آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال تئاتر | اخبار | بخشی از برنامه ی اجراهای «رپرتوار گروه اپرای عروسکی آران» در سال ۹۸ اعلام شد
S3 : 01:13:49 | com/org
اپرای عروسکی مولوی | بخشی از برنامه ی اجراهای «رپرتوار گروه اپرای عروسکی آران» در سال ۹۸ اعلام شد  | عکس

گروه تئاتر عروسکی «آران» اجرای مجدد و تناوبی آثار اپرایی خود را به طراحی ، نویسندگی و کارگردانی بهروز غریب‌پور  از ۱۳ شهریور ماه الی ۲۴ آبان ماه ، روی صحنه خواهد برد.


به گزارش رسانه گروه تئاتر عروسکی آران، همزمان با اعلام بخشی از برنامه اجراهای رپرتوار گروه تئاتر عروسکی «آران»، پیش فروش بلیت های هر اجرا راس ساعت ۱۲ ظهر روز پنج شنبه مورخ ۷ شهریور بر روی سایت تیوال آغاز خواهد شد .

این گروه به انگیزه توسعه و تعمیق اپرای ملی، تمرکز روی ادبیات کلاسیک و شاعران نامدار ایرانی و بهره‌گیری از سنت‌های آوازی و موسیقی ملی، به‌کارگیری هنر نمایش عروسکی و هم‌افزایی این هنر با زبان سینما و تئاتر و ارتقای مقام این هنر تشکیل شده است.
از دیگر اهداف این گروه باید به پدید آوردن گروه مخاطبان و تکرار آثار تحت عنوان «رپرتوار» و زنده نگاه داشتن همه آثار از طریق اجرای تناوبی که هم فرصت دوباره دیدن آن‌ها را میسر کند و هم برای نسلی که از ابتدا با آثار این گروه آشنا نبوده‌اند فرصت آشنایی با پدیده اپرای عروسکی و اپرای ملی را فراهم کند، اشاره کرد.


بخشی از برنامه رپرتوار اپراهای عروسکی گروه «آران» که قرار است از 13 شهریور الی 24  آبان ماه سال جاری در تالار فردوسی روی صحنه برود، به شرح ذیل است:
«اپرای عاشورا » از ۱۳ الی ۲۲ شهریور
«اپرای عروسکی حافظ » از ۱۰ الی ۲۲ مهر
«اپرای عروسکی مولوی » از ۲۸ مهر  الی ۲۴ آبان

لازم به تأکید است ، زمان اجرای بخشی دیگر از اجراهای رپرتوار گروه تئاتر عروسکی آران متعاقبا اعلام خواهد شد . 

درباره اپرای عروسکی مولوی
۰۶ شهریور ۱۳۹۸