تیوال فیلم در مدت معلوم (فی المدت المعلوم )
S3 : 14:17:52
: وحید امیرخانی
: مهدی علی میرزایی
: جواد عزتی، ویشکا آسایش، هومن سیدی، اکبر عبدی، علی اوسیوند، طوفان مهردادیان، صبا گرگین پور، شهره قمر، گوهر خیراندیش، مهدی فقیه، مجید شهریاری، علی سلیمانی، سلمان فرخنده، اصغر کرد بچه
: سید محسن جاهد - رویا شریف
: سیدمحسن جاهد
: حسن ایوبی
: آریا عظیمی نژاد
: جعفر گودرزی
: نوید فرح مرزی
: شهرام خلج
: فرخ فدایی
: حسین ابوالصدق
: علی مردانی
: لیلا خوش کنار
: فیلمیران
خلاصه داستان: آنچه از آن شرم داریم بی شرمانه بر ما می تازد.


 

گزارش تصویری تیوال از اکران خصوصی فیلم فی المدت المعلوم / عکاس: حانیه زاهد

... دیدن همه عکس ها »

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
من توی شبکه نمایش خانگی این فیلم رو دیدم. اصلا پیوستگی ساختاری نداشت و خیلی از سکانس ها به هم نامربوط بودن. یک سری از قصه ها و کدهایی که داده شده بود بدون پایان و بی سرو ته رها شد.
نمی دونم این فیلم چقدر سانسور شده ولی به نظر میاد مثله شده و از این بابته که ضربه خورده.
دوستانی که توی سینما دیدن چقدر از سکانس های فیلم حذف شده؟
بهنام نجم الدین و محمد شمالی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در مدت معلوم فیلمی شجاع و باحیاست که با وجود موانع اشاره شده و اشاره نشده داخل فیلم به یکی از مهم ترین مسائل جوانان اشاره دارد . فیلم سعی دارد با زبان طعنه ، طنز و اعتراض به نحوی مسائل را بازگو کند که بدون ایجاد حساسیت منفی در مخاطب وی را به فکر فرو ببرد که تا حدودی موفق هم هست.
در کل با وجود شرایطی مثل عدم دریافت مجوز فیلمنامه طی چندین سال که منجر به بازنویسی آن شد و فرار جامعه از تفکر و اظهار نظر در این موضوعات در مدت معلوم را فیلمی قابل احترام می دانم که ارزش یک بار دیدن را برای تمام طیف های مخاطب را دارد.
کاملاً موافقم آقای موسوی
بهتره به جای نقدهای ظاهرا_روشنفکرانه، فیلم رو در شرایط خودش و از جمیع جهات بررسی کنیم که فکر میکنم در این صورت، میتونیم نمره قبولی به دست اندر کاران این کار بدیم.
واقعاً جای تشکر داره از ارشاد که این فیلمهای به ظاهر طنز و از ... دیدن ادامه » دید عده ای هجو، اما دارای بار اجتماعی بسیار مفید رو پر و بال میده.
۰۸ بهمن ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به دوستانی که برای قصه به سینما میروند اصلا پیشنهاد نمی کنم
به نظر من بیشتر شبیه یک سخنرانی بود تا فیلم سینمایی
فائقه معتمدی، محمد مهدی موسوی و صادق فلاح این را خواندند
رومینا خلج هدایتی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک سوال!!!...این آقا که می خواست قضای حاجت بفرمایند، غیر از اون خانم پیر شیرازی مورد دیگه ای یعنی تو شهر نبود؟!!؟!؟!؟!!!!!!!!!!!!....بعد آخرش رو من نفهمیدم!!!...ایشون مرد بودن؟!؟
آرش اشجع و الهه الف این را خواندند
تینا این را دوست دارد
ایشون مرد بودن و کارشون برعکس نیاز جواد عزتی بود لذا آن مرد تاسیساتی مورد آزار قرار گرفته بودن. دیگه ببخشید نخواستم بشکافم
۰۳ بهمن ۱۳۹۴
مثلا اون کوچه چرا امنیتی بود؟! پلیس دوربین کار گذاشته بود یعنی به خاطر این چیزا؟! خیلی بعیده. اگه اینجوری باشه که همه جا باید دوربین بذارن!
چرا بعد که عزتی کارشو بهشون گفت دیگه باهاشون کاری نداشتن؟ من احساس کردم اون مرد دستفروش از خود پلیسا هست.
قضیه اون ... دیدن ادامه » تاسیساتیه چی بود؟ عزتی واقعا می خواست تحقیق کنه یا ..؟ اگر ... درسته که پس می شه عالم بی عمل! اون همه تحقیق و پژوهش به باد می ره که!
۰۲ تیر ۱۳۹۵
امنیتی بودن کوچه ربطی به اون دستفروش نداشت. به دلایل دیگه بود که بازش نکردن تو فیلم. مهم هم نیست.
عزتی که گفت داستان چی بود اونا خیال شون راحت شد که عزتی تهدید امنیتی نداره.
اون تاسیساتی هم دنبال ازدواج موقت بود و با توجه به حمایت عزتی از این مقوله، دنیال ... دیدن ادامه » این بود که عزتی براش سوژه پیدا کنه.
۱۳ تیر ۱۳۹۵
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چند سالی است کارگردانان جوان، پا به صحنه ی کارگردانی در تئاتر و سینما گذاشته اند و این اتفاق به غایت، خشنود کننده ایست.بعنوان مثال همین وحید امیرخانی ! که باید نخستین فیلمش باشد ( فکر کنم!) اما از عهده ی کار بیرون آمده آنهم با قصه ای بسییار بدیع و جالب توجه!

برای اولین بار است که نقطه ی تمرکز یک فیلم سیتمایی، مشخصا مساله ایست که دهه هاست اسیر ممیزی شده است. فقط هم این نبود ! فیلم، پردازش مطلوبی از شخصیتها دارد و کارگردانی خوب است.باشد که این فضای مختصر-بازی که چنوقتی است ایجاد شده، تداوم داشته باشد و فضای سینمایمان را از موضوعات تکراری، کاراکترهای تکراری، قصه ها،پلاتها و تصویربرداریهای تکراری برهاند.

موفق باشید.
ممنون از نگارش این مطلب و نکته سنجی شما دوست عزیز.
۰۷ دی ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید