آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایش بداهه گویی
S3 : 21:26:17 | com/org
امکان خرید پایان یافته
۱۰ مرداد تا ۰۸ شهریور ۱۳۹۲
۲۱:۰۰
۱ ساعت
بها: ۱۵,۰۰۰ تومان

شماره تلفن رزرو: 09361177013


در نظر من هنرمند آدم متعهدی نیست. او کسی است که برای خودش تحلیل می کند یا دست کم می‌اندیشد که دارد برای خودش تحلیل می کند. من تلاش می‌کردم بنویسم تا خودم را تحلیل کنم و همین طور دیگران را.من تلاش کردم تا رسانه گره های ذهنی خود باشم.ما تلاش می کنیم تا "تلخ مزه ی" حقیقی ترین گره های اجتماعی را با دیگران به اشتراک گذاریم.
اگر من یک نویسنده "پوچی" با افکار و عقاید پوچی باشم؛ هرگز متوجه نمی‌شوم. چون کسی که بخواهد بداند پوچی چیست؛ باید دقیقاً از طریق فلسفه به مفهوم غیر پوچی پی برده باشد، بله، من تیاتر پوچی نوشته‌ام ومن هم تیاترپوچی کار کردم،هنری متناقض با پدیده های مقاوم طبیعت...
این تناقضات را قهرمانان بازی شکل می‌دهند و تیاتر در نظرمن خالص‌ترین بیانی است که می‌تواند بازیهای پیچیده درونمان را به تصویر بکشد. تیاتر، محکم ترین وسیله بیان من است. فکر می کنم راه پرهیز از تناقض‌گویی شخصی ام را پیدا کرده‌ام. در حقیقت راهی یافته‌ام که می‌توانم آزادانه به تشریح و بیان تناقضات خود بپردازم.
 تیاتر،اویی که نیست و حالا یاد صدایش در پس ذهن ما زنده شده . طوری که گویی بر فراز آسمان شهر، صدای او را بر درامی می کوبند. تیاتر ناگرفتنی است.
اوژن یونسکو/بهرام تشکر

نکته مهم: تماشاگران محترم دقت نمایند به دلیل تعمیرات در خیابان شهریار، امکان استفاده از پارکینگ مجموعه بنیاد رودکی و محدوده خیابان شهریار به عنوان پارکینگ فعلا وجود ندارد.

گزارش تصویری تیوال از نمایش بداهه گویی/ عکاس: سید ضیا الدین صفویان

... دیدن همه عکس‌ها ››

گزارش تصویری تیوال از نمایش بداهه گویی / عکاس: سید ضیاء الدین صفویان

... دیدن همه عکس‌ها ››

گزارش تصویری تیوال از نشست خبری بداهه گویی / عکاس: علیرضا قدیری


گزارش تصویری تیوال از تمرین نمایش بداهه گویی / عکاس: سید ضیاء الدین صفویان

... دیدن همه عکس‌ها ››

اخبار

›› "بداهه گویی" 2 سانسه می شود

›› اجرای نمایش بداهه گویی برای هنرمندان

›› تخفیف 30% برای خرید بلیت نمایش "بداهه گویی" از تیوال

›› لوون هفتوان بازیگر تئاتر و سینما میهمان ویژه نمایش بداهه گویی آلما

مکان

خیابان حافظ، خیابان استاد شهریار، روبروی تالار وحدت، سالن حافظ
تلفن:  ۶۶۷۵۶۰۴۳

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
اکثر نمایشنامه‌های یونسکو از یک سکون و آرامش شروع می‌شود و به یک بی‌نظمی و جنون ختم می‌شود، یعنی میل به بی نظمی و عدم تعادل. یونسکو در نمایشنامه «بداهه گویی» به دنبال آگاه کردن مخاطب از حقیقتی تراژیک است که در روزمرگی و عبث بودن زندگی نهفته است و او به این موقعیت پوچ پوزخند می‌زند ولی به گونه‌ای که مخاطب از وحشتش، قدرت خندیدن نخواهد داشت و اگر گاهی می‌خندد، به خود است نه به بازیگران.
توصیه‌های یونسکو و طراحی‌های دقیق بهرام تشکر یک اثر فانتزی خلق کرده، اثری که اجزاء آن در جهان واقعیت وجود دارد، اما کل اثر، در جهان وجود ندارد.
به‌نظر می‌رسد که بازیگران به‌درستی انتخاب شده‌اند، برای بازی‌های فیزیکال و پرتحرک خود زحمت می‌کشند و از بیان خوبی در کل زمان نمایش برخوردارند، نه اغراق‌آمیز و نه آزاردهنده. بازیگران شخصیت‌های تخت و تک‌لایه را به خوبی ارائه می‌دهند، هرچند شرایط اطراف آنها شرایط پیچیده و مشکلی است. چیدمان، رنگ‌بندی‌ صحنه، نوع موسیقی و حتی اضافه کردن شخصیتی که در میان تماشاگران نشسته هریک در پیشبرد انتقال معانی موجود در نمایشنامه ابزاری فکر شده هستند. با جسارت و خلاقیت کارگردان و همدلی گروه اتفاق خوبی در این اجرا افتاده است.
سلام آرش جان ... نمی دونم از کی تو تیوالی ؟ ولی خیلی خوشحالم اینجا می بینمت پس از گذشت سالها از آشنایی مان ... چه روزهای پر خاطره و بیادماندنی با آن جمع کهکشانی !
یادمه از ابتدا تئاتری حرفه ای بودی ...
نوشته هات رو خوندم و استفاده کردم ، ...
ما هم هر از چند گاهی از این کارها می کنیم ... امیدوارم فرصتی پیش بیاد ببینیمتون ،
مشتاق دیدار ... و ارادت
۱۰ شهریور ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نمایش خیلی خوبی بود...
حرفای زیادی توش بود...
سپهر امیدوار و مارال عظیمی این را خواندند
سمیرا ابراهیمی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نمایش بداهه گویی رو بیشتر از دو هفته است که دیدم، موقع دیدنش تمام مدت به بداهه بودن همه چیز فکر می کردم.
به نظرم کارگردانی خوبی داشت و در عین حال طراحی صحنه هوشمندانه ای بود، مخصوصا وقتی استاد! بالای دیوار می رفت و از اونجا حرف می زد.
و یادمه بهنام تشکر توی نشست خبری یه حرف جالبی زد، اینکه توی این نمایش از تمام موضوعاتی مثل سانسو، خفقان برای نویسنده، اجازه نداشتن برای نوشتن هر چیزی و ... صحبت می شه. تمام لحظاتی که توی سالن نشسته بودم، این فکرا توی ذهنم بود.
اما از طرفی باید بگم سالن حافظ به هیچ عنوان استاندارد نیست، از چیدمان صندلی هاش تا نوع تهویه و پیچیدن صدا توی سالن.
و به عنوان نکته آخر، دقیقا پژمان یاوری، همونی که آخرش رفت بالا و مشغول سیگار کشیدن شد، چیکار کرد ؟؟؟ -هنوز برای من حل نشده!-
من فکر میکنم پژمان یاوری یک تماشاگر بود که صادقانه تماشا میکرد
۰۷ شهریور ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نمی دونم
بازی خوب
بازی خوب
بازی خوب
اما داستان به هم ریخته
واقعا بداهه گویی
دیدنش احساس بدی به آدم نمیده
ندیدنشم احساس خاصی نمیده
چرا هیچ کس برای این نمایش نظر نگذاشته؟ کسی ندیده؟
پرهام مداح و سروین سیف این را دوست دارند
قرار است که امشب (چهارشنبه ششم شهریور)کار را ببینم
اگر فرصت کنم همین امشب برداشت خودم را خواهم نوشت
۰۶ شهریور ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
یادداشت بهرام تشکر درباره گروه بمرانـــی ....

موسیقی کانتری در ایران تا سالهای گذشته آن چنان شناخته شده نبود، اما در سالهای اخیر تعداد افرادی که این سبک را می شناسند یا در آن فعالیت می کنند رو به افزایش است.گروه بمرانی فردیتی جمعی هستند که این سبک را در ایران به خوبی کار می کنند.صحبت های طولانی و تحلیل های دقیق این گروه درباره اتمسفر موجود در هارمونی نت های نهفته در سکوت های نمایش "بداهه گویی"، ایده فضاسازی موسیقیایی نابی را در اختیار گروه مجری قرار داد.
کارهای گروه بمرانی دوست داشتنی هستند.
من خیلی باهاشون حال میکنم مخصوصاً وقتی درگیر اجرا میشن.
۱۰ مرداد ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید