کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال تئاتر | اخبار | امیر کاوه آهنین جان: نمایش "در بارانداز" اواخر آبان‌ماه روی صحنه می‌رود
S3 : 16:06:23 | com/org
نمایش در بارانداز | امیر کاوه آهنین جان: نمایش
امیرکاوه آهنین جان از کارگردانی نمایش «در بارانداز» خبر داد که درباره شهری ابری در تسخیر خون آشام‌ها است و از اواخر آبان ماه در تالار حافظ به صحنه می رود.

امیر کاوه آهنین جان بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون درباره روی صحنه بردن نمایش «در بارانداز» به خبرنگار مهر گفت: این اثر نمایشی اقتباسی از فیلم «در بارانداز» به کارگردانی الیا کازان است که مارلون براندو نیز در آن ایفای نقش می کرد. البته تنها خط اصلی داستان فیلم برای نگارش نمایشنامه گرفته شده است و حتی برخی شخصیت ها نیز تغییر کرده اند. در حقیقت تنها بن‌مایه اصلی فیلم «در بارانداز» برای نگارش این نمایشنامه مورد استفاده قرار گرفته است.

وی ادامه داد: روایت ما در این نمایش انسانی و بشری است و همین امر تغییر بزرگی است که نمایش نسبت به فیلم الیا کازان پیدا کرده است. این نمایش ارتباطی به جنبش کارگری که در فیلم مطرح می شود، ندارد و درباره شهری ابری است که در تسخیر خون‌آشام ها درآمده است. فرم اجرایی نمایش نیز در چارچوب داستانی که تعریف می کنیم رئالیستی است و عناصر آشنای زمان حاضر را هم در آن مورد استفاده قرار داده ایم.

این بازیگر یادآور شد: در اجرای این اثر نمایشی از بازیگران جوان استفاده شده که طی یک فراخوان بازیگری جذب شده اند. من سال هاست که مدرس تئاتر هستم و همیشه دیده ام هنرجویانی که به کلاس های بازیگری می آیند بعد از اتمام کلاس ها رها شده و سرنوشت خوشایندی پیدا نمی کنند چون فضایی برای ورودشان به عرصه بازیگری وجود ندارد. بنابراین تلاش کردم نخ ارتباطی را با اجرای این نمایش برای این جوانان به وجود بیاورم.

آهنین جان درباره عدم حمایت از این نمایش بیان کرد: متاسفانه برای اجرای «حکومت در بارانداز» از هیچ کجا حمایت نشدیم و حتی در دادن سالن تمرین هم به ما کم لطفی کردند. زمان اجرای ما قرار بود مردادماه باشد اما به دلیل مشکلات سالن اجرا به اواخر آبان ماه موکول شده است.

وی در پایان صحبت هایش متذکر شد: این نمایش ادای دینی است به استادم حمید سمندریان چون او همیشه به جوانان و آموزش آنها اهمیت ویژه ای می داد. من به رئالیسم اجتماعی از نوع آثار آرتور میلر، تنسی ویلیامز و فیلم های الیا کازان علاقه زیادی دارم که البته این اجرا تفاوت زیادی با علاقه شخصی من دارد و در حقیقت فراتر از علاقه من از کار درآمده که امیدوارم مورد توجه مخاطبان قرار گیرد.

بابک قادری، حسین منفرد، شهاب ملک پور، رامین یحیی زاده، سحر آقاسی، رزا کریمی، بابک خدایی، مجتبی حسین زاده، کامران فریدی، ماکان بابکی، عزت الله پابخش، عسل هژبرپور، مینا فرهنگ نیا، سمانه زارعی، صالح لواسانی، علیرضا گلدهی، بهداد قادری، آرمین رازانی، یاشار بیک زاده، سجاد علیجانی، علی مقدم، حمیدرضا سنگیان، افشین چالیک، عاطفه بدیعی بازیگرن این نمایش هستند که از اواخر آبان ماه ساعت ۱۸:۳۰ اجرای خود را در تالار حافظ آغاز می کند.

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از: مشاور کارگردان و طراح صحنه: نادیا حسام، دستیار و برنامه ریز: علی صادقی خواه، دستیار کارگردان: رامین یحیی زاده، طراحان حرکت: محمدرضا و علیرضا شریفی، طراح لباس: سمانه احمدی، طراح مولتی مدیا و مپینگ: حنیف بیگلری، طراح گریم: امیرکاوه آهنین جان و نادیا حسام، سرپرست اجرای گریم: سامان مه آبادی، مجریان گریم: سارا بلبلی، مجتبی یاوری دوست، آهنگساز: بابک میرکریمی، عکاس: ساینا قادری، مدیرصحنه: پوریا اخوان، دستیار تولید و تدارکات: محمدحسین سعیدی، روابط عمومی و تبلیغات مجازی: علی ژیان، مجری طرح: گروه تئاتر سولو.
درباره نمایش در بارانداز
۲۶ مهر ۱۳۹۴