همینک تیم پشتیبانی تیوال از طریق چت آنلاین و ایمیل در خدمت شماست و موقتا پاسخگویی تلفنی متوقف شده‌است. اطلاعات بیشتر
تیوال فصل‌نامه گیلگمش
S2 : 20:10:52

مدیر مسئول و صاحب امتیاز: آرش‌ نورآقایی
سردبیر بخش فارسی: نسیم محمدی
سردبیر بخش انگلیسی: سارا اسدی

تاریخچه فصلنامه گیلگمش
فکر آغازین انتشار یک مجله تخصصی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری، نخستین‌بار در سال ۱۳۹۱ شکل گرفت. در آن زمان با تلاش علاقه‌مندان و مجوز شرکت “افق گردشگری ایرانیان” و همکاری هفته‌نامه “تعطیلات نو”، ویژه‌نامه گیلگمش به مدیریت اجرایی “آرش نورآقایی” و سردبیری “ژاله ابراهیمی” در اسفند ۱۳۹۱ چاپ شد. 
مطالب این ویژه‌نامه به مناسبت چهلمین سالگرد کنوانسیون میراث جهانی یونسکو، به شناخت انواع میراث اختصاص یافت.
تفسیر میراث، میراث معنوی، میراث موزون، میراث در خطر، میراث زیر آب، میراث زنده، میراث سبز، اصالت در میراث و احیای میراث مطالبی هستند که در پرونده اولین شماره از این مجله به آنها پرداخته شده‌است. سفرنامه، اقامتگاه و گزارش از دیگر بخش‌های این مجله بودند.

در مهرماه ۱۳۹۴ با تلاش و همت چندماهه بسیاری از دوستان و همکاران گرامی و حمایت و نظارت “کانون انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور” و با ریاست “آرش نورآقایی” اولین شماره الکترونیک  این مجله با عنوان “گیلگمش” منتشر شد. سپس در تاریخ ۱۸ آبان‌ماه سال ۱۳۹۴مجوز انتشار فصلنامه گیلگمش با مدیرمسئولی و صاحب امتیازی خانم مهسامطهر اخذ شد و پس از آن در ۱۴ آبان‌ماه سال ۱۳۹۷مدیرمسئولی و صاحب‌امتیازی به نام آرش نورآقایی تغییر یافت.

در ادامه انتشار فصلنامه‌های فارسی، لزوم تولید محتوای بین‌المللی به زبان انگلیسی از سوی شورای سیاستگذاری مطرح و در نهایت مجوز انتشار فصلنامه‌ای انگلیسی -با محتوای مجزا و مستقل از نسخه فارسی- در ۲۵تیر ۱۳۹۷ با مدیرمسئولی و صاحب‌امتیازی خانم مهسا مطهر اخذ شد. در ۲۶آذر ۱۳۹۷مدیرمسئولی و صاحب‌امتیازی فصلنامه انگلیسی گیلگمش نیز به نام آرش نورآقایی تغییر کرد.

اهداف فصلنامه گیلگمش
این نشریه با هدف معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران و جهان، بررسی ساختارهای فرهنگی، بافت‌های تاریخی، معرفی اقوام و ملل گوناگون و آداب و رسوم و آئین‌های مذهبی، هنر و صنایع‌دستی مربوط به آنها آغاز به کار کرده‌است.
از دیگر اهداف مهم و بلند مدت این فصلنامه، معرفی و گسترش تفکر توسعه پایدار و ارائه راهکارهایی خلاقانه برای بهره‌مند شدن از تأثیر متقابل توسعه پایدار و صنعت گردشگری است. همچنین هدف دیگر فصلنامه، فرهنگ‌سازی در زمینه حفاظت محیط زیست و ترغیب همگان برای تلاش در جهت این امر حیاتی است.
تولید محتوای مؤثر و خلاق در عرصه‌های فرهنگی و طبیعی و مرتبط با گردشگری از اهداف اصلی گیلگمش محسوب می‌شود.

محتوای فصلنامه گیلگمش انگلیسی
اولین شماره بین‌المللی فصلنامه گیلگمش با محتوایی متفاوت و با هدف معرفی هنر، فرهنگ، تاریخ، سبک زندگی و جاذبه‎‌های گردشگری ایران و جهان در زمستان ۱۳۹۵عرضه شد. 

در گیلگمش انگلیسی هر حرف از عبارت:
GILGAMESH

یکی از بخش‌های فصلنامه را مشخص می‌کند که عبارتند از:

G: geography
I: iranology
L: lifestyle
G: graball
A: art
M: mythology
E: environment
S: study
H: history

» خرید نسخه دیجیتالی فصل‌نامه از سایت فیدیبو


اطلاعات تماس:
gilgameshmag.com
آدرس: تهران، خیابان ستارخان، ابتدای خیابان باقرخان، پلاک ۱۱۴، واحد۳ - کد پستی: ۱۴۴۱۶۱۳۴۵۴
تلفن: ۶۶۹۴۲۶۵۹، ۶۶۹۴۲۶۶۰

شهر:
تهران

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
در این بخش مطلبی نوشته نشده‌است.