آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال سفرنامه مارک دو پلو
S3 : 06:00:24 | com/org

مارک دو پلو از منصور ضابطیان که دربردارنده ی سفرنامه ها و عکس های اوست به نوعی در ادامه ی اثر دیگر او با نام مارک و پلو آمده است؛ بنابراین اگر از مطالعه ی مارک و پلو لذت بردید، قطعا از مطالعه ی مارک دو پلو شگفت زده خواهید شد! این اثر مطالبی مربوط به سفرهای بعدی نویسنده را ارائه کرده که به مراتب از کتاب قبل، کامل و طولانی تر هستند. به عبارتی منصور ضابطیان در این کتاب، عمیق تر به سراغ هرچیز رفته و نحوه ی روایت سفرها نیز به نسبت قبل ارتقا یافته است. نویسنده مخاطبش را قدم به قدم در کشورهای مختلف همراهی می کند و اطلاعات جالبی را به او منتقل می کند که فقط از یک سفر واقعی به دست می آید!
زبان نگارش کتاب بسیار روان، شیرین و طنازانه است و سبب برانگیخته شدن اشتیاق سفر در مخاطب می شود. علاوه بر اطلاعات متنوعی که از فرهنگ و هنر و آداب هر منطقه ارائه شده، توصیه هایی برای بهبود شرایط سفر نیز لا به لای مطالب گنجانده شده است. از جمله ی این موارد می توان به نحوه ی انتخاب همسفر، بهینه سازی هزینه سفر با انتخاب مکان اقامت مناسب تر و آشنایی با سیستم حمل و نقل شهری اشاره کرد.
چه برای کسانی که ترجیح می دهند در اتاقشان با یک فنجان قهوه به دوردست ترین نقاط دنیا سفر کنند و چه برای کسانی که آرام و قرار خود را در سفر کردن می یابند، مارک دو پلو به قلم منصور ضابطیان یک اثر فوق العاده جذاب و دلپذیر است که حتی می توانید آن را در مسیر هم مطالعه کنید.

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید