کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال گردش یک سفر یک تیاتر |قزوین‌گردی|
S3 : 11:35:40 | com/org
امکان خرید پایان یافته
  جمعه ۱۶ تیر ۱۳۹۶
 بها: ۱۰۰,۰۰۰ تومان

|یک سفر یک تیاتر| - سفر ششم
- سفری یک روزه به قزوین
-  بازدید از خانه امینی‌ها، حمام قجر و کاروانسرای سعدالسلطنه
- اجرای بازی‌های نمایشی

رفت: جمعه ۱۶ تیر - ساعت ۶ صبح
برگشت: جمعه ۱۶ تیر - ساعت ۲۱ شب (در صورت نبود ترافیک غیرعادی) 

خدمات: وسیله نقلیه توریستی، صبحانه سلف سرویس، پذیرایی میان‌وعده، برنامه فرهنگی هنری، بیمه و سرپرست

مکان حرکت: به زودی اعلام می‌شود.


جوکر و بازی‌های نمایشی 
در این سفر شما با همراهی جوکر در کنار تجربه بازی‌های نمایشی، به عنوان بازی‌گر مشارکت می‌کنید. جوکر تلاش می‌کند تا سفری خلاقانه، آموزشی و شاد با ایده‌های خود شما شکل بگیرد.
شعار ما هم‌چون سفرهای پیشین: شهامت شاد بودن داشته باش!

طراح و جوکر: آریان رضایی 
(گروه مونو/شورایی)


 برنامه سفر: 
ساعت ۶ صبح از تهران حرکت کرده و در نزدیکی شهرک کاسپین به جهت صرف صبحانه، در رستوران پرستو توقف می‌کنیم. پس از نوش جان نمودن صبحانه به سمت قزوین پایتخت ۵۷ ساله صفویان می‌رویم. به خانه تاریخی و قدیمی امینی‌ها که در اوج سادگی، معماری زیبایی را به تصویر کشیده و نمونه کامل‌ترین و زیباترین خانه‌های سبک قزوین است، وارد می‌شویم. خانه‌ای متعلق به دوره قاجار که شامل سه تالار با ارسی‌های زیبا و الوان تزیین شده، سردابه، زیرزمین، شربت‌خانه و انبار است. 
پس از ساعتی برای اجرای بخشی از برنامه و صرف ناهار به خانه تاریخی بهروزی‌ها واقع در کوچه زرگرها می‌رویم. توصیه می‌شود حتما غذای سنتی قزوین، قیمه نثار را امتحان کنید!
به کاروانسرا و بازار سعدالسلطنه قدم می‌گذاریم. سرای سعدالسلطنه قزوین به عنوان بزرگترین کاروانسرای سر پوشیده درون شهری جهان، مکانی زیبا برای بازدید گردشگران و بازگشت به اعماق تاریخ است. از راهروهای اصلی پس از هر پیچ و خم به دری بزرگ می‌رسیم که راه ورود به حیاط‌های متعدد و سرسبز و معروف این کاروانسراست. در آنجا به ادامه برنامه می‌پردازیم. تا حدود ساعت ۱۷ از کنار هم بودن لذت می‌بریم و پس از آن به طرف دیگری از خیابان قدم می‌گذاریم و از حمام تاریخی قجر که یکی از کهن‌ترین و بزرگ‌ترین گرمابه‌های قزوین است و در سال ۱۰۵۷ هجری قمری به وسیله امیر گونه خان قاجار قزوینی از سرداران شاه عباس صفوی به دستورشاه ساخته شده و نخست "حمام شاهی" نام داشته است، بازدید می‌کنیم. این حمام هم اکنون به عنوان موزه مردم‌شناسی در بخش اقوام، آداب و رسوم و مشاغل مورد بازدید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. پس از آخرین بازدید قزوین را به سمت تهران ترک می‌کنیم. از دروازه تهران قدیم می‌گذریم و حدود ساعت ۲۱ به تهران میرسیم.

مدت زمان
یک‌روزه
محدوده
داخلی

سفرنامه «یک سفر یک تئاتر |قزوین‌گردی|»

... دیدن همه عکس‌ها ››
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید