آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال تئاتر | اخبار | در اجرای پایانی نمایش«مریم» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا کامیاب در بابل از عوامل فنی و بازیگران این نمایش تجلیل به عمل آمد.
S3 : 18:15:50 | com/org
نمایش مریم | در اجرای پایانی نمایش«مریم» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا کامیاب در بابل  از عوامل فنی و بازیگران این نمایش تجلیل به عمل آمد. | عکس

به گزارش تیوال، اجرای پایانی نمایش«مریم» به نویسندگی و کارگردانی محمد رضا کامیاب کارگردان جوان بابلی و مدرس دانشگاه مازندران، با حضور رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بابل، دبیر بنیاد بین المللی غدیر، مسئول کانون تئاتر سیاوشان جهاد دانشگاهی واحد مازندران و استقبال خوب و پرشور مخاطبان بابلی در سالن آمفی تئاتر هلال احمر بابل به روی صحنه رفت.

در این نمایش فاطمه زهرا موسویان، مهیار جای مند، میلاد حسن پور، هدی نوری، مصطفی یگانه امیری، ایمان ابوالحسینی، پیمان چمنی، فاطمه پرکار، زهرا ضرابی، محنا اصغری، نیلوفر شجاع، مونا بزرگ پور، ستایش واسعی، معصومه حسنی، سپیده علی پور به ایفای نقش پرداختند.

طراحی پوستر و بروشور این نمایش را دفتر تبلیغات طرح و نشر بابل عهده دار بود و مهیار جای مند دستیارکارگردان، حمیدرضا علی زاده طراح نور، علیرضا گل بابائی طراح صدا و موسیقی، سپیده علی پورطراح لباس، محنا اصغری منشی صحنه، حسام علیزاده مدیر اجرایی، محمدجواد اصغری طراح صحنه، مریم رکیده کارشناس روابط عمومی، فاطمه پرکار چهره پرداز وامیرحسین شکری صدابردار، به عنوان عوامل فنی در این نمایش همکاری داشتند.

نمایش«مریم»، نمایشی تاریخی و برگرفته از ایده و قصص قرآنی و در رابطه با زندگی حضرت مریم(س) است که با توجه به دعدغه‌های موجود در جامعه کنونی و نگاه ویژه نویسنده به ارزش زن به رشته تحریر در آمده است.

خلاصه داستان نمایش می پردازد به روایت همسر عمران، در هنگام بارداری، آن‌چه در رحم داشت، برای خدمت در بیت‌المقدّس نذر کرد. با این که فرزند عمران، دختر بود، او را در خدمت گزاری معبد آزاد گذاشتند. حنّه دخترش را مریم به ‌معنی عبادت کننده نام گذاشت. زکریا، شوهر خاله مریم، توانست کاهنان را متقاعد کند تا مریم برای خدمت گزاری معبد سلیمان در اورشلیم ساکن شود و...

در این نمایش که پنجمین کارگردانی محمد رضا کامیاب بود، پانزده بازیگر به بازی پرداختند، که با توجه به این مطلب که دوسوم بازیگران از هنرجویان کانون فرهنگی شهید مطهری بابل بودند که پس از اتمام دوره آموزش به عنوان بازی اولی ها در نمایش مریم به بازی پرداختند  بازی خوب و روانی به همراه دیگر بازیگران با تجربه از خود برجای گذاشتند.

طراحی صحنه، لباس و چهره پردازی در خدمت کار بودند اما در بخش طراحی نور با توجه به عدم امکانات موجود نوری در سالن آمفی تئاتر هلال احمر با توجه به اینکه در نور پردازی تفکری منطقی حاکم بود اما در دو صحنه با ضعف نور پردازی رو برو بود.

موسیقی نیز توانست حق خود را ادا کند و در خدمت نمایش باشد. و در مجموع می توان اشاره کرد که کارگردان در به اجرا در آوردن این نمایش توانست درصد بالایی از موفقیت را در اجرای این نمایش بدست آورد و از حضورمخاطب خوبی در اجرای چند روزه خود بهره مند شود.

در پایان اجرای این نمایش با حضور حجت الاسلام مهدی پور دبیر بنیاد بین المللی غدیر، حمیدرضا گل محمدی تواندشتی مسئول کانون تئاتر سیاوشان جهاد دانشگاهی واحد مازندران و از فعالان تئاتر استان مازندران و محمدرضا کامیاب نویسنده وکارگردان نمایش با اهدای لوح سپاس از بازیگران و عوامل فنی این نمایش تجلیل به عمل آمد.

گفتنی است که نمایش «مریم» از ۱۹ الی ۲۳ آذرماه ۹۸ در سالن آمفی تئاتر هلال احمر شهرستان بابل به روی صحنه رفت.

درباره نمایش مریم
۲۳ آذر ۱۳۹۸