تیوال نمایش بعد از این
S3 : 12:31:33
برگرفته از داستان سیمرغ منطق الطیر عطار
  ۲۶ آذر تا ۰۶ دی ۱۳۹۶
  ۲۰:۳۰
  ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه
 بها: ۲۵,۰۰۰ تومان

: (به ترتیب حروف الفبا) پگاه ابراهیمی، المیرا آشفته، آوا تدین، نیکی ساغری، عارفه صادق محمدی

: ندا شاهرخی، ژان لویی اکل و یاسمن خواجه ای
: ندا شاهرخی
: محمدرضا ستاری
: رحیم بالایی
: محیا حامدی
: بی نظیر شیبانی
: ‌ مصطفی مصطفایی
: ‌ آرش‌ دلدار
: ‌ محمدرضا صادقی
: محمدصادق قیصری
: فرشته باقرپور
: ‌ سجاد کیوان شکوه
: ‌ پوریا مولایی
: نعیمه شاهرخی، فاطمه شاهرخی، ماشاالله سربالاوند
: آناهیتا هوشان
: مجید رامه
: نهال آغاز
: پرناز کریمی
: کوروش برزی، بهناز دستجردی
: استودیو دیگر
: سحر صنیعی

تولید مشترک ایران و فرانسه (موسسه فرهنگی هنری فانوس هنر پارس و کمپانی نف)

گزارش تصویری تیوال از نمایش بعد از این / عکاس:‌ رضا جاویدی

... دیدن همه عکس ها »

اخبار وابسته

» نمایش "بعد از این" دو اجرایی می‌شود

» شرح حیرت

» روایتی زنانه از سیمرغ عطار

» استندآپ مدرن از منطق الطیر

» آینه ما کجاست تا خود را در آن بیابیم؟

» مراسم افتتاحیه نمایش "بعد از این"

» اجرای ویژه نمایش «بعد از این» کار مشترک ایران و فرانسه

» نمایش "بعد از این" از فرانسه تا ایران

ویدیوهای وابسته

آواهای وابسته

مکان

خیابان انقلاب، ابتدای خیابان شانزده آذر، شماره شانزده، جنب کلینیک دانشگاه تهران، مرکز تئاتر مولوی
تلفن:  ۶۶۴۱۹۸۵۰


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
خرید بلیت سانس ویژه روز پایانی این نمایش، چهارشنبه ۶ دی، هم اکنون آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روایتی زنانه از سیمرغ عطار
دکتر سحرصنیعی
جامعه شناس سیاسی
هنر تئاتر دارای اصالت عظیمی است که در بدنه ی خود فرهنگ و جامعه شناسی را قرار می دهد، که تنها به زایش یک اثر هنری محدود نمی شود بلکه بر بسیاری از هنرها توجه دارد، مانند نقاشی ، ادبیات، موسیقی،عکاسی و....
نمایش "بعد از این" کاری مشترک از ندا شاهرخی، ژان لویی اکل و یاسمن خواجه ای است که ترکیب نمایش با ادبیات کلاسیک ایرانی بوده که هنرهای بسیاری را در لایه های عمیق معنایی گنجانده است.
نمایش بعد از این نگاهی متفاوت به سیمرغ عطار دارد و به گونه ای دیگر این روایت را باز تفسیر می کند، بدین سان هر فرد از نگاه و دنیای خودش از سی مرغ شدن سخن می گوید، زنانی که هر کدام از طلب، عشق، معرفت، استغنا، توحید، حیرت و فقر و فنا شخصی خود که با سرنوشتاشان ارتباط تنگاتنگی پیدا کرده صحبت می کنند و موانعی که ... دیدن ادامه » آنها را از حس سیمرغ شدن باز داشته و راه شان را به این مسیر دشوار ساخته و در جامعه شناسی سنتی و تعصب گونه دسترسی به آن ابر انسان را برایشان سخت نموده است. مرغان "بعد از این" پنج زن هستند که در سر سودای سیمرغ شدن دارند و هر کدام با علم به مراحل زندگی خود هدف خویش را برگزیده و به سوی کمال گام بر می دارند. این مرغان جزئی از یک کل به شمار می آیند که از من وجودی فراتر رفته و به همین دلیل تماشاگر قادر است با مونولوگ هر وادی همذات پنداری نماید.
نمایش بعد از این بر اساس یک ضربان آهنگ شعری، واقعیت عینی و زیبایی هنری خود را شکل داده و در توالی تصویری شاعرانه آفرینش پیدا میکند.
در اینجا باید بگویم نمایش بعد از این جابه جایی مرزهای هنر و ادبیات بوده و آنها را ساختارشکنی کرده است،در این اثر ارزش گذاری زییاشناسی تنها معطوف به مونولوگ ها نبوده بلکه حوزه موسیقی را در بر می گیرد. این اثر که تجربه های زنانه را در اندامواره اش جای داده حتی با موسیقی زنانه مخاطب را محصور و تا انتهای نمایش همراه می سازد.
خلاقیت هنری در "بعد از این"، انفرادی نیست بلکه جمعی است.
و این مسئله به نوعی سلطه در هنر را
خاتمه می بخشد و تملک بر هنر و ادبیات را می کاهد
روبینا بوغوسیان این را پاسخ داده‌است
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش، کاری از: ندا شاهرخی، ژان لویی اکل و یاسمن خواجه‌ای، هم اکنون آغاز شد.
تلاش صادقانه برای اقتباسی متفاوت از منطق الطیر عطار که در فضایی موزیکال شما را خسته نخواهد کرد.روایت های واقعی و برشت ی به کار رفته در اثر علاوه بر تلفیق هوشمندانه یه متن عطار و فضای مدرن، اینهمانی سازی موفقی ایجاد می نماید و باعث میگردد که مخاطب به درک ... دیدن ادامه » جدیدی از داستان سیمرغ برسد.روایت های شخصیت ها از خودشان، به شیوه استندآپ کمدی، در لحظاتی آنقدر خوب و جذاب اجرا میشوند که هم میخندانند و هم میگریانند.
در مجموع "بعد از این" شخصیت هایش را که از ادم های امروز انتخاب شده اند در قالب پرندگان داستان عطار قرار میدهد و در واکاوی درونیات انان موفق به نظر می رسد.
۲۷ آذر ۱۳۹۶
کار بسیار متفاوتی بود. فراز و نشیب زیاد داشت و به شخصه شروع کار رو دوست نواشتم ولی ادامه کار تونست چند لحظه ای میخکوبم کنه و حتی جاهایی بغض گلوم رو گرفت. موسیقی هم خوب بود ولی شاید روایت داستان می تونست بهتر باشه. در نهایت دیدنش رو توصیه می کنم. برید و برای ... دیدن ادامه » شجاعت این گروه دست بزنید!
۲۹ آذر ۱۳۹۶
این نمایش بیشتر از هر چیز صداقتش من رو متحیر کرد! به نمایش گذاشتن صداقت شهامتی میخواهد که حتی دیدن این شهامت برای منِ تماشاگر باورنکردنی بود.
۰۷ دی ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید