برای پیش‌گیری از شیوع بیشتر ویروس کرونای جدید، همه تئاترها، کنسرت‌ها و سینماها تا پایان هفته یعنی آدینه ۹ اسفندماه تعطیل است. اطلاعات بیشتر
تیوال نمایشگاه موزه لوور در تهران
S2 : 17:36:40
  ۱۴ اسفند تا ۱۸ خرداد ۱۳۹۷

 روزهای تعطیل: ندارد

 

به‌گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان میراث فرهنگی، محمدرضا کارگر مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی و فرهنگی کشور  با اعلام این خبر گفت: برای اولین بار نمایشگاهی از آثار موزه لوور تحت‌عنوان لوور در تهران برپا می‌شود. این نمایشگاه براساس تفاهم‌نامه منعقدشده میان معاونت میراث‌فرهنگی (موزه ملی ایران) و موزه لوور در اسفندماه سال گذشته برپا می‌شود.
او ادامه داد: در این نمایشگاه آثاری بسیار باارزش از موزه لوور مربوط به تمدن‌های مصر، یونان، رم باستان و آثاری از هنر کشور فرانسه در محل موزه ملی ایران به‌مدت ۴ ماه به‌نمایش درمی‌آید.
کارگر خاطرنشان کرد: براساس این تفاهم‌نامه آثار موزه لوور برای اولین‌بار به ایران امانت داده می‌شود، که این موضوع حاکی از اعتماد بین دو طرف و همچنین رشد سطح موزه‌داری دو کشور ایران و فرانسه است.
او با دعوت از همه علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه تأکید کرد: نمایش این آثار، جدا از اینکه کمک می‌کند تا آگاهی و دانش مردم کشورمان از حوزه تمدن‌های مختلف افزایش پیدا کند، نشان از قابلیت فرهنگی کشورمان و همچنین دلیلی بر ثبات و امنیت کشور ماست و این اتفاق همچنین نشان از جهشی جدی در مسیر موزه‌داری کشور است.
مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی و فرهنگی کشور در پایان گفت: کشورهایی همچون ارمنستان و کره‌جنوبی نیز در سال جاری نمایشگاه‌هایی در ایران برگزار خواهند کرد و کشور مکزیک هم پیشنهاد کرده است که نمایشگاهی از آثار تمدن خود در ایران برگزار کند.

شهر:
تهران

مکان

تهران، خیابان امام خمینی، اول خیابان سی تیر
تلفن:  ۶۶۷۰۲۰۶۲-۶۶۷۰۲۰۶۳


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
در این بخش مطلبی نوشته نشده‌است.