آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایشگاه آثارخوشنویسی استاد محمد شهبازی
S3 : 21:20:04 | com/org
۲۵ بهمن تا ۰۲ اسفند ۱۳۹۸
۱۶:۰۰ تا ۲۰:۰۰

 روزهای تعطیل گالری: یکشنبه

 

نمایشگاه آثارخوشنویسی استادمحمدشهبازی با عنوان«چهل سال عمرم به خط شد»، عصرجمعه ۲۵ بهمن ماه درگالری جاوید با حضوراساتید برجسته هنرخوشنویسی و علاقه مندان به آثار این هنرمند معاصر افتتاح شد.
غلامحسین امیرخانی، کیخسرو خروش، عباس اخوین، محمدحسین عطارچیان، غلامرضا مشعشعی، آیدین آغداشلو از جمله هنرمندانی بودند که درآیین گشایش این نمایشگاه حضور داشتند.دراین نمایشگاه، که حاصل چهل سال ممارست و مشق مستمر محمد شهبازی است، چهل اثر خوشنویسی از ایشان به نمایش درآمد. 
استاد محمد شهبازی، پس ازچهل سال تلمذ نزد اساتید و کسب آموزش و تعلیم در عرصه هنرخوشنویسی اقدام به برپایی اولین نمایشگاه اختصاصی خود نموده و از خوشنویسان صاحب‌ نام معاصر و اساتید برتر این هنر د رکشور است. 
آثار به نمایش درآمده در این نمایشگاه، نشان دهنده سیرهنری این هنرمند در هنر خوشنویسی و در برگیرنده مضامین عرفانی، فلسفی و اخلاقی هستند و توانایی و مهارت این هنرمندخوشنویسی را درادامه شیوه و سبک خوشنویسی میرعماد به نمایش درآورده است.
آثار غبار نویسی، چلیپا، سطر و کتابت های ارائه شده در این نمایشگاه در کنار برخی آثار دیگر که توانایی این هنرمند را در ایجاد ترکیب های خلاقانه و ابداعی حروف به رخ کشیده، موجب تحسین صاحب‌ نظران و اساتید شد. استفاده بجا و درست از هنر تذهیب، گل و مرغ و تشعیر در اغلب آثار، جلوه دلنشین‌تری به آنها بخشیده بود.
استاد محمد شهبازی متولدسال ۱۳۴۶ تهران و هنر آموخته محضر استادان عباس اخوین، محمد احصایی و غلامحسین امیرخانی است. وی دارای مدرک درجۀ یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و در کسوت استادی این هنر، به پرورش خوشنویسان جوان نیز می‌پردازد، سابقه داوری چندین دوره بینال و جشنواره خوشنویسی ملی و بین المللی را در کارنامه هنری خود دارد. وی درمیان اساتید کشور و منطقه، از جمله هنرمندان شاخص معاصر شناخته می شود که در مکتب میر خوشنویسی می کند.

دسته‌بندی
خوشنویسی

مکان

میدان فاطمی، خیابان جویبار، خیابان زرتشت غربی کوچه یزدان، پلاک ۱۷، واحد۱
تلفن:  ۸۸۹۳۴۱۳۴

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید