تیوال نمایش برای کلاه آهنی‌ها
S2 : 17:52:00
امکان خرید پایان یافته
  ۱۲ اردیبهشت تا ۰۴ خرداد ۱۳۹۷
  ۱۹:۰۰
  ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه
 بها: ۳۰,۰۰۰ تومان

: پژمان عبدی
: محمد‌علی حسینعلی پور، میثاق زارع، پژمان عبدی، مهتاب شیروانی

: منوچهر شجاع
: افروز فروزند
: ندا نصر
: بهاره اسدی
: میثاق زارع
: سعید زارع
: حمیدرضا جدیدی
: زهرا آقاپور
: حمیدرضا صفوی برنا
: شقایق برهمتی
: هادی بادپا
: بهادر باستان حق
: غزل نهانی
: رهام عباسپور

این نمایش در هشتمین دوره‌ی جشنواره‌ی سراسری تیاتر ماه موفق به دریافت پنج جایزه (نمایشنامه، کارگردانی، طراحی صحنه، بازیگری زن ، بازیگری مرد) شده است.

» اجرای پیشین این نمایش

در گیرودار جنگ میان دو کشور کفنکف و آریپما سه سرباز به نام های کلاشینکنف و دوشنکف (از کشور کفنکف) و آرپیاجی (از کشور آریپما)، در گودالی میان میدان جنگ گرفتار شده اند و...

گزارش تصویری تیوال از نمایش برای کلاه آهنی‌ها / عکاس: سارا ثقفی

... دیدن همه عکس ها »

ویدیوهای وابسته

مکان

خیابان انقلاب، خیابان خارک، بن بست اول، پلاک ۵ خانه نمایش مهرگان
تلفن:  ۶۶۷۲۲۶۲۲ - ۶۶۷۲۴۸۱۵


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
اخه کره خر فحشه؟
فحشه ؟
فحشه؟
نه بابا اسم یه حیوونه
عالی بود توصیه میشود حتما
بازی ها خوب تا عالی ,نمایشنامه عالی , موضوع نمایش عالی - دیگه از یه نمایش چه انتظاری دارین .
بله من هم جمعه شب نمایش رو دیدم. به نظرم جنگ از دریچه ای دیگر دیده شده بود. نمایشی با لحظاتی که میخندوند میگریوند و به تفکرت می انداخت.
اجراها و دیالوگها خوب بودن.
به دوستان توصیه میکنم ببینن مخصوصا حالا که سه شب دیگه تمدید شده یعنی چهارشنبه پنجشنبه و ... دیدن ادامه » جمعه این هفته، فرصت رو از دست ندید.
متشکرم از بازیگران خوب، نویسنده و کارگردان و دیگر عوامل اجرا
ممنونم که زمینه های اندیشیدن فراهم میکنید و خوراک ذهنی.
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می رسد، این نمایش تمدید شد. خرید بلیت از یکشنبه ۳۰ اردیبهشت تا جمعه ۴ خرداد، به نویسندگی و کارگردانی: پژمان عبدی، با بازی محمد‌علی حسینعلی پور، میثاق زارع، پژمان عبدی و مهتاب شیروانی آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در دو دوره قبل اجرای این نمایش موفق نشدم ببینمش
تعریف ها بسیار بود و حسابی وسوسه برانگیز
اجرای خوووبی بود هرچند توقعم یه کم بیشتر بود
بازی خوب مهتاب شیروانی و میثاق زارع نقطه قوت کار بود
طراحی صحنه و لباس هم به خوبی صورت گرفته بود
خسته نباشید میگم به گروه اجرایی بابت اجرای خوووبی که در عین سنگینی کار هرشب به صحنه می برن


یه نکته:صدای فریادهای بازیگران و همین طور وقت هایی که کلاه شون رو به زمین می کوبوندن یه جورایی زیاد بود...نه تنهای تمرکز منو به هم میریخت بلکه حس ناخوشایندی ایجاد میکرد(شاید چون من ردیفای جلو هم نشسته بودم شدتش بیشتر بود و برام آزار دهنده شده بود)
نمى دونم چرا ولى فوق العاده حس آرامش داشتم با دیدن این نمایش با اینکه تقریبا ده دقیقه تا محل نمایش را دویده بودم و بابت تاخیرم باید استرس مى داشتم!؟
نمایش خوبى بود با نگاه قشنگى به حقیقتى زشت.
من خیلى نمایش ندیدم ولى تا الان فقط نمایش هاى خوب دیدم و سعى کردم با وسواس نمایش انتخاب کنم.
تلاش بازیگران براى اجرا باعث مى شد تا خیس عرق دیالوگ بگن و البته گاهى هم باید مواظب مى بودند که از لغزیدن دکور آسیب نبینند که فکر مى کنم خانم شیروانى از ناحیه دست زخمى شدند، بازى خوب ایشون به نظرم مثبت ترین وجه نمایش بود.
در پایان نمایش هم رفتار پژمان عبدى برام عجیب بود وقتى که از هموطنش و فرشته خانم تشکر ویژه کرد بخاطر همکارى در این نمایش و دشمنى را با وجود اتمام نمایش با دشمنش (آرپیاجى) ادامه داد و هیچ حرفى از او نزد، انگار که جنگ فقط مال نمایش نبود و بعد از نمایش ... دیدن ادامه » هم ادامه داشت!
سپاس از لطف بیکران شما
٥١٧
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
سپاسگزارم از یادداشت پر مهر شما تماشاگر عزیز. فقط لازم است مطلبى را خدمت شما عرض کنم. اتفاقى که شما در پایان اجراى آن روز بخصوص شاهدش بودید هیچ ارتباطى به ماهیت نمایش نداشت و فقط مربوط بود به حادثه اى که در آن روز رخ داد (حادثه اى که در یادداشتتان به آن ... دیدن ادامه » اشاره فرمودید). شما فقط متوجه آسیب دیدن دست خانم شیروانى شدید ولى پاى آقاى زارع هم بر اثر آن حادثه آسیب دیده بود که تماشاگران متوجه ى آن نشده بودند. بنده در پایان کار (به عنوان کارگردان) بابت اینکه این دو عزیز با وجود این اتفاق غیر قابل پیشبینى و نامتعارف بازى خود را با همان کیفیت همیشگى ادامه داده بودند و هیچ وقفه اى در روند نمایش ایجاد نکرده بودند، به شکلى که ملاحظه فرمودید از آنان سپاسگزارى کردم و هیچ تحلیل دیگرى در پس آن رفتار من نبود.
وتوضیح پایانى اینکه اگر به شهادت خود شما ودیگر تماشاگران این نمایش اثر موفقى است، یکى از بزرگترین دلایلش دوستى و همدلى تک تک اعضاى این گروه با یکدیگر است.
باز هم از شما براى توجه تان سپاسگزارم.
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عوامل محترم ، کاش شنبه رو هم اجرا میرفتید ... این همه استقبال ارزش تمدید نداشت؟ :-|
سپاس براى این همه لطف و مهربانى شما خانم اعظم م. این نمایش طى سه دوره اجرا و شرکت در دو جشنواره ى ماه و فجر در مجموع ٨٦ بار در سالن هاى مختلف به روى صحنه رفته. اى کاش میتوانستیم همچنان بر روى صحنه بمانیم و باز هم از محبت مهربانانى چون شما انرژى بگیریم. ولى ... دیدن ادامه » به هر روى، هر آغازى را پایانى است. امیدوارم به زودى با اثرى جدید بازگردیم و میهمان نگاه پر مهر شما و دیگر عزیزان همراهمان باشیم.
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
درود بزرگوار، آرزوی موفقیت بیشتر برای شما و تیم پرتلاشتون داریم .
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
تمدید شد که :)
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خیلی خیلی خوشحالم که این نمایش رو تو روزهای آخر اجراش از دست ندادم
به نظرم نمایشنامه ی کار خیلی عالی بود
یه نمایش طنز با مفهوم عمیق.
بازی ها خوب و دلچسب بود و حسابی لذت بردیم
خسته نباشید میگم به همه ی عوامل نمایش
من چند شب پیش کار رو دیدم کاملاً موافقم کار خیلی خوب بود
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای بار سوم اجرای زیبا و جذاب "برای کلاه آهنی ها" رو به همراه پنج نفر از دوستان که برای دیدن اینکار ترغیبشون کردم ، دیدم و اینبار هم لذت بردم
بازی های روان و دلچسب
و باز هم دیدن "برای کلاه آهنی ها" رو به همه دوستان توصیه میکنم
سپاس ویژه از آقایان پژمان عبدی ، میثاق زارع ، محمد‌علی حسینعلی پور و خانووم مهتاب شیروانی
سپاس از لطف بیکران شما
٥١٧
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امروز برای بار دوم به تماشای این نمایش دوست داشتنی رفتم و دوستام هم خیلی لذت بردن.
چیزی که دفعه قبل فراموش کردم بنویسم تعریف از بازی مسلط و بسیار دوست داشتنی خانم شیروانی بود. امروز هم که به خاطر خراب شدن قسمتی از دکور فکر کنم دستشون آسیب دید. بازیشون فوق العاده شیرین و دوست داشتنی بود.براشون آرزوی موفقیت و سلامتی میکنم.
سپاس از لطف بیکران شما
٥١٧
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شریف و دوست داشتنی ... حیف این تئاتر که در سالن کوچک و بدون تبلیغات اجرا میشه. واقعا لذت بردم.
- پدرم همیشه میگفت:
وقتی توی چاه افتادی به هرچیزی چنگ بزن حتی اگه اون بوته ی خار باشه!
دیدن این کار وسط اینهمه کار ضعیف ارزشش رو داره.. هر چند انتظارتون نباید خیلی زیاد باشه، نظر من نمره ۶ تا ۷ از ۱۰ هست.. با کاراکتر دوشنکف نتونستم ارتباط برقرار کنم و نقش درنیومد و به دل ننشست.. کاراکتر آریپاجی رو دوست داشتم.. نمیدونم تو تئاترهای الان چرا باب شده بازیگرها باید با داد و هوار نقش رو دربیارن و این فریادهای بی دلیل برای چیه.. خسته نباشید به عوامل که معلومه زحمت زیادی کشیدن
خوب بود مرسی از گروه پر انرژی تون
جنگ، تلخ ترین ویرانگر بشر متمدن (یا شاید هنوز هم بی تمدن)، در این نمایش به تمسخری زیبا گرفته شده. قلم زیرکانه، کارگردانی جسورانه، و بازی بی نقص پژمان عبدی، به همراه درخشندگی دیگر بازیگران جای تحسین فراوان دارد. کاش از این گونه کارهای هوشمندانه و حرفه ای در تئاترمان بیشتر اتفاق بیافتد. مهمتر از هر چیزی، مستقل بودن این نمایش بسیار عالی هستش که حمایت بالای مخاطب رو می طلبه. خسته نباشید میگم به تمام اعضای گروه، به خصوص آقای عبدی. موفق باشید
یک نمایش عالی...
تقریبا همه چی سر جای خودش... دکور، لباسها، نورپردازی و...
بازی ها روان و دلنشین...
دیالوگها فکر شده و بسیار با محتوا...
همه بازیگران عالی اجرا کردن...♥️
سپاس از همه عوامل
پ.ن: تا ۴ روز دیگه بیشتر اجرا ندارن ( یعنی تا جمعه)، اگر دنبال دیدن یه نمایش خوب هستید، فرصت رو از دست ندهید...
نمایش که شروع شد یاد فیلم شهر هیچکس افتادم .اجرا ومتن خیلی خوب بود وهمچنین صحنه و اینکه مشخص بود خیلی زحمت کشیده شده از10 نمره 8 میدم
اجرا که شروع شد، شاید چیزی حدود یک ربع تا بیست دقیقه طول کشید تا تونستم با اجرا ارتباط برقرار کنم، اما بعد از این زمان اینقدر اجرا برام دل نشین شد، که یک ربع تا بیست دقیقه آخر دعا میکردم که "کاش تموم نشه"!
میتونم بگم یخ نمایش برای من از جایی شکست که ۵۱۷ با بازی به اندازه ی مهتاب شیروانی، خوابید رو زمین و مشغول نوشتن گناه سربازا شد.نه فقط بازی شیروانی، که همه چی در این اجرا به اندازه است! بازیها، دکور صداها، نور، حزن، شوخی.
من به این مدل اجراها میگم یه تئاتر خالص، شما رو نمیدونم ؛)
امروز این نمایش رو تماشا کردم و می‌تونم بگم که تا به حال جنگ رو از این منظر ندیده بودم. زاویه‌ی دیدی جدید از جنگ و از بازی سیاست. بازی هر چهار بازیگر عالی بود. من شخصاً از بازی آقای حسینعلی‌پور خیلی لذت بردم. توصیه می‌کنم که قبل از پایان اجرا حتماً تئاتر رو ببینید. ظاهراً این نمایش برای آخرین بار در تهران اجرا می‌شه و اجرای دوباره نخواهد داشت.
حبف این تئاتر که پر نمیشه!
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
شاید دلیل پر نشدن سالن اجرای مجدد بودن این کار باشه، اما من هم که اجرای قبلی رو دیدم. درست قبل از نمایش مافیا دیدم کار رو. از اون دست کارهای خیلی خوب و با ارزشه که بی سروصدا جلو میره.
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
سپاس از توجه شما جناب پارسا
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای پایانی این نمایش، از چهارشنبه ۲۶ تا جمعه ۲۸ اردیبهشت، به نویسندگی و کارگردانی: پژمان عبدی، با بازی محمد‌علی حسینعلی پور، میثاق زارع، پژمان عبدی و مهتاب شیروانی آغاز شد.
benyamin62 و محمد علی حسینعلی پور این را خواندند
رویا این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید