تیوال نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی | اخبار
S3 : 20:34:43
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
برنامه روزهای ششم و هفتم نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی | عکس
رقابت داغ مونولوگ ها و نمایشنامه خوانی ها
» برنامه روزهای ششم و هفتم نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی
... دیدن متن »

روزهای ششم و هفتم نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی، شاهد اجرای دو مونولوگ و چهار نمایشنامه خوانی است.

به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی مونولوگ آرسنیک نوشته و کار جواد واحدی همت  در بخش مسابقه مونولوگ جشنواره از ساعت ۱۵ روز چهارشنبه ۱۹ دی ماه به مدت ۳۵ دقیقه و مونولوگ ناگهان عباس نوشته پویا شهرابی و کارگردانی حمزه زارعی نیز روز پنجشنبه ۲۰ دی ماه از ساعت ۱۵ به مدت ۴۰ دقیقه در تالار استاد ناظر زاده کرمانی مجموعه ایرانشهر  به روی صحنه می روند.
روزهای ششم و هفتم نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی در بخش مسابقه نمایشنامه خوانی نیز شاهد خوانش چهار نمایشنامه است. تالار مشاهیر ایران مجموعه تئاتر شهر در روز چهارشنبه ۱۹ دی ماه میزبان خوانش نمایشنامه پایین گذر سقاخونه به کارگردانی فرزاد آیتی از ساعت ۱۷ به مدت ۵۵ دقیقه و مرگ در پاییز به کارگردانی پریسا محسنی از ساعت ۱۹ به مدت ۴۰ دقیقه است. همین تالار در روز  پنجشنبه ۲۰ دی ماه نیز از دو برنامه نمایشنامه خوانی کاکتوس به کارگردانی زهرا کولیوند از ساعت ۱۷ به مدت ۵۰ دقیقه و ساعت ۱۹ مرگ در پاییز به کارگردانی حجت کبریایی به مدت ۴۵ دقیقه است.
دبیرخانه نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی از همه علاقه مندان حضور در این برنامه ها درخواست کرد حتما نسبت به رزرو صندلی جهت برنامه های یادشده از طریق پایگاه تخصصی تیوال اقدام کنند. بر اساس این گزارش نمایشگاه لبخند با شکوه آقای رادی در روزهای یاد شده از ساعت ۱۴ تا ۲۰ در نگارخانه آریا و نمایشگاه اسناد تصویری اکبر رادی  از ساعت ۱۰ تا ۱۸  در مرکز هنر پژوهی نقش جهان است.

در مراسم رونمایی از هفت کتاب منتشر نشده اکبر رادی عنوان شد:

برگ زرین دیگری به تاریخ ادبیات نمایشی ایران اضافه شد
هفت اثر منتشر نشده از مجموعه آثار اکبر رادی در بخش نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی  توسط بنیاد رادی و با همکاری انتشارات خاموش،  با حضور هنرمندان، اهالی رسانه، اعضای ستاد برگزاری نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی در تالار مشاهیر ایران مجموعه تئاتر شهر تهران رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی هفت اثر از مجموعه آثار منتشر نشده اکبر رادی به نام های گزارش یادداشتهای یک کارمند،افسانه دریا، میان در و چند داستان دیگر،مسخره، از دست رفته، مردی کنار رود،ماهیگیران دریا و کنار حوض که به کوشش بهروز محمودی بختیاری و زیر نظر حمیده بانو عنقا، چاپ و منتشر شده در مراسمی با حضور حمیده بانو عنقا، آرش رادی، بهزاد صدیقی، بهروز محمودی بختیاری، مجید شمس الدین، مریم معترف، محمد چرمشیر و تعدادی از هنرمندان و اهالی قلم روز سه شنبه ۱۸  دی‌ماه در تالار مشاهیر ایران مجموعه تئاتر شهر تهران رونمایی شد.
بر اساس این گزارش حمیده بانو عنقا در این مراسم در سخنان کوتاهی با اشاره به ویژگی های آثار اکبر رادی گفت: برای نسل امروز و برخی از جوانان که  تصور می کنند یک باره و بدون طی کردن مراحل می توانند بر روی پله اخر نردبان قرار بگیرند و ره صد ساله را یک شبه طی کنند می گویم و خوب است که بدانند اکبررادی ازپله اول و آرام آرام به مسیرش ادامه داد تا به پله آخر رسید.
 رییس بنیاد اکبر رادی در ادامه گفت: آقای دکتربهروز محمودی بختیاری دوسال تمام زحمت کشیدند وخیلی برای من پیش از گذشته اعتبار پیداکردند وکتاب هایی که درانزوابودند به حکم زحمات ایشان به چاپ رسیده است زمانی که شما این کتاب ها رامی خوانید سن رادی رادرآن زمان درنظربگیرید وقضاوت کنید وتاکید می کنم این کارها را با دیگر آثاررادی قضاوت نکنید.
بهروز محمودی بختیاری که کتابهای مذکور به همت او به زیورطبع آراسته شده در مراسم رو نمایی کتابهای یاد شده گفت:  نمایشنامه ازدست رفته که نخستین نمایشنامه اکبررادی است یک نمایشنامه مهم درتاریخ ادبیات نمایشی ایران است نمایشنامه ای ناتورال اززندگی فلاکت بار مردم است . وی با ابراز خرسندی از چاپ کتابهای یاد شده که توسط انتشارات خاموش به زیور طبع آراسته شد اظهار امیدواری کرد تا روند توجه به ادبیات نمایشی ایران و رمان های ارزشمند ایرانی در حوزه چاپ و نشر گسترش یابد.
این گزارش حاکیست: بهزاد صدیقی دبیر نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی نیز در این مراسم گفت:
امروز برگ ‌زرینی دیگر به ادبیات نمایشی ایران افزوده شد و این روز به خاطر انتشار  اثار جدید و چاپ نشده ی استاد اکبر رادی به یادماندنی و در تاریخ ادبیات نمایشی ثبت خواهد شد .این آثار مربوط به سنین نوجوانی و آغاز سنین جوانی استاد رادی است و نگارش این آثار به سالهای ۱۳۳۵ تا ۱۳۳۸ و ۹ مربوط می شود، سال هایی که استاد رادی هنوز روزنه آبی به عنوان اولین نمایشنامه ی حرفه ای اش ننوشته بود. به گمانم هم این شش مجموعه داستان و داستان بلند و هم نخستین نمایشنامه ی او با نام ازدست رفته امروز منتشر شده ، از خواندنی ترین آثار ادبیات نمایشی و ادبیات داستانی معاصر ایران محسوب می شود.
صدیقی تصریح کرد: فکر می کنم همیشه وقتی آثار یک نمایشنامه نویس جدی و‌خرفه ای برای انتشار در دسترس ناشر قرار می گیرد که نخستین چاپ آن اثر توسط ان ناشر انجام می شود ، باعث خوشحالی ، خوشوقتی و از افتخارات آن ناشر محسوب می شود و امروز نشر خاموش از این افتخار بهرده برده است.
وی گفت: در این جا لازم است از دست خط استاد اکبر رادی بادی کنم که به گفته ی استاد محمود دولت آبادی دولت آبادی هم چون مینیاتور است . دقت در نگارش و‌یرایش و بازنویسی آثارش پس از تمام شدن هر نمایشنامه ، از ویژگی های دوران نویسندگی اکبر رادی است و کسانی که نوشته هایش استاد آشنا هستند در این مورد حرف ما را تایید خواهندکرد . با خواندن این آثار به علاوه بر پی بردن موقعیت های داستانی  و شخصیت های هر اثر پی می بریم با یک زبان معیار و‌پالوده و‌ پیراسته نیز رو به رو‌می شویم .
اضافه می شود:  هفت جلد  کتابهای منتشر نشده از آثار استاد اکبر رادی به کوشش دکتر بهروز محمودی بختیاری تصحیح و منقح و زیر نظر انتشارات خاموش منتشر شده است.

ادامه کارگاههای نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی

کارگاه های کارگردانی و بازیگری هادی مرزبان و مهدی کوشکی برگزار می شود
در هفتمین روز از نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی کارگاه کارگردانی رویکردهای نوین با آثار اکبر رادی در کارگردانی از ساعت ۱۰ تا ۱۲ روز پنجشنبه ۲۰ دی ماه در تالار مشاهیر ایران مجموعه تئاتر شهر تهران توسط هادی مرزبان برگزار می شود. همچنین در همین روز و در تالار یاد شده کارگاه بازیگری مواجهه با نقش در نمایشنامه های اکبر رادی از ساعت ۱۲:۳۰ تا ۱۴:۳۰ توسط مهدی کوشکی برگزار می شود.
بنا به اعلام دبیرخانه جشنواره به شرکت کنندگان در این کارگاه گواهی معتبر اهدا می شود. همچنین متقاضیانی که تا کنون موفق به حضور و ثبت نام در کارگاه مذکور نشده اند می توانند با مراجعه به محل برگزاری کارگاه نسبت به تحویل مدارک ، ثبت نام و شرکت در کارگاه اقدام کنند.

مهدی (آرش) رزمجو این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آیین رونمایی از هفت اثر منتشر نشده اکبر رادی برگزار می شود | عکس
» آیین رونمایی از هفت اثر منتشر نشده اکبر رادی برگزار می شود
... دیدن متن »

ساعت ۱۰:۳۰ روز سه شنبه ۱۸ دی ماه در تالار مشاهیرایران مجموعه تئاتر شهر توسط بنیاد رادی و با همکاری انتشارات خاموش آیین رونمایی از هفت اثر منتشر نشده اکبر رادی برگزار می شود

هفت اثر منتشر نشده از مجموعه آثار اکبر رادی در بخش نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی  توسط بنیاد رادی و با همکاری انتشارات خاموش، از ساعت ۱۰:۳۰ روز سه شنبه ۱۸ دی ماه سالجاری در تالار مشاهیر ایران مجموعه تئاتر شهر تهران رونمایی می شود.
به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی هفت اثر از مجموعه آثار منتشر نشده اکبر رادی به نام های گزارش یادداشتهای یک کارمند،افسانه دریا، میان در و چند داستان دیگر،مسخره، از دست رفته، مردی کنار رود،ماهیگیران دریا و کنار حوض که به کوشش بهروز محمودی بختیاری و زیر نظر حمیده بانو عنقا، چاپ و منتشر شده در مراسمی با حضور حمیده بانو عنقا، هادی مرزبان، محمد چرمشیر، محمد رحمانیان،آرش رادی، بهزاد صدیقی، بهروز محمودی بختیاری، نادر برهانی مرند، مجید شمس الدین و تعدادی از هنرمندان و اهالی قلم از ساعت ۱۰:۳۰ روز سه شنبه ۱۸ دیماه  در تالار مشاهیر ایران مجموعه تئاتر شهر تهران رونمایی می شود.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تحلیل و خوانش آثار اکبر رادی با استفاده از تئوری‌ها و نظریه‌های مختلف در حوزه‌های بینارشته‌ای‌  | عکس
گزارشی از برگزاری سمینار و مسابقه مقالات رادی شناسی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی
» تحلیل و خوانش آثار اکبر رادی با استفاده از تئوری‌ها و نظریه‌های مختلف در حوزه‌های بینارشته‌ای‌
... دیدن متن »

سمینار و مسابقه مقالات رادی شناسی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی، صبح روز یکشنبه ۱۶ دی ماه ۹۷ و از ساعت ۱۰ صبح در محل تالار مشاهیر ایران مجموعه تئاتر شهر برگزار شد.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی در این سمینار که با حضور شهرام زرگر دبیر علمی سمینار، روح الله جعفری و بهزاد صدیقی با همراهی پژوهشگران برگزیده ، اعضای گروه داوری بخش مسابقه مقالات و مشارکت جمعی از پژوهشگران، اساتید و دانشجویان و سخنرانی محمد چرمشیر، بهروز محمودی بختیاری و رامتین شهبازی برگزار شد، روح الله جعفری دبیر بخش مسابقه مقالات رادی شناسی در سخنان کوتاهی به تاثیر پژوهش در حوزه های فرهنگی و اهداف جشنواره تئاتر اکبر رادی در برگزاری این بخش اشاره کرد و گفت: در برپایی جشنواره‌های متعدد به ‌اصطلاح فرهنگی که نمونه‌های زیادی از آن را در تهران و سایر شهرهای ایران شاهد هستیم، عده‌ای‌ پژوهشگر به تولید محتوا می‌پردازند، اما این تولید محتواها مورد استفاده هنرمندان قرار نمی‌گیرد و منجر به امر آفرینشگری به‌وسیله ایشان نمی‌شود؛ چراکه کاربردی نیستند و از آن‌ها نمی‌توان به صورت عملیاتی در آثار نمایشی استفاده کرد.
جعفری ادامه داد: هدف از برگزاری بخش مسابقه مقالات و سمینار رادی‌شناسی در جشنواره تئاتر استاد اکبر رادی، پُر کردن خلأ نبود رابطه بین تولید محتوا با امر آفرینشگری است. وی افزود: تحول و پویایی هر جامعه‌ای مرهون توسعه و اعتلای فرهنگ آن جامعه است و توسعه و اعتلای فرهنگ نیز در گرو پژوهش، خلاقیت، ابتکار و نوآوری افراد آن جامعه است. لذا مهم‌ترین ابزار برای نیل به توسعه فرهنگی، پژوهش است. آثار به‌یادگار مانده از استاد اکبر رادی در زمره سرمایه فرهنگی ملت ایران به‌حساب می‌آید و تعریف می‌شود که چندوجهی و چندساحتی است و با استفاده از تئوری‌ها و نظریه‌های مختلف در حوزه‌های بینارشته‌ای‌، می‌توان آن‌ها را تحلیل و خوانش کرد.
پس از سخنان دبیر این بخش، سید مصطفی مختاباد یکی از اعضای گروه داوری  بخش سمینار و مسابقه مقالات رادی شناسی در سخنان کوتاهی پیرامون این رخداد گفت: سمینار رادی شناسی چنان گشودن دریچه ای است به سبز دشت زیبا و با شکوه طبیعت خلاقه اسطوره درام ایرانی " اکبر رادی،" ؛ بی شک این آئین گامی بلند در پی شناخت هرآنچه عمیقتر برای یافتن مفاهیم و معنای اصیل از افق های هستمند آثار گرانسنگ بجا مانده از رادی شمرده می شود، میدان اندیشگی که نسل تازه نفسی به آن پا نهاده است تا با ذهنیت متفاوت و نو اندیش به پدیداری و کشف و شهود جهان رادی دست یازد، کاوش و بازخوانی دگراندیشانه أی که پارادایم ها و نقد و نگاهی با نظر داشت به پژوهش های دقیق در حوزه مطالعات فرهنگی و پست دراماتیک را در بر می گیرد انواع پژوهش با رویکرهای نظری و نظریه پردازانه چند متنیت، فرایندی که نشان از اعتبار عمیق آثار نمایشی رادی برای چنین پژوهش ها و مطالعات بنیادی در خوانش و قرائت های پژوهشی بر مبنای نظریه های نقد مدرن و پست مدرن میدهد.
بر پایه این گزارش در ادامه سمینار دو پژوهشگر این رخداد مقالات خود را به حاضران ارائه کردند. مقاله نخست به محسن صادقی اصفهانی با عنوان: "تحلیل گفتمانی سکوت در نمایشنامه¬های اکبر رادی با بررسی موردی نمایشنامه¬های از پشت شیشه¬ها و مرگ در پائیز" تعلق داشت که این پژوهشگربه تشریح پژوهش مذکور برای حضار پرداخت. پس از آن  بهروز قیاسی دیگر پژوهشگر برگزیده جشنواره مقاله خود با عنوان: نقش تأثیر محیط بر رفتار فردی در آثار اکبر رادی با رویکرد نظریه¬ی تنظیم خلوت آلتمن (بررسی آثار نمایشی دهه ی ۵۰ ) را برای حاضران تشریح کرد.
در ادامه این برنامه و در پنل دوم سمینار با عنوان ارائه طرح سئوال پژوهش، اکبر احمدی شیخ¬زاده، امیرحسین پاشامقدم، فضه خاتمی نیا، سید حسین رسولی، سروناز آقازمانی، محمدرضا رسولی، پریسا کیومرثی، احسان روحی، رضا عاشوری¬فر، مصطفی لعلیان و طیبه نصراللهی از دیگر راه یافتگان به مرحله نهایی بخش سمینار و مسابقه مقالات رادی شناسی به صورت جداگانه و در زمان های معین موضوع سئوال پژوهشی خود را به حاضران ارائه کردند.
گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی حاکیست در پنل سوم و پایانی محمد چرمشیر، بهروز محمودی بختیاری و رامتین شهبازی سخنرانان مدعو سمینار و مسابقه مقالات رادی شناسی برای حاضران سخنرانی کردند.
محمد چرمشیر به عنوان سخنران نخست با موضوع: چگونه رادی بخوانیم؟ (بررسی موردی: نمایشنامه ی روزنه ی آبی) به ایراد سخن پرداخت. وی در بخشی از سخنانش گفت: باید در دوره های بعدی جشنواره و برنامه های رادی شناسی به تکنیک و فرم آثار رادی توجه کنیم. وی با ابراز خرسندی از توجه نسل جوان به آثار اکبر رادی افزود: از این که نسل جدیدتر و جوان تر دارد آثار رادی را ‌می خواند بسیار خوشحالم و چه اتفاق خوبی است.
چرمشیر با اشاره به ویژگی های نمایشنامه روزنه آبی در سخنانش خاطرنشان ساخت: ما اکبر رادی رئالیست را در روزنه آبی‌ می بینیم . این در حالی است که رادی بعد از این اثر وارد تکنیک ها و شیوه های دیگری در نویسندگی می شود و ما تغییر گرایش او را مجموعه داستانش با نام جاده شاهد هستیم.
در ادامه این پنل بهروز محمودی بختیاری سخنرانی خود را با موضوع ترجمه¬ی متون نمایشی فارسی به انگلیسی و جای خالی اکبر رادی (بررسی موردی: ترجمه نمایشنامه ی پلکان) آغاز کرد و گفت: ترجمه متون نمایشی از فارسی به زبان انگلیسی سابقه‌ای دراز دارد و دیرینه آن به دوره قاجار بازمی گردد، زمانی که سر لوییس پلی به عنوان نماینده دولت بریتانیا در ایران تعداد بیش از ۳۰ نسخه تعزیه را به انگلیسی ترجمه کرد و اندکی بعد "تمثیلات" آخوندزاده هم به زبان انگلیسی برگردانده شدند. با شروع دهه ۱۹۷۰ تعداد دیگری از نمایشنامه های ایرانی توانستند با ترجمه انگلیسی خود به فرهنگ غرب راه یابند، اما دریغا که در میان این آثار، جای خالی آثار ترجمه شده آقای اکبر رادی به شدت احساس می شود.
بهروز محمودی بختیاری در سخنرانی خود با بررسی تنها اثر ترجمه شده اکبر رادی به نام پلکان به مواردی اشاره کرد که دشواری‌های اصلی ترجمه آثار آقای رادی مربوط به صنعت کنایه و استفاده از زبان مردم کوچه و خیابان است که ترجمه آن برای بسیاری از مترجمان تازه‌کار دشوار می نماید. وی همچنین با معرفی پیکره در حال تدوین متون ادبیات معاصر، امکان پدیدآوردن فرهنگ لغت مناسبی برای ترجمه آثاری از جنس نوشته های رادی را مورد بررسی قرار داد.
بر پایه این گزارش رامتین شهبازی نیز به عنوان آخرین سخنران این سمینار با موضوع: زندگی و امر قهرمانی در نمایشنامه¬های اکبر رادی (بررسی موردی: نمایشنامه ی آمیزقلمدون) سخنرانی کرد. بخشی ازسخنان رامتین شهبازی به این شرح است:  روایت ها در دنیای درام حاصل تجربه زیسته ی پدید آورنده و شخصیت هاست؛ زندگی روزمره و فقدان امر قهرمانی بخشی از این تجربه زیسته بشمار می آید. نگاه به امر روزمره در دنیای هنر دو سویه مختلف داشته است .سویه اول به عنوان امری زیبا شناسانه نگریسته و سویه دوم حاصل انگاره های انتقادیست.
به گفته شهبازی ،اکبر رادی در نمایش نامه آمیز قلمدون از منظری انتقادی روزمرگی شخصیت اصلی خود را بازنمایی کرده و گذشته ی قهرمانی اورا در تقابلی دو گانه روبه روی زندگی امروزش قرار میدهد وی در سخنانش از منظر مایک فِدرستون این زوال را به بحث نشست و نتیجه گرفت که روزمرگی در آمیز قلمدون با مرگ شخصیت اصلی پایان می یابد.
نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی با دبیری بهزاد صدیقی و توسط بنیاد اکبر رادی از ۱۴ تا ۲۲ دی ماه سال جاری در مجموعه ایرانشهر، خانه هنرمندان، نگارخانه آریا ، مرکز هنر پژوهی نقش جهان و تئاتر شهر تهران برگزار می شود.

(عکسهای سمینار: حامد سوداچی)

مهدی (آرش) رزمجو این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نشان و مدال اکبر رادی رونمایی شد | عکس
هم زمان با گشایش نمایشگاه اسناد تصویری اکبر رادی در مرکز هنر پژوهی نقش جهان
» نشان و مدال اکبر رادی رونمایی شد
... دیدن متن »

هم زمان با گشایش نمایشگاه اسناد تصویری اکبر رادی در بخش جنبی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی،بنیاد اکبر رادی یادبودهای این مجموعه فرهنگی شامل نشان و مدال اکبر رادی را رونمایی کرد.
به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی در آیین آغازین نمایشگاه اسناد تصویری اکبر رادی که در بخش جنبی جشنواره و در محل مرکز هنر پژوهی نقش جهان با دبیری ابراهیم حسینی برگزار می شود، بنیاد اکبر رادی از یادبودهای این بنیاد شامل نشان و مدال اکبر رادی رونمایی کرد.

در مراسم افتتاح نمایشگاه و رونمایی از مدال  و نشان اکبر رادی که توسط امیر اسمی طراحی و اجرا شده، اعضای ستاد برگزاری جشنواره و بنیاد رادی از جمله: حمیده بانو عنقا، آرش رادی، محمد رحمانیان، روح‌الله جعفری، مریم معترف ، بهزاد صدیقی،جمعی از هنرمندان و اعضای فرهنگستان هنر ایران حضور داشتند. این نمایشگاه تا روز شنبه ۲۲ دی ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ پذیرای علاقه مندان است.

در بخش جنبی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی کارگاه نمایشنامه نویسی محمد چرمشیر برگزار می شود
نخستین کارگاه از مجموعه کارگاههای آموزشی سه گانه نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی در بخش جنبی جشنواره با حضور محمد چرمشیر از ساعت ۱۲:۳۰ تا ۱۵ روز سه شنبه ۱۸ دی ماه در محل تالار مشاهیر مجموعه تهران شهر تهران برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی کارگاه نمایشنامه نویسی محمد چرمشیر با موضوع: روایت شناسی و تحلیل روایت در نمایشنامه های اکبر رادی از ساعت ۱۲:۳۰ سه شنبه ۱۸ دیماه به مدت ۱۵۰ دقیقه برگزار و به شرکت کنندگان در این کارگاه گواهی معتبر اهدا می شود.
بنا به اعلام دبیرخانه جشنواره، متقاضیانی که تا کنون موفق به حضور و ثبت نام در کارگاه مذکور نشده اند می توانند با مراجعه به محل برگزاری کارگاه نسبت به تحویل مدارک ، ثبت نام و شرکت در کارگاه اقدام کنند.

برنامه های روز پنجم نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی ادامه اجراهای بخش مسابقه مونولوگ و ادامه کار نمایشگاه ها
در پنجمین روز از نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی اجراهای بخش مسابقه مونولوگ ادامه خواهد یافت.
به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی، مونولوگ گوشت نوشته امیر احمدی آریان و کارگردانی علی رضا مرتضوی از ساعت ۱۵ به مدت ۵۰ دقیقه در بخش مسابقه مونولوگ جشنواره و در تالار استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران اجرا می شود. بخش مسابقه نمایشنامه خوانی جشنواره در روز پنجم اجرایی ندارد  و نمایشگاه لبخند باشکوه آقای رادی در نگارخانه آریا از ساعت ۱۴ تا ۲۰ به همراه نمایشگاه اسناد تصویری اکبر رادی در مرکز هنر پژوهی نقش جهان از ساعت ۱۰ تا ۱۸ پذیرای علاقه مندان است.
برگزاری کارگاه نمایشنامه نویسی محمد چرمشیر با عنوان روایت شناسی و تحلیل روایت در نمایشنامه های اکبر رادی و همچنین رونمایی از هفت اثر منتشر نشده اکبر رادی از برنامه دیگر پنجمین روز از نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی است.
نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی با دبیری بهزاد صدیقی و توسط بنیاد اکبر رادی از ۱۴ تا ۲۲ دی ماه سال جاری در مجموعه ایرانشهر، خانه هنرمندان، نگارخانه آریا ، مرکز هنر پژوهی نقش جهان و تئاتر شهر تهران برگزار می شود.

کمال شهبازیان این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشنامه خوانی
» نمایشنامه خوانی "در مه بخوان" و اجرای مونولوگ" آمریکا که آمد بروید زیر سقف ها" در خانه هنرمندان و تئاتر شهر
... دیدن متن »

در چهارمین روز از نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی در بخش مسابقه مونولوگ از ساعت ۱۵ اجرای مونولوگ" آمریکا که آمد بروید زیر سقف ها"  نوشته احسان عبدی و طراحی ، کارگردانی و بازی مهدی باران طلب از ساعت ۱۵ به مدت ۵۰ دقیقه در تالار استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران روی صحنه می رود همچنین تالار مشاهیر ایران مجموعه تئاتر شهر نیز از ساعت ۱۸ پذیرای اجرای بخش مسابقه نمایشنامه خوانی جشنواره تئاتر رادی با خوانش نمایشنامه "در مه بخوان" به کارگردانی محمد طاهری به مدت ۶۰ دقیقه خواهد بود.
نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی با دبیری بهزاد صدیقی و توسط بنیاد اکبر رادی از ۱۴ تا ۲۲ دی ماه سال جاری در مجموعه ایرانشهر، خانه هنرمندان، نگارخانه آریا ، مرکز هنر پژوهی نقش جهان و تئاتر شهر تهران برگزار می شود.

مهدی (آرش) رزمجو این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
  جمشید خانیان، حمیدرضا نعیمی و آرش عباسی  داوران بخش مسابقه نمایشنامه نویسی شدند | عکس
با حکم بهزاد صدیقی دبیر نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی
» جمشید خانیان، حمیدرضا نعیمی و آرش عباسی داوران بخش مسابقه نمایشنامه نویسی شدند
... دیدن متن »

بهزاد صدیقی دبیر نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی در احکام جداگانه ای جمشید خانیان، حمیدرضا نعیمی و آرش عباسی را به عنوان اعضای گروه داوری بخش مسابقه نمایشنامه نویسی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی انتخاب و معرفی کرد
به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی جمشید خانیان، متولد ۱۳۴۰- آبادان، از نیمه‌ی اول دهه‌ی ۱۳۶۰ با نگارش دو نمایشنامه ی «یک نیمروز در اتاق بازجویی» و «روی نی‌بندی» و نیز مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه، در حوزه ی «نوشتن» فعالیت خود را آغاز می کند. این فعالیت، با گرایش به سمت نقد و پژوهش و به ویژه داستان‌نویسی در عرصه‌ی ادبیات نوجوان ابعاد وسیع‌تری به خود می‌گیرد؛ چندان‌که از وی تاکنون (پایان سال ۱۳۹۶) در زمینه‌های مختلف نگارشی بیش از ۴۰ عنوان کتاب به چاپ رسیده است. ایشان هم‌چنین طی این سال‌ها به عنوان مدرّس، کارشناس و داور در جشنواره‌های متعدد هنری و ادبی فعالیت داشته است. تعدادی از آثار نمایشی خانیان، از جمله «روی نی‌بندی»، «اسماعیل اسماعیل»، «دهانی پر از کلاغ» و «تکرار» از پراجراترین نمایش‌های دو دهه‌ی اخیر به شمار می‌رود که توسط گروه‌های نمایشی سراسر کشور به روی صحنه برده شده است. برخی از آثار داستانی ایشان، نظیر «پس یوسف من کجاست؟»،«همیشه همین وقت، همین بازی» و «پول» به زبان های انگلیسی، لهستانی و روسی ترجمه و چاپ شده و تعدادی نیز جزو منتخبین و برگزیده های بین المللی بوده اند. خانیان نخستین نویسنده ی ادبیات کودک و نوجوان ایران است که در سال ۲۰۱۸ میلادی از بخش آسیا به جشنواره ی «کلاغ سفید» کتاب‌خانه ی بین‌المللی کودک و نوجوان مونیخ دعوت شده‌است.جمشید خانیان در سال ۱۳۹۷ از سوی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان ایران به عنوان نامزد بخش نویسندگی جایزه ی آسترید لیندگرن ۲۰۱۹ معرفی شده‌است
بر پایه این گزارش حمیدرضا نعیمی  متولد ۱۳۵۳ نویس، بازیگر و کارگردان تئاتر دارای مدرک کارشناسی ادبیات نمایشی از دانشگاه آزاد اسلامی، هنر و معماری و کارشناسی ارشد بازیگری و کارگردانی از دانشگاه آزاد اسلامی، هنر و معماری است.  نعیمی تا کنون جوایز متعددی از جمله جایزه ویژهٔ فیلمنامه‌نویسی برای فیلمنامه بلند داستانی"مخمصه" از یازدهمین جشنواره بین‌المللی روستا، جایزه اول نمایشنامه‌نویسی از دوازدهمین جشنواره سراسری دانشجویان برای نمایشنامه "وعده‌گاه نهنگ‌ها"، لوح تقدیر به عنوان نمایشنامه‌نویس فعال در"روز جهانی تئاتر"، جایزهٔ اول نمایشنامهٔ اقتباسی برای نمایش"مکبث" از بیست و سومین جشنوارهٔ بین‌المللی فجر، جایزه اول نمایشنامه‌نویسی از اولین جشنوارهٔ سراسری نمایشنامه‌نویسی کودک و نوجوان برای نمایشنامه‌"قصهٔ خوب خدا و جایزهٔ نمایشنامه‌نویسی برتر از سومین جشنواره تئاتر ماه برای"امشب دیگر مهره‌های پشتم نی‌لبک می‌زنند" را دریافت کرده‌است.
آرش عباسی متولد ۱۳۵۶ نویسنده کارگردان وبازیگر تئاتر دارای مدرک کارشناسی نمایش با گرایش ادبیات نمایشی از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد واحد تهران و کارشناسی ارشد قواعد تئاتر از دانشگاه بولونیا ایتالیا است. مؤسس گروه نمایش موج؛ ۱۳۷۱ رییس انجمن نمایش ملایر دبیر سرویس فرهنگ و هنر روزنامه خبر بین‌الملل مدیر روابط عمومی تئاتر شهر مشاور مدیر عامل و مدیر ارتباطات و اطلاع رسانی انجمن سینمای جوانان ایران و قائم مقام دبیر سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از جمله سوابق اجرایی وی محسوب می شود
برگزیدگان بخش مسابقه نمایشنامه نویسی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی در آیین پایانی جشنواره معرفی می شوند.

ساعت ۱۰:۳۰ روز سه شنبه ۱۸ دی ماه در تالار مشاهیرایران مجموعه تئاتر شهر توسط بنیاد رادی و با همکاری انتشارات خاموش آیین رونمایی از هفت اثر منتشر نشده اکبر رادی برگزار می شود

هفت اثر منتشر نشده از مجموعه آثار اکبر رادی در بخش نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی  توسط بنیاد رادی و با همکاری انتشارات خاموش، از ساعت ۱۰:۳۰ روز سه شنبه ۱۸ دی ماه سال جاری در تالار مشاهیر ایران مجموعه تئاتر شهر تهران رونمایی می شود.
به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی هفت اثر از مجموعه آثار منتشر نشده اکبر رادی به نام های گزارش یادداشتهای یک کارمند،افسانه دریا، میان در و چند داستان دیگر،مسخره، از دست رفته، مردی کنار رود،ماهیگیران دریا و کنار حوض که به کوشش بهروز محمودی بختیاری و زیر نظر حمیده بانو عنقا، چاپ و منتشر شده در مراسمی با حضور حمیده بانو عنقا، هادی مرزبان، محمد چرمشیر، محمد رحمانیان،آرش رادی، بهزاد صدیقی، بهروز محمودی بختیاری، نادر برهانی مرند، مجید شمس الدین و تعدادی از هنرمندان و اهالی قلم از ساعت ۱۰:۳۰ روز سه شنبه ۱۸ دیماه در تالار مشاهیر ایران مجموعه تئاتر شهر تهران رونمایی می شود.

جواد واحدی و مهدی (آرش) رزمجو این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آغاز به کار نمایشگاه اسناد تصویری اکبر رادی و ادامه رقابت در بخش مسابقه مونولوگ و نمایشنامه خوانی | عکس
برنامه های چهارمین روز نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی
» آغاز به کار نمایشگاه اسناد تصویری اکبر رادی و ادامه رقابت در بخش مسابقه مونولوگ و نمایشنامه خوانی
... دیدن متن »

در چهارمین روز از نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی نمایشگاه اسناد تصویری اکبر رادی با مدیریت ابراهیم حسینی از ساعت ۱۶ دوشنبه در مرکز هنر پژوهی نقش جهان افتتاح می شود.
به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی ، آثار این نمایشگاه از سه منبع:
آرشیو بنیاد اکبر رادی،مجله تصویر تئاتر و ارسال آثار توسط هنرمندان تامین و گرد آوری شده و  هنرمندانی همچون: حسین زنده‌رودی، ابراهیم حقیقی، محمد وجدانی، کیانوش غریب‌پور، هادی نوید، بهنام صدیقی، محمد افشار، کن رینولدز و... با اثرشان در این رخداد حضور دارند.
بر پایه این گزارش نمایشگاه اسناد تصویری اکبر رادی به جز روز دوشنبه،  تا پایان جشنواره همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ محل مرکز هنر پژوهی نقش جهان واقع در تهران- خیابان ولی عصر (عج) بالاتر از تقاطع شهید بهشتی- ضلع جنوب غربی بوستان ساعی- شماره ۲۱۶۹ پذیرای بازدید علاقه مندان است.مهدی (آرش) رزمجو این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نگذاریم صحنه، بی‌گفت‌و‌گو بماند | عکس
پیام شهرام کرمی، مدیرکل هنرهای نمایشی، به نخستین جشنواره ی تئاتر اکبر رادی
» نگذاریم صحنه، بی‌گفت‌و‌گو بماند
... دیدن متن »

شهرام کرمی مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیامی را به مناسبت برگزاری نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی، متن پیام مدیر کل هنرهای نمایشی به این شرح است:
" اکبر رادی ستاره ی درخشان ادبیات نمایشی ایران با آثار ماندگار و با هویت خود همیشه ماندگار است. اینک که چند سال از کوچ این هنرمند فرهیخته می‌گذرد ادبیات نمایشی ما و جامعه ی هنرمندان تئاتر بیشتر از هر زمان دیگر ارزش و اهمیت این نویسنده متواضع و با اصالت را درک می‌کنند. پویایی و زنده بودن نمایشنامه‌های باشکوه اکبر رادی با شخصیت‌های ایرانی، نشان دهنده-ی فرهنگ و رفتار و باور مردمان این سرزمین است.
برگزاری نخستین جشنواره اکبر رادی، فرصت شایسته‌ای است تا جایگاه و ارزش و اهمیت این نویسنده ی نامدار هویدا شود.
این رخداد به همت هنرمندان و علاقه‌مندان آن نویسنده، یک اتفاق ارزشمند و باشکوه و با نتایج درخشان خواهد بود. در میان این گروه پرتلاش حمیده‌بانو عنقا، همراه دیرآشنای رادی قرار دارد و برآنند تا با اهدافی چون تقویت بنیان نمایشنامه‌‌نویسی ایران، ژرف‌نگری در آثار و اندیشه‌‌های‌ رادی و ارج ‌نهادن یا بهتر شناختن استعدادهای جدید تئاتر گام بردارند.
رادی بر این باور بود که شالوده ی نمایشنامه، شخصیت است و شخصیت، بیش از هر مولفه ی دیگر، در سخن ظهور و بروز می‌‌یابد و لذا صحنه ی بی‌گفت‌‌وگو، نهایتاّ به جست‌وخیز و تقلاهایی منجر می‌شود که ارتباطی با هنر گران قدر تئاتر ندارد.
به باور رادی شیرازه و قلب و مغز هنر تئاتر، همانا نمایشنامه است و تلاش برای نادیده ‌گرفتن یا خفیف جلوه دادن آن، اندیشه را از تئاتر سلب خواهدکرد.
مضمون تمامی نمایشنامه‌های رادی، ستایش شرافت انسانی و شایسته‌‌سالاری است. سپاسگزار هنرمندانی هستیم که قدردانی از نمایشنامه‌نویسی را که به وجدان و عدالت باور داشت، از یاد نمی‌برند. "

نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی با دبیری بهزاد صدیقی و توسط بنیاد اکبر رادی از ۱۴ تا ۲۲ دی ماه سال جاری در مجموعه ایرانشهر، خانه هنرمندان، نگارخانه آریا ، مرکز هنر پژوهی نقش جهان و تئاتر شهر تهران برگزار می شود.

کمال شهبازیان و مهدی (آرش) رزمجو این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تحلیل و خوانش آثار اکبر رادی با استفاده از تئوری‌ها و نظریه‌های مختلف در حوزه‌های بینارشته‌ای‌  | عکس
» تحلیل و خوانش آثار اکبر رادی با استفاده از تئوری‌ها و نظریه‌های مختلف در حوزه‌های بینارشته‌ای‌
... دیدن متن »

سمینار و مسابقه مقالات رادی شناسی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی، صبح روز یکشنبه ۱۶ دی ماه ۹۷ و از ساعت ۱۰ صبح در محل تالار مشاهیر ایران مجموعه تئاتر شهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی در این سمینار که با حضور شهرام زرگر دبیر علمی سمینار، روح الله جعفری و بهزاد صدیقی با همراهی پژوهشگران برگزیده، اعضای گروه داوری بخش مسابقه مقالات و مشارکت جمعی از پژوهشگران، اساتید و دانشجویان و سخنرانی محمد چرمشیر، بهروز محمودی بختیاری و رامتین شهبازی برگزار شد، روح الله جعفری دبیر بخش مسابقه مقالات رادی شناسی در سخنان کوتاهی به تاثیر پژوهش در حوزه های فرهنگی و اهداف جشنواره تئاتر اکبر رادی در برگزاری این بخش اشاره کرد و گفت: در برپایی جشنواره‌های متعدد به ‌اصطلاح فرهنگی که نمونه‌های زیادی از آن را در تهران و سایر شهرهای ایران شاهد هستیم، عده‌ای‌ پژوهشگر به تولید محتوا می‌پردازند، اما این تولید محتواها مورد استفاده هنرمندان قرار نمی‌گیرد و منجر به امر آفرینشگری به‌وسیله ایشان نمی‌شود؛ چراکه کاربردی نیستند و از آن‌ها نمی‌توان به صورت عملیاتی در آثار نمایشی استفاده کرد.
جعفری ادامه داد: هدف از برگزاری بخش مسابقه مقالات و سمینار رادی‌شناسی در جشنواره تئاتر استاد اکبر رادی، پُر کردن خلأ نبود رابطه بین تولید محتوا با امر آفرینشگری است. وی افزود: تحول و پویایی هر جامعه‌ای مرهون توسعه و اعتلای فرهنگ آن جامعه است و توسعه و اعتلای فرهنگ نیز در گرو پژوهش، خلاقیت، ابتکار و نوآوری افراد آن جامعه است. لذا مهم‌ترین ابزار برای نیل به توسعه فرهنگی، پژوهش است. آثار به‌یادگار مانده از استاد اکبر رادی در زمره سرمایه فرهنگی ملت ایران به‌حساب می‌آید و تعریف می‌شود که چندوجهی و چندساحتی است و با استفاده از تئوری‌ها و نظریه‌های مختلف در حوزه‌های بینارشته‌ای‌، می‌توان آن‌ها را تحلیل و خوانش کرد.
پس از سخنان دبیر این بخش، سید مصطفی مختاباد یکی از اعضای گروه داوری  بخش سمینار و مسابقه مقالات رادی شناسی در سخنان کوتاهی پیرامون این رخداد گفت: سمینار رادی شناسی چنان گشودن دریچه ای است به سبز دشت زیبا و با شکوه طبیعت خلاقه اسطوره درام ایرانی " اکبر رادی،" ؛ بی شک این آئین گامی بلند در پی شناخت هرآنچه عمیقتر برای یافتن مفاهیم و معنای اصیل از افق های هستمند آثار گرانسنگ بجا مانده از رادی شمرده می شود، میدان اندیشگی که نسل تازه نفسی به آن پا نهاده است تا با ذهنیت متفاوت و نو اندیش به پدیداری و کشف و شهود جهان رادی دست یازد، کاوش و بازخوانی دگراندیشانه أی که پارادایم ها و نقد و نگاهی با نظر داشت به پژوهش های دقیق در حوزه مطالعات فرهنگی و پست دراماتیک را در بر می گیرد انواع پژوهش با رویکرهای نظری و نظریه پردازانه چند متنیت، فرایندی که نشان از اعتبار عمیق آثار نمایشی رادی برای چنین پژوهش ها و مطالعات بنیادی در خوانش و قرائت های پژوهشی بر مبنای نظریه های نقد مدرن و پست مدرن میدهد.
بر پایه این گزارش در ادامه سمینار دو پژوهشگر این رخداد مقالات خود را به حاضران ارائه کردند. مقاله نخست به محسن صادقی اصفهانی با عنوان: "تحلیل گفتمانی سکوت در نمایشنامه های اکبر رادی با بررسی موردی نمایشنامه های از پشت شیشه ها و مرگ در پائیز" تعلق داشت که این پژوهشگربه تشریح پژوهش مذکور برای حضار پرداخت. پس از آن  بهروز قیاسی دیگر پژوهشگر برگزیده جشنواره مقاله خود با عنوان: نقش تأثیر محیط بر رفتار فردی در آثار اکبر رادی با رویکرد نظریه ی تنظیم خلوت آلتمن (بررسی آثار نمایشی دهه ی ۵۰) را برای حاضران تشریح کرد.
در ادامه این برنامه و در پنل دوم سمینار با عنوان ارائه طرح سئوال پژوهش، اکبر احمدی شیخ زاده، امیرحسین پاشامقدم، فضه خاتمی نیا، سید حسین رسولی، سروناز آقازمانی، محمدرضا رسولی، پریسا کیومرثی، احسان روحی، رضا عاشوری فر، مصطفی لعلیان و طیبه نصراللهی از دیگر راه یافتگان به مرحله نهایی بخش سمینار و مسابقه مقالات رادی شناسی به صورت جداگانه و در زمان های معین موضوع سئوال پژوهشی خود را به حاضران ارائه کردند.
گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی حاکیست در پنل سوم و پایانی محمد چرمشیر، بهروز محمودی بختیاری و رامتین شهبازی سخنرانان مدعو سمینار و مسابقه مقالات رادی شناسی برای حاضران سخنرانی کردند.
محمد چرمشیر به عنوان سخنران نخست با موضوع: چگونه رادی بخوانیم؟ (بررسی موردی: نمایشنامه ی روزنه ی آبی) به ایراد سخن پرداخت. وی در بخشی از سخنانش گفت: باید در دوره های بعدی جشنواره و برنامه های رادی شناسی به تکنیک و فرم آثار رادی توجه کنیم. وی با ابراز خرسندی از توجه نسل جوان به آثار اکبر رادی افزود: از این که نسل جدیدتر و جوان تر دارد آثار رادی را ‌می خواند بسیار خوشحالم و چه اتفاق خوبی است. 
چرمشیر با اشاره به ویژگی های نمایشنامه روزنه آبی در سخنانش خاطرنشان ساخت: ما اکبر رادی رئالیست را در روزنه آبی‌ می بینیم . این در حالی است که رادی بعد از این اثر وارد تکنیک ها و شیوه های دیگری در نویسندگی می شود و ما تغییر گرایش او را مجموعه داستانش با نام جاده شاهد هستیم.
در ادامه این پنل بهروز محمودی بختیاری سخنرانی خود را با موضوع ترجمه ی متون نمایشی فارسی به انگلیسی و جای خالی اکبر رادی (بررسی موردی: ترجمه نمایشنامه ی پلکان) آغاز کرد و گفت: ترجمه متون نمایشی از فارسی به زبان انگلیسی سابقه‌ای دراز دارد و دیرینه آن به دوره قاجار بازمی گردد، زمانی که سر لوییس پلی به عنوان نماینده دولت بریتانیا در ایران تعداد بیش از ۳۰ نسخه تعزیه را به انگلیسی ترجمه کرد و اندکی بعد "تمثیلات" آخوندزاده هم به زبان انگلیسی برگردانده شدند. با شروع دهه ۱۹۷۰ تعداد دیگری از نمایشنامه های ایرانی توانستند با ترجمه انگلیسی خود به فرهنگ غرب راه یابند، اما دریغا که در میان این آثار، جای خالی آثار ترجمه شده آقای اکبر رادی به شدت احساس می شود. 
بهروز محمودی بختیاری در سخنرانی خود با بررسی تنها اثر ترجمه شده اکبر رادی به نام پلکان به مواردی اشاره کرد که دشواری‌های اصلی ترجمه آثار آقای رادی مربوط به صنعت کنایه و استفاده از زبان مردم کوچه و خیابان است که ترجمه آن برای بسیاری از مترجمان تازه‌کار دشوار می نماید. وی همچنین با معرفی پیکره در حال تدوین متون ادبیات معاصر، امکان پدیدآوردن فرهنگ لغت مناسبی برای ترجمه آثاری از جنس نوشته های رادی را مورد بررسی قرار داد.
بر پایه این گزارش رامتین شهبازی نیز به عنوان آخرین سخنران این سمینار با موضوع: زندگی و امر قهرمانی در نمایشنامه های اکبر رادی (بررسی موردی: نمایشنامه ی آمیزقلمدون) سخنرانی کرد. بخشی ازسخنان رامتین شهبازی به این شرح است:  روایت ها در دنیای درام حاصل تجربه زیسته ی پدید آورنده و شخصیت هاست؛ زندگی روزمره و فقدان امر قهرمانی بخشی از این تجربه زیسته بشمار می آید. نگاه به امر روزمره در دنیای هنر دو سویه مختلف داشته است .سویه اول به عنوان امری زیبا شناسانه نگریسته و سویه دوم حاصل انگاره های انتقادیست.
به گفته شهبازی، اکبر رادی در نمایش نامه آمیز قلمدون از منظری انتقادی روزمرگی شخصیت اصلی خود را بازنمایی کرده و گذشته ی قهرمانی اورا در تقابلی دو گانه روبه روی زندگی امروزش قرار میدهد وی در سخنانش از منظر مایک فِدرستون این زوال را به بحث نشست و نتیجه گرفت که روزمرگی در آمیز قلمدون با مرگ شخصیت اصلی پایان می یابد.
نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی با دبیری بهزاد صدیقی و توسط بنیاد اکبر رادی از ۱۴ تا ۲۲ دی ماه سال جاری در مجموعه ایرانشهر، خانه هنرمندان، نگارخانه آریا، مرکز هنر پژوهی نقش جهان و تئاتر شهر تهران برگزار می شود.

مهدی (آرش) رزمجو این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 نمایشگاه
» نمایشگاه" اسناد تصویری اکبر رادی" افتتاح می شود
... دیدن متن »

نمایشگاه اسناد تصویری اکبر رادی با مدیریت ابراهیم حسینی از ساعت ۱۶  روز دوشنبه ۱۷ دیماه امسال و در ادامه برنامه های نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی در مرکز هنر پژوهی نقش جهان افتتاح می شود.
به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی ، آثار این نمایشگاه از سه منبع: آرشیو بنیاد اکبر رادی،مجله تصویر تئاتر و ارسال آثار توسط هنرمندان تامین و گرد آوری شده و  هنرمندانی همچون: حسین زنده‌رودی، ابراهیم حقیقی، محمد وجدانی، کیانوش غریب‌پور، هادی نوید، بهنام صدیقی، محمد افشار، کن رینولدز و... با اثرشان در این رخداد حضور دارند.
بر پایه این گزارش نمایشگاه اسناد تصویری اکبر رادی به جز روز دوشنبه،  تا پایان جشنواره همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در محل مرکز هنر پژوهی نقش جهان واقع در تهران- خیابان ولی عصر (عج) بالاتر از تقاطع شهید بهشتی- ضلع جنوب غربی بوستان ساعی- شماره ۲۱۶۹ پذیرای بازدید علاقه مندان است.

برنامه های روز دوم نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی
آغاز بخش های رقابتی نمایشنامه خوانی ، مونولوگ
 و سمینار و مقالات رادی شناسی
شروع اجراهای بخش رقابتی مسابقه نمایشنامه خوانی و مسابقه مونولوگ و آغاز بخش سمینار و مسابقه مقالات رادی شناسی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی از جمله برنامه های روز دوم جشنواره هستند.
به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی در بخش مسابقه مونولوگ و از ساعت ۱۵ در تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر، مونولوگ چهلمین امید یا بیست و هشتمین زن با نویسندگی طراحی و کارگردانی سید صائب میر با مدت زمان ۴۰ دقیقه اجرا می شود.همچنین در بخش مسابقه نمایشنامه خوانی جشنواره نیز از ساعت ۱۸ در تالار مشاهیر ایران مجموعه تئاتر شهر خوانش نمایشنامه از پشت شیشه ها به کارگردانی رضا تفکری با مدت زمان ۵۵ دقیقه برگزار می شود.
بنا به اعلام دبیرخانه جشنواره حضور علاقه مندان در برنامه نمایشنامه خوانی جشنواره رایگان بوده و متقاضیان می بایست به مراجعه به سایت تیوال نسبت به رزرو رایگان صندلی برای برنامه های نمایشنامه خوانی اقدام کنند. همچنین علاقه مندان استفاده از برنامه های بخش مونولوگ جشنواره نیز می بایست با مراجعه به سایت تیوال نسبت به خرید بلیت اجراهای این بخش اقدام کنند. اضافه می شود: اهالی و دست اندرکاران محترم رسانه های گروهی با هماهنگی دبیرخانه و روابط عمومی جشنواره، میهمان ویژه این برنامه ها خواهند بود.
گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی می افزاید: سمینار و مسابقه مقالات رادی شناسی جشنواره نیز از ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه ۱۶ دیماه به مدت ۵ ساعت با ارائه دو مقاله برگزیده جشنواره و همچنین سخنرانی محمد چرمشیر بهروز محمودی بختیاری و رامتین شهبازی در محل تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر تهران برگزار می شود.
نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی با دبیری بهزاد صدیقی و توسط بنیاد اکبر رادی از ۱۴ تا ۲۲ دی ماه سال جاری در مجموعه ایرانشهر، خانه هنرمندان، نگارخانه آریا ، مرکز هنر پژوهی نقش جهان و تئاتر شهر تهران برگزار می شود.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 جدول کامل برنامه های نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی منتشر شد | عکس
دبیر خانه نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی جدول کامل برنامه های این رخداد را منتشر کرد
» جدول کامل برنامه های نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی منتشر شد
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی و بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره، شش نمایش در بخش مونولوگ از روز شنبه تا پنجشنبه هفته جاری در سالن های استاد سمندریان استاد انتظامی و استاد ناظر زاده مجموعه خانه هنرمندان ایران از ساعت ۱۵ اجرای خود را آغاز می کنند.
برنامه نمایشنامه خوانی نیز از روز شنبه تا دوشنبه هفته جاری از ساعت ۱۸ و از روز چهارشنبه تا جمعه۲۱  دیماه در دو نوبت ۱۷ و ۱۹ در تالار مشاهیر ایران مجموعه تئاتر شهر تهران برگزار می شود.
بر اساس این گزارش روز یکشنبه ۱۶ دیماه نیز تالار مشاهیر ایران مجموعه تئاتر شهر تهران از ساعت ۱۰ تا ۱۵ پذیرای سمینار و مقالات رادی شناسی خواهد بود. نمایشگاه گروهی به نام اکبر رادی با عنوان لبخند باشکوه آقای رادی نیز از روز جمعه ۱۴ دیماه به مدت ۸ روز همه روزه از ساعت ۱۴ تا ۲۰ در نگارخانه آریا و نمایشگاه اسناد تصویری اکبر رادی از روز دوشنبه ۱۷  دیماه تا جمعه ۲۰ دیماه در نگارخانه نقش جهان پذیرای علاقه مندان است.
در بخش جنبی جشنواره نیز دو برنامه رونمایی از آثار چاپ نشده اکبر رادی به همراه کارگاه نمایشنامه نویسی محمد چرمشیر از ساعت ۱۰:۳۰ روز سه شنبه ۱۸ دیماه و روز پنجشنبه ۲۰ دیماه از ساعت ۱۰ تا ۱۴:۳۰ دو کارگاه کارگردانی و بازیگری هادی مرزبان و مهدی کوشکی در در تالار مشاهیر ایران مجموعه تئاتر شهر تهران برگزار می شود.
آیین پایانی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی نیز ساعت ۱۹ روز شنبه ۲۲ دیماه در تالار استاد ناظر زاده کرمانی مجموعه خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.

بخش خرید بلیت و رزرو رایگان بخش های مونولوگ  و نمایشنامه خوانی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی در سامانه تیوال راه اندازی شد.

سامانه فروش بلیت تئاتر تیوال، بخش فروش بلیت برای مسابقه مونولوگ و رزرو رایگان را برای مسابقه نمایشنامه خوانی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی راه اندازی کرد.
به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی، سامانه تیوال با همکاری دبیرخانه جشنواره، بخش ویژه ای را برای فروش و رزرو بلیت دو بخش جشنواره را راه اندازی کرد. بر همین اساس علاقه مندان برای استفاده از برنامه های نمایشنامه خوانی جشنواره  می بایست به سامانه مذکور مراجعه کرده و نسبت به رزرو صندلی به صورت رایگان اقدام کنند. همچنین آن دسته از علاقه مندانی که مایل به استفاده از برنامه های بخش مسابقه مونولوگ جشنواره هستند نیز می توانند با مراجعه با سامانه مذکور نسبت به خرید بلیت برنامه های این بخش اقدام کنند. تخفیفات ویژه ای نیز برای خرید بلیت این بخش توسط دانشجویان عزیز در نظر گرفته شده است.

از ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه ۱۶ دیماه جاری آغاز می شود

سمینار و مقالات رادی شناسی با سخنرانی محمد چرمشیر، بهروز محمودی بختیاری و رامتین شهبازی
بخش سمینار و مسابقه مقالات رادی شناسی از ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه ۱۶ دی ماه امسال با ارائه دو مقاله برگزیده جشنواره و همچنین سخنرانی محمد چرمشیر، بهروز محمودی بختیاری و رامتین شهبازی در تالار مشاهیر ایران مجموعه تئاتر شهر تهران آغاز به کار می کند.
به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی برنامه در بخش سمینار و مسابقه مقالات رادی شناسی، که از ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه ۱۶ دیماه در تالار مشاهیر ایران مجموعه تئاتر شهر برگزار می شود ابتدا دو مقاله برگزیده جشنواره با عنوان: 
- تحلیل گفتمانی سکوت در نمایشنامه‌های اکبر رادی/ بررسی موردی:  نمایشنامه‌های از پشت شیشه‌ها و مرگ در پاییز  نوشته محسن صادقی اصفهانی از کرج و همچنین  نقش و   -تاثیر محیط بر رفتار فردی در آثار اکبر رادی با رویکرد نظریه تنظیم خلوت آلتمن/ بررسی نمایش‌نامه‌های اکبر رادی در دهه ۱۳۵۰ نوشته بهروز قیاسی از تهران به حضار ارائه می شود.
پس از آن از ساعت ۱۲ به مدت یکساعت طرح سئوال پژوهش های رادی شناسی توسط ۹ پژوهشگر برگزیده شرکت کننده در این بخش ارائه خواهد شد.
این گزارش حاکیست از ساعت  ۱۳ تا ۱۵ نیز سخنرانی محمد چرمشیر با عنوان:
چگونه رادی بخوانیم؟ سخنرانی بهروز محمودی بختیاری با عنوان: ترجمه متون نمایشی فارسی به انگلیسی و جای خالی اکبر رادی و در پایان نیز سخنرانی رامتین شهبازی با عنوان: روزمرگی و امر قهرمانی در نمایشنامه های اکبر رادی ایراد می شود.
بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره حضور در این برنامه برای عموم علاقه مندان آزاد است.

به درخواست کارگردان نمایش
مونولوگ "سیاهی یک لشگر" از بخش مسابقه جشنواره تئاتر رادی انصراف داد
اجرای نمایش مونولوگ سیاهی یک لشگر به کارگردانی مریم مالمیر که قرار بود در بخش مسابقه مونولوگ نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی برگزار شود به درخواست کارگردان نمایش لغو شد.
به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی و بنا به اعلام دبیر خانه جشنواره، به دلیل تقاضای کارگردان محترم نمایش مونولوگ سیاهی یک لشگر برای نصب دکور در تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر و از آنجا که نمایش دیگری درهمین مکان بر روی صحنه است، دبیرخانه جشنواره هماهنگی های لازم را با مدیریت محترم تماشاخانه ایرانشهر برای نصب دکور نمایش یاد شده به عمل آورد که با مساعدت مدیریت مجموعه، این مساله میسر و به گروه اجرایی اعلام شد اما در ساعات پایانی روز جمعه ۱۴ دیماه کارگردان نمایش مونولوگ سیاهی یک لشگر انصراف خود را از اجرا در جشنواره اعلام کرد.
دبیرخانه جشنواره با ابراز تاسف از عدم اجرای نمایش یاد شده که قرار بود از ساعت ۱۵ روز شنبه ۱۵ دیماه در بخش مسابقه مونولوگ جشنواره به روی صحنه برود، مراتب قدردانی خود را از مدیریت و کارکنان محترم تماشاخانه ایرانشهر و همچنین حمیدرضا آذرنگ کارگردان محترم نمایش خنکای ختم خاطره در همراهی و مشارکت با نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی اعلام می کند.

مهدی (آرش) رزمجو این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 داوران بخش مسابقه مونولوگ نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی انتخاب و معرفی شدند | عکس
محمد رحمانیان، پانته آ پناهی ها و رضا ثروتی قضاوت می کنند
» داوران بخش مسابقه مونولوگ نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی انتخاب و معرفی شدند
... دیدن متن »

با حکم بهزاد صدیقی دبیر نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی گروه داوری بخش مسابقه مونولوگ جشنواره متشکل از محمد رحمانیان، پانته آ پناهی ها و رضا ثروتی انتخاب و معرفی شدند.
بر اساس این گزارش محمد رحمانیان  متولد   سال ۱۳۴۱ نمایش‌نامه‌نویس، کارگردان  و مدرس تئاتر، سینما و تلویزیون و دارای مدرک کارشناسی نمایش از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران و همچنین مدرک کارشناسی ارشد از دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر است. رحمانیان طی سی سال فعالیت در عرصه تئاتر، نمایش‌های مختلفی را به روی صحنه برده‌است. از جمله آثار او می‌توان به نمایش‌های مصاحبه، پل، فنز و مانیفست چو اشاره کرد.
پانته آ پناهی ها بازیگر تئاتر سینما و تلویزیون متولد ۱۳۵۶ است. وی سابقه فعالیت به عنوان بازیگر و منشی صحنه را در تعداد زیادی از آثار تئاتر، سینما و تلویزیون دارا بوده و جوایز زیادی را نیز در حوزه بازیگری به دست آورده که از آن جمله می توان به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن از سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم نفس اشاره کرد.
رضا ثروتی متولد ۱۳۶۲ در تهران، نویسنده، طراح و کارگردان است.او دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ادبیات نمایشی و کارشناسی ارشد کارگردانی از دانشگاه تربیت مدرس بوده و فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۸۲ آغاز کرده است
ثروتی در عرصه تئاتر کارگردانی، نویسندگی و دراماتورژی نمایش هایی چون "مالون می‌میرد"، "کسوف"، "تاثیر صدای زوزه ی باد"، "سنگفرش"، "استنطاق"، "از خاکستر به خاکستر"، "از پا نیفتاده"، "از پانیفتاده"، "مکبث"، "عجایب المخلوقات"، "جیغ و خمیازه"، "ویتسک"، "فهرست" و "اتاق ورونیکا" را برعهده داشته  و جوایز متعددی را در حوزه تئاتر در جشنواره های داخلی و بین المللی به دست اورده است.
به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی بخش مسابقه مونولوگ جشنواره با حضور شش گروه از روز شنبه ۱۵ دی ماه تا روز  پنجشنبه ۲۰ دی ماه سالجاری در سالن های: استاد سمندریان، استاد انتظامی و استاد ناظر زاده کرمانی مجموعه خانه هنرمندان ایران برگزار می شود. ضمن اینکه بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره همه اجراها ساعت ۱۵ برگزار می شود.
نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی با دبیری بهزاد صدیقی و توسط بنیاد اکبر رادی از ۱۴ تا ۲۲ دی ماه سال جاری در مجموعه ایرانشهر، خانه هنرمندان، نگارخانه های آریا و نقش جهان و تئاتر شهر تهران برگزار می شود.

مهدی (آرش) رزمجو این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کارگاه های نمایشنامه نویسی، بازیگری و کارگردانی (با تمرکز بر  آثار اکبر رادی) توسط هادی مرزبان، محمد چرمشیر و مهدی کوشکی برگزار می شود | عکس
از هجدهم دی ماه به مدت سه روز در مجموعه تئاتر شهر تهران در بخش جنبی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی
» کارگاه های نمایشنامه نویسی، بازیگری و کارگردانی (با تمرکز بر آثار اکبر رادی) توسط هادی مرزبان، محمد چرمشیر و مهدی کوشکی برگزار می شود
... دیدن متن »

کارگاه های نمایشنامه نویسی، بازیگری و کارگردانی (با تمرکزبر آثار اکبر رادی) در قالب بخش جنبی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی و با همکاری موسسه افرامانا به مدت سه روز در مجموعه تئاتر شهر تهران برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی، بخش جنبی جشنواره که در قالب سه کارگاه آموزشی با حضور و تدریس هادی مرزبان، محمد چرمشیر و مهدی کوشکی با همکاری موسسه افرامانا در تالار مشاهیرمجموعه تئاتر شهر تهران برگزار می شود از روز سه شنبه 18 دی ماه تا پنجشنبه 20 دی ماه برپا خواهد بود.
بر پایه این گزارش "روایت شناسی و تحلیل روایت در در نمایشنامه های اکبر رادی با تمرکز بر نمایشنامه ی روزنه ی آبی" عنوان نخستین کارگاه بخش جنبی جشنواره است که توسط محمد چرمشیر از ساعت ۱۲:۳۰ تا ۱۵ روز سه شنبه ۱۸ دی ماه برگزار می شود.
هادی مرزبان نیز از ساعت ۱۰ تا ۱۲ روز پنج شنبه ۲۰ دی ماه کارگاه رویکردهای نوین به آثار اکبر رادی در کارگردانی را برگزار می کند. همچنین مهدی کوشکی در کارگاه مواجهه با نقش در نمایشنامه های اکبر رادی از ساعت ۱۲:۳۰ تا ۱۴:۳۰ روز پنج شنبه ۲۰ دی ماه با شرکت کنندگان سخن می گوید.  
بنا به اعلام دبیر خانه نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی، محل برگزاری کارگاه ها تالار مشاهیر ایران مجموعه تئاتر شهر تهران بوده و متقاضیان شرکت و حضور در کارگاه های مذکورمی بایست با ارسال مدارک زیر به دبیرخانه جشنواره به نشانی: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از پل سید خندان، خیابان جلفا، فرهنگسرای ارسباران، طبقه ی دوم، دبیرخانه ی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی نسبت به ثبت نام و رزرو اقدام کنند. همچنین تلفن دبیرخانه و ثبت نام به شماره های  ۲۰- ۲۲۸۷۲۸۱۸ داخلی: ۱۵۰  و ۰۹۱۹۹۸۳۹۴۰۵ آماده پاسخگویی به سئوالات در این زمینه است.
دبیرخانه جشنواره تاکید کرده به دلیل محدودیت ظرفیت پذیرش، اولویت با متقاضیانی است که زودتر نسبت به تکمیل مدارک و ارسال مدارک خود به دبیرخانه اقدام کنند.
نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی با دبیری بهزاد صدیقی و توسط بنیاد اکبر رادی از ۱۴ تا ۲۲ دی ماه سال جاری در مجموعه ایرانشهر، خانه هنرمندان، نگارخانه های آریا و نقش جهان و تئاتر شهر تهران برگزار می شود.

مهدی (آرش) رزمجو این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کارگاه های آموزشی با حضور هادی مرزبان، محمد چرم شیر و مهدی کوشکی با همکاری موسسه ی افرامانا برگزار می شود | عکس
بخش جنبی نخستین جشنواره ی تئاتر اکبر رادی
» کارگاه های آموزشی با حضور هادی مرزبان، محمد چرم شیر و مهدی کوشکی با همکاری موسسه ی افرامانا برگزار می شود
... دیدن متن »

کارگاه های نمایشنامه نویسی، بازیگری و کارگردانی با تمرکز بر  آثار اکبر رادی با حضور محمد چرم شیر، هادی مرزبان و مهدی کوشکی در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار می شود علاقمندان جهت حضور در این کارگاه ها میتوانند به دبیرخانه جشنواره به آدرس خیابان شریعتی، بالاتر از پل سید خندان، خیابان جلفا، فرهنگسرای ارسباران، طبقه ی دوم مراجعه کنند یا با شماره های  ۲۰- ۲۲۸۷۲۸۱۸ داخلی: ۱۵۰ - ۰۹۱۹۹۸۳۹۴۰۵ در تماس باشند شایان ذکر است به هنرجویانی که در این کارگاه ها شرکت کنند گواهی شرکت اهدا می شود

مهدی (آرش) رزمجو این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گروه داوران بخش
آرش دادگر، علیرضا آرا و سلما سلامتی
» گروه داوران بخش "مسابقه نمایشنامه‌خوانی" نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی انتخاب شدند
... دیدن متن »

با حکم بهزاد صدیقی دبیر نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی اعضای گروه داوری بخش مسابقه نمایشنامه خوانی جشنواره متشکل از آرش دادگر، علیرضا آرا و سلما سلامتی انتخاب و معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی، آرش دادگر کارگردان، بازیگر، دراماتورژ و مدرس دانشگاه، متولد ۱۳۵۲ شیراز، کارشناس بازیگری از دانشکده هنر و معماری، کارشناس ارشد کارگردانی از دانشگاه تربیت مدرس، مدرس کارگردانی و بازیگری ،موسس و سرپرست گروه تئاتر کوانتوم است. وی کارگردان نمایش های: او، اسب، هملت، اودیسه، بازگشت، شاه لیر، مکبث، آژاکس، کالون و قیام کاستلیون، صبحانه برای ایکاروس و برنده جوایز:  کارگردان برتر سال ۱۳۸۸ به خاطر نمایش شاه لیر در روز جهانی تئاتر کارگردان برگزیده جشنواره بین المللی تئاتر فجر برای نمایش مکبث از سوی کانون ملی منتقدان ایران سال ۱۳۸۴ کارگردان و طراح صحنه برگزیده جشنواره تئاتر فجر برای نمایش هملت سال ۱۳۹۲ تقدیر کارگردانی از جشنواره تئاتر فجر برای نمایش بازگشت افتخار آمیز سال۱۳۹۰ تحسین شده در جشنواره بین المللی شکسپیر گدانسک لهستان برای نمایش هملت ۲۰۱۶ اجرا عموم در کمپانی پیکولو تئاتر جیورجیو استرلر شهر میلان با نمایش هملت ۲۰۱۴ بوده است.

بر پایه این گزارش، علیرضا آرا ( محمدى) بازیگر، کارگردان، صداپیشه و مجری، فعالیت هنری‌اش را از سال ١٣٧٤ شروع کرد و در کارنامه کاری‌اش، بازى در بیش از  ٥٠ نمایش حرفه‌اى و همکارى با کارگردانانی چون محمود استادمحمد، بهمن فرمان‌آرا، دکتر محمودعزیزى، حسین کیانى، ایرج راد، نیما دهقان، آرش دادگر، سیامک احصایى و... دارد.
علاوه براین، خود نیز کارگردانى نمایش‌هاى «حاشیه‌اى بر راشومون»، «در خیابان»، «شب آخردنیا» و «کانگورو» و نمایشخوانى «ماه و پلنگ» را بر عهده داشته است. او در پنج دوره کاندید بهترین بازیگر تئاتر سال از جشن بازیگر خانه تئاتر بوده است و موفق به کسب جوایز متعدد بازیگرى از جشنواره‌هاى بین‌المللى تئاتر فجر، آیینى و سنتى، استانى، ایران زمین و دانشجویان شده است. وی در چندین فستیوال تئاتر بین‌المللى و کارگاه‌های  حرفه‌اى مختلف به عنوان بازیگر در کشورهایى چون آلمان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، تونس، جمهورى چک و ... حضور داشته و علاوه بر فعالیت‌های تئاتری، بازى در چندین مجموعه تلویزیونى و فیلم سینمایى از جمله سریال‌هاى عقیق، زیر پاى مادر ، پشت بام تهران، چراغى در شب ، قصه هاى بى‌بى خانم، یکى بود یکى نبود، باغچه مینو، روزهاى مهتابى، کوى دامون، یک روز طولانى، ٣٦٠ درجه، پیرمرد کوچه شانزدهم و.... را هم در کارنامه دارد.
از دیگر فعالیت‌های آرا می‌توان به همکاری با رادیو به عنوان گوینده و مجرى در سال‌هاى ٧٧ تا ٨٩ با برنامه‌هایى نظیر نمایش روز، قصه‌هاى ظهر، آفتابگردان، آبنبات و .... اشاره کرد. او در حوزه کتاب‌های صوتی هم به عنوان گوینده حضور داشته و بیش از ده سال است که با برجسته‌ترین ناشران آثار صوتى همکاری دارد. این هنرمند عضو پیوسته ى انجمن بازیگران خانه تئاتر ایران است.

همچنین سلما سلامتی متولد ۱۳۵۹ در تهران است. وی مدرک کارشناسی خود را در رشته‌ی تئاتر با گرایش ادبیات نمایشی از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران در سال ۱۳۸۳ دریافت کرد. از نمایشنا‌مه‌های او می‌توان به یک ‌قَدم تا نیستی، قربانی، می‌شنوم، شماره‌ی ۴، وهم سبز، بُقچه ‌قرمزه، رستاخیز‌ یهودا، زخمه بر آب، حرکت غبار بر سطح خاک، نگاره‌ای به ‌رنگ شبق، دیوار پشت پیچک، شب روی گنبد طلوع می‌کُند، این‌جا کسی نمُرده است، تهران ۱۳۹۰ خورشیدی، ماه انگار اهل آسمان نیست، کُمُد، مریم، آپارتمان طبقه ی ششم اشاره کرد. از او نیز مقاله‌ای با عنوان شگردهای نمایشنامه‌نویسی اکبر رادی که یکی از کارهای پژوهشی اوست، در کتاب رادی‌شناسی ۱ توسط نشر قطره منتشر شده است. وی که چند جایزه از جشنواره‌های مختلف دریافت کرده، در چندین جشنواره نیز در هیئت انتخاب آثار و داوری حضور داشته است. او از سال ۱۳۹۰ تا کنون عضو هیئت مدیره کانون نمایشنامه‌نویسان خانه تئاتر ایران است و هم اکنون دبیری بخش مسابقه نمایشنامه‌نویسی سی و هفتمین جشنوار بین المللی تئاتر فجر را به عهده دارد. این نمایشنامه‌نویس پیش از نیزدبیراجرایی هشتمین دوره انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران بوده است.

نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی با دبیری بهزاد صدیقی و توسط بنیاد اکبر رادی از ۱۴ تا ۲۲ دی ماه سال جاری در مجموعه ایرانشهر، خانه هنرمندان، نگارخانه های آریا و نقش جهان و تئاتر شهر تهران برگزار می شود.

مهدی (آرش) رزمجو این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه لبخند باشکوه آقای رادی i
نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی از روز جمعه آغاز می شود | عکس
هم زمان با گشایش نمایشگاه" لبخند باشکوه آقای رادی" در نگارخانه آریا
» نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی از روز جمعه آغاز می شود
... دیدن متن »

نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی از ساعت ۱۶ روز جمعه ۱۴ دیماه سالجاری با مراسم ویژه ای به همراه آیین گشایش نمایشگاه "لبخند باشکوه آقای رادی" با کیوریتوری امیر اسمی و حضور هنرمندان، اعضای شورای سیاستگذاری و اهالی رسانه در نگارخانه آریا به صورت رسمی آغاز می شود.
به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی، هم زمان با آیین گشایش نمایشگاه گروهی طراحی، تصویر سازی، نقاشی، گرافیک، حجم، کاریکاتور و عکس با عنوان لبخند با شکوه آقای رادی که حاصل آثاری از فخرالدین فخرالدینی، حسین زنده‌رودی، قباد شیوا، مریم زندی، ابراهیم حقیقی، ساعد مشکی، فرزاد ادیبی، جمال رحمتی، امیر اسمی، حمید فرامرزی، ابراهیم حسینی، اشکان قازانچایی، جواد آتشباری، هادی حیدری، علی رادمند، محسن ولیحی، مهدی رایگانی، فرشاد آل‌خمیس، شهاب جعفرنژاد، شیوا زمانفر، سیدمحمد مساوات، پریا پژواک، حامد حکیمی، طناز توسلی، نگار زارع، سام چگینی با کیوریتوری امیر اسمی است نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی کار خود را آغاز می کند.
بر پایه این گزارش در این مراسم که از ساعت ۱۶ تا ۲۰ روز جمعه ۱۴ دیماه سال جاری در نگارخانه آریا واقع در تهران- خیابان ولی عصر (عج) بالاتر از سه راه شهید بهشتی- کوچه زرین پلاک ۱۰ برگزار می شود، اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره، دبیر افتخاری، مدیران فرهنگی و هنری ،هنرمندان و اهالی تئاتر و هنرهای تجسمی و دست اندرکاران رسانه های گروهی حضور خواهند یافت. همچنین آثار ارائه شده هنرمندان مذکور در نمایشگاه لبخند با شکوه آقای رادی به فروش خواهد رسید و درآمد حاصل از آن صرف فعالیتها و برنامه های فرهنگی هنری بنیاد رادی می شود.
نمایشگاه لبخند باشکوه آقای رادی تا ۲۱ دیماه همه روزه برای بازدید عموم علاقه مندان تئاتر و هنرهای تجسمی دایر است.
نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی با دبیری بهزاد صدیقی و توسط بنیاد اکبر رادی از ۱۴ تا ۲۲ دی ماه سال جاری در مجموعه ایرانشهر، خانه هنرمندان، نگارخانه های آریا و نقش جهان و تئاتر شهر تهران برگزار می شود.
حضور اهالی و دست اندرکاران محترم رسانه های گروهی در آیین گشایش نمایشگاه و جشنواره موجب افتخار برگزار کنندگان جشنواره است.

مهدی (آرش) رزمجو و کمال شهبازیان این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نشست خبری جشنواره اکبر رادی | عکس
نمایشنامه‌نویسی هیجان‌انگیزترین بخش جشنواره است
» نشست خبری جشنواره اکبر رادی
... دیدن متن »

 

به گزارش تیوال به نقل از ایران تئاتر
شناسه مطلب: 
۱۱۵۵۲۵

ایران تئاتر:نشست رسانه‌ای نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی رأس ساعت ۱۰:۳۰ روز دوشنبه ۱۰ دی‌ماه ۱۳۹۷ با حضور بهزاد صدیقی دبیر جشنواره به همراه دکتر روح‌الله جعفری، یوسف با پیری، امیر اسمی و ابراهیم حسینی دبیران بخش‌های مختلف جشنواره در سالن کنفرانس مجموعه تئاتر شهر تهران برگزار شد.

به گزارش ایران تئاترنخستین دوره جشنواره تئاتر اکبر رادی در شش بخش مونولوگ، نمایشنامه‌نویسی، نمایش‌نامه خوانی، مقالات رادی شناسی، نمایشگاه اسناد تصویری آثار اکبر رادی، پلاس: نمایشگاه کاریکاتور با عنوان لبخند باشکوه آقای رادی به دبیری بهزاد صدیقی از 18 تا 22 دی‌ماه 1397 در تهران برگزار می‌شود. در این نشست خبری بهزاد صدیقی دبیر جشنواره به خبرنگاران اعلام کرد در این جشنواره نشان اکبر رادی به نمایشنامه‌نویس برگزیده داده می‌شود. نخستین جشنواره‌ی تئاتر اکبر رادی  با دبیری بهزاد صدیقی از ۱۸ تا ۲۸ دی‌ماه ۱۳۹۷ توسط بنیاد اکبر رادی در تهران برگزار می‌شود.

بهزاد صدیقی بابیان این نکته که این جشنواره کاملاً خصوصی است و با همکاری نهادهای دولتی و غیردولتی و بنیاد اکبر رادی برگزارمی شود گفت جشنواره پاسدار آثار و نام اکبر رادی است این جشنواره محدود است اما می‌خواستیم نسل جدید بیشتر با آثار اکبر رادی آشنا شوند این جشنواره می‌خواهد تا نمایشنامه‌نویسانی که آثارشان در این جشنواره راه پیدا می‌کنند دیده شوند و آثارشان به‌صورت حرفه‌ای تولید شود و حمایت از نمایشنامه نویسان معاصر یکی از اهداف این جشنواره است. بهزاد صدیقی با اشاره به این‌که بخش از داستان‌ها و نمایشنامه‌های اکبر رادی که توسط انتشارات خاموش منتشرشده است در روز 16 دی‌ماه در این مکان رونمایی می‌شود به طراحی و راه‌اندازی تارنما و وبگاه اکبر رادی اشاره کرد صدیقی هم‌چنین به کارگاه‌های هادی مرزبان و محمد چرم شیر با رویکرد به آثار اکبر رادی در این جشنواره برگزار می‌شود اشاره کرد بهزاد صدیقی با اشاره به این نکته که امیدواریم در این جشنواره بتوانیم استعدادهای جدید نمایشنامه‌نویسی را معرفی کنیم.

بهزاد صدیقی در گزارش خود درباره بخش نمایشنامه خوانی جشنواره اکبر رادی که به خوانش نمایشنامه‌های اکبر رادی متمرکزشده است اشاره کرد و گفت از 61 اثر 52 اثر به‌صورت فیلم نمایشنامه خوانی به دبیرخانه ارسال شد که از این میان 8 اثر به جشنواره راه یافتند این آثار توسط هاله مشتاقی نیا، امین بهروزی و ابراهیم پشت کوهی انتخاب شدند.

بهزاد صدیقی با اشاره به بخش نمایشنامه‌نویسی که به باور وی هیجان‌انگیزترین بخش این جشنواره است 288 اثر به دبیرخانه ارسال شد که 10 اثر به علت نبودن مدارک لازم از بخش داوری کنار گذاشته شد‌ند اسامی داوران بخش نمایشنامه‌نویسی در اوایل هفته آینده از طریق جشنواره به رسانه‌ها اعلام می‌شود

آرش رادی عضو شورای سیاست‌گذاران بنیاد رادی که به همراه دکتر محمود عزیزی، دکتر مصطفی مختاباد داوری مقالات را نیز بر عهده دارد. بابیان این نکته که ترجیح می‌دهد به‌جای او دکتر روح‌الله جعفری درباره کیفیت مقالات صحبت کند درباره اهمیت این جشنواره افزود برخلاف همایش‌ها که بیشتر به حواشی تئاتر پرداخته می‌شود که اشکالی هم ندارد اما در برخی مواقع موضوعات اصلی و بدلی جابه‌جا می‌شود موضوع اصلی برای ما هویت تئاتر و تئاتر هویت است و آنچه در آینده باقی می‌ماند همان تئاتر هویت است. همیشه دولتمردان مسئولان از سازمان‌های مردم‌نهاد صحبت می‌کنند این گوی و این میدان و این جشنواره بستر مناسبی برای تحقق این وعده‌هاست. جوانان همواره می‌خواهند در جامعه رتبه درخور و ارزنده‌ای به دست آورند و ما برای یکی از قله‌های نمایشنامه‌نویسی در ایران جشنواره‌ای برگزار کردیم که اگر حمایت دولتمردان و مسئولان تئاتر همراه ما باشد برای این جوانان انگیزه ایجادمی شود.

دکتر روح‌الله جعفری دبیر بخش مسابقه مقالات  وسمینار رادی شناسی بابیان این‌که در پنجمین دوره مقالات رادی شناسی به‌عنوان داور بودم این جشنواره را به لحاظ کیفی مطلوب دانست وبیان کرد در این جشنواره مقالات رشد کیفی چشمگیری داشتند وبها دادان به آثار یکی از قلل نمایشنامه‌نویسی در ایران دغدغه پژوهشگران است در گزارش خود گفت: گروه انتخاب و داوری این بخش متشکل از آقایان: دکتر محمود عزیزی، دکتر مصطفی مختاباد و آرش رادی پس از بررسی ۱۳ مقاله ارسال‌شده به دبیرخانه‌ی این جشنواره که پیش‌ازاین، چکیده مقالات آن‌ها همراه با ۸ چکیده مقاله دیگر بررسی‌شده بود دو پژوهش را برای ارائه در سمینار انتخاب و معرفی کردند.

 به گفته روح‌الله جعفری، گروه داوری این بخش از ۱۱ پژوهشگر دیگری که آثارشان برای ارائه در این سمینار انتخاب نشد تا ضمن حضور در سمینار، هر یک در پنل اختصاصی و محدودی با ارائه طرح سؤال و موضوع مقاله خود، مقاله‌ی خود را معرفی کنند. ازاین‌رو 11 پژوهشگر شرکت‌کننده به‌صورت اختصاصی و در مدت‌زمان محدود و تعیین‌شده، مقاله خود را به حضار معرفی می‌کند. 

دبیر بخش مسابقه مقالات رادی شناسی در خاتمه اضافه کرد: بخش مسابقه  مقالات و سمینار رادی شناسی نخستین جشنواره  تئاتر اکبر رادی، روز یکشنبه ۱۶ دی‌ماه ۹۷ از ساعت ۱۰ تا ۱۵ در سالن کنفرانس تئاتر شهر برگزار می‌شود.

دکتر جعفری بابیان این‌که امیدوارم برگزاری این جشنواره بتواند دریچه‌ی کوچکی باشد که بیشتر به فکر مفاخر و سرمایه‌های فرهنگی کشورمان باشیم افزود در بخش مقالات رادی شناسی که در جشنواره برگزار شد به لحاظ کیفی از روز اول مدنظرمان این بود که آثار ارائه‌شده در این سمینار بتوانند راهگشا باشد نقد و بررسی‌ها، تحلیل‌ها و استنتاج‌های این مقالات بتواند در تولید آثار صحنه‌ای در آینده نزدیک در این جشنواره تولید می‌شود مؤثر واقع شود. سپس افزود این مقالات در کتاب رادی شناسی 6 در سال آینده منتشر و در دسترس علاقه‌مندان قرارمی گیرد.

یوسف با پیری دبیر بخش مسابقه مونولوگ  بیان این‌که بخش مونولوگ اجرایی‌ترین بخش جشنواره است گفت پس از انتشار فراخوان این جشنواره 82 اثر به جشنواره ارسال شد 77 فیلم اجرای نمایش مونولوگ به جشنواره ارسال شد اما 5 نمایش مونولوگ بدون فیلم اجرا بود از این میان 77 فیلم اجرای نمایش 6 اثر توسط هیئت داوری؛ اشکان خیل نژاد، ستاره پسیانی و فارس باقری انتخاب شدند که نام نمایش‌های منتخب به‌زودی رسانه‌ای می‌شود. این اجراها از 15 دی‌ماه تا 20 دی‌ماه در تماشاخانه ایرانشهرسالن استاد سمندریان؛ استاد ناظر زاده کرمانی ودرخانه هنرمندان سالن استاد انتظامی به نمایش گذاشته می‌شود. یوسف با پیری بابیان اینکه اسامی نمایش‌های برگزیده به‌زودی رسانه‌ای می‌شود گفت اجرای نمایش‌های مونولوگ از ساعت 3 در تماشاخانه نام‌برده برگزار می‌شود.

یوسف با پیری بابیان این نکته که یک ریال برای این جشنواره وجود خارجی ندارد درباره اعتبار مالی جشنواره صحبت کرد گفت:در این جشنواره دوستان از اعتبار شخصی‌شان هزینه کردند البته بخشی از اعتبارات توسط بنیاد اکبر رادی پرداخت شد. پیش‌تر نهادهای دولتی قول‌های مساعدی درزمینه همکاری با جشنواره داده بودند اما تا این لحظه اعتبار ریالی به جشنواره تزریق نشده است.

بهزاد صدیقی دبیرجشنواره برای روشن شدن اعتبارات مالی جشنواره به خبرنگاران گفت: ما برآوردهایی برای جشنواره در نظر داشتیم که آن را به شورای اسلامی شهر تهران ارائه کردیم شورای شهر با بخش از برآوردهای ما موافقت کرد‌ند و وعده دادند که بخشی از این برآورد را که 60 میلیون تومان می‌شود به جشنواره اختصاص خواهد داد شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی هم با بخشی از برآوردهای ما موافقت کرد و قول مساعد داد که مبلغ 40 میلیون به جشنواره کمک خواهد کرد پشتیبان‌ها و حامیان مالی این جشنواره هم وعده دادند که 15 میلیون تومان هزینه مدال ونشان اکبر رادی که طراحی این نشان توسط امیر اسمی انجام شدند را خواهند پرداخت. بهزاد صدیقی بابیان این‌که در حاضر در بخش بودجه با کاستی‌هایی مواجه هستیم دوستان با ماهم یاری کردند توضیح داد که در پایان جشنواره مطالبات ریالی دوستان پرداخت خواهد شد

امیر اسمی دبیر بخش دیگر جشنواره بابیان این‌که نمایشگاه لبخند باشکوه آقای رادی نمایشگاهی گروهی است که به یاد استاد اکبر رادی در نگارخانه آریا برگزار می‌شود. آثاری در قالب طراحی، تصویر، عکاسی، حجم، کاریکاتور آثار فخرالدین فخرالدینی، حسین زنده رودی، قباد شیوا، ابراهیم حقیقی، امیر اسمی، ابراهیم حسینی، جواد آتشباری علی را دمند و... به‌استثناء عکس‌ها دیگر بسیاری از آثار هنری به‌تازگی تولیدشده است. این تولیدات هنری به‌صورت بینا رشته‌ای است که سند می‌شود حداقل کاری است که می‌شود هم برای نسل جدید هم برای هنرمندان خارج کشور انجام داد. افتتاح این نمایشگاه لبخند باشکوه آقای رادی در نگارخانه آریا جمعه 14 دی ساعت 4 تا 8 است و این نمایشگاه تا روز 21 دی‌ماه برای عموم بازدیدکنندگان رایگان است و درآمد فروش این آثار هنری به بنیاد اکبر رادی تعلق دارد و جهت ارتقا نمایشنامه‌نویسی هزینه می‌شود.

ابراهیم حسینی دبیر عکس جشنواره بابیان این‌که نمایشگاه تصاویر استاد اکبر رادی برای دومین باراست که برگزار می‌شود و این نمایشگاه در شهریورماه سال گذشته نیز برگزارشده بود درباره تفاوت این دو نمایشگاه توضیح داد من برای برگزاری این نمایشگاه به بنیاد اکبر رادی پیشنهاد دادم که این نمایشگاه تنها به‌عکس تئاتر محدود نباشد و به سندهای که پیرامون نمایشنامه‌ها و نمایش‌های استاد اکبر رادی موجوداست توجه کنیم من حس خوبی نسبت به این نمایشگاه دارم و امیدوارم همان‌گونه که انجمن طراحان گرافیک اسنادشان را در قالبت یک موزه سامان‌دهی کرد این اتفاق برای اسناد استاد اکبر رادی هم تکرار شود خوشبختانه خانواده رادی تمام اسناد را با مشخصات کامل و توضیحات ثبت کردند. ابراهیم حسینی بابیان این نکته که کوشیدم این نمایشگاه با نمایشگاه لبخند باشکوه آقای رادی موازی نباشد گفت کوشیدم با زاویه دید جدیدی این نمایشگاه را برگزار کنم در این نمایشگاه تصاویری منتشر می شود که قدمت آن به سال 1330 بازمی‌گردد و برخی از این اسناد هم به سال‌های اخیر بازمی‌گردد. ابراهیم حسینی درباره اهمیت این نمایش توضیح داد تئاتر شکل پایدار نیست و برای پایداری نیازمند به این اسناد است. نمایشگاه اسناد تصویری آقای رادی شنبه 15 ساعت 4 در گالری نقش‌جهان؛ فرهنگستان هنر افتتاح می‌شود در این نمایشگاه علاوه بر اسناد تصویری بخش از لوازم شخصی استاد رادی هم به نمایش گذاشته می‌شود

تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ | 

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آثار راه یافته به بخش نهایی
» آثار راه یافته به بخش نهایی "مسابقه مونولوگ" نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی مشخص شدند
... دیدن متن »

گروه انتخاب بخش مسابقه مونولوگ نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی، شش اثر را برای حضور در مرحله نهایی این بخش انتخاب و معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی، گروه انتخاب بخش مسابقه مونولوگ جشنواره متشکل از فارس باقری، ستاره پسیانی و اشکان خیل نژاد، پس از بررسی ۷۷ اثر ارسالی به دبیرخانه جشنواره با ابراز خرسندی و قدردانی از همراهی هنرمندان متقاضی شرکت در این بخش، تعداد ۶ اثر را برای حضور در بخش نهایی مسابقه مونولوگ انتخاب و به دبیرخانه جشنواره معرفی کرد.

بر پایه این گزارش، اسامی آثار راه یافته به مرحله نهایی بخش مسابقه مونولوگ نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی به این شرح است (به ترتیب الفبا):
۱.    آرسنیک / نویسنده و کارگردان: جواد واحدی همت / از تهران
۲.    آمریکا که آمد بروید زیر سقف‌ها  /  نویسنده: احسان عبدی / کارگردان: مهدی باران‌طلب / از تهران
۳.    چهلمین مرد یا بیست وهشتمین زن؟ /  نویسنده و کارگردان: سید صائب میر / از تهران
۴.    سیاهی یک لشکر /  نویسنده: لیلا حکمت‌نیا / کارگردان: مریم مالمیر / از تهران
۵.    گوشت /  نویسنده: امیر احمدی آریان / کارگردان: علیرضا مرتضوی / از تهران
۶.    ناگهان عباس /  نویسنده: پویا شهرابی / کارگردان: حمزه زارعی / از تهران

نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی به دبیری بهزاد صدیقی و توسط بنیاد اکبر رادی از ۱۴ تا ۲۲ دی ماه سال جاری در مجموعه ایرانشهر، خانه هنرمندان، نگارخانه های آریا و نقش جهان و تئاتر شهر تهران برگزار می شود.

جواد واحدی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید