آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال فیلم‌تئاتر گلن گری گلن راس
S3 : 13:15:32 | com/org
بها: ۱۰,۰۰۰ تومان

ویدیوها

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
به نظر من حتما فیلم این نمایش جذاب به کارگردانی فرید رحمتی رو‌ببینید
محمدرضا هلال زاده و فرید رحمتی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
به نظر من از دست ندید کار فرید رحمتی رو و حتما ببینید
محمدرضا هلال زاده و فرید رحمتی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فاطمه دُرامامی (f_doremami)
درباره نمایش گلن گری گلن راس (برگه وابسته) i
اولین قانون زندگی اینه
وقتی چیزی رو نمیدونی دهنت رو ببند
فاطمه دُرامامی (f_doremami)
درباره نمایش گلن گری گلن راس (برگه وابسته) i
اجرای راضی کننده ای بود
طراحی صحنه هم خوب بود
بازی ها هم میشه گفت قوی بود
اونچه خیلی خوب بود این بود که نمایش سر ساعت شروع شد

خسته نباشید به عوامل جوان این کار و پرسنل تیاتر پایتخت
فرید رحمتی (faridra)
درباره نمایش گلن گری گلن راس (برگه وابسته) i

اجرای یک اَبَرنمایشنامه/ جایی که دزدی‌های بزرگ رو نمی‌شوند
گلن گری گلن راس
به گزارش خبر گزاری مهر
هنر > تئاتر
فریدرحمتی با اشاره به اینکه نمایش «گلن گری گلن راس» سیاست های غلط نظام سرمایه داری را به چالش می کشد، عنوان کرد در اجرا به متن دیوید ممت وفادار بوده است.
فرید رحمتی کارگردان نمایش «گلن گری گلن راس» که این روزها در تماشاخانه پایتخت روی صحنه است در این باره به خبرنگار مهر گفت: این اثر نمایشی نوشته دیوید ممت است که از ۷ آبان ماه اجرای عمومی خود را آغاز کرده و خوشبختانه تا امروز بازخوردهای خوبی از ... دیدن ادامه ›› کار گرفته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه در اجرای این نمایش کاملا وفادار به متن عمل کرده‌ و هیچ نکته ای از نمایشنامه ممت حذف نشده است، ادامه داد: تلاش ما این بود که در تحلیل‌هایی که در زمان تمرین‌ها داشتیم فضای نمایشنامه را درک کنیم و به شخصیت‌پردازی دقیقی که ممت در اثرش به تصویر کشیده است، دست یابیم. نمایشنامه به شدت دیالوگ‌محور است و در پرده اول شاهد سکون و ایستایی هستیم که در اجرا، نمایش از این ایستایی خارج شده است و دیالوگ ها هم بسیار تو در تو و در هم هستند به این شکل که انگار کاراکترها مشغول صحبت های روزمره اند که این شیوه دیالوگ نویسی از ویژگی های آثار دیوید ممت به حساب می آید و ما نیز تلاش کردیم در تمرین ها به ریتم و ضرباهنگ اثر توجه کرده و مسیری را که نمایشنامه به ما نشان می دهد، کشف کنیم.

رحمتی درباره شیوه اجرایی نمایش یادآور شد: نمایش «گلن گری گلن راس» به شیوه ای کاملا رئالیستی اجرا می شود چون متن این اجازه را نمی دهد که به سمت فرم گرایش داشته باشیم بنابراین چه در شخصیت پردازی و بازی ها و چه صحنه پردازی دهه ۸۰ آمریکا به تصویر کشیده شده است با این وجود مضامینی که در اثر مطرح می شود دغدغه امروز جامعه ماست و مسایلی را مطرح می کند که اصلا قدیمی نشده اند.

نمایشنامه «گلن گری گلن راس» نیز یک ابرنمایشنامه محسوب می شود؛ اثری که سیاست های غلط نظام سرمایه داری و منطق بی رحم پول درآوردن به هر قیمتی را به تصویر می کشدوی درباره ویژگی‌های نمایش بیان کرد: برخی از نمایشنامه ها را می توان به عنوان ابرنمایشنامه شناخت به این مفهوم که هم تاریخ را می شکنند و مربوط به دوره خاصی نیستند و هم دغدغه مند هستند. ابرنمایشنامه ها مرز ندارند و متعلق به جغرافیای خاصی نیز نیستند که نمایشنامه «گلن گری گلن راس» نیز یک ابرنمایشنامه محسوب می شود؛ اثری که سیاست های غلط نظام سرمایه داری و منطق بی رحم پول درآوردن به هر قیمتی را به تصویر می کشد. در این منطق بی رحم انسان ها ریاکارند و برعکس ظاهر مثبتشان در باطن یکدیگر را می درند و پیشرفتشان در گرو پسرفت دیگری است. در این نظام غلط سرمایه داری پولدارها روز به روز پولدارتر و طبقه متوسط و فقیرها فقیرتر می شوند، در این سیستم دزدی های بزرگ رو نمی شوند اما دزدی های کوچک به طرز وحشتناکی مورد توجه قرار گرفته و خرده دزدها به سختی مجازات می شوند.

رحمتی در پایان صحبت‌هایش درباره داستان نمایش توضیح داد: میچ و موری روسای یک دفتر مشاوره املاک هستند که برای فروش بیشتر مسابقه بی رحمانه ای را بین فروشنده ها برگزار می کنند که در این مسابقه ۲ نفر اول یک کادیلاک برنده می شوند و ۲ نفر آخر اخراج خواهند شد که همین امر باعث شکل گیری رقابت ناعادلانه ای بین کارمندها می شود.

نمایش «گلن گری گلن راس» نوشته دیوید ممت برنده جوایز پولیتزر، تونی، اولیویر، منتقدان نیویورک و جامعه تئاتری وست اند است که آرمین مهدیلو، امین رقیب دوست، سپهر طهرانچی، فرید رحمتی، مهیار اسلامی، دانیال محسنی، علی اشمند در آن نقش آفرینی می کنند.
امکان تمدید هست؟؟
۲۱ آبان ۱۳۹۶
نه متاسفانه دوست عزیز
۲۲ آبان ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فرید رحمتی (faridra)
درباره نمایش گلن گری گلن راس (برگه وابسته) i
امیر پوریا (منتقد سینما و تیاتر) : برخی متن های مشهور درام معاصر جوری قابلیت خودآزمایی و زورآزمایی برای بازیگران دارند که جوان هایی مثل گروه نمایش گلن گری گلن راس می تونند به عنوان متن آرمانی، به کارشون بگیرند. حقیقت اینه که تمام شون چارچوب استاندارد اجرای نقش های متن دیوید ممت رو خوب پیش می برند و اجراشون در ریتم و روند و بده بستان دیالوگ ها کوچک ترین اتلاف وقتی نداره.
خوب می دونم چه هزینه های اقتصادی و زمانی و انرژی و غیره ای تا اینجا کردند و باز دارند می ذارند تا کارشون در تماشاخانه پایتخت اجرا بشه. هر روز ساعت پنج عصر.
سمت راست بنده، آقای آرمین مهدیلو نقش شلی (نقش جک لمون کبیر و فقید در فیلم جیمز فولی از روی همین متن) رو با اندازه سنجی درست در مورد وقت و نوع "رو"کردن دست کاراکتر بازی می کنه و سمت چپم فرید رحمتی هم بازیگر و کارگردان پرتلاش کار.
علاقه مندان به کار تئاتر و بازیگری به این نیت کارشونو ببینند که نتیجه گرفتن در صورت پایمردی و تداوم رو از نزدیک درک و لمس کنند. چوب-چوبِ دکوری که در صحنه می بینید با دست و میخ و ارهٔ خودشون روی پشت بام خانه درست شده. کار کردن یعنی همه کارو به طور مستقل و بدون وابستگی، انجام دادن. از انتخاب متنی که همه می دونند بارها اجرا شده اما برای تمام بازیگرهاش جای کار داره تا این اجزای اجرایی که عرض کردم.

