تیوال تئاتر کودک و نوجوان
S2 : 15:54:08
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
نمایش من عجیب از هر نظر عالی است. متن، بازی و دکور هماهنگ. و پیشنهادم به خانواده ها:

اگر به دنبال این هستید که نوجوانتان برداشت های درستی از جامعه داشته باشد باید او را در مسیر اندیشیدن درست و تصمیم های صحیح و به موقع قرار دهید. نگاه درست به پدیده های اجتماعی و اقتصادی شرط زندگی سلامت برای نوجوانان در آینده است. نمایش "من عجیب" با پرداختن به چند مقوله اجتماعی در قالب طنز تلاش کرده است که با مخاطب ارتباط خوبی برقرار کند. انتخاب شغل، بهداشت و درمان، استفاده از تکنولوژی و ... از موضوعاتی است که من عجیب با ظرافت خاصی به آنها پرداخته و سعی می کند باورهای غلط در این حوزه ها را در بچه ها و حتی بزرگترها اصلاح کند.

کارگردانی خوب، ریتم پسندیده حاکم بر گفتار و کردار ، بازی جذاب و زیبای بازیگران بویژه نداخانم نوری سبب می شود که تماشاچی گذر زمان را متوجه ... دیدن ادامه » نشده و به سرعت به خط پایان نزدیک شود.
به همه ی پدر و مادرهایی که نوجوان دارند توصیه می کنم به همراه فرزندشان این تئاتر را ببینند. البته برای کودکان هم نمایش جالبی است چرا که طنز حاکم بر کلام و بازی بسیار دلپذیر و جذب کننده است.
برای همه ی عوامل این نمایش موفقیت آرزو دارم.

من و دخترم رژین از این نمایش دیدن کردیم و بسیار لذت بردیم.
امیر مسعود این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
bahar_berenji
درباره نمایش شازده کوچولو i
با دخترم اومدیم خیلی خوب و لذت بخش بود . مناسب بچه های ۵ تا ۱۰_ ۱۱ سال
ستاره دهقانی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
قشنگ بود.

توجه کنید: بی کلام بود.

موسیقی خوبی داشت.

بصورت ضمنی به جنگ اشاره میکرد. اگر نسبت به این موضوعات حساسیت دارید در جریان باشید.

سالن عالی بود.

بچه 4ساله خوشش امد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشنامه شاپرک خانم توسط بیژن مفید در سال۱۳۵۰ نوشته شده است که در طی این سالها طراوت و تازگی خود را هم چنان حفظ کرده است.
این اثر مانند خیلی از نمایشنامه ها و فیلم های دوران خود حتی تا امروز به بهانه کودکان ولی در مورد بچه ها ساخته شده است.
این نمایش دارای دو لایه معنایی مهم می باشد بستر اول این نمایش این است که در فضای تاریک زیرزمین حشراتی زندگی می کنند. عنکبوتی که در مسیر خروج از این فضا تار تنیده است شرط رهایی شاپرک را از چنگال خودش گول زدن بقیه حشرات و به دام انداختن آنها قرار می دهد. اما شاپرک پس از قبولی این پیش شرط در مواجه با دیگر حشرات مانند مورچه سوسک ملخ زنبور کفشدوزک آنها را وسوسه و گول بزند تا به دام عنکبوت بیافتند.
سرانجام شاپرک نزد عنکبوت باز می گردد و می گوید که مرا بخور. عنکبوت که رفتار مهربانانه و ایثارگونه شاپرک را می بیند او ... دیدن ادامه » را می بخشد و از خوردن او صرف نظرکرده و راه رهایی از زیرزمین را به او نشان می دهد.
لایه دوم این اثر که در پس ظاهر داستان نهفته است به این موضوع می پردازد که تمامی حشرات داخل آن فضا که به شکلی ناخواسته زندانی شده اند اصولا جرعت و شجاعت ترک آن محیط را ندارند و با شرایط و مخاطرات زندگی در آن کنار آمده اند و حتی گاه و بیگاه شاپرک را از خواسته درونی اش که همانا‌رهایی از‌این فضا خفه و دیدن دوباره باغ و گیاهان و آفتاب می باشد دلسرد و نهی می کنند. آنان از فضای زیرزمین ناراضی نیستند بلکه به شرایط آن خو گرفته اند و در برابر این پرسش شاپرک که چرا آن جا را ترک نمی کنند می گویند که این جا چندان هم بد نیست و هرکدام خودشان را با وضع موجود وفق داده و به اندک روزی که در آن جا پیدا می کنند قانع اند و اگر احیانا دلشان هوای محیط خوب و سرخوش بیرون را کرد به نمایش کرم شب تاب رفته و عکس و بدل زیبایی و نور را به آنها با شهرفرنگش نشان می دهد.
هیچ کدام از حشرات حاضر نیستند از شرایط موجود رهایی پیدا کرده و خطر رهایی از آن فضا را به جان بخرند به زبان چیزکی در اعتراض به وضع موجود می گویند اما حاضر نیستند کوچکترین اقدام عملی و تغییر در وضع موجود برنمی دارند. این حشرات در برابر مهربانی شاپرک به آنها سوء استفاده کرده و هر کدام قسمتی اندام شاپرک را به تاراج می برند و زیبایی او را خراب کرده و از یک جهت او را استعمار می کنند.
نمایش شاپرک خانم در وجه محتوای مرا به یاد ماهی سیاه کوچولو و هم چنین فیلم داگویل انداخت که در آن جامردم شهر در ازای پناهی که دختر به آنها برده نهایت سوء استفاده را می نمایند و هر کدام از ساکنین شهر یک جور و به یک شکل به استعمار او‌دست می زنند.
اجرای این نمایش که ظاهرا با بچه های دانش آموخته تاترپردیس تهران صورت گرفته بسیار قابل قبول و واجد ستایش و قدردانی است. بازیها بسیار زنده و ملموس می باشد تقریبا تمامی بازیگرهای نمایش از اجرای نقش خود موفق بیرون آمده اند. کارگردانی این نمایش که توسط خانم ندا کاظمی صورت گرفته از القا متن نمایش و بازی گیری و فضاسازی نمایشنامه سربلند بیرون آمده است. اجرای ساده دکور و لباس بازیگرها از نقاط مثبت این اثر می باشد. تنها چند مورد کوچک مانند ویلون زدن کفشدوزک و یا اپرای مگس و راه رفتن ریتمیک مورچه ها با یک آهنگ خارجی برایم قابل قبول نبود اما بقیه اجرا از هماهنگی لازم برخوردار بود.
در آخر این که در این آشفته بازار نمایش سالم و خوب برای کودکان از نمایش شاپرک خانم به آسانی نمی توان عبور کرد.
مهداد ادیب زاده
۹۸/۵/۲۴


حمیدرضا مرادی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من برنده قرعه کشی سفر چهار نفره شدم مثلا ...
2 ساله داریم می دوییم تا جایزمونو بگیریم. سایت تیوال باید پیگیر این جور موارد باشه که اگه داری تبلیغ می کنی واقعا می دی؟؟؟
فرزاد این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام و خسته نباشید خدمت تیم نمایش عموی عجیب بزرگ کوچک من
متن نمایش خیلی عالی بود و اجرای گروه هم خیلی خیلی عالی.
فقط نکته ای که هست، البته به نظر من، اینه که غم این متن برای بچه های کوچیک خیلی سنگین بود. شاید بهتر بود که براش شرط سنی میزاشتین.
دختر من 4.5 سالشه و کلاً خیلی توداره. بعد از نمایش چیز خاصی نگفت ولی شب تا صبح خواب بد دید، توی خواب گریه کرد و می گفت من مامانمو می خوام، طوری که هرکاری میکردم بیدار هم نمیشد. واقعا اذیت شد.
با توجه به اینکه این نمایش از نظر روانشناسی خیلی قوی هست، احساس من اینه که واقعا باید به طور اختصاصی برای بچه هایی که متاسفانه چنین شرایطی رو تجربه کردن و مشکل دارند اجرا بشه. (وگرنه در حالت عادی تصور از دست دادن مادر در سنین کودکی دردناکترین حس برای بچه هاست.)
به هر حال باز هم تشکر می کنم و امیدوارم همیشه موفق باشید.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فرح ناصری
درباره نمایش من عجیب i
امکان تمدید هست؟
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عصرانه شاد قصه‌گویی با حضور مجید قناد در پردیس تئاتر تهران | عکس
» عصرانه شاد قصه‌گویی با حضور مجید قناد در پردیس تئاتر تهران
... دیدن متن »

دومین عصرانه شاد قصه‌گویی ویژه کودکان و نوجوانان با حضور و قصه گویی «مجید قناد » روز پنج‌شنبه ۲۴ مرداد در پردیس تئاتر تهران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی پردیس تئاتر تهران، دومین عصرانه شاد قصه‌گویی ویژه کودکان و نوجوانان شهر تهران با حضور «مجید قناد» در قالب قصه‌گویی و پرسش و پاسخ با کودکان و نوجوانان در پردیس تئاتر تهران برگزار می‌شود.

این برنامه با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و افزایش مهارت روخوانی بچه‌ها برگزار می شود و «مجید قناد» چهره  شناخته شده ی کودکان و نوجوانان علاوه بر خواندن قصه در این ارتباط با حاضرین گفت وگو می کند.

مجید قناد بازیگر، کارگردان، مدرس دانشگاه و مجری برنامه‌های کودک و نوجوان فارغ‌التحصیل دانشگاه هنرهای زیبا است که نزدیک به ۲ دهه در برنامه‌های مختلف کودک و نوجوان حضور فعال داشته است. برنامه مشهور «فیتیله» که هشت سال به شکل مستمر ویژه کودکان و نوجوانان پخش می‌شد و بعدها برنامه «جمعه به جمعه، خونه به خونه» از مشهورترین برنامه‌های این گروه سنی است که مجید قناد را به چهره‌ای شناخته شده به خصوص برای بچه‌ها تبدیل کرد.

مجید قناد دبیر سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوانان است که در چند سال اخیر در کسوت کارشناس و داور در بسیاری از رویدادهای هنری حضور داشته و در چندین دوره ی گذشته با جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همکاری داشته است.

دومین عصرانه شاد قصه‌گویی ویژه کودکان و نوجوانان با حضور و قصه گویی «مجید قناد » روز پنج‌شنبه ۲۴ مرداد از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در سینمای پردیس تئاتر تهران برگزار می‌شود. حضور در این برنامه رایگان و آزاد است اما برای حضور لازم است که ثبت نام و رزرو از طریق شماره تماس های زیر صورت پذیرد.
۰۹۶۶۵۷۶۰۵ - ۰۹۶۶۷۶۰۴ - ۰۹۶۶۵۷۶۰۳

 پردیس تئاتر تهران در اتوبان امام علی(ع) شمال به جنوب، خروجی محلاتی(شرق)، خیابان شاه‌آبادی، خیابان بقایی واقع شده است.

۴ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یکی از قوی ترین و زیباترین نمایشهایی بود که همراه پسرم دیدیم و وااقعا لذت بردیم ممنون از گروه خوبتون ممنون از آقای آویژه عزیز. پایدار باشید
حمیدرضا مرادی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
Neda 1364
درباره نمایش چتر سفید i
سلام.برای روزی پنجشنبه بلیط ندارید؟؟؟
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش موزیکال کودک و نوجوان، به کارگردانی بابک مولانا و با بازی محمد رضا ابراهیم پور، مبینا احرار، سعید حاجی حیدری و ... با تخفیف روزهای نخست آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش کودک و نوجوان، به کارگردانی فرشید هدی و با بازی مهران قاسم‌زاده، رزیتا موسی علی، علی احتشامی، سحر خاکپور و ... با تخفیف روزهای نخست آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ممنون میشم به اطلاعات برنامه اضافه کنید این برنامه برای بچه های چه سنی مناسب، نمیدونم این کار مناسب یک بچه ۴ ساله هست یا نه!!!
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آقای آویژه ممنون
کیف کردیم امشب، دلگرم شدیم امشب
وجود افرادی مثل شما که کار کودک میسازین به این زیبایی،کاری که پشتش فکر هست ، ارزش گذاشتن به وجود کودک هست، انتقال قشنگترین مفاهیم زندگی به بهترین شکل هست، واقعا باعث دل گرمی برای تمام پدر مادرهاست.
امشب حین نمایشتون بارها از ته دل خندیدم، و بغض کردم ، پسر چهارساله من محو نمایش تون بود.
خسته نباشید به خودتون و گروه عالیتون
حمیدرضا مرادی این را خواند
مهدی عزیزی و صبا صالحیان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام آقای آویژه خدا قوت
بسیار از نمایشتون لذت بردیم. من و آریا کوچولو 4 ساله مون و مادرش. کلی کیف کردیم. دست شما درد نکنه و خسته نباشید.
بسیار خوشحال شدم که تیاتر کودک ما زنده س و قوی . می تونم با هیجان دست پسرمو بگیرم و هفته به هفته بیارمش تیاتر و امیدوار باشم به اینکه نسل بعدی ما میتونن آدمای بافرهنگی بشن . خوشحالم از اینکه انقدر به کودکان اهمیت میدید و زحمت میکشید. داستان بینظیر چه به لحاظ سرگرمی بچه ها و چه به لحاظ پرداختن به نکات اخلاقی و روانشناختی - نتیجه گیری بینظیر و انتقال پیام و تاثیر گذاری پایدار در ذهن مخاطب اصلی یعنی بچه ها، بازیهای عالی ، پرداخت مناسب و .... .
انشاله موفق باشید .
خانواده ما بی صبرانه منتظر کارهای جدید شماست.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عالی و دلنشین...
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محسن بامداد
درباره نمایش من عجیب i
عالی بود ، می توانم بگم همه چیز عالی بود ، نمایشنامه ، بازیگری ، کارگردانی ، صحنه ، ....همه در یک سطح خوب و قابل قبول بود ، لذت بردیم . دست مریزاد.
امیر مسعود و فرح ناصری این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش کمدی موزیکال کودک و نوجوان، به کارگردانی محمود تیموری و با بازی محمود تیموری، پرویز حاجی زاده، بهروز مهرعلیان، مسعود پور جمشید و ... آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره نمایش شازده کوچولو i
نویسنده: بهرام جلالی پور تا پایان مردادماه فرهنگسرای ابن سینا
» ویدیویی از نمایش شازده کوچولو
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خواهرم رو برده بودم. اما به خودم اومدم و دیدم نیم ساعته دارم با دقت نگاه می‌کنم. :))
رویا کاظمی و زهره مقدم این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دریا
درباره نمایش شهر بازی i
درباره تاتر یک شب نیمه تابستان
با وجود ترافیک تهران از شمال شهر به عشق‌دیدن این تاتر آمده بودیم به خاطر 5 دقیقه تاخیر در حالی که هنوز در های سالن بسته نشده بود ما را راه ندادن و هزینه بلیط را هم ندادند
بسیار متاسفم از برخورد بد پرسنل تاتر مستقل
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش کودک و نوجوان، به نویسندگی بیژن مفید، کارگردانی ندا کاظمی و با بازی حنانه صادقی نژاد، طاها صادقی، رایا امیر پور و ... آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید