کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال گردشگری | اخبار | آخر هفته با گردش مجازی در موزه ارمیتاژ
S3 : 08:05:50 | com/org
آخر هفته با گردش مجازی در موزه ارمیتاژ | عکس

نمی‌توان مسافر روسیه شد و از «سن پترزبورگ» و موزه آرمیتاژ(Hermitage)  بازدید نکرد. این موزه دیدنی می‌تواند چند ساعت شما را به خود مشغول کند و به قرن‌های گذشته ببرد.

در بازدید واقعی از این موزه بسیار بعید است که بتوانید تمام طبقات، سالن‌ها و آثار را ببینید؛ بیش از سه میلیون اثر در این موزه قرار دارد که با یک حساب سرانگشتی اگر فقط یک دقیقه برای هرکدام از آن‌ها وقت بگذارید، در حدود ۵۰ هزار ساعت زمان لازم است. 

در این روزهایی که سفر میسر نیست بازدید مجازی از این موزه بسیار دیدنی و سرگرم کننده خواهد بود. تور مجازی این موزه بسیار کامل و جامع است.

ساختمان این موزه از شش ساختمان تاریخی در میدان کاخ تشکیل شده از جمله: کاخ زمستانی، آرمیتاژ کوچک، آرمیتاژ قدیمی، آرمیتاژ جدید و تئاتر آرمیتاژ. کاخ زمستانی یکی از باشکوه‌ترین ساختمان‌های سن پترزبورگ است. تقریباً تمام خاندان «رومانف» بعد از «کاترین کبیر» در اینجا زندگی کردهاند. این کاخ صدها اتاق دارد. بسیاری از طراحی داخلی‌ تالارهای آن تا به امروز دست نخورده باقی مانده و برای بازدید عموم باز هستند. این بنا محل اقامت رسمی تزار بوده است.

جمع‌آوری بزرگترین آثار هنری دنیا در هرمیتاژ از کاترین کبیر و با خرید ۲۲۵ نقاشی زیبا در سال ۱۷۶۴ آغاز شد. کاترین کبیر این آثار را در نگارخانه‌ی شخصی خود نگه می‌داشت و این مکان را My Hermitage یا «گوشه عزلت من» نامیده بود. کاترین نمایندگانی را به نقاط مختلف اروپا برای خرید مجموعه‌های هنری فرستاده بود. کم‌کم علاقه به جمع‌آوری عتیقه‌جات و جواهرات نیز در وی به وجود آمد و کاخ زمستانی به انواع تجملات آراسته شد. تنها افراد خاص و محدودی اجازه ورود به نگارخانه و تماشای آثار هنری آن را داشتند. اما از سال ۱۸۵۲ ورود به آن برای مردم عادی امکان‌پذیر شد.

آثار متعددی از داوینچی، «یان ون ایک» و «رافائل» در ایتالیا خریداری شدند. بزرگترین مجموعه آثار «رامبرانت»  در جهان نیز در این موزهٔ است.

پس از ملی شدن مجموعه‌های هنری عمومی ملی، دامنه آثار موجود در موزه وسعت بیشتری یافت. به خصوص ورود هنر مدرن از کلکسیون‌هایی چون مجموعه هنری سرگئی شکوکین و ایوان موروزوف بسیار جالب توجه بود. از جمله آثار اضافه شده به موزه می‌توان از اکثر آثار سال‌های اخیر گوگن، ۴۰ اثر سبک کوبیسم پابلو پیکاسو و آثاری مشهور از بزرگان هنر مدرن مانند «ون گوگ» اشاره کرد.

حکومت شوروی توجه چندانی به نگهداری به زعم خود هنر طبقه بورژواً نداشت. به دستور استالین  تعدادی از با ارزش‌ترین آثار موجود در موزهٔ ارمیتاژ در خارج از کشور به فروش رسید.

سال گذشته حدود ۵ میلیون نفر از این موزه بازدید کرده اند.

بازدید مجازی از این موزه با نقشه کاملی از ساختمان موزه آغاز می‌شود با توضیحاتی ذیل آن که با انتخاب هر طبقه و بخش وارد آن قسمت می‌شوید.

در طبقه سوم این موزه نیز میتوانید نقاشی، ظروف و آثاری از تاریخ ایران و زمان قاجار را مشاهده کنید.

#خونه_بمونیم

۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