منبع:
https://www.instagram.com/amiiirpouriiia/
امیرمسعود فدائی این را خواند
farhad riazi، Samira، مهرزاد نظری و رقصنده در باد این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
صدف اسمعیل پور (saddaf)
درباره نمایش گلن گری گلن راس (برگه وابسته) i
میدونستم قراره یه اجرای عالی ببینم اما نمیدونستم در این حد خووووبه
واقعا لذت بردم از هر لحظه اش و دیدن یه تئاتر حرفه ای.همه چیییییز عالی بود از بازی تک به تک بازیگرای خوب گرفته تا کارگردانی و طراحی صحنه و نور.من که هر روز میرم تئاتر میبینم این اجرا انقدر راضی کننده بود واسم که تا آخر هفته نمیخوام مزه اش از بین بره و نمیرم اجرای دیگه ای ببینم.پیشنهاد میدم حتما تشریف ببرید و ببینید که اجرای خوب و راضی کننده چه طعم نابی داره...خسته نباشید میگم به تمام عوامل این کار عالی. امیدوارم بیش از پیش بدرخشند
حتما میخوام دوستی رو بیارم به تماشای این تاتر.به نظرتون قبلش نمایشنامه شو بخوپم بهتره؟
۱۵ آبان ۱۳۹۶
من به جای شما باشم نخونده میرم تا خود اجرا غافلگیرم کنه
۱۶ آبان ۱۳۹۶
خانم نرگس به نظر من اگر فقط متن دیوید ممت رو بخونید از این نمایشنامه لذت بیشتری خواهید برد.
این دوستان تلاش زیادی کرده بودند ولی اجرا اصلا راضی کننده نیست و خیلی کار داره تا به یک اجرای قابل قبول تبدیل بشه
۱۷ آبان ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فرید رحمتی (faridra)
درباره نمایش گلن گری گلن راس (برگه وابسته) i
اجرایی نوین از نمایشنامه «گلن گری گلن راس» در تماشاخانه پایتخت
تهران - ایرنا - نمایش «گلن گری گلن راس» نوشته دیوید ممت و کارگردانی فرید رحمتی تا سوم آذر ماه در تماشاخانه پایتخت به اجرا می رسد.

اجرایی نوین از نمایشنامه «گلن گری گلن راس» در تماشاخانه پایتخت
فرید رحمتی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر افزود: اجرای این نمایش در ژانر درام و براساس نمایشنامه دیوید ممت نویسنده آمریکایی از هفت آبان ماه و در یک سانس در تماشاخانه پایتخت آغاز شد.
وی افزود: در سال 1992 نسخه سینمایی این نمایشنامه به کارگردانی «جیمز فولی» و با بازی «آل پاچینو» و «کوین اسپیسی» ساخته شده است.
سرپرست گروه تئاتر «ریما» ادامه داد: در این نمایش سعی شد که اجرایی کلاسیک، رئال و نوین نمایشنامه را داشته باشیم و در تمامی لحظات آن وفاداری به متن ... دیدن ادامه ›› دیده می شود.
وی دلیل انتخاب این نمایشنامه برای اجرا را شخصیت پردازی قوی و جذاب، دیالوگ های صریح و بی پرده و زبان شیوای دیوید ممت عنوان کرد و افزود: برای اجرای این نمایش بیش از 9 ماه تمرین گروهی و تحلیل شخصیت انجام شد.
رحمتی در مورد قصه «گلن گری گلن راس» تصریح کرد: مدیر یک بنگاه املاک برای کسب درآمد بیشتر، مسابقه بی رحمانه ای بین مشاوران خود گذاشته و فقط فروشندگانی که بیشترین فروش ماهانه بنگاه را داشته باشند می توانند به کار خود ادامه دهند و مشاورانی که فروش کمتر از 50 درصد مورد انتظار را کسب کنند در فهرست سیاه قرار گرفته و اخراج می شوند.
وی با تاکید براینکه هدف مدیر بنگاه از این موضوع فقط کسب درآمد بیشتر است، ادامه داد: نقطه تاریک این رقابت بی رحمانه درنظر نگرفتن سابقه، گذشته درخشان و بدشانسی مشاور املاک در فروش است و فقط فروش ماهانه بیشتر املاک شرط ادامه همکاری بنگاه با مشاوران است.
رحمتی به فضای مردانه و خشن این نمایش اشاره و تصریح کرد: مشاوران املاک در این رقابت از خوی انسانی خود فاصله گرفته و با استفاده از هر روشی، سعی در کسب درآمد بیشتر و حفظ شغل خود دارند.
سرپرست گروه تئاتر ریما خاطرنشان کرد: نمایش «گلن گری گلن راس» به یاد استاد حمید سمندریان از هفتم آبان آغاز و تا سوم آذر ماه، هر روز به جز ایام تعطیل، ساعت 17 در تماشاخانه پایتخت به صحنه می رود.
وی از آرمین مهدیلو، امین رقیب دوست، سپهر طهرانچی، فرید رحمتی، مهیار اسلامی، دانیال محسنی و علی اشمند با عنوان بازیگران نمایش «گلن گری گلن راس» نام برد.
من (asbbb)
درباره نمایش گلن گری گلن راس (برگه وابسته) i
واقعا ممنون از کل گروهتون بخاطر حال خوبی بعد دیدن کارتون داشتم،عالی بود.
حسین کوهی (iranjavan)
درباره نمایش گلن گری گلن راس (برگه وابسته) i
"هیچگاه یک معامله را نیمه رها نکن"
نمایش گلن گری گلن راس اثری سترگ از دیوید ممت نمایشنامه نویس بزرگ امریکایی ست که با "مرگ فروشنده" آرتور میلر مقایسه میشود و هر دو نمایش نقد نظام سرمایه داری در امریکاست با وجود اینکه نزدیک به 35 سال فاصله هست بین نگارش دو نمایشنامه.
نمایش سالهایی را روایت میکند که دولت دست راستی دونالد ریگان به روی کار آمده و وضعیت اقتصادی نامناسبی برای قشر کم درآمد جامعه بوجود آمده وممت در این نمایشنامه همین موضوع را دستمایه یک درام اجتماعی قرار داده است.
فرید رحمتی کارگردان جوانی ست که این اولین تجربه حرفه ای اوست و دومین تجربه در مقام کارگردانی.فرید رحمتی در مقام کارگردان درک صحیحی از نمایشنامه ممت داشته است و سعی کرده روایت خود را از این اثر داشته باشد و شبیه سازی نکند,دیالوگهای ناتورالیستی این نمایش را که به اصطلاح گفتگوی ممتی نامیده میشود به میزان صحیحی اجرا کرده است و سعی کرده از گفتگو و بازیهای اغراق آمیز جلوگیری کند.
بازیگران جوان نمایش بازیهای یکدستی به نمایش گذاشته اند که حاکی از تمرینهای مداوم گروه و تسلط بازیگران نمایش هست و طراحی صحنه هم در خدمت فضای نمایشی ست.
در کل "گلن گری گلن راس"اثری است محترم و قابل قبول که ریتم خوبی هم دارد و دیدنش تماشاگر را خسته نمیکند.
خسته نباشید به گروه اجرایی :)
ممنون از حضورت ممنون از انرژیت و ممنون که ب تماشای کارمون نشستی
۰۹ آبان ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از پنجشنبه ۱۱ تا سه شنبه ۱۶ آبان، هم اکنون آغاز شد.
soroush abbasi این را دوست دارد
با سلام و خسته نباشید. بسیار نمایش عالی بود
۱۰ آبان ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فرید رحمتی (faridra)
درباره نمایش گلن گری گلن راس (برگه وابسته) i
"گلن گری گلن راس" نقد نظام سرمایه‌داری است / فرید رحمتی روایت‌گر اثری از دیود ممت در تماشاخانه پایتخت
فرید رحمتی گفت: نمایش "گلن گری گلن راس" نقد نظام سرمایه‌داری است چرا که این نظام، طبقه متوسط جامعه را از بین می‌برد و پولدارها را غنی‌تر و فقرا را بی‌پول‌تر می‌کند.

"گلن گری گلن راس" نقد نظام سرمایه‌داری است / فرید رحمتی روایت‌گر اثری از دیود ممت در تماشاخانه پایتخت
سرویس تئاتر هنرآنلاین: نمایش "گلن گری گلن راس" نوشته دیوید ممت به کارگردانی فرید رحمتی و ترجمه امید روشن ضمیر از 7 آبان ماه ساعت 17 در تماشاخانه پایتخت روی صحنه است. در این اثر نمایشی که نخستین تجربه کارگردانی رحمتی است آرمین مهدیلو، امین رقیب دوست، سپهر طهرانچی، فرید رحمتی، مهیار اسلامی، دانیال محسنی و علی اشمند به ایفای نقش ... دیدن ادامه ›› می‌پردازند.

فرید رحمتی در گفت‌وگو با هنرآنلاین درباره اجرای این اثر نمایشی از دیوید ممت گفت: آموزش بازیگری را سال 89 در آموزشگاه استاد سمندریان گذرانده‌ام. در آن زمان این نمایشنامه را با همین بازیگران در حد اتود برای استاد سمندریان اجرا کردیم. او گفت می‎توانید این نمایش را برای عموم اجرا کنید و من نیز حمایت‌تان خواهم کرد. متاسفانه تاکنون شرایط اجرای این اثر محقق نشد و استاد نیز اکنون میان ما نیستند.

وی ضمن اشاره به اینکه ایده اجرای نمایش "گلن گری گلن راس" از گفت‌وگو با استاد حمید سمندریان شکل گرفت، عنوان کرد: این اثر نمایشی نخستین اثری است که کارگردانی کرده‌ام و سومین تجربه گروه تئاتر ریما است.

این بازیگر تئاتر با بیان اینکه تعدادی از متون نمایشی ابر نمایشنامه هستند، خاطرنشان کرد: برخی متون نمایشی همچون این نمایشنامه، همه مرزها را می‌شکنند و متعلق به زمان و تاریخ خاصی نیستند. این اثر از جمله آثاری است که اگر صد سال دیگر نیز اجرا شود، با خود حرف‌ها و پیام‌هایی دارد و محدود به زمان و مکان مشخصی نیست.

رحمتی مضمون و موضوع "گلن گری و گلن راس" را اینگونه شرح دارد و گفت: این اثر نمایشی نقد نظام سرمایه‌داری است چرا که این نظام، طبقه متوسط جامعه را از بین می‌برد و پولدارها را غنی‌تر و فقرا را بی‌پول‌تر می‌کند و باعث فقر، دزدی، کلاه‌برداری و رشوه خواهد شد.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: در این نمایش خواهیم دید که در صورتی‌که تجارت در جامعه‌ای روال درستی نداشته باشد جامعه به فساد خواهد رسید و هیولای درونی چون فقر در آن به وجود خواهد آمد. در این اثر نمایشی میچ و موری روسای دفتر مشاور املاکی در شیکاگو برای کسب در آمد بیشتر دست به ترفند زیرکانه‌ای می‌زنند، یک رقابت بین فروشندگان طراحی ‌می‌کنند که نفر اول ماشین شیکی برنده می‌شود و دو نفر شکست خورده اخراج خواهند شد و...

این کارگردان تئاتر درباره شیوه اجرایی نمایش اظهار داشت: شیوه اجرایی کاملا وفادار به نمایشنامه دیوید ممت است. او نویسنده‌ای دیالوگ نگار است که دیالوگ‌هایش ریتم خاصی دارد که مخصوص خودش است و به آن دیالوگ‌های ممتی گفته می‌شود. از این رو در صورتی‌که در اجرای آثار این نویسنده ریتم دیالوگ‌ها رعایت نشود، نمایش بر هم خواهد خورد.

فرید رحمتی مدت تمرین به منظور اجرای این نمایش را 8 ماه عنوان کرد و یادآور شد: تمرین‌های این نمایش به شکلی بود که شخصیت‌ها روانشناسی و لایه‌های پنهان کاراکترها برای تماشاگر ملموس شود. نمایشنامه در ابتدا و صحنه اول ساکن و ایستا است و در صورتی‌که شخصیت‌ها به درستی معرفی نشوند، اجرای اثر با شکست روبرو خواهد شد. "گلن گری گلن راس" اجرایی رئال و کلاسیک با وفاداری به متن دارد.

وی درباره طراحی صحنه نمایش متذکر شد: در نمایشنامه دیوید ممت صحنه اول در رستوران آغاز می‌شود اما ما برای اینکه فضاسازی کنیم و میزانسن داشته باشیم در طراحی صحنه‌های این نمایش فضاهایی چون دفتر کار، خانه و کافه را در نظر گرفتیم. از نور نیز در جهت تقویت صحنه‌ها استفاده کرده‌ایم و با طراحی نور بر آن شدیم تا حس را به تماشاگر منتقل کنیم.

رحمتی درباره انتخاب تماشاخانه پایتخت به منظور اجرای این اثر نمایشی گفت: در ابتدا که تمرینات نمایش را آغاز کردیم با تعدادی از سالن‌های دولتی مذاکراتی برای اجرای این نمایش داشتم که متاسفانه با توجه به اینکه گروه‌های جوان جدی گرفته نمی‌شوند و مورد حمایت قرار نمی‌گیرند شرایط اجرا در آن تالارها محقق نشد.

وی همچنین در پایان اظهار داشت: تماشاخانه پایتخت سالن خصوصی با امکاناتی خوب است که مناسب فضای این نمایش است. سعی کردیم بودجه این اثر را فراهم کنیم و برای اجرای آن 2- 3 سال منتظر تعیین زمان تماشاخانه‌های دولتی نباشیم.

دیگر عوامل این اثر نمایشی عبارتند از: طراح گریم: محمد محمدی، اجرای گریم: محمد محمدی فاطمه سلیمی دستیار کارگردان: ارمین مهدیلو، دستیار دوم کارگردان و برنامه‌ریز : مهرناز آژند، طراح صحنه: دانیال محسنی، ساخت دکور : دانیال گیلانپور، آهنگساز: امید هاشمی، طراح نور: علیرضا بهبهانی، اجرای نور و موسیقی: مرتضی ملک جاری، طراح لباس: پریسا صحبتی، طراح پوستر و بروشور: امین دایی، ساخت تیزر: علی فیروز جنگ، مهیار ماندگار و میلاد فداکار، عکاس: امین دایی، ستایش دولتشاهی و میلاد بهشتی، روابط عمومی: ستایش دولتشاهی و میلاد بهشتی و تبلیغات مجازی گروه هنری پژواک.

علاقمندان می‌توانند بلیت این نمایش را که تا 3 آذر ماه با مدت زمان یک ساعت و بیست دقیقه در تماشاخانه پایتخت روی صحنه است را از سایت تیوال تهیه کنند.
نمایش عالی بود ، کارگردانی ، انتخاب بازیگران و کل مجموعه کار بسیار خوب و حرفه ای ارایه دادند. منتظر نمایش های بعدی شما هستم.
۰۹ آبان ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت این نمایش از روز پنج شنبه ۲۷ مهرماه ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
سلام
من خیلی علاقه مندم این نمایش رو ببینم ولی ساعتش خیلی زوده اگه میشه سانس دوم هم برای بعضی روزها بگذارید تا افراد بیشتری برای تماشای نمایش بتونن بیان
ممنون
۰۱ آبان ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید