تیوال | اخبار
S3 : 15:18:41
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
مراسم جشن امضاء و رونمایی از نمایشنامه آشویتس زنان به نویسندگی علی صفری جمعه مورخ ۶ اردیبهشت ماه ۹۸ در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار خواهد شد. | عکس
علاقمندان می‌توانند ساعت ۱۷ با حضور در سالن شبستان راهرو شماره ۳۰ غرفه ۷۴ در این مراسم شرکت نمایند.
» مراسم جشن امضاء و رونمایی از نمایشنامه آشویتس زنان به نویسندگی علی صفری جمعه مورخ ۶ اردیبهشت ماه ۹۸ در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار خواهد شد.
... دیدن متن »

این نمایشنامه برای نخستین بار توسط انتشارات آماره راهی بازار چاپ و نشر شده و بهار امسال نخستین شانس خود برای جذب مخاطب تئاتر و عموم را در نمایشگاه کتاب می‌آزماید.

نمایشنامه آشویتس زنان با مقدمه‌ای از حامد سلیمان زاده روایت زندگی زنان در جنگ و تاثیر ویرانگر آن بر زندگی آنان است. اتفاقی که با در نظر گرفتن برهه زمانی جتگ جهانی دوم در اردوگاه‌های کار اجباری آلمان نازی روی می‌دهد.

این نمایشنامه پیش از چاپ تاکنون سه بار در تهران و شهرستان‌ها روی صحنه رفته است. رها حاجی زینل در سال ۹۵ این اثر را برای نخستین بار در تماشاخانه بازیگاه روی صحنه برد. پس از آن امیر جادوسخن هنرمند شهر رشت این اثر را در شمال ایران کارگردانی کرد و آخرین بار خود نویسنده آن را در خانه نمایش دا روی صحنه برد.

آشویتس زنان سابقه حضور موفق در سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر را در کارنامه دارد. مربع، کرونوس، آخرین نبرد، فورمالیته از دیگر آثار نمایشی هستند که تاکنون صفری به نگارش در آورده است. گفتنی است امین قنبری طراح و گرافیست برتر جشنواره تئاتر فجر طراحی جلد این نمایشنامه را بر عهده داشته است.

زهره مقدم و علی صفری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اجراخوانی قصه ظهر جمعه i
قصه ظهر جمعه در نوفل لوشاتو خوانش می شود. | عکس
» قصه ظهر جمعه در نوفل لوشاتو خوانش می شود.
... دیدن متن »

اجرا خوانی « قصه ی ظهر جمعه » به نویسندگی سید محمد مساوات و به کارگردانی نسیم ادبی کاری از گروه تئاتر سکوت روز شنبه ۱۴ اردیبهشت در عمارت نوفل لوشاتو به روی صحنه می رود .
این اثر که در سال ۱۳۹۳ توسط محمد مساوات در سالن قشقایی مجموعه ی تئاتر شهر به روی صحنه رفته بود این بار با هنرجویان نسیم ادبی تنها برای یک اجرا روز شنبه ۱۴ اردیبهشت خوانش می شود .

بازیگران این اجراخوانی به ترتیب حروف الفبا عبارتند از پوریا اصلان، مریم برزگر ، پردیس پور عابدینی ، امیرحسین حاجی شعبانی ، نجمه صفائی، پویا صفدر پور ،رسول محمدی ، شیلا نوروزی ، فاطمه نیشابوری.

از دیگر عوامل می توان به
سوگل ایزدی فرد، عاطفه غضنفری، شایان صادق پور (دستیاران کارگردان ) ، (سادیا جلالی )طراح لباس
سلاله ارغوان (مدیر صحنه ) ، وحدت سرچونی
(گریم)، سارا حدادی ( مشاور رسانه ای : سارا حدادی - you studio )، حمیدرضا احمدی (طراح پوستر)، فاطمه توانا و شهریار اکبریه( عکاسان) ، شایان صادق پور (ساخت تیزر ) اشاره کرد .

اجراخوانی « قصه ظهر جمعه » نوشته ی سید محمد مساوات ، با هدایت و کارگردانی نسیم ادبی روز شنبه ۱۴ اردیبهشت ساعت ۲۰ در عمارت نوفل لوشاتو به روی صحنه خواهد رفت.
علاقه مندان می توانند جهت تهیه بلیت به سامانه تیوال مراجعه کنند‌.

زهره مقدم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با پایان اجرای عمومی نمایش های «لک لک های حقیقی» و «زایش» اجرای عمومی نمایش های فروردین ماه مرکز تئاتر مولوی به پایان رسید. | عکس
پایان اجراهای عمومی فروردین ماه و آغاز بزرگترین رویداد تئاتر دانشجویی کشور؛ میزبانی تئاتر مولوی از بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی
» با پایان اجرای عمومی نمایش های «لک لک های حقیقی» و «زایش» اجرای عمومی نمایش های فروردین ماه مرکز تئاتر مولوی به پایان رسید.
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی مرکز تئاتر مولوی، با پایان اجرای عمومی نمایش های «لک لک های حقیقی» به کارگردانی محمدرضا رادمند و «زایش» به کارگردانی امیر مهدی غرشی در روز سه شنبه ۳ فروردین ماه این دور از اجراهای عمومی مرکز تئاتر مولوی نیز پایان یافت.

در ادامه فعالیت های هنری مرکز تئاتر مولوی، از روز پنج شنبه ۵  فروردین ماه، این مرکز میزبان بزرگترین رویداد در حوزه تئاتر دانشجویی، یعنی بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی خواهد بود.

گفتنی ست این مرکز، در ایام جشنواره میزبان نمایش هایی همچون «است» به کارگردانی پرنیا شمس، «desegregation» به کارگردانی شهرزاد نظرپور، «مشق شب» به کارگردانی امیر نجفی، «روزمرگی» به کارگردانی بهنام حسن پور، «دوشیزه جولیا» به کارگردانی مرتضا کوهی، «پپ» به کارگردانی اسماعیل کمالی دهقان و شیده غفاریان، «وحشی» به کارگردانی امیر ساعتچی و حسین عباسپور، «خرکباب» به کارگردانی  مسعود جعفری، «اشک آور» به کارگردانی مصطفا ذره پرور، «به هوای پاک پرید» به کارگردانی امیرحسین بریمانی، «ژوئیسانس» به کارگردانی امیر بابا شهابی، «مجلس مهتاب کشون» به کارگردانی  سیامک دری، «گارین» به کارگردانی عرفان غفوری صنعتی، «پینوکیو» به کارگردانی محمدرضا محمودی، «جان کاه» به کارگردانی سعید رسولی، «میمون» به کارگردانی حسین ملکی و وحید رهجو و «venom»  به کارگردانی امیرحسین حریری می باشد.

علاقه‌مندان برای دیدن نمایش های حاضر در بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی که از ۵ تا ۱۴ فروردین ماه در مرکز تئاتر مولوی به صحنه می‌رود، می‌توانند به مرکز تئاتر مولوی دانشگاه تهران به آدرس خیابان انقلاب، خیابان ۱۶ آذر، جنب باشگاه دانشجویان، مرکز تئاتر مولوی مراجعه کنند.

۲ روز پیش، چهارشنبه
نیلوفر ثانی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اتفاقات «شهر ما» در تماشاخانه ایرانشهر روایت می شود | عکس
نمایش «شهر ما» با طراحی و کارگردانی محمدحسن معجونی از ۲۰ اردیبهشت در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می رود.
» اتفاقات «شهر ما» در تماشاخانه ایرانشهر روایت می شود
... دیدن متن »

نمایش «شهر ما» نوشته تورنتون وایلدر و ترجمه زهرا طولابی، با طراحی و کارگردانی محمدحسن معجونی از ۲۰ اردیبهشت در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می رود.

داران آرمان، مهشید آقاخانى، مهدى ابوحمزه، لیلا اکبرى، سیاوش البخشی نائینی، حسین امیدى، مرسده ایزد دوست، مهدى باقرکنى، شیما بهرمن، هدى بهمن اف، على بیک زاده، هاله پورقدیمى، صبا پویشمن، افشین تمدن، سپهر جاویدیان، کیارش دادگر، یاسمن دهقانى، سما رجبى، بهشاد رسولى، پردیس رضاپورى، مریم زارعى، رضا سامانى، آوا شریفى، بهار شعربافى، على شهدادى، عباس صابرى، پریسا طهماسب ، سحر علیرضایى، على قانعى، سوگل کلابى، امیرحسین گمنام، مریم محمودى منش، فرزین مقدسى و افشین وزیرزاده بازیگران این اثر نمایشی هستند.

دیگر عوامل نمایش «شهر ما» عبارتند از:
دراماتورژ : مهدى چاکرى
مدیر پروژه: شایلان عشایرى
طراح لباس: شایلان عشایرى
طراح نور: صبا کسمایى
طراح گرافیک: سپیده شجاعى
موسیقى: کیارش دادگر، ارسلان انکشافى، ملینا جوهرى، کوروش خلیلى
ساخت تیزر: احسان معجونى
عکاس: البرز تیمورزاده
مربى بدن: لیدا فتح الهى
مربى بیان: محمدرضا على اکبرى
دستیار کارگردان و برنامه ریز: رها شیرازى
گروه کارگردانى: سیاوش البخشى نائینى، امیرحسین بیات، سپهر صانعى
منشى صحنه: زهرا میرآقایى
مدیر تولید: رضا سامانى
مدیران صحنه: بهشاد رسولى، میلاد حکمت، ندا تسلیمیان
دستیاران صحنه و لباس: مهشید دمى زاده، شیرین طیبى
ساخت ماکت: امیر مرادیان
ساخت دکور: سید مصطفى طباطبایى "صنایع چوب میران"
همکاران گروه لیو : محسن نورى، مهتاب شیرانى، مریم سپهرى، ساسان پیروز

با تشکر از: مازیار سیدى، محسن نورى، سردار سرمست، امیرحسین طاهری، ساناز فلاح فرد، پریا مهاجرانى، آیدا نوشالى،فرنوش صمدى

۲ روز پیش، چهارشنبه
مختار بایزیدی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بر صحنه خوانی « خدای کشتار» به زبان فرانسوی ، در تهران به روی صحنه خواهد رفت. | عکس
» بر صحنه خوانی « خدای کشتار» به زبان فرانسوی ، در تهران به روی صحنه خواهد رفت.
... دیدن متن »

 محمد علی مسجدی مدیر مسئول خانه هنر شیراز گفت :
پس از اجرای موفق در تاریخ ٢۵ و ٢۶ بهمن ماه ٩٧ در مجموعه بامداد هنر شیراز و در تاریخ ۱۶ اسفند ماه ۹۷ در موسسه رنگاهنگ بوشهر ، «گروه آباژور» نمایشنامه خدای کشتار را به زبان فرانسوی و با بالانویس فارسی در تهران به روی صحنه خواهد برد.
مسجدی با اشاره به اینکه اثر شناخته شده «یاسمینا رضا» به کارگردانی «پویا وکیل زاده» و حمایت سفارت فرانسه و خانه هنر شیراز ، در گالری مارکوف در تاریخ ۵ و ۶ اردیبهشت ماه ۹۸ به شیوه « برصحنه خوانی » اجرا خواهد شد، افزود :
در این اجرا ساحل وهابی ، شادی مشایخی ، پیام خرامش و پویا وکیل زاده به عنوان نقش خوان حضور خواهند داشت. آزیتا منتظری وظیفه ِ خواندن توضیح صحنه را بر عهده دارد و ندا آریانا به عنوان مسئول فنی گروه فعالیت می کند. افسانه شادایی به عنوان عکاس ، گروه را همراهی خواهد کرد.
وی در معرفی اهداف و برنامه های این گروه افزود : گروه آباژور به سرپرستی پویا وکیل زاده و حمایت خانه هنر شیراز در مهرماه ٩٧ فعالیت خود را آغاز کرده است .
هدف این گروه اجرا و پژوهش در حیطه اجرا در زمینه نمایشنامه های غیر فارسی زبان ( با تاکید بر نمایشنامه های فرانسوی ) می باشد.
در فاز اول ، گروه آباژور بر آن شده است که نمایشنامه های نویسنده شهیر فرانسوی «یاسمینا رضا» را اجرا نماید. «خدای کشتار» اولین قدم گروه آباژور می باشد.


 خدای کشتار ، داستان دو زوج فرانسوی به ظاهر روشنفکر را روایت می کند که به علت دعوای پسرانشان گرد هم جمع شده اند تا مشکل را حل کنند ، اما خودشان بر سر مسائل مختلف و بعضاً پیش پا افتاده دچار مشکل می شوند و کارشان به بحث و جدل میکشد.

۲ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
وظایف چپ رادیکال٬ ایده تاریخ و پدیدارشناسی هنر در موسسه «پرسش» | عکس
» وظایف چپ رادیکال٬ ایده تاریخ و پدیدارشناسی هنر در موسسه «پرسش»
... دیدن متن »

درسگفتارهای بهار ۱۳۹۸ موسسه مطالعات سیاسی-اقصادی «پرسش» با ۳ درسگفتار در هفته دوم اردیبشت ماه ۱۳۹۸ ادامه دارد.

مسعود علیا از روز شنبه ۷ اردیبهشت ماه ساعت ۱۷ دوره اول از کورس «پدیدارشناسی هنر» با عنوان «پدیدارشناسی به منزله روش» را آغاز می کند.
مراد فرهادپور  و کمال اطهاری نیز از روز یکشنبه ۸ اردیبشت ماه ساعت ۱۷ به ترتیب دو درسگفتار « تاملاتی درباره ایده تاریخ» و «فرو ریزش سرمایه: وظایف چپ رادیکال» را شروع می کنند.

علاقمندان برای شرکت در این درسگفتارها و اطلاع از دیگر درسگفتارهای بهار ۱۳۹۸ موسسه پرسش می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت qporsesh.com مراجعه کنند. موسسه پرسش در خ قائم مقام فراهانی- پایین تر از خ استاد مطهری- کوچه شبنم- پ ۳ واقع شده است.

۲ روز پیش، چهارشنبه
ابرشیر و مختار بایزیدی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«هامون» به تماشاخانه‌های تهران می‌پیوندد | عکس
» «هامون» به تماشاخانه‌های تهران می‌پیوندد
... دیدن متن »

تماشاخانه «هامون» به زودی و با مدیریت هنری هادی حجازی فر، بازیگر سینما و کارگردان تئاتر به جمع تماشاخانه‌های تهران اضافه خواهد شد.

این تماشاخانه که پیشتر با عنوان «باران» از پیشگامان تئاتر خصوصی کشور شناخته می‌شد، پس از واگذاری به تیم جدید و انجام سه‌ماه فرایند بازسازی کامل، با تغییرات گسترده فرمی و محتوایی به جمع تماشاخانه‌های تهران اضافه می‌شود.
هادی حجازی‌فر، بازیگر سینما و کارگردان تئاتر که پس از یک دوره نسبتا طولانی دوری از عرصه نمایش، با «هامون» به عرصه تئاتر باز می‌گردد، دانش‌آموخته بازیگری و کارگردانی تئاتر در مقطع کارشناسی ارشد است؛ او پیش از این آثاری همچون «ملاقات با بانوی سالخورده»، «رومئو ژولیت» و ... را به صحنه برده بود.

تماشاخانه «هامون» قرار است از اواسط اردیبهشت و با دو اجرا ـ یکی به کارگردانی حجازی‌فر ـ  فعالیت رسمی خود را آغاز کند.

پس از واگذاری سالن تئاتر باران به تیم جدید در اواخر دی‌ماه، این سالن به منظور افزایش ایمنی تماشاگران، افزایش ظرفیت پذیرش مخاطب، بهبود استانداردهای فنی نور، صدا و صحنه و همچنین بهبود فضای محیطی مورد بازسازی اساسی قرار گرفت.
این مجموعه که در خیابان فلسطین، پائین تر از خیابان انقلاب واقع است، با ظرفیت ۱۴۰ تماشاگر به زودی و با برگزاری مراسم افتتاحیه رسمی به روی عموم بازگشایی خواهد شد.

لطفا برای مشاهده ویدئوی مربوطه به خبر اینجا را کلیک کنید.

هزینه سنگین بازسازی کلیسای تاریخی نوتردام | عکس
» هزینه سنگین بازسازی کلیسای تاریخی نوتردام
... دیدن متن »

پس از آتش‌سوزی بزرگ در کلیسای نوتردام در شهر پاریس، کارشناسان از هزین سنگین دو تا سه میلیارد دلاری برای برای احیای این بنای تاریخی خبر می‌دهند.

به گزارش یو اِس‌اِی تودی، «استفن برن» مدیر برنامه‌های احیا و مرمت میراث تاریخی در سراسر فرانسه اعلام کرده کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده برای مرمت و بازسازی کلیسای نوتردام کافی نیست و تخمین‌زده می‌شود هزینه‌های آن به ۱.۱۳ تا ۲.۳ میلیارد دلار برسد.

«آندره فینو» سخنگوی کلیسای نوتردام نیز در گفت‌وگویی با شبکه «CBS» عنوان کرد شاید فکر کنیم جمع‌آوری یک میلیارد یورو برای بازسازی کلیسا بسیار دیوانه‌کننده است اما احتمالاً هزینه کل بین ۲ تا ۳ میلیارد یورو باشد. پلیس قضائی پاریس پیش از این اعلام کرده علت آتش‌سوزی بزرگ در این کلیسا به احتمال زیاد یک اتصال کوتاه الکتریکی بوده است اما کارکنان کلیسا و نیز کارگرانی که در زمان حادثه مشغول تعمیر و نوسازی این بنا بودند همچنان بر این باورند که آتش سوزی، تصادفی بوده است.

«امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه دستور داده کلیسای نوتردام پاریس در طول مدت پنج سال به صورت کامل بازسازی و مرمت شود و از ین آتش‌سوزی به عنوان یک فرصت استفاده شود. این در حالی است که معماران معتقدند بازسازی این بنا می‌تواند دهه‌ها به طول بیانجامد.

منبع: ایسنا

۲ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مراسم افتتاح رادیو کتاب برگزار شد | عکس
» مراسم افتتاح رادیو کتاب برگزار شد
... دیدن متن »مراسم افتتاح رادیو کتاب با شعار «صدای کتاب، صدای دانایی» در رادیو برگزار شد.

به گزارش تیوال، این مراسم با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید رمضان موسوی مقدم- قائم‌مقام رئیس صدا و سیما، حمید شاه‌آبادی- معاون صدا و جمعی از مدیران شبکه‌های رادیویی دراستودیو ۲۹ ساختمان رادیو برگزار شد.

رادیو کتاب از یکشنبه، اول اردیبهشت به مناسبت برپایی سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با مجموعه‌ای از برنامه‌های متنوع حول محور کتاب همچون «گلستانه» و «صدای کتاب» فعالیت خود را آغاز کرد.

هر ساله اردیبهشت ایران با جشن و گردهمایی کتاب و کتاب‌خوانان رنگ دانایی و آگاهی می‌گیرد. امسال نیز همزمان با سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، رادیو همسو و همراه با دوستداران کتاب به انعکاس تلاش یک ساله تولیدکنندگان کتاب می‌پردازد و با برپایی استودیو پخش زنده در محل برگزاری نمایشگاه کتاب در محوطه مصلی تهران، مهم‌ترین رخداد فرهنگی کشور را گزارش می‌کند.

۳ روز پیش، سه‌شنبه
به آذین این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تالار دائمی منیر فرمانفرمائیان در باغ‌موزه نگارستان افتتاح شد | عکس
» تالار دائمی منیر فرمانفرمائیان در باغ‌موزه نگارستان افتتاح شد
... دیدن متن »

این نخستین تالار موزه یک زن هنرمند، است که در باغ موزه نگارستان دانشگاه تهران افتتاح میشود
این نمایشگاه در تاریخ ۱۳۹۶/۹/۲۴ با حضور منیر شاهرودی فرمانفرمائیان، مسئولان، جمعی از هنرمندان و دوستداران هنر افتتاح شد و در معرض بازدید عموم قرار گرفت.
منیر شاهرودی فرمانفرمائیان (زاده‌ ۱۳۰۱ خورشیدی – قزوین) نقاش و جمع‌آوری‌کننده‌ هنر مردمی و ساکن تهران است. وی به مدت سه سال در مدرسه طراحی پارسونز در رشته تصویرسازی مُد (۱۹۴۹ – ۱۹۴۶) و دانشگاه کورنل (۱۹۵۱ – ۱۹۴۸) به تحصیل پرداخت. در اواسط دهه ۱۳۳۰ به‌عنوان تصویرگر مُد برای نشریاتی چون تاون، کانتری، و گلامور طرح لباس می‌کشید و به‌عنوان گرافیست تجاری و طراح مُد برای فروشگاه‌های بزرگ کار می‌کرد.
وی تنها هنرمندی است که در ۴۰ سال اخیر از ترکیب آینه‌کاری، اشکال هندسی، نقش‌مایه‌ها و نقاشی پشت شیشه استفاده کرده تا آثار مدرن خود را خلق کند. سبک متمایز او، که در اواخر دهه ۴۰ و دهه ۵۰ شکل گرفت، از پیوندهای قوی و عمیق با کشورش و کارآموزی در نیویورک پدید آمده است. سبک خاص و ویژه او شامل ترکیب  نقاشی پشت شیشه، آینه کاری، خاتم کاری، هندسه اسلامی و طراحی معمارانه است.
در سال ۲۰۱۵، فرمانفرمائیان نخستین هنرمند ایرانی شد که آثارش در یک نمایشگاه انفرادی در موزه گوگنهایم به نمایش درآمد. تاکنون آثار این هنرمند به طور گسترده‌ای در ایران، امریکا، اروپا و خاورمیانه به نمایش گذاشته شده است، که از جمله آنها می‌توان به موزه هنر مدرن، موزه متروپلیتن و موزه گوگنهایم در نیویورک اشاره کرد.
نمایشگاه حاضر شامل ۵۱ اثر ارزنده از این هنرمند است که توسط وی در نشستی با حضور دکتر محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران، وقف مجموعه باغ موزه نگارستان و دانشگاه تهران شد. این آثار به دلیل سبک خاص آن که نوعی از انتزاع هندسی است، ترکیبی از طرح‌های سنتی اسلامی و مدرن به شمار می‌رود. هم‌چنین ترکیب نقاشی‌های پشت‌شیشه‌ای سنتی، آینه‌کاری و اصول هندسه اسلامی توانسته با یک درک مدرن هنری، به این آثار امتیاز ویژه‌ای ببخشد.

۳ روز پیش، سه‌شنبه
نیلوفر ثانی، زهره مقدم و امیر مسعود این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اثر موقت انفجارها بر توریسم سریلانکا | عکس
آمادگی تورگردانان سریلانکا برای لغو تورها
» اثر موقت انفجارها بر توریسم سریلانکا
... دیدن متن »

گردشگری یکی از اصلی‌ترین بخش‌های اقتصادی است که از حملات تروریستی به شکل قابل‌توجهی تاثیر می‌پذیرد. حالا هم تورگردانان سریلانکایی خودشان را برای لغو شدن یا به تعویق افتادن تورها بعد از انفجارهای چندگانه که در این کشور رخ داد آماده می‌کنند؛ انفجارهایی که برخی هتل‌های لوکس را نیز مورد هدف قرار داد و جان بیش از ۲۰۰ نفر را در پایتخت این کشور گرفت.

یشترین آسیب‌ها البته متوجه بازار اصلی گردشگری این کشور خواهد بود. به گزارش «بیزینس استاندارد»، هند بزرگ‌ترین بازار برای سریلانکا محسوب می‌شود که در سال ۲۰۱۸، ۳/ ۲ میلیون گردشگر از سراسر جهان جذب کرده است. از پیش از این، سریلانکا به مقصدی محبوب برای جلسات و کنفرانس‌ها تبدیل شده است؛ آن هم پس از معرفی مالیات خدمات و کالاها در هند که برگزاری این رویدادها را در آن کشور گران‌تر کرد. این کشور همچنین به یک مقصد مرجح پس از سیلاب آگوست گذشته در کلکته تبدیل شد. حالا اما به گفته کارشناسان صنعت گردشگری، حمله تروریستی که روز یکشنبه به‌وقوع پیوست، در ابتدای فصل سفرهای خروجی هندی‌ها حداقل در کوتاه‌مدت بر میزان سفرهای آنها به سریلانکا اثر خواهد گذاشت. شارات دهال، مدیر اجرایی یکی از آژانس‌های گردشگری سریلانکا در این‌باره می‌گوید: «حملات تاسف‌آور در سریلانکا درحالی رخ داده است که اوج سفرهای تابستانی در پیش است. سریلانکا همواره به‌عنوان یکی از گزینه‌های مطلوب سفر توریست‌های هندی مطرح بوده. اگرچه هنوز برای تعیین اثرات این حادثه بر سفر به کشور زود است اما پیش‌بینی می‌کنیم این امر دست‌کم در کوتاه‌مدت بر رزرو‌های برخی گردشگران اثر بگذارد و آنها ترجیح دهند برای سفرهای تابستانی مقاصد دیگری را انتخاب کنند.»

ویینا پاتیل، مدیرعامل یکی دیگر از شرکت‌های گردشگری نیز بر این باور است که انفجارهای اخیر قطعا بر گردشگری سریلانکا موثر خواهد بود اما این اثر موقت است. شرکت‌های مسافرتی می‌گویند مشتریان‌شان در شرایط ایمن به سر می‌برند و آنها درحال بررسی وضعیت با سازمان‌های محلی هستند. یکی از شرکت‌ها این امکان را ایجاد کرده که در صورت تمدید هزینه و لغو پروازها به یا از کلمبو تا ۲۴ آوریل، هزینه کامل را به مشتریانش می‌دهد. کاران آناند یکی دیگر از فعالان گردشگری هم می‌گوید بسیاری از گردشگران آنها در مناطق مختلف سریلانکا درحال گذراندن تعطیلات خود هستند. این فعالان گردشگری نیز از طریق دفاتر محلی اوضاع همه مناطق گردشگرپذیر سریلانکا را زیرنظر دارند و بر آن اساس مشتریانشان را راهنمایی می‌کنند.

سبینا چوپرا، مدیرعامل بخش هند یکی از شرکت‌های بین‌المللی که در سراسر جهان از جمله سریلانکا ریزورت‌های متعدد احداث کرده، نیز انتظار دارد ورود گردشگران برای چند هفته آتی تحت‌تاثیر قرار بگیرد؛ چراکه مردم منتظر می‌مانند تا ببینند چه اتفاقی خواهد افتاد. او یادآور می‌شود که همکارانش با گردشگرانی که از پیش برای هفته آتی رزرو داشته‌اند در ارتباط هستند و درباره شرایط به آنها اطلاعات می‌دهند. حالا اما بسیاری از کارشناسان، گردشگری را ابزاری برای حساسیت‌زدایی از مناطقی می‌دانند که دچار حوادث این‌چنینی می‌شود؛ به این معنا که اگرچه وقوع چنین فاجعه‌ای باعث می‌شود تا مدتی گردشگری در سریلانکا از حالت عادی خود فاصله بگیرد، اما بعد از گذشت چند ماه، مسوولان این کشور می‌توانند با تبلیغات مناسب چهره این کشور را ترمیم کنند و امیدوار باشند با بازگشت گردشگران به این کشور، نشان دهند امنیت به این مقصد گردشگری بازگشته است.

منبع: دنیای اقتصاد

۳ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش غلامرضا لبخندی i
یادداشت مهدی یزدانی خرم بر نمایش
«کشتن که دلیل نمی‌خواد...»
» یادداشت مهدی یزدانی خرم بر نمایش "غلامرضا لبخندی"
... دیدن متن »

مهدی یزدانی خرم نویسنده و منتقد هنری در صفحه مجازی خود یادداشتی در ستایش از نمایش «غلامرضا لبخندی» به کارگردانی کهبد تارج نوشته است. نمایشی که در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر همه روز ساعت ۱۹:۱۵دقیقه به روی صحنه می‌رود.

 به تماشای نمایشِ «غلامرضا لبخندی» کارِ کهبد تاراج نشستم و هنوز شوک و هراسِ این تجربه با من است. یک تلخیِ عجیب با پایانی حیرت‌انگیز...

نمایش همان‌طور که از اسم‌اش پیداست خوانشی‌ست از زن‌کُشی‌هایی که غلام‌رضا خوش‌رو مشهور به «خفاش شب» انجام داد. یکی از خشن‌ترین و پربسامدترین اتفاق‌های جنایی در تاریخِ چند دهه‌ی گذشته که در نهایت با اعدام این مرد سی و دو ساله به پایان رسید.
ماجراهایی که درباره‌ی ذهنِ او روایت می‌کنند و نقص‌ها و رازهایی که در پرونده‌اش وجود داشت از جمله عناصری‌ست که کهبد تاراج آن را مدنظر قرار داده.
او سه زنِ مقتول را رو صحنه می‌آورد تا مُردن‌شان را روایت کنند، از سویی برخی از اقوام کشته‌شده‌گان نیز قصه‌ی مرگ‌ها را می‌گویند. هم‌چنین مردی سفیدپوش.
غلام‌رضا محور اثر است. با لبخندی همیشه‌گی به روایت می‌پردازد و از سویی مدام‌خودش را نقض می‌کند. سوار بر پیکانِ سفیدش وسط صحنه؛ و مدام از مجید غلامی می‌گوید که هم‌دست‌اش بوده.
کهبد تاراج در روایتِ خود واقعیت کشتن را با تمامِ قوت و بی‌رحمانه به تصویر می‌کشد و از سویی با استفاده‌ی غالب از نورِ آبی فضایی می‌سازد که شکلی از رخوت و سردی در آن است. نور آبی‌ای که گاه با نورهای سفید مهتابی ترکیب می‌شوند و اشمئزاز دوچندانی می‌سازند؛ و گاه برشی از نور سرخ بر سفیدی پیکان؛ و جالب این‌که این سرخِ کانونی مدام مغلوب رازآلوده‌گی آبی اثر می‌شود و این نبرد بین نورها تا ته کار ادامه دارد. از سویی دیگر سایه‌ها‌ی راویان بر پرده‌ی حائل بُعد معنایی و ساختاری متفاوتی به کار می‌دهد. یک ناامنی تمام و کمال. به نحوی که هیچ قطعیتی وجود ندارد جز کشته‌هایی که البته نزدیکان‌شان می‌گویند برای‌شان قابل شناسایی نبوده‌اند.
تردید وجود «دیگری» کنار قاتلِ نمایش در جان می‌خلد و حتا مرد سفیدپوش که کمی اغراق‌آمیز از کار درآمده اما نقشی کلیدی دارد. در روایت و اجرا مدام رابطه‌ی تماشاگر با قاتل و مقتول‌ها به واسطه‌ی اطلاعات تازه عوض می‌شود. رابطه‌ی حسی‌شان. هرچند غلام‌رضا که مدام مستحیل در نام‌های مختلف خود است اذعان می‌کند که کشتن بهانه و دلیل خاصی نمی‌خواهد اما در نهایت خودش می‌شود دهمین مقتول پرونده. هشت زن یک کودک و او. مُرده‌گان در روایت خود بیش از شرح انگار در حالِ جواب‌دادن هستند به قدرت و اراده‌ای که ما نمی‌بینیم‌اش. حتا باید ثابت کنند که کشته شده‌اند. امری پنهان که دانای کلی ورای همه‌ی دانای کل‌های مرسوم است.
مرموز.
پیشنهاد می‌کنم کار را از دست ندهید.
البته تاکید شده نوجوانان زیر چهارده و بیماران قلبی کار را نبینند.

۳ روز پیش، سه‌شنبه
Negin Fooladi، بهروز جباری و اعظم م این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بهاره رهنما همبازی کامبیز دیرباز در «ماربازی» شد | عکس
نمایش «ماربازی» با بازی کامبیز دیرباز و بهاره رهنما ،نوشته صحرا فتحی به روی صحنه می‌رود.
» بهاره رهنما همبازی کامبیز دیرباز در «ماربازی» شد
... دیدن متن »

نمایش «ماربازی» با بازی کامبیز دیرباز و بهاره رهنما ،نوشته صحرا فتحی به روی صحنه می‌رود.
به گزارش روابط عمومی نمایش «ماربازی»، این نمایش محصول کمپانی «دیار» به کارگردانی صحرا فتحی و سعید دشتی به زودی در بهار ۹۸ به روی صحنه میرود .

 

۴ روز پیش، دوشنبه
مینا ۱۲& این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فراخوان برگزاری اولین سمینار «مطالعات اجرا» | عکس
کانون تئاتر دانشگاهی اداره کل هنرهای نمایشی برگزار می‌کند
» فراخوان برگزاری اولین سمینار «مطالعات اجرا»
... دیدن متن »

اولین سمینار پژوهشی «مطالعات اجرا» که به همت کانون تئاتر دانشگاهی اداره کل هنرهای نمایشی و با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه هنر (دانشکده سینما و تئاتر) برگزار می‌شود، پذیرای مقالات علاقه‌مندان خواهد شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، کانون تئاتر دانشگاهی بنا دارد مرداد سال جاری سمیناری با مساله چیستی اجرا (Performance) و با عنوان «مطالعات اجرا» برگزار کند. 

تقویت فعالیت‌های فکری، پژوهشی با در نظر گرفتن نیاز جامعه دانشگاهی تئاتر به تبادل ایده‌های مرتبط با نظریه تئاتر، در نظر گرفتن مفهوم یا مقوله اجرا و ظهور آن به عنوان یک گرایش در تولیدهای تئاتری روز ایران و به بحث گذاشتن معانی نظری و تاریخی آن از جمله اهداف برگزاری اولین سمینار «مطالعات اجرا» است که به همت کانون تئاتر دانشگاهی اداره کل هنرهای نمایشی و با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه هنر (دانشکده سینما و تئاتر) برگزار خواهد شد.

محوریت این سمینار متوجه آن بخش از هنر نمایش است که انشقاقی از تئاتر دراماتیک، بازنمایانه و متعارف محسوب می‌شود و خود را با اعتباربخشی به مفهوم اجرا و با تلاش برای دستیابی به معنای محض آن معرفی کرده است.

موضوعات این سمینار شامل دو محور مطالعات بومی و غیربومی است. در مطالعات غیربومی که با عنوان «اجرا در جهان» مشخص شده است بررسی تاریخی و نظری ظهور مقوله اجرا در تئاتر، بررسی بینارشته‌ای و بینامتنی مقوله اجرا در جامعه، فلسفه، هویت، ملیت، جنسیت، سیاست، اقتصاد و ... و همچنین معرفی نظریه یا تجربه‌های مهم و موثر در حیطه اجرا مورد توجه قرار می‌گیرد.

مطالعات بومی نیز که با عنوان «اجرا در ایران» شناخته می‌شود بر بررسی ظهور و تطور مقوله اجرا در تاریخ تئاتر  ایران، بررسی مقوله اجرا در مناسبات غیرتئاتری ایران در جامعه، فلسفه، هویت، ملیت، جنسیت، سیاست، اقتصاد، آموزش، تعلیم، درمان و...، بررسی تطبیقی مقوله اجرا در تئاتر ایران و جهان و همین طور بررسی مقوله اجرا در انواع نمایش ایرانی و گفتمان فرهنگ نمایشی ایران متمرکز است. به دلیل تعامل مطالعات اجرا با حوزه‌های دیگر در زمینه‌های عملی و نظری، این سمینار پذیرای پژوهش‌های تخصصی در سایر رشته‌ها با در نظر گرفتن موضوعات سمینار نیز خواهد بود.

چکیده‌های دریافتی پس از تائید هیئت علمی سمینار به این رویداد راه می‌یابند و در قالب سخنرانی توسط پژوهشگر ارائه می‌شوند. همچنین به شرکت‌کنندگان در سمینار گواهی‌نامه معتبر پژوهش دانشگاهی اعطا می‌شود. مقالات مورد تائید هیئت علمی سمینار در کتاب کانون تئاتر دانشگاهی منتشر خواهد شد.

متقاضیان می‌بایست تا ۲۷ اردیبهشت چکیده خود را به همراه مشخصات فردی، نشانی ایمیل و شماره تلفن در دو فرمت pdf و Word به نشانی ایمیل‏ universitycenter@theater.ir ارسال کنند. اعلام نتایج چکیده‌های پذیرفته شده نیز اول خرداد صورت می‌گیرد.

زمان و مکان برگزاری سمینار ۵، ۶ و ۷ مرداد سال جاری در سالن مشاهیر مجموعه تئاتر شهر خواهد بود. 

۴ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لیلی عاج با «کمیته نان» به تئاتر شهر می‌آید | عکس
نمایشی با موضوع کارگران و کول‌بران؛
» لیلی عاج با «کمیته نان» به تئاتر شهر می‌آید
... دیدن متن »

نمایش «کمیته نان» به نویسندگی و کارگردانی لیلی عاج با موضوع زندگی کارگری با تمرکز بر معیشت کول‌بران برای اجرا در مجموعه تئاتر شهر آماده می‌شود.

 به گزارش روابط‌عمومی گروه، نمایش «کمیته نان» به نویسندگی و کارگردانی لیلی عاج، در حالی آخرین جلسه‌های تمرین را پشت سر می‌گذارد که قرار است از اواخرِ اردیبهشت‌ماه در مجموعه تئاتر شهر روی صحنه برود. این نمایش که دومین اثر عاج درباره مشکلات صنفی و معیشتی، اجتماعی و سیاسی کارگران است، در فضایی پر تنش به مساله کول‌بَرها پرداخته و وضعیت زندگی‌های سخت طبقه کارگر را اجرا کرده است.

لیلی عاج پیش از این، نمایش موفق «قند خون» را نیز با تمرکز بر مسائل اقتصادی زندگی کارگران کارخانه قند، در تئاترشهر و تماشاخانه باران روی صحنه برده بود.

همچنین نمایش‌های «شب»،«باله روی سطرهای بی‌معنی»،«فکاهی‌نامه‎ی یک زن»،«خواب زمستانی»،«قند خون» و «روزمرگی» از دیگر آثار نمایشی این کارگردان هستند که هر کدام جوایزی را در جشنواره‌هایی تئاتر دانشگاهی و تئاترشهر کسب کرده‌اند. عاج سال گذشته در سی‌وهفتمین جشنواره تئاتر فجر، جایزه بهترین متن را برای نمایشنامه «سالی که دو بار پاییز شد» دریافت کرد.

او در عرصه فیلم کوتاه و تلویزیون، تاکنون فیلم‌های «پاییز»،«همین»،«هه‏ ره وس»،«زن خط تیره مرد» و «هرچه تو را به یاد من بیندازد زیباست» را کارگردانی کرده است.

نمایش «کمیته نان» از اواخر اردیبهشت ماه در مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود واطلاعات تکمیلی نمایش به زودی اعلام خواهد شد

۴ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش نه نه نه i
اجرای ویژه عکاسان و خبرنگاران نمایش
» اجرای ویژه عکاسان و خبرنگاران نمایش " نه نه نه "
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی نمایش نه نه نه به نویسندگی وکارگردانی امیر عباس رنجبر روز سه شنبه ۳ اردیبهشت ۹۸ میزبان  عکاسان و خبرنگاران می شود.

در زمان و مکانی که معلوم نیست در کجای این کهکشان قرار دارد،
در قبیله ی من و در خانواده من تمام دختران باید در سن #نه سالگی ازدواج کنند. تمام این دختران فقط یک طفل به دنیا میآورند و آن
هم دختر است، سپس نازا می شوند.
هیچ کس هم دلیل اش را نمی داند، میگویند ما را طلسم کرده اند.
طلسمی سیاه...

این نمایش از  ۲۹  فروردین ماه هر روز به جزءشنبه ها  ساعت ۱۸  در تماشاخانه مهرگان به روی صحنه است.

۴ روز پیش، دوشنبه
مریم اسدی این را دوست دارد
اجرای ویژه اصحاب رسانه اتفاق فرخنده ایست که ضمن ارج بر ثباتین تصویر و سیاحین اندیشه ورز قلم، منضم به ثنای تماشاگران دلداده مسکوت تماشاخانه است.
۴ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 مصطفی ملکیان از کارکردهای منفی اخلاقی زیستن می گوید. | عکس
در ادامه درسگفتارهای بهار ۱۳۹۸ موسسه «پرسش»
» مصطفی ملکیان از کارکردهای منفی اخلاقی زیستن می گوید.
... دیدن متن »

دوره جدید کورس فلسفه اخلاق با تدریس مصطفی ملکیان  که به موضوع «کارکردهای منفی اخلاقی زیستن» اختصاص دارد٬ از روز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه ساعت ۱۷:۳۰ آغاز می شود. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتار می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت qporsesh.com کنند. موسسه پرسش در خ قائم مقام فراهانی- پایین تر از خ استاد مطهری- کوچه شبنم- پ ۳ واقع شده است.

۴ روز پیش، دوشنبه
سید حامد حسینیان و بهار گراوندی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
از ضیافت جشنواره تاتر دانشگاهی تا میزبانی از دوره جدید اجراهای عمارت نمایشی نوفل لوشاتو | عکس
» از ضیافت جشنواره تاتر دانشگاهی تا میزبانی از دوره جدید اجراهای عمارت نمایشی نوفل لوشاتو
... دیدن متن »

عمارت نمایشی نوفل لوشاتو که پیشتر با برگزاری جشنواره های تئاتر" میکرولیو"، "ثمر"، "موندا" ، و "جشنواره بین المللی تاتر فجر "خود را به عنوان حامی خصوصی برگزاری جشنواره های هدفمند تئاتر معرف کرده، این بار با شروع سال هزاروسیصد و نود هشت میزبان برگزاری مهمترین رویداد دانشگاهی تئاتر ایران خواهد بود. این جشنواره به طور همزمان در سالن های تاتر شهر، تالار مولوی، مجموعه ایرانشهر و خانه هنرمندان برگزار خواهد شد که در این میان عمارت نمایشی نوفل لوشاتو از جمله سالن های خصوصی حامی این اتفاق مهم است.  این جشنواره مجالی است  برای دانشجوبان تا حضور خود را به طور جدی در سالن های خصوصی تئاتر محک بزنند.
عمارت نوفل لوشاتو از مجموعه های پیشگام در حمایت حداکثری از این قشرفرهیخته هنرهای نمایشی کشور خواهد بود.

همچنان همزمان با برگزاری جشنواره تئاتر دانشگاهی عمارت نوفل لوشاتو در سالن های خود میزبان اجرای دوره جدید در ادیبهشت و خرداد هزاروسیصد و نود و هشت خواهد بود.

آثار در حال اجرا:
نمایش «در انتظار گودو»
خروجی بسیارموفق آکادمی هنرها افرا که در جشنواره ثمر نیز حضور داشته و برنده تندیس بهترین طراحی گریم و کاندید در بخش های مختلف شده است با استقبال بی نظیر از سوی تماشاچیان رو به رو شده این نمایش به مدت ۵ شب در سالن شماره ۲ عمارت نوفل لوشاتو بر روی صحنه است و برای چندین شب دیگر نیز تمدید خواهد شد.
نمایش «مثل خاراندن یک زخم»
به نویسندگی و کارگردانی فرانک فروتن ساعت ۱۸ در سالن شماره ۲ به روی صحنه است. فروتن پیش از این نمایش «ترس‌های کوچک من» را در تماشاخانه باران روی صحنه برده بود این بار نمایش «مثل خاراندن یک زخم» را با بازی سمیه قهرمانی، حامد نساج بخارایی، حسین معدن نشین و ریحانه یزدان یار با نگاهی نو به روابط سردرگم جامعه امروزی روی صحنه دارد. زمان این اثر نمایشی ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۲۵هزار تومان است.
نمایش «دَد (وحشی)»
این نمایش  به کارگردانی حمید رضا شکوهی خرم ساعت ۱۹:۳۰ در سالن شماره ۲ به روی صحنه رفته است. این اثر نمایشی دارای سه اپیزود است که روایت‌گرداستان زندگی اشخاصی است که دچار جاه طلبی شده‌‌اند. فُرم یکی از شاخصه‌های اجرایی نمایش «دَد (وحشی)» است. زمان این نمایش ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت آن ۳۰ هزار تومان است.
همچنین نمایش «دَد (وحشی)» پیش از این در جشنواره دانشجویی حضور داشته که موفق به دریافت جایزه اول بازیگری زن، جایزه دوم کارگردانی و برنده سوم بازیگر مرد شده است.

آثار پیش رو:
- نمایش «جنین جن زده» به نویسندگی و کارگردانی سلمان فرخنده از ۱۷ اردیبهشت ساعت ۱۹:۰۰ در سالن شماره ۱ بر روی صحنه می رود.
- نمایش «شربت سینه»
نمایش «شربت سینه» به کارگردانی رسول کاهانی که پیش ازاین با اجرا نمایش «تحت تاثیر» در عمارت نمایشی نوفل لوشاتو حضور داشتند از ۱۵ اردیبهشت الی ۱۲ خرداد ساعت ۲۰:۳۰ در سال شماره ۱ به روی صحنه می رود.
- نمایش «بیوه سیاه، بیوه سفید»
نمایش «بیوه سیاه، بیوه سفید» به نویسندگی مژگان خالقی و کارگردانی حسن جودکی از ۱۵ اردیبهشت تا ۱۲ خرداد ساعت ۲۲:۰۰ در سالن شماره ۱ به روی صحنه خواهد رفت.
- نمایش «چیزی شبیه زندگی»
نمایش «چیزی شبیه زندگی» به نویسندگی زنده یاد حسین پناهی و به کارگردانی امیر کلهری از ۵ اردیبهشت تا پایان این ماه ساعت ۲۱:۱۵ در سالن شماره ۲ به روی صحنه خواهد رفت.
- نمایش «مارگاک»
نمایش «مارگاک» اثر استرینبرگ به کارگردانی داود زاهدی از ۱۰ اردیبهشت تا پایان همین ماه ساعت ۱۹:۴۵ در سالن شماره ۲ به روی صحنه خواهد رفت.
نمایشنامه خوانی و اجراهای محیطی از دیگر برنامه های عمارت نمایشی نوفل لوشاتو در ماه مبارک رمضان است.

۴ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یزد میزبان دومین دور نخستین تور نمایشی جهان با افراد دارای سندرم داون میشود | عکس
دور دوم اولین تور نمایشی جهان آغاز شد
» یزد میزبان دومین دور نخستین تور نمایشی جهان با افراد دارای سندرم داون میشود
... دیدن متن »

از ۱۰ اردیبهشت تا ۱۳ اردیبهشت گروه نمایش سندرم داون مهمان شهرستان یزد خواهد بود.
این گروه با سه نمایش افسانه ننه ماهی و دختر دریا ( برنده جایزه ویژه هیئت داوران ششمین جشنواره تاتر شهر)‌ افسانه دشت بی باران (برنده جایزه ویژه داوران بیستمین جشنواره بین المللی تاتر همدان)
و نمایش شورایی ما همه آدم هستیم ( برنده لوح سپاس شصتمین کنگره بین المللی توانمندسازی ایران) عازم یزد میشود
این گروه در دور قبل در شهرستانهای سنندج،سیرجان، مشهد،کرمان وکردستان به اجرای نمایش پرداخت.
نویسنده ،طراح،کارگردان و تاتردرمانگر
رسول حق شناس این گروه افزود ما تا کنون هیچ حمایتی نگرفتیم و همچنین طی درخواست حمایتی که به مرکز هنرهای نمایشی دادیم ،به علت مشکلات مالی حاکم بر مرکز هنرهای نمایشی با عدم حمایت روبرو شدیم.

۴ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 نمایش عروسکی
به گزارش روابط عمومی تالار هنر
» نمایش عروسکی "جادوگر درخت انجیر هندی" به نویسندگی و کارگردانی احسان مجیدی روز یک شنبه ۱ اردیبهشت ساعت ۱۸ اجراهای خود را در تالار هنر آغاز کرد.
... دیدن متن »

در خلاصه این نمایش که بر اساس داستانی از شل سیلور استاین به نگارش درآمده می خوانیم:
"جادوگر از لستر می خواهد یک آرزو داشته باشد تا او برایش برآورده کند. لستر هم با زرنگی از هر آرزو برای خواستن سه آرزوی دیگر استفاده کرد."
ندا نوری، پریا علی محمدی و ریحانه فلاح در نمایش "جادوگر درخت انجیر هندی" به ایفای نقش می پردازند.
دیگر عوامل این نمایش عبارتند از:
آهنگساز فرید نوایی:
طراح صحنه الهه میرزایی، هانیه زحمتکش (گروه خنده باران):
طراح نور   کیوان ضیاپور:
طراح گریم حسین تبریزی:
 طراح نور میز میکرو: رامین کهال زاده
 شاعر: آزاده فرهنگیان
 طراح لباس: پریا علی محمدی
 دستیار کارگردان: محمد نوحیان
 مدیر صحنه: ابوالفضل صحت، ارغوان خادم
 منشی صحنه: فاطمه سادات حسینی
 مدیر روابط عمومی و مشاور تبلیغات: مهدی قلعه
 نمایش "جادوگر درخت انجیر هندی" تا روز جمعه ۳ خرداد همه روزه بجز شنبه ها در تالار هنر واقع در میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، خیابان ورزنده به روی صحنه می رود. 

۴ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید