تیوال کارگاه مقدماتی داستان از خواندن تا نوشتن | حضوری
S2 : 05:11:35
  ۱۲ دی تا ۱۵ اسفند ۱۳۹۷
  ۱۸:۰۰
  ۲ ساعت
 بها: ۴۰۰,۰۰۰ تومان


: کاوه فولادی نسب

از میانه‌های دی‌ماه، دوره‌ی جدید کارگاه‌های داستانم را در موسسه‌ی خوانش شروع می‌کنم. قبلا هم گفته‌ام و بار دیگر تکرار می‌کنم که کارگاه‌های داستان، نه کارگاه‌های من و نه هیچ کارگاه دیگر و نه اساسا هیچ نظام آموزشی‌ای در هیچ کجای این کره‌ی خاکی، تضمینی نیست؛ یعنی این‌طوری نیست که آدم‌ها از این در وارد شوند و از آن یکی در نویسنده بروند بیرون. اما در عین حال، این هم هست که بی هیچ تردیدی آموزش صحیح، برنامه‌ریزی‌شده و سامان‌مند، آدم را به مسیر درست‌ودرمان‌تری هدایت می‌کند، امکان به فعلیت رساندن توانایی‌های بالقوه‌ی او را افزایش می‌دهد، جلوی هرزرَوی و پراکنده‌کاری و پِرت‌وپَرت‌خوانی‌اش را می‌گیرد، راه و چاه را نشانش می‌دهد و در یک کلام، او را به تحقق رویاهایش نزدیک‌تر می‌کند.

در این کارگاه‌ها، به‌جز نوشتن، که اساس و پایه‌ی کار است، هم می‌خوانیم و هم گفت‌وگو می‌کنیم؛ اهمیت این دوتا برای یک داستان‌نویس، هیچ کم‌تر از آن اولی نیست. یک نفر بدون کارگاه هم می‌تواند داستان‌نویس شود، اما بدون خواندن و خوب و پر خواندن، نه. و گفت‌وگو... در زمانه‌ی تکثر و مدارا، این یکی از اولیه‌ترین تمرین‌هایی است که هر هنرمندی باید بکند.

این کارگاه‌ها در سه سطح برگزار می‌شوند. یکی برای کسانی است که سابقه‌ای ندارند و می‌خواهند از ابتدا شروع کنند، و دو سطح دیگر برای کسانی که پیش‌تر آموزشی دیده‌اند یا کاری کرده‌اند و خلاصه دستی، گیریم از دور، بر آتش دارند. کارگاه اولی (دوره‌ی مقدماتی) به صورت حضوری برگزار می‌شود و ورود به آن هیچ پیش‌شرطی ندارد جز به علاقه به نوشتن و خواندن و گفت‌وگو کردن. کسانی که می‌خواهند به دو کارگاه‌ دیگر (دوره‌های میانی و پیشرفته) وارد شوند، لازم است نمونه‌ای از داستان‌های‌شان را برایم ارسال کنند تا بررسی کنم. آدرسم این است: kaveh.fouladinasab@gmail.com

این دو کارگاه، هم به صورت حضوری برگزار می‌شوند، هم به صورت مجازی (برای آن‌هایی که ایران نیستند، یا تهران نیستند، یا تهرانند و حوصله‌ی ترافیک و دود و آلودگی را ندارند.)


روزهای برگزاری: چهارشنبه‌ها

شهر:
تهران

مکان

خیابان طالقانی، خیابان بهار شمالی، روبروی بیمارستان امام سجاد، کوچه بهشت، پلاک ۱۱
تلفن:  ۸۸۴۹۵۴۲۴


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
در این بخش مطلبی نوشته نشده‌است.