آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال فیلم قاتل اهلی
S3 : 04:11:47 | com/org
این فیلم داستان زندگی حاج آقا دکتر جلال سروش است.

گزارش تصویری تیوال از نشست فیلم قاتل اهلی / عکاس: رضا جاویدی

... دیدن همه عکس‌ها ››

اخبار

›› نشست «قاتل اهلی» در برج میلاد / فیلم نترس‌ها

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
حاج آقا سروش : (( اگه اونی که میگم سر جاشه (اشاره به خدا) من میبرم... ))

چقدر تفاوت هست بین نوشتن این دیالوگ با بیان اون توسط آقای پرستویی :)
فاصله از زمین است تا آسمان
فیلم قاتل اهلی اولین فیلم سفارشی ساخته شده مسعود کیمیایی ست.
از نظر من کارهای مسعود کیمیایی یا قابل فهم هستند و از یک خط داستانی نسبتاً منسجم برخوردارند. مثل داش آکل- ضیافت- اعتراض- حکم و ...
یا خیلی شعارگونه و کمتر قابل فهم هستند مانند رئیس- محاکمه در خیابان- جرم و ...
قاتل اهلی با وجود سفارشی بودن جزو فیلم هایی ست که در هیچ کدام از این دسته ها قرار نمی گیرد. موسیقی فیلم زیبا و جذاب و جلوه های ویژه خاص و متفاوت هست. موضوع فیلم مشخص و از خط داستانی برخورداره ولی به شدت شعارگونه و دیالوگ های کلیدی و سکانس های خنده دار. امضای کیمیایی پای فیلم هاش هست همچنان مریدی وجود داره که همه جوره پای تمام حرف ها و رفتارهای استاد و مرشد خودش هست و دیالوگ های خاص و مرام گذاشتن های ویژه کاراکتر در بعضی سکانس ها که مختص کارگردانی خود کیمیایی هست و بس.
از دیدن فیلم ناراحت شدم..
متاسفانه این روزا انگار مد شده از ی بازیگر خوب استفاده میشه و ی کار دم دستی رو به ملت قالب می کنند. اقای پرستویی بازیگر فوق العاده ای هستن و اگر بخاطر ایشون نبود هیچ وقت برای تماشای کار اقای کیمیایی نمی رفتم چون فضای کاری ایشون کاملا مشخصه و من اصلا نمی پسندم بخصوص ک همیشه آقا پولادشون سرجهیز فیلماشون هستش...
بازیا خوب بود فیلم تقریبا خوش ساخت بود ولی فیلمنامه کاملا قابل پیش بینی بود و دیالوگا هم ک کلا شعار بود.
کار می تونه سفارشی باشه ولی با خلاقیت جنبه هنری و زیباشناختی هم داشته باشه ولی این کار مدیون حضور اقای پرستویی و دیگر بازیگرای خوبش بود که البته در حد و اندازه های خودشون هم نبودن ولی حداقل باعث میشد فیلم رو تحمل کنی...
۲۰ آذر ۱۳۹۶
دقیقاً من هم به خاطر بازی پرویز پرستویی و امیر جدیدی رفتم.
پرویز پرستویی که فیلم بد رو هم حتی همیشه خوب بازی می کنه و بازی امیر جدیدی که در نقش محافظ خیلی خوب و باورپذیر بود.
وگرنه به قول شما که پولاد همون پولاد فیلم هایی کیمیایی بود با همون دیالوگ های کلیشه ای و شعار گونه.
۲۰ آذر ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بهمن : مهتاب ، من حرمت نشکستم...نذاشتم حرمت هنرمند شکسته شه!
[تماشاگر خاصی(!!) دل خود را گرفته و از خنده و غصه ی توامان به خود می پیچد]

نمیتونم تصور کنم این دیالوگ با توجه به کارکردش در اون سکانس از همه مراحل (به ذهن خطور کردن جمله،نوشتن اون،بازنویسی احتمالی،خواندن فیلمنامه توسط افراد مختلف،دورخوانی احتمالی،ضبط سکانس مربوطه،ادای دیالوگ،تکرار مجدد احتمالی،شنیدن اون توسط بازیگرهای مقابل و عوامل،روی میز تدوین در هر دو نسخه ی تهیه کننده و کارگردان،هنگام نمایش و داوری در زمان جشنواره ،ارائه جهت صدور پروانه نمایش) و مراحل دیگری که جا انداختم ؛ جان سالم به در برده باشد!!!
البته این قابل تعمیم به برخی مفاهیم و دیالوگ های مطروحه ی دیگر استاد در چند سال اخیر هم هست!
اما این خیلی خالص بود ... ناب و یونیک مثل استاد ... واسه همین نمایندگی رسمی سایر مفاهیم رو میشه بهش اعطا کرد!
لطفا اطرافیان استاد یکم هوشمندتر باشن جای احترام فیک گذاشتن...نصف هوش کیمیایی سابق(حتی فعلی) هم کافیه ؛ اما امان از هنربندان ایرانی!

پ.ن1: با همه ی گله ها ، هنوز میتونم کار کیمیایی ببینم،برخی جاها تحسینش کنم و پشیمون نشم!
پ.ن2: بازی خوب جدیدی و مچ بودنش با جنس کیمیایی
#استاد #حرمت #ابزورد #حیرت #هنربند
احتمالا منظورشون اون بوده که حرمت هنرمند از حرمت بقیه مهم تره!!
۲۰ آذر ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فیلم «قاتل اهلی» تا آن حد که آن را در کرنا کرده اند قابل هجمه و تاختن نیست و در مقایسه با بسیاری از فیلم ها چیزی کم ندارد. مسئله ای که وجود دارد این است که بد نبود مسعود کیمیایی و پولاد کیمیایی این بار کمی سیاست به خرج می دادند و برای نقش اصلی فیلم هنرپیشۀ دیگری انتخاب می شد. حال که در فضای سینما چند سالی می شود که روی بازی فرزند کارگردان در فیلم های پدرش حساسیت به خرج داده شده و این تکرارِ بازی ها در فیلم های متعدد پشت سر هم رخ داده، چه دلیلی داشت که باز هم این سیاست را تکرار کنند و اینگونه خود را در مظان اتهام بیاندازند؟! به راحتی می شد از هنرپیشه ای مثل شهاب حسینی یا پیمان معادی در نقش اصلی استفاده کرد و با اندازه نگه داشتن در صحنه های کنسرت و آواز یکی از بهترین فیلم های کیمیایی در دهۀ اخیر را رقم زد. شاید این همه برخورد و تنش باعث شود تا مسعود کیمیایی در فیلم بعدی از دادن نقش اول به فرزندش خودداری کند و این بار فیلمی بدون این مسائل حاشیه ای و با رنگ و بوی خالص سینمای کیمیایی دوباره متولد گردد.
فیلم قاتل اهلی با یه تدوین مجدد و یه کم کاستن از حشو و زواید به یکی از فیلمای خوب امسال تبدیل خواهد شد. فیلمی که تو این برهوت سینمای خنثی و کم رمق حرفی برای گفتن داشت
۲۲ بهمن ۱۳۹۵
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
این فیلم می تونست فیلم خیلی خوبی بشه اگر کاراکتر پولاد کیمیایی و پگاه آهنگرانی کلا" از داستان حذف میشد! نمی دونم چرا مسعود کیمیایی اصرار داشت فقط برای گنجاندن نقشی برای پولاد این فیلم رو به نابودی بکشونه؟ بازی بسیار خوب امیر جدیدی با این کار کاملا" سوزانده شد. حیف بود که از بازی امیر جدیدی تقدیر نشد. پولاد کیمیایی بازیگر خیلی خوبیه. ولی کاش در فیلم های پدرش بازی نمی کرد. اگر در فیلم های مسعود کیمیایی بازی نکنه بسیار موفق تر خواهد بود. پولاد کیمیایی بازیگریه که می تونه کاراکترهایی رو بازی کنه که باهاشون بشه تا مرز دیوونگی رفت. کاراکترهایی مثل رابرت دنیرو در فیلم راننده تاکسی یا دی کاپریو در فیلم شاتر آیلند. ولی حیف حیف که با بازی کردن در فیلم های پدرش اونم با سکانس های بریده بریده داره استعداد خودش رو به هدر میده. پولاد جان گفتی این سینما با من مهربان نبود. خب خودت نمیخوای تلاش بکنی و از زیر سایه پدر بیرون بیای؟
تو این چند ساله مهرجویی فیلم ساخت بدون خنده سالن رو ترک کردیم که مبادا خنده ما باعث آزار فیلم ساز بشه...کیمیایی ساخت باز سکوت کردیمو تحمل اما واقعا چه جوری میشه قاتل اهلی رو دید و نخندید؟کلیپ های هر یک ربع مسخره پولاد خان کیمیایی!! شعار های رو و دم دستی و گاها خنده دار! نقد ها و دید سیاسی در حد حرف زدن روزمره در تاکسی! بازی های اغراق شده؛ اومدن بی دلیل شخصیت ها و خارج شدن بدون دلیل ترشون و شاهکار همه صحنه ها ورود امیر جدیدی از اسمون به استخر با سرعت نور!
کاش کیمیایی برای طرفداراش برای بیننده هاش حرمت نگه میداشت تا ما هم کمی جلوی خنده هامون رو میگرفتیم!
استاد پادشاه آقای کیمیایی خودتم میدونی که بازی امیر جدیدی رو با تدوین و اضافه کردن صحنه های پولاد خانت سوزوندی خودت میدونی پرویز پرستویی بدترین بازی این دهه رو انجام داده خواهشا فیلم برای مردمت بساز نه عزیز دوردونت!
الهه الف، ماکان ش. بابکی و سپهر امیدوار این را خواندند
رضا تهوری و الهه این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
قطعا با بهترین فیلم کیمیایی در 15 سال اخیر مواجهیم
فیلمی جون دار و سرپا با قصه سر و شکل دار و قهرمان های کیمیایی وار
از آشفتگی های همیشگی که در چند فیلم اخیر کیمیایی شاهد بودیم این جا خیلی کمتر می بینیم
احساس میکنم با همون 8 دقیقه کوتاه شدنی که خود آقای کیمیایی در نشست مطبوعاتی گفتند فیلم بهتر هم خواهد شد
امتیاز 8 از 10
روزگاریه که بیشتر از همیشه حقیقت تنها س ....
چرا حواست به هوات نیست ....یه تنه تنها شدی ...
چی داری ....یه تن و هزار تا خنجر ..
اگه تنها 5 دقیقه از اواسط فیلم رو بدون هیچ بک گراندی براتون پخش کنند قطعن به این نتیجه خواهید رسید که این فیلم فیلمی از مسعود کیمیایی هستش..فیلمی با همان المان های همیشگی خاص کیمیایی و اما در زمره ی فیلم های خوش ساخت ایشون..قهرمان کیمیایی وار(اینبار اقای جدیدی) ،دیالوگ های کیمیایی وار ، فیلمنامه ای اعتراضی،حضور کمرنگ قانون و پلیس در فیلم، خون، لهجه ی کوچه بازاری یا همان لاتیِ شخصیت های مهم فیلم و... نشانه ی حضور اقای کیمیایی هستش. فیلمنامه ای ملموس که در طول فیلم دنبال شخصیت واقعی شخصیت های فیلم در جامعه امروزی ایران میگردی که یکی دوتا هم نیستند..!
طی نشست این فیلم تو برج میلاد فهمیدم بعضی سکانس ها حذف شده و دلیل برخی نواقص فیلمنامه از اونجا ناشی میشه( اقای پولاد کیمیایی اشاره داشتند).
بطور کلی فیلم اقای کیمیایی ورای فضای تکراری فیلم های ایشان و مخالفت های همیشگی یه عده با ایشون و کار هاش ،اتفاق خوبی در جشنواره ی امسال برای من بود.و به نوعی میشه گفت من این فیلم رو در کنار فیلم خفه گی اعتبار جشنواره ی امسال میدونم.
فیلم قاتل اهلی جز فیلم های خوب کارنامه ی اقای کیمیایی جا خواهد گرفت.
افتضاح!
پشنهاد می دم جناب کیمیایی از این به بعد فقط پسرشون جلوی دوربین بشونن و صامت ازشون تصویر بگیرن و در شبکه های خانگی توزیع کنن چه کاری وقت و هزینه ملت می گیرن که پسرشون به نمایش بزارن اونم با صدا و بازی بسیار بسیار ضعیف!
خوشبختانه من بلیط مهمان داشتم :)
فقط پیشنهاداتتون با نمکه یا کلا فان تشریف دارین؟
از اونجا که سینما نمیدانید بحث کردن و توضیح دادن در مورد جزئیات فیلم بیهوده است...
۱۷ بهمن ۱۳۹۵
چه خوب که شما متوجه شدین من سینما نمی دونم حضرت عجل تارانتینو!
جناب تشریف ببرید صخبتهای تهیه کننده فیلم در جلسه پرسش پاسخ فیلم بشنوید!
گویا شما فان تر تشریف دارین بنده کاملاً جدی به استادددددددددددددددددددددددددد کیمیایی بزرگگگگگگگگگ پیشنهاد دادم!
به جای غش کردن از آثار فخیمه استاد بهتر چشم هاتون بیشتر باز کنید و سفسطه هم ننمایید!
من تا حالا خوشبختانه برای فیلمهای کیمیایی پولی ندادم و از این به بعد وقتی هم نخوام داد :)
۱۸ بهمن ۱۳۹۵
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پلان های بریده بریده، یک سکانس نیم دقیقه ای با لبخند لعیا زنگنه، تدوین به شدت ضعیف، پلان های طولانی کنسرت پولاد که باعث کمرنگ شدن نقش پرستویی شده بود، نقش امیر جدیدی که کلا در نیمه فیلم نادیده گرفته میشود و یک قیصر مدرن!
واقعا فیلم بدی بود!
navidjahan، علیرضا و روح اله این را خواندند
sahar amini این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دوستان بنده یک عدد بلیط برای این فیلم برای سه شنبه نوزدهم ساعت19.30 سینما استقلال دارم اگر کسی خواست با09396746703 در تلگرام پیام بدهد
نگار لشنی این را دوست دارد
چهار بلیط این فیلم برای امشب تاریخ جمعه 15 بهمن در سینما ایوان شمس(ابتدای بزرگراه کردستان) سانس 23 موجود است. درصورت تمایل از طریق تلگرام پیام دهید 09102125927
۱۵ بهمن ۱۳۹۵
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سلام
اگه کسی دو تا بلیط ازین فیلم رو داره لطفا بهم پیام بده
09124570884
سپاس
›› تا ۲ پاسخ


هاشم رحمتی و افشین پاشائی این را پاسخ داده‌اند
یکی دیگه از فیلمای خوبه سینمای کیمیایی بزرگ ، به سبک وسیاق خودش همراه با دیالوگ های فوق العاده...
۱۹ بهمن ۱۳۹۵
حظور آقای کیمیایی در سینمای ایران نعمته،من کاراشونو خیلی دوست ندارم.ولی این خیلی مهمه که یک کارگردان همچین سبک نامعمولی در سینمای کشورمون رو پیش گرفته و سبکش رو عوض نمیکنه.از لحاظ تاریخ سینما و سینمای آینده بسیار کمک کننده است.من به اینطور آدما که فکر می کنم یاد پژوهشگرانی می افتم که قبل از ادیسون تصمیم گرفتند برق رو اختراع کنن و با اینکه نتونستند ولی با همین نتونستنشون باعث شدند ادیسون برق رو اختراع کنه.ادیسون به تنهایی این کارو نکرد.به نظرم خوانندگی بد پولاد کیمیایی ضربه فجیعی به فیلم زد.بازیش هم به این کاراکتر نمی خورد.
۱۱ آذر ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید