آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال سفرنامه مارک و پلو
S3 : 18:33:49 | com/org
مجموعه ای از سفرنامه ها و عکس ها

مارک و پلو مجموعه ای از سفرنامه ها و عکس هایی است که منصور ضابطیان از نقاط مختلف جهان گردآوری نموده است. این اثر در واقع نگارشی از تجربه های شخصی خود اوست که با نثری دلنشین و گیرا، لحظه های مختلف سفرش را با مخاطب به اشتراک گذاشته و خواننده را همراه خود به فرانسه، هندوستان، اسپانیا و ارمنستان می برد. سفرهای او در کنار دوستانش صورت می گیرد و بیشتر مطالب کتاب به آنچه منصور ضابطیان در این سفرها دیده و آموخته اختصاص دارد. در مارک و پلو و دیگر کتاب های منصور ضابطیان از نگارش رسمی و جدی جهانگردان خبری نیست و او تجربیات سفرش را چنان با جزییات قابل لمس بیان می کند که گویی خواننده در سفر همراه او بوده است. از جمله ی این جزییات می توان به تصاویر و لحظه ها، رنگ و بو و مزه ها و هر آنچه که لازم است تا مسافر درونتان را به بستن کوله پشتی سفرش ترغیب کند، اشاره کرد. مارک و پلو کتابی است که حتی اگر اهل سفر کردن نباشید، شما را به این کار وسوسه می کند!
حجم کم کتاب مارک و پلو و سبک سفرنامه ای آن، برای افرادی که وقت زیادی برای کتاب خواندن ندارند اما به مسافرت و ادبیات آن علاقه مند هستند، مناسب است. در پیشگفتار اثر، منصور ضابطیان از چگونگی علاقه ی خود به سفر و دلیل نوشتن کتاب مارک و پلو سخن گفته و بعد از این محتوای اصلی اثر در هشت قسمت تدوین شده که در هر کدام به گوشه ای از جهان، از کره ی جنوبی تا ایالات متحده ی آمریکا پرداخته است.

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید