تیوال نمایشگاه هشتمین سالانه‌ی هنر دیجیتال تهران [تادااکس]
S2 : 12:25:42
  ۱۸ تا ۲۵ آبان ۱۳۹۷
  ۱۲:۰۰ تا ۲۰:۰۰

 روزهای تعطیل گالری: پنج‌شنبه‌ها 

 

افتتاحیه: جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶ الی ۲۲

سالانه‌ی هنر دیجیتال تهران (تادااکس) در سال ۱۳۹۰ با هدف گشودن دریچه هایی نو به هنر بینا‌ رشته ای و نیز ایجاد فضایی کارآمد و مستقل برای علاقه مندان این حوزه در تهران بنیان گذاری شد. هزینه ی بالای تجهیزات و ابزارها از یک سو و نبود موقعیت‌ها و بسترهای همکاری میان فعالان ایرانی و بین‌المللی در رشته‌های مختلف از سوی دیگر، امکان حضور، کسب تجربه و فعالیت هنرمندان، مهندسان و دانشمندان را در عرصه ی هنرهای آمیخته با تکنولوژی و دانش با محدودیت روبه رو کرده است؛ به همین دلیل به‌ ندرت ظرفیت های این‌چنینی برای نمایش و ارایه‌ی آثار با این رویکرد فراهم شده است. طی برگزاری هفت دوره‌ی پیاپی با حضور بیش از ۲۵۰ شرکت‌کننده‌ی ایرانی و بین‌المللی از ۲۰ کشور، همواره سعی بر آن بوده است تا با گسترش افق‌های دید و بسط همکاری‌ها از طریق تخصیص بودجه‌های حمایتی (تاداگرنت)، تعامل با بخش فرهنگی سفارت‌ها، همکاری با دانشگاه‌ها و فستیوال‌های بین‌المللی، برگزاری سخنرانی‌ها و نیز کارگاه‌های آموزشی به غنی‌تر کردن این بستر بپردازد. 
امسال هشتمین دوره‌ی تادااکس با درون‌مایه‌ی «پیدا و پنهان» و با حضور بیش از ۴۰ شرکت‌کننده‌ی ایرانی و بین‌المللی از ۸ کشور در سه فضای گالری محسن، مرکز نبشی و طبقات هنری آواسنتر از ۱۸ تا ۲۵ آبان‌ماه برگزار می‌شود. دو فضای نمایشگاهی گالری محسن و مرکز نبشی میزبان بیش از ۳۰ چیدمان است و طبقات هنری آواسنتر محل برگزاری ۱۵ اجرای دیداری‌ شنیداری و نمایش ویدیو به همراه ۱۲ گفت‌و‌گوی هنرمندان درباره ی آثارشان و ۱ نشست درباب هنر، دانش و تکنولوژی خواهد بود. آثار به نمایش درآمده در این دوره از فستیوال از طریق فراخوان انتخاب شده اند.
در راستای بهبود کیفیت انتقال ایده و نحوه‌ی تعامل با هنرهای بینارشته‌ای، تیم راهنمای فستیوال طی دو نوبت در هر دو فضای گالری محسن و مرکز نبشی به برگزاری تور و نیز پاسخ‌گویی به سوالات خواهند پرداخت. به استثنای اجراهای دیداری‌ شنیداری، بازدید از تمامی فضاهای نمایشگاهی و حضور در کلیه‌ی سخنرانی‌ها برای عموم آزاد است.

شهر:
تهران

مکان

تهران، خیابان ظفر، کوچه ناجی، خیابان فرزان، خیابان نوربخش، بلوار مینا، پلاک ۴۲
تلفن:  ۲۲۲۵۵۳۵۴