،آناهیتا غنی زاده و کارگردانی آناهیتا غنی زاده پخش آنلاین این فیلم نمایش از روز چهارشنبه ۲۵تیر در سایت تیوال آغاز شد.این نمایش که ویژه گروه سنی ”کودک و نوجوان” تولید شده است ، یکى از پر مخاطب ترین نمایش هاى سال ۱۳۹۰در تالارهنر  بود .‎یکی از نقاط قوت نمایش ”اسب و سیب و بهار” حضور و همکاری پیشکسوتان عرصه هنرهای نمایشی همچون احترام برومند، بهرام شاه محمدلو، سوسن مقصودلو، مریم کاظمی و...می‌‌باشد.‎نمایش مذکور پس از موفقیت در اجراهای خود در هجدهمین ...
دیدن ادامه ››

به گزارش روابط عمومی گروه هنری راما نمایش «اسب و سیب و بهار» به نویسندگی نیما دهقانی ،آناهیتا غنی زاده و کارگردانی آناهیتا غنی زاده پخش آنلاین این فیلم نمایش از روز چهارشنبه ۲۵تیر در سایت تیوال آغاز شد.
این نمایش که ویژه گروه سنی ”کودک و نوجوان” تولید شده است ، یکى از پر مخاطب ترین نمایش هاى سال ۱۳۹۰در تالارهنر  بود .

‎یکی از نقاط قوت نمایش ”اسب و سیب و بهار” حضور و همکاری پیشکسوتان عرصه هنرهای نمایشی همچون احترام برومند، بهرام شاه محمدلو، سوسن مقصودلو، مریم کاظمی و...می‌‌باشد.

‎نمایش مذکور پس از موفقیت در اجراهای خود در هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان شرکت داده شد و در اغلب بخش های جشنواره کاندید شد.

 نمایش "اسب و سیب و بهار"، نمایشى است که با نگاهى متفاوت در برقرارى ارتباط با کودکان، دست به نوآورى زده و تعاملى را با مخاطبین خود قبل از اجرا در سالن انتظار برقرار کرده و کودکان براى بخش پایانى اجرا هر شب، نقاشى هایى از " لبخند" هاى زیبا و متفاوت را براى گروه اجرایى مى کشیدند و ... ،به همین منظور گروه اجرایی آمادگی تعامل مجدد در دوره پخش آنلاین خود با کودکان و نوجوانان را دارد و از آن استقبال می کند.

‎دیگر عوامل این نمایش عبارتند از:
نویسنده: نیما دهقانی،آناهیتا غنی زاده، "قصه ها با نگاهى به اثرى از احمد رضا احمدى با همین عنوان"، کارگردان: آناهیتا غنی زاده
صدا پیشگان: احترام برومند (آسمان)، بهرام شاه محمدلو (برکه)، سوسن مقصودلو (دریا)، مریم کاظمی (گندم زار)، حمزه علی محمدی (درخت)
بازیگران: آنالی شکوری، حامد زارعان، نیکا ناظم زاده، عروسک تن پوش: مرجان وزین پور،
گروه کارگردانی
دستیاران کارگردان: وحید حاجی خانی، سمیرا مهدوی، منشی صحنه:مینا وجدان صفت، مدیران صحنه:سمیرا مهدوی،وحید حاجی خانی، دستیار صحنه:سید علأ سیادت
مشاور روانشناسی: مرجان وزین پور، طراح صحنه و عروسک: فائزه فیض، دستیار صحنه: رضا فیض، طراح لباس: روشنک کریمی، دوخت لباس: پروین امین دوست، طراح نور: حمید رسولی، نور پرداز: علی اشرف سمایی، طراح گریم: لعیا خرامان،حسین تبریزی، طراح پوستر و بروشور:گلبن رسولی، ‎آهنگساز: رضا کلانتری، طراح حرکت: رضا کشاورز
گروه جلوه های ویژه:
کارگردان:حمید رسولی، دستیاران:سمیر عبدی ،پویا لاجوردی، تصویر ،تدوین ،افکت:کاوه رسولی، طراحی زمینه قصه ها:فائزه فیض، انیمیشن آسمان :گلبن رسولی
عکاس و فیلمبردار:کاوه رسولی، روابط عمومی:مهدی حنفی، روابط عمومی پخش آنلاین: روژین ستاری

خلاصه نمایش: نمایش "اسب و سیب و بهار" قصه ی کودکی است که در تنهایی ازواقعیت بی توجهی والدین به دنیای خیال پناه می برد واین شروعی است برای ذهن خیال پردازش تا به دنیای ستاره ها ، راهی سفری در رویا شود.

علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت تیوال نسبت به دریافت اطلاعات و خرید این فیلم، نمایش اقدام کنند.


بهار گراوندی و محمد عمروابادی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
یه جایی از این نمایش، کرم شب تاب تقریبا بدجنس، تاج شاپرک خانوم زیبا رو از سرش کند که برای خودش نگه داره. یه پسر بچه ی چند ساله که فکر کنم حسابی خونش به جوش اومده بود، بلند شد و داد زد:
بده بهش! مال شاپرک خانومه...
برای من دیالوگ ماندگار این نمایش با صدا و قلم بداهه، هیجان زده و خالص یه پسر بچه بود.
درود میشه دوستانی که کارو دیدن بفرمایند کجای سالن برای بچه ها بهتره ممنونم ؟؟؟
ژنرال این را خواند
خانم کلهری درود بر شما، سالن شیب مناسبی داره، صندلی‌ها هم خیلی بلند نیست، هر جای سالن که کودکان نازنین بنشینند می‌تونن کامل کار رو ببینن، خب طبعاً هر چه به صحنه و وسط ردیف صندلی‌ها نزدیک باشید بهتره ولی خیلی نگران جا نباشید.
۰۳ اسفند ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش موزیکال کودک و نوجوان، سه شنبه ۶ و پنجشنبه ۸ و جمعه ۹ اسفند، به کارگردانی مریم کاظمی و با بازی مریم کاظمی، سید جواد زیتونی، هومن رهنمون و ... آغاز شد.
حمیده محسنی این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت این نمایش کودک و نوجوان، به کارگردانی سمانه حبیب پور وسمانه کیایی و با بازی پارسا قربانی، سمانه حبیب پور، محمدحسین رحیم و ... آغاز شد.
امیرمسعود فدائی این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
این نمایش جذابیت لازم رو نسبت به کارهای کودکی که دیده بودم کم داشت. فرزندانم هم همین حس رو داشتند. بازیها عموما کم احساس بود. دستمایه های طنز نمایشنامه که کار رو برای کودک می تونست جذاب کنه نداشت.
خرید بلیت این نمایش، به کارگردانی شبنم منصور و با بازی محمد علی فرزانه، محمد امین کرمی، مونا حسن زاده و ... آغاز شد.
امیرمسعود فدائی این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سلام و عرض ادب
نمی دونستم باید در قسمت گفت و گو مشکلم رو عنوان کنم یا در نقد کاربران ، به همین جهت در هر دو قسمت نوشتم تا شاید رسیدگی بشه، زمان خرید بلیط تاتر شنگول و منگول تایم نمایش 45 دقیقه عنوان شده بود ولی نمایش 20 دقبقه هم نبود طوری که همه تماشگران موقع خروج معترض بودند، این داستان داستان قدیمی و برای همه ما آشناست چرا باید انقدر سر و ته داستان زده بشه ؟ آیا این عملکرد غیرقانونی نیست؟
حتی کارگردان نمایش نام کودکی که در حال ساز زدن هست رو نمی دونستند و جلو همه نام کودک پرسیده شد، احترام به تماشاگر حداقل کاری هست که در حوزه هنر باید بهش توجه بشه
نسیبه، bahar و لیلى شجاعى این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
با عرض سلام و ادب
در مورخ 25 بهمن 1398 با خرید 5 بلیط ، برای تماشای نمایش شنگول و منگول و ..‌ به تماشاخانه سپند مراجعه شد. متاسفانه زمان نمایش 45 دقیقه اعلام شده بود که حتی سی دقیقه هم نبود ، با توجه به اینکه این نمایش نمایشی کاملا قدیمی و برای همه افراد آشناست سرو ته داستان زده شده بود و متاسفانه کوتاهی داستان و عدم نمایش تایم اعلام شده موجب اعتراض اکثر تماشاگران بود . از مدیر مجموعه خواهشمندم پاسخگو باشند.
متاسقانه من همین تجربه رو در نمایش کودک دیگری از آقای نورائی داشتم و به علاوه کیفیت پایین نمایش و استفاده از الفاظی که گویا بیشتر برای جذب بزگترها بود تا کودکان، اونقدر تو ذوقم خورد که کلا از اجراهای ایشون صرف نظر کردم. برای فعالان حوزه کودک و نوجوان احترام ویژه ای قائلم، و امیدوارم این بزرگوار در روند اجراهاشون تجدید نظر کنند.
۲۶ بهمن ۱۳۹۸
باسلام مجدد
من روز شنبه انتقادی راجب نمایش کردم و چند بار هم با تماشاخانه سپند تماس گرفتم تا این انتقاد رو بگوش مسئولین برسونم، متاسفانه به هیچ وجه تلفن رو پاسخ ندادند .
حداقل این تنها انتظار مشتری هستش که مسئولین که مدت زمان نمایش رو 45 دقیقه اعلام می کنند ولی فقط 20 دقیقه تند تند یک نمایش دست و پا شکسته ارائه میدهند ، یک خط ، یک جمله، یک تاسف کوچیک از عدم رضایت نشون بدند که متاسفانه این اتفاق تا این تاریخ نیافتاده
متاسفم
۰۱ اسفند ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
مدت زمان نمایش ۲۰ دقیقه بود و ۴۵ دقیقه که در اطلاعات نمایش نوشته شده اشتباه است و بیشتر تبلیغ برای جذب هنراموز گروه اجرا می باشد.
امیرمسعود فدائی این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پسر ۴.۵ ساله ام رو بردم. بسیار عالی بود.

مثبت:
آواز و رقص و قسمت های خنده دار، به اندازه کافی داشت.
بخش های مشارکتی داشت.
استقبال خیلی خوب بود. سالن پر شده بود که برای روز وسط هفته و با توجه به تجربه من، عالی بود.
بخش ترسناک یا تاریک نداشت.
نمایشنامه قوی بود. داستان و دیالوگها برای بزرگترها هم جالب بود.

نکات:
مدت زمان اش کمی بیشتر از تیاترهای کودک دیگه بود.
اشاره ای به عدم مصرف خوراکی یا عدم فیلمبرداری نشد. لذا صدای خش خش بسته های پفک و.. و همچنین نور فلاش موبایل‌ها قدری توی ذوق میزد.
امیرمسعود فدائی، زهره مقدم و امیر مسعود این را خواندند
سحر نهاوندی نژاد، نرگس و ژوآن این را دوست دارند
درود اینکه کجای سالن باشیم برای بچه ها و دیدشون فرقی داره ؟
۰۳ اسفند ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
من 20 بهمن 98 این نمایش رو دیدم به همراه خواهرزاده 5 ساله ام ( یسنا) بسیار جالب و آموزنده بود...بازی ...اشعار ...دکور..موزیک ...همه چیز خوب بود ...بسیار برای یسنا جذاب بود که از بچه ها کمک میخواستن و تعامل داشتن باهاشون ..حسابی به وجد اومده بود ...دست همه عوامل درد نکنه .....به امید دیدارتون در تاتر ماه پیشونی فروردین 99 ..... در آخر هم یادی کنم از استاد محب اهری ( روحشون شاد )
یه چیز جالبی تو تماشای این تئاتر دیدم و اون این بود که یه جایی از نمایش از بچه‌ها خواستن جای کلوچهٔ دارچینی رو به موشِ غلط نشون بدن! احساس خوبی نداشتم چون حس کردم دروغ گفتن چیز خوبی نیست؛ حتی به شوخی یا مصلحت‌آمیز!! ولی وقتی دیدم سه چهار تا بچه با فریاد راستش رو گفتن کیف کردم راستش!! می‌دونم آدمیزاد نباید به دشمن خودش راست بگه ولی من یکی راست گفتن به دشمنم رو به دروغ گفتن ترجیح میدم!
۲۱ بهمن ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سلام
تشکر و خدا قوت به همه عوامل و دست اندرکاران در صحنه و پشت صحنه
انتخاب دکور ،لباس،موسیقی و حرکات نمایشی و کلامی بازیگران بسیار جذاب ، محترمانه و دلنشین و سرگرم کننده بود. در کنار این همه زیبایی پیشنهاداتی هم دارم که به بهتر شدن آن کمک می کند :
1- بنظر می رسد نقش روباه که بایستی بیشتر جنبه مکر و حیله گری جلوه کند عشوه و ناز خودنمایی می کرد و با بقیه نقشها فاصله زیادی داشت اگر کمی تعدیل شود توازن در نمایش برقرار می شود.
2- در صحنه هایی که در دریا بازی می شود آهنگ پس زمینه امواج دریا یا صداهای اعماق آب با بچه ها بیشتر ارتباط برقرار می کند.
3- هدف گرگ برای رسیدن به مروراید بزرگ قرار دادن ان بر روی تاج پادشاهی بهتر است تا ساختن بمب
مجددا سپاسگذارم و امیدوارم از این دست نمایشها بیشتر داشته باشیم
امیر مسعود این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
کاروان «بچه‌های آفتاب» به ایستگاه آخر رسید | عکس تلاش شبانه روزی که منجر به ثبت لبخندهایی زیبا شدکاروان «بچه‌های آفتاب» به ایستگاه آخر رسید
کمپین «بچه‌های آفتاب» در خلال برنامه‌های سیمرغ پروانه‌ها، به طور ویژه در منطقه چابهار و روستاهای سیل‌زده اطراف برگزار شد و با همراهی هنرمندان کودک و نوجوان، لبخند و شادی را برای کودکان این مناطق به ارمغان آورد. به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، کمپین «بچه‌های آفتاب» با حضور هنرمندانی همچون پوران درخشنده رئیس مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان، مهران رجبی، بهنوش بختیاری، سید جواد هاشمی، بازیگران سینما و تلویزیون، سید مجتبی ظریفیان (عمو مهربان) و آزیتا رضایی (خاله رویا) و همچنین حبیب ایل بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی، حسن آقاکریمی ...
دیدن ادامه ››

