کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال تئاتر | اخبار | آیین رونمایی تندیس سی و یکمین جشنواره تئاتر مازندران
S3 : 14:25:33 | com/org
آیین رونمایی تندیس سی و یکمین جشنواره تئاتر مازندران | عکس

با حضور معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از تندیس سی و یکمین جشنواره تئاتر مازندران رو نمایی شد.
به گزارش تئاتر مازندران، در نشست خبری سی و یکمین جشنواره تئاتر  مازندران که ۱۸ مرداد ۹۸ با حضور معاون امور هنری و سینمایی و کارشناس مسئول تئاتر ادارکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، رییس انجمن هنر های نمایشی و دببری سی و یکمین جشنواره تئاتر مازندران، تنی چند از مسئولان کانون های تئاتر استان و خبرنگاران خبرگزاری ها و مطبوعات استان در سالن کنفرانس اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی، از تندیس  سی و یکمین جشنواره تئاتر مازندران رو نمایی شد.

در این مراسم مهرناز مشرفی طراح و  و تولید کننده پوستر و تندیس سی و یکمین جشنواره تئاتر مازندران گفت: از ابتدای کار که قرار شد پوستر و تندیس جشنواره را طراحی کنم، اولویت و دغدغه‌ام این بود که پوستر و تندیسی داشته باشیم که بتواند فرهنگ، اقلیم و بوم مازندران را نشان دهد و مخاطب غیر بومی در مواجهه با آن بتواند مازندران را در پوستر و تندیس مشاهده کند.
وی افزود: در پوستر سعی کردم که از شالیزارهای مازندران الهام بگیرم و در تندیس هم از نقش‌های اساطیری سقانفارهای مازندران الگو گرفته‌ام.

مشرفی با ارایه این مطلب که در نقش به کار گرفته شده برای تندیس سی‌ و یکمین دوره جشنواره تئاتر مازندران به هیچ وجه تصویری از نقاشی سقانفار کپی نشده است افزود: با الهام از نقوش موجود در سقا فارهای استان سعی کردم به طرح و نقشیدست پیدا کنم که در عین بومی بودن، بتواند استقلالی بصری نیز داشته باشد.

طراح پوستر و تندیس سی و یکمین جشنواره تئاتر استان خاطرنشان کرد: با استفاده از چوب در اثر و رنگ‌های سبز و آبی تلاش کردم که تندیسی بومی و به روز و هم چنین مرتبط با هنر نمایش طراحی کم که مورد تایید برگزارکنندگان جشنواره نیز قرار گرفت. 

۱۹ آبان ۱۳۹۸