آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال تئاتر | اخبار | فراخوان جشنواره نمایشنامه‌نویسی قرآنی در دانشگاه‌های مازندران
S3 : 02:03:36 | com/org
فراخوان جشنواره نمایشنامه‌نویسی قرآنی در دانشگاه‌های مازندران | عکس

مسوول کانون تئاتر سیاوشان جهاد دانشگاهی واحد مازندران  از فراخوان، جشنواره نمایش‌نامه‌نویسی کوتاه دانشجویی با عنوان «فضای معنوی آیات قرآنی» در سطح دانشگاه های مازندران  خبر داد.

حمیدرضا گل محمدی تواندشتی مسوول کانون تئاتر سیاوشان جهاد دانشگاهی واحد مازندران  در گفت و گو با تیوال تئاتر گفت:  در آستانه چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی، از سوی کانون تئاتر سیاوشان جهاد دانشگاهی واحد مازندران، نخستین جشنواره نمایش‌نامه‌نویسی کوتاه دانشجویی با عنوان «فضای معنوی آیات قرآنی» در سطح دانشگاه‌های استان مازندران تا ۲۲ بهمن ماه جاری فراخوان شد.
وی با اشاره به این مطلب که این جشنواره به منظوراحیای مفـاهیم و موضوعات مـرتبط با فضای معنوی آیات قرآنی و در راستای بردن قرآن به لایه‌های زندگی مردم برگزار می‌شود. افزود: جشنواره در قالب نمایش نامه کوتاه در دو بخش صحنه‌ای و خیابانی، با موضوعات و مفاهیم قرآنی برگزار می‌شود و اهمیت دانش‌اندوزی و علم، تمثیل‌های قرآنی، داستان‌های قرآنی، تفکر و تعمق در طبیعت و اعجاز در قرآن از محورهای این جشنواره است.

گل محمد ادامه داد: نمایشنامه نویسی کوتاه «۱۵ تا ۴۵ دقیقه»، مونولوگ«بیشتر از ۱۵ دقیقه» دو بخشی است که علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.
مسوول کانون تئاتر سیاوشان جهاد دانشگاهی واحد مازندران   به شرایط حضور در جشنواره پرداخت و خاطرنشان کرد: هرگونه بازنویسی، برداشت و بازخوانی از نمایش نامه‌های دیگر نویسندگان، ممنوع بوده و متون نمایشی نباید در هیچ جشنواره‌ای مقامی کسب کرده باشند.
وی ادامه داد:  برداشت و بازخوانی از هر گونه داستان رمان که قابلیت تطبیق با اولویت‌های موضوعی جشنواره را دارا باشد، بلامانع است و مسئولیت اصالت اثر بر عهده نویسنده است و چنانچه خلاف آن در هر مرحله‌ای مشخص شود از شرکت در مسابقه حذف خواهد شد.

 دبیر اجرایی نخستین جشنواره نمایش نامه نویسی کوتاه دانشجویی اظهارکرد:  افراد شرکت‌کننده باید متون نمایشی خود را در قالب فایل pdf به همراه اطلاعات شخصی «نام، نام خانوادگی، نشانی محل سکونت، شماره تماس، مدرک تحصیلی، رشته تحصیلی و کد ملی» به نشانی پست الکترونیک این کانون kadoazin@yahoo.comو یا به تلگرام ۰۹۱۹۲۱۲۱۱۲۴ و شماره واتس آپ ۰۹۹۱۹۱۱۰۹۸۹ ارسال کنند.

وی با ارایه این مطلب که در پایان این جشنواره به برگزیدگان، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار، لوح سپاس و جوایز نقدی اهدا می‌شود و آثار منتخب در مجموعه نمایش نامه‌ای از سوی ستاد جشنواره به چاپ خواهد رسید. تاکید کرد: مهلت ارسال آثار تا ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۹ است و نتایج جشنواره پس از داوری هیئت داوران تا پایان بهمن ماه ۱۳۹۹ اعلام خواهد شد و از برگزیدگان طی مراسمی تجلیل به عمل می‌آ‌ید.

۱۲ بهمن ۱۳۹۹