کمپین «بچه‌های آفتاب» در خلال برنامه‌های سیمرغ پروانه‌ها، به طور ویژه در منطقه چابهار و روستاهای سیل‌زده اطراف برگزار شد و با همراهی هنرمندان کودک و نوجوان، لبخند و شادی را برای کودکان این مناطق به ارمغان آورد.


به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، کمپین «بچه‌های آفتاب» با حضور هنرمندانی همچون پوران درخشنده رئیس مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان، مهران رجبی، بهنوش بختیاری، سید جواد هاشمی، بازیگران سینما و تلویزیون، سید مجتبی ظریفیان (عمو مهربان) و آزیتا رضایی (خاله رویا) و همچنین حبیب ایل بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی، حسن آقاکریمی تهیه کننده سینما و تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان و مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی چابهار و مجید قناد و تیم هنرمندان همراهش، حسین ریگی فیلمساز و جمعی دیگر از هنرمندان در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

کاروان «بچه‌های آفتاب» صبح روز سه‌شنبه ۱۵ بهمن با حضور جمعی از هنرمندان سینما و تلویزیون کشور و مسئولان فرهنگی در شهر چابهار حرکت خود را آغاز کرد.
اولین مقصد این کاروان روستای سیل‌زده «عورک» بود. هنرمندان و مسئولان حاضر در کاروان دیداری صمیمانه با کودکان و خانواده‌های سیل‌زده داشتند.
در ادامه، برنامه‌های ویژه‌ای با حضور کاروان «بچه‌های آفتاب» در روستای پلان استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.
حضور در اسکله شهید بهشتی نیز شبی به یادماندنی را برای خانواده‌ها و کودکان چابهار رقم زد.


در روز دوم از این کمپین نیز کاروان هنرمندان به شهر «راسک» از توابع شهرستان سرباز رفت تا در کنار کودکان این روستای دور افتاده و سیل‌زده باشد. 
همچنین هنرمندان در طول مسیر رسیدن به شهرستان «سرباز» از روستاهای حاشیه‌ای بازدید کردند و دیدار سرزده‌ای از مدرسه «حمزه» جاده چابهار به شهرستان سرباز داشتند.
سومین روز نیز برای کاروان پر شور و انگیزه «بچه‌های آفتاب»، روز پرکاری بود. هنرمندان در روستای «بلپیر» از توابع شهرستان نیکشهر حضور یافتند و در کنار رودخانه‌ای که زمانی باعث سیل و ویرانی در این روستا شده بود، به اجرای برنامه‌های شاد برای کودکان پرداختند.
دغدغه تمام هنرمندانی که در این مسیر، کاروان «بچه‌های آفتاب» را همراهی می‌کردند کودکان سیل‌زده و آینده مردم سیستان و بلوچستان بود و به شکلی خستگی‌ناپذیر برای شادی این مردم تلاش می‌کردند.


پوران درخشنده کارگردان سینما و رئیس مرکز گسترش سینمای کودک و نوجوان، در حاشیه برنامه‌ها می‌گوید:
مرکز توسعه سینمای کودکان و نوجوانان تصمیم دارد فیلم‌های بسیاری بسازد و استان سیستان و بلوچستان هم حتماً در این تولیدات جایی خواهد داشت. از مسئولان درخواست می‌کنیم در استان شما هم تعداد زیادی سینما ساخته شود.

مجید قناد هم که از جان و دل برای کودکان سیستان و بلوچستان تلاش می‌کرد، عنوان می‌کند: معتقدم مسئولان هر کدام در جایگاه خود باید نیازهای کودکان و نوجوانان منطقه را بشناسند و بار آموزشی و فکری کودکان و حتی تغذیه و سرگرمی آنها را بر دوش بگیرند.

مهران رجبی بازیگر سینما و تلویزیون نیز اظهار می‌دارد: جامعه ایرانی از قومیت‌های مختلف اما یکپارچه شکل گرفته و هر کجا که اتفاقی رخ می‌دهد دیگران وظیفه دارند جبران کنند.
همچنین بهنوش بختیاری دیگر میهمان این برنامه عنوان می کند: همه ایران متعلق به همه ما ست و وقتی اتفاقی برای یکی از هموطنانمان رخ دهد، انگار برای همه ما افتاده است.
حبیب ایل‌بیگی ، قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی نیز می‌گوید: ماندگاری هنرمندان کشور که هنوز هم از آن‌ها یاد می‌شود، به دلیل رفتارهایی است که از مسئولیت اجتماعی آن‌ها ناشی می‌شود.
همچنین سیدجواد هاشمی، بازیگر سینما و تلویزیون خاطرنشان می‌کند: دغدغه‌ای مهم‌تر از سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان وجود ندارد و در این مساله مسئولان باید پا به پای مردم وارد گود شوند.


کاروان «بچه‌های آفتاب» به ابتکار و تلاش مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان، و با همراهی بنیاد سینمایی فارابی، سازمان بنادر و دریانوردی چابهار و همچنین با حضور تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، برنامه‌های شادی همچون تئاتر، پخش فیلم و مسابقه را برای کودکان سیستان و بلوچستان برگزار کرد.

امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش موزیکال کودک و نوجوان، سه شنبه ۲۲ و چهارشنبه ۲۳ بهمن، به کارگردانی مریم کاظمی و با بازی مریم کاظمی، سید جواد زیتونی، هومن رهنمون و ... آغاز شد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت این نمایش، به کارگردانی پویا شش پری و با بازی و عروسک گردانی سپیده ساعدی، پویا شش پری، شیلا مفلح، پانیذ نوروزی با تخفیف روزهای نخست آغاز شد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت این نمایش، به کارگردانی امید انصاری و با بازی زینب اشرف زاده، سامان حیدریان و ... آغاز شد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت این نمایش، به کارگردانی سپیده زینلی و با بازی علی زکایی، پویا یزدان جو، مژگان مولایی، احمد تیموری با تخفیف آغاز شد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
حسین
درباره نمایش کدو قلقله زن i
نمایش خوبی بود
برخورد بازیگران با بچه ها حین و بعد نمایش هم خوب بود
فقط یه مشکل سالن داشت که از ردیف های بالا نمیشد بخشی از نمایش رو دید چون بخشی از نمایش دقیقا روی زمین انجام میشد و به دلیل حضور پدر و مادرها جلوی دید گرفته شده بود. بهتره ردیف های جلویی رو بگیرید.
امیرمسعود فدائی این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
کسی اطلاع داره بهترین دید برای کودکان در این سالن کجاست؟
پارسا یزدی، میترا و آقامیلاد طیبی این را خواندند
محمد مجللی و محمد لهاک این را دوست دارند
من سوال مشابهی در مورد بهترین جا برای بزرگسالان پرسیدم و هنوز جواب نگرفته‌ام! :))
۱۳ بهمن ۱۳۹۸
ردیف های ۵.۶.۷ نزدیک به راهروی وسط
۲۳ بهمن ۱۳۹۸
@سید محمد حسینی نسب
ممنون.
۲۴ بهمن ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش موزیکال کودک و نوجوان، از پنجشنبه ۱۷ تا یکشنبه ۲۰ بهمن، به کارگردانی مریم کاظمی و با بازی مریم کاظمی، سید جواد زیتونی، هومن رهنمون و ... آغاز شد.
آقامیلاد طیبی این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
به نظر من نمایش بسیار ضعیفی بود...
علی رغم اینکه برگزار کنندگان این اجرا امکاناتی داشتند که نیمی از آن هم در اختیار برخی گروه های دیگر ابدا قرار نمی گیرد و برایشان یک رویا محسوب می شود و علی رغم زحمت زیادی که برای این کار کشیده شده، اما یک اجرای پر هیایو و کسالت باری ارائه کردند که در جذب کودکان هم ناموفق بود و به نظرم ارزش وقت گذاشتن نداشت. نه جنبه درام داشت و نه کودکی را خنداند و نه شور و اشتیاقی ایجاد کرد. چند نکته :
- انتقادی که حتما پیش از این هم مطرح شده، نام نمایش است. نمایش دیویود وود عنوانش هست «مرد نون زنجبیلی» و نه «کلوچه دارچینی». یک پایه اصلی این نمایش معرفی و جذاب ساختن چند گیاه پرخاصیت درمانی برای بچه هایی است که احتمالا این گیاهان برای آنها نامطبوع است. نویسندهٔ نمایشنامه، چیدمان شخصیت‌ها مثل ادویه‌ها و گیاهان دارویی را بر یک مبنای علمی انجام داده و به همین دلیل، چنین تغییر بزرگی در آن، به پیش‌بُرد روند داستان لطمه می‌زند. پس تا اینجا روح نمایش و مقصود اصلی مورد تعرض قرار گرفته و شاید بهتر بود می توشتید اقتباسی از این نمایش است. حداقل ش اینکه خواص زنجبیل از دارچین بسیار بیشتر و حیاتی تر است.
- اجرای ترانه های کار تا حدی کمک می کرد نمایش از فضای کسل کننده فاصله بگیرد.
- کاراکترها جذابیت و شیرینی که لازمه بازیگری تئاتر کودک است را نداشتند و هیچ کدام دارای شخصیت و ویژگی خاصی ... دیدن ادامه ›› نبودند.
- شیوه روایت در اجرا مفهوم نبود و تا حدی برای کودکان گنگ بود و انگیزه ای برای دنبال کردن آنها نداشتند. اگرچه کار قسمت های تعاملی با مخاطبان کودک خود داشت اما ارتباط واقعی میان اجرا و مخاطبان برقرار نمی شد.
- حضور بازیگران خردسال و نوجوان در نمایش بسیار بسیار حاشیه ای و غیر لازم بود. تنها ربطش این بود که این گروه ظاهرا چون کلاس بازیگری هم برگزار می کند، آنها را به روی صحنه آورده بود که باری از بابت اجرا روی دوش آنها نبود.
- حضور غیر لازم و حاشیه ای این بازیگران خردسال در نقش پرده! این شبهه را ایجاد می کند که شاید جنبه تجاری این اجرا بر همه مسائل سایه افکنده و کسی به بازی با احساسات این نونهالان و تازه واردان اهمیتی نمی دهد. اگر این گروه می خواهد توانایی های خود را به نمایش بگذارد بهتر بود بازی یکی دو تن از این هنرجویان را به نمایش گذارد و نه اینکه آنها را در حاشیه و به شکل نوبتی به روی صحنه بیاورد تا مخاطب هم پی ببرد یک خروجی واقعی از کلاس های بازیگری این گروه هم وجود دارد.
- واضح است که قیمت بلیط این نمایش نسبت به هزینه های چنین نمایشی بسیار پایین است. واقفم که بسیاری از گروه های تئاتر کودک هزینه های خود را هم در نمی آورند ، اما راه مقبله با آن، ارئه کارهای با کیفیت تر و جذاب تر برای جذب مخاطب است تا ارام ارام ، رقم بلیط ها منطقی تر شود. شیوه اجرایی این گروه، یکی از ناصواب ترین و فریبنده ترین راه ها برای جبران هزینه ها است و مخاطب را نیز به ابزاری در خدمت گردش کار یک موسسه آموزش بازیگری تبدیل می کند.