تیوال نمایشگاه موزیکالیگرافی
S2 : 14:49:37
  ۱۴ تیر تا ۰۴ مرداد
  ۱۰:۰۰ تا ۲۱:۰۰

: بهمن پناهی

افتتاحیه: جمعه ۱۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷ الی ۲۱

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش‎های هنری نیاوران، در این نمایشگاه ۲۵ اثر از آثار نقاشی‎خط بهمن پناهی با تکنیک ترکیبی، آکرلیک روی بوم و نیز مقوای دست‎ساز با الهام از زیبائی شناسی هنر خوشنویسی به نمایش در می آید. 
از نظر مفهومی این آثار بیانی موزیکالیگرافی یا موسیقایی دارند، مفهومی که این هنرمند نامگذاری کرده و طی سالیان طولانی در فرانسه در آن به تحصیل، آموزش، تحقیق و تجربه پرداخته است.
آثار این نمایشگاه حاصل ۱۵ سال کار در این زمینه است. این نخستین نمایشگاه انفرادی  بهمن پناهی پس از ۲۰ سال در ایران میباشد.
شایان ذکر است در طول این نمایشگاه یک اجرای (پرفورمنس) موزیکالیگرافی، اجرای همزمان و زنده موسیقی و خوشنویسی مدرن در تاریخ جمعه ٢١ تیرماه از ساعت ١٩تا ٢٠ و یک دیدار و گفتگو در مورد مفهوم موزیکالیگرافی (موسیقائی خوشنویسی) در روز جمعه ٢٨ تیرماه از ساعت ١٩ تا ٢١ توسط بهمن پناهی به اجراء در خواهد آمد.
گفتنی است نمایشگاه موزیکالیگرافی بهمن پناهی  تا ۲۸ تیرماه ادامه خواهد داشت. علاقمندان می‎توانند جهت بازدید از این نمایشگاه در روزهای عادی از ساعت ۱۰ الی ۲۱ و در روزهای جمعه از ساعت ۱۴ تا ۲۱ به فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند. حضور و ورود همه علاقمندان آزاد است.

شهر:
تهران

اخبار وابسته

» دکتر ملک حسینی: احساس می کنم که هنرهای اصیل ما از معرض انتخاب نوجوانان دور شده است.

» معرفی خط نستعلیق به عنوان خط رسمی ایران در مجلس بررسی می شود 

مکان

خیابان پاسداران، بعد از سه راه اقدسیه، روبروی پارک نیاوران، خیابان فرهنگسرا
تلفن:  ۲۲۲۸۷۰۸۱-۲


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
در این بخش مطلبی نوشته نشده‌است.