آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال تئاتر | اخبار | با رپرتوار نمایش‌های آیینی‌سنتی به استقبال سال جدید می‌رویم
S3 : 14:38:13 | com/org
با رپرتوار نمایش‌های آیینی‌سنتی به استقبال سال جدید می‌رویم | عکس

ابراهیم گله‌دارزاده مدیر تالار محراب از برگزاری رپرتوار نمایش‌های آیینی سنتی و اجرای پنج نمایش جشنواره نمایش‌های آیینی سنتی از آغاز سال ۹۹ در تالار محراب خبر داد.

مدیر تالار محراب گفت: از ایام نوروز ۱۳۹۹ با برگزاری ویژه برنامه‌های نوروزی، اجرای نمایش‌های آیینی سنتی فعالیت تالار محراب آغاز خواهد شد و مطابق جدول برنامه‌های این رپرتوار به مدت شش ماه، پنج نمایش منتخب از دوره قبل جشنواره نمایش‌های آیینی سنتی، اجرا می‌شوند.

گله‌دارزاده تصریح کرد: برگزاری رپرتوار برای آثار و تولیدات جشنواره‌ها ، علاوه بر این که به مخاطبان این امکان را می‌دهد که مجموعه آثار مورد علاقه خود را در مجموعه‌ای مجزا تماشا کند، فستیوال‌های هنری را نیز از انجماد و بی‌ثمری نجات می‌دهد.

وی توضیح داد: در این برنامه ششماهه با همکاری کانون نمایش‌های آیینی سنتی، برگزاری نشست‌های پژوهشی و جلسات نقد و بررسی نمایش‌ها را نیز خواهیم داشت. شناخت قالب‌های نمایش ایرانی، نمایش سنتی و توجه به ارتقا فنی و تکنیکی نمایش‌های این حوزه از جمله هداف برگزاری این نشست‌ها است که به زودی جدول زمانبندی آن نیز منتشر می‌شود.

این مدیر تئاتری نمایش‌های حاضر در این رپرتوار را به شرح زیر معرفی کرد: در این برنامه میزبان نمایش های "باباکرم" به کارگردانی وحید شاهینی، "رخت شور شاه" به کارگردانی علی یدالهی، "چلچراغ" به کارگردانی رضا علوی، " خفته‌گان چشم باز" به کارگردانی جواد انصافی و"قصه بخت" به کارگردانی احمد دهقان خواهیم بود.

وی اجرای مجالس شبیه‌خوانی غریب و مضحک و همچنین مجالس تعزیه در مناسبت‌ها و برگزاری نشست‌های تخصصی در زمینه تعزیه را نیز از جمله برنامه‌های رپرتوار نمایش‌های آیینی سنتی معرفی کرده و یادآور شد: با برگزاری این رپرتوار، تالار محراب به پایگاه اصلی نمایش‌های آیینی سنتی تبدیل می‌شود و در طول شش ماه امکان تماشای نمایش ایرانی را برای مخاطبان فراهم می کند

۳۰ بهمن ۱۳۹۸