تیوال نمایشگاه سیمیا
S2 : 03:18:24
  جمعه ۱۴ تا ۱۹ دی ۱۳۹۷
  ۱۳:۰۰ تا ۲۰:۰۰

: لیلی زرقانی

روزهای تعطیل گالری: شنبه و پنجشنبه

نقاشی های حاضر با تأثیرپذیری از مکتب «سقاخانه» و نوعی تحول ماهوی نسبت به آن شکل گرفتند. مکتب «سقاخانه» در نقاشی معاصر ایران جنبشی مدرن بر اساس تلفیق نقاشی های بومی و مذهبی ایران است که در آغاز دهه ١٣٤٠ شکل گرفت. این نقاشی ها برای مخاطب یادآور دوره هایی است که این فضاها همگام با رنگ ها، آرایه ها و معماری ایرانی مرهمی بودند برای مردمانی که آمال و آرزوهایشان با این فضاها پیوندهای استواری داشتند. آثاری با فرم ها، رنگ ها و فضاهایی نوستالژیک و هوشمندانه.
در شیوه هنری «سقاخانه» از نمادهای ماوراءلطبیعه، طلسم ها و علوم خفیه، که در باورهای سنّتی رایج بودند، استفاده می شد که مورد توجه من نیز در این آثار بوده است.
علوم خفیه (پیشگویی حوادث، درمان بیماری، تعبیر خواب، طلسم، دعانویسی) ریشه در باورهای دینی و خرافه داشت و در دوران گذشته مورد توجه مردم بود. حتی شاهان نیز در دربار خویش برای تعیین روز و ساعت جنگ، شکار، ازدواج و کارهایی نظیر اینها از پیشگویی استفاده می کردند و این علوم کم وبیش رواج عام داشت.
لیلی  زرقانی                                                                     

دسته‌بندی:
نقاشی
شهر:
تهران

مکان

قیطریه، ضلع جنوبی پارک، خیابان روشنایی، کوچه دلارارم، پلاک ۳۳، زنگ سوم
تلفن:  ۲۲۶۷۷۴۵۹-۲۲۳۹۹۵۸۸

عکس‌های پایه

نمایشگاه سیمیا | عکس نمایشگاه سیمیا | عکس نمایشگاه سیمیا | عکس نمایشگاه سیمیا | عکس

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
در این بخش مطلبی نوشته نشده‌است.