تیوال کنسرت تکنوازی بداهه پیانو - بندیکت یاهنل (آلمان)
S2 : 11:01:33
امکان خرید پایان یافته
  شنبه ۰۷ اردیبهشت
  ۲۱:۰۰
  ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه
 بها: ۸۰,۰۰۰ تا ۱۴۰,۰۰۰ تومان


بندیکت یاهنل (۱۳۵۹)

بِنِدیکت فراگیری موسیقی را در مونیخ و با نوازندگی پیانو کلاسیک آغاز کرد. دیری نگذشت که شوق گفتمان و بداهه‌نوازی با دیگر نوازندگان را در خود کشف کرد. شور به چالش کشیدن ریتم‌ها و روحیه آهنگسازی متفکرانه اما در عین حال پر احساسش خیلی زود توسط شرکت ECM در سال 2009 کشف شد. یاهنل دارای دکترای ریاضیات نیز هست که به زعم خودش منبعی الهام بخش برای خلاقیت او بوده است که به موسیقی‌اش عمق و معنای بیشتری می‌دهد. این دومین حضور او در ایران است. یاهنل در سال 1396 و در قالب جشنواره بداهه‌نوازی پیانو (Show of Hands) نیز به روی صحنه رفت که مورد استقبال کم‌نظیر مخاطبان ایرانی قرار گرفت.
دیدگاه بندیکت یاهنل در باره بداهه نوازی: «هر چند ریاضیات و موسیقی گویی از دو دنیای مختلف می‌آیند اما هر دو برایم نقشی انکار ناپذیر در برقراری تعادل دارند. جوهره هر چیز شاید در تجرید و انتزاع خفته باشد، واقعیتی که چه بسا در موسیقی نیز به کمک آید،  بخصوص زمانی که پیش‌بینی یا انتظارات به‌درستی برآورده نشوند. هرگز در چنین مقاطعی ابایی نداشته‌ام تا موسیقی خود را، چه به کمک نت‌ها و چه به کمک اعداد، به سطحی از انتزاع برسانم تا در نهایت صدایی نو خلق شود.»


ردیف ۱ تا ۳: ۱۴۰.۰۰۰ تومان
ردیف ۴ تا ۵: ۱۳۰.۰۰۰ تومان
ردیف ۶ تا ۷: ۱۲۰.۰۰۰ تومان
ردیف ۸ تا ۹: ۱۱۰.۰۰۰ تومان
ردیف ۱۰ تا ۱۱: ۱۰۰.۰۰۰ تومان
ردیف ۱۲: ۹۰.۰۰۰ تومان
ردیف ۱۳: ۸۰.۰۰۰ تومان
شهر:
تهران

مکان

خیابان پاسداران، بعد از سه راه اقدسیه، روبروی پارک نیاوران، خیابان فرهنگسرا
تلفن:  ۲۲۲۸۷۰۸۱-۲، ۲۲۲۹۹۷۳۰


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
در این بخش مطلبی نوشته نشده‌است.