تیوال تئاتر | اخبار | گزارش کامل "تیوال" از بیست و سومین جشنواره تئاتر استانی رضوان مشهد
T1 : 07:14:04

بیست و سومین جشنواره تئاتر خراسان رضوی پس از سه روز پرشور و هیجان اهالی تئاتر استان، با حضور معاون امور هنری وزارت ارشاد به کار خود پایان داد.


به گزارش خبرنگار "تیوال" در مشهد، در این دوره از میان ۴۱ اثر متقاضی حضور در جشنواره، ۱۲ نمایش به بخش مسابقه راه یافت که طی روزهای ۱۵ تا ۱۸ مهر، در مجموعه «تئاتر شهر» مشهد به رقابت پرداختند.


بهناز طبسی کارگردان نمایش دست های سرخ خواهرم افراخته (از مشهد) رتبه اول کارگردانی، محمدهادی وکیلی برای نمایش تمام من همه عدو (از تربت حیدریه) رتبه دوم و مهسا غفوریان و رضا حسن زاده به طور مشترک برای نمایش های دو یک به نفع بارسلونا (از مشهد) و استهزائات (از خواف) رتبه سوم را کسب کردند.


در بخش نمایش نامه نویسی سحر رضوانی نویسنده نمایش «دست های سرخ خواهرم افراخته»، سهند خیرآبادی نمایش نامه نویس «شهر بازی» و مهسا غفوریان نویسنده نمایش «دو یک به نفع بارسلونا» هر سه از مشهد به ترتیب رتبه های اول تا سوم را به دست آوردند. بازیگران برتر در بخش خانم ها، مهسا غفوریان (نمایش دو یک به نفع بارسلونا)، سحر رضوانی (دست های سرخ خواهرم افراخته)، ستایش رجایی نیا (رقص روی پشت کژدم ها) و سمیه قائمی (دست های سرخ خواهرم افراخته) به ترتیب رتبه های اول و دوم و دو نفر آخر نیز به طور مشترک حائز رتبه سوم شدند.


محمدرضا شجری بازیگر خردسال نمایش «دو یک به نفع بارسلونا» بازیگر اول شناخته شد و محمدهادی وکیلی نیز برای بازی در نمایش «تمام من همه عدو» رتبه دوم را کسب کرد. هم چنین مهدی ضیاء چمنی برای بازی در «دو یک به نفع بارسلونا» و مهدی ذاکری به خاطر بازی در نمایش «استهزائات» رتبه سوم بازیگری مرد را از آن خود کردند.

براساس گزارش "تیوال"، رضا حسن زاده طراح صحنه نمایش «استهزائات» رتبه نخست را کسب کرد و سحر رضوانی برای نمایش «رقص روی پشت کژدم ها» برگزیده دوم شد. هم چنین ایمان ارضی طراح پوستر نمایش از سبزوار و طراح پوستر نمایش «دست های سرخ خواهرم افراخته» از مشهد جایزه برتر این جشنواره را از آن خود کردند.


نمایش دست های سرخ خواهرم افراخته

این نمایش کاری از گروه تئاتر نیمک است، سحر رضوانی نویسنده و کارگردانی کرده است.
در این نمایش ستایش رجایی نیا، نرگس آمنده، مارال عبدالهی و سپیده کلالی ایفای نقش کرده اند. سایر عوامل عبارتند از: مشاور کارگردان و سرپرست: حامد امان پور قرائی - دستیار کارگردان: شهاب افتخاری - موسیقی: حسام سطوتی - مدیر اجرایی: سهیل حمیدی - منشی صحنه: سمیرا جبرئیلی - اجرای دکور: توحید واسعی - طراح پوستر و بروشور: سینا افشار.
خلاصه نمایشنامه:
ماه پری دختری آمده از افسانه‌ها و اسطوره‌های زابلستان از دلواپسی‌ها و ترس‌های خود می گوید همراه با زنانی که همچون او در اتاقی در یک بیمارستان اسیر شده اند و درگیر بیماری‌ها و دلواپسی‌های امروزی می باشند، ماه پری همچون یک منجی نجات دهنده زن ها می شود و اوست که تمام سموم این سرزمین را به جسم جذب کرده است تا هوا تازه بماند.

نمایش دو یک به نفع بارسلونا

این نمایش کاری از گروه تئاتر شمایل است، مهسا غفوریان نویسنده و کارگردانی کرده است.
در این نمایش مهدی ضیاءچمنی،حسام غلامی بیرقدار، سحرمحمودیان،حمیدرضا شجری، مهسا غفوریان ایفای نقش کرده اند. سایر عوامل عبارتند از: سرپرست گروه: سیدحجت طباطبایی - دستیار کارگردان: مصطفی محمدزاده، احسان نگهبان، مهدی سجادیا - انتخاب موسیقی: مهدی ضیاءچمنی - منشی صحنه: گلارا غفرانی، مهتاب تجاوند - مدیر صحنه و اجرا و ساخت دکور: فرامرز احمدی، مصطفی داوطلب - موسیقی و افکت: بهمن یاوریان - طراح صحنه و لباس: مهسا غفوریان - اجرای نور: نیلوفر قرائی - طراح پوستر و بروشور: مهشید غفوریان.
خلاصه نمایشنامه:
مرتضی، دوست قدیمی ناصر سرزده به خانه ی آنها می آید. ژاله، همسر ناصر از این اتفاق شاکی است. آنها سرگرم بازی فوتبال با ایکس باکس می شوند و ژاله در زندگی با مشکلات متعدد روبرو می شود.

گزارش از محمد جواد عبدی

۲۰ مهر ۱۳۹۲

عکس‌های وابسته

گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس