همینک تیم پشتیبانی تیوال از طریق چت آنلاین و ایمیل در خدمت شماست و موقتا پاسخگویی تلفنی متوقف شده‌است. اطلاعات بیشتر
تیوال تئاتر | اخبار | بازیگری برای من جنونی بی‌انتهاست
S3 : 20:32:15
نمایش آشویتس زنان | بازیگری برای من جنونی بی‌انتهاست | عکس

 امیر شمس، برنده جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره تئاتر دانشجویی این روزها مشغول تمرین نمایش «آشویتس زنان» است.

وی در این نمایش که از دوازدهم شهریورماه در خانه نمایش دا روی صحنه می‌رود در نقش یک نوازنده پیانو ظاهرشده که جنگ زندگی و عواطفش تحت‌الشعاع قرار داده و مسیر زندگی‌اش را عوض می‌کند.
شمس که پیش از این در نمایش «دوازده مرد خشمگین» به ایفای نقش پرداخته بود، طی یادداشتی حضورش در نمایش«آشویتس زنان» را این‌گونه توصیف کرد:
تجربه بازیگری هرلحظه جنونی تازه و لذت‌بخش است. روی صحنه تئاتر بودن و همین‌طور جلوی دوربین قرار گرفتن همواره برای من شگفت‌انگیز بوده و هست. امکان اینکه هر بار می‌توانم دنیای جدید یک شخصیت را با تمام وجود درک و لمس کرده و در ادامه کشفش کنم، امکانی فوق‌العاده است. به‌یقین اگر توانمند باشم می‌توانم این کشف و شهود را به نمایش گذاشته و با مخاطب به اشتراک بگذارم. اوج این جنون برای من همین نقطه است و هرقدر شخصیتی که در غالب آن به ایفای نقش می‌پردازم پیچیده‌تر باشد برای من از جذابیت بالاتری برخوردار است.
شخصیت مرد در نمایش «آشویتس زنان» این پیچیدگی و جذابیت را به معنای واقعی در کنار جنون در خود داشته و روبه‌رو شدن با چنین شخصیتی باعث شگفتی من می‌شود. سکوت و گفتن کلمات کوتاه همراه با ریتم‌های متفاوت و درون‌گرایی این شخصیت در سه‌چهارم ابتدایی نمایش عمل بسیار سختی است و این سختی هنگامی دوچندان می‌شود که در یک‌چهارم پایانی اثر، برون‌گرایی و آمیختن جنون وار چندین مرد متفاوت در یک غالب یک مرد اتفاق می‌افتد. این اتفاق حساس‌ترین و عجیب‌ترین قسمت ارائه این شخصیت است.
به‌شخصه از حضور در این نمایش و ایفای نقش بسیار خوشحالم و این مسرت در کنار دوستان خوب و کار‌بلدی در مقام کارگردان، بازی‌گردان، بازیگران و گروه موسیقی بسیار درست و حرفه‌ای پیش می رود. مدت کوتاهی است که به گروه اضافه شدم اما احساس آرامش کرده و امیدوارم «آشویتس زنان» در اجرای عموم و در ادامه در جشنواره‌های خارجی و داخلی پیش رو به جایگاه واقعی خود در عرصه نمایش دست پیدا کند.
درباره نمایش آشویتس زنان
۰۴ شهریور ۱۳۹۶

عکس‌های وابسته

نمایش آشویتس زنان | بازیگری برای من جنونی بی‌انتهاست | عکس نمایش آشویتس زنان | بازیگری برای من جنونی بی‌انتهاست | عکس