تیوال نمایشگاه افراد
S2 : 19:53:30
  ۲۴ خرداد تا ۰۷ تیر
  ۱۶:۰۰ تا ۲۲:۰۰

: پوریا احیایی، سحر آزادمهر، مصطفا اکبری، شیوا بابایی، مرجان ترابی، مجتبی تقوایی، مهرداد جعفری، شیلا جلیل‌پیران، پارسا حسین‌پور، هاجر رهگذر، لیلا شاه‌حسینی، امید شایان، فرزان شمس، حسین شیراحمدی، سمانه صالحی، کیان صالحی، مریم طباطبایی، امین طهرانی، آتنا فریدونی، مرجان قربانی، مصطفی قربانی، پارسا کامه‌خوش، نجمه کزازی، علی گنجوی، اکرم محمودی، سمانه مطلبی، رزیتا نصرتی

افتتاحیه: جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶ الی ۲۲

• فرد از سمتِ ذهن به سوی جسم که می‌آید، شکل می‌ گیرد. نام می‌ گیرد، رنگ و حجم می‌ گیرد. اشکال، به نام‌و نشان‌هاشان و به رنگ و حجم‌ شان با هویت می‌ شوند. بَعد، یکی که دو تا، دو تا که چند تا شد، اشکال که مکرر شد؛ جمعیت پدیدار می‌ شود. پس جمعیت می ‌شود نمودارِ جسمیت‌ یافته‌ ی اذهانی که چیزی برای بروز یا شکلی برای تماشا دارند.
• افرادِ شَکیل، با هر شکلی که دارند؛ جمعیت که می‌ شوند، وضعیت را می ‎سازند. موقعیت را، شرایط را، هویت را، ملیت را. بعد، یکی‌ یکی همین‌ ها را زیر و رو می‌ کنند، به هم می‌ ریزند، می‌ شکنند و طرحِ نو می‌  زنند. از این دست، وضع یت‌های تازه شکل می‌گیرند: موقعیت‌ ها، شرایط، هویت‌ ها و ملیت‌ ها، هِی نو می‌  شوند.
• حالا هر فرد، با وضعیتی که برای خود ساخته و برساخته معنا می ‌شود. وضعیتی که شدیدا و اکیدا وضعیتِ امروزِ اوست؛ بس‌ که افراد هم از دیروزشان دورند، هم از فردایشان. احوالاتِ فردِ معاصر، احوالِ همین یک دمِ اوست، همین حالا.
• نمایشگاهِ افراد، تجسم و تجسدِ تلاشِ افرادی‌ است که یک‌ روزی یک‌ جایی یک‌ جوری تصمیم گرفته‌اند با هر چه توی سرشان، توی ذهن‌ شان است؛ حاضرِ هر جمعی یا در هر وضعیتی که هستند، شکلی از اشکالِ ذهنشان را نمایان کنند:
• افراد در جمع حاضر می‌ شوند. افراد در وضعیت حاضر می‌ شوند. افراد در شهر حاضر می‌ شوند. افراد در جنگ حاضر می‌ شوند. افراد توی زندگیِ هم حاضر می‌ شوند و توی ذهنِ هم ادامه پیدا می‌ کنند. افراد توی برگه‌های تقویم حاضر می‌ شوند. جسمِ فراموش‌ شده‌ ی افراد در خاطراتِ دورشان همیشه حاضرند؛ جسمی که خطِ ربطی بر ذهنِ افرادِ دیگر است. افراد یک‌بار اسم می‌ گیرند، یک ‌بار رسم، این‌ بار شکل.
امیرحسین بهبهانی‌نیا

شهر:
تهران

مکان

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به میدان تجریش، روبروی پمپ بنزین باغ فردوس، جنب بانک مهر ایران، شماره ۲۹۹۶، طبقه۲
تلفن:  ۰۲۱۲۲۷۳۷۶۴۶


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
در این بخش مطلبی نوشته نشده‌است.