تیوال نمایشگاه آرامشی بکر از فنلاند
S2 : 01:09:44
  ۲۴ خرداد تا ۰۵ تیر
  ۱۱:۰۰ تا ۲۰:۰۰

: کرین بنگتز، ایینا هیزنن

روزهای تعطیل گالری: دوشنبه ها

افتتاحیه: جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶ الی ۲۰
ساعات بازدیدجمعه‌ها: ۱۶ الی ۲۰

 

کرین بنگتز
نور، سایه‌ها و رنگ‌سایه‌های متفاوتشان همیشه مرا مجذوب کرده است.
بزرگ‌ترین اشتیاقم، نشستن به تماشاست. از اینکه مثلاً نور زیبایی را بر برگی ببینم که روی فنجانی چای تابیده یا روی سطح میزی منعکس شده و رنگ‌سایه‌ها و تلألو و بازتاب‌هایشان در سمت سایه‌پوش. جالب‌تر این است که رنگ نور چگونه خُلق و خوی را تغییر می‌دهد.
رنگ‌مایۀ نقاشی‌های من همین خلق و خوست.
من بیشتر نور و سایه‌هایی را می‌کشم که از محیط اطرافم گرفته‌ام؛ از فضای داخلی، از خانه یا کارگاهمان یا از فضای خارجی، از باغمان یا منظرۀ شهر محل زندگیمان.

ایینا هیزنن
طی چند سال گذشته، با متمرکز ساختن نگاهم بر جهان سایه‌ها، با ریشه‌های زمان و مدت آن کار می‌کردم؛ سایه‌های آثار هنری و ساخته‌های انسانی و مخاطبان آنها را گرد هم آوردم. من این تصاویر را به شکل آثاری مستقل بر کاغذ آفریده‌ام. سایه‌های اشیاء سه‌بعدی به سطوح پیکره تبدیل می‌شوند. این تصاویر که از بستر اصلی خود بیرون کشیده شده‌اند، نه خاستگاه اثر هنری، که پدیده‌ای نو را نشان می‌دهند.
در این دنیای سایه‌ها، شیفتۀ این فکرم که سایه‌ها قرار نیست دیده شوند، بلکه چیزی هستند که ما را به تجربۀ فضای اطراف خودمان و گذر زمان وامی‌دارند. سایه به‌مانند استعاره‌ای از گذر از زمان، الهام‌بخش و حتی رمزآلود است. سکوت سایه‌ها و غیر مادی بودن آنها به تصاویری روی کاغذ تبدیل می‌شود. ماهیت این آثار نیمی انتزاعی است و سرانجام، مهم نیست که منشاء تصاویر را بدانیم. آنها موضوعی بین موضوع‌ها هستند.

دسته‌بندی:
نقاشی
شهر:
تهران

مکان

کریمخان زند، خیابان سنایی، کوچه ۱۳، شماره ۵
تلفن:  ۸۸۸۲۳۷۴۲-۸۸۳۴۳۹۶۹


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
در این بخش مطلبی نوشته نشده‌است.