آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال شعر و ادبیات | اخبار | انتشار کتاب «ابداع بدایع و انشاء صنایع»
S3 : 23:52:05 | com/org
انتشار کتاب «ابداع بدایع و انشاء صنایع»  | عکس

«ابداع بدایع و انشاء صنایع» از سوی نشر آواهیا منتشر و روانه بازار کتاب شد.

کتاب  ابداع بدایع و انشاء صنایع؛ گزیده متون مصنوع فارسی از عصر غزنویان تا روزگار زندیان اثری جدید از دکتر علی‌رضا شعبانلو، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی است که توسط نشر آواهیا منتشر شده است.
اگر خواننده علاقمند متون کهن زبان فارسی مایل باشد مهم‌ترین کتاب‌های حاوی نثر مصنوع را با رعایت ترتیب تاریخی و توجه به سیر تحول آن دنبال کند و با تحول سبکی نثر فارسی آشنا شود، کتاب ابداع بدایع و انشاء صنایع اثری بسیار قابل اعتناست.
در این اثر، ۲۹ متن پارسی از کلیله و دمنه، عَتَبَةُ الکَتَبه، مقامات حمیدی... تا جهان آرای عباسی، دُرّه نادره و تاریخ گیتی‌گشا معرفی شده است. برای آسانی کار خوانندگان، ترجمة احادیث و اشعار و برخی عبارات عربی و معنی برخی لغات نیز که در متن معنی ویژه‌ای داشتند در پاورقی آمده است. امّا لغاتی که در همة متن‌های برگزیده، معنی تقریباً ثابتی داشتند، فهرستوار در آخر کتاب آمده‌اند و آیات قرآنی نیز به همراه معنی در پایان کتاب گنجانده شده‌اند.
این کتاب به عنوان کتاب درسی برای آشنایی دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری زبان و ادبیات فارسی با متون نثر مصنوع تألیف شده است و برای تدریس در دروسی چون «تحقیق در متون نثر فارسی» در دورة دکتری و درس «تطور متون نثر» در دورة کارشناسی ارشد و نیز منبع ارزشمندی برای بخش متون نثر آزمون ارشد و دکتری زبان و ادبیات فارسی  به‌شمار می‏آید.
کتاب ابداع بدایع و انشاء صنایع (گزیده متون مصنوع فارسی از عصر غزنویان تا روزگار زندیان) به قلم دکتر علی‌رضا شعبانلو در ۴۴۸ صفحه با جلد سخت، با بهای ۱۲۰ هزار تومان از سوی نشر آواهیا منتشر شده و علاقمندان خرید این اثر می‌توانند به فروشگاه دائمی نشر آواهیا به آدرس تهران، خیابان شریعتی، خیابان ظفر، پلاک هشتاد مراجعه کنند و یا برای خرید غیرحضوری به شماره تماس ۲۶۴۱۰۶۵۷ تماس بگیرند.

۲۴ فروردین ۱۴۰۰