آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال تئاتر | اخبار | تئاتر دیدن در سالن‌های شناخته شده و بزرگ شهر کار معمولی است اما گاهی هم سری به صفحات مجازی سالن‌های کوچک‌تر بزنید.
S3 : 15:09:22 | com/org
نمایش مسکو، فلکه باغشاه | تئاتر دیدن در سالن‌های شناخته شده و بزرگ شهر کار معمولی است اما گاهی هم سری به صفحات مجازی سالن‌های کوچک‌تر بزنید. | عکس

ایران آنلاین:

نمایش‌های خوب و بی‌صدایی در آنها پیدا می‌شود که به‌دلیل نداشتن بازیگر چهره یا بودجه کافی نتوانسته‌اند به سالن‌های سرراست‌تر و شناخته شده برسند. نمایش مسکو فلکه باغ‌شاه یکی از آنهاست. داستان نمایش رمزگشایی از پرونده تنها بازمانده حادثه بمبگذاری در جلسه جمعی از سران انقلاب اکتبر در سن‌پترزبورگ است. این نمایش از ۱۳ تا ۳۰ دی‌ماه در تماشاخانه سیمرغ به روی صحنه می‌رود. در این نمایش که به نویسندگی نوید عظیمی و کارگردانی عطا کشاورزجود آماده شده، پرستو پرواز، عماد جاویدپور، افشین رازی، علی قنبر و هدیه هاشمی بازی می‌کنند.
در خلاصه داستان این نمایش آمده: «در سال ۱۹۱۷، در حالی که انقلاب روسیه در آستانه پیروزی قرار داشت، جمعی از سران بلشویک برای تصمیم‌گیری درباره آینده انقلاب، جلسه مهمی را در سن‌پترزبورگ برگزار می‌کنند، اما این جلسه لو می‌رود و جاسوسان تزار نیکلای دوم اقدام به بمبگذاری در آن می‌کنند. در اثر این اتفاق، همه افراد حاضر در محل جلسه کشته می‌شوند، بجز یک نفر به‌نام میخائیل میخائیلویچ پرشوین بزرگ‌ که بعدها به چهره‌ای مهم در عرصه سیاست شوروی تبدیل می‌شود. در حالی که ۲۶ سال از آن حادثه گذشته است و اتحادیه جماهیر شوروی سوسیالیستی در جبهه‌های استالینگراد با آلمان نازی می‌جنگد، سرهنگ اولیانوف، افسر ارشد کا.گ.ب با پرونده‌ای سرخ رنگ راهی مسکو می‌شود. به‌نظر می‌رسد او به راز حادثه پی برده و حقیقت ماجرای بمبگذاری سن‌پترزبورگ و تنها بازمانده آن را دریافته است...».

این نمایش در تماشاخانه سیمرغ تا ۳۰ دی روی صحنه است.

درباره نمایش مسکو، فلکه باغشاه
۲۶ دی ۱۳۹۸