آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال تئاتر | اخبار | بیانیه محمدرضا خردمند به مناسبت روز بازیگر
S3 : 00:06:01 | com/org
بیانیه محمدرضا خردمند به مناسبت روز بازیگر | عکس

...و این گذر زمان است! باز هم سالی دیگر گذشت و سوسوی چراغ صحنه ها نشان از چیست؟ هنر اندیشه و احساس، جلوه گر حقیقت های جاری و ماهیت زندگی در حال نفس کشیدن است؛ شاید به سختی اما حتی با بازیگرانی که با تنگی نفس هایی از معجون خاک صحنه و ریزگردهای خوزستان همچنان در تکاپوی روشنی چراغ صحنه اند.

هنرمندانی که ریشه در دل خاک دارند و احساسی از جنس گرمای جنوب، برای هدف های بزرگ، رشد و شکوفایی سرزمین فرهنگ و هنر در خط حمله ها بوده اند.

در سخت ترین شرایط حتی در بحران هایی نظیر شرایط کنونی جهان که این ویروس مهلک باعث نقص عضو بسیاری از تولیدات و چرخه های صنعتی جهانی شد، هنرمندان در‌ جهت همدلی و اتحاد، قطع زنجیره ویروس کرونا و حتی تقدیر و تقدیس از محضر طبیبان، پرستاران و کادر درمانی گام های بلندی برداشتند و حتی تولید را اولویت قرار داده تا ثابت کنند هنرمندان از جنس حقیقت هستند. این هنرمندان با توجه به شعار سال حتی در شرایط کنونی در راستای جهش تولید حرکتی مثبت داشته و تلاش هایشان را باید ارج نهاد.

اینک فقط یک سوال در اذهان جاریست: آیا رنج بازیگران و هنرمندان را پاس داشته ایم؟

خیلی از ما درونی بسیار غمگین داریم اما بر لب هایمان لبخندی مصنوعی. آری؛ دردها را پنهان می کنیم و اشکهایمان را درون لبخند می پوشانیم. بازیگر یعنی چشیدن رنج و سختی با چهره ای پر از لبخند و امید.

چهارده اردیبهشت "روز بازیگر" را به تمامی فعالان این عرصه خطیر و وسیع کشور عزیزم بویژه بازیگران استان خوزستان تبریک عرض نموده و صمیمانه آرزوی سلامتی و کامیابی روز افزون برای این بزرگواران از خداوند متعال خواستارم.

 

محمدرضا خردمند

نویسنده و کارگردان

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