تیوال کنسرت رسیتال پیانوی گوتلیب والیش
S3 : 03:01:15
  سه‌شنبه ۱۴ تا ۱۵ آذر ۱۳۹۶
  ۲۰:۰۰
 بها: ۱۲۰,۰۰۰ و ۱۰۰,۰۰۰ تومان

قسمت اول
ژوزف هایدن:
سونات برای پیانو در لا بمل ماژور
فرانتس لیست:
شش کانسولیشن
فرانتس شوبرت:
سه قطعه برای پیانو

قسمت دوم
روبرت شومان:
فانتزی در دو ماژور

 

گوتلیب والیش یکی از پیشتازان نمایندگی نسل جوانتر هنرمندان اروپایی است. استقلال فردگرایانه با تأکید برظرافت از شاخصه¬های نوازندگی اوست.
گوتلیب در یک خانوادة اهل موسیقی به دنیا آمد و در شش سالگی وارد دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین شد و سپس به صورتی متمایز از کلاس هاینز مدژیمورک فارغ¬التحصیل شد. او در مستر کلاس¬های اولگ مایزنبرگ و دیمیتری باشکیرف شرکت کرد و با پاسکال دوویون در برلین و ژاک روویر در پاریس به تحصیل موسیقی پرداخت.
وی جوایز متعددی از چندین مسابقه بین¬المللی پیانو به دست آورده است که از آن میان می¬توان به جایزة اول و جایزة بزرگ ایوو پوگورلیچ از مسابقة استراوینسکی (امریکا) اشاره کرد. او همچنین در مسابقة سال 1999 ملکه الیزابت در بلژیک و بیست و یکمین مسابقة کلارا هاسکیل در وِوِی (2005) فینالیست بود.
گوتلیب والیش با ارکسترهای برجسته¬ای از جمله فیلارمونیک وین، سمفونیک وین، ارکستر جوانان گوستاو مالر، سمفونی ورشو، ارکستر مجلسی اشتوتگارت، ارکستر سمفونی رادیو فرانکفورت، کامراتای سالزبورگ، ارکستر فیلارمونیک سلطنتی لیورپول، ارکستر ملی بی¬بی¬سی ولز، ارکستر موسیقی آنجلیکا باروک لس¬آنجلس، جشنوارة زهی لوسرن و ارکستر فیلارمونیک زاگرب، تحت رهبری چهره¬های درخشانی چون جوزپه سینوپولی، دنیس راسل دیویس، لرد یهودی منوهین، لوییس لانگری، سِر نویل مارینر، کیریل پترنکو، کریستوفر هاگوود، فیلیپ ِانترِمونت، لارنس فاستر، مارتین هاسلبوخ، علی رهبری، برونو ویل و والتر وِلِر نوازندگی کرده است.
او همچنین در جشنواه¬های معتبر و سالن¬های کنسرت مشهور به اجرای برنامه پرداخته است که از آن میان می¬توان به جشنوارة لوسرن، کلاویرفستیوال روهر، بتهوون¬فِست بن، شوبرتیَد شوارزِنبرگ، ویگمورهال لندن، کارنِگی¬هال نیویورک، تون¬هال زوریخ، جشنوارة والونی و جشنوارة هنرهای سنگاپور اشاره کرد. در تابستان 2002 گوتلیب والیش حضور بسیار درخشانی در جشنوارة معتبر سالزبورگ داشت. در فصل¬های اخیر او با اجراهایی در تالار موسیقی هامبورگ، فیلارمونیک کلن، دویلن روتردام، جشنوارة بهاری بوداپست، شب¬های دسامبر مسکو و اجرا در پکن و کوانگجوی چین با کامراتای سالزبورگ حضور داشته است.
در سالگرد موتسارت در 2006 و سالگرد هایدن در 2009 او مجموعه¬ کنسرت¬هایی را با اجراهای آثاری از این دو آهنگساز در مرکز موسیقی وین برپا کرد.
به عنوان یک هنرمند شاخص برخاسته از سنت پیانویی وین، کوتلیب والیش چهار آلبوم برجسته از کارهای موتسارت و هایدن را با برچسب بریتانیایی لین¬ریکوردز منتشر کرده است. سایر آلبوم¬های او توسط دویچه گرامافون، آلفاکلاسیکز و ناکسوس منتشر شده است.
در سال 2010 گوتلیب والیش جوانترین استاد دانشگاه موسیقی ژنو شد؛ در سال 2016 نیز دانشگاه هنر برلین او را پروفسور پیانو نامید. به علاوه او در سال 2013 در آکادمی موسیقی فرانتس لیست به سمت استادی رسید. افزون بر این¬ها او مستر کلاس¬هایی در دانشگاه ایلی¬نویز، کالج موسیقی ناگویا، کنسواتوار سن¬پترزبورگ و مرکز موتسارت سالزبورگ برقرار کرده است. همچنین در اوایل سال 2012 او یک هنرمند اشتاینوی نامیده شد.


همکف:‌۱۲۰.۰۰۰ تومان
بالکن: ۱۰۰.۰۰۰ تومان

مکان

خیابان حافظ ، خیابان استاد شهریار، تالار رودکی
تلفن:  ۶۶۷۰۵۱۰۱

عکس‌های پایه

کنسرت رسیتال پیانوی گوتلیب والیش | عکس کنسرت رسیتال پیانوی گوتلیب والیش | عکس کنسرت رسیتال پیانوی گوتلیب والیش | عکس کنسرت رسیتال پیانوی گوتلیب والیش | عکس